Het Meisje van hiernaast NIEUWSBLAD VOOR HELPER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA C. VAN TRIET, Eerste Blad. I. GRUNWALD, De nieuwste Stoffen 49e JAARGANG DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. FEUILLETON. FRANKRIJK. Landru. voor den Winter. Engelsche Hoeren- en Weener Dames-Coupe. 1 COURANT ABONNEMENT PEK 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING- Heldembe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.-, Ned O en W I olpfO» 2f'O&HT V2^Mn£ m?6 landen f 420 Zondagsblad raap. 1 U.o7 f 0. (5, i 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25. f 125 f 160 Loaae nummera der Courant 4 ct., fr. p. p. 6 ct. BUITENLAND. De besprekingen te Washington loopen niet zoo vlot meer van stapel als in den be ginne. Dit is geenszins een onverwacht ver schijnsel. Immers kon men veilig aannemen dat naarmate men mees naderde tot de politie ke kwesties van 't Verre Oosten, de betrok ken partijen zich zeer gereserveerd zouJon houden. Vooral omdat er met geen mogelijk heid to zeggen wa» hoe Japan de verschillen de voorstellen die men zou willen of kunnen doen, zou opnemen. Bovendien is Japan ook niet geheel tevreden over de besluiten ter verminaering der vloten. Jliei onder laten wij een tweetal berichten volgen, die de bijzondere correspondent van de N. liott. Crt. dd. Zaterdag aan zijn blad zond. In het eerste meldde hij, dat de hou ding van Japan inzake het ontwapenings- vraagstuk te Washington wantrouwen en ontstemming begon te wekken. De verkla ring var. admiraal Kato, dat Japan iet» meer dan 6U noodig heeft, stuit op vastbera den tegenstand. Men is ook van meening dat de Japanners een taktiek van op de lange baan schuiven volgen. De door Kato ver ijdelde poging om te trachten op de Japan- sche journalisten een zekeren druk uit te oefenen, opdat zij er op zouden aandringen dat Japan de ontwapeningsvoorstellen zou aannemen, is een veelbeteekend verschijnsel. Het is duidelijk dat de Japanners geruster en ontwijkender beginnen op te treden, naar mate de aanvankelijke spanning minder ge vaarlijk schijnt. Daarom is het de moeite waard de aandacht te vestigen op het krach tige officieuse bericht van vanochtend, waar in van Amerikaansche zijde duidelijk wordt gezegd, dat de 60 percent voor Japan het maximum is, omdat Japan toch al te veel mag behouden vergeleken bij de bestaande verhoudingen. Zaterdagochtend bracht de correspondent een bezoek aan de Japansche delegatie, na dat zij over de agenda had beraadslaagd. Men verklaarde dat Amerika eene agenda had voorgesteld, maar dat de volgorde nog niet geregeld was. Zoolang zulks niet ge schied is, is elke beslissing onmogelijk, even zeer als een beschouwing van het voorstel van China. De stemming der Japanners is duidelijk onwelwillend. Nopens de Ameri kaansche uitlatingen ten aanzien van de sterkte der vloten, zeide een Japanner: „Of deze uitlatingen vriendelijk of onvriendelijk zijn. zal geen invloed uitoefenen op ons zelf standig oordeel. Wij moeten meer hebben. De Japanners verklaarden vandaag geener lei verklaringen te zullen afleggen. Hun n.eening over het Chineesche voorstel zul n zij te kennen geven als de tijd' er voor ge komen is, misschien zelfs in een voltallige (openbare) vergadering der conferentie. Van daag is de algemeene stemming dus meer ge drukt dan de vorige dagen. Er ontwikkelt zich een van die spanningen, waarvoor geen enkele conferentie van dezen aard gespaard blijft. De zenuwen -der Japanners zijn klaar blijkelijk wat tot kalmte