NIEUWSBLAD VOOR HELPER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA SSSïyff*»*;•- Eerste Blad. VOLHARDING'* WITTEBROOD MARGUERITE's WONDERE JAAR Zij, die zich van heden alf, voor minstens drie maandeh, op ons blad abonneeren, ontvan gen dit tot 1 April GRATIS. BUITENLAND. BE «ONFERENTIE TE 8ENUA. Hedenavond Liefdadig heids- voorstelling T.A.V. E.N.U., MET DEN HANDSCHOEN GETROUWD". DENEMARKEN. Het arbeidsconflict RUSLAND. (geen Waterbrood)( Ie smakelijk en kan gamakkalljk dan volganden dag nog ala varaoh gebruikt worden. PrIJa 8 ona 27 oant. FEUILLETON. MABEL BARNESGRUNDY T*** Nadevlaad bewerkt door ELLY HART TNG. W«cdt vervolgd- ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING Heldersche Courant fl.50; fr. p. p. binn<m1s-™i f9 n -ar MDëf OAT^fOTWO5^ 'f i Po=ra«'^n overte« landen f 4.2*0. Zondagsblad Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Post-Gi rorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (g&ljard). Inger. meded. (kolombreedte ale redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertentiee (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regeis 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adreeBureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct p. adv. extra). Bewijano. 4 ct Licht op voor auto's en fietsen Boadardag 28 Maart6.45 uur. Vrijdag 24 6.47 In 'het Eng. Lagerhuis deelde Chamber- lain mede, dat de conferentie van Genua op 10 April zou worden gehouden, gelijk overeengekomen was en dat de Britsche ge delegeerden zouden zijn Lloyd George, Cur- zon en Home. De premier zou na de rust, die hij op geneeskundig advies genoopt was te nemen, op April in het Lagerhuis terug- keeren en zou dan dadelijk de meening van het Huis vragen over de politiek der regee ring ten aanzien van Genua. De regeering zou een motie indienen, waaruit duidelijk zou blijken of de regeering al dan niet het vertrouwen van het Huis bezit. Het Lager huis zou volgens Chamberlain moeten erken nen, dat het onmogelijk zou zijn Lloyd Geor ge te vragen naar Genua te gaan als er eeni- ge twijfel bestond over zijn gezag te dien aanzien. De geallieerde deskundigen te Londen. Er is geen officieel' oomimuniqué versche nen over de beraadslagingen die de gealli eerde deskundigen Maandag in hun verga dering te Londen 'hebben gehouden, maar volgens dien diiplomatieken medewerker van Daily News „was zoo goed als de heele ver gadering aan Rusland gewijd en zullen van daag ochtend- en middagvergaderingen ver moedelijk op dezelfde wijize in beslag geno men worden." De Britsche voorstelling over (kwesties als de verd'eeding van de Russische schulden in verschillende categoriën, waarborgen voor veiligheid en naleving van oontracten die de kooplui noodig hebben, vormden het voor naamste onderwerp van beraadslaging. De Fransche en Belgische gedelegeerden heb ben totdusver geen concrete plannen aan de conferentie voorgelegd. Engeland stelt voor, dat de bestaande schulden, die Rusland zal moeten erkennen1, betaald zullen worden met een nieuwe reeks van Russische schuldbekentenissen, die de eerste vijf jaar geen rente zouden dragen. Rusland zou met andere woorden een mora torium van vijf jaar krijgen. De Japanners namen actiever deel aan de beraadslagingen dan gewoonlijk, daar zij bijzonder belang stellen in het Siberische vraagstuk. De Jingelsche, Fransche, Italiaan sche, llelgiache en Japansche gedelegeerden waren tegenwoordig in eeni vergadering. waarin Sir Sydney Chapman presideerde. De geallieerde deskundigen te Londen. Londen, 22 Maart. Rusland Is opnieuw het onderwerp van beraadslaging geweest In twee vergaderingen die de geallieerde des kundigen naar de Genueesche conferentie gisteren hier hebben gehouden. Het voorloopig onderzoek van de Engel- sche voorstel en werd voortgezet, maar