NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Abonnementsgelden vóór 15 Januari No. 5505 DONDERDAG 12 JANUARI 1922 50e JAARGANG FEUILLETON. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: rC<T/?Lf 1,50; fr" p" p- binnenland f 2.—, Ned. 0. en W. VTMrrf™ P-nmail en weti«e landen f 4 20 Zondagsblad p' 0-50.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 LK39ee nummers der Cöurant 4 ct., fr. r p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct j.. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regel: 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra), Bewijsno. 4 ct. Aan onze lezers bnlten de gemeente doen wfj het verzoek de abonnementsgelden over het eerste kwartaal ten bedrage van 2 over te maken per postwissel of over te laten schrijven op No. 18066, kantoor Helder per post-glroblljet De laatste manier van vereffening raden wfj ten zeerste aan, daar het bedrag dan voor slechts 6.05 wordt overgeschreven; formulieren zijn aan alle postkantoren een halven cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kosten 0.16. Na genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden ln de stad wordt dezer dagen per looper beschikt en verzoeken wij U beleefd de kwitantie b|j eer ste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. Men is in Amerikaansche kringen slecht te spreken over de gang van zaken voor zoover China betreft. Ér wordt dan ook van uit invloedrijke kringen aandrang uitge oefend om de Siberische en Mandsjoerijsche kwesties krachtig ter hand te nemen. Er wordt in deze dagen koortsachtig ge arbeid aan de voltooiing van de vloot-quaes- tie, teneinde de handen vrij te krijgen voor het Vér-Oostersche vraagstuk, en een krach tige pressie te kunnen uitoefenen op de Ja panners, en van dezen concessies af te dwin gen in Sjantoeng. De Japanners nemen wat dit aangaat, een verdedigend standpunt in. Zij wachten blijk baar wantrouwend den loop der dingen af. DE CONFERENTIE TE CANNES. Naar men reeds weet is de regeling van de schadeloosstelling afhankelijk gemaakt van de Engelsch-Fransche overeenkomst waarbij Engeland Frankrijk hulp toezegt in het geval dat Duitschland Frankrijk zou aanvallen. Ten aanzien van dit vraagstuk echter be staat tusschen Engeland en Frankrijk een scherp verschil van meening. Engeland stelt als voorwaarde, dat eerst le met Frankrijk hangende geschillen be' Jecht worden; ze betreffen Angora, Tandz jer, de nieuwe Hebrieden en misschien ook de duikbooten. Het Engelsche standpunt inzake Angora is bekend, al nijgde het ook den laatsten tijd meer naar het Fransche. Nopens Tandz- jer gaat Londen met Spanje mee. Dit betreft de eischen, die de Sultan op de stad stelt. De Fransdie opvatting is, dat die kwesties af gescheiden van gescheiden van de in uit zicht gestelde overeenkomst moeten worden behandeld; deze mag men niet tot een ruil object verlagen, dit zou belden landen on waardig zijn. Frankrijk wilde aanvankelijk, dat Enge- land's garantie over de kleine staten zou strekken, waarbij Frankrijk vooral ten aanzien van Polen belang heeft. Lloyd George merkte hiertegenover echter op, dat voor de waarborg-overeenkomst met Frank rijk reeds de goedkeuring der dominions noodig was en deze zeker niet ervoor te vin den zouden zijn indien de kleine staten er eveneens in werden betrokken. Reeds werd gemeld, dat er een uitweg in deze gevonden is, n.1. dat die staten begre pen zouden worden in het algemeene Euro- peesche garantie-verdrag, waarbij alle on derteekenaars plechtig