Eenige nette Jongens Tweede Officieren en Derde Machinisten, S. COLTOF, Kanaaiweg 141-142 Wollen Flanellen Baaien Advertentiën. Geen luxe Jm'.tó'rdam.i 27 B«P«- I DesZaterdags Prima kwaliteit s/4 Jaeger-Baai 1.95 6 4 Jaeger-Flanel f 0.80 Uit het mflndistrict Een groot park te Amsterdam. Faillissementen in Nederland. INGEZONDEN. MABINEBEBICHTEN. LEGERBERICHTEN. De mennen van {ham. PIANIST Monteurs en Leerjongens PRACHTIGE BIJVERDIENSTE. een bespraakt en energiek VERTEGENWOORDIGER, gevraagd, voor da bezorging der Haldersche Courant. worden na 9 uur geen advertentiën aangenomen. De Nederlandsch Indische Tank Stoomboot- Maatschappij vraagt voor directe indiensttreding respectievelijk In het bezit van diplema 1ste of 2da rang Groote Stoomvaart of van diploma B. WINTERSEIZOEN 1921-1922 wit en jaeger rood en havana kruisposten kunnen verdubbelen, die in het Oostgat in December 1920, die in de Wielin gen in Februari 1921. Die in het Oostgat ligt ter hoogte van het baken van Middensteen- hang, ongeveer in de lijn van de lichtboeien Hoek en Schouwenbank. In de Wielingen kruisende booten ter hoogte van de lioht- schepen West-Hinder en Wandelaar. In het jaar 1920 zijn 8206 schepen de Schel de opgevaren met bestemming Antwerpen, Gent ol Brussel, in 1919 waren het er 4955. Van deze 8206 schepen zijin er 4917 bediend door Belgische loodsen en slechts 2008 door Nederlandsche. 1221 hebben ..geen loods ge bruikt. Voor 1919 waren deze cijfers 2495, 1485 en 987. Vergelijkt men deze cijfers, zoo zegt de mededeeling, dan blijkt, dat naar ver houding het aantal schepen, dat geen loods nam, is verminderd. Voorts was het aandeel van den Belgischen loodsdienst in 1920 per centsgewijze hooger dan in 1919. Het be draagt ongeveer 60 pet. van de inkomende schepen; voegt men hierbij de 83 pet. van de uitgaande schepen, dan komt men tot een ge middeld totaal van 71.5 pet. in 1920 tegen 60 pet. in 1919. Georganiseerd overleg-loodswezen. De bijzondere commissie georganiseerd overleg Loodswezen heelt 20 dezer vergaderd. Over een voorstel om den im.inist.er van ma rine a. i. te adviseeren om in alle districten, indien de omstandigheden zulks toelaten, de thans nog bestaande zeilvaartuigen voor den loods- en afhaaldienst (behoudens die, welke strikt noodzakelijk zijn voor de opleiding tot loods, zooveel mogelijk door stoom- of motor vaartuigen te vervangen, staakten de stem men. De meeningen der voor- en tegenstem mers zullen ter kennis van den minister wor den gebracht. Besloten werd den minister te adviseeren: lo. Om aan boord der stoomloodsvaaxtui- gen een tweeden stuurman aan te stellen. 2o. Om den titel zeeloods-stuurman te doen vervallen en den rang van stuurman bij het loodswezen, staande tussohen dien van zee- loods en loodsschipper. Ie klasse, in te voeren; 3o. Om zoolang de rang van stuurman bi; het loodswezen nog niet is ingevoerd, aan de zeeloodsen-stuurman een toelage toe te ken nen; 4o. Om een betere verbinding tussohen het eiland Vlieland en het loodsstationschip Vlie-uitlegger tot stand te brengen en we door middel van een daartoe geschikte mo torboot; 5o. Om een meer modern vaartuig te stel len in de plaats van den bestaanden Vlie- uitlegger. De mijnwerkers-organisaties hebben Vrij dag den volgenden brief van de mijn-directie ontvangen: Na de op 21 dezer, in de contactcommissie gehouden besprekingen, hebben wij ons afge