gekomen, sinds zij gemerkt hebben, dat de zaak minder gevaar lek is dan aanvankelijk scheen. Daarente gen schijnen de Amerikanen de drukking weer te. verhoogen. De correspondent staat met zijn weinig op timistische berichten niet alleen. Ook d<< 1'a- rijsche bladen ontvingen Zaterdag uit Wa shington weing bemoedigend nieuws. O. m. weten deze, bladen mede te deelen, dat men Engeland» voorstel om de duikbooten af te schaffen, niet wil overnemen. De Matin herinnert eraan, dat dit het der de Engelsche voorstel met die strekking in de afgeloopen jaren is. Het blad richt zich cok tegen de beperking van het aantal ton- Naar het Engelsoh van RUGBY M- AYRES doe* W. J. A. BOLDANUS JR. 43) Ik dacht, dat ieder raam wijl open moest staan, te oordeelen naar de duidelijkheid, waarmede ik ieder woord hooren kon van het ragtimelied, dat een half dozijn stem men, begeleid door de grammaphoon, uit brulden. Ik ben ze vergeten), maar ik weet, dat het ging over het „old Kentucky home" vanden een' of ander, en een vreemd gevoel van eenzaamheid besloop mij, toen ik daar buiten in den nacht stond te luisteren. In ieder geval was haar hart nog voor Don noch voor mij gebroken. Misschien wa ren wij beiden reeds met andere vergeten herinneringen in de voddenmand van het verleden geworpen. Alle gordijnen waren neergelaten, maar nu en dan, wanneer de nachtbries ze in be weging bracht, kon ik even in de kamer kij- ken, en', ik weet zeker, dat ik eenmaal het lichte baar van Joy zag, toen zij langs het raam kwam. Ik weet niet hoe lang ik daar gestaan heb, maar wel weet ik, dat mijn eenige gedachte *as dat het idioot van me geweest was naar I] huis terug te komen. I Wat kon ik doen, nu ik hier was! Welk |l gezag had ik over Joy behalve dat, hetwelk Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr.. HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intero. Telefoon 60 Past-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN 20 et. p. regel (galjard)Ingez. meded. (kolombr. als redae. tekst) 60 «t. Kleine adv. (gevr., te koop, to huur) v. 14 reg. 50 ct., elke regel mee» 10 ct. bij vooruitb.(adres: Bur. v. d. b\ en met br. onder no. 10 et. p. adv. extra)Bew.-no. 4 ct. Alle prijzen tijd. verh. met 10% papierduurtetoesl. reninhoud der kleine duikbooten tot 45.000 in net geheel en tegen het verbod grooter duikbooten dan van 250 ton te bouwen. Ir ankrijk toch heeft geen geld om groote oorlogsschepen te bouwen. Voor de kustver dediging behoeft het dus duikbooten. Bal- lour erkende zelf, dat ze het wapen der zwak ken zijn. De Acton Frangaise heeft nooit veel van de conferentie verwacht. Het blad denkt, dat de gedelegeerden vóór Kerstmis weer thuis zullen zijn. Japan blijft overwinnaar. Toen Hughes vlootbeperking voorstelde, knikte Japan en Engeland van ja. Hij had het verdrag tusschen beiden willen spijten en het vervluchtigde. Intusschen houdt Engeland de machtigste vloot en blijft Japan de zee in het Vrere Oosten be- heerschen. Als Japan zijn 300.000 ton bij de 600.000 Britsche voegt, zijn ze Amerika de baas. Bovendien handhaafd Japan het toe zicht op China. Zich met dit rijk bemoeiend, moest de Unie twee beginselen schenden en wel: zich mengen in een ander vasteland en de hand steken in bondgenootschappen. De Vereenigde Staten werden daartoe genoopt, omdat ze het statuut van China wilden vast stellen en ze daartoe er eerst do orde moes ten herstellen. De Amerikaansche pers over het voorstel tot beperking der duikbooten. In verband met het voorstel van Balfour ter