C0LT0F,Kanaalweg C0LT0F, Kanaalweg Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Heeren-Costuums fin Heeren- 'ss'oo Demi-Saisons 2e soort Eerste Blad. BERICHT. HERMAN NYPELS VOLHARDING'S VOL MELKBROOD 28 cent Is al, beslist goedkooper In prijs dan hel brood dat voor dertig oont wordt verkocht mot 8 a 6 dividend, maar zooveel Blauw kamgaren L„ n No. 5459 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1921 49e JAARGANG ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1,50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57', f 0.75, f 0.85,11.25. Modeblad resp. f 0.95,f1.25,f 1.25, f 1.60 Losoe nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER0. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 60 Poet-Girorekenins No, 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct, p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ct. Kleine adv. (gerr., te koop, te huur) v. 1—4 reg. 50 ct„ elke regel meer 10 ct. bij rooruitb. (adresBur. v. d. bl, en met br. onder no. 10 ct, p. adv, extra)Berr.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. ZIJ, die zich vanaf heden voor minstens 3 maanden op dit blad abonneercn, ontvangen het tot 1 October GRATIS. Dinsdag 27 September 6.17 uur. Woensdag 28 6.15 BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Genève, 25 September. De volkenbondsver gadering had besloten de hongersnood in Rusland op de agenda te plaatsen. De sub commissie, belast met een onderzoek ter zake, beeft nu echter uitgemaakt dat onder de hui dige omstandigheden de regeeringen niet in staat zijn kredieten te verleenen. Derhal ve heeft zij de twee gestelde vragen ontken nend beantwoord. Opper-Sllezlë voor den Volkenbondsraad. Berlijn, 24 Sept. Volgens een telegram uit Genève aan de Information beeft een on verwachte gebeurtenis, waarvan de aard nog onbekend is, de oplossing van het Opper- Silezische vraagstuk, dat zoo goed als ge reed was, te niet gedaan. DUITSCHLAND. De opheffing der economische sancties. Naar het „Berl. Tageblatt" uit parlemen taire kringen verneemt, hebben de onder handelingen tusschen de rijksregeering en de entente over de opheffing der economi sche sancties een gunstig verloop. De bespre kingen hebben ten doel, de bevoegdheden der Fransche controlecommissie aldus vast te stellen, dat zjj voor de Duitsche regeering aannemelijk zijn. Dr. SImons over de schadevergoeding. In een vergadering van den N. W. Duit- schen ekonomisohen hond heeft dr. Simons, de voormalige minister van buitenlandsche zaken, over de schadevergoeding gezegd: Het moet elk, die tot een objectief oordeel in staat is, duidelijk zijn dat Duitschland de door de Entente geeischte reusachtige bedra gen niet kan betalen, noch in den vorm van schuldverbintenissen, noch door het aangaan van een leening op de internationale geld markt. De tijd toen het Amerifcaansche kapi taal' in Duitschland een afzetgebied zocht, ls voorbij en de Amerifcaansche bankwereld is geenszins geneigd Duitschland krediet te verleenen. In de kringen der belanghebben den bij den uitvoer bestaat meer geneigdheid kredieten beschikbaar te stellen. Een daar voor bestemde organisatie is in voorberei ding. Opdat ze tot stand kome is het evenwel noodi'g dat zich ook aan Duitschen kant een organisatie vorme, wier kredietwaardigheid echter 'beperkt zal worden doordien zij niet over voldoende financieele reserves beschikt voor 't aanschaffen van grondstoffen. De niet te vervullen schadevergoedings- verpllchtlngen moeten Duitschland's positie en krediet in de wereld op den duur onder mijnen. De ramp te Oppau. Het getal der dooden bij de ramp te Oppau bedraagt volgen» de laatste berichten bij de vijfhonderd. Aan een correspondentie in de Frf. Ztg. uit Ludwigshafen over