VRAAGT Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Zeeuwsch Tarwebrood van nDE VOLHARDING", Eerste Blad. No. 5467 ZATERDAG 15 OCTOBER 1921 49e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 (W i n t e r t y d.) Maan Zon Hoogwater Oct. op: Zondag 16 a. 4.54 m Maand. 17 Dinsdag 18 Woensd.19 Dond.d. 20 Vrjjdag 21 Zaterd. 22 5.22 5.53 8.31 7.15 9.9 ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 5.42 6.28 5.2 7.50 8.10 6.48 6.30 5.0 8.25 8.40 7.57 6.314.58 8.55 9.15 9.4 6.33 4.56 9.25 9.45 10.9 6.35 4.54 10.5 10.20 11.9 6.37.4.52 10.45 11.— 0.3 6.39 4.5011.3011.45 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 15 October Zondag 16 Maandag 17 5.34 uur. 5.32 5.30 BUITENLAND. OPPER-SDLEZ1E. De berichten over de verdeellnig van Op- per-Sllezië worden bevestigd. Volgens een bericht van de Westminster Gazette, dat men als vrijwel Juist kan aannemen, zou de nieu we .grens noch de Engelsche, noch die Fran- sche, noch de Italiaansohe lijn en evenmin de Korfanty-Ujn volgen. Zy zou vrijwel recht door den industrieelen driehoek gaan en zoo veel mogeiyk vermyden, dat er vreemde wig gen gedreven worden in Duitsch of Poolsch gebied. Poolsche districten zullen dus aan Polen en Duitsche aan Duitschland toegewe zen worden en waar de bevolking gemengd is, zal het aantal Polen aan den Duitschen kant van de hjn en het aantal Duitschers aan den Poolschen kant ongeveer gelijk gemaakt worden. De verdeeling van het gebied volgt dus wat de souvereiniteit betreft de ethnogra- fisohe lijn. Maar de raad is ook niet blind ge bleven voor de economische belangen, die daarmee in botsing zouden komen. De nieu we grenslijn zal mynen scheiden van de fa brieken, die zy voorzien, electrlsohe kracht- stations van de machines 'die zy in beweging brengen enz. Oim te verhinderen dat daar door een geweldadige scheuring ontstaat, moet een stel van waarborgen ontworpen z.yn onder toezicht van den Volkenbond, dat beletten zal dat de Polen den Duitschers en omgekeerd de Duitschers den Polen dwars zitten by het gebruiken van mynen en elec- trisohe centralen, dat voorkomen zal dat er slagboomen en versperringen gemaakt wor den tegen het vrije gebruik van rivieren en waterwerken of het onbelemmerde vervoer. Een bemiddel ingsoommissle, samen te stel len uit twee Duitschers, twee Polen en een neutralen deskundige, zal regelend optreden in alle kwesties betreffende arbeidscontrac ten, werkmansverzekering en dergeiyke en de Raad van deft Volkenbond zal beiden partyen aanbevelen, in sommige districten handelsovereenkomsten te sluiten en vrijhan del In te voeren. Een tolgrens die de indus trie en hare verdere ontwikkeling zou kort wieken, zou daardoor vermeden zyn. Nadat dus de ethnografische scheldingsiyn op voor het economische leven geweldadige wijze ge trokken is, zou weer alles in het werk gesteld worden, om niet te scheiden wat het indus- trieele leven heeft saamverbonden. Belde partyen, Duitschers en Polen, zouden der halve, Indien de uitspraak beantwoordt aan hetgeen de Westminster Gazette erover meldt, alle mogeiyke belang by samenwer king hebben. De oplossing heeft bovendien het aanbe velenswaardige, dat het toezicht op deze sa menwerking gesteld wordt in handen van een onpartydig lichaam als de Volkenbond en de groote mogendheden met hun sympathieën voor een van de twee partijen buiten de uit voering van een regeling gehouden worden, die ook buiten hen om ontworpen is. Voor den Volkenbond zou daardoor een nieuw en veelbelovend arbeidsveld ontstaan. Het al of niet slagen van de taak, die den bofid in Op- per-Silezië werd opgelegd, zou een toets we zen voor zyn vermogen om ook in andere felbetwiste streken van Europa als vrede stichter werkzaam te zijn. Het is in de op winding van den overgang,, waarin men nu verkeert, volkomen begrypelyk, dat beide partyen ontevreden zijn over de beslissing. Maar in eeuwige onmin met elkaar kunnen zij niet bUjven leven. Ontstaat in Opper-Sile- zië een toestand van eoonomischen en politie- ken godsvrede, dan moet de Duitschers, na dat zy over hun eerste teleurstelling heen zyn, het vooruitzicht aanlokken, dat zy door inspanning van alle krachten als intellec- tueele leiders van het grootste gedeelte van de Opper-Silezische industrie ook in het hun ontnomen gebied een eoonomisch overwicht kunnen behouden. 