isteliike Geref. Kerk. Advertentiën. Sint Nicolaas- Kinderfeest LEGER DES HEILS.Spoorgr.38 Een flinke JONGEN ADVERTEERT in de Heldersche Courant. Helder, 7 October 1921. Bijzondere Heilsmeetlng van Amsterdam. Deur open 7J uur. Toegang vrij. op 3 December a.s., In het CASINO te Helder voor kinderen van leden van den Bond v. Marine-Onderofficieren. Gevraagd een NAAISTER, voor Winkelwerk. Adres: GRUNWALD, Keizerstraat. Laat Uw SCHOENWERK repareeren Kanaalweg 2a tegenover Spuikanaal. f 2.00 GEMENGD NEEUWJ. Aluminium pannen. Nu vele 'huisvrouwen dè laatste Jaren alu- minlumpaimen hebben aangeschaft, is het voor haar van belang te lezen, wat de heer G. F. A. Ten Bosch, apotheker te Leiden hierover In het Maandblad der Vereenlgin- gen van 'Huisvrouwen schrijtft: Het moeilijk aangetast worden door zure vloeistoffen <ln het algemeen moge voor vol strekt zuiver aluminium waar zytu, voor het aluminium, waarin de meeste pannen be reid zyn, is die onaantastbaarheid door zure vloeistoffen niet het geval. Integendeel, in verhouding tot het opne men van koper en andere metalen, wordt dito wyls uit vele van die pannen veel meer alu minium door zure vloeistoffen opgenomen. Al ibebooren nu de aluminium verbindingen niet direct tot de vergiftige verbindingen, In grootere hoeveelheden, dagely'fcs genomen, kunnen ze wel degelijk schadelylk werken Niet alleen zure, ook zouthoudende vloeistof fen, in die pannen gekookt, nemen het me taal op. Al is men bij uitzondering in 't bezit van pannen, gemaakt van zuiver metaal, dan kunnen metaalzouten, b.v. van ijzer en bi. gevoegd zout, oorzaak zijn, dat toch een op lossende werking optreedt. Wel kan men in het algemeen aannemen, dat, hoe zuiverder het metaal Is, hoe minder er van in oplossing gaat. Ooto is aluminium niet bestand tegen al kalische reageerende stoffen, b.v. soda en ook zuiveringzoul Wat dit wel bet geval, men zou het zuurgebalte van groenten daarmede kunnen wegnemen, men voegt allicht te veel bij, waardoor het doel doorgaans voorbyge streefd wordt Dus nogmaals: door de ge- fnakkelyke aantastbaarheid van technisch aluminium zoowel door zure als alkalische stoffen, kan veel van dat metaal in spyzen geraken. 'Moet het aluminium dus uit de keuken verdwijnen, zal men allicht vragen. Dat be hoeft niet direct het geval te zyn. Maar wel dient het gebruik ervan in de keuken oor deelkundig plaata te hebben. Zoo gebrulke men ze niet voor het dagelijks er in koken van groenten, nimmer gebrulke men ze voor zure appelen, bessensap, karnemelk enz. Wel kan men er melk in koken, ook aardappelen, •waarvan het water toch wordt afgegoten. Men late er ook nimmer gekookte spijzen in 'koud worden. Bovenstaande voorzorgen In acht nemen de, zal men zonder twytel zich kunnen hoeden tegen onaangename verrassingen, zegt de Bchryvsr. Goed afgeloopen. Vry dagmiddag ondergingen eenige foren sen op hun reis van Amsterdam huiswaarts een minder aangename sensatie. Toen de trein, welke 5.25 het Oentraal Sta tion richting Hilversum verlaat, op een af stand van naar schatting 100 150 Meter het station Muiderpoort genaderd was, vloog een projectiel door den portierruit aan de rech- terzyde van den trein. In het compartiment eerste klasse waren gezeten de heeren Edo Firnmen, Lethem, P. J. Fdiiyt, J. Heydanus en J. N. Burger. Het gezelschap