de ramp te Oppau ontleenen wij nog: Men kan deze dingen nauwelijks beschrij ven. Zij staan als verschrikkelijke visioenen in de herinnering.In den trein dacht men telkens weer: de geruchten zullen overdre ven zijn en trachtte de opgewonden reizi gers te vermanen niet te overdrijven, was ook bij aankomst in Ludwigshafen kalm en rus tig. Maar foiji den eersten stap uit het station werd men reeds door den maalstroom van de ramp gegrepen. Vrachtwagens met gewon den, helpers, brandweerlieden, allerlei auto's met doctoren en ziekenpersoneel snorden de Rijnbrug op. Rondom nauwelijks één heel venster. Het groote boogvenster van de spoor wegdirectie tegenover het station, met'hout werk en al losgeslagen, hangt naar buiten. Wij trachten met een auto er door te ko men. Rondom ons in alle straten een leger van opgewonden menschen. Daartusschen steeds weer mannen, vrouwen en kinderen met verhonden hoofden en ledematen. Steeds erger wordt de aanblik der verwoesting, en nog is men kilometers van de .plaats des on- heils verwijderd. Elk ©ogenblik moet de auto stoppen om wagens met gebroken huis raad te laten passeeren. Op de wagens wee- nende vrouwen en van streek geraakte kin deren. Op den geheelen weg geen huis zon der spoor der ontploffing. De verbrijzelde glasruiten loop en In de mlllioen, de daken waarvan de pannen zijn afgerukt in de dui zenden. Eindelijk komt de landweg naar Op pau. Wij moeten uitstappen en nog een kilo meter over het land gaan. Uit den nevel doemen twee fabrieksschoor- steenen op, waaromheen een gele dampwolk hangt. Langzamerhand krijgt de aanblik der verwoesting iets fantantisch-verschrikkelijks. Betonblokken van honderden kilo's bedek ken het veld. Uzerblokken van elk formaat liggen op de akkers. Een als deeg samenge knepen ketel van vele honderden kilo's is ongeveer 400 meter van de plaats der ont ploffing in den grond gedrongen. Spoorsta ven steken als werpspiesen in den grond. Resten van menschenlichamen verhoogen de verschrikking. Nu wordt ook het gezicht op de verwoes te fabriek vrij. De geweldige gebouwen zijn eenvoudig uit elkaar gebarsten. Nog steeds stijgen ammonlafcdampen in dichte wolken op en hoe dichterbij' wij, komen, des te moei lijker het ademhalen wordt. Gekleurde en blanke Franschen hebben de plaats des on- heils tot op honderd meter afgezet. Na veel moeite gelukt het door het oordon der zwar ten heen te komen. Een moeilijke 'klimpar tij begint, want steeds woester worden de vernielingen, steeds dieper de gaten, steeds verschrikkelijker het besef dat onder die steen- en ijzermassa's honderden menschen liggen, die voor nog slechts enkele uren zon der ook maar eenige zorg hun gewone werk plaats betraden. Dikwijls zijn de dampen nauwelijks meer te verdragen. Het fabrieks terrein is als een oorlogstooneel geworden. Huizenhooge gaten, waar in de diepte het grondwater borrelt, versperren den weg. Thans zien wij ook het nabije dorp Op pau. Als met duizend vuisten heeft de lucht druk op het ongelukkige dorp geslagen en ook niet een enkel huis gespaard. Het dorp met zijn ongeveer 400 huizen staat daar als of een aardbeving den grond onder haar had opgetild. Uit de opengebarsten muren hangen de meubelstukken, beddegoed en planken als ingewanden naar buiten. Uit de stoffig-grauwe hemel begint het te regenen, steeds harder. De weg naar Oppau, door steeds nieuwe verwoestingen, wordt tot een weg der ontzetting. De meeste huizen zijn Ingezonden mededeellng. NEDERLAND5CHE INDUSTRIE DER NATUUR WOLLEN ONDERGOEDEREN MiWillllllüM frSnri.