Het Meisje van hiernaasl NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 October Broodfabriek „DE VOLHARDING". No. 5465 DINSDAG 11 OCTOBER 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 ADVERTENTIEN: BUITENLAND. De hulpverleenlng aan Rusland. De vier gedelegeerden, aangewezen om de conclusies op te stellen in de 'kwestie van den hongersnood in Rusland, hébben de volgende •punten opgesteld, die geheel in overeenstem- Ha met dé Inzichten van de confe- 1. De conferentie acht, ondanks den steun, die er door particuliere vereenlgingen wordt .verleend, financieel en steun van de verschil lende regeeringen zeer noodzakelijk, maar met uitgebreide contróle op de distributie; 2. Het is voor een goede samenwerking noodig de hulpmiddelen van elk land te ken nen. Daartoe verzoekt de commissie aan de regeeringen om de noodige inlichtingen te geven vóór 1 November, ook wat betreft haar steun aan de Roode Kruisvereenigimgen. Ook deze zouden inlichtingen omtrent hun hulp middelen enz. moeten verstrekken. 3. De commissie is van meening, dat stel selmatige hulp', die de geheele levensmidde- lenvoorziening omvat, noodig is. 4. Het is noodig delegaties ter plaatse te zenden, alvorens tot de uitkeering van kre dieten over te gaan en ten einde Rusland voor een nieuwen hongersnood te behoeden. Wat betreft de kredieten is het moeilijk nauwkeurige aanwijzingen te opperen. Daar echter de sowjets kredieten vragen, geeft het pas de volgende conclusies op te stellen; a. Het is van belang te eischen, dat de productie in Rusland normaal wordt, en dat de goederenruil vrij plaats vindt. Met dit doel moet men krachtige inspanning van Rusland verwachten. b. Het vertrouwen in de kredieten zou alleen verkregen worden, indien vroegere en toekomstige schulden erkend worden, met waarborgen zoowel voor het openbaar als het particulier belang. Het verkrijgen der kredieten is onder de volgende voorwaarden te verwezenlijken: 1. Erkenning van bestaande schulden. 2. Behoorlijke waarborgen voor alle toe komstige kredieten. 3. Aanwending van de kredieten om den invoer van producten gemakkelijk te maken, die de commissie noodzakelijk achten zou, volgens de voorstellen van de naar Rusland gezonden oommissie. Tenslotte verklaart de commissie, dat zij gehandeld heeft zonder het minste politieke vooroordeel, maar uit menschiievemdheid. Zij wenscht den huidigen toestand te verlichten en een herhaling van een dergelijke ramp te verhinderen. De voorgestelde resoluties zijn aamgeno men, dat wil zeggen, van de 27 vertegenwoor digende staten hebben minder dan de helft gestemd; de vertegenwoordigers der andere staten verklaarden, dat hun instructies hun niet tot stemmen machtigden.' Zij waren slechts aanwezig om verslag aan hun regee ringen uit te brengen. Brussel, 8 Oct. De Italiaansche delegatie heeft voorbehoud gemaakt in zake de motie, die als voorwaarde het erkennen van de vroe gere staatsschulden stelt. Er is verder een secretaris benoemd voor de miededeelingen, die er te doen mochten zijn aam de staten, die deelgenomen hébben aan de staten, die deelgenomen hebben aan de conferentie Pechkoff, die deel uitmaakt van de Pransche delegatie, is als secretaris aan gewezen. Wij hébben na afloop der vergadering aan den Nederlandschen gedelegeerde Loudon zijn indrukken gevraagd. Hij zeide: Zij' zijn uitstekend. Ik juich de aangenomen moties toe. Ik kon niet mede stemmen, omdat ik be noemd was om rapport uit te brengen aan mijn regeeriing, maar ik z*l uit alle kracht voor de aanneming der (moties door de Ne derlandse!» regeering pleiten en ik heb de overtuiging, dat zij allerwege een goed ont haal zullen vinden. Uit Moskou wordt gemeld: In de centrale commissie voor hulp aan de hongerenden heeft Radek in schérpe woorden de houding vam den Volkenbond gehekeld in zake de internationale hulpactie. Hij zeide onder •meer: Door zijn houding in dezen is de Volken bond een smadelijken dood gestorven. De stank van zijn lijk zal nog lang de wereld