men kwam niet tot een beslissing. Met name kwa- men te berde de Russische schulden, zoo openbare als particuliere, en de minimum voorwaarden op welke men redelijkerwijs mocht verwachten dat buitenlandsche han delslui naar Rusland terugkeerden en daar nieuw kapitaal belegden. Naar verluidt hield de conferentie zich bezig met de kwestie van een verleening van een moratorium voor de Russische schulden, als natuurlijk gevolg van de poging om rechten met realiteiten in overeenstemming te brengen. Dit, zoo zegt de Times, zou natuurlijk de herleving van de oude Russische leeningen in den vorm van nieuwe schuldbewijzen met uitgestelden interest ten gevolge hebben, op dat aan Rusland tijd gegeven worde zijn hulobronnen te ontwikkelen. De Daily Telegraph zegt dat vele van de Engelsche voorstellen nopens Rusland her haald werden in het Italiaansche plan, dat ook aan de conferentie voorgelegd is. De Engelsche® en Italianen zijn meer geneigd dan de Franschen om over formaliteiten heen te stappen en de tegenwoordige slagboomen voor den handel op te ruimen. De quaestie van het Nabije Oosten. Parijs, 22 Maart. De drie ministers van buitenlandsche zaken hebben besloten, een telegram te zenden aan de regeeringen van Konstantinopel, Angora en Athene, waarin zij voorstellen een wapenstilstand te sluiten op de volgende voorwaarden: De vijandelijkheden tusschen Turkije en Griekenland zullen op een bepaalden dag ophouden. De troepen zouden in hun tegen woordige algemeene linie blijven. De voor uitgeschoven afdeelingen zullen worden te ruggetrokken, zoodat er een afstand van tien kilometer zou blijven tusschen de fronten. De duur van den wapenstilstand zou drie maanden zijn en zonder voorafgaand bericht kuimèn worden verlengd tot aan het teeke nen der vredespreliminairen. De beslissing van de commissie van herstel. Parijs, 21 Maart. Officieel. De commissie van herstel heeft met algemeene stemmen de Duitsche betalingen ten behoeve der scha deloosstelling en de kosten van het bezet tingsleger over 1922 vastgesteld op 720 mil- lioen goudmark in baar en 1450 millioen goudmark in natura. Het besluit der commissie van herstel Parijs, 22 Maart. De Temps geeft de vol gende bijzonderheden weer nopens de waar- tx>rgen, welke de commissie van herstel Duitschland oplegt: Alle lasten, voortvloeiende uit het verdrag van Versailles moeten' in de rijksbegrooting worden opgenomen; voor 31 Mei moeten maatregelen genomen zijn oan de begroo- tingsuitgaven te verminderen en de inkom sten te verhoogen; de-oommissie van herstel zial toezicht uitoefenen op de ontvangsten en uitgaven teneinde te waken voor het nako men van de voorgeschreven maatregelen; Duitschland zal moeten overgaan tot het sluiten van binnen- enl buitenlandsche lee rlingen en voor geval deze niet binnen den vastgestelden termijn zijn tot stand geko men, voorziet de commissie een heffing van het Duitsche kapitaal door middel van hy potheken op de wezenlijke waarde van roe rende eni onroerende goederen; er zullen maatregelen, gepaard met een afdoend toe zicht, genomen worden tegen den uitvoer van kapitaal. De ontvangst te Berlijn. Berlijn, 22 Maart. De jongste nota van de commissie van herstel, welke van Duitsch land verlangt, dat het 60 milliard aan nieuwe belastingen opbrengt heeft vandaag In par lementaire kringen een opschudding van be lang veroorzaakt. De onderscheiden fracties van den Rijksdag hebben hun 'houding te genover de nieuwe eischen der entente nog niet 'bepaald, daar zij eerst den officieeion tekst van de nota willen afwachten. Maar alle li Ingezonden Mededeellng. met medewerking van de Kleine Kapel, ten voordeele Vereenlglng tot bestrijding der Tuberculose. Opgevoerd wordt: Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. fracties staan thans op