Sunlight2èep Eerste Blad. MARGUERITE's WONDERE JAAR „DE HELLAS" 50e JAARGANG Licht op voor auto's en fietsen i feuilleton. U KUNT GENIETEN en een aardig Stri jk|e, op VRIJDAG 10 en ZONDAG 12 FEBRUARI, en tevens een hulpbehoevend gezin steunen. >75 per doos. COURANT Dinsdag 7 Febr5.25 uur. Woensdag 8 5.27 DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. Nadat de conferentie verlichtende beslui- \en Stomen had, bleef nog de vraag, of de Amerikaansche senaat de door de Ameri- kaansche delegatie goedgekeurde besluiten zou ratificeeren. Begrijpelijkerwijze werd hét antwoord op deze vraag met spanning tegemoet gezien; temeer nog, daar aanvan kelijk bericht werd, dat er nogal tegenstand was te verwachten. Thans echter meldt de New-York Herald: „De meening, die thans in den Senaat wordt uitgesproken, komt hierop neer, dat alle tractaten die door de conferentie tot stand zijn gebracht, zonder eenige groote moei lijkheid of bedenking geratificeerd zullen worden. Er zal ongetwijfeld eenig bezwaar geopperd worden tegen het feit, dat de Ale- öeten krachtens het tractaat over de Stille Zee (de New York Herald moet hiermee de vlootovereenkomst bedoelen, waarvan art XIX over de versterkingen handelt) niet versterkt zullen kunnen worden, maar men acht daardoor de goedkeuring van het trac taat niet in gevaar gebracht." Wat op de conferentie nog niet tot een resultaat is gebracht en dat zijn de groote kwesties als de positie van Japan in Mant- sjoexije, Mongolië en Siberië zou men op de een of andere manier in formules samen vatten, die deze dingen naar een authentie ke oplossing verwijzen. Hughes heeft zijn voornemen om de kwesties van Siberië en van de 21 eischen toch nog door de confe' rentie grondig te laten behandelen, moeten opgeven. Hij heeft zich tevreden gesteld met den nünimum-eisch van president Harding, n.1. de oplossing van de Sjantoeng-kwestie. De Japanners hebben in deze kwestie hun positie gehandhaafd, zooals zij reeds drie we ken geleden was. Zij krijgen hun admini strateur en accountant bij den spoorweg, en de betaling is ongeveer, zooals zij toen heb ben geëischt. China heeft blijkbaar onder Amerikaanschen druk moeten toegeven. De laatste zitting. Washington, 6 Febr. De laatste zitting der conferentie werd in beslag genomen door het teekenen der verdragen. De aanwezi gen juichten de delegaties warm toe, toen zij naar de tafel gingen om haar handtee- keningen te zetten. De Nederlandsche onder- teekenaars waren de heeren Beelaerts van Blokland en de Beaufort. Daarna hield Harding een-rede waarm hq 't werk der conferentie prees en de over tuiging uitsprak, dat de hier ingeluide me' thode in de toekomst zou worden herhaald^ Ofschoon de woorden „associatie van naties" niet werden genoemd, wordt dit deel van zijn rede uitgelegd als Amerika's voornemen te beteekenen om internationale conferen ties van dezen aard voort te zetten. Sommi gen zien er een gunstig voorteeken in voor de deelneming van Amerika aan de confe rentie van Genua, ofschoon de tegenwoor digheid van bolsjewieksche vertegenwoordi gers een der grootste hinderpalen blijft. De conferentie werd met gebed besloten en ging daarna voor onbepaalden tijd uit- een. De meeste buitenlandsche delegaties ver trekken onmiddellijk. Frankrijk en Engeland. Het schiet nog niet hard op met de on derhandelingen over het te sluiten verdrag. De Engeische regeering wil zich niet binden voor het geval Duitschland de bepalingen van het vredesverdrag zou schenden, die het verbieden op den Rijnoever en in een strook van 50 K.M. van den Rijn troepen te verza