vervullen. De redenen van zijn besluit in de zen zijn nog erger. Men wil de hulp uitstel len en het Russische volk nog erger aan honger doen lijden om een sowjetwRuslamd te dwingen tot het betalen van de schulden van het tsarisme en om net economische con cessies af te persen, waar de kapitalisten mil- Liarden aan zullen verdienen. Om de winsten van de leden van den Volkenbond te ver meerderen, moeten nu miliioenen Russeni een Jangzamen dood sterven. Deze waarheid zal pveral bekend worden en het doodvonnis van de kapitalistische wereld zijn. In een volgen de bijeenkomst der commissie heeft Kamenef gesproken. Hij zeide, dat ide Amerikaansche organisatie veel verstandiger geweest was dan de Europeesche bourgeois. Nooit zullen de hongerenden vergeten, dat bet eerste brood in den hongersnood hun gebracht'is door de Amerikanen. Lozovski sprak over de houding van de buitenlandse!» vakvereenigingen. Hij ver klaarde, dat in sowjet-Rusland de huidige ramp overwonnen zal worden, terwijl kapita listische landen zoo iets niet te boven zouden komen. In de sluitingstoespraak heeft Kallmiri ge zegd, dat misgewassen in Rusland bijna elke itO jaar voorkomen en bijna elke 20 jaar on geveer in den vorm van een waren ramp spoed. In een motie werden vervolgens de arbei ders- en boerenmassa's geluk gewenscht met hun volharding en danlk uitgesproken aan de Amerikaanse!» organisatie, aan Nansen, aan het Duitsche Roode Kruis, aain de kwakers en andere eerlijke lieden uit alle landen. De regeeringen van de entente en de magnaten van het internationaal kapitalisme, die hulp beloven, maar in wecelijkheid van den hon gersnood partij willeb. trekken voor een nieu we tegen-revolutionnaire interventie, werden gebrandmerkt. OPPERtSILEZTEL Uit Genève wordt gemeld, dat de vier leden van den Volkenbond, die rapport moeten uit brengen over de verdeelimg van Opper- Silezië, er niet in geslaagd zijn, tot overeen stemming te komen. Zondag hebben ze twee vergaderingen gehouden, waarvan de tweede tot 's nachts drie uur duurde. Niettemin zijn ze er niet in geslaagd, het over het rapport eens te worden en is de behandeling in den Raad, die Maandag zou plaats hebben, tot Woensdag uitgesteld. Als de Raad, onder presidium van burg graaf Ishil, het Woensdag eens wordt over de „aain te 'bevelen oplossing", zal deze ter stond telegrafisch worden bericht aan Briand, als voorzitter van den 'Oppersten Raad, Officieel is te Parijs meegedeeld, dat het bericht van Engelsche zijde, als zou Enge land reeds stelling genomen hebben tegen de grens, zooals de vier rapporteurs die zouden denken voor te stellen, onjuist is. Noch de Engelsche, noch de Fransohe regeering, weet thans nog welke oplossing door de Vier zal worden voorgesteld en alle berichten van dezen aard zijn dus zonder grond. DUITS OHLAND. De neven-overeenkomsten van Wleabadan. Rathenau en Loucheur hebben te Wies- badeni behalve de voornaamste overeenkomst over de leveringen in natura nog vier neven overeenkomsten geteejkend. De eerste daarvan betreft de restitutie vam uit Frankrijk meegenomen nijverheidsmate riaal eni zegt, dat deze restitutie 6 Dec. 1921 ophoudt. In plaats daarvan worden 8 maan den lang 120.000 ton nijverheidsmateriaal, nieuw of gebruikt, dóch volkomen voor be drijf gereed, geleverd. In rekening worden gebracht het sedert 1 Mei 1920 gerestitueerde materiaal en 20.000 tob in Elzas-Lotharingen Ïebleven materiaal. 