t Voetbal. LEGERBERIGHTEN. Burgarlgke Stand dar gemeente Heidei Ingekomen bij Ds. Koster voor Loeten- «re: uit Zandvoort f lr-; van N. N. uit berg: uit Zandvoort Utrecht f 2.50. Bureaucratie. BUITENLAND. De nota van de commissie van herstel. BerUJn. Do nieuwe nota ven de CommiMie Omrekeningskoersen. - riff neemt daarna de greep ram Stam over en. stam kaai het hoofd nr niet voldoende onder ikril- ften en wordt getoucheerd, Alzoo hooft Staan ver loren, hil ie er ech torn kon 11 Mleeet voor dezen -,-11 rkerion. de beetc moet w lanen, Na afloop do: wod*trHdon werden door luit ter eo le kl. J. Fruln de •trilden werden door luit, de pril ren uitgereikt. D heer ontpopte zich ele een groot redenaar, hti had iete ai eze voor eiken, prijswinnaar iete aparts, de een word een weinig naar beneden gedrukt, de ander werd omhoog gezwiopt (figuurlijk). Hti wist met zijn woorden de waore stemming er in te brengen. Hij toonde een groot propagandist voor onze sport te zijn. Tot slot van dezen, voor de M.S.V. „Zee macht" zoo goed geslaagden avond, bedankte de voorzitter vam deze vereeniging in een zeer be scheiden speechje de juryleden voor hunne zeer gewaardeerde hulp, den neer Ploeger voor zijne eminente wijze van leiden der wedstrijden, en de deelnemers ver hun sportief werken. De avond, werd besloten met een zeer gezellig bal. S. De wedstrijden van Zondag. Overzicht. le klasse. Ajax liet een veer aan U.V.V.: de Amsterdammers, die 4 Invallers hadden, speel den voor de 8e maal gelijk. D.F.C.. dat, naar het scheen, er niet veel meer van terecht brengen zou, deed van zich spreken door Feijoord met beslissende cijfers te slaan. Pordt won met 40. Ook R.C.H. en V.V.A. deden kranig werkjde Haar lemmers sloegen H.B.S. op eigen veld met 2—1. Denis was slecht op dreef en van zijn kant kwa men de goals. V.V.A. bevocht een gelijk spe tegen V.O.C. (2B). Haarlem gaat nu aan den kop; in een sensationeelen etriid zegevierden de roodbroeken met 4—3. Blauw Wit won met goede cijfers van Spartaan (3—0)de Sp.-aanval schiint alleen op v. Gendt te drijven, wordt deze voldoen de in bedwang gehouden, dan vallen er geen prin ten. Het verschil tueschen de nos. 1 tot en met 8 is zeer gering en 'bedraagt slechts 6 punten. De 3 onderste clubs (H.B.S.. U.V.V. en V.V.A.) hehbeni 11 p„ terwijl de hekkesluiters er 10 helb- ben. Vooralsnog valt er dus niet te zeggen wie er kampioen en wie de degradatiecandidaten (2 clubs) worden. Overgangsklasse. Sparta behaalde een zwaar bevochten zege op Stormvogels (21) en bliift daardoor no. 1. De promotiekans van St. is nu zoo goed als weg. Qudck verspeelde 2 kostbare punten tegen de stadgenoote V.U.C. (1—0). De club van Boeschart zal door deze nederlaag nog wel een jaartje in de Overgang moeten spelen. A.D.O. overwon S.V.V., terwijl Z.F.O. wfcderom bezit ven de 2e plaats nam, daar thuis van Excelsior met 31 gewonnen werd. De plaatselijke ontmoe ting D.E.C.V.U.C. eindigde dn een 10 zege praal voor de thuisclub. 