het standpunt, dat de eischen van de commissie van herstel on uitvoerbaar zijn. Men gelooft ook niet, dat het kabinet-Wirih in staat zal zijn deze ver plichtingen op zich te nemen. Men heeft reeds nagegaan op welke wijze de vereisohie 60 milliard eventueel zouden kunnen wor den opgebracht, maar het .bleek ommiddel lijk, dat het heffen van dergelijke nieuwe belastingen de vernietiging van het Duit sche economische leven zou ten gevolge hebben. Welken invloed de nieuwe eisohen op het nog niet door deni Rijksdag goedge keurde belastingoompromis zullen uitoefe nen, dient te worden afgewacht. De beschouwingen van de Bertijnsche avondbladen komen ongeveer overeen met den bovengeschetsten indruk uit het .parle ment De Duitsche levering! van schepen. kanselier van de i n het parlement in i i i i n—n i a— ——a» Londen, 22 Maart De schatkist heeft gisteren meegedeeld, dat Duitschland volgens het tractaat van Versailles de verplichting op zich genomen heeft, vijf jaar lang elk jaar 200.000 ton bruto scheepsruimte op stapel te zetten. Totnogtoe is echter geen enkel 'schip op stapel gezet en daar Engeland en Japan hun aanspraken hébben laten vallen, bedraagt het maximum dat na 10 April 1922 van Duitschland opgevorderd' kan worden slechts 40.000 bruto ton gedurende drie jaar. DUITSCHLAND. De metaalbewerkersstakinff in Duitschland. Frankfort a.d. M. 22 Maart, De metaalbe werkersstaking breidt ziei uit. In Wurtem- berg alleen staken meer dan 50.000 arbeiders, die werkzaam zijn in ruim 200 ondernemin gen. ENGELAND. Het dreigende conflict bij den scheepsbouw, De werkgevers in den scheepsbouw hebben hun personeel ervan, in (kennis gesteld, dat het 'loon op 29 Maart imet 101/» shilling zal worden verlaagd en dat op 27 April een. nieu we vermindering met zes shilling zal worden toegepast. Het nieuwe Waterloo-station. Bij afwezigheid 'van den koning, die 'koude heeft gevat, heeft de koningin Dinsdag offi cieel het nieuwe Waterloo-station geopend, het groote Londensdhe eindstation van de Londen and Southwestern Railway. De ver bouwing heeft twintig jaar geduurd en is uit gevoerd zonder het ge wone verkeer te storen, waarvan het belang kan worden opgemaakt uit het feit, dat eT twaalfhonderd treinen aam- komen en vertrekken. Het station is thans het grootste van de geheele wereld en is van de modernste inrichtingen voorzien. Het beslaat een oppervlakte van 25 acres (een acre is ruim 4000 M'.) en heeft twintig evenwijdig loop en- de perrons, waarvan er eenlge 900 voet lang zijn. Er staat een beroemd seinhuis, van waaruit 25000 heflboomen 'bediend worden. De plaats van het nLeuwe station was oor spronkelijk een moeras. De moord op Lady White. In de geheimzinnige zaak van Lady White, de dame die ln een hotel te Londen ver moord is, is nu licht gekomen. Een achttien jarige bediende in dat hotel, Henry Jaoobi. die belast was met 'het toezicht op de provi sie-kast, is in hechtenis genomen eni in staat van beschuldiging gesteld. De jongeman was verzot op het lezen van detective-geschiedenissen en pas in het be gin van Maart bij hert hotel in dienst geko men. Morgen zal hij voor den politie-rechter van Marylebone gebracht worden. IERLAND. De toestand te Belfast De vrachtrijders te Belfast hebben gestaakt wegens het gevaar op straat door een kogel getroffen te worden. Naar gemeld wordt, zijn er in het geheel 27' vrachtrijders gedood en 150 gewond. Zij weigeren het werk te her vatten alvorens zij (behoed worden tegen de schutters. Het handelsvervoer der stad is er ernstig dooT gestoord De toestand in hef Noorden. Milligan, eeni leider uit Uister, en. zijn met gezel zijn in Tyrone in een hinderlaag geval len en gedood. Dinsdag zijn repu'blikeinsche „raiders" over de grens van Donegal gekomen en heb ben een reeks van wandaden verricht