vraagd, in hoeverre het mogelijk zou zijn, ge- Volg te geven aan het in die vergadering ge daan voorstel, om de Iconen voor zekeren tijd vast te leggen. Hoewel uit bedrijfsoogpunt beschouwd, de loonen in de gegeven omstan digheden bezwaarlijk anders dan van maand tot maand kunnen worden vastgesteld, zou den wij niettemin bereid zijn, de met 1 Oeto- ber ingaande loonregeling voor drie maanden aan te gaan, indien blijkt, dat hierdoor over eenstemming kan worden verkregen. Mocht deze overeenstemming echter niet worden verkregen en derhalve de loonregeling niet voor 1 October aanstaande door de bonden aanvaard worden, dan vervalt uit den aard der zaak deze bereidverklaring. Voorts bevestigen wij onze, reeds in de contactcommissie gedane mededeeling, dat de tijd-loonen oer volslagen arbeiders over October onveranderd blijven, voor zoover niet vóór 16 September IJ. individueel ver- aging is aangezegd. Naar ons intusschen ge- deken is, heeft zoodanige aanzegging niet of slechts in zeer beperkte mate plaats gehad. („Tel.") Het „Hbl." verneemt, dat binnen enkele weken door den dienst van Publieke Werken te Amsterdam zuilen worden aanbesteed de werken voor den aanleg van een groot park in den Buikaloterham. Het paxk, dat bij het IJ'bosch zal worden aangesloten, zal een op pervlakte hebben van ongeveer vijftig H.A., en dua in grootte het Vondelpark, dat 43 H.A. oppervlakte heeft, overtreffen. Het park zal worden aangelegd benoor den het Jan van Hasseltkanaal en langs een negental ontworpen bouwblokken, het zal zich uitstrekken langs belde oevers van het Noord-Hollandsch Kanaal, dat van dezen aanleg de waterpartij zal vormen. Het is de bedoeling dit park te maken tot een uitspanningsplaats voor de bevolking van Amsterdam. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 23 Sept., in Neder land uitgesproken 26 faillissementen tegen 32 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 23 Sept. 1921 1491 faillissementen tegenover 958 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. De off.-mech. 2e kL W. F. H. Riecke» wondt nit OoBt-Iadiö fcerasverwacht De uit Oost-Indië tennreekeerdo luit. ter ree 2e kl. J. Kuyper wordt te Willemsoord geplaatst aas boord van Hr. bis. panteerschip Zeeland. Luit. ter zee 2e kl. J. H. Solke«z Jr wordt 1 Oet. te Vltosingen geplaatst aar. boord van IIn Ms. torpedoboot Z 2. De lult. ter zee 2e kl. H. T. Hoffmann, thans ter beschikking, wordt 3 Oet geplaatst aar. boord Hr. hla. Zeeland. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht'. Op 4 Oct. 1921: maohinedr.-maj. L. Kloosterman van. Van Speijk naar Kon. Instituut; bootsman H. J. Kasten van Wachtschip Willemsoord raar Marinekustwacht; serg.-machlnedr. E. Venama van Van Speijk naar Marinekazerne Amsterdam (bij conservatie Hertog Henldrik). De bevalen overplaatsing van den «erg.-hof meester W. H. Gart naar Vliegkamp Kooij la in getrokken. Met het particulier atoo<rraschip Imsullnde van de Rotterdamsche Lloyd zijn op 19 Sept. 1921 uit Üost-Indië in Nederland teruggekeerd' MacLinedriiver-maj. J. H. Hofman; torpedoma- kar-maj. P. de W<it; torpedist-maj. J. 0. de Kemp; «erg.-eetoer A, Reppel; aerg.