2e klasse. H.F.C. nestelde zirih veeter op de le plaats, door in Purmerend voor de 3e mtaal in successie met 2—1 te winnen. E.D.O. sloeg Hortus met 20 en hiermede zijn de Haarlem mers in veilige haven. Uit de laatste 4 wdestrii- den zijn thans 9 punten behaald en 14 goals ge produceerd. Hodlandda verloor alweer, thans in Velsen van V.S.V. met 80. In Hoorn won Holl. met 4—2. V.S.V. heeft thans uit 15 wedstrijden 18 punten. 3e klasse A. De verrassing in deze afd. was de ovorwinning van D.W.V. op het schier onver slaanbare Zandvoort. De Nieuwenidammers won nen met 43, cijfers, die genoegzaam wijzen, dat de match zeer spannend is geweest. Z.'s 'positie 1» daardoor eenigszin® wankel geworden, daar hun grootste concurrent, D.W.S., met 31 van Bloemendaal wist te winnen. Beide clubs hebben nu evenveel vertileepunten, terwijl hun positie aldus is: Zandvoort 16 11 3 2 48—10 25 D.W.S. 13 8 8 2 29—14 19 Z. moet thuis nog spelen tegen D.W.S. en uit tegen H.S.V.; eerstgenoemde ontmoeting zal wel de beslissing brengen. Amstel maakte aan de overwinningenTeeks van Assendelft een einde, de ex-le klasser won in Ass. met 1—0. Amst. heeft nu uit 15 wedsrijden 18 p. (score 118), deze Amst club bezit een zeer goede verdediging, maar heeft helaas geen productieve voorhoede. De 5e thuiswedstrijd van H.S.V. bracht voor ben eindelijk de le overwinning; van W. Vooruit werd met 8—2 gewonnen. St. Voorw. boekte een kostbaar punt. door tegen Helder 0—0 te spelen, met welke uitslag de Amsterdammers zeer tevre den mogen zijn. St Voorw. of W. Vooruit zal wel de eer beschoren zijn om te degradeoren; beide clubs hebben ieder 8 punten; St. Voorw. uit 14 en W. Vooruit uit 16 wedstrijden. 3e klasse B. Hier zijn de uitslagen: S.D.W. W.-Frieia 0—0; Q.S.C.Zaanland ia 3—0 en Ra- piditae—E.D.W. 8—L Batavier-nieuws. J.l. Zondag is Batavier I op bezoek geweest bij Sohoorl 1 te Schoorl tot het spelen van een match voor het Gouden Kruis. Batavier won de zen wedstrijd welverdiend, hoewel 4—0 wel wat geflatteerd is, daar Schoorl 1 wel een verdiend heeft. Het was een spannende wed strijd; voor riust ging het «pel vrijwel gelijk op, met Bat. ©enigszins in de meerderheid. Maar ae verdediging van Schoorl houdt goed stand, waar voerai de r.baok van Schoorl opvalt door zijn zuiver afnemen en plaatsen. Rust treedt in en de stand is nog 0—0. Na de rust pakt B. wat steviger aan, en punten kunnen dan ook niet uitblijven. Ais er dan ook ongeveer 10 min. na rust gespeeid aijn, krijgt de keeper van Sch. een bard eohot van Je rechts binnen van B. te verwerken, die hij echter uit zijn handen laat vallen en is de 1.buiten van B., de Vries, er als de kippen bij om den bul voor de voeten van den keeper in het doel te plaatsen. Aangemoedigd door dit succes valt B. nu fanatiek aan. Krachtig samenspelend gaat het nu gere- Seld op bet Sch.-doel af. Als de r.-bulten Varhalen en bal toegespeeld krijgt, passeert nii vlug de backs en plaatst den bal prachtig voor duelde middenvoor Dissel vangt den bal op en met een hard, 'aag schot vergroot hil den voorsprong (2—10). Even daarna hetzelfde spelletje en weer is het Dissel, die den keeper het nakijken geeft. Dit wordt Sohoorl te bar en de voorhoede van Schoorl, met de middenvoor eis uitblinker, guat vlug op het B.