conferentie te Washington om de tonnen- maat van de duikbooten, die de groote mari tieme mogendheden elk zullen mogen bezit ten, nog te beperken binnen het Amerikaan sche voorstel. De New York Herald stelt de vraag, waarom, indien Engeland, welks be staan afhangt van zijn macht om zijn handel ter zee te beschermen, de duikbooten wil rantsoeneeren, het dan niet mogelijk zou wezen, het heelemaal zonder duikbooten te doen. Ja het blad wil nog verder gaan, en ook het stikgas en desnoods de vliegtuigen als oorlogsmiddelen buiten gebruik stellen. De New York Times stelt hetzelfde voor. Dit blad meent, dat, indien de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en Italië de duikboot verwerpen, geen ander land het zal wagen, die in zijn vloot te gebruiken. Echter schij nen de Amerikaansche marine-deskundigen de verdienstelijkheid van tenminste 80.000 h 90.000 ton aan duikbooten voor de Amer. oor logsvloot te blijven volhouden. Het Chineesche vraagstuk. Zaterdag is "het Chineesche vraagstuk ter sprake gekomen. Japan wenscht, volgens de verklaring van Kato, geen optreden, dat uit gelegd kan worden als een inmenging in de binnenlandsche aangelegenheden van China. Het wil slechts China's buitenlandsche be trekkingen regelen en zal China steunen bij zijn wettige aanspraken. Het wenscht geen uitbreiding van grondgebied in China en voor het beginsel van de open deur en ge lijke gelegenheid voor alle mogendheden. Het wenscht door China voorzien te worden van grondstoffen en voedingsmiddelen. Ka to verzekerde, dat Japan geen speciale rech ten ten aanzien der handelsbetrekkingen op- eischt. Japan heet de mededeeling met alle naties welkom alsmede een billijke internationale regeling betreffende de afschaffing der ex territoriale rechten. Het wenscht vrede in het Oosten doch geen gedetailleerd onderzoek van zaken van minder belang. Balfour wees op de wenschelijkheid om China zijn eigen redding te doen bewerk stelligen en het beheer te doen houden over zijn eigen zaken. Briand verklaarde met China te sympathi- seeren, doch wenschte de Chineesche voor stellen een voor een te onderzoeken. Jhr. van Karnebeek zeide, dat de Neder- landsche delegatie de Chineesche voorstellen zal beschouwen uit het oogpunt van het algemeen welzijn der wereld. China kan re kenen op den goeden wil en op de hulp van Nederland ter verwezenlijking van wettige aspiraties en zijn pogingen tot oonsolidee- Ingezonden mededeeling. Bil JUS koopt U bij de Firma 40 °/0 goedkooper dan overal elders. ik niet durfde uitoefenen en dat misschien in werkelijkheid nooit had bestaan. En dat leek me zeer waarschijnlijk. Gelukkig had Castle de voordeur niet ge grendeld; zonder leven' te maken draaide ik liet slot om, legde op de keukentafel een briefje, dat zij den volgenden ochtend zou vinden' en ging naar mijn slaapkamer. Maar het was vroeg in den ochtend voor het lawaai naast me ophield en ik in den tuin luidruchtig afscheid hoorde nemen. Ik kon ook de stem van Mr. Augustus Damhert hooren waarvoor ik voor het eerst in mijn leven vurig dankbaar was. Zijn aan wezigheid gaf tenminste iets van fatsoen aan den avond. Castle scheen niet zoo verbaasd over mijn middernachtelijke thuiskomst als ik ver wacht had- Toen ik naar heneden kwam, wenschte zij mij precies goeden] morgen als of ik heelemaal niet weg geweest was, en dan zeide zij, na mij kritisch opgenomen te heb ben, dat ik er veel beter uitzag en dat zij hoopte, dat ik mij geamuseerd had. „Mooi weer," zeide ik en dan, toen zij weg wilde