4 Uit Oppeln werd Donderdagavond reeds gemeld, dat de lntergeallieexde commissie uitgebreide maatregelen heeft getroffen voor den dag, waarop de beslissing bekend wordt. Langs de spoorwegen ziet men overal troe pentransporten. De militairen zyn in de in dustriesteden geoonoentreerd. Om in het ge brek aan woningen te voorzien zyn op de pleinen kampen opgeslagen. De Intergeall. commissie heeft een mani fest gepubliceerd, waarin zy mededeelt, dat zy besloten is wanondeiykheid te verhinderen en dat openbare betoogingen, van welken aard ook, niet zullen worden geduld. De hoop wordt geuit, dat het land eveneens op den dag der stemming ook op dien der beslis sing rustig zal blijven. Er bestaat grond voor de vrees, dat de Duitschgezinde bevolking by de bekendma king haar kalmte niet zal bewaren. Voor al onder de 'arbeiders neemt de opgewonden heid by den dag toe en de arbeidersleiders hebben reeds verklaard', dat zy de massa niet meer in de hand hebben en byna geen kana zien haar ln bedwang te houden. DUITSCHLAND. Dubbel spoorwegongeluk. Donderdagmorgen heeft aan het station HeldelbergBibllngen een ongeluk plaats gehad doordat een goederentrein tegen het wisselwachtershuis opreed en een personen trein uit Mannheim in botsing kwam met den sneltrein AmsterdamMannheim—Mi laan. De aangerichte materieele schade is zeer groot. Er zyn echter geen menschenle- vens te betreuren. De goederentrein was op een dood spoor tegen het wisselwachtershuisje opgereden, dat geheel vernield werd. De wisselwachter redde zich door tijdig uit het huisje te sprin gen. Onmiddeliyk daarna kwam de sneltrein Mannheim—Milaan aan. Deze werd voor de plaats van het ongeluk tot staan gebracht. Eenige minuten later reed een dicht met arbeiders bezette personentrein uit Mann heim op den sneltrein in. De machinist van den personentrein had op het laatste oogen- bllk hel gevaar gezien en door onmiddeliyk te remmen, werd de stoot gebroken, zoodat van de vele reizigers slechts enkelen door glassoherven werden gewond. De sneltrein uit Amsterdam kon na een op onthoud van 3 uur, kort na 10 uur de reis voortzetten. Een millioenenproces. Te Keulen ia op het oogenblik een opzien barend rechtsgeding gaande, dat loopt over knoeierijen by de levering van stof voor de uniformen van de veiligheidspolitie. Daar men in Duitschland de noodige stof niet krij gen kon, had de afdeeling voor aankoop van het ministerie van binnenlandsche zaken door bemiddeling van een Engelsche firma te Keulen 750.000 M. Engelsche militaire stof besteld in twee partyen tegen een prijs van 250 en 210 Mk. per meter. De Duitsche stof- fenfabrikanten' achtten zich door deze wyze van doen benadeeld en wisten door inter pellaties in den Ryksdag en de Landdagen en door berichten in de bladen een onderzoek naar de zaak te verkrijgen. Dit onderzoek, gepaard met een belastinggeding bracht aan het licht, dat er by deze leveranties heel wat aan den strijkstok was bUjven hangen Het openbaar ministerie vervolgde 17 lieden wegens woeker miet prijzen) of provisie en kettinghandel. Eén groep van betrokkenen had naar schatting 45 millioen mk. opgestre ken, terwijl een lid dezer groep nog boven dien l1/» millioen provisie kreeg. Het betrok ken Beriynsche bankiershuis, welks eige naar lntusschen is overleden, verdiende naar schatting 12 millioen, een naamlooze ven nootschap, waarvan een der beklaagden di recteur is, l1/, miljoen. Men heeft de erven van den bankier al