-dool af. Doch de verdediging van Bat. met den keeper v. Baaren aan het hoofd zui vert het terrein. Alzoo gaat bet ongeveeir een kwartier, doch dan begint B. weer van stapel te loopen. De l.buiten van B. plaatst den bai mooi voor doel en ten 4de male jaagt Dissel den bal langs den keeper. Hierna nog een aanval van Schoorl en de scheidsrechter, die zich uitstekend van zijn taak kweet, kondigt het oinde aan. Al zoo hooft B., door met 40 te winnen, zich in de 2de ronde geplaatst. Bat. speelde een goeden wedstrijd en vooral Dissel en V orhogen waren op dreef. Bat. ver soheen met 2 invallers, n.1. keeper van Baaren en linksbuiten de Vries. Helder—Steeds Voorwaarts 0—0. In den laatsten thuiswedstrijd heeft „Helder" het niet tot een overwinning kunnen brengen; met een puntloos spel moesten zij zich tevreden stellen. Had de verdediging van St. V„ in het bijzonder de keeper, echter niet zoo uitstekend stand gehouden, dan gelooven we wel dat de uit slag anders was geweest. Filippo, die nogal bii- zonder goed op schot was, wiet de St. V. Keeper echter niet te verschalken. De voorhoede van St. V. speelde wel aardig in het veld, maar gevaarlijk voor doel waren ze absoluut niet, zoodat Kiljtun het dan ook heel gemakkelijk had. De verdedi ging van Helder heeft goed werk geleverd, in het bijzonder Breganan. In de middenlinie onder scheidde Wit zich weer, die van tijd tot tijd. ook eenjs naar voren ging om een schot dn te zenden. elftal. ij willen de [commissie in overweging Over den wedstrijd het volgende: Als om even half drie scheidsrechter Kwast de elftallen In bet veld fluit, zien we dat St. V„ die een paar inval lers telt, het voordeel van den zwakken wind heeft. Het blijkt al spoedig dat St. V. niet van plan is, al staan, zij onderaan, om de overwin ning cadeau te geven. Zij gaan dan ook direct tot den aanval over en blijven eeniige oogenblikken het beste van het spel behouden. Voor doel wil het echter niet vlotten en als er gevaar is. is die verdediging op haar poet. Als St. V. een corner te nemen krijgt, welke evenwel geretourneerd wordt, komt H. er wat beter in en gaan ze tot den aanval over. De voorhoede van H. schijnt er nogal zin in te hebben. (De fout is. dat als een speler den bal doorcentert, hem meteen weer naloopt, zoodat de spelers elkaar in den weg loo pen en er dan een gaping ontstaat, zoodat de tegenpartij dan allen tijd heeft om haar terrein te zuiveren. Plaats houden is tooh geen kunst heeren?' hmh neemt welke ntee geen moeite «n zendt retour, waar de H. voorw aart een het leer opvangen en op het, Ara- sterdamsohe doel afgaat, een schot volgt, de kee per itopt, maar doot meer al« drie possen met den bel, Een vrije eehop volgt, maar heeft niets tot resultaat H. Is nu lot* sterker. Filippo wo«t een bal mooi vrii te meiken en schiet, keihard in. maar de St. V. keeper le op zijn plaats en stompt hem corner, welke niet* oplevert, Filippo her- tsing. dat hij een.minuut of tien buiten ge stopt, in bo vecht wordt gesteld. Uit een aanval van wordt wederom een corner geboren, maar heeft geen euccee. Aan den anderen kant krijgt H. ook nog een corner te nemen. Grootte plaatst hem goed voor doel. Zomer vangt hem op. maar schiet jammerlijk naast. Nog eenige aanvallen aan bed de kanten en het is rusten. Als om half vier weer begonnen wordt, is de eerste aanval voor St. V., maar de verdediging van H. beeft geen moete om dien af te slaan. II. neèmt den aanval over, een corner volgt, maar Dito plaatst hem achter. Een schot van Filippo gaat naast. Een vrije schop wordt door Grootte goed genomen, imaar de A.