verklaren, dat zij zioh zullen onthouden van een aanval op hun huurlieden. Deze garantie van Engeland verkrijgt Frankrijk slechts ten koste van opofferin gen aangaande de schadevergoeding. De financieels regeling met Duitschland zal herzien moeten worden), m.a.w. ook Frank rijk zal een deel moeten laten vallen van het bedrag dat Duitschland over 1922 zou betalen. Voor Briand is dit een lastig geval. De publieke opinie en de Kamer verklaar den zich tegen vermindering of uitstel van betaling. Aan den anderent kant dreigt een verbreking der Entente oordiale. Woensdagochtend hebben Briand en Lou- chearr een langdurig onderhoud gehad met Lloyd George, diie Briand den tekst van het voor-ontwerp van het Fransch-Engelsoh ver drag ter hand stelde. Briand 'besloot daarop vanmiddag om drie uur uit Cannes naar Pa rijs te vertrekken, teneinde imorgen den kabi netsraad, die onder voorzitterschap van Mil- lerand in het Elyssee vergadert, het stuk voor te leggen. Hij zal vervolgens (beslissen of er reden is een (mededeeHing aan het par lement te doen. België, dat ook een stem in het kapittel heeft, waar het gaat om de betalingen door Duitschland, wil geen verdere concessies doen ten opzichte van bet Belgische voor keursrecht., dan het reeds gedaan heeft. Daardoor is wrijving met Frankrijk. Frankrijk vraagt intrekking van het ar tikel in het financieels aocoord van 13 Aug. dat de gekapitaliseerde waarde der Saar- mijnen op het debet van Frankrijk sohreef. België meent aangaande zijn voorkeursrecht tot het uiterste gegaan te zijn. Daar de Fransche en Belgische delegatie het niet eens konden worden, liet Briand aan Mille- rand telegrafisch de beslissing over. Volgens de Temps, wilde deze de kwestie in tweeën deelen, en genoegen nemen met 140 millioen als het aandeel van Frankrijk, doch op voorwaarde, dat de betrokken bepa ling niet over 1921 toegepast zal worden ver klaard. Dit voorstel werd officieus aan de Belgische delegatie overgebracht, dooh deze wilde niet toegeven. Tenslotte heeft België zijn zin gekregen. Volgens een bericht uit Cannes zal België zijn voorkeursreoht behouden, dat onmiddel lijk toegepast zal worden en onaantastbaar blijft voor de toekomstige bepalingen. Bel gië zal 530 millioen gouden mark in geld krijgen, wat, na de velerlei aarzelingen, die deze dagen van strijd gekenmerkt hebben en vooral na de vermindering van de som men, die Duitschland over 1922 betalen moet, het in het oog soringende feit ls. Hetzelfde bericht uit Oannes meldde, dat men de kwestie der vergoedingen als defi nitief geregeld beschouwde. Duitsohland zal 720 millioen gouden mark moeten betalen. Er bestaat aanleiding om van deze som 140 millioen ten bate van Frankrijk en 50 mil lioen ten bate van Engeland af te zonderen. Frankrijk had meer willen ontvangen en do Fransche gedelegeerden hebben dan ook naar Parijs geseind om de positie uiteen te zetten en definitieve instructies te vragen, De Duitsobe delegatie onder leiding van RrtVurn is Woensdagochtend om 10 uur te Camxa aangekomen. Hierboven werd reeds medegedeeld, dat Br and naar Parijs terugkeerde imet het >itwerp-veidr?g. De ware oorzaak is even- wol dat er dlc gaand imeenilngsversohil be staat tnaachen -dein president, de ministers en Krimpis eenepitjds en Briand anderzijds i vgaande de te Cannes door laatstgenoemde gevolgde gedragslijn. Br is dus feitelijk een ministerieel© orisis, die Briand's overkomst absoluut noodzakelijk (maakte. Aan het „Hfcl." wordt uit Parijs gemeld, dat in de beide Kamers de opwinding