was verdiept in zyn lectuur. Of er op den trein geschoten is, was niet met zekerheid uit temaken, omdat het pro jectiel niet terug te vinden was. De portierruit was evenwel doorboord en met zulk een kracht, dat de glasscherfjes by het linkerportier gevonden werden. De mogelijkheid van een schot is zeer groot en <le veronderstelling niet gewaagd, dat het projectiel zijn weg gevonden heeft door het linker openstaande portierraam. Aan den chef van het station Muiderpoort werd by aankomst onmiddellijk kennis ge geven van het gebeurde, die den. treinconduc teur orxiracht gaf een onderzoek in loco in te stellen. Goedkoope marktwaar. De firma Wolf en Davids te Rotterdam had by de politie aangifte gedaan, dat ze tel kens galanterieën en speelgoed uit haar ma- gazynen aan den Oppert vermiste. Dezer dagen nam de politie op de markt aan den Goudschen Singel eenige kisten met deze waar in beslag, die uit bedoelde magazijnen afkomstig bleken. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de goederen ontvreemd werden door bewoners van een pand aan de Nauwe Broedersteeg, dat aan de achterzijde aan de magazynen van Wolf en Davids grensde. Ze konden gemakkelijk door de dakgoot naar de glanterleën opslagplaats komen, door een dakvenster zich toegang verschaf- en op hun gemak den buit binnenhalen. Se dert September 1910 waren de diefstallen reeds gepleegd. Volgens de berekening der firma zelf zou wel voor 10.000 gestolen zyn, de politie heeft al den diefstal van een 4000 kunnen vaststellen. Het afzetgebied der dieven waa op de markt te Rotterdam, Gouda en Amsterdam, doch ook van een paar winkeliers aan den Grooswykschen weg en de Goudische straat te Rotterdam heeft men kunnen nagaan, dat ze het gesto len goed kochten. Twee bewoners van de Nauwe Broedersteeg zyn aangehouden, één ervan was een metselaar, die met vast werk een weekloon Ï0 haalde. Broefchuys in hooger beroep. Naar het „Hbl." verneemt, is Broekhuys in hooger beroep gegaan van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank, waarby hy tot twee jaren gevangenisstraf werd veroordeeld, In 12 gezinnen, alle aan den Geuzenweg te Hilversum', totaal ongeveer by een 25-tal per sonen, zijn Donderdag en Vrydag gevallen van vergiftiging geconstateerd. De gevallen in mindere mate ernstig, bestonden alle uit braken, diarrhee en bewusteloosheid en kwa men zoowel bij kinderen als by volwassenen voor. Verschillende levensmiddelen zytn In beslag genomen ter onderzoek, doch de oor zaak heeft men nog niet kunnen ontdekken! (De uitwerpselen heeft anen voor het Ibacte riologisch onderzoek naar Amsterdam ge zonden. De moord te Bulnerveen. Vrydagmorgen zyn de daders van het miis- dryf te Bulnerveen, zekere Luitjen en Schip- perop, te Nieuw Buinen gearresteerd. By den moord hadden zij een verfpot omvergewor pen, welke verf op hun kleeren was terug gevonden.. Tevens waren deelen van hun kleereni op de nog versohe verf gevonden. Een der moordenaars had boven dien den zelfden dag 200 huur aam den vermoorde gebracht. Hii wist dus, dat bij den verslagone geld aanwezig was. Motorongeluk. Zaterdagmiddag la de aannemer H. Brink, uit Muntendam, te Leeuwarden, waar hy woningen bouwt, met «yn motorrijwiel le gen een boom gereden. Doordat de motor doorwerkte en 't voorwiel onbruikbaar was geworden schoof het motorrijwiel