gaan, riep ik haar terug. „Castle als je soms Miss Joy ziet, zeg haar dan niet, dat ik thuis ben." Castle trok welsprekend haar neus op. „Miss Joy zim, ja zeker!" herhaalde zij. Daar bestaat niet veel kans op. Mr. DavidI Zij komt tegenwoordig nooit meer hier. Al den tijd, dat u weg geweest bent, heb ik haar niet een keer gezien." Zij aarzelde als of zij nog wat wilde zeggen, maar ik ging niet verder op haar opmerking in. Een uur later hield voor het huis naast me een taxi stil; een jong vliegenier sprong er uit en liep vlug het tuinpad op, precies als ik Don zoo tallooze maleni had zien doen vóór ring en stabiliseering van zijn binnenland sche aagelegenheden. Andere naties uitten eveneens vriend schappelijke gevoelens jegens China. China wenscht thans de voorstellen in do onderdeelen te bespreken. Blijkbaar is Ja pan tegen eenig plan van internationals controle in China; het heeft ook niets ge zegd in den geest der vroegere Fransohe en Britsche verklaringen betreffende het prijs geven van pachtgebieden of invloedsferên, De bewapeningen te land. Washington, 21 Nov. In de heden gehouden derde voltallige zitting der conferentie leidde Hughes het onderwerp in betreffende bewapeningen te land. Hij zeide dat de onderhandelingen betreffende de vlo ten gunstige vorderingen maakten en dat de verwachtingen betreffende de vorderingen van de beraadslagingen over de vraagstuk, ken aangaande het Verre Oosten en de Stille Zuidzee meer dan verwezenlijkt waren terwijl het vraagstuk van de bewapeningen te land geen probleem opleverde voor de Vereenigde Staten. Zij beseften ten volle de bizondere moeilijkheden, die bestonden ten aanzien van de militaire machten elders. Briand zette daarop de behoefte van Frankrijk aan een groot leger uiteen. Vervolgens verklaarde Balfour (EngelandX dat Briands volkomen openhartige uiteenzet ting van de vrees en bekommernis van .Frank rijk de volle waardeering zou hebben van iedereen ter conferentie. Hij betoogde dat Brittannië en de Vereenigde Staten in een positie verkeerden, die hen vrijstelde van vele bezwaren, welke Frankrijk ondervond. Helaas moest worden erkend, dat Briands rede niet onmiddellijk hoop gaf op een op lossing van het vraagstuk der bewapeningen te land, doch dat de zaak, die Frankrijk thans dreef, een zaak was, waarvoor Brittannië had gevochten en waarin Britannië nog steeds geloofde. Schanzer (Italië) verklaarde ter conferen tie, dat Italië, ofschoon net van meening was dat 200.000 man een billijk quota was voor 't Italiaansche leger, desniettemin een verdere vermindering overwoog. Het was evenwel noodzakelijk rekening te houden met den toestand, die was ontstaan door het in het leven roepen van nieuwe staten en de ver grooting van andere ten gevolge van den oorlog. Het vraagstuk moest binnen niet te langen tijd worden beschouwd als één geheel. Kato (Japan) verklaarde dat Japan slechts een zoodanig leger wenschte als volstrekt noodzakelijk was voor strikt defensieve doel einden. Balfour zeide voortgaande, dat het bleek dat Frankrijk bevreesd was voor moreele isolatie en dat dit inderdaad een tragedie zou zijn. De vrijheid van Europa, in het bij zonder die van Frankrijk, moest worden ge handhaafd en beschermd tegen de overheer- schingspolitiek van Frankrijks Oostenlijken buur. Na deze toespraken werd het vraagstuk der bewapeningen te land met algemeene stemmen naar de oommisse der vijf mogend heden verwezen. De conferentie werd daarna verdaagd. Een Entente! Parijs, 21 Nov. Uit Washington wordt ge seind dat