NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA I. GRUNWALD. Confectie-Afdeeling Eerste Blad. MARGUERITE's WONDERE JAAR Pessimisme te Genève. DUITSCHLAND. Kanaalweg 71-74. In voorraad groote sortoerlng In alle maten. Ook voor corpulents dames. Ik lachte en kust© sijn oor. Toon werd lk weer ernstig. „Nu moet Je naar mij luisteren. Ik ga je al mijn gedachten vertellen en Je mag me niet in de rede vallen. en pn ïorplu el Ijk 1 is en eindelijk klein, onbekend viasdhersdor Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING Heldeneh* Courant 111.60; fr. p. p. Wmenlajid f2—, Ned. O en W f f lRnd<m 1 Zond^blad rwp. IU 5 ,10.70,1 5. f 1.25. Modeblad r«p. 0.90, f 1 ai f 1 1 «n nummer» der Courant 4 et.; fr. D. p. ót Op- en ondergang van Zon en Maan en tl|d van hoogwater (Texel). (W1 n t e r t y d.) Maan Zon Hoogwater Maart Zondag 6 m. Maand. 6 Dinsdag T Woanid. 6 Dond.d. 9 a. Visdag 10 Xatard. 11 op: 9.89 m 10.11 10.(9 11.68 1.04 3.18 8.83 ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: 6.4U 5.43 0.64 8.38 6.44 1.66 6.86 6.46 2.61 8.88 6.48 8.41 8.81 6.60 4.14 8.29 6.63 6.08 8.98 6.64 0.38 1.15 2.14 3.42 6.10 8.41 0.15 0.50 1.86 9.49 4.90 5.64 7.04 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag REDAOTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 PoetQiroiakenins Mo. 18088. ADVERTENTIEN: 20 et p regel (galjard). Ingei. meded. (kolombreedte als redartton ♦eket) 80 ct Kleine advertentie» (gemaegd, te koop, te huur) t. 1—4 regels 40 et, elke regel meer 10 et Wj roorui«betaling (adree: Bureau t <L blad en met br. onder no. 10 et p. adr. extra)Bewgaao. 4 et. Llsht op voor auto's en fietsen Dateedag 4 Maart6.11 uur. *»dag 6 6.18 Maandag 66.14 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Riga, 2 Maart. Alle Baltische Staten heb ben besloten zich op de conferentie te Ge nua gemeenschappelijk te laten vertegen woordigen en hun neutraliseering te eischen. Het „8 Uhr Abemdblatt" verneemt met ze kerheid uit diplomatieke kringen te Berlijn, dat het hoofdpunt van de beraadslaging te Genua zal zijn de groote internationale lee ning, waardoor Duitschland in staat zou kun nen zijn om zijn geldkoers te stabiliseeren. Volgens den Duitschen draadloozen dienst hebben Estland, Letland en Littauen een nota van de Fransche regeering ontvangen, waar in gezegd wordt, dat zij een aandeel van de Russische schulden betalen moeten in ver houding tot de grootte van hun gelbied. De drie landen hebben besloten ter con ferentie van Genua tegen dezen eisch te protesteeren. De Baltische staten hebben besloten zich gemeenschappelijk te laten vertegenwoordi gen op de conferentie, alwaar zij hunne neutraliseering willen eischen. Op den bijeenkomst van minister Benes met den Joego-Slavischen minister Nikitch werden de besprekingen voortgezet, met het doei overeenstemming te verkrijgen tus- schen Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavië bij de voorafgaande conferentie der Kleine En tente te Belgrado. Ook Polen neemt aan deze conferentie deeL Volgens berichten uit Moskou zou de com missie, die met het oog op de conferentie van Genua alle vorderingen op moet stellen, die Rusland uit verschillende gronden in te brengen heeft teigen de geallieerden, reeds tot een bedrag gekomen, dat de oorlogsschul den van Rusland verre overtreft De Ost Preus. Ztg. weet mede te doelen, dat Rusland op de conferentie te Genua een algemeene ontwapening te land en ter zee, onder controle van eene internationale com missie, zal voorstellen. Het economisch herstel. Volgens de Petit Parisien ls het rapport binnengekomen van de Fransche deskundi gen, die zich met de fLnancieele en economi sche quaesties der conferentie van Genua bezighouden. De deskundigen hebben tot verbetering van den finanoieelen toestand van eenige staten als Polen en Roemenië een aantal voorstellen uitgewerkt. De vroeger vyandeiyke staten zijn hierbij niet betrok- PIUILLETON. «n> 