melen. In deze omstandigheden zou het be oogde verdrag dus minder waarborgen be vatten, dan het verdrag van Versailles. Dit zou voor Frankrijk de waarde er aan ontne men. Ook in de andere punten, waarop Poin- caré herziening had voorgesteld schijnt Cur- zon onwillig te blijven. Ze betroffen, naar men weet, een overeenkomst tusschen beiden staven te treffen, verlenging van den duur van het verdrag tot 25 of 30 jaar en MABEL BARNE®—(&RUNDY Nederland bewerkt deer ELLY HARTING. Ze hield haar gezicht in stalen plooien, toch klonk een tikje ironie door in haar stem. Met hoog opgeheven hoofd ging ik de keuken uit en «loot me in de zitkamer o.p om na te denken. Dat kraken was niet lan ger uit te houden en het kraken van haar oorset was al bijna even erg Et kon haar toch niet den dienst opzeg gen om zoo'n reden, bovendien zou ik nooit iemand den dienst durven opzeggen. Een uurtje later betrapte ik haar in de gang met een paar oude, met theerozen go- borduurde pantoffels van Dimbie aan.ze was hevig aan het „steppen". „Amalia," ri€p ik zeer verontwaardigd. „wat voer je nu uit, ben je gek geworden?" Met een plons zette ze haar betheeroosden voet neer en stond als een soldaat in de hou ding. „Neem me niet kwalijk, M'frou, ik wis' niet dat u er was, anders had ik het niet ge daan. Maar ik had zoo'n schik bij de ge- daohte hoe blij u zou zijn als u me met deze schoenen zag, omdat u zoo het land heb' aan die andere." „Maar ik ben1 niet blij," protesteerde ik, *lk sou je «ooit hebben toegestaan.sou uitbreiding van den casus foederis tot een mogelijken aanval van Duitschland op Po len: Maar dit alles is nog vaag. Beide regee ringen hebben afgesproken daarove-, ge durende besprekingen, niets los te laten. Een artikel van de „Daily Chronicle", ge titeld: „Engeland zegt neen tegen Frank rijk", heeft te Parijs een onprettigen indruk gemaakt. Ten eerste omdat de „Daily Chron." voor het orgaan van Lloyd George door gaat. Men wil weten of het artikel diens in zicht weergeeft. Ten tweede, omdat het uit onderstellingen is opgebouwd. Daarin ziet men hier een duivelschen toeleg om bestrij ding te beletten. De Evening Standaard verneemt, dat En geland voorgoed geweigerd heeft, een mili taire overeenkomst met Frankrijk aan te gaan, met het oog op de stemming onder de Engeische openbare meening. Er is in dien geest wel geen nota tot de Fransche regeering gericht, maar Lord Harding heeft duidelijke lastgevingen in dien zin ontvangen voor zijn gesprekken met Poin- caré. Ook inzake de L e v a n t is er geen over eenstemming. Een bericht uit Londen meldt, dat te Parijs met nadruk verklaard werd, dat in Klein-Azië geen bevoorrechte zone kan afgebakend worden voor christelijke min derheden en alleen een gebied van „gemeen telijken" autonomie voor Smyrna. Dat meent men te Londen zou het einde beduiden van de nationale woonplaats van de Armeniërs, die de geallieerden be loofd hadden en van de voorgestelde auto nome en gemengde administratie voor het geheele enclave van Smyrna. Met betrek king tot het aandringen van de Franscheu op teruggaaf van Oost Thracië met Adriano- pel aan Turkije zou het ook beteekenen dat een talrijke Grieksche bevolking daar geen grootere waarborgen zou hebben dan die welke voor de minderheden in Polen, Roe menië, Tsjecho-Slowakije enz. zijn vastge steld. Het is waar dat een artikel in het open baar gemaakte tractaat van Angora voor ziet in zoodanige waarborgen voor Cilicië, maar hetzelfde artikel toont duidelijk, dat dit een zuiver voorloopige regeling vormt in afwachting van een algemeene regeling tus schen de geallieerden