nog een paar meter verder, aloeg toen over den kop, waarby de berijder eveneens een bulteling maakte en tegen den volgenden boom werd gesmakt. Hy was onmiddelUjk dood. Jeugdige inbrekers. Te Vlaardingen zyn vier jongens van 14 tot 16 jaar, de gebr. Z. en de gebr. R.. gear resteerd, die in den laatsten tijd 4 inbraken hebben gepleegd in kantoren. Bij een dezer inbraken hebben zij zelfs getracht de sporen van hun bedrijf te verbergen door brand stichting. By hun laatste inbraak werden zy Vrydag op heeterdaad betrapt. Straatpubliek. Nadat het R. K. raadslid, de heer H. G. Rodyk, die. in den gemeenteraad van Apel doorn op meer .politietoezicht en betere ver lichting van het stationsplein had aange drongen, reeds meermalen op beleefd-sar- rende wyze was beleedigd, geschiedde dit LL Vrydagavonld weder, toen hy met zijn raadslid-collega W. Volgert in de nabyheid van dat plein wandelde. Een zekere Van Beek stelde den heer Rodyk aan zijn kor nuiten voor met de woorden: „Mag ik u ons raadslid, de man voor politietoezicht en licht, voorstellen?" De heer Rodyk er thans op reageerend, noemde zyn adres, waar hy te spreken was, waarop Van Beek naar hem toesnelde, hem met een hard voorwerp een bloedende wond aan het hoofd toebracht en daarna beleefd den hoed afnam, met de woorden: „Mijn naam is Van Beek; ik heb er twee jaar voor over!" De juweelen van keizerin Eugénle. Toen in 1870 de Duitschers het paleis in St. Cloud plunderden, verdwenen ook de ju weelen der keizerin. Men kwam niet te we ten waar zy gebleven zijn. Een dezer dagen ontving de Fransche regeering een brief van twee veteranen uit den oorlog van 1870, die bekennen de Juwee len te hebben en in de Seine geworpen. Wanneer het Fransche gouvernement ons verzekerd, dat ons niets zal geschieden, zijn wy bereid de .plaats aan te wijzen, waar wy ze in de Seine wierpen, schreven de oud-mi litairen. Man weet niet goed hoe deze mededee- Hrig opgevat moet worden. Is het een grap? En zoo niet, waarom hebben belde daders dan zoolang gewacht om hun daad te beken nen? Godsdienstwaanzin. Te Hoeg-Soeren, op ongeveer 10 minuten afstand van het hotel „Eik-en-Dal", staat aan een landweg een arbeidershuisje, bewoond door de familie Bloemendiaal, bestaande uit man, vrouw, een grootmoeder en eenige kin deren,, waaronder twee bestedelingen, een jongetje van 12 en een meisje van 9 jaar, van de vereeniging Mirjam. Die bei.de (kinderen zyn reeds een jaar of vyf, zes in dat gezin. By dat gezin voegden zich in dezelfde wo ning nog twee echtparen, familieleden van Bloemendaal. De geheele by elkaar huizende familie is thans lijdende aan godsdienstwaanzin en brengt met psalmzingen, bijbellezen en oefe ningen houden den ganschen dag door. Aan de vrouw van Bloemendaal werd de leiding by deze godsdienstige handelingen gegeven, en zy werd tot aller koning (niet koningin) verkozen. Als zoodanig heerscht zy thans met onbeperkte macht; zy regeert over allen en alles; haar bevelen worden direct en .nauwkeurig opgevolgd. Gedurende de laatste dagen waren de deu ren en ramen van BloemendaaTs woning zorgvuldig gesloten; door de ruiten kon men de bewoners zien, de pleegkinderen echter niet. Reeds lang had de Inspecteur van de vereeniging Mirjam, de heer Wevering te Apeldoorn', getracht de beide kinderen uit die omgeving te