1LU3IL BABNM—OBUEDT Nederland bewerkt BUY HABTESQ. IV HOOFDSTUK VTTT Dlmble troost me. Dimbie werd spierwit, toen ik het hem vertelde. Hij ging naar het raam en staarde ©enigen tijd in de vallende duisternis. Ik had bet schemeruurtje uitgekozen* opdat hij mijn gezicht niet goed zou kunnen zien. Het is zooveel gemakkelijker je stem in bedwang houden dan je gezicht. Jumbles gaf kopjes aan mijn. schouder. Ik kon Amalia hooren «ingen: ,>En haar gouden haar hing neer op baren rug." Zij scheen vroolijk en lustig. Zuster was naar het dorp om een brief te posten. Ze zou spoedig terug zijn om me „klaar te maken" voor den nacht Waarom sprak Dimbie niet? Ik wilde getroost worden, zooals alleen Dimbie troosten kan. Ik zuchtte en het vol gend oogenblik waren zijn beide armen om m© heeni „Mijn arm klein meisje," fluisterde hö, „ik vindt het zoo naar voor je." „O, Dimbie," fluisterde ik terug, me aan hém vastklemmende. „Kan je het verdragen als ik een beetje mopper. Ik wilde roo dip» ken, daar de commissie van herstel zich hier mede bezighoudt De deskundigen zijn, wat Rusland betreft, van meening, dat de industrieele en land- bouwkrachten van dit land zoo spoedig mo gelijk geëxploiteerd moeten worden. Vóór dien kan men niet aan eene hervatting van het handelsverkeer denken. Het herstel van de randgebieden van Rusland moet onmid dellijk ter hand genomen worden. In de stre ken van Archangel en Petersburg is reeds een I ransch-Engelsch-Duitsdh consortium bezig de boschgebieden te exploiteeren. Een hoofdartikel van het „Journal de Ge nève" verklaart, dat Poincaré te Boulogne voldoening heeft verkregen op de voornaam ste punten. Poincaré heeft de oonferentie van Genua aanvaard, doch slechts op voor waarden, die het onmogelijk maken het oor spronkelijk doel te bereiken. In finanoieele kringen wordt er op gewezen, dat wel dege lijk de quaestie van het herstel de voornaam ste factor is in den toestand en dat het her stel van Duitschland en daarmede van Euro pa onmogelijk is, indien de huidige regeling van schadevergoeding onveranderd blijft. Dezelfde financieele kringen, waar groote verwachtingen waren gewekt door de voor uitzichten op Genua, zijn dan ook thans weer pessimistisch gestemd, seint de Geneefsche correspondent van de „Manchester Guar dian". Hetgeen alle voorstanders hier van Europeesche verzoening en eenheid, van welke nationaliteit ook, ontmoedigt, is het duidelijke feit, dat Poincaré alléén een doel bewuste politiek heeft, welke hij met onver anderlijke hardnekkigheid voortzet Dezelfde correspondent verneemt uit goe de bron, dat Marcel Cachin, de Fransche communistische afgevaardigde, opgetreden is als tussdhenpersoon tusschen Poincaré en de Sovjet-regeering. Duitschland en de conferentie te Genua. De Berlijnsche correspondent van de Köl- nische Ztg. noemt het pessimisme waarmee de openbare meening in Duitschland na Bou logne de vooruitzichten van de conferentie te Genua beschouwt, even overdreven als het optimisme vóór Boulogne. Men moge bedenken, zegt deze journalist, dat de diplo matieke strijd om den vrede thans veel ge lijkt op den oorlog in de loopgraven. Het duurt zeer lang voor de definitieve beslis sing kan worden bevochten en in afwachting daarvan is het van niet zoo heel veel betee- kenis, wie taktische successen behaalt. Im mers de eind-overwinning zal hij wegdragen, die de ekonomische omstandigheden en de openbare meening in de wereld aan zijn kant heeft In den oorlog waren ze tegen Duitschland en voor de geallieerden, thans zijn ze tegen Frankrijk en voor Engeland en de andere staten, die naar een herziening van de vre desverdragen en de schadevergoeding stre ven. De correspondent somt dan de fouten op, die de Fransche diplomatie in den laatsten tijd heeft begaan, vooral te Washington en te Cannes en ziet daarin de oorzaken van de isoleering waarin Frankrijk allengs geraakt Blijft Frankrijk te Genua, waar zonneklaar zal blijken, dat