-iJ Ril,'Md-ei^nrSTmm fiflDflNTIF,EDER STUK DAT KRIMT Unnnll I IC WORDT TERUGGENOMEN FABRIKANTEN VALTON ZONEN AMSTERDAM Uitsluitend verkrijgbaar bij HELDER verlaten; in sommige staan de bewoners en schreien. Zij spreken niet, zij zijn als ver lamd. Tegen een muur leunt een man met een verhonden hoofd. Hij 'kijkt naar de fa briek tegenover hem. Een dokter spreekt hem toe. Hij antwoordt niet. Als wij weer hij' onze auto komen valt de regen hij stroomen neer. Bij een der lijken huizen stappen wij uit. Hier liggen de doo den als neergemaald, mannen vrouwen en kinderen van eiken leeftijd. Stil en bewogen verlaten wij het huis en kunnen ons niet voorstellen, dat op dezen avond ergens in Duitschland menschen nog vroolijk kunnen zijn. t Mannheim, 25 September. Volgens een verklaring van de Baden vche aniline-soda-fa- briek staat nu vast dat de ramp te wijten is aan de ontploffing van een opslagplaats van ongeveer 4500 ton ammoniaksulfaat-salpeter Het was tot dusver niet bekend, en hoogst verrassend dat dit product ontplofbaar is. De aanleiding van de ontploffing zal nauwe lijks met zekerheid vast te 'Stellen zijn, omdat alle personen die ten tijde van de ontplof fing in dit gebouw werkzaam waren slacht offers van de ontploffing zijn geworden. Het aantal dooden tot 535 gestegen. Berlijn, 26 Sept. Uit Mannheim wordt ge meld: Het totaal aantal der onmiddellijk ge- dooden bij de ramp van Oppau bedroeg vol gens de laatste mededeelingen 850. Inmiddels zijn In de ziekenhuizen te Ludwigshafen, Mannheim, Frankentbal, en Heidelherg 185 zwaar gewonden gestorven, waardoor het aantal dooden tot Zaterdag 685 bedroeg. Bij het ongeluk zijn 95 mannen en 5 vrouwen en kinderen omgekomen. 75 der gedooden woonden in Ludwigshafen en Op pau, terwijl de overigen uit de omgeving kwamen. In de ooglijderskliniek te Heidelherg be vinden zich onder de 40 personen die door het ongeluk blind zijn geworden, ook ver schillende jonge meisjes. De monarchie van de Beleren. De Zondag van het „Ootober-fest" in Mun- chen stond in het teeken van de heiinne- ringsdagen van 'twee Beiersche regimenten. Duizenden oude regimentskameraden waren naar de toch reeds overvolle stad gekomen. Bij den feestelijken optocht hadden de prin sen Conrad, de tweede zoon van prins Leo- pold, prins Franz, de derde zoon van den koning, en de hertog van Bronswijk zich hij hun oude regimenten gevoegd. Bij de plech tigheid voor het Armee-museum hielden prins Leopold, de commandant van beide regimenten, en generaal Kannstein, de laat ste commandant tijdens den vrede van de regimenten, toespraken. Kroonprins Rup- precht en prins Leopold werden met onbe schrijfelijk gejuich begroet. Een reusachtige mensohenmenigte was van het platteland naar Mtlnchen gestroomd. Een „nieuw Dnltsch leger". De „Times" komt in een uitvoerig artikel terug op hare vroegere beschuldigingen, dat Duitschland een leger op de been houdt, dat buiten alle verhouding staat tot de sterkte van 100.000 man, toegestaan volgens het trac- taat van Versailles. In werkelijkheid tracht de Duitsche regeering voorzieningen te trel- fen voor uniformen, hulpkrachten, depóts en materieel ten behoeve van een leger van 800.000 man. Duitschland heeft nO'g geen enkelen keer een normale legerbegrooting overgelegd, d. w. z. normaal volgens het tractaat van Ver sailles. Door allerlei kunstgrepen, ontduiking en verheimelijking van administratieve leger diensten onder hoofden van burgerlijk be stuur heeft het getracht het kader in stand te houden van een leger, dat huiten verhou ding tot de voorgeschreven 100.000 man staat. Wij vernemen, zegt de „Times", dat heele diensten als demobilisatie, geschut, kleeding, pensioenen, militaire hospitalen, enz. van de gewone plaats op de legerbegrooting overge bracht zijn naar duistere hoeken voor credie- ten voor burgerlijk bestuur, opdat zij aan de waakzaamheid van de contróle-oommissie van de geallieerden zouden ontsnappen en Duitschland in staat