-keeper geeft geen pardon. Het spel gaat nu gelijk op en neer. Een aanval van St. V. wordt besloten met een schot, dat wordt gestopt: zij komen meteen weer terug, maar buitenspel maakt een einde aan dezen aan val. Uit een aanval van H. volgt een corner, wel ke Dito slecht neemt. St. V. zet Kiljaa weer eens aam bet werk, maar deze geeft niet thuis. Aan den anderen kant zien we Filippo nog eens een schot lossen, maar de Amst. keeper is zijn plaats omder de lat waard. Het blijkt uit alles dat de doelpunten duur zijn in dezen wedstrijd. Hoewel de voorhoede van H. wel gevaarlijker is dan van St. V. blijven de verdedigingen toch de baas. Grootte brengt goed op. maar'schiet huizenhoog óver. Een schot van St. V. weet Bregman te redden. Zomer schiet ook nog eens in, maai we derom niets. H. weet de verdediging te pas+eeren, maar de Aanst. keeper weet, door tijdig uitloo- pen, te redden. Nog eendge minuten zijn te spe len. St. V. weet zich nog even los te werken. De verdediging vau H. is te ver opgedrongen. De voorhoede van de gasten gaat er snel vandoor, de rechtsbinnen krijgt een prachtkans' om te scoren, maar weet, met alleen den keeper nog voor zich. geen gebruik vam deze kaais te maken, hij schiet tegen de paal. H. doet nog een poging om een doelpunt te maken, maar heeft ook geen succes. Als de ech eidsrechter dan bet einde fluit, is de stand nog net zooals begonnen is. Vermelden we nog, dat ongeveer een kwartier na rust een St. V.-speler door den scheidsrechter het veld werd uitgestuurd, na eerst een paar waarschuwingen te hebben gehad. De aanvoerder van H. verzocht nog om dat niet te doen, maar de scheidsrechter bleef bij zijn besluit. Na afloop van den wedstrijd toekende H. pro test aan, daar zij vermeende recht op een straf schop te hebben. Er werd n.1. freekick gemaakt, naar scheidsrechters meening buiten het straf schopgebied, waarvoor dan ook een vrije schop gegeven. De H.-aanvoerder was echter een ande re meening toegedaan, waarom na afloop H. nog een penalty te nemen kreeg, welke werd benut. Filippo zette hem in. De protestcommissie zal de zaak nu wei verder uitzoeken. Of H. succes zal hebben? wij betwijfelen bet. De wedstrijd tegen Steeds Voorwaarts was de 9e en laatste thuiswedstrijd van „Helder" Hier uit werden 7 winstpunten verkregen, score 810. Eén wedstrdijd werd gewonnen, 2 verloren en 5 maal werd gelijk gespeeid. Het resultaat op eigen grond is dus niet bij zonder schitterend. MAMNEBBfclCHTBN. Hr„ Hs. „Zeehond". Hr. Ma, Zeelhond is heden vertrokken voor voor politietoezicht op de Noordzee. Luit. ter ze© 2e kl. A. C. H. Kuijck is uit Oost- Indië teruggekeerd en wordt ter beschikking ge steld. Die luit. ter zee le kl. P. Koemraad van Hr. Ms. Zeeland wordt gerekend met 10 Maart te eiin op non-activiteit gestald wegens ziekte. Off.