het ekonomisch herstel van Europa zonder herziening van het schade- vergoedingsvraagstuk onmogelijk is, op het standpunt staan, dat de schadevergoeding geen onderwerp van bespreking mag uitma ken, dan laadt het een nieuw odium op zich. Geeft Frankrijk op dit punt toe, dan opent zich voor geheel Europa een betere toe komst. In elk geval kunnen Engeland en Italië de regeling der schadevergoeding niet laten zooals ze ls, daar ze beiden veel meer kost dan opbrengt. Frankrijk heeft zijn verwoeste gebieden (evenals Italië, dat hoewel ekono- mlsoh veel zwakker ze reeds lang uit eigen kracht heeft hersteld), Engeland en Italië hun verlamde industrieën, met de plaag en per zijn voor Jou, ik wild© een vroolijk ge zicht zetten en geen oogenblik treurig zijn, 'maar nu wil ik alles aan Jou vertellen?' 1 „Jij alleen kan begrijpen wat ik voel, want jij kent me het best en jij houdt het meest van me. En na vanavond zal ik er niet meer over spreken." Tot antwoord vleide hij mijn hoofd op zijn schouder en kuste mijn oogen, mijn haar en) mijn lippen. „Zie je," zei Ik en keek over den tuin, die nu zoo geheimzinnig leek in het halve don ker. Tiaar het kikvorschenveld, „ik geloof niet, dat ik het zoo erg had gevonden als het 't volgend jaar was geweest Dan zouden we oude, getrouwde menhchen zijn en aan alles gewend.aan al het heerlijke alleen zijn, ik bedoel zonder moeder en zonder Peter." „Daar zal ik nooit aangewend raken," zei Dimbie met nadruk. „Jawel, dat zal je wel," en ik nam een air aan ais een reeds jaren getrouwde vrouw. „Het lijkt me nu onmogelijk, nu we pas vijf maanden man en vrouw zijn. Wat voel jy, als je zegt: ,Mijn Vrouw"?" „Een trilling over mijn geheel© lichaam." „Ik ook," lachte ik, „ais ik zeg: „Mijn Man" en dan voel ik me heel verlegen en verbeeld me, dat de menschen me uitlachen. Maar. heb je ooit gezien, dat Peter opgewonden werd bij die twee woorden „mijn Vrouw"?" „Nooit," zei Dimbie, „maar," verontwaar digd, „je zult met och niet vergelijken met Peter?" ,Jk vergelijk je met niemand. Doch denk eens aan alle menschen, die je kent en die al langer dan.nu zeg twee jaar.ge trouwd zijn." „Dat doe ik niet." Ingezonden mededeellng. de onkosten van de werkloosheid. Lloyd George moet het malaise-probleem oplossen, om zioh te kunnen handhaven en Frankrijk zal wel eens rijpelijk nadenken voor het hem 't politieke leven zoo zuur maakt, dat hij zijn plaats inruimt voor een Frankrijk minder goedgezind staatsman. Om al dez'e redenen is het suoceg van Poincaré te Boulogne slechts van dlploma- tleken aard. Het politiek beslissende feit ia, dat de conferentie te Genua wordt gehou den en dat de Franschen daar voor het fo rum der volken verschijnen. AI het overige zal dan door den drang der feiten vanzelf volgen. De leveringen In nature. Van het te Cannes overeengekomen be drag der gezamenlijke leveringen in natura, t.w. 1450 millioen goudmark komen 950 mil- lioen voor Frankrijk, krachtens het aocoord van Wiesbaden, zoodat voor de anderen 500 millioen overblijven; daarin zijn begrepen de kolenleveringen aan Italië en België ten be drage van 120 tot 140 millioen goudmark en eveneens de 25 pet. voor Engeland krachtens de reoovery-act, ten bedrage van 60 tot 100 millioen. De verdeeUng van bet overschot: 160 tot 200 xnill. zal vermoedelijk door den Opper sten Raad geschieden. De 27 Februari geparafeerde overeen komst tusschen Duitschland en de commis sie van herstel omtrent de leveringen in na tura loopt tot 80 April 1923 en geldt niet voor Frankrijk, waarmee de overeenkomst van Wiesbaden van kracht blijft. Wanneer de rijksregeering en de commis sie van herstel de getroffen regeling goed keuren, verbindt deze de rijksregeering alle financieele verplichtingen, die geallieerde bestellers bij Duitscbe leveranciers aangaan (uitgezonderd de betaling van bultenland- sche grondstoffen, die de geallieerde koopers op zioh nemen) op den overeengekomen be talingstermijn