'Bovendien verplicht •ultschland zich tot betaling in 5 jaar van 158 millioen goudmark. Deze betaling begint 1 Mei 1926. De tweede overeenkomst over het spoor wegmateriaal beperkt de teruggave tot 6200 wagons en verplicht Duitschland tot levering van 4500 nieuwe wagons. De derde overeenkomst betreft de levering van vee en wel van 62.000 paarden, 24.000 koeien, 25.000 schapen, 40.000 bijenzwermen en bovendien nog 13.000 paarden op rekening van de schadevergoeding. De vierde overeenkomst loopt over de leve ring van steenkool. Duitschland doet hierbij afstand van den f.o.b. prijs voor leveringen over Rotterdam, Antwerpen en andere miet- Duitsche havens. In plaats daarvan krijgt Duitschland voortaan den binnenlandschen prijs, plus de transportkosten. De Geallieerden verbinden zich de gele verde steenkool slechts voor eigen, behoefte en in hun koloniën en protectoraten te ge bruiken. Een rede van Wlrth. Rijkskanselier Wirth heeft Zondag in een toespraak verklaard, dat, nu Duitschland al zijn verplichtingen is nagekomen, de geal lieerden even stipt de militaire sancties in het bezette gebied zouden moeten opheffen. •Het strekt den geallieerden niet bepaald tot eer, dat zulks nog niet, geschied is. Ook het lot van Opper-Sllezië geeft nog reden tot groote ongerustheid. Al weet men mog niets zekers, het Duitsche volk vreest toch een teleurstelling. Men zou echter beter doen Duitschland niet teleur te stellen, en wel om der wille van de democratische be ginselen, waarvan Europa's lot afhankelijk is. Wegens het noeste werken van het Duit se!» volk heeft dat 't recht aanspraak te ma ken op 'n breed opgevatte, met z'n beteekenis in Opper-Silezië overeenkomende oplossing. Zal men Duitschland en Polen scheiden door een verpestend politiek lijk? Het is te hopen, dat de dag niet ver meer verwijderd, moge zijn, dat er een eind komt aan den strijd en alle verstandige menschen zich rond één tafel scharen om te beraadslagen hoe de economische crisis in de heele wereld het best kan bestreden worden. De stikstofhoudende mestsoorten. In de bij het Duitsche dept. van landbouw ingestelde commissie voor stikstofbemesting is, zooals men weet, naar aanleiding van de ontploffing te Oppau de vraag opgeworpen, of het gebruik van ammonium-salpeter-mest- soorten gevaarlijk is. Zij is thans tot de oon- olusie gekomen, dat er geen reden bestaat, het opslaan en het gebruik daarvan, hetzij in de fabrieken, hetzij iin den landbouw, aan beperkende bepalingen te onderwerpen, en dat het gebruik er van den landbouwers zelfs kan worden aanbevolen. De Weensche oorxeepoudent vwo de Pra- ger Prease meldt: De Berlijnsche regeering volgt ingespan nen de ontwikkeling van da gebeurtenissen in Oostenrijk. Zij is bezorgd voor de terugwerking, die onvermijdelijk geacht wordt vanwege het samenvallen van den twist over het Burgen- land met het mislukken van de crediet-actie. Gevreesd wordt een gezamenlijke opmarsch der Karlisten en Hongaren tegen Weenen en de uitroeping van een Habsburgsche Do- nau-monarohie. De regeering bezit bewijzen van bestaande plannen hiertoe, alsmede van plannen van stichting van een] Republiek Tirol, of van een vereenlging van Tirol met Beieren. De onderhandelingen van de Bei- ersche monarchisten en de Tirolers zijn al vergevorderd. Een geheim® kabinetsraad heeft de kwestie besproken. Te Weenen hebben groote bijeenkomsten van socialisten plaats gehad naar aanleiding van de berichten over plannen der monar chisten tot een staatsgreep. De socialisti sche sprekers verklaarden, dat de arbeiders al degenen, die een aanslag op de republiek zouden doen, neer zouden slaan. Benige sprekers waren zeer verbolgen op de entente, omdat Oostenrijk, hetwelk geen gewapende macht bezit, het Burgenland nog niet gekre gen heeft. Zij zeiden, dat op deze wijze Oos tenrijk gedwongen wordt zich bij Duitsch land aan te sluiten. Over de vergadering van de financieele Kamercommissie, waarin Doumer's brief In antwoord op den aandrang tot vereenvoudi ging van de verschillende begrootingsposten voorgelezen werd, meldt de correspondent van de „N. Rott. Ort." te Parijs nog, dat Her- riet, die de kat den bel heeft aangebonden, daarmee geen genoegen nam. Hij betoogde, dat onder andere op de oorlogsfeegrooting aanzienlijk kan bezuinigd worden. Aan het departement van oorlog werken een massa vrouwen als tikjuffers, telefonisten en keu kenmeiden. Het kost 1.800.000 frank om hooi door burgers in de oavalerie-kazcrnes te laten bergen. De 7000 Fransohe soldaten te Kon- stanttnopel kosten 57.000.000. De socialisti sche leden