-boitalier J. J. Sin- lorgo. De zaakBroekhuys. Amsterdam, 23 Sept. 1921. Geachte Redactie, Ter voorkoming van elk misverstand, stelt ondergeteekende er prijs op te verklaren, dat de geldschieter Koopman, genoemd als een der leidende personen in de zaak-Broekhuys, niet verward mag worden met ondergetee kende, die tot genoemden geldschieter in geenerlei relatie staat. Ten overvloede zij tevens opgemerkt, dat de N. V. Gebouw voor Kunsten en Weten schappen, nóch ondergeteekende iets uitge staan hebben, nóch uitstaan met de persoon van W. H. Broekhuys, nóch met de door hem gecreëerde Rott. Landbouw- en Handelsbank. U dankend voor de verleende plaatsruimte, teekent Hoogachtend, G. H. KOOPMAN, Directeur der N. V. Gebouw Kunsten en Wetenschappen, Amsterdam. Da kap.-lults. ter «ea N. J. ma Laar mi E. M, Wissman zijn met 1 Oct. resp. toegevaagü fiaii den chef der ofd» Materieel bij het Dept. van Mar. en ter basoh. gestald. Met 28 Sept. la J. W. Ort benoemd tot adelborst voorden zeedienst bli het Kon. In»t. v. d. Marine te Willemsoord. Onderzoek voorgeoefendheid. Het onderzoek naar voorgeoefendhedd, tar ver krijging van het bewijs, bedoeld in artikel 70 der miilitiewet, rechtgevenda op eene verkorting van twee maanden. miUtiadiienst, zal o.ro. worden ge houden in de gemeenten Amsterdam en Den Hel der (provinoe Noord-Holand)Da «namen-commis sie wordt benoemd door den Ir«p. dar Inf.; tot bijstand van elke commissie kunnen door den Inap. worden toegevoegd: één of twee onderoff. in het bezit van da akte mlddelb. ondierw. grra- nastiek. Da loteLingen, dia aan het onderzoek deelnemen, kunnen desgewanscht root rijk»ro- keniing worden gelegerd en gevoed. Da voorzit ter een er ex.-comm. kan de beschikking krijgen over bet benoodigde geneask. personeel en mate rieel, teneirde geneeskundige hulp te kunnen verleenen aan lotelingen, die deze tijden» de mar- cheeroefening mochten behoeven, en om de com missie in de gelegenheid' te stellon, geneeskundig advies dn te winnen nopen» den eisöh, dat de deel nemer» aan ht einde van. den marsch lin goede lichamelijke gesteldheid! verkeeren. Het onderzoek kan worden bijgewoond door belangstellenden, die, na zich daartoe te hebben aangemeld, van den oommiand. off. van het korps of korpsorderdeel. waarbij het onderzoek wordt gehouden, toestem ming hebben verkregen. Het onderzoek heeft plaats in onderstaande volgorde, onverschillig inet wedk onderdeal wordt begonnen, werpen, enelloop, eventwichtoefening, vrije sprongen, op- trekoefening, «teenstooten, vrije sprongen (ver en driesprong), staafoefemingen duurloop. ge wichtheffen. vrije oefeningen, klimmen es ge mengde sprongen (polsstoksprlngen hoog en ver, springen over een hek, opspringen tot steun) Elke oefening, uitgezonderd- de marolieeroefening, mag éénmaal worden overgedaan. De unarcheer- oefen4ng heeft plaats onder toezicht van een of ficier, aan wlen Let noodige kader wordt toege voegd. De tweede marsch zal zoo tijdig aanvan gen, dat die deelnemer», zoo «enigszins mogelijk, nog denzeilfden dag In hunne woonplaatsen kun nen terugkeeren. Het onderzoek vangt aan op den tweeden Dinsdag in Noretmbei a» word' zoc roodig twee of meer volgende dagen voortgezet. Bij da legering voor rijksrekening zullen da lo- teiingen zooveel mogelijk in afzonderlijke lokalen dor kazernen wonden bijeengebracht Plaatsing mb, me. De eerg.-maj.-instr. E. Kaptoyn, van het Blo reg. inf.. wordt op 8 Oct o.a. gedet bij de etonaschool te Waalsdorp Aandien adsp.