vervrijderen, maar die po gingen bleven vruchteloos; ze werden van de zyde van de „koning" beantwoord met ,„Er moet geofferd worden; er moet bloed vloeien!" De Apeldoornsche politie, van dezen toe Stand op de hoogte gebracht, trachtte Zater dagavond onder leiding van den Inspecteur van politie, den heer H, O. van de Loo, de pleegkinderen uit dat huls- te ibevrydon. Een foedscklksche poging daartoe stuitte af op en onwil van do „koning", die zeide, de kin deren niet te willen afstaan zonder daartoe vergunning van God te hebben ontvangen. De politie trof by haar aankomst 's avonds halfacht allen psalmzingende aan. Daar op bevel van de „koning" de deur slechts voor „godsgezanten" geopend mocht worden, bleef deze gesloten; de politiemannen werden voor „duivels" uLtgekreten. De politie wist zich echter toegang te verschaffen, door de deur te forceeren, die uit haar hengsels vloog. Een herhaald vriendelijk verzoek de deur te openen, was met het zingen van een psalm beantwoord. Toen de politie .binnen was en naar de pleegkinderen informeerde, deelde de „ko ning" mee, dat deze in den heimei waren, en de „onderdanen" bevestigden dit. Onder de tafel echter, waar ook een paar der bewoners vain het huis zaten, ontdekte de heer Van de Loo onder een kleed eenige beweging, en een greep van hem in die rich ting deed onder dat kleed vandaan springen het 9-jarige meisje, dat haar toevlucht zocht op den schoot van de „koning", die het stevig met de armen omsloot. Bij verder onderzoek naar het jongetje, bleek 'dit verborgen te zyn achter een leu ningstoel, staande in een hoek van het ver trek, waarop de grootmoeder gezeten was. Alle mannen vlogen en daarmee wezen ze de schuilplaats aan op den leunstoel toe om te beletten, dat de politie zich van den .ongen meester maakte. Met geweld werden de kinderen aan de handen van deze men schen ontrukt. De bevelen van de koning" weiden ook in tegenwoordigheid van de politie opge volgd. Op haar commando: Sla er op, traden de mannen in verzet; luidde het bevel: zwe gen, dan heerschte er enmiddellyk stilte. De beide pleegkinderen zyn naar het ge- meenteiyk ziekenhuis te Apeldoorn overge bracht en er zullen verder maatregelen wor den genomen, om ..koning" en „onderdanen" onschadelijk te maken: Het doen zinken van een logger. Voor de zesde kamer der rechtbank te Amsterdam heeft gisteren terechtgestaan de 40-jarige gezagvoerder J. B., beklaagd, dat hy, in vereeniging met eeni of meer leden der bemanning, op 14 Maart 1918 in de Noordzee den Nederlandsdhen vraohtlogger Aeolus, waarvan de reeder te Hilversum woonde, tot zinken heeft gebradht, door in het schip een of meer gaten te boren, waar door het zeewater binnentrad. Het O- M. eischte twee Jaar gevangenis straf, met aftrek van 3 maanden voorlooplge hechtenis. Hierna hebben terechtgestaan de stuur man J. B. en de lichtmatroos E. P., eveneens in verband met het doen zinken van de Aeolus. De eerste beklaagde kreeg van den gezagvoerder een nieuwe boor, ten einde daarmede ln het achterschip gaten te boren. Hij deed wat hem gevraagd waa, en ontving later 160 helooning. De tweede beklaagde ontkende. Vermoe delijk is hij niet beloond. Het O. M. eischte tegen J. B. 1 Jaar gevan genisstraf, met aftrek van 5 maanden voor looplge hechtenis, en tegen E. P. 6 maanden gevangenisstraf. Gp verzoek