-anach. 2e ld. A. H. Poethuma is per par- tiouliere gelegenheid' uit Ooet-Lnddë teruggekeerd en wordt ter beschikking gesteld. Luit. ter zee 2e loL J. J. Plieger is uit Ooet- Indië teruggekeerd en wordt ter beschikking ge steld. De minister van marine ad interim ibrengt ter kennis van belanghebbenden, dat in dit jaar kun nen worden toegelaten; bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, op de voorwaarden, vervat in hel reglement voor genoemd instituut: 27 jongelingen ais adelborst voor den zeedienst: 1 jongeling ais adelborst voor het korps mari niers; 3 jongelingen als adspirant-adminlstrateur; bii de Adsplrantenschool der Marine te Dor drecht: 15 jongelingen als adspirant-adelborst voor den zeedienst; 20 jongelingen als adspirant-nmehinist; 2 jongelingen als adepuraut-adal'boist voor hot korps mariners; 8 jongelingen als adspirant-adminlstrateur. Voor inlichtingen worden belanghebbenden ver wezen naar de reglementen voor genoemde Ln- rohtlugen, welke kosteloos verkrijgbaar zijn bii het departement van marine (aideeliing personeel, Iete bureau), bij de directiën der marine te Wil lemsoord en Middelburg, bij hert Marine-etablisse ment te Amsterdam, bij den commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord (Helder) en bii den directeur van de Adspi- rantenschool der Marine te Dordrecht. (St.Ct.) Opgave van overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht: Met 28 Maart 1922: bootsman R. C. van den Bosch van Zeeland naar Kweekschool voor Zee vaart te Leiden. Met 8 April 1922: serg.-machinedr. W, Verhage van Drebbel geplaatst bij afbouw K VIII; iderrn C. F. Verschuur van afbouw K VIII naar Rot terdam bij de proeftochten van K VII. Op 20 Maart aijn per stoomschip Gelria uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd: tiuliipper H. A. A. Messing; monteur-mal. J. C. A Scheuermau; maehinedr.-mai. F. T. Schutte; sergvkonötJibel J. E. G. Luiteiy. eerg.-schrijver Met ■■NrljB Maart 19t uit den Zeedienst: 'üteur P. A. TesaeLhoff met 25 Algemeen© Vergadering. (Herplaatst wegens misstelling.) De algemeen© vergadering van de onderoff. vereen. „Ons Belang" zal in 1922 worden gehou den te Den Haag op 30 en 31 Mei a.s.; de alge- meene vergadering der instellingen zal op nader te bepalen datum worden gehouden. Overplaatsingen, enz. De eerg.-maj.-adimiii. C. Kots en de fourier J. Jonkman, van het 21e rag. inf„ worden werkzaam gesteld bij het indeelLngsdistr. te Alkmaar. De maj. F. J. B. Sanders, van het 16e reg. ini„ te Amersfoort, hoofdinstructeur van het oef. detacb. vau het 21e reg. inf„ is bii laatstvenneld korps overgeplaatst. De maj. E. Cool, van het 21e reg. inf. te Helder, is met ingang vau 17 dezer overgepl. bij het 20e reg. van het wapen; is belast met het commando over het indeelingsdistr. te Apeldoorn Bij Kou. Besl. is aan den dienstel. S. Bosch, van het 21e reg. inf., vrijstelling verleend. Aam den dienetpl. E. J. J. Hamekamp van Ila- rinxma, van het 21e reg. inf., is door den Min. van Oorlog uitstel vau eerste oefening verleend. De ls huit. C. Hoogers, vam het 21e reg. inf. te Amersfoort, wordt op 24 Maart a.s. geplaatst bij den vrijw. landstorm te Alkmaar. De le luit E. Dijkstra vau het 10e reg. inf. gedet. bij het landstonnverband te Alkmaar, wordt op 27 Maart e.k. geplaatst bii bet oef.' detacb, vu bet 21e reg. inf. te Amersfoort. STOOMVAARTBHRICHTBN. StoomvaartmaatiehapiriJ Nederland. ïarlmata. thulsr,, pass, 80 Maart Oueseant. Vrakatau. thu1sr„.yertr. 