-vaandrts A. F. H. flehraura. van het 2e bat., 21e rog. inf. te Helder, is, op eiln verzaak, alsnog uitstel van- opkomst ond'ei de wapenen verleend tot 1 Oct 1922. Bij Kon. Bösl. 1» aan dam dienistpl P. Loötsma, van het 21e reg. -inf., voor goed rrtjatélllng van den dienst bij de militie verleend. des toe- Bij beech. van den Min. van Oorlog, ie aan dïenetpl. P. J. Nijdma, van het 21e reg. int, stemming verleend tot verblijf in Amerika» De «erg. G. A M. de Rie, ven het le bot., 21e reg. inf.. ie, te rekenen op 1 Oet. a.s.. aangesteld tot foanee bij de 4e eomp., Ie bat van het korpe. Kap. der inf. R. O. ven Gennep, thans op nor« activteit te Alkmaar, wordt 3 Oet. in act'even dienst hersteld bij het 21e rasr. inf. te Helder. De Militaire Pensioenwetten. Het hoofdbest. van de onderoff. ver een. der land macht „Ons Belang" heeft op de reed» gedane voorstellen tot wijziging in de militaire pensioen wetten, in verband met de memorie van antwoord en vergelijkingen1 met de nadien verschenen pen sioenwet voor burgerlijke ambtenaren, o.m. de n.v. aunvullingsTOoretel-len ingediend: artikel 2 punt 4. d.te doen vervallen de woorden „han delingen of gedragingen die de tucht ondermij nen'"; artikel 2 punt 4 e. en <L: In de memorie van antwoord wordt te kennen gegeven, dat riet kan worden ingegaan om de aangevochten bepa ling (zie hierboven) te doen vervallen. Om ech ter te voorkomen, wordt nader gezegd, dat ge ringe Inbreuken op de krijgsiutoht oorzaak zul len worden van het verlies van pensioenrecht, zoiu overwogen kunnen worden een regeling te ontwerpen, waardoor van beslissingen op het al niet toelaten van eenj reëngagement, beroep mo gelijk worden gemaakt. Verzocht wordt om, als de Min. meent niet te kunnen tegemoetkomen aan den door het hoofdbestuur geuiten wenscL om de gewraakte bepaling geheel te laten vervallen, van het thans ontstane uitstel gebruik te maken om een regeling, al® in de memorie van antwoord aangegeven, te ontwerpen. Art. 83 te lezen: Ondei angdurigen dienst, bedoeld in art. 2 onder le, wordt verstaan: een diensttijd van vijf-en-dertig jaren. De bedoeling is, om alle militairen, na een diensttijd' van 85 jaren, in het genot te stellen van bet vol pensioen, bedragend» 70 van den pensioengrondslag. In art. 14 dient -bovendien, een meer du-ideijk» definiti» omtrent hst begrip „pen sioengrondslag" te worden gesteld. Dit ia vooral ooodig om een juist oordeel te bunnen vormen omtrent het to» t» kennen pensioen: Is. van hen, die tus»chen 1 Jan. 1018 en 1 Jon. 1020 zijn ga pens! omn aard en. toen in het genot waren van duurtebijslag en mobilisatietoelage in de stand plaats ter oompenseering van het te lage salaris: 2a. van tien, die na laatstgenoemden datum om dezelfde reden in het genot zijn van een bijslag van 71/» op bun salaris. Waar deze beide in komsten zonder eenige restrictie zijn toegekend als verhoogd salaris, omdat dit te loog bleek, zullen zij zeer zeker onder het begrip pensioen grondslag" moeten vallen. Art. 16, punt 1: „drie- vijfde te wijzigen In 70 Zie In verband hier mede de voorgestelde wijziging om den diensttijd, waarop recht op vol pensdoen wordt verkregen, te stellen op 85 jaren. In overeenstemming met het gestelde In art. 50, mint 1 van de pensioen wet voor burgerlijke ambtenaren zou in art. 10 mede moeten worden opgenomen, dat bet pen sioen; nooit minder zal bedragen dan 80 van dom peneio-engnomdslag. Art. 19, punt 8: „tien jaren" t« wijzigen in: „vijftien lanen". (Om te kunnen komen 80 van den pensioengrond