en Turkije over den toestand van de minderheden- In plaats van de Cilicische waarborgen als minimum te beschouwen, doet men te Parijs pogingen om ze als maximum voor te stellen. DUITSCHLAND. De spoorwegstaking. De toestand is eer verslechterd dan ver beterd. Uit andere deelen van het rijk, waar tot nog toe niet gestaakt werd, komen nu ook stakingsberichten, o.a. uit het district Frankfort, Mechelenburg, Beieren en Baden Te Leipzig staken behalve het machine personeel ook het machinekamerpersoneel en de wisselwachter, waardoor er een verer gering is ingetreden. Het noodverkeer werkt maar matig, aangezien het personeel er be zwaar tegen maakt om met ongeschoold ma- chinepersoneel te rijden. Dientengevolge is slechts een beperkt goederenvervoer moge lijk. De technische noodhulp is aan het werk gegaan. Tal van groote fabrieken te Leipzig heb ben wegens gebrek aan kolen moeten slui ten. De patroonsvereeniging dreigt dienten gevolge met ontslag. Te Dresden is de toestand gelijk aan die van Leipzig. Berlijn, 6 Febr. De toestand der spoor wegstaking ia onveranderd. Terwijl de Bond van Duitsch spoorwegpersoneel zijn leden heeft aangemaand het werk te hervatten, ver klaart de beambtenbond' de staking niet te zuilen opheffen. De regeering heeft Zondag niet de leiders der coalitiepartijen 'beraadslaagd en te ken nen gegeven, 'dat zij haar sttandipiunt tegen over de staking handhaaft en geen reoht- streeksche onderhandelingen met dien be ambtenbond wil. Wel zal zij ten nauwste con tact houden niet de politieke partijen en de voornaamste vakvereenilgin'gen. Hamburg, 6 Febr. In Hamfburg en Al- tona is de toestand Zondag zeer verscherpt. In Hamburg werden Zondag werkwillige postbeambten op het centraalstation door sta kers gemolesteerd 'en met steenen geworpen. Frankfurt, 5 Febr. 'Het centraalstation Ingezonden mededeeling. het nooit hebben goedgevonden als je met geborduurde pantoffels aan de deur ging open' doen." „Er wordt nooit geheld, M'frou." „Maar er zal over een paar weken wel ge beld worden, als er bezoekers komen en als je aan het eind van de maand je loon ont vangt, Amalia, zal je me een groot genoe gen doen met een paar stoffen pantoffels te fcoopen met platte hakken. Zacht leeren zijn duur, maar stoffen zijn heerlijk goed- koop Dat heb' u al meer gezeg" M'frou, mis schien weet u het nog wel. Ik kan geen zwarte stoffen schoenen verdragen. Da's net of ie met een paar doodkisten aan je voe ten'loopt Ze zouden de vrooüjkste menechen aan het huile' make'. Ik wil alles doen om Stater te doen, M'frou. Zal ik witte tenrnsschpen® koope? die loope' zacht en kraNeenieAmalia," zei ik vermoeid, „witte tennisschoenen zijn nóg erger dan gebor duurde pantoffels. We zullen er maar met meer over spreken. Men' zegt weieens, dat een mensch zelfs aan hangen went.mis- Shien wen ik ook wel aan je schoenen. Tk tring terug naar de zitkamer en sloot wederom de deur. Dit onderwerp was afge daan en. Amalia zal tot den jongsten dag blijven kraken. HOOFDSTUK IV. DUnbie's verjaardag. tv vind dat ik Nanty's raad schitterend he?opgevolgd in mijn vorige hoofdstuk, ik heb Dimbie bijna niet genoemd; nu moetik wel noemen, want Wj la jarig geweest Kjou Ik ^unlujht Zxep .kebik op wescKdagfern minste tyd. om op m'n gemak nog vet andeiS te tkwV alhier is ZaterdSagm iddag door stakers be stormd, niettegenstaande de bezetting door de politie. Leden van «die technische noodhulp weiden ernstig mishandeld en de diienstdioen- de beambten van het station verwijderd. Sabotage. Uit Halle a.d. S. wordt gemeld, dat hier en daar gevallen van sabotage