over te nemen. De overeenkomst strekt tot Invoering van rechtstreeksohe koopoontraoten tusaohen Duitsche en en geallieerde onderdanen, die volle vrijheid krijgen de bepalingen dier oontracten, met name ook de prijzen van het geleverde, vast te stellen. De goedkeuring der overeenkomst sluit elke andere wijze van koop en verkoop van goederen, die onder de leveringen in natura vallen, uit. De bezwaren die de openbare meening te gen de overeenkomst uitbrengt, vat de D. Allg. Ztg. als volgt samen: De nieuwe over eenkomst onderscheidt zich gunstig van het volstrekt onvoldoende verdrag van Wiesba den, maar tooh Is zij eveneens een gevaar voor Duitsohland'i ekooomtsohe toestand. Zulks in de eerste plaats wegens den gewel digen omvang der leveringen die het tekort op de toch ai sterk passieve handelsbalans Jij en ik houden zielsveel van elkaar en dat zullen we altijd blijven doen.tenmin ste; dat hopen we. Maar dit zou ons won dere jaar zyn geweest Dit zou het jaar zijn waarin we zouden wandelen op je bergtoppen dicht bij de zon en dicht bh de sterren. Dit zou ons betooverde Jaar zijn geweest, waarin het onkruid langs den weg zou hebben gebloeid als rozen eD het getjilp van een gewone musch zou hebben geklonken ais de vloeibaar zilveren tonen van een nachtegaal Dit zou hot jaar zijn geweest, waarin we zouden gaan in koede schaduw, langs rijke lanen en elkaar in de oogen kijkend, zou den (hebben gezien^ wat onze harten, deed zwellen en onze polsen deed kloppen. Op Juni-avonden zouden we kleine, wilde roosjes hebben geplukt en hebben gelachen om de kwakende kikvorschen en avonds hebben gegeten onder den appelboom, om dat we niet weg konden gaan uit de liefe lijke zomeravond-sfeer. In Juli zouden we in hot hooi gelegen heb ben of margarieten hebben geplukt en ik zou, vergetend, dat ik „Margrietje getrouwd" ben, hebben gefluisterd: „Hij bemint me, hij bemint me niet"; en JU zou je hoed in het gras hebben gegooid en voor me neer zijn geknield en je heel dwaas maar toch heer lijk hebben aangesteld. In Augustus zouden we onze eerste va- cantie samen hebben gehad. Wat een bekijken van kaarten en uitplui- mq van gidsen! ten zeerste moet vergrooten, zoodat de ver diensten van het Duitscbe volk uit de ex port-nijverheid en dientengevolge de levens standaard moet dalen. De Vorwfirts wil de beteekenis van de nieuwe overeenkomst niet overschatten, maar schrijft toch: Daar ze den waanzin der betaling van fantastische sommen in geld door een nuchter stelsel van goederenleve ring te lijf gaat, mag men de overeenkomst althans als een eerste stap in de goede rich ting beschouwen. Uit den Duitschen Rijksdag. Berlijn, 1 Maart Na een korte vacantie zijn de leden van den rijksdag vanmiddag weer aan den arbeid gegaan. Op do agenda stond de behandeling in twoede lezing van de be grooting van het departement van de schat kist. De eerste spreker, de sociaal-democraat Stueckler, meende dat de rijksdag het er nu toch wel over eens zou, dat het aantal amb tenaren aan de verschillende departementen kan worden verminderd. In den verderen loop van zijn toespraak klaagde Stueckler over de geweldige som men, die de Fransche troepen in het Rijn land het rijk kosten, waarbij hij het voor beeld aanhaalde van het excorcitieterrein voor een divisie in de Belersche Palts, dat de Franschen verlangen. Een dergelijke be lasting van Duitschland ls door niets ge rechtvaardigd. De autoriteiten hebben ge tracht deze uitgaven te verminderen. Het gevolg was. dat een „Oberregierungsrat" tot 0 maanden en twee „Verwaltungsrfite" tot 3 maanden gevangenis werden veroordeeld. Tot einde December j.1. heeft de Fransche bezetting aan Duitschland reeds ongeveer 5 miljard goudmark gekost. Aan deze uitbui ting van Duitschland moet een einde komen. De last der bezetting is niet verminderd door het feit, dat een gedeelte der Amerikanen vertrokken is. Vroeger bevonden zich in het Rijnland 28 garnizoenen, thans