aangesproken voor het teruggegeven van de winst. De winsten der vorige betrokkenen schat men op 4 millioen. Een aanzieniyk deel van dit bedrag is valu tawinst, welke men kon verkrijgen doordat het ministerie kocht in Duitsch 'geld en de Engelsche leverancier verkocht in Engel sche waarde. By de tweede party heeft een tusschenhandelaar zyn rechten) afgestaan aan het ministerie, dat daardoor 40 millioen mark sparen kon. Het volgens de wet als 'bovenmatige winst vast te stelen bedrag is 18 millioen mark, ongeacht dan de winst van den Beriynschen bankier. Enkele beklaag den vervolgt het O. M. bovendien nog we gens kapitaalsverduistering. Men verwacht, dat do behandeling der zaak twee weken in beslag zal nemen. Tot de getuigen behooren o.a de gewezen Pruisi sche minister Severing, staatssecretaris Freud en nog tal van booge ambtenaren. DENEMARKEN. De arbeidscontracten. De vereerdging van Deensche werkgevers heeft Donderdag te Kopenhagen haar jaar- ïyksche algemeene vergadering aangevan gen. De voorzitter zei In zyn openingstoe spraak, dat alle bestaande overeenkomsten met de gemengde werkliedenvereniging het volgend jaar zullen worden opgezegd. Het kon nu reeds gezegd worden, dat het uiterst moeiiyk zou valen een nieuw algemeen col lectief oontract te sluiten en dat het beter zou zyn te trachten overeenkomsten te slui ten met de speciale vakverenigingen ln de verschillende takken van nyverheid en han del. De vergadering nam een motie aan, zeggende dat de overeenkomst van 1019, waar by de achturige werkdag is ingevoerd en welke gesloten la onder don invloed van de buitengewone omstandigheden na den oor log, blijkt ernstige moeilijkheden voor de werkgevers met zich te brengen. De tijd is nu gekomen voor een herziening der over eenkomst en hét feestuur is gemachtigd on derhandelingen' te openen met de verenigin gen der werklieden in de verschillende vak ken en de bestaande overeenkomsten op te zeggen, indien het zulks wenscheiyk vindt en de werklieden niet bereid zyn een nieuwe overeenkomst te sluiten. De vergadering nam ook een motie aan, welke aandringt op herziening van de be staande werkloosheidsvoorziening en sprak de wenschelykheid uit, dat in de nieuwe over eenkomsten nauw verband zou gelegd wor den tuschen de officieele 'arbeidersbeurzen en bet beheer van de werkloosheidiS-iLitkee- ringen. Een oud-Holandsche nederzetting. Zondag zal men den 400sten verjaardag herdenken van de Hollandsche nederzetting op het eiland Amager by Kopenhagen met een buitengewone godsdienstoefening, welke de koning en koningin zullen bijwonen, ge volgd door feestelijkheden en de opening van een nieuw museum doo rden koning. De Hollandsche nederzetting dankt haar ont staan aan koning Christiaan H, die Holland sche boeren heeft uitgenoodigd over te ko men en hun wy'ze van tuinaanleg voor het Deensche volk uit te leggen. RUSLAND. Een wending ln de politiek. „Narodni Listi" meldt, dat een wyziging in de politiek der Russische regeering binnen kort kan worden verwacht. De bolsjewieken zouden met de soo-revolutionairen onderhan delen. Wanneer de constitueerende verga dering wordt ibyeengeroepen, aldus het blad, en amnestie voor politieke misdrijven wordt afgekondigd, zouden do soc.-rev. leiders be reid zyn naar Rusland terug te koeren en tot een ooalitie-regeering toe te treden. Hulp voor Rusland. De Zweedisoho steunexpeditie voor Rus land zal waarschijniyk 2 November te Stock holm naar Reval scheep gaan en zich van daar over St. Petersburg naar Samara bege ven. De eerste trein van de expeditie zal uit ongeveer 88 wagons moeten bestaan, n.1. 