groot is. In den Senaat is de commissie voor buiten- landsche zaken onder presidium van Poin- caré bijeengekomen, welke telegrafisch ter kennis van Briand is gebracht. Ze heeft hem waarschijnlijk ergens onderweg naar Parijs bereikt. De resolutie houdit vier punten in, die de commissie onder de aandacht van Briand wensobt te brengen, n.1.: lo. de reconstructie van Frankrijk, is een eerste voorwaarde voor een reconstructie van Europa; 2o. het is on toelaatbaar, dat de Fransche of Belgische rechten op de schadevergoeding worden op geofferd; Co. Frankrijk kan niet naar Genua gaan 'zonder vooraf gaandie waarborgen te hebben ontvangen; 4o. het met Engeland te sluiten verdrag moet uitdrukkelijk aangeven, dat niet geraakt -wordt aan de waarborgen, in het Verdrag van Versa illes vervat- De resolutie besluit met te zeggen, dat te Cannes geen enkele (beslissing genomen mag worden, die bindend zou zijn zonder dat het parle ment 'zich daaromtrent eerst zal hebben uit gesproken. Deze verschillende uitingen van het wan trouwen, hetwelk in het parlement tegen de politiek van den minister-president bestaat, is zoo ernstig, dat het haast onmogelijk lijkt, dat Briand, zelfs al komt (hij met den minis terraad tot overeenstemming, dit zou kunnen overwinnen. In parlementaire kringen ver wachte men dan ook ©enigszins, dat hij, zon der een afkeurend votum na de behandeling van- de interpellaties af te wachten), uit zich zelf het ontslag van het kabinet zou indienen. Men oordeelde althans, dat öit 'maar het ver standigst zou -zijn, al is niet te zeggen of Briandl, die zich nu niet zoo gemakkelijk ge wonnen geeft, zeil niet nog een poging zal willen wagen om 'zijn positie te handhaven. De bijeenkomst te Genna. De Opperste Raad heeft Woensdag de strekking van art. 5 van het besluit van 6 Jan. omtrent het ekonomisch herstel van Europa en de bijeenroeping van een ekono- mische conferentie te Genua gepreciseerd. Volgens dit artikel verplichten de mogend heden zich eikaars grenzen te eerbiedigen en elkaar niet aan te vallen. Deze tekst heeft aanleiding tot misvatting gegeven en daarom heeft Lloyd George na mensyde conferentie vastgesteld, dat het be sluit van 6 Jan. geenszins afbreuk kan doen aan de rechten, die de geallieerden krachtens de bestaande verdragen hebben en dat Het schadevergoedingsvraagstuk, 't welk den Ge allieerden aangaat, in geen geval te Genua aan de orde kan worden gesteld. Volgens berichten uit Berlijn zou Lenin niet aan de conferentie deelnemen, doch zou de Sowjet-regeerlng vertegenwoordigd wor den door Tsjitsjerin, Litwinof en Krassin. Het internationaal financieel consortorlum. De geallieerde ministers hebben het te Pa rijs ontworpen plan tot vorming van een internationaal consortorlum voor het eco nomisch herstel van Europa vastgesteld. Er waren twee ontwerpen, het eene van Engel- aohen oorsprong strekt tot oprichting eener vereeniging met een kapitaal van 20 milli oen pond sterling. Dit zou echter moeilijk heden opleveren voor de landen met gede prooieerd geld en dezen verliezen berokke nen. Loucheur opperde toen een centrale vereeniging op te richten met een kapitaal van slechts 2 millioen pond sterling, waar toe een aantal maatschappijen in de belang hebbende landen zouden toetreden, welker kapitaal zou worden bijeengebracht in het geld der betrokken landen. Het laatste ont werp is thans definitief aangenomen. Het lieert het tweeledige voordeel, de koersver liezen tot hun minimum te beperken en de groepen der onderscheidene naties in staat te stellen haar actie gemeenschappelij voort in het bizonder bij de centrale zijn betrok ken. DUITSCHLAND. Het Saargebied. Genève, 11 Januari. Valentin SchSfer, lid van de Saarlandsche afvaardiging en voor zitter der s.