19 Maart v. Padang. Ins. uitr.. pwss. iembrwndt. South- vertr. 19 Maart 21 Maart Malta. ultr, arr. 20 Maart te Sabaug. ondel, tihular., pass. 22 Maart Perim, rotlue, ultr.. vertr. 20 Maart v. Suez. fohan de Wdtt, ultr., vertr. 21 Maart v. ampton. Koningin der Nederlanden, thuler„ pass. 21 Mrt. Gibraltar. Bengkalie, tbulsr.. vertr. 20 Maart v. Marseille. Borneo, thuisr., vertr. 17 Maart v. Padang. Celebes, vertr. 20 Maart v. Batavia n. A'Jam. Jam Pietersz. Coen, v. Genua n, Batavia, pass. 18 Maart Perim. Rotterdamseh Lloyd. Anjer, vertr. 22 Maart v. Bassein n. Hamburg. Kedoe, thuisr., arr. 22 Maart to Suez. Malang, uitr.. vertr. 17 Maart v. Port Swetten- tan. Batavia. Rindjami. uitr.. arr. 21 Maart te Relawam. Samarinda, vertr. 19 Maart v. Hongkong n. Saögon Sindoro, utr„ vertr. 21 Maart v. Marseille. Kam, uitr., pass. 20 Maart Finisterre. .Medan, thuisr.. vertr. 20 Maart v. Port Said n. Triest en Hamburg. Kon. Hollandeche Lloyd. Zaanland, uitr., pass. 22 Maart Vlieringen, vam Antwerpen. Orania, uitr., vertr. 20 Maart v. Lissabon. Rijnland, vertr. 21 Maart v. A'dam n. Brazilië. Zeelamdia, vertr. 17 Maart v. Buenos Ayres n. A'dam. Kon. West-Indische Maildienst. Ariadne, arr. 21 Maart v. Trinidad te Marseille. Ceree, vertr. 20 Maart v. Curacao n. Cristobal. Conwiiewijne. arr. 22 Mrt. v. Paramaribo te A'dam. Helder, vertr. 17 Maart v. Ourocao n. Havre. Jason, v. Chiili n. A'dam, pass. 21 Maart Dunge- uess. Prins Fred. Hendrik, vertr. 17 Maart v. Curacao n. Puerto Colombia. Stuii veraart, vertr. 19 Maart v. Curacao u Puerto Gabel 1 o. Deueailion, vertr. 19 Maart v. Port au Prlnce n. Cap Haitien. Haarlem, vertr. 17 Maart v. Colom n. Havre. Ham v. Nassau, vertr. 17 Maart v. Mejillonee n. Guayaquil. Kon. PaketvaartmaatschappiJ, Vam Spilbergen, 14 Maart v. Soerab&ya n. Saigon. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Pyrrhns, vertr. 18 Maart v. Penamg n. A'dam. Alcinous, vertr. 21 Maart v. R'dam n. O.-Azië via Swansea. Calcuhs, v. Japam u. A'dam, paas. 19 Maart Perim. Glaucus, v. Japan n. A'daim, arr. 18 Maart te Hongkong. Phemflus, v. Japan n. R'dam, pass. 17 Maart Perim. HollandAmerika Lijn, Binnendijk, v. New-Yok n. R'dam, ppass. 21 Maart Lizard. Noorderdij'k, arr. 23 Maart v. R'dam te San Fram- cisco. Rotterdam, vertr. 21 Maart v. R'dam n. New-York. Rijndam, v. New-York m. R'dam, pass. 21 Maart Lizard. Maaedam, v. R'dam u. New-Orleams, vertr. 20 Mrt. v. Tampica. HollandAnatraliS tijn. Koudekerk, uitr., vertr. 20 Maart v. Suez. Batjan. thuisr., arr. 19 Maart te Genua. Tjikamdi, arr. 18 Maart v. R'dam te Brisbame. HollandBritseh-Indlë Lijn. Hoogkerk, uitr.. vertr. 