15 voor gezouten haring, 6 voor roggebloem, 2 voor brood, 6 voor erwten en de andere voor spek, gerst, tarwemeel en groenten. De ex peditie zal een volkskeuken meenemen, wel ke 8000 menschen per dag spyzigen kan. VEREENIGDE STATEN. Senator Knox f. Een Reuter-telegram uit Washington meldt het plotseling overijlden op 68-jarigen leeftyd van den Republikeinschen senator Kn-ox. Men zal zich herinneren, dat Knox, met senator Lodge, de ziel is geweest van 't verzet in den Senaat tegen president Wilson gedu- renden diens tweeden ambtstermyn. Ook op de voorwaarden, waaronder thans de vrede tuschen de Vereenigde Staten en Duitsch land zal worden hersteld, heeft Knox groo- ten invloed geoefend. Daarby heeft het be ginsel voorgezeten, dat de verplichting voor de Ver. Staten om zich, ook na den oorlog, actief te biyven bemoeien met de ontwikke ling der dingen in Europa, niet wordt erkend, terwyi de voordeelen, die in het verdrag van Versallles door de V. St. voor zich waren bedongen, zooveel inogoiyk worden gehand haafd. Knox is onder Taft secretaris van Staat ge weest, en heeft in die functie bewijzen go- geven van groote bekwaamheid als practlsch staatsman en van een diepe kennis van het Internationaal recht. By de belangrijke quaesties van internatio naal recht, waarby de Ver. Staten betrokken waren, speeldo Knox voortaan een rol van beteekenis; zoo ook wat betreft de werk zaamheden tot voorbereiding en vestiging eener betere internationale rechtsorde. In den Senaat was hy door zyn kennis, zijn welsprekendheid en zyn prestige als practisoh staatsman, en door zyn rechtscha penheid als mensch, een figuur die op den voorgrond trad. De conferentie te Washington. In antwoord op een brief van een dame, die hem aanspoort, te streven naar een alge meene ontwapening, zegt Harding, dat vol komen ontwapening buiten hoop op verwe- zenlyking is. Zelfmoord. Uit een statistiek van e^n der grootste Am er. levensverzekeringsmaatsohapijen (de Me-' tropolitan) blykt dat het aantal zelfmoor den van .19111915 ongeveer op eenzelfde hoogte gebleven is. In de jaren 1915—1920 met Amerika's reusachtige vlucht op indus trieel gebied als een gevolg van den oorlog daalde dat aantal snel. Thans spiegelt de cri sis op oeoonomisch gebied zich ook wederom af in een zeer -sterke toeneming van het aan tal zelfmoorden, welke nog steeds aanhoudt. AUSTRALIË. Opleiding tot landbouwer. De Australische commissaris voor de im migratie heeft ter kennis gebracht, dat het in het voornemen der Zuid-Australische re geering ligt om tegen aantrekkeiyke voor waarden de gelegenheid open) te stellen voor 6000 Britsche jongens in den leeftijd van 15 tot 18 jaar, om tot landbouwers te worden opgeleid gedurende een minimum periode van één jaar en een maximum periode van drie jaar. De belangen der Jongens zullen) möt zorg worden behartigd, daar de commissaris do bescherming zelf ter hand zal nemen. De Staat zal den leerlingen vier ahillig per week als zakgeld uitbetalen, terwyi hun verdiensten voor hen tegen «taatsüitorest zullen! worden uitgezet. LUCHTVAART. AJnla-vllegtnlgvleugeL R. B. D. meldt uit Londen d.d. 13 Oct.: De demonstratie met den z.g. Alula-vliegtuig- vleugel, welke door den Nederlander Holle Ingezonden mededeeling. MATIGHEID, opgewektheid eii frissohe lacht, geregelde gewoonten, de noodige rust en slaap, lichaamsbeweging en een zorgzame leefwij ze is wat de natuur vraagt om uw lichaam in goede conditie, uw nieren gesond, oh uw gestel vrij van urinezuur te houden. Hebt gtf er ooit aan gedacht, dat uw pijn in den rug, hoofdpijn, urinekwalen en water zuchtige zwellingen een gevolg z$n van uw leefwyze? Te zwaar eten, het voortdurend gebruik van alcohol, te veel roobea. het zioh te wei nig beschermen tegen het klimaat, onmatig heid en het te weinig zoeken van gezonde ontspanning en rust, zullen ongetwyfeld de nieren mettertijd verzwakken. En dan komt de last. Rugpyn, hoofdpijn, urinestoornlssen, wa terzuchtige zwellingen, nier gruis en duize ligheid zijn verschynselen van te veel urine zuur in het bloed en er bestaat gevaar voor nier- en blaasontsteking en ongeneeslijke nierziekten. Matig eerst die verkeerde gewoonten en