slag). Art. 20, punt 1 te lezen: indien het pensioen naar den diensttijd' moet worden geregeld, wordt voor eik laar geldt gen dienst B van den pen sioengrondslag toegekend; (wordt dus na 35 ja ren 70 van den pensioengrondslag) Naar bet hoofdbestuur van bevoegde zijde werd medegedeeld, is er aan bet Dep. van Oorlog niets van bekend, dat het in de bedoeling zou liggen zoool» in enkele dagbladen werd bericht om let aantal Jaren, waarop officieren, zoowel ais onderofficieren, aanspraak kunnen doen gel den op het volle peneloenibedrag, te stellen op 85 jaar en het pensioenbedrag te bepalen op 2 voor elk dienstjaar, zoodat na 85 jaar liet volle peneioenibedrag. zijnde 70 van den pensioen grondslag 1» bereikt Op 't geestige liedje van Dirk Witte over de „Vrouwen van thans" antwoordt Hanna in de „Telegraaf met: Wanneer je 'n eenzaam meisje bent, Met 't huislijk -werk zeer goed bekend, Die voor de kinderen en den man Een goede moederen vrouw zijn kan, Dan heb je bij den man van thans Een arihüntje van een kans. Maar sta je nooit voor het fornuis, En blijf je heel den dag van hiuis, En loop je bijna zonder kleeren, Dan ben je de lieveling der heeren. Dan ben je een schat, dan ben je een dot, Dan is elke man op je verzot. Hij vraagt je een kusje, een roode roos En hij praat van jebeenen, Je beenen, Je beenen, En hij praat van je beenen op de soos. En ben je ernstig en wat Btil, Een meisje, dat wat leeren wil, Dat door haar werk, zooveel tzij kan, De 'gelijke wil zijn van den man, Dan heb je bij den man van thans Een schijntje van een kans. Maar als je in een hadtoilet, Je op het strand te flirten zet, En op de film men je weer vindt, Als vrouw, die schoonheidsprijzen wint, Dan ben je een schat, dan ben Je een dot, Dan is elke man op je verzot. Hij vraagt je een kusje, een roode roos, En praat van je badpak, Je badpak, Je badpak, En (hij praat van je badpak op de soos. Wanneer je graag je blik verruimt, En daartoe nooit een kans verzuimt, Wanneer je goede' boeken leest, Die sprank'len van vernuft en geest, Dan heb je bij den man van thans Een schijntje van een kans. Maar rijdt je heel den dag maar fiets En kan je giechelen om niets, Wanneer je chooolaadjes kauwt, En van gewaagde praatjes houdt, Dan vraagt je zoo'n man voor theater» en bals, Danst met je fox-trot, etep en wals, Dan breng je een roos tot gemlnnekoo», En bij praat van Je kussen, Je kussen, Je kussen, En hij praat van je kussen op de boosl Wat lk gezegd heb 1® dit lied-, Helaas, hel is zoo. Waar of niet? Aan trouwen denken we nog wed. Maar we weten helaas, het Is oen heL Bij ons heeft dus zoo'n man rm thans Gen schijntje van een kansl Maar als dan een man weer streelt en vleit, Onze vrouwelijke IJdelheid, Als hij z'n voorkeur Je laat zien, Dan twijfelen we.Ja.misschien jnlasohiaa Dan zijn we verloren, dan af h we wee® Vrouw Dan zijn we verloren, te laat het berouw, Ons heele principe Is louter gepoch, Ze zullen ons bedriegen, Bedriegen Een liegen, Ze zullen ons be&riegea m we -trouwen m tóch. Reeds in een gedeelte van oom oplaag opgenomen. X.JM, ^J^^S£^~^-JSS/>~SS/>~sSe~sSe. Zaterdag 1 October 1921 herdenken ROELOF SiEGERS en CLAZIENA S0PHIA HANKES, hunne 25-Jarlga Echtvaresnl- g'ng- Hun dankbare Familie. Polderweg 54. Ondertrouwd ABRAHAM MAR1NUS SMITS en CATHARINA QRAANSTRA. C. J. J. VAN KATWIJK, Aap. Adj.