21 Maart v. Kuraoheo. Niikerk. uitr., arr. 21 Maart v. Antwerpen te R'dam. Bovenkerk, thuisr., vertr. 18 Maart v. Madras. Hoogkerk, uitr., arr. 19 Maart to Karachi. Ridderkerk, vertr. 19 Maart v. Calcutte n. R'dam. Roepat, uitr., vertr. 20 Maart v. Colombo. Meerkerk, uitr., vertr. 19 Maart v. Rangoon (verb.) HoU. ©.-Azi6 Lija. Saturnus. thuisr., vertr. 20 Maart v. Mamseille. Oldwkerk, thuisr., vertr. 21 Maart v. Liverpool n. R'dam. ja, thuisr., aar. 20 Maart te K&rlshaimn. ti, uitr., vertr. 17 Maart v. Hongkong. Holland Oost-Afrika Lijn. Rijperkerk, uitr., arr. 19 Maart te Grimeby. Holland-Zuid-Afrika Lijn. Jagersfontein, uitr., arr. 20 Maart te Walvisrb- G> H' Springfontein, thuisr., pass. 20 Maart Las Pa1 mag. Rietfoutedn, uitr., pass. 19 Maart Finisterre. Holland—Wsst. Afrika Lijn. Agememnon, thuisr., arr. 17 Maart to Lagos. Drechtstroom, uitr., arr. 17 Maart te Dakar en vertr. 18 Maart v. Rufisque. aasterland. uitr. ,arr. 19 Maart te Swansea. [erculee, vertr. 18 Maart v. Port Gentdl n. Sao Th ome. Texeletroom, vertr. 17 Maart v. Secondee m. Singoe. Ueeletroom, thuisr., vertr. 17 Maart v. Monrovia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Albireo, uitr., pass. 21 Maart Fernadq Noronha. Alcor, thuiisr.. paes. 21 Maart FluiBterro. Waaldijk, thuisr., arr. 18 Maart te Santos. JavaBengalen Lijn. Birma, vertr. 19 Maart v. Java n. Caloutta. 'on, v. Java n. Caloutta, vertr. 17 Maart v. bang, Java—©hina—Japan Lijn. vertr. 21 Maart v. Hongkong n. .ïbodis, vertr. 19 Maart v. Shanghai n. Amoy. jtaroeim, 19 Maart v. Saigon te Batavia. JavaNew-Yerk Lijn. Veendiik, vertr. 21 Maart v. Java n. New-York. Bo:,dowoso, arr. 19 Maart v. New-York, te Batavia Bamda, arr. l9 Maart v. New-York te Bosten. Java Pacific Lijn. Arakan, v. Java n. San Francisoo, vertr. 17 Maart v. Manilla. HAVEN TE NIEWWEDIEP. 21 Maart 1922. Aangekomen van Harldngeni en vertrokken naar Londen Engelache sloophout „Sun VII" met 2 lichters. VISSCHE RIJ BERICHT EN. 21 Maart 1922. Aangevoerd door garnalenvischers273 K.G. fekookte garnalen p. K.G. f 0.15—0.17; door trek- ere: 102 tal haring p. tal 5266.70: 1 zalm 88.50. 22 Maart 1922. Aangevoerd^door trekkers: 850 tal haring p tai f MAR11 BERICHTEN. BROEK OP LANGENDLJlK. 22 Maart 1922. Bravo's f 12, grove uien f 3120—36.90, drie lingen 18—18.50. rood© kool f 11.10—15.jO kleinere 6.70—10.80, gele kool f 5.70—8.80. kleinere f 2.30—8.50, Deensche witte kool 2.40 4.80, kleinere f 1.10, alles per 100 K.G. Schagermarkt, 23 Maart 1922. 7 paarden, 200.— tot 600.—; 8 Geldekoeien (magere) 250.tot 360.62 idem (vette) 276.— tot 625; 26 kalfkoeien 300.— tot 540.—; 5 pinken, 100.332 nucht. kalv. 14.tot 24.277 overhoudera 28.tot 40.6 bok- kerr en geiten 3.tot 10.25 varkens mag. 30.tot 45.112 idem vette p. K.g. 76 tot 85 ets.; 114 biggen 16.tot 24.3 konijnen 0.60 tot 3.50; 39 kippen 1.50 tot 4.334 K.G. boter 1.50 tot 1.90; 17909 kipeieren, 6 tot 7 ct; 6943 eendeieren, 6 ct. vau 21 en 22 Maart 1922. ONDERTROUWD: P. G. A. Kleffer en M. J. Korver; G. S. Groenemeijer en A. M. Broekhui zen; G. Buiis en B. Treffers: P. J. Bosdijk en J. Beukenkamp; J. A. van der Vliet en R. Booij, BEVALLEN; C. C. J. Brouwer-de Wolff. d.: A. J. de Vries-Hin, z.; J. C. VeenrClee, d.: l). A. immer-Goor, d.W. A. Groot-Koningstein, d.: .