daar de idee veld wint, dat de con ferentie moet eindigen met de vorming van alle betrokken mogendheden, die zouden be sluiten alle nog niet op de conferentie gero eide problemen, die welke zich in de toe- omst in het Uiterste Oosten zullen voor doen, gemeenschappelijk te regelen. Dit denkbeeld dat in de Chineesche nota is ge- zijn vertrek naar Frankrijk. Na enkele minu ten kwam hij terug met Joy Joy in een japon, die ik nog nooit gezien had, en met den grooten flaphoed, dien zij één keer ge dragen had, toen zij met Don naar Londen fing. Ik vroeg mij 'af of zij nog zijn ring ragen zou of dat die evenals de gever in het vergeetboekje geraakt was. Ik wachtte tot zij weggereden waren, en ging dan naar den ouden Jardine. Hij was heel blij mij te zien. Niemand wist hoe dat hij dat avondwandelingetje naar mijn huis gemist had, zeide hij. Hij drukte me stevig de hand en keek mij aan. „Je ziet er heter uit veel beter, op mijn woord van eer," zeide hij. „En heb je je goed geamuseerd?" „Mooi weer," antwoordde ik diplomtaiek evenals ik dat tegenover Castle gedaan had. „Gelukkig." Hij ging me voor naar bin nen, maar keerde zich eerst nog om, om te vragend „Heb je heb je Miss Joy ge zien?" „Ik heb haar een half uurtje geleden- in een taxi zien wegrijden!." „O!" zuchtte hij, terwijl hij zijn oud hoofd schudde. „Ik kan het niet begrijpen, Bucha- nan, ik kan het met den besten wil van de wereld niet begrijpen. Wat kan toch zoo'n verandering veroorzaakt hebben?" Hij keek me aan, alsof hij van mij een verklaring verwachtte, maar die kon ik ook niet gevon, en hij ging voort: „Ik kan begrijpen, dat zij Don mist; ik zou het begrepen kunnen hebben, als zij ge huild en geweigerd had om uit te gaan, maar dit dit.neen, het gaat mijn begrip te boven." Hij liep zenuwachtig heen en weer. „Je bent toch niet om mijn brief teruggeko- suggereerd, zou in Amerika bijval vinden als praktisch middel om de moeilijkheden te re gelen, die zich ten aanzien van do Chinee- sche politiek kunnen voordoen. Verschillende berichten. Washington, 19 November. De commissie voor de vraagstukken betreffende het Verre Oosten is vandaag bijeengekomen. Men ver neemt, dat zij zich uitgesproken heeft vóór de beginselen der open deur politiek en de territoriale onschendbaarheid van China. Een Japansch communiqué zegt, dat Ja pan volstrekt niet beheerscht wordt door een politiek van uitbreiding van gebied met een of ander stuk van China. Londen, 21 November. Men verneemt van gezaghebbende zijde, dat Engeland zonder reserve het Amerikaansch vlootprogram aanvaardt. Het geheele plan was eerst alleen principieel aanvaard, vanwege het verlangen om de voorgestelde duikbootwijziging als mede de quaestie der vervanging van oor logsschepen naar voren te brengen. Het heet nu, dat de Britsche delegatie de voorgestelde sterkte aan hoofdschepen voor Britannië, Amerika en Japan zonder dubbelzinnigheid aanvaardt. Dit werd gisteravond bekend na een con ferentle van Hughes met Balfour en Kato, Men weet, dat Landru Donderdag de nieuwsgierigheid van de jury en publiek heeft opgewekt door te verzekeren, dat hi; den volgenden dag het adres van een der verdwenen vrouwen zou opgeven. Hij ver zette zich tegen de fantastische beteekenis welke men had toegekend aan de krabbels in zijn zakboekje en verklaarde, dat het de schuld was van Bonin, den rechter van in structie, 'die hem dat boekje niet in handen heeft willen geven, dat hij over tal van aan- teekeningen geen inlichtingen kan ver schaffen. Hij verzocht daarom