voorkwamen. In het district Dresden zijn spoorstaven dwars over de baan gelegd, de signalen bescha digd, enz. In het district Elberfeld heeft men een trein uit Ohligs, welke hoofdamb tenaren bedienden, beschoten. Een kabinetszitting. Zondagmorgen heeft het Rijksministerie een bijeenkomst gehouden om de toestand, geschapen door de spoorwegstaking, te be spreken. De minister voor het verkeer bracht verslag uit Hij toonde zich vol ver trouwen in de door de regeering genomen maatregelen, om het allernoodigste verkeer op gang te houden. Aangezien de in deze zitting gevoerde besprekingen echter streng vertrouwelijk waren, kon men omtrent deze maatregelen niets te weten komen. De regeering blijft echter op haar stand punt staan, om niet met de Reichsgewerk- schaft te willen onderhandelen, zoolang de staking voortduurt. Wel zal de loonkwestie in het kabinet zelf verder worden bespro ken. Bovendien zou de regeering besprekin gen met de leiders der andere organisaties voeren. Vooral de kwestie van het stand- aardloon der arbeiders zal een belangrijk on derwerp dezer besprekingen uitmaken. Staking der BerUjnsche Gemeente werklieden. In een Vrijdagnacht gehouden vergade ring besloten de Berlijnsche gemeentearbei ders tot staking. De gas-, eledtriciteits- en waterleveringenj werden stopgezet. De oorzaak van de staking is naar aan de „Tel." gemeld wordt het volgende: Na maandenlang onderhandelen tusschen de Berlijnsche gem.-arbeiders en het gemeen tebestuur slaagde men er eindelijk in, in het algemeen tot overeenstemming te komen ten aanzien van het nieuwe arbeidscontract. Echter over nog slechts één enkel geschil punt kon men het niet met elkander eens worden. De arbeiders wcnlschten n.1., dat de nieuwe overeenkomst voor den duur van één jaar zou gelden, terwijl de gemeente er op stond, dat de overeenkomst voor slechts een half jaar gesloten zou worden. Ofschoon de socialistische raadsleden er de vertegen woordigers der gemeentearbeiders op wezen dat er nog meer dan vier maanden tijd was voor het voeren van onderhandelingen be treffende dit geschilpunt, besloten de ar beiders daarentegen geen dag en zelfs geen uur meer te wachten doch onmiddellijk in staking te gaan. En daartoe kozen! zij, wel' berekend, den Zondagmorgen. Te Berlijn beschouwt men deze staking als een krachtproef van de radicale elementen onder de arbeiders. Het is een poging om door intimideering van de bevolking hun zin door te drijven, zooals ook tijdens den oorlog bij de toenmalige machthebbers herhaaldelijk kon worden, geconstateerd. Alle andere partijen spreken dan ook on omwonden hunne afkeuring uit over het stopzetten dezer genoemde bedrijven. Men kan moeilijk van een verjaardag ver tellen zonder den jarige zelf aan te roeren. Den' morgen van te voreni zei ik tegen Amalia: „Morgen is mijnheer jarig, wat zul len we hem voor zijn ontbijt geven? Het moet iets lekkers zijn." „Varkenspootjes?" „Varkenspooti es?" riep ik. „Ja, M'frou. Zacht gekookte, malsche var kenspootjes met rooie kool." „Maar ik bedoel voor ontbijt!" „Ja, M'frou, dat zeiit u." „Maar je kan toch geen varkenspootjes voor ontbijt eten." „De schoonbroeder van meheer Tompkins, meheer Mtlnchen was er dol op." Ze zag er uit of ze met geen paardekracht van haar plan was af te brengen. „Dat was natuurlijk een Duitscher, Amalia." „Messchien wel," gaf ze toe. „O maar," zei ik in triomig, „daot is heel verschil." „Wat vin u dan van karrebonaatjes of wors' of ham M'frou?" „Maar dat is allemaal van een.var ken," aarzelde ik. „Nou, u ben' toch geen jood M'frou. De Tompkinse'hadden een