zouden stellen inrichtin gen te onderhouden voor een leger niet van 100.000, maar van 800.000 man. Het blad geeft toe, dat er heel wat oorlogs- materieel in Duitschland vernietigd is, maar ook hij de geallieerden is groote opruiming gehouden en veel bij het oude ijzer geworpen. ,;Men dient zich ook te herinneren, dat een natie met de ontzaglijke industrieele hulp bronnen van Duitschland, haar geoefend tech nisch. personeel, hare ongeëvenaarde facili teiten voor het maken van vergiftige gassen ondanks de jongste niet opgehelderde ont ploffing zonder moeite hare handelsuit rusting kan inrichten voor de productie van munitie, en dit, door het verdeelen van con tracten over alle fabrieken, op niet in het oog loopende wijze kan doen." Er zijn volop bewijzen, door de ontzaglijke eischen van de Duitsche regeering voor re- geeringsarsenalen, dat ze zich hardnekkig vastklampt aan het denkbeeld van een mu nitie-productie, die de behoeften van een leger van 100.000 verre te hoven gaat. Het blad wijst verder op het groote aantal kazernes van grooten omvang. De contróle- oommissie dient scherp uit te kijken en overal onderzoekingen en inspecties te houden. Dat is de beste waarborg voor Frankrijk. De Duitschers hebben hardnekkig geweigerd de lijsten te vernietigen van de mannen, die tot 1920 dienstplichtig zouden zijn. Zij handha ven hun oude mobilisatie-stelsel, doordat zij hun districtscommando's veranderd hebben in pensioenhureaux met hetzelfde zooge naamd gedemilitairiseerde personeel. Ongelukkig heeft het tractaat van Versail les de kazernes vergeten. Hun aantal is niet beperkt. Bij gevolg zijn de manschappen, die onder de wapenen staan, zeer verspreid. Deze verspreiding, gepaard aan het feit, dat elke compagnie, elk eskadron en elke batterij ge woonlijk het nummer, de onderscheidingstee- Ingezonden mededeellng. (naast CASINO). naar maat )MW'WW' Prima ooupe. naar maat 65.00. Prima coupe. kenen en de tradities van een regiment van het vroegere dienstplichtleger blijkt te dra gen en ondergebracht is in de overeenkom stige kazerne, laat voor de hand liggende conclusies toe. Het tegenwoordige leger ls ontworpen als kader voor het oude leger. Er is ook een wan verhouding aan onderofficieren en officie ren. (Soms zijn 60 pet van de manschappen onderofficieren). D© veiligheidspolitie ls eindelijk een leger reserve van de hoedanigheid van troepen van de eerste linie. Het is voor de sub-commissie van de geallieerden tot controleering van het effect ondoenlijk om de politle-maoht in acht tien verschillende Duitsche staten na te gaan. De Duitsche regeering heeft, met stille mede werking van de staatsregeeringen, het plan om de geheele politie-taacht in Duitschland te veranderen in een groote mobiele leger reserve, een reserve, die gewapend, geoefend Ingezonden mededeellng. ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een h/uiadokteï verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hjj vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jangen man van 40 jaren met die van een ouden mam van 70 jaren. Beiden droegen den stempel van ouderdom. Waar om? Omdat het leven, dat de jonge mwin leidde, hem in dien bloei van zijn leven nie ren als van een ouden man 'bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urlne- stoornissen, waterzuchtige zwellingen, nier- gruis, rheumatische aandoeningen voortdu rende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet, Vermijd tocht en kou. wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rost, lichaamsbeweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ont lasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een on schatbare hulp aan de natuur tot onderhoud en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen by te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel by om de kwade ge volgen van onbedachtzaamheid tegen te gaan Als de nieren verzwakt zyn, versterk ze dan met Foster's Rugpyn Nieren Pillen, zyn zy gezond, wees dan zoo verstandig om gezond te houden. Foster's Rugpyn Nieren Pillen iyB te Hel der verkrygbaar by A. ten Klooster, Keizer straat 93, k f 1.76 per doos. FEUILLETON. Naar het Engelsch van RUGBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. „Waarom kunnen we geen feest aanleg gen?" vroeg hy.Alleen jy eni ik en de twee jongelui? Het is jaren of het schijnt ja ren geleden, dat ik ergens voor plezier naar toe geweest ben. Waarom kunnen we in de stad geen dinetje geven en daarna naar de oomedie gaan?" Ik aarzelde. „Kopt dat op het oogenblik eigenlijk wel te pas?" vroeg ik, meer omdat ik het liever niet deed dan omdat ik vond, dat we de code van de oorlogsmoraliteit braken door to trachten ons te amuseeren. Natuurlijk komt het te pas," riep hy ver ontwaardigd uit. „Ik zie graag, dat jongelui zich amuseeren, als zy het kunnen. Tegen woordig krijgen zy er niet veel gelegenheid voor. De jongens en meisjes hebben hun deel van de ellende, dat weet je ook wel, Bucha nan, en een groot deel ook en lk zou voor Don graag een feestje ln de stad geven, als jy denkt, dat hy het aardig vindt." „Aardig zal bjj het zeker vinden," zeide ik. Ik Tvlart, dat Don zulke dingen buiten gewoon prettig vond. „Nou, dan zal ik het zaakje in orde ma- *«n," zeide de oude Jardlne, die nu heele- maal in zyn humeur was. „Ik zal een plan netje opmaken en het je laten weten." „O, ik zou alleen maar een spelbederver zyn," wierp ik tegen, doch daar wilde hy niets van weten en den volgenden ochtend kwtam hy mij vertellen, dat hy alle schik kingen gemaakt had. „Een klein dinetje," zeide hy, terwyi hy in zyn 'handen wreef, „geen diner zooals wij drie jaar geleden zouden hebben kunnen krygen, Buchanan, maar toch goed. Lieve hemel, wat is alles veranderd. Ik herinner me nog zoo goed de eerste oorlogsbroiloft, die ik meegemaakt heb." „Maar dit is geen oorlogsbruiloft," zeide ik vlug. „Neen, neen, natuurlek niet, daar heb je gelijk in,' zeide de oude Jardine lachend. Maar we zullen ons todh amuseeren; dat be loof ik je. Ik heb al een loge voor de Shaftesbury. Bliksems, ik ben in geen jaren naarde comedie geweest tenminste het ïykt jaren 1" „Heb je het al tegen Don gezegd?" vroeg ik „Neen, ik dacht, dat jij het voor my zoudt zeggen en het meisje ook. jy moet het meisje vragen, Buchanan; als jy het vraagt zal zy eerder meegaan." „Lieve hemel, hoe kom je daarby?" „In ieder geval moet jy het haar vragen;" herhaalde hy. Aan de luncth sprak ik er met Don over. „Die oude Jardine is een aardige kerel!" zeide hy. „En hy la zoo lief voor Joy." Ik keek vlug op. „Hoe zoo?" „O, hy stuurt haar nu en dan wat," legde Don uit. „Bloemen en bonbons, als hy ze krygen kan. En gisteren heeft hy haar een groote mand aardbeien gestuurd-— vijf shil ling per pond Kosten zy in de stad." „De oude Jardine moet meer geld dan ver stand hebben," zeide ik scherp. Ik kon niet inzien waar het noodiig voor was, dat hy Joy Lambert aardbeden van vyf shilling het pond stuurde of dat zy ze aan nam. „Ik vind het heel aardig van deni ouden man," zeide Don, wien mijn woorden biyk- baar gehinderd hadden. „Joy heeft nooit veel gekregen." „Dan was het aardig van hem," verbeterde ik myn woorden berouwvol. „Maar als er iets is, dat je graag voor Miss Lambert wilt koopen, Don, kan je van nnj met alle plei- zier tien pond krygen." „Dat weet ik, maar het is heusch niet noo- dig," zeide Don, terwijl hij mij met die ver legen toegenegenheid in zijn oogeh aankeek, welke ik er zoo graag in zie. „U hebt heusch genoeg voor nuj