hem gelegen heid te geven zijn aanteekeningen nog eens door te zien. President Gilbert en de advo caat-generaal hadden er geen bezwaar te gen en Vrijdagochtend om 9 uur heeft men Landru uit zijn cel naar de kamer, waar de echtscheidingszaken behandeld plegen te worden, gebracht, waar hij onder nauwlet tend toezicht het befaamd geworden zak boekje heeft zitten bestudeeren. Bij de opa ning der zitting van Vrijdag, waarin het ne gende en voorlaatste geval, dat van me vrouw Pascal behandeld zou worden, gaf de president dadelijk het woord aan den be klaagde, die bij zijn binnenkomst een bui tengewoon hoofschen groet had gebracht aan de gezworenen en nu een uiterst ver ward betoog begon op te zetten, dat hij plot seling afbrak met de woorden: „Men zal mi; de eer aan moeten doen mij nogmaals mijn zakboekje af te staan, daar ik met mijn werk niet gereed ben kunnen komen". Daarop kwam hij terug op zijn belofte van Donder dag: „Men heeft tevergeefsch gezocht naar mevrouw Héon na haar zoogenaamde ver dwijning. Men heeft haar op „uiterst zorg vuldige" wijze gezocht, zegt het rapport van de politie, op alle gemeubileerde kamers. Toch woonde zij heel dicht bij haar huis, rue de Rennes 159, in het hotel du Mans waar zij een kamertje had aan de binnen plaats, dat ik nog wel zou kunnen uitteeke- nen in plattegrond, net als ik met dat van de avenue des Ternes 45 heb gedaan". Dit was Landru's met zooveel belangstel ling verbeide verklaring, welke echter toch van beteekenis schijnt te zijn, zegt de Jour nal, als men af mag gaan op de woorden van President Gilbert, die zeide: „Dat ls, belang rijk, buitengewoon belangrijk", terwijl de advocaat-generaal zei: „Dat is nog belang rijker dan gij wel denkt, Landru". Hierop volgde de behandeling van de zaak Pascal, een gescheiden vrouw van 36 jaar, die zoowel in haar geboorteplaats Toulouse als te Parijs een los leven heeft geleld. Op de vraag, of zij zijn maitresse was geweest, men?" vroeg hij angstig. „Heelmaal niet- Ik had meer dan genoeg van Devonshire." „Humt Enfin, het heeft je goed gedaan je ziet er patent uit. Het zal me benieuwen wat Miss Joy zegt, als zij je ziet." „Naar wat Ik zoo hoor is het niet heel waarschijnlijk, dat zij mij zien zal," zeide ik droogjes. „Zij schijnt ons uit haar gedachten gezet te hebben." „En Don?" vroeg de oude Jardine. Ik schudde mijn hoofd. „Ik heb brieven van hem gehad. Maar hierop heeft hij zelfs geeni toespeling ge maakt. Hij scheen volmaakt gelukkig." „Zij heeft zelfs mijn briefje niet beant woord," zeide de oude Jardine bedroefd. „En vroeger mocht za me toch zoo graag, dat weet ik zeker." Ik had kunnen antwoorden, dat er een tijd geweest was, dat zij mij ook graag mocht; maar het leek nu zoo onmogelijk, ofschoon ik maar drie weken weg geweest was. „En wat voert zij te Heston uit?" vroeg ik, hoewel het me moeite kostte. De oude Jardine wreef zijn kin en keek me melan choliek aan-. „Het komt er niet zoo zeer op aan wat zij doet als wat de menschen zeggen, dat zij doet. Je weet ook heel goed hoe de din gen overgebracht en overdreven worden." „Maar wat overdrijven zij dan? vroeg ik. Hij haalde zijn schouders op. „Och zij gaat een beetje te veel om en uit met de jongens naar den zin van men schen, die nooit iets voelen voor anderen, die jong eni aantrekkelijk zijn. Ik ken de meeste jongens zelf, zie je aardige jon gens zijn het. maar En weer schudde hij Ingezonden mededeeling. SPOORSTRAAT 126. KLEEDERMAKERIJ en MODEZAAK- De coupe werd bekroond op verschil lende wedstrijden 3 