vriend die. Ik sneed haar den pas af: „Ik wil iets heel nieuws, iets wat we nog niet gegeten hebben." „Ik weet het „lekkere eend" M'frou." „Wees toch niet zoo dwaas," barstte ik los, „je verknoeit onzen tijd." „Maar ik bedoel geeh echte eend M'frou, daoh' u dat?" „Natuurlijk als je eend zegt, denk ik dat je eend bedoelt." Ik werd kribbig. „Maar Ut bedeei geen eend. Hst -wordt Berlijn, 6 Febr. Hoe zwaar Berlijn door deze stakin'g wordt getroffen, blijkt uit het tfe&t, d)at de stakers zelite weigeren de zieken huizen van licht en water te voorzien. Zoo heeft bijv. het Kaiser en Kaiserin FSriedridhs- krnnkenhaus -water noch licht. Het heeft geen eigen pompen of motors en is gehoed' op de stedelijke voorziening aangewezen, In ddt ziekenhuis liggen bijv. honderden (kinderen en bovendien 160 zuigelingen. Van heden af zal ex in het ziekenhuis niet meer kunnen worden gestookt, terwijl ook de keuken zal moeten worden gesloten. De melk vootr de zuigelingen zal niet op temperatuur kunnen worcten gebracht en de luiers kunnen niet worden igewasschen. Met de hulp van petro leumlampen trachten de verpleegsters hun arbeid te verrichten. In sproeiwagens heeft men water van het naburige Rudolf Virchow- ziekenhuis gehaald. Er mag nog op worden geweizen, dat het grootste aantal patiënten uit het Kaiser en Kaiserin Friedrichsizieken- huis uit arbeiderskringen komien. Een groot aantal ouder® hebben hun kinderen, die wel iswaar nog niet geheel waren genezen, uit het ziekenhuis afgehaakt De Berlijnsche brandweer bevindt zich in een uiterst moeilijke positie. Thalns rijden steeds bij elk alarm twee wagens uit, die elk een autogasspuit hij zich hebben. Deze wa gens beschikken over 300 liter water. Zondag is men er nog in geslaagd twee 'branden snel te hflusschen. Alle brandweerstations hebben een nauwkeurige opgave ontvangen van de plaateen waar waterpompen aanwezig zijn. Zij hebben daarom steeds twee kilometer slangen bij zich. De „Vorwfirts" en de staking. Berlijn, 6 Febr. De „Vorwarts" spreekt van een onbegrijpelijke verblinding van de gemeentearbeiders, van een barbaarschen strijd van een bepaalde groep arbeiders en gaat dan woordelijk voort: „Met een derge lijke beweging willen wij niets te maken hebben. Wat wij in deze dagen' beleven is een schande en een ongeluk voor de arbei dersbeweging. Voor ons, socialisten, is tb vos de leuze: stand houden in den storm Wij moeten het onze doen om het kwaad zo «veel mogelijk te beperken. Maar onze scherpe zedelijke veroordeeling van deze gebiuite- nissen mogen wij niet verhelen. Op den waanzin, die thans tot uiting komt, zal de ontnuchtering volgenf'. In een hoofdartikel van de „Vorwörts" noemt de hoofdredacteur, de socialistische Rijksdagafgevaardigde ÏY. Stampfer, de zaak van het socialisme verloren. Ook de onafhankelijke „Fredheit" die nog steeds alles doet om de stakende spoorwegmannen in hun verzet te steunen, verklaart zich scherp tegen de staking in de gemeentebe drijven. Het besluit van de Berlijnsche sta kingsleiding noemt de „Freiheit" onverant woordelijk en het blad spreekt de vrees uit) dat de staking der gemeentearbeiders auto matisch tot stopzetting van alle Berlijnsche zaken) zal leiden. In verband met het bovenstaande meldt de Berlijnsche corr. van het Hbl. d.d. 6 Febr.: Wanneer ik constateer, dat in Duitschland zoo niet de socialistische gedachte, dan toch haar practische uitvoering een tragisch fias co is gebleken, dan ben ik met deze op het eerste gezicht wat gewaagd klinkende bewe ring in goed gezelschap. Collega Stampfer, hoofd-redacteur van het Duitsche socialistische