zijn er 228, waarvan 128 Fransche. Peter Grnpen heeft zelfmoord gepleegd. Berlijn, 2 Maart. Peter Grupen heeft zich Donderdag om 6 uur in de gevangenis te Hirsohberg opgehangen. Toen hij gevonden werd door de gevangenisbeambten was hij reeds gestorven. De Leipziger Meese. Er is geen gevaar meer, dat de Leipziger Messe door de staking der transportarbei ders niet gehouden zal worden. De werkge vers en arbeiders zijn het eens geworden. De Meese zal op 5 Maart geopend worden. ENGELAND. De arbeiders en het Fransch-Britsche verdrag. Het algemeen vakvereenigingscongres en het uitvoerende comité der arbeidersparty hebben gisteren in een gemeensohappeiyke vergadering een motie aangenomen, waarin elk verdrag met Frankrijk, dat een maritie me militaire samenwerking insluit, wordt veroordeeld. De motie eisóht de behandeling van zukk een verdrag door het parlement en wyst er op, dat de waarborgen tegen den oorlog alleen gelegen zyn in een internatio nale entente voor de algemeene ontwape ning, terwijl het Fransoh-Britsch verdrag slechts een nieuwe stap is naar de noodlot tige politiek van het machtsevenwicht. EGYPTE. Onlusten te Tantah. Uit Cairo wordt gemeld: Te Tantah hield de menigte een betooging voor het politie bureau. Zy wierpen mei steenen naar de politie, die in de lucht schoot, doch de me nigte verspreidde zioh niet. Ten slotte sohoot de politie op de betoogers, waardoor drie ersone» werden gedood en twintig gewond. Ier politiebeambten werden door steenwor pen gekwetst. De rust ls thans hersteld. larmen hebben gemaakt voor ataen, waar liet veel te druk We zouden allerlei som besloten hebben naar een ije te gaiui waar we zouden hebben gebaad en gowun deld en gevlsoht in een oude boot. In September zouden we gefietst hebben langs de herfstige wegen, en, tot de enkels inzakkend, hebben gewaad door pynbos- echen en God'in stilte gedankt hebben voor de vlammende schoonheid der berken, die zich scherp afteekenden tegen den helderen hemel In November zouden we onzen tuin in orde hebben gemaakt en de bollen voor de lente hebben geplant crocusjes en narcis sen, want die zijn de liefst© van alle lente bloemen. En dan zou Kerstmis gekomen zijn met alle vroolijkhedd en pretjes en ons heerlijke jaar zou geëindigd zijn op een nacht, waarop we met gevouwen handen en overvolle harten zouden hebben geluisterd naar de klok, die het uitluidde..het lieve oude jaar, dat ons zooveel vreugde bracht zooveel innige tevredenheid." Ik eindigde met bevende stern en al myn moedige besluiten vergetend, liet ik twee dikke tranen droppen op Dknbie's hand, die m ïLu de mijne omklemd hielt ^Arme, kleine liervel vrouw," zeide hij, „ik eigen; liefste iet zoo vreese- lijk voor je, zóó vreeselbk, dat ik het niet onder woorden brengen kan. Maar waarom zouden we niet zoo'n jaar hebben als Je daar schildert; later, als Je weer gezond en sterk bent?" „Dit eerste jaar - a huwelijk zal een „binnenshuisiea-Ja. Jü zult spelen ,Mar- guerite-r:+ .-vuur," breiend en bordu rend en later zal je zijn mijn FRANKRIJK De legerreorganlsatle en de Fransah- Engelsche verhouding. De bespreking van het militaire ontwerp in de Fransche Kamer toont aan, dat de groote meerderheid in het parlement meer dan ooit overtuigd is van de noodzakeiyk- heid een sterk leger te behouden, niettegen staande de goede bedoelingen van Engeland jegens Frankrijk en de verwacht wordende afsluiting zelfs van het Fransoh-Engelsche waarborgverdrag. In parlementaire kringen ia men n.1. be zorgd wegens de onvaste positie van Lloyd George en acht men het noodlg rekening'te houden met de mogelijkheid van eventueele wijzigingen ln de Engelscho binnenlandscho politiek. Een diepen Indruk heeft ook een verkla ring, afgelegd door den Britsche ambassa deur tn de ambassadeursconferentie, welke verklaring de bestaande meeningsversohil- len heeft verscherpt over de quaestie van een permanent toezicht op de Duitsche weer macht en