sta dan de verzwakte nieren by door een dogeiyke kuur met Foster's Rugpyn Nieren Pillen. Deze werken niet op de ingewanden doch zyn een betrouwbaar en veilig Dierge neesmiddel onder alle omstandigheden. De echte F-óster's Rugpijn Nlerenpillen, voorzien van de handteefcening van James Foster op het etiket, zyn te Helder verkrijg baar bjj A. ten Klooster, Keizerstraat 93, k 1.75 per doos. FEUILLETON. Naar het Engelsoh van RUBY M. AYRES door W. J. A. ROLDANUS JR. „Waarde heer. U zult ons zeer verplich ten, indien U ons het adres zoudt willen op geven van Donald Robért Carey, eeni'gen zoon van wylen Robert Carey, over wien gij, naar wy vernemen, twaalf jaar geleden als oogd zyt aangesteld; óf als hy in Engeland is en aan bovengenoemd adres komen kan, zal hy iets vernemen, dat van groot belang is Uw dienstwillige F- O. Lampson." De eerste gedachte, die by ndj opkwam, was, dat het een' misplaatste grap was. Voor zoover ik wist, was er niemand in de heele wereld in staat iets te doen, dat van groot belang voor Don was. Ik gaf den brief aan den ouden Jardina „Het is hoogstwaarschijnlijk een vergis sing," zeide ik. In mijn hart hoopte ik het; het denkbeeld dat Don na al die jaren nog van een ander wat krijgen zou, lachte me heelemaal niet toe; in de laatste weken bad hy mé al be wijzen genoeg gegeven, dat hy mijn voogdij moe was. De oude Jardine las den brief zorgvuldig door. „Lampson! Ik ken bet kantoor goed," zei- de hy. Hy keek me over den rand van zyn bril aan:."'„Wat denk je, dat het beteekent?" vroeg hy. „Geld waarschyniyk," zeide ik. „Dat be- soilouwen auvoe:ion ï.itmers uls lin t eonigi, dat belang heeft." De oude Jardine wreef peinzend zyn kin. Ik dacht, dat de jongen geen familie had." „Dat dacht ik ook. Misschien is er een verre bloedverwant van hem in Australië ge storven." De oude Jarine gichelde. Als het geld is, wordt het een bruiloft, of ik laat me hangen." zeb'e hy. Ik keek hem verbaasd aan. „Een bruiloft!" „Ja Don en het meisje van hiernaast. Ik trok boos myn wenkbrauwen op. Maar ik heb het verboden en Don heeft beloofd „Als het geld is zal Don die belofte terugnemen," voorspelde hij. „En ik kan het hem niet kwalijk nemen. Waarom zou liy met zoo'n meisje wachten; waarom zou hij niet trouwen vóór hy weggaat, om Me he mel weet wat onder de oogen te zien. Ik zette den brief op den schoorsteenman tel, waar Don hem, zoodra hy binnenkwam, zienl kon. „Het is waarschijniyk een vergissing," zei- cLo ik weer. „Dat ia het waarschijniyk niet," zeide de oude Jardine. En het was er geen, zooals de loop der gebeurtenissen bewees. Don kwam den avond ondanks zyn belofte laat thuis; zy hadden een heerlijken dag ge had, vertelde hy mij, toen hy zag, dat ik nog op hem zat te wacten hij had nooit zoo'n heerlijken dag gehad; hy zag er vry opgewonden uit en had een kleur; onder het praten liep hy de kamer rond, om eindeiyk vóór den brief op den schoorsteenmantel te biyven staan. „Je moet dien maar eens lezen," zeide ik, toen ik zag, dat hy ernaar keek. Don 'scheen er niet by zonder op gesteld van myn verlof gebruik te maken; hy las hem even door, keek me dan aan en zeide lachend: „Zeker iemand die me er door wil halen 1 Het zou me niets verwonderen, als het die beroerde Selby was." „Neen," zeide ik. „Mr Jardine zegt, dat hy cl o firma kont „W-at hebt u gedaan?" vroeg Don gapend. „Nog niets. De brief is vanmiddag pos ge komen." n „Wat bent u dan van plan om te doen?" „Ik geloof, dat het het beste zyn zal, als je er zelf naar toe gaat." „Goed-, als u meegaat, ofschoon het wel niets beteekexien zal," zeide hy nonchalant. Maar dat was wel het geval; en ik xnoet eerlijk bekennen dat het me als een droom toescheen, toen ik den volgenden ochtend in Gray's Tnn op Lampson's kantoor naar den advocaat zat te luisteni, hoorde, dat Don de gelukkige erfgenaam van achtduizend pond was. Don herhaalde de woorden