Auriol en Var enne willen nu, dat de financieele commissie zelf het mes in de begrooting zet als Douimer Dinsdag den mi nisterraad niet va;; de noodzaak van bezui niging overtuigen kan. RUSLAND. In de Moskousche Sowjet heeft op 27 Sep tember Kalinki rapport uitgebracht over den hongersnood. in 15 gouvernementen tezamen zijn 30 mil lioen menschen door den honger getroffen. Het ergst is de toestand in Samara, in de Tataren-republiek en in de Duitsche Wolga- koloniën. Het organiseeren van afdoende hulp uit de voorraden van de gouvernemen ten van Midden-Rusland en Siberië, die le vensmiddelen Ier beschikking hebben, wordt zeer moeilijk gemaakt door het gebrek aan verkeersmiddelen en door het ver afgelegen zijn van het hongergebied. De berichten, die verspreid waren over een nieuwen oogst, die eind September in het ge bied va"n Samara te verwachten zou zijn, zijn geheel onjuist. Sedert Augustus heerscht in dit gebied een tropische hitte en sprinkha nen-zwermen hebben het laatste wat over gebleven was, opgevreten. De ongelukkige bewoners zijn geheel op buitenlandse!» hulp aangewezen. Kalinin maakt verder melding van de 13 millioen poed zaaikoren van de organisatie van Hoover en van de andere hulp. De toe stand is, ondanks deze hulp zeer*kritiek, daar het koude jaargetijde begint te naderen. Men moest al zijn hoop vestigen op het „wonder baarlijke weerstandsvermogen; van het Rus sische volk", hetwelk ook ditmaal dem hon gersnood zou overwinnen. Eon tragisch soort „pverwiiming" zal dat toch zeker zijn. Noodweer, 'Een long aanhoudende storm heeft in Pe tersburg groote verwoestingen aangericht. Het water is 8J5 voet boven den (gemiddelden stand gestegen. Groote stadsgedeelten staan onder water. Talrijke huizen storten in. Er vallen ook mensohenlevens te betreuren. NOORWEGEN. Het drankverbod. Volgens berichten uit Ohristiania, meege deeld door den Kopenhaagschen correspon dent van de „Daily Telegraph", rteemt het smokkelen van spiritualiën naar Noorwegen Tnanmrnrtm nxsfedeeUng. INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot fuxa schade ondervonden, dat de gevolgen van Inflnpnw» griep som* engear dan de kwaal kQn. Een van de gevolgen is achterultgeng van de nieren, en dit kon maanden van pyn en ellende met doh brengen. BJJ kon en koorts toch worden de teere nleoorganea overspan nen door htm pogen om de ongewone hoe veelheid onzuivere stoffen alt het bloed te fiitreeren. Zorg voor de nieren bij deee in spanning sou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deee verwaarloozlng leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, orlnekwalen, onaulver bloed, nlergruis, nlerwatenraoht, theumottek, stom, rugpijn, duizeligheid enz. Fosteris Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nlerverschijnfielen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkomen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en blaaskwalen suoces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Fos- ter'sRugpijn Nieren Pillen zijn te Helder ver- krhgbaar bij A. ten Klooster, Kelzerstr. 98, 1.75 per doos. FEUILLETON. Naar het Engelsoh van RUGBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. „Ik zai oogenblikkelijk gaan als u mij be looft het ook te zullen doen," zeide ik. „U hadt al lang in bed moeten liggen." „Ja," zeide zij somber; zij keek angstig over haar schouder in den gang. „Goeden nacht," zeide zij. „Wilt u mij geen hand geven?" vroeg ik. Zij keerde zich langzaam om en keek mij aan; dan stak zij mij na eenige aarzeling haar hand toe en mijn vingers drukten die. Een kleine zachte hand was het, de soort hand, die aanvoelde, alsof zij altijd een krachtigen greep noodig had om haar vast te houden enl voor haar te zorgen en toch was zij, te oordeeden naar wat ik van haar wist, heel goed in staat voor zichzelf te zorgen. „Goeden nacht," zeide ik weer en onze handen lieten elkaar los. Maar zij ging niet, en ofschoon ik haar niet zieni kon, want zij stond in de schaduw met het licht