-Holland_er-de Jonge, z. N; JÏF. W, H, Hennevelt, 8 J. Als ©en staaltje van versobering in den staatsdienst schrijft een ambtenaar aan 'het „Handelsblad": De voor-ooriogsohe ontworpen postcheque- en girodienst, welke maar niet wil le. n in de behoefte van het nuchtere Nederlandsche volik, wordt zoo imen -weet imiet alle imddidelen er in gepompt. Alles wat oamiptabel rijks- amlbtmaar is (moet zoo veel mogelijk van dien dienst gebruik (maken of laten maken. De jongste maatregel toetrok den telegraafdienst in afrekening alleen toe te staan miits men aangesloten is bij den postgirodienst. Be talingen van. en aan het Rijk geschieden in- diien eenigszins mogelijk door middel van dien dienst. Natuurlijk, kost de dienst schat ten aan personeel en andere uitgaven, ter wijl het gireeren »eLf kosteloos is, om het gebruik er van te bevorderen. Uit het Tijdschrift voor P. en T. Ibliijkt ons hoe onze bureaucraten het doel van de insted1- ling n.1. het toaar-geldverkeer beperken, be vorderen. Een postdirecteur mioet een kleinigheidje koopen voor de dienstuitoefening op zijn kan toor, ibijv. een sleuteltje van een dubbeltje! Vóór dat ons volk geizegend was met dien girodienst betaalde de directeur eenvoudig een dubbeltje en verantwoordde hij de uit gaaf onder overlegging van een quitantie op een staat van uitgaven. Daarmee was de zaak uit. Maar thans! Iedere directeur heeft ambtshalve „natuur lijk" een postrekening. Hij maakt nu, of laat maken een „ambtshalve storting", djw.z. hij laat een etortingsmodel G 8* door een zijner ambtenaren schrijven. Deze quasi storting wordt daarna ingeschreven dm een stortlng- reglster model G 9 en in een register model G 11. Dan wordt die storting van een dub beltje! bijgeschreven op de ambtshalve postrekening van den directeur, waartoe het noodig is, dat een model G 6 met een door- schrift wordt opgemaakt en een model G 80 ook met doorsdhhrlft. De aandachtige lezer zal thains hebben 'begrepen, dat nu „ambts halve" uiit de kas van het postkantoor de som ma van 10 cents is bijlgeschreven op des di recteurs rekening. Maar deze rekening imag noch een debet- noch een credit-saldo aan wijzen en trouwens onze leverancier van het sleuteltje moet Immers het dubbeltje heb ben! Derhalve wordt hu overgegaan tot het gireeren van de 10 cents van de rekeening van den directeur op de rekening van den leverancier. Want iedere leverancier aan het Rijk hebbe een girorekening! Daertoe wordt ingevuld een girobiljet model G 16 met zijn beide strooken. Dit modeè wordt IngeBcfere- yen in een register modiel G 16. Daarna wordt overgeschreven op de postrekening van den leverancier vatn het sleuteltje. Dit geschiedt nu verder als volgt. Als de in schrijving in register G 16 is afgeloopen, wordt het glro-modci G 15 opnieuw Inge schreven In een register model G 17. Als dit is geschied, ibegint de 'zaak weer van voren af aan, voorzoover betreft de girostortlng door invulling van een model G 6 met door schrift en een model G 80 mot doorschrift te sluiten in een