van den verdediger, mr. F. Pauwels, is bekl. E. P. uit de voorlooplge hechtenis ontslagen. Hetzelfde is, op verzoek van mr. J. de Vrieze geschied ten aanzien van A. W., 8., die met den reederszoon F., O J. baron S. tot E. terecht heeft gestaan wegens het uit lokken van het misdrijf. Uitspraak 21 dezer. Een quasi-grappenmaker. Zondagmiddag stond een Jongedame aan het strand te Zandvoort, toen plotseling een jonkman op haar toetrad, haar een arm om den hals sloeg en op barschen toon sprak: „Genade zult ge me vragen!" Het jonge meisje schrok geweldig, doch die schrik ging over, toen de jongeman ver klaarde maar een grapje te hebben bedoeld en zyns weegs ging. Evenwel keerde de schrik terug, toen de jongedame even later een kostbare broche vermiste. Zy deed aan gifte by de politie maar deze kon haar wei nig troost geven, daar do „grapjosmakor" ln geen velden of wegen meer te zien was. <„N. v. d. D.") Relletje, Op «en hofje aan den RJjswiJkaohen wog te •a-Gravenhage bevond zich een man met een zuurwagentje. Eenige agenten maakten de- zen man er op opmerkzaam dat het hofjo als standplaats voor wagens verboden was. Hierop kwamen eenige burgera naderby, die een dreigende houding tegenover de agen ten aannamen. Er word met steenen gesme ten en een burger dreigde een agent met een byi. Hierop vuurden de agenten eenige revolverschoten af, welke in de lucht ge lost werden. Een agent kwam te vallen, waarby zyn revolver afging en hy zichzelf een niet ernstige wonde aan het hoofd toe bracht. Een burger werd door twee revol verschoten niet levensgevaariyk verwond aan hals en wang, terwyi zyn vrouw een schot in de knie kreeg. De lastige mannen konden, hoewel onder groot verzet, door de politie worden gearresteerd. Aanvaring van een passagiersschip. Het van Glasgow naar Dublin bestemde stoomschip Rowan, volgens rapport met 87 personen bemanning en meer dan honderd passagiers aan boord, is hij den ingang van de Firth (Clyde) na aanvaring tijdens dikken mist met twee andere stoomschepen gezon ken. 17 menschen kwamen om, 26 worden er vermist. ,Charlie Chaplin vertrokken. Charlie Chaplin, de „film-koning", is Za terdag weder naar Amerika vertrokken. Een medewerker der „Even. Stand", had gelegenheid een blik te slaan in de oorres pond entte, die hy tydens zyn verbiyf in het Ritz-Hotel te Londen ontving. Hy ontving daar 70.000 brieven en daar was heel wat merkwaardigs onder. In een groot aantal deden meisjes hem huwelyks-aanzoeken; londerden vroegen hem een kind te willen aannemen, en het aantal bedelbrieven liep ;egen de 18.000. Er was er een van een der „nieuwe armen", waarin 'hem 28.000 ge vraagd werd om een landgoed te willen koo- pen; een andere brief vroeg 60 om een restaurant te beginnen; anderen vroegen be scheiden bedragen van eenige shillings r.11 minder. Tal van brieven werden beantwoord; Char lie had daarvoor een secretaris en vijf typis ten en er waren weken dat hij 100 aan por to's uitgaf. Huweiyk en scheiding ln Rusland. De speciale correspondent van de „Daily News" Artbur Ransome schrijft eenige by- zonderheden over de huweiyk- en schei- dingswetten ln Rusland, waaraan wij het volgende ontleenen: Hoewel ln de bewering van Lenln, dat de positie der vrouw in Sovjet-Rusland hooger is, dan ln de kaptalisttsche staten, een grond van waarheid heeft, toch