zwakjes. „Achtduizend pond! Maar wie ter wereld... En toen kregen we 'beiden den schok van ons leven, want de testateur, die in Amerika gestorven was, was geen verwijderde bloed verwant, zooals ik verwacht had, maar Don s moeder de vrouw, die er vandoor gegaan was eni hem en zyn vader twintig jaar gele den aan hun lot had overgelaten. „Myn moeder," zeide Don wezenloos. Hy kreeg een kleur en keek mij aan. Natuuriyk kende hy het verhaal van het onberaden huweiyk van zyn vader, maar voor zoover lk my herinneren kon, had hjj nooit iets gevraagd omtrent de vrouw, die hem zoo harteloos ln den steek gelaten 'en ten slotte by haar dood getracht had dit ten minste eenigszlns te vergoeden. Don keek heel ernstig, toen wo het kan toor hielden^ en zeide dan plotseling: „Typteri1, dat zy na al dien tijd aan my gedaoht heeft', hè?" „Ja," zeide ik. Eeriyk gezegd, had ik altijd gedacht, dat zy al jaren geleden gestorven was. „In ieder geval," zeide Don vrooiyker, „is achtduizend pond niet om op te spugen!" Ik moest lachen om de manier, waarop hij het zeide; ik vroeg my af wat of Joy Lam- bert ervan denken en of zy nu biy zou zyn, dat zy myn raad opgevolgd en den ring met parelen teruggenomen had. „Ik heb Joy gevraagd of zy vanavond kwam soupeeren," zeide Don, toen we by huis kwamen. „Ik hoop, dat u er geen be zwaar tegen hebt." „Ik boop, dat er iets fatsoenlyks te eten is," antwoordde ik. Don ging Gastle raadplegen en kwam triomphanteiyk terug met de boodschap, dat er kip was. „En asperges, Mr. Don," riep Castle hem na. „Èn asperges," voegde Don er gehoorzaam aan toe; hij ging terug naar de keuken en ik hoorde hem nieuwsgierig vragen welke pudding er was. „Er waren vanochtend aardbeien van acht tien pence pe<r pond in den winkel, Mr. Don," zeide Castle. „Dan ga ik er wat halen," zeide Don, zette zyn pet op en was weg, vóór ik hem kon tegenhouden. Het was zeven uur en ik vroeg me af wanneer we de kip zouden krygen en hoe laat Joy Lambert zou komen, toen ik het hek hoorde kraken en haar den tuin ln zag komen. Zy had my gezien; het gaf dus niets, al liet ik zeggen, dat ik uit was, waarom ik naar de deur ging. „Don is juist even een boodschap gaan doen," zeide ik. „Als u hard loopt. „Ik zag hem gaan," zeide zy kalm. „En hardloopen vind ik afschuwelyk, dus, als ik binnen mag komen „Met alle genoegens," zeide ik. Ik ging haar voor naar de studeerkamer en, zooals zy al meer gedaan had, ging zy op den arm van den grooten stoel zitten en keek my aan. „Don is aardbeien gaan koopen," zeide ik. „Daar ben ik dol op." „Het is een slecht aardbeienjaar geweest," was alles wat ik bedenken kon om te zeggen. „U behoeft heusch niet tegen my te pra ten, als u niets te zeggen heb", zeide zy. Ik kreeg een vuuroode kleur. jMenschen zouden niet veel praten, wan neer zy alleen maar praatten als zy iets te zeggen hadden," zeido ik niet heel duideiyk. Zy antwoordde er niet op en na een oogen blik van ondragelijke stilte vertelde ik haar, dat we weer naar Londen geweest waren. Zy knikte. „Ik weet het Don heeft my verteld, dat het gebeuren zou." „En heeft hy ook verteld waarom?" vroeg ■Wordt vervolgd. r COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. O. en W Indië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57», f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25,11.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redac, tekst) 60 ot. Kleine adv. (gevr., te koop, te buur) v. 1—4 reg. 50 ct., elke reigel meer 10 ct. bh vooruitb. (adresBur. v. d. bl. en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. V6rh. met 10% papierduurtetcesl. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). 8.8 Ingezonden mededeeling. Dros' Advocaat wordt steeds bereid van de beste Inlandsohe tarwe, Is smakelijk en voedzaam en heeft een hooge voedingswaarde. Prijs 20 oent. 28) ik.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1