centraalorgaan „Vor warts", lid van den Rijksdag en, wat nog meer zeggen wil, despiritusrectoren sedert eenige dagen ook de uitlegger van het Görlitzer partijprogram, heeft het in zijn blad zelf verklaard. Nu is Stampfer een zeer gematigd man, die wel tot de groep der theoretici behoort, waartoe alle verstandige leiders der groep, Scheidemann, Bauer, Müller moeten worden gerekend, maar die toch veel invloed heeft. En deze Friedrich Stampfer donstateert met afkeer, dat de stakende stedelijke arbei ders slechts water willen leveren voor de pompen der Untergrundbahn, voor huizen in aanbouw, en voor het aquarium van den Berlijnschen dierentuin. „De krokodillen," zoo hoont hij, terecht, zullen dus van heden af de meest benijdens waardige Berlijners zijn. Waarom de sta- kinsleiding met deze interessante schepse len meer medegevoel heeft dan met de pro letarische kinderen, wien zelfs geen glas water blijft, is tot dusver niet uiteengezet. Ook de dooden zullen niet meer begraven worden. Alleen die, welke reeds waren op gegeven, de anderen blijven liggen tot de magistraat, de sooialistlsohe magis- klaargemaak' van uien en ingewanden, die koop Je bij een poelier. dat ia heusch fijn." Ik voelde me draaierig worden. „Amalia," zei ik inet een poging om ge duldig te zijn, „denk er toch aan, dat we over net ontbijt spreken. Ik heb het je al een paar keer gezegd. Wat denk je van een omelet, een lichte smakelijke omelet.kan jc die klaarmaken?" En daar Amalia nooit weten' wil dat ze iets niet klaar kan maken, begon ze te draaien: „Het wordt van eiers gemaak'." „Natuurlijk," zei ik. „En van melk en boter." Melk kon wel waar zijn, maar van de boter was ik niet zeker. Amalia zag dat ik twijfelde. „Ik geloof, dat u 't zelf nie' weet M'frou," en ik moest bekennen, dat ze gelijk had. „Ik heb zoo weinig gelegenheid gehad om te koken," legde ik tot, alleen op kookles een beetje." Amalia trok spottend haar neus op. „En daar leer je veel M'frou, poddingkies en horre tovers." „Horre tovers," vroeg ik, denkend aan een ooievaar. Ma die slappe dingen, die rijke menschen eten voor d'r dinée.ansjovis en zoo." „O, je bedoelt hors d' oeuvres," ik vond mezelf een kraan om toet te glimlachen zelfs. „Ja, dat is het, i k ken geen Fransch." „Waar heb je dan van hors d'oeuvree ge hoord?" vroeg ik nieuwsgierig. „Bij Tompkins." „En aten ze die «II n d „Nee, alleen bt? óos.'1 Wesdl ggsMtgA. Ingezonden mededeeling. van een mooi toonoolepol, genaamd In den R.-K. VOLKSBOND, Molengraeht, PLAATSBESPREKING op de Speel dagen van 12 tot 2 uur. Voor toegang zie a.v.p. de aanplak biljetten. traat van Berlijn danst zooals de staking», leiding beveelt." Vermoedelijk zal ook het personeel de* ondergrondsche spoorwegen zich bij de sta king aansluiten. De arbeidersraden van Groot-Berlijn hiel den gisteravond 8 uur een vergadering, waarin het voorstel om de algemeene werk staking uit te roepen zou worden behandeld. Het Acht Uhr Abendblatt verzekerde dat de communisten veel kans hadden op deze vergadering hun standpunt te laten zegevie ren. Volgens hetzelfde blad zouden de com munisten reeds een voorloopige regeering hebben aangewezen. FRANKRIJK. Het ministerie Polncaré. Reeds spoedig zal het nieuwe ministerie aam een krachtproef worden onderworpen, doordat Poincaré heeft geweigerd de be groeting van oorlog in te trekken of de be raadslaging erover te verdagen, en de so cialistische radicalen zullen nu vermoedelijk bij een beslissende stemming al dadeljjk den doorslag kunnen geven. De nieuwe begrooting van oorlog voor ziet volgens de plannen van den