-d. -partij in ihet Saargebied), heeft den vertegenwoordiger van Wolf! meege deeld, dat de delegatie alle groote politieke partijen en alle fcreitsdagen van 'het Saarge bied vertegenwoordigt, Zij zal te Genève in hoofdzaak het volgende verlangen: opheffing der in strijd met het vredesverdrag voortdu rende 'bezetting door Fran salie troepen, in achtneming van de bestaande wetten, van de moedertaal der bevolking en van haar recht ccp vrije meeningsuiting. Voor alles verwacht de delegatie, dat de Volkenbondsraad reke ning zal houden imet dien eisch tot instelling van een demooratischen regeeringsvorm met een bij algemeen stemrecht gekozen vólks- vertegen woo rdigi ng. SchMfer .besloot met de woorden: Wij ver zetten ons niet tegen de regeeringsoomimissie, maar eischen medezeggenschap bij de ver kiezing van het Saarlandsche lid dezer com missie. Wij verlangen verder, dat de regee- rlng onze moedertaal machtig is. Berlijn, 11 Januari. De Fransche Saar- regeering heeft getracht de bijeenkomst van den Kreitsdag te Saarlouis gewapenderhand te verhinderen. De Volkenbond en het Saarbekken. Parijs, 11 Januari. De raad van den vol kenbond te Genéve heeft op voorstel van den vertegenwoordiger van China, die als rapporteur optrad, zonder bespreking beslo ten de reeks van protesten der Duitsohe re geering tegen de regeeringsoommissie van het saarbekken van de hand te wijzen. Hoe en wat er in winkels wordt gestolen. De winkeldiefstallen van Frau Röber, vrienden en vriendinnen! te Berlijn ge pleegd, overtreffen door oimvang en systeem alles, wat op dit gebied sedert Jaren ls ge presteerd. De recherche heeft het resultaat van haar voorloopig onderzoek gepubli ceerd. De hoofdschuldige, Frau Röber, heeft tien jaren geleden reeds haar handwerk uit geoefend, haar jonge dochters zijn pas vier jaar in het vak, dat zoo schitterend ging, dat de heele familie met aanhang er zeer weelderig van kon leven. Trouwens, van de „verdiensten" krijgt men een klein begrip, wanneer men leest, dat de corpulente dame, die tot „dekking" diende van de dieveggen; in zes.maanden een salaris heeft genoten 150.000 mark.^pHH^I^H^H^p Tot nu toe ls vastgesteld, dat deze bende in 78 winkels heeft „gewerkt". Daar een snelle omzet van de gestolen goodtren om begrijpelijke redenen gewenscht was, hoeft men in de woning aan den Kurfürstendamm alleen gevonden, wat kort geleden gestolen was. Deze goederen deden eohfcer reeds den ken aan een klein warenhuis. De magere, en] zoo elegant uitziende ekstervrouwtjes hebben o.m. gestolen beelden uit brons ter hoogte van 60 centimeter, kristallen sohe- pen van ongeveer een halven meter lengte, een poroelelnem servies van 75 stuks, een electrlsche kachel, Perzische tapijten, Naar het Engelsch van RUGBY M AYRES door W. J. A. BOLDANUS JR. 65) „Bent u al lang in Frankrijk?" vroeg ik dan en zij vertelde nu, dat zij een der eer sten geweest was, die na het uitbreken van den oorlog naar Frankrijk gegaan waren. pV 'Ü^t mij nog heel jong," zeide ik onwil lekeurig. „ik ben vijf-en-twintig," antwoordde zij. Dat verbaasde mij; ik zou haar niet meer uan twintig gegeven hebben, maar dat *am waarschijnlijk, omdat ik zoo weinig verstand had van vrouwen. »Dus dan bent u ouder dan Don?" zeide ik. 