achter zich, kon ik voelen, dat haar blikken mijn. gelaat opnamen. „Neen, tenzij u het liever wilt," antwoord de ik. Zij haalde haar schouders op. „Zeg het hem, als u zin hebt het komt er niet op aan ln leder geval zal hij er zich toah weinig van aantrekken." „Wat bedoelt u?" vroeg ik. „Natuurlijk zal hij het zich aantrekken. Morgenochtend komt alles weer in orde ik hoop, dat u het hem vergeven zal, en Ik hield op, terwijl mijn oogen op haar slanken, blooten arm bleven rusten. Zij had zich half omgedraaid om weg te gaan en het gele lioht van de ganglamp viel nu vol op haar en op de leelijke plekken, die ruwe vingers in haar zacht vleesch achter gelaten hadden. Zij volgde de richting van mijn blik en vlug trok zij het dunne mouwtje van haar japon naar beneden om de blauwe plekkon te verbergen. „Het is niets," zeide zij vlug. „Hij meende het niethij wist niet wat hij deed. Ik heb hem woedend gemaakt het was mijn schuld." Haar stem tarte mij haar tegeü te spreken. „Ik heb het hem van Don verteld," ging zij voort. „Dat maakte hem dol hij zeide, dat ik een idoot was." Zij huiverde. „O, wat een afschuwelijke, afschuwelijke dingen kun nen mannen toch zeggen Zij barstte weer in tranen uit. Ik keek haar aan en een soort blinde woede tegen den bruut, die haar zoo had durven mishandelen, maakte zich van mij meester. Onwillekeurig deed ik een stap naar haar toe, maar bleef don weer staan; wat kon lk per slot van rekening zeggen? Wat ging mij de zaak aan? Zoo iemand, dan moest Don tusschenbelde komen. „Heusch, ik geloof, dat u het u aantrekt," zeide zij. „Ik geloof het heusch omdat omdat—" .Natuurlijk trek ik het me aan," zeide ik. „Welke man zou dat niet doen], ais hij hoor de, dat zoo'n groote sterke kerel een vrouw mishandeld had?" i haalde lang adem als zuchtte zij. „O, welke man niet," zeide zij vrij melan choliek. Dan ging zij plotseling op heel an deren toon voort. „Dus u vindt dat ik Don vergiffenis moet schenken?" Ik gaf geen antwoord. „Vindt u het niet?" drong zij aan. „Ik vind, dat hij het misschien niet ver dient, dat u zoo hard tegen hem bent," zeide ik. „Ik weet, dat hij erg véél spijt heeft over wat er vanavond gebeurd is, maar het was niet heelemaal zijn schuld." .Natuurlijk; u trekt altijd partij voor hem," antwoordde zij. „Wat geeft het eigen lijk u om raad te vragen?" „Evenveel als u om' raad te geven)," zeide ik. Zij kwam wat dichter bij mij staan zóó dicht, dat ik een oogenblik dacht, dat zij haar hand op mijn arm zou leggen, zooals ik gezien had, dat zij het Don gedaan had, maar zjj deed het natuurlijk niet „Ditmaal zal ik uw raad opvolgen," zeide zij. „Ik zal ditmaal doen wat u wilt ik be loof het u." „Ik begrijp niet zeide ik en vroeg mij af waarom mijn polsen zoo klopten. „Ik 'bedoel," legde zjj uit, „dat, als u wilt, dat ik Don vergiffenis schenk en verloofd met hein blijf, ik het doen zal.Pauze. „Wilt u het?" vroeg zij met aandrang. Ik keek haar anr en haar gezicht was als een witte bloem in de duisternis en weer kwam die dwaze opwelling ini mij op om haar hoofdje tusschen mijtn handen te nemen en te voelen of haar haar zoo zacht en zijde achtig was als het eruit zg; om mijn arm om haar slank kinderlijk figuurtje te slaan. Ik hield me dus met ijzeren hand terug; ik had me reeds naar haar, voorovergebogen en er was iets dwaas met mijn hartslag ge beurd, zoodat ik nauwelijks kon ademhalen. „Wat wilt u?" vroeg zij weer en nu bijna fluisterend, en dan antwoordde een stem, die ik vermoed, dat het de mijne was, ruw: „Ja ik wil het natuurlijk wil ik het." Wat had zij verwacht, dat ik zeggen zou, vroeg ik mij af, want er volgde een kleine stil'te, waarin het bijna scheen alsof zij mi) verwachtte, dat ik mijn woorden op de een of andere manier verbeteren zou, maar ik had haar vraag beantwoord en daarmede was, wat mij betrof, de zaak uit. Dan zuchtte zij even. „Heel goed," zeide zij. Zij deed een stap naar het huis, doch sleohts om weer terug te komen, „En nou moeten ze me nog eens