-Inspecteur Ned. Spoorwegen en H. A. DE BATS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben den 19den October a.s., des nam. 1 uur. Apeldoorn, 27 Sept. 1921. Thuis: Zondag 2 October, van 3—5 uur n.m., Burglaan 24. *Geboren HELENA ANT0NIA, Dochter van W. LTCHTENBELD en L. LICHTENBELD— de Vries. Helder, 26 September 1921. Algemeene kennisgeving. Geboren: EDWARD ALLEN, Zoon van Ch. A. TAYLOR en E. M. TAYLOR—Düinker. Helder, 24 Sept. 1921. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden werd van ons weg genomen onze kleine Lie veling, PIETER. Slechts enkele dagen moch ten wy ons in zijn bezit verheugen. J. VAN STR1JEN. G. VAN STRIJEN— Boexdermaker Helder, 24-9-'21. Janzenstraat 58. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U ken nis te geven, dat na een kortstondig lijden is over leden ons geliefd Zoontje en Broertje, WILLEM, in den jeugdigen leeftijd van bijna 0 jaar. Namens de diep bedroefde Ouders G. SMlT. T. SMITdb Graat en Kinderen. Helder, 25 Sept. 1921, Piet Heinstraat 23. Hiermede betuigt ondergetee kende baar hartelijken dank aan Familie en bekenden, inzonder heid aan HH. Dragers, leden van den Ned. Barbiers-en Kap- persbond, voor de vele blijken van belangstelling, gedurende de ziekte en de laatste eer, bij het overlijden van haar dier baren Echtgenoot bewezen. Helder, 27-9 '21. De Wed. J. v. t>. Reijden— Bedijs. Bij deze betuigt ondergetee kende zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling, van Familie en Bekenden ondervonden. IJ. DENIJS. E. DENIJS - Kuiper. Er biedt zich aan een flinke WERKSTER. Adres: Achter-Binnenh.Nr. 5 Een net Meisje zoekt een Dienst voor dag en nacht, liefst bij burgermensehen. Adres: Bureau van dit blad. Een flink DAGMEISJE gevraagd. Zondags vrij. Adres: E. SCHEER, Kanaaiweg 120. Gevraagd een nat DIENSTMEISJE, van half 9 tot 2 uur. Loon naar bekwaamheid. Adres: Bureau van dit blad. Biedt zich aan, voor direct, bekwaam Winkeljuffrouw. Prima verkoopster. Brieven onder Nr. 952, Bureau van dit blad. Wegens huwelijk der tegen woordige, een nette Hulshoudster gevraagd, riet onder de 40jaar. Adres: SCHULMAIJER, Spoorstraat 88. VERLORENeen zilveren Sehaktl- Armband (gedachtenis», verleden week Donderdag, gaande van Middenstraat door het land naar plantsoen Watertoren. Tegen goede belooning terug te bezor gen: Bothastraat 15. VERLOREN, Zaterdagavond j.1., verm. op de Spoorgracht, tuiichen Janzenstraat en Visoh- straat: een Briefje van f 10.— en eenige Bonnen h f 2.50. Tegen belooning terug te bezorgen bij t G. BUIS, Visohstraat 106. Gevraagd een gestoffeerde kleine Slaapkamer, gelijk vloers en op zonkant, bij voor keur Kanaal weg of Koningstraat. Brieven onder Nr. 954, Bureau van dit blad. VERLOREN: een BROCHE (gedachtenis). Tegen belooning terug te bezorgen: Laan 42. Gevraagd een flinke DAG- DIENSTBODE. Adres: Mevr. BAKKER, Binnenhaven 21. Gevraagd een nette DAG DIENSTBODE, van 3 tot 6 uur. f8.— per week, met kost. Adres: Bureau van dit blad. biedt zich aan. AdresG. Boon, Dlaoontestr. 6. gevraagd voor het maken van LICHTINSTALLATlE'si werk te Anna Paulowna). Schriftelijke aanmel ding: Technisch-Bur. SCHUUR MAN, Schagen. Gevraagd een nette JONDEN. Adres: Banketbakkerij, Spoorstraat 33. Gevraagd een flinke JONGEN. Adres: Fa. GRUNWALD, Kanaaiweg, n. h. Postkantoor. Voor Den Helder en Omstre ken gevraagd voor den verkoop van Automa tische Vleesch- en Kaassnijmachines Brieven onder Nr. 951, Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke JONGEN, leeftijd 15 h 16 jaar- Adres Fa. Keller Bakker, Bree waterstraat. Gevraagd, op goeden stand, een nette, gem. ZIT-SLAAPKAMER, event zonder Bed, met pension. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 950, Bureau van dit blad. Gevraagd een ruime droogga- legenheld, boven Pakhuis of Wo ning, waar tevens gestookt kan worden. AdresBootsmansteeg3. Qem. ZIT-SLAAPKAMER gevraagd, met gebruik van Keuken, tegen 1 Januari. Adres: Bureau van dit blad. Een Bouwk.-Opz. vraagt met 1 October Zlt-Slaapkamer met degelijk pension. Br. fr' Lett. K. B., a. d. Boekh. N. A. 0. BIJL, Alkmaar. Net klein gezin vraagt ongem. KAMER te huur. Brieven onder Nr. 947, Bureatt van dit blad. Te hunr Zlt-Slaapkamer, voor Heer of 2 nette Commensaals. Adres: Wilhelminastraat 106. Aangeboden ZIT-SLAAPKAMER met pension. Adres: Emmastraat 106. Gevraagd, tegen 15 October, een gem. ZIT- en SLAAPKAMER, voor 2 personen, op netten stancf. Brieven onder Nr. 953, Bureau van dit blad. PIANO- en ORGELLES aangeboden. Adres: Keizerstraat 104. en Te koop KORTSTROO HAVERDOPPEN, by: A. HOORNSMAN, Koegras, Spoorbrug 60. Ter beschikking een prachtige, langharige DEKBOK zonder Horens. Dekgeld f 1. AdresG. Koedijker, Achter-Binnenhaven Ter overname aangeboden een solied SALON-AMEUBLEMENT. Adres: Bureau van dit blad. Ter overname gevraagd een BOX. Brieven onder Nr. 949, Bureau van dit blad. Te koop een HEERENHUIS, staande Loodsgracht. Brieven onder Nr 948, Bureau van dit blad. Ter overname gevraagd een ZITBAD. Adres: Binnenhaven 23. Te koop, wegens vertrek, 22 beste Postduiven, tegen billijken prijs. Adres: Schippersteeg Nr. 1. Wegens plaatsgebrek te koop 8 KIPPEN van den lsten leg. Adres: Wilhelminastraat 102. Te koop, direct, wegens ver trek, een HAARD en een groots, Amerlkaansche VULKACHEL. Adres: Havenplein 12. Te koop een groote Salamander- Kachel, zoo goed als nieuw. Adres: Walvlsohstraat 8. Te koop een goed onderhouden zwarte 8TUDIE-PIAN0. Frys f 200. Adres: J. W. HUSEMANN, Achterstraat 67. Te koop, wegens vertrek, een weinig gebruikte Crfime-KINDER- WAQEN(.Patria"). tfs bevragen: Brakkeveldweg 19. Wegens plaatsgebrek te koop xesr groote Kllmthesroxen, voor billijken prijs. Adres: Koningstraat 13. Te koop ean Klnder-Ledikantja en een groen-emaille Kachel. Te bevragenHertzogstraat 3. Te koop een Kinderwagen, merk „Patria". Adres: 2de Vroonstraat 14. Gage veor 2de Officier f 384.— per maand, met twee jaarlljksahe vsrhooglngen van f 12.— per matnd tot f 401.— per maand. Gage voor 3de Machinisten f 384.— per maand, mat twee JaarlIJkeehe vorhooglngen van f 12.— per maand tot f 408.— per maand. Voor genoemde 2de Officieren, voor zoover In het bezit van diploma 1ste rang, zoomede voor de 3de Machinisten, bestaat zeer dikwijls ge legenheid bij aankomst In Indlë In te vallen, respectievelijk als tijdelijk waarnemend 1ste Officier ef als tijdelijk waarnemend 2ds Machinist, tegen san gage van f UB.— per maand Selllcltatlea te richten aan de afdsellng Schsepsperaoneel, Carel van BIJIandtlaan 30, 's-Qravenhage. 3) maar een onontbeerlijk hulpmiddel in de keuken is Maggi's Aroma, dat door z-ijn eigenschap, soepen, jus, groenten enz. een krachtigen, aangenamen smaak te geven, besparing aan vleesch en andere ingrediënten mogelijk maakt.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3