in de districten Trillick en Dromore van Tyrone. Zij staken twee huizen in brand en vielen een derde aan. Daarop werden zij terugge dreven, maar «enige „special oonstables" werden gedood. BRITS CH-INDIK Een telegram uit Delhi meldt: De wetge vende vergadering welke ondanks de pro testen van de regeering reeds aanzienlijke reducties in uitgaven op de posten van de begTOotimg heeft goedgekeurd, heeft giste ren met 68 tegen 32 stemmen een) belang rijke clausule tot verdubbeling van de zout- belasting verworpen. FRANKRIJK. Een aanslag. Uit Parijs wordt gemeld, dat een Chinees daar vier revolverschoten gelost heeft op den automobiel van den Chineesden gezant. De gezant bleef ongedeerd. Een Ohineesche ingenieur, die den gezant vergezelde, werd gekwetst aan het hoofd. Djamel Pasja. Gauvain, de medewerker voor buitenland sche politiek van de „Journal des Débats", schrijft naar aanleiding van heit verblijf van Djemal Pasja te Parijs: „Wij moeten) er onze verbazing over uit spreken, dat deze man, die boven aan staat op de lijst der Turken, die door de geallieer den van misdrijven beschuldigd woixlen, vrij in Frankrijk rond loopt Djemal pasja, die Syrië geregeerd heeft na de oorlogsverkla ring, (hieeft de Syriërs, die onder Fransche bescherming stonden of, die Fransch-gezind wiarenl en wier namen hij ln de archieven van ons consulaat te Beiroet gevonden had. doen terechtstellen en pijnigen. Wij zouden het recht hebben hem m de gevangenis op te sluiten en hem terecht te doen staan. Bij eiken stap, dien hij op de boulevards doet, kan hij een familielid van een zijner slacht offers tegenkomen. En er zijn Franschen. die hem als een soort held inhalen! Zulk een politieke bandeloosheid is een béleediging voor de moraal en voor het gezond ver stand." ITALIË. Uit Rome worden de volgende bijzonder heden over de samenstelling der delegaties ter oonferentie van Genua gemeld: De Engelschen komen met 110 gedelegeer den en worden in slot Miramae onderge bracht; Lloyd George en Lord Curzon zul len bij particulieren wonen. De Belgen ko men met 14 gedelegeerden en -worden even eens te Miramae ondergebracht, waar ook de 8 Zwitsersohe gedelegeerden zullen wo nen. Het aantal Fransche gedelegeerden is nog niet bekend. Zij zullen in hotel Savoye 'wonen. De Duitsche delegatie bestaat uit 80 leden, die gedeeltelijk in hotel Eden en ge deeltelijk in hotel Bavaria zullen worden on dergebracht. De Italiaansche delegatie telt 110 leden, die in de hotels Bristol en Splen- did zullen wonen. De Japanners komen met 100 gedelegeerden, die gedeeltelijk te Ge nua- Pegli en gedeeltelijk in hotels langs de kunst zullen worden ondergebracht Verder worden verwacht 8 Noren, 10 Zweden, 10 Denen, 10 Nederlanders, 4 Luxemburgers, 15 Spanjaarden, 9 Portugeezem, 7 Hongaren 6 Oostenrijkers, 3 Albaniërs, 80 Russen, 12 Zuid-Slaven, 40 Polen, 6 Letten, 24 Esten 7 Lithauers, 30 Tsjechen, 7 Finnen, 22 Grie ken en 22 Roemenen. Dinsdagmiddag hebben de werklieden aan de gasfabriek en de electrische centrale te ft anders het werk gestaakt als protest tegen het verrichten van arbeid door vrijwilligers in bedrijven die bij het conflict betrokken zijn. Woensdagochtend hebben ook de werk lieden van de waterleiding het bijltje er bij neergelegd. Het gemeentebestuur heeft de stakers gesommeerd, vanmiddag om 12 uur het werk te hervatten. Wie hieraan geen gevolgd geeft is ontslagen. Alle openbare bedrijven in het. stadje worden Uxans door politie en militairen bewaakt. De hongersnood. Uit het gouvernement Tzaritzin wordt ge meld, dat de geheele bevolking met den hongerdood bedreigd wordt. Li het district Leninsk zoeken de hongerende menschen op den bodem der moerassen naar plantenwor tels en voeden zich daarmee. In het district Nioolajefsk werden in Februari 637 gevalleD