moet toegegeven worden dat de huwelijks- en scheidingswet- ten te drastisch zyn om te verwachten dat zy elders nagevolgd zullen worden. De schrijver J* van meeding, dat echter deze revolutionaire wetgeving op de groote massa's der bevolking weinig Invloed heeft. Het feit dat de schelding zooveel gemakte- ïyker is, wil niet zeggen, dat de bevolking, diegewooniyk evenals vroeger ook in de kerk trouwt daartoe veel spoediger overgaat. Afgezien van een kleine groep, die van deze facaliteiten profiteert, oja. door de z.g. „eind der weekhuwelijken® la het eenige verschil met vroeger, dat ongeluk kige huwelijken vroeger niet gemakkelijk verbroken konden worden, terwijl thans het omgekeerde het geval Ja. Het vry zyn van materieele zorgen al thans theoretisch want in de tegenwoor dige omstandigheden zyn zy byna even groot als in de kapitalistische landen heeft het aantl buweiyken enorm doen toenemen. In Petersburg b.v. wonen byna geen onge trouwde menschen meer; deze toenemende gezinsvorming zal de regeering nog voor economische moeiiykheden plaatsen, die niet zoo gemakkéiyk zyn op te lossen. i De huweiyks-prooedure ia heel eenvoudig. De partijen, voortkomend uit allerlei klas sen, staan in het gebouw in een ry te wach ten. Aan de beurt gekomen;, geven zy hun wensch te kennen te willen trouwen; daar na moeten zy eenige formulieren invullen. Na verloop van 2 tot 10 dagen waarin gecontroleerd wordt of de gegeven inlich tingen Juist zyn worden zy ultgenoodlgd om weer op hot bureau te komen. De ma gistraat gooft hun het huwoiyksoertlfloaat eni wonsoht hun eon gelukkig huweiyk. Opmerkeiyk k, dat deze weinig romentl- aohe en nuttige wijze van huwelijksvoltrek king de bevolk! na onbevredigd laat) daar om la voorgesteld, dat de magistraat oen kleine toespraak zal houden en dat zoo mogeiyk eon klein feestje zal volgen. De «om die aan de overheid voor deze plechtig heid betaald moet woyden, k heel laag, n l. 1000 roebel. De scheidingsprocedure k even eenvou dig; wanneer beide partyen hun wensch om uiteen Ie gaan te kennen geven, heeft de rechter dien wil ln te willigen. Maar om te voorkomen, dat te overhaastig onder derv invloed van een opwellende gedachte, echt scheiding wordt aangevraagd, moeten par tyen een week later weer terug komen. Biy- ven zy hy hun verzoek, dan wordt dat in gewilligd. Wanneer een der partijen zich tegen de scheiding verzet, komt de quaestie voor een hooger college en wordt de arbeider-rechter door Juristen bygestaan. Dat soms een uitzondering op deze rege ling wordt gemaakt, biykt uit de mededee- ling van den oorrespondent, dat een bekend communist te Petersburg 's morgens trouw de, 's middags scheidde en in1' den namid dag weer trouwde. Hy deed dit, zeide hy, om aan te toonen, dat wanneer zooiets mo gelijk ls, de Sovjet-overheid alle wettel yke regeling in deze wel achterwege kon laten. Veel kans ls daar echter niet op, schryft de correspondent, omdat wat huwelijk en scheiding betreft, zoowel als wat aangaat godsdienst, handel, kunst, theater, eonserva- tieve tendenzen beginnen te overheerschen. MARKTBERICHTEN. 