gedaan' enl bovendien heb ik alles wat myn hart begeert." „Dus dan Donderdagavond naar de oome die, dat is afgesproken," zeide ik. „Prachtig," antwoordde Don. „Maar ik weet niet of Joy er een japon voor heeft voegde hy er aarzelend aan toe. „De menschen kleeden zich tegenwoor dig niet meer. Tenminste alleen degenen; die niet goed by hun verstand zyn." „Meisjes wel," zei Don beslist. „U hadt die toiletten eens moeten zien in de Savoy, toen ik daar onlangs met collega's uit Heston eens geweest ben." Ik gaf het op; per slot van rekening moest Don van die dingen meer weten dan ik. Toch was het een heele teleurstelling voor mij, toen Don later op den dag bedroefd thuis kwam. wil niet mee," zeide hjj. „Waarom niet?" vroeg ik, „zy zegt, dat zy geen fatsoeniyke japon heeft en dat u niet graag met haar gezien zoudt willen zyn op een plaats, waar ieder ander gekleed is. Het is een beroerde boel! Wien kan het nu wat schelen wat zy draagt Ik zei haar, dat zy dat groene japonnetje moest aantrekken, maar zy lachte me uit Zy zei, dat u het haar nooit vergeven zou, als u met haar in een groen japonnetje moest gaan dineeren. Ik bood toen aan er een voor haar te koopen, maar daar wilde zy niets van hooren. Zy heeft zoo'n duivels trotsdh hartje." „Kan haar vader geeni nieuwe Japon voor haar koopen?" vroeg ik. „Vaders koopen tooh gewooniyk kleeren voor hun dochters?" Don's oogen lachten tegen me van onder het alles behalve Datteerende verband, wat inj nog droeg. „Ja, eens, toen hij een flesoh whisky van mij geleend heeft." „O, toen was hy in zyn element," lachte Don. „Het zal een vreeseiyke teleurstelling zyn voor den ouden Jardine," merkte ik even later op. „Proheer nog eens haar over te halen en zeg maar, dat het my persoonlijk niets kan schelen wat zy draagt." „Dat heb ik al gezegd," protesteerde Don. „Ik heb gezegd, dat het u niet zou kunnen schelen, al ging zy in zak en assche, maar zy geloofde my niet." „Je moet eens probeeren haar over te ha len," zeide ik nog eens. „Wy mogen den ouden Jardine niet zoo teleurstellen. Vrou wen hechten veel te veel aan japonnen sa dergelijke dingen," Maar toen Don weg was, vond ik er toch iets aandoeniyks in. Een nieuwe japon zou een groot geluk beteekenen voor iemand, die half kind, half vrouw was als Joy Lam bert, maar de quae»tie was: hoe dat zaakje aan te pakken, nu haar vader zoo beslist weigerde zyn plicht te doen en een japon voor har te koopen? Dan kreeg ik opeens een schitterend idee, Als de oude Jardine 'bonbons en bloemen en aardbeien van vyf shilling het pond voor haar kocht, waarom kon ik dan geen japon voor haar koopen? De vraag was echter hoe ik het 'aanleggen moest om een japon voor een vrouw te koo pen. Ik kende niemand, aan wie ik het vra gen kon, en bovendien wilde ik niet, dat het meisje wist, dat de japon van nuj kwam, anders zou zy die waarschijnlijk even gauw terugsturen, als zy die kreeg. Ik overwoog de quaestie den geheelen avond. Ik was in geen maanden in Londen ge weest, maar den volgenden ochtend 'ging ik er heen. Ik zeide tegen Castle, die er zioh tegen verzette, omdat het me te veel ver moeien zou, datik voor zaken moest „Maar dat is gelukkig het geval niet," zei de ik, „en ik ben weer vroeg terug. Tus schen twee haakjes, Je behoeft aan Don niet te zeggen, dat ik ga." Waadt TABTolgd. COURANT Licht op voor auto's en fietsen i - te meer nog door haar prima kwaliteit. Een maand op proef en U blijft zeer zeker vast verbruiker vsn ons smekelljk sn voedzaam Mslkbrood. 20) „Niet ©en vader als de hare," zeide hy bit ter. „U hebt hem nooit ontmoet, wel" „Laat de zaken dan naar u komen, Mr. David," antwoordde zy. „Dat zou toch ook moeten, als u bedlegerig was."

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1