van 'hongerdood geconstateerd. In het dis trict Oost-Medwedinsk lijden 2.000.060 men schen honger, waaronder 80.000 kinderen. In het geheele 'gouvernement zijn 150:000 kin deren van alle hulp ontbloot. Volgens een mededeeling van het Cen traal Comité tot hulp aan de hongerlijdenden lijden in de Krim 277.000 volwassenen en 243.000 kinderen honger. Bijzonder ernstig is de toestand der Tartaarsche bevolking. Het uitvoerend comité te Rostof heeft alle oafé's en restaurants verplicht dagelijks van 1 tot 3 hongerlijdenden te voeden. De vervolging der mensjewieken. Uit Moskou wordt gemeld, dat aldaar, naar aanleiding van de eenparige protesten der soc. partijen in alle Europeesche landen tegen een proces tegen de soc.-revolutionai- ren, de meening heerscht, dat het proces moet worden verdaagd, zoo niet geheel ge staakt. In alle Russische centrale uitvoeren de comité's hebben eohter degenen, die vóör de onmiddellijke berechting der soo.-rev. zijn de meerderheid. Het schijnt evenwei, dat het uitvoerend comité zich nog op het laat ste oogenblik voor de verdaging van het proces zal verklaren. Ingezonden mededeellng. Huidaandoeningen. Te^-en huiduitslag, eczema, dauwworm, gor delroos en alle jeukende huidaandoeningen? wordt Fouter's Zalf sterk aanbevolen. Z(J geeft Imat vanaf' de eerste aanwending. Prfj» f 1.78 per doos, alom verkrijgbaar. 25) Nanty vroolijk, „dat heb ik geen oogenbluc gedacht eni mevrouw vertelt me juist hoe goed je haar oppast Amalia's trekken Verzachtten zich. „Je mot goed zijji voor een diame as zij. zn is een echte dame" en ze rende de kamer I1IT. Nanty glimlachte. „Erg vervelend kan het niet zyn in huis zoolang dat persoontje er in rondwandelt" Ze schoof mijn stoel dich ter bij het vuur, sloeg het kopje van mijn ei af en gelasttte me te eten. „Het is heerlijk u hier te hebben," begon ik, „ik ging me juist wat verlaten voelen Hoe kwam u er toe met zulk een weer?" f „Je man telegrafeerde om mij." I JDus u wist dat (hij weg was." „Je," gaf ze toe, „en ik ging regelrecht uaa: je ouders om te zien of ik Peter kon •verhalen je moeder naar je toe te laten gaan en bij je te blijven, zoolang Dimbie weg was." I „En?" riep ik. „Je vader was er juist in geslaagd een j|cano te doen drijven in de eendenkom; ik ■voor mij denk, dat ze op den bodem dreef, «aar hield het wijselijk veer me, en ia zijn Je luk over de behaalde overwinning zei hij, at je moeder overmorgen kon gaan. Zoo, <lat is beter," eindigde ze, toeni het bloed naar rn'n wangen vloog, „Je zag Z90 wit als een doek, toen ik binnenkwam." „U is knap," zei Ik. „Ja," stemde ze toe, „ln enkele opzichten." Een glimlach draalde om haar mond. „Als u met Peter getrouwd. „De hemel beware me," riep zij uil Xlt 1 fciciitt? „Het zal 'zoo heerlijk zijn, moeder bij me te hebben." „Vallen de dagen je lang?" „Als het regent." „Geef je nog steeds uiting van je geluk in de bladzijden van je dagboek?" Ik knikte. Ze keek me ongeloovig aan. „Vind je nog steeds je jaarhoe noem de je het ook weerwonderheerlijk?" „Ik heb Dimbie." „En een pijnlijken rug." „Dat zou zonder Dimbie veel erger zijn." „Geen enkele is zooveel liefde van een vrouw waard." „De mijne wel," riep ik verontwaardigd. „Nu val maar niet zoo uil Hij zal wel een uitzondering zijn." „Natuurlijk." „Alle vrouwen denken er zoo over als ze pas getrouwd zijn." „Nanty, u bent pessimist." „Optimisten rijn vermoedend en altijd ver velend." „Zij brengen' meer yreugde in de wereld." „Mij drukken ze neer en brengen me uit mijn humeur. Als je zegl dat het afschu welijk koud is, zeggen zij, dat het gezond is en ziekten uitspaar». Je zegl dat het win derig is, z ij vinden het lekker frtsdh. Als je Je lieveling-hondje veriiest, vlndeu zij het gelukkig, dat liet niet Je mooiste paard is, Menschen, die altijd