gouden medailles en 5 Eerste Prijzen. weigerde Landru antwoord ts gaven. Hij had kennismaking met haar gezocht, om haar meubelen to koopen. Op het atelier, waar Anne-Marie werkte, sprak men veel over haar huwelijk met een welgesteld heer. Men kletste, zegt Landru, zooals over al onder vrouwen. Daar mejuffrouw Pascal weinig van Lan dru afwist, noemde men hem „l'homme mys- tère". Den 28en Maart 1918 bracht Anne- Marie een eerste bezoek aan Gambais, zij vertrok er voor goed heen den 4en April met Landru, die ouder gewoonte één retour en één enkele reis nam. „Daar zij voor goed Parijs verliet, zegt Lan dru, behoefde ik voor haar geen retour te nemen." Als reden van haar verhuizing geeft Landru op, dat zij zenuwachtig was door de bombardementen der Duitsche vliegtuigen. Den 6en April keert Landru te rug naar Parijs en begint zijn spel met me juffrouw Segret. Anne-Marie Pascal ziet men niet meer terug en in Landru's zak boekje vindt men aangeteekend 17 h. 15, d. w. z. 5 uur 15. Wat beteek ent dat, vraagt de rechter. Ik herinner het mij niet meer, ant woordt Landru, maar als u het blad omslaat, ziet u op den 7en, op een overeenkomstige plaats, 44,70 staan. Dat ia onzin, zegt de advoeaat-gene- raal, er zijn geen 44 uren. De president herinnert er aan, dat Juf frouw Pascal na 6 April nog drie brieven heeft geschreven. Een, aan haar vriendin Carbonnel, zegt, dat zij en haar kat zich te Ingezonden mededeeling. INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zioh brengt*. Bij keu ee koorts toch worden de teere niererganen everspan nen door hun pogen oi* de engewone hoe veelheid onzuiver# stoffen sit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bi| dese in spanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaae, urinekwalen, enzuiv6r bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkomen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevorderds sn ernstige nier- en biaaskwalen suoces. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster'i Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekenlng ra* James Foeter op de verpakking waarborgt de echtheid. Foa- ter'sRugpijn Nieren Pillen zijn te Helder ver krijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstr. 93, 1.75 per doos. zijn grijs hoofd. „Don zou het ook niet pret tig vinden als hij het boorde. Het is jam mer, Buchanan, bliksems jammer, dat je ze niet hebt laten trouwen vóór hij wegging. Dat zou beter geweest zftt vooa iedereen veel beterl" Ik stond op en liep naar het naam. „Waar is zij vandaag naar toe?" vroeg ii na een korte stilte. „Je weet het zeker niet? „Neen, ik weet het niet; maar ik weet wel, dat een paar jongelui van avond een diner in het Savoy geven en dat Joy daarop geïn viteerd is. Hoe ik dal weet? Een van de jon gens heeft het me verteld.Wat zei je? Ik had niets gezegd maar oogenblokke- lijk had ik een besluit genomen: ik zou zelf naar het Savoy gaan sa Joy daas zien. HOOFDSTUK TV. Zij droeg de japon, die ik haar gestuurd had ;dat was het eerste, wat mij opviel, toen ik haar eindelijk met een groot aantal cava liers de groote waranda binnen zag komen. Er was nog een ander meisje bij, maar be halve dat zou ik u niets hebben kunnen ver tellen van haar, want mijn oogen bleven rus ten op Joy, en na den eersten blik op haar kreeg ik een gevoel, al90f ik mij een weg door de menigte, die ons scheidde, banen, haar in mijn armen nemen en haar ongeluk kig gezichtje tegen mijn hart verbergen moest Wosöé vervolgd.

Heldersche Courant | 1921 | | pagina 1