generalen staf in een reorganisatie van het legér, ge baseerd op een diensttijd van achttien maan den, die wei een vermindering van de sterkte van 800,000 oip 675,000 mam ten ge volge zou hebben, maar de koeten van het leger honderden millioenen francs zou ver meerderen. De meerderheid van de Kamer die de ministerieel e verklaring vooral ten aanzien van de buitenlandsche politiek heeft goedgekeurd, kan Poincaré niet als leider van die politiek behouden, als zij hem zijn zin niet geeft op dit belangrijke punt van de binnenlandache politiek. L&ndrn. Nu Landru's beroep op bet hof van cassa tie is verworpen, houdt de bijzondere behan deling op. Als alle terdoodveroordeelden zullen hem snor en baard afgeschoren wor den en zal hij den gevangeniskost moeten eten. Naar men zegt, weigert Landru gratie te vragen, doch hij is bezig een uitwerig stuk aan den minister van justitie op te stellen, waarin hij redenen opgeeft, die een nieuw onderzoek op grond van fetien zou den rechtvaardigen. Hij zegt daarin o.a., dat de villa te Gambais, waar de beenderen enz. gevonden zijn, pas veertien dagen na zijn gevangenneming is verzegeld en dat daarop de gevonden overblijfselen zijn toevertrouwd aan een dorpsveldwachter, die later gek is geworden. 500 slachtoffers. De Parijsche vitrioolwerpers hebben reeds ruim 600 slachtoffers gemaakt en nog steeds tast de politie in het duister. De aanvallen blijven plaats vinden over een betrekkelijk klein gebied van de stad, en wel in de omgeving van den boulevard Haussmann, Chauasée d' .Antin, Boulevard des Itafliens en de opéra. De meeste geschie den tusschen 5 en 7 uur, wanneer in dat ge deelte van Parijs groote drukte heerscht. De meeste der aangevallen! -vrouwen zijn goed gekleed en gewoonlijk gehuld in bont mantels. Bijna steeds worden alleen baar kleeren getroffen; enkele malen is het ech ter reeds voorgekomen, dat het bijtende vocht doordrong tot de huid, zoodat het slachtoffer min of meer ernstige brandwon den kreeg. BULGARIJE. Koning Borls en prinsen Yolanda. In diplomatieke kringen alhier wordt ge sproken over de a.s. verloving van koning Boris van Bulgarije met prinses Yolanda van Italië. Deze verloving zou van groote betee- kenia zijn, daar een dergelijke verbintenis met zich zou brengen een nieuwe oriëntee ring van Italië ten aanzien van den Balkan. Ingezonden mededeeling. INDIEN GEZOND, BLIJF GEZOND. Maak geen gewoonte ven bet gebruiken van geneesmiddelen. Als gij ziek zöt, hebt gij waarschijnlijk medicijnen noodig. Maar zoodra gy weder gezond zijt, dient gij met het gebruik op te houden. Zorgzame ge woonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, ver kwikkende slaap dienen u gezond te houdan. Wees blij, als gij vrij zijt van vereohrtnse- len van nierzwakte. Ais gij er aan twijfelt, kunmen Foeter'» Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schept geen ge woonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 'a morgens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen? Is de urine be wolkt, zanderig of brandend? Geschiedt de loozimg te veel of te weinig? Zijt gij moede loos, altijd vermoeid, zonder lust of wils kracht? Wordt gij duizelig na een poos ge staan te hebben? Hebt gij last van rheujna- tiek, spit of ischias? Als gij Ja" moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald noodig om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij toet beter doen dan onmiddellijk te begin- Te Helder verkrijg nen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ïbaar bij A. ten TViostar,

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1