'K. BAKKER en R. BAKKER—Koster, geven kennis van de geboorte van een Zoon BERRIT CORNELIS, THEO SANDFORT en Th. SANDFORT—DITO geven kennis van de geboorte eener ievenlooze Dochter. Helder, 10 October 1921. Heden overleed onze dierbare Moeder, Behuwd-, Groot- en O vergrootmoeder, Mej. de Wed. DIJKXHOORN, in den ouderdom van 80 |jaar en 9 maanden. Haar heengaan was vrede. Fam. C. VERMEULEN. Helder,' 7 October 1921. Eenige en algemeene kennisgeving. Den 8sten Oetober over leed in het Diaconiehuis alhier, na een geduldig lij den, in den ouderdom van bijna 92 jaar, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. ELIZABETH JOHANNA VISSER, wed. van den Heer C. Klijn. Uit aller naam N. C! KLIJN. J. C. KLIJN. Helder, 11 October 1921. Voor de vele blyken van be langstelling by hun Huwelijk ondervonden, betuigen deonder- geteekenden hunnen harteillken dank. H. W. KRAAK E. KRAAK—WiLLEM8K. Hoorn, 6 October 1921, DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mej. CORNELISJE BROEKHUIJZEN, Echtgenoote van den Heer II. Schutte, betuigen wy onzen hartelljkendank. Namens de Familie, H. SCHUTTE. H. CRUIJFF— Schutte. W. B. CRUIJFF. Voor de vele blijken van deel neming bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KLAASJE ZEBEL, betuigen wy onzen hartelljken dank. Inzonderheid onzen dank aan Dr. Boswijk, voor diens onvermoeide hulp, aan Ds. BhUmmeh, voor de troostwoorden tot ons gesproken en aan buren, dragers en kleedoplegsters, voor de laatste eer de overledene bewezen. H gEUMKES en Familie, 't Horntje, Texel, Oct. 1921. A.s. Donderdagavond 8 uur Adjudant en Mevrouw NICOLAT Inschryving der kinderen van verspreide leden kan geschieden in het Bondsgebouw, Hoofdgr., vóór 25 October a s. DE COMMISSIE. Er biedt aloh aan, tegen 1 of 15 November, een Hulp In de Huis houding, voor d. en n. of d. Brieven onder Nr. 975, Burean van dit blad. Gevraagd een flinke WERKSTER, met alle voorkomende werk zaamheden op de hoogte, zelf standig kunnende werken, in klein gezin. Te bevragen nk 7 uur. AdresBureau v d. blad. Nette Verstelnaaister vraagt VERSTELWERK aan huls, maakt Manteltjes, Jasjes en Broekjes, van groot klein. Adres: Wilhelminastraat 20. Door het verbindend worden der eenige uit- deelingeiyst is het faillissement van JACOB BERKHOUWER, kruide nier en koopman, wonende te Helder, geëindigd. Alkmaar, 10 October 1921. De Curator: Mr. C. A. DE GROOT. VERLOREN, een doublé ARMBAND-HORLOGE (Dames). Terug te bezorgen: Hoogstraat 99. D.V. WOENSDAGAVOND, half acht, Ds. J. DE BRUIN, van Broek op Langedyk. VERLOREN in de Koningstr.: een bruin-lederen PORTEMONNAIE, inhoudende f 8.50. S.v.p. terug te bezorgen: 8e Emmadw.str. 11. Gevraagd een WERKSTER. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een net DAQMtlSJE. Zondags vry. Adres: H. BAKKER, Binnenhaven 6. Gevraagd een nette DIENSTBODE, voor dag of dag en nacht; hulp van een WERKSTER. Wasch bui tenshuis. AdresMevr. VELTHUYS, Hoofdgracht 68. Gevraagd een net MEISJE, boven 14 jaar. Adres: ,DE EENDRACHT" Gravenstraat. Gevraagd een flink DAGMEISJE. Adres: Breewaterstraat 8. Gevraagd een Loopjongen, goed kunnende fietsen. AdresBroodfabriek „DE VOLHARDING". Gevraagd een flinke LOOPJONGEN. Adres: Koningstraat 18. 