zeggen, dat vrouwen grillig zijn," zeide zij op een flauw ironischen toon, „mannen zijn duizendmaal erger. Een paar dagen geleden nog zoudt u hemel en aarde bewogen hebben om een] engagement met Don tegen te hou den, en nou zegt u, dat u natuurlijk wilt, dat wij het afzoenen en weer goed worden." „Ik heb geen woord over zoenen gezegd," antwoordde ik boos. Maar zij lachte alleen, riep Rags, keerde zich om en ging naar hot huis eni ik hoorde de deur sluiten en grendelen. Dus zou den volgenden ochtend de ring met parelen weeor naar zijn eigenaresse te ruggaan en alles weer ln orde zijn ten minste, ik trachtte te geio oven dat alles weer in orde zou zijn maar heelemaal tevreden gesteld gevoelde ik me toch niet Hoe zouden dit meisje en Don het ooit goed met elkaar kunnen vinden, wanneer de onbeteekenende incidenten van dezeni avond reeds voldoende geweest waren om hun en gagement te verbreken? Was Don in staat ihaur verdriet voor haar te dragen en haar gelukkig te maken]? Hij was nog zoo'n jongen. Hoe kon men verwachten,- dat hij het noodige geduld heb ben zou met haar nukken en grillen? Het scheen mij een slecht voorteeken toe, dat hij zoo makkelijk ingeslapen was. Vol gerijs alle boeken, die over dat onderwerp geschreven zijn, moest het verbreken van een engagement een afdoende reden zijn om een man de rest van zijn leven slecht te laten slapen. Maar hij zag er heel frisoh uit toen hij tegen negenen bij mij aan het ontbijt kwam. „Wat ben je van plan te doen?" vroeg ik meer om iets te zeggen dan om bepaalde redenen. iDon was bezig een bokking schoon te ma ken, waarom liij misschien] niet opkeek, toen hij antwoordde: „Ik ga met Joy naar Londen." Er volgde een pijnlijke stilte. „O, dus het is weer in orde," zeide ik dan droogjes. Na ik ben vóór het ontbijt naar haar toegegaan alles is weer in orde." „Ik wist wel dat het zoo loopen zou," zeid e ik- „Ik niet Gewoonlijk blijft Joy erbij wan neer zij eenmaal iets gezegd heeft. Maar zij zeide me, dat er gisteravond na mijn ver trek iets gebeurd is, dat haar van besluit heeft doen veranderen." Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldereohe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W. I<ndl6 p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad resp. f 0.57", f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,11.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct„ fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. 20 ot. p. regel (galjard). Ingez, meded. (kolombr. als redac. tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te huur) v. 14 reg. 50 ot., elke regel meer 10 ot. bij voorultb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.nno. 4 ct. Alle prijzen tijd. V6rh. met 10% papierduurtetoesl. Aan onze lezers bulten de gemeente doen wij het verzoek de abonnements gelden over het vierde kwartaal ten bedrage van 12.— over te maken per postwissel of over te laten schrijven op No. 16066, kantoor Helder per post-glroblljet. De laatste manier van vereffening raden wij ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor sleohts f0.05 wordt overga' sohreveni formulieren zijn aan alle post kantoren een halven oent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kos ten fO.IO. Na genoemden datum wordt beaohlkt met f0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper besohlkt en verzoeken wl] U beleefd de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. Lloht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 11 October5.42 uur. Woensdag 12 5.89 OOSTENRIJK. FRANKRIJK. Er zijn gegronde redenen, die one aanleiding geven U met aandrang ta verzoeken dagalijka Uw brood uitsluitend van de Broodfabrlak „DE VOLHARDINQ" te betrekken. WIJ beateden er da grootst mogelijke zorg aan, om aan U het meeat imakalljke brood te kunnen laveren. Hos meer afnemers, des te goedkooper de levering I 26) „Bent u van plan Don hiervan iets te vertelen?" vroeg zij aarzelend

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1