zoggeh: „Kom, kom, liet is zoo erg niet, hoofa omhoog!" bezwa ren in o ontzettend. M Ij 11 vrienden moeten treuren met de treurenden en. vroolijk zijn met de gelukki gen.". Zo pookte mot kracht het vuur op. „Dus u zoudt hot beter vinden' als ik mop perde en zeurde over mijn ongeluk." „Juist, dat zou veel natuurlijker en men- schelijker zijn." „Maar Dimbie dan?" „O, natuurlijk, als je Dimbie overal bij te pas brengt, zul je je nooit verstandig ge dragen." Ik lachte zachtjes en Nanty fronste haar wenkbrauwen. „Ala ik mopperde, zou Dimbie's jaar totaal bedorven zijn." „Ik zie het nut niet in van de opofferings gezindheid der vrouw jegens den man. Man nen zijn uit zichzelf al egoïst genoeg." „Wat valt u de mannen hard, Nanty. Heeft u dan nooit de goede soort ontmoet?" „Dimbie is niet zoo erg als 'het gros. Maar wacht eens een paar jaar, dan is hij even onaangenaam als de rest." „Een tijdje geleden heb ik een man van de goede soort ontmoet," zei ik, haar hate lijkheid negeerende, „het was juist vóór mijn valeen zekere professor LeighraiL" „Professor Leighrail." Eeni groote verba zing lag op Nanty's gelaat te lezen. „Een magere man?" „Ja, hij noodlgde me uit zijn ribben te voe len. Zijn vrouw Amabella is dood." „Amabella dood," herhaalde ze. Ik knikte. „Hij doet aan luchtscheepvaart. HU meen de, dat dit do zekerste manier was om een eind aan zijn leven te maken." Nantv schrikte zichtbaar, dan schonk ze zichzelf een nieuw loopje thee in. „Kont u hom?" vroeg ik. „Ik heb hem gekend, Jaren geleden." „En vroeg hij u zijn vrouw te worden?" Nanty liet met luid geklepper haar lepeltje vallent „Heeft hij je dat verteld?" „Natuurlijk niet," lachte Ik en knuffelde Jumblee, die naast me op den stoel lag. „Ik kon het aan uw gezicht zien. Waafom hebt u geen Ja" gezegd, Nanty?" „Omdat ik een zottin was," zei ze bitter. „Met dien nian zou ik gelukkig geweest zijn. Én toen.toen. is hij van Amabella gaan houden. Is het niet zoo?"1 Ze keerde zich met een ruk naar mij toe. „Ik.ik geloof hot wel," stamelde ik, „maar ik geloof, dat hij noodt zooveel van haar gehouden heeft, als hij van u hield. Mij dunkt aan haar naam te hooren, was ze eeD beetjepoezig." Nanty 'lachte een glimlachje. „Mannen houden van lieve, huiselijke vrouwtjes. Ik weet zeker, dat Amabella al tijd op tijd zijn sokken stopte en zijn klee- ren mtborstelde." „Ze hadden heusch den borstel wel noodig, toen ik hem ontmoette," peinsde ik, „en zijn schoenen waren hem meters te groot. het leken wel kano's." En ik vertelde naar, hoe en waar we hem gezien hadden, wat hij ge-' ge ten had en dat hij DSM een bezoek met zijn aeroplane belotte V „Het is een ge spelletje," zei Nanty boos, terv Vötonid om heen te gaan. „Maar hij voelt zich eenzaam en ongeluk kig,". voerde ik aan. „Maasa's menschen voelen zloh zoo," snauwde zij, „Ik ben al twintig jaar lang eenzaam en Ik word niet den dag dikker." „Zijn ribben zijn scherp als net lemmet ven oen mes," kwam ik. „HU is altijd mager geweest. Ik heb hem niet gezien sinds Ik een jong meisje was maar ik heb zijn loopbaan gevolgd. Ik wist, dat hij naam zou maken. Hij was altijd aan het knoeien - hij bedierf zijn moeders bed- Streien en droeg slecht passende kleeren. oe toevallig, dat jij hem ontmoet hebt," ein digde zij droomerig. „Wilt u zijn adres hebben?" vroeg ik rustig. „Neen, dat wil ik niet, dank je, maar. ik zou hem wel willen zien als hij hier komt Het zou wel aardig zijn eens over oude tijden te babbelen." „Tamelijk gevaarlijk, dunkt mij." „Je bent altijd een brutaal nest geweest," zei zij en boog zich over mij heen om me goedendag te kussen. De liefdesaangelegenheden van mijn vrienden vermenigvuldigen zich, dacht ik. toen ze was heengegaan.eerst Dokter Renton en nu Nanty.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1