12.75 HEERENZOLEN en HAKKEN DAMESZOLEN en HAKKEN Aflevering epoedlg en prima. gevraagd ter drukkerij van dit blad. Zit-Slaapkamer te huur, met of zonder pension. Adres: Emmastraat, 106. Ongem. Vertrekken met Keuken te hpur. Adres: Bureau van dit blad. KOOPJE. Te koop 2 Motorfietsen, merk: „Ejjsink". Adres: Bureau van dit blad. Te koop een eikenhout BUFFET, prys f57.50. AdresKanaalweg 165 (boven). Te huur tegen 1 November gemeubileerd HUIS. Huurprys f 125. - per maand. Brieven onder Nr. 976, Bureau van dit blad. Te huur nette, gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER, met of zon der pension. Biliyke prys. Geen beroepspension. Ook zeer ge schikt voor 2 vrienden. Brieven onder Nr. 977, Bureau van dit blad. 160.belooning voorden- gene, die my aan een behoorlijke WONING helpt. Brieven onder Nr. 978, Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Kostganger. Adresde Ruyterstraat 2. Gevraagd een flinke JONGEN, voor loop- en bakkerywerk. Adres: Fa. W. LAMMERS, Koningstraat 15. HOND. Te koop een mooie, korfharlge D. St. Jaohthond (teef), zeer waaksch, tegen billyken prys. Adres: Spoorstraat 120. Te koop een gegoten FORNUIS en een 2-plts GASC0MF00R. Adres: Spuistraat 14. Te koop een Motor-Rijwiel, merkRoyal Enfield", 2 cyl., kickst., 2 versn. met vryloop. Prys billijk. Adres: Kanaalweg 165 (boven). Te koop een nieuw Heeren en Damesrijwiel. Prijs billijk. Adres: Keizerstraat 46. Een goed onderhouden zwarte PIANO te koop. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 6 Stoelen (met Kussen), t vlerkante Tafel, 1 Vloermat (groot model), 1 Kachelscherm en 11ndi sche Theetafel. Adres: Trompstraat 1, hoek Breestraat. Te koop een goede en goed onderhouden PIANINO. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een zwarte Studie» Plano voor f 110.—. AdresHoogstraat 101. Te koop ruim BURGER WOONHUIS, Vlamingstraat 88, bevattende 2 kamers, keuken, ruime zolder, groot ert, waarop staat Timmermanswerkplaats m. uitgang brandsteeg en poort naast het huishet perceel is breed ;t 6 M., diep 19 M. Te bevragen: Westgraeht 38. Te koop wegens vertrek een zoo goed als nieuw pluche AMEU BLEMENT en een 2-vlams geëm. GASC0MF00R. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een mahoniehouten TAFEL met 3 STOELEN (gebogen leuningi, met zwart pluche. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een HEERENRIJWIEL met beste Banden, voor den prys van f 30.AdresBasstraat 76, na 5 uur. Door omstandigheden te koop aangeboden een Maltheser Leeuw- tJ8.' 10 weken oud. Te bevragen by van Kokkel, Wachtstraat 36, 's avonds nh 7 uur. Te koop direct van eigenaar 15Nov.a s.leegkomend HUIS, bev.vestibule, kamers en suite, keuken, tuin, boven 3 kamers. Prys f 6500. Schitterend ge legen en onderhonden. AdresSpaanschevaartstr, 74, Schoten. Leegstaand HUIS te koop. Adres: Wilhelminastraat 100, alhier. ROOMBOTER f 1.60. Prima Alkmaarsche KOPPEN 76 cent. Voor reclame weer een El cadeau. C. RIJK, MOLENSTRAAT Nr. 68. Vergiftiging. PURMEREND, 13 Oct. 1921. 13 stapels üabriekskaas 68, R.M. f 70, 21 «ta pets boererlkaas f 65, R.M. 70, 4 stapels com missie R.M. 66, 1 stapel Gooidsche, al es per 50 K.G.; 595 K.G. 'boter p. K.G. 3—3.40: 436 runderen: 350 vette p. K.G. f 1.30—1.65: 68 roelke en gelde: 18 stieren: 22 paarden 200—400: 62 vette kalveren p. K.G. 2.302.50: 248 nuchtere idem f 15—50; 559 vette varkens p. K.G. f #80 102: 17 magere idem 24—48 326 biggen f 10—22: 1207 schapen f 30—52; overhouders 722 -37-88 bokken: 100 ganzen 4—4.50: kipeieren p. 100 stuks 16—17: 800 zak appelen f 2-14: 800 zak peren 1—5.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 3