de Duitsche militaire organisaties. Engeland dringt er op aan, dat volgens het verdrag van Versailles alléén de Volken bond het recht van toezicht zal hebben, na dat de voorgeschreven ontwapening van Duitschland zal zyn beëindigd, terwijl men in Frankrijk van oordeel is, dat na ontbin ding der geallieerde controlecommissies de geallieerden het recht zullen hebben recht streeks het toezicht voort te zetten, zonder den Volkenbond te beletten zyn plicht tor zake te doen. Engeland weigert tevens het bijzondere toezicht op het vliegwezen voort to zetten* indien de Fransche troepen Dus- seldorf, Duisburg en Ruhrort niet ontrui men. Deze voorwaarde acht men hier mis plaatst, daar er niet het minst verband be staat tusschen beide quaesties. Bijgeloof. Vlan een ongewone misdaad maken de Fransche bladenl melding. Op een avond in December is een jongeman in het dorpje St, Georg3s Fointadiaux in de Vendee toen hij naar huis ging van zijn ouders terugkeeren- de vlak bij do woning doodgeschoten. Gerui- inen tijd ia de moordenaar onbekend geble ven; eerst dezer dagen is er licht gekomen in deze duistere zaak. De moordenaar biykt een jonge boerenknecht te zijn, die den moord gepleegd had om de streek van een „tooveraaar" te verlossen. De familie van den vermoorde werd er n.L van verdacht zich met de zwarte kunst af te geven en in nau we betrekking te staan tot „den boozen geest". Ingezonden mededeellng. MOEDER! DENK EB OM. Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als volwassenen deden wat zy onderwyzen vroeg naar bed gaan souden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de Inspanning overdag 's avonds laat nog te strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bod gaan, zorgen, overwerking. en ongeregelde maaltijden overladen het bloed niet urinezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren. De pyn in den mg, ln de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nieront- steklng, blaaskwalen, nierwaterzuoht. nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermyden. Ver minder de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige ge woonten. Geniet meer frissohe lucht, wandel meer bulten, en zorg voor meer gezond-ge- vende slaap. Baat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit geneesmiddel voor de nieren bereikt zul ke uitstekende resultaten, doordat het uitslui tend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de Ingewanden. Vroege behandeling it het bast. BytIJda genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- on blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken baar geluk en g"4ondhejd aan dltspeoiale niergeneesmiddel De handteekenng van .lamos Paster komt voor op elke eehte doos. Te Hekier verkryg- baar bij A. ten Klooster, Kelserstr. 98 f 1.75 per doos. van-de-open-lucht en van-de-aon en den- wind" en we zullen toch ons wondere jaar hebben." Ik schudde mijn hoofd. Met kan nooit hetzelfde zijn," hernam ik. „misschien klinkt het sentimenteel Dimbie. maar ik ben éen vrouw en ik wéét het Man nen zy zoo dom waar het liefde betreft, al leen vrouwen weten. Mannen verbeelden zich, dat de romn voortduurt lang na het eerste jaar, maar vrouwen weten wel beter. Bovendien, man nen geven er niet om of het voortduurt, het vermoeit en verveelt hen; vrouwen geven er wel om o, zooveel. Ze kunnen het niet hel pen, het ligt 1 n hen. Mannen zijn hevig verlangend het voor werp van hun liefde te bezitten en als ze het eenmaal hebben, dan beschouwen ze het kalm, vriendschappelijk en zonder eenige emotie. Het is een bezit, ze verheugen zich erin en zyn bijna boos als het afwezig is.niet omdat ze het gezelschap van hun „be zit" missen, maar omdat bet geen recht heeft ergens andera te zyn, dan aan den huise- lyken haard. Mannen spelen golf, tennis, hebben vergaderingen en gaan visschen. 's Zaterdags, 's Zondags en in de vacanties.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1