'u'" enj bloosde even. «Blijft u nog lang hier?" vroeg zij dan. „Ik zou graag zoo lang blijven tot ik Don mee kon nemen." Zij scheen het niet te hooren en ik her haalde vrij scherp mijn woorden. „Ja," zeide zij. Ik keek haar, dadelijk het ergste vermoe dend, aan. „U probeert toch niet voor mij verborgen te houden» dat hij nooit meer terug zal ko men?" vroeg ik heel kalm. „O neen, neen! protesteerde zij onmiddel lijk. „De dokter heeft vanochtend mij ge zegd, dat hij beter, veel beter was dan 'hij verwacht had. Ik dacht alleen.,., o, hebt u er niet aan gedacht wat er van al die arme jongens worden moet als de oorlog eenmaal voorbij ls? Wie zal er voor hen zorgen wan neer al het romantische ervan verdwenen ls wanneer zij zelfs niet meer ln uniform zijn?" „De moesten hebben familie en vrienden." Zij haalde haar schouders op. „Ja, dat weet ik wel, dat weet ik well Maar sommigen hebben heelmaal niemand niemand, die werkelijk van hsn houdt; niemand, die het een geluk zal vinden voor hen te mogen zorgen en hen te mogen ver plegen; niemand, die nooit vergeten zal wat zij gedaan en wat zij.geleden hebben. „Dat zullen de menschen niet vergeten." zeide ik vlug. „Deze oorlog is te grootsch, te nationaal, iedereen heeft verwanten, in de zen oorlog! Als niemand anders eraan denkt, dan zullen de vrouwen hen tooh zeker niet vergeten!" Zij lachte als wilde zij graag den oor- spronkeüjken ernst van haar woorden ver drijven!. „Ik weet, dat in ieder geval voor Mr. Ca- rey goed gezorgd zal worden," zeide zij, maar het scheen haar moeite te kosten» „Hij zal trouwen, als hij in Engeland terugkomt, niet?" „Hij is geëngegeerd," antwoordde ik. „Ja dat heeft hij mij verteld." Er was een vreemde klank in haar stem en ik keek haar vlug aan, maar haar gezicht was van mij afgewend. „Zij is heel mooi, niet?" vroeg zij na een korte stilte. „Ja." „Ja, dat dacht ik wel," stemde zij toe. „Ik heb haar portret gezien." Zij bleef staan. „Wij moeten nu teruggaan --ik tenminste ik blijf nooit graag zoo heel lang uit." Wij gingen denzelfden weg terug. „U hebt mij nog niet verteld hoe u heet," zeide ik dan. „Mijn naam is Buchanan. Zij knikte. „Ja, ik weet het, Don heeft het mij ver teld." Ik geloof niet, dat zij wist, dat zij, zonder er by te denken zijn voornaam gebruikt had, maar ik merkte het dadeiyk op. „Ik heet Pamela Pamela Druty," zeide zy. Een typische, aardige naam, die heel goed by haar paste, vond ik. „En wilt u my dadehjk laten weten, als Don my noodig heeft?" vroeg ik, toen we af scheid namen. „Wilt u het my dadehjk laten weten, als er verandering komit?" Zy beloofde het mij en ik ging naar ndjn hotel terug, waar ik den! verderen dag bleef. Ik had Jardine eeni telegram gezonden, waarin ik zoo weinig mogeiyk gezegd had, en dat ik volgen liet door een brief, waarin ik hem vroeg Jov mede te deelen, dat het been van Don geamputeerd was. Ik weet, dat de meeste menschen het iets verschrikkeiyks vinden, maar het leek my zoo onbeteekenend vergeleken by wat ik gevreesd had en waar Ik nog bang voor was. Maar van dien dag af aan was het alsof Don -flink in beterschap toenam; de dokter wreef den volgenden keer, dat ik hem sprak, biy in zyn handen; alles liep prachtig, heel prachtig, zeide hy veel beter, dan hij ooit gedacht had. Ik vroeg of ik Don dien dag mooht zien, wat hy toestond. Zeker mocht dat en verder iedereu dag, zoolang lk in Frankrijk bleef, balen zyde, dozymen paraplu's en stokken (daaronder één van 80.000 mark), tallooze japonnen, bonten) mantels, jumpers, hand tasschen, eniz. enz. Hoe hebben zy op klaarlichten dag, on der de oogen van het personeel, deze, soms groote en zware dingen, uit den winkel gi kregen? De recherche is achter de techniek gekomen. Voor een diefstal waren drie per sonen noodig: één, die de aandacht afleidde van de verkoopster, één, de oorpulente, die tot dekking diende van de derde, die het voornaamste werk deed: het stelen. Deze derde moest natuuriyk inage zijn. Trad ze den winkel binnen, dan leek ze onder haar Kracht! gen bonten mantel nogal zwaariyvig [aar twee splraalveeren in den mantel bó ven de taille zorgden voor een ruimte, waarin gemakkelijk drie of vier zyden rok •keilt geborgen konden worden. En onder niits ik niet te veel met hem praatte en hem niet te veel opwond. „Dus u gelooft u gelooft werkeiyk, dat hy bulten gevaar Is?" vroeg lk, byna bang die woorden uit te spreken, Don's oude „beeiiderenzager" knikte on glimlachte. Het was een gezette, flink ge- ouwde man, die altyd te groot scheen voor zyn uniform, maar voor ndj was hit mooi als een Apolio, toen hy my zeide, dat Don heelemaal buiten gevaar en dat het slechts een kwestie van tyd was, om. „Bijna had lk gezegd, hem weer op de been te krygen, arme jongen," voegde hy er ver ontschuldigend aan toe. „Maar ik weet, dat hy heel bly zal zyn weer al zyn kracht terug to zullen krygen. Het zyn prachtjongens, sir, waarachtig nooit komt er een klacht over hun lippen." wy drukten elkaar harteiyk de hand en ik ging naar Don. Iemand had een vaas met rozen op zyn beddetafeltje gezet je be hoefde niet erg schrander te zyn om te ra den wie het gedaan had en Don lag er, gesteund door kussens, naar te kyken. „Wat heb je daar mooie rozen, zeide lk erg oppervlakkig; maar wat kon je zeggen, waneer de emotie in je keel klopt en Je eenige angst is, dat het gemerkt zal worden. „Ja," zeide Don. „De verpleegster heeft ze gebracht. Hy zeide het overdreven onverschillig. „Tusschen twee haakjes," zeid© hy dan, en er klonk iets moe's in zyn stem, „zy heeft den eersten1 avond, dadelijk nadat u wegge gaan was, een roos op den grond gevonden." „Ja," zeide ik, „die heb ik ook zien liggen." Ik kon er my niet toe brengen to vertel len, dat Joy er een1 kus op gedrukt had en haar my voor hem gegeven had. deze ruimte was er, tusschen den afstaan- den mantel en het lichaam, nog een groo- tere ruimte. De dievegge sloeg haar wyden mantel, terwyi de verkoopster zich omdraai de, om het op de toonbank liggende voor werp en droeg daarna, met behulp vam de in den zak verborgen hand, dingen als het bronzen beeld eni de electrlsche kaohel naar bulten. De werkelijk oorpulente dame-liep dan achter haar. Natuurlijk was voor het toepassen van dit systeem niet alleen handigheid noodig, dooh ook voorstudie en plaatseiyke kennis. De dieveggen hadden bestudeerd, hoe de ver schillende verkoopsters waren, zochten de nonchalante uit. Zy kenlden ook de winkel detectives. En werden zy toch gesnapt, dan probeerden zy het met bluf, en dat werkte steeds. De recherge heeft by deze gelegenheid tevens meegedeeld, dat het aantal winkel diefstallen voortdurend toeneemt In de groote warenhuizen gebeurt het, dat per dag een honderd dieven gesnapt worden; in den drukken tyd voor Kerstmis of by ultver- koopen. In stille tijden is een vangst van vyf dieven niet gering. De groote winkels rekenen op een diefstal van drie procent van de waarde der Inventaris. Een aanslag. Uit Essen woidt gemeld: In de zaal van het genootschap Erholung te Hambun a.d. Rein, waar de roeiver. Germania feest vier de, is Dinsdag door het geopende venster een handgranaat geworpen. By de ontploffing zyn in de volle zaal 9 menschen gekwetst, de meeste zwaar. De politie heeft twee Belgische soldaten als daders opgespoord. Zy zyn door de Bel- ;tsche gendarmerie gevangen genomen. De Irijfveer tot den aanslag is onbekend. ENGELAND. Poging tot vergiftiging. Voor den politierechter te Hay is het pro ces begonnen! tegen den procureur majoor Armstrong, die verdacht wordt zyn oollega Martin te hebben willen vergiftigen met ar- senioum. Men herinnert zich wellicht, dat in verband met deze zaak het ïyk van Arm- stróng's vrouw werd opgegraven, dooh dit bracht niets bzwarends aan het licht. De openbare aanklager verklaarde dat het motief voor den daad beroepsyver en per- Hooniyke jaloezie was. In Januari van ver leden jaar had, volgens de aanklacht, Arm strong arsenicum gekoöht by den schoon vader van Martin onder voorwendsel dat dit moest dienen om onkruid in zyn tuin te ver nietigen. Martin en zijn vrouw hadden van' eeni onbekende een doosje ohooolaadjes ge kregen. Een vrouweiyk familielid' had er van gegeten en by haar hadden zioh verschijn selen van vergiftiging geopenbaard. In de chooolaadjes bleek zich arsenicum te bevin den. Later had Martin by Armstrong thee gedronken en had zyn gastheer hem zelf een gebakje overhandigd. Martin was daar na ziek geworden onder dergeiyke ver- schyinseión als de dame die van de chooo laadjes had gegeten em een onderzoek wees uit, dat ook hier arsenicum in het spel was. Als getuige gehoord verklaarde Martin overtuigd te zyn, dat Armstrong hem uit den weg had wfllen ruimen. IERLAND. Griffith is Dinsdag gekozen tot president van de Dall Eireann. Collins zeide, toen hij Griffith's verkiezing voorstelde, dat li(i meende, dat deze vergadering de regeering van het Iersche volk was, omdat zy verko- lngezonden mededeellng. Tegen aambeien, drogn of bloedende, wei do men Pottier'» Z»lf aan Deze doet de jeuk en pyn onmiddellijk bedaren, en heeft een büzonder lieelende wer king Pril» f 175 par doo». alom verkrijgbaar. „Wat heb jo ermee gedaan?" „O, ik heb de roos aan de verpleegster ge geven; zy is dol op bloemen." Hij keek, terwyi hy dat zeide, een andere richting uit en ik kon met moeite een glim lach bedwingen, toen ik dacht aan de byna tallooze andere malenj, dat hy op dezelfde would-be onverschillige manier gesproken had over liet een of ander meisje, dat op dat oogenblik onbeperkte heerscheresse was in zyn hart. Niet dat ik Pamela Drury tot een alle- daagsche, dwaze flirtation in staat achtte; daarvoor was zy een veel te lief meisje, maar het was heel waarschyniyk, dat Don, nu zijn gezondheid en kracht terugkeerden, een tydeiyke toegenegenheid voor haar had opgevat, die daar twyfeld© lk geen oogen blik aan weer sterven zou, zooals alle an dere gestorven waren, zoodra hy in een an dere omgeving kwam Per slot van rekening is er tooh wel iets te zeggen voor onbestendigheid, wanneer dat je de pyn van levenslange zlelesmart bespaart. HOOFDSTUK XXI. lk bleef veertien dagen bij Don: gelukki ge dagen waren het, geloof ik, voor ons bei den, te meer daar hy, nu de crisis eenmaal voorby was, snel ln krachten toenam. Hy sprak nu dikwyis over Joy; scheen over haar te spreken met een vreemde soort beslistheid, vond ik, als wist hy heel goed, dat ik haar naam liever niet noemde. Hy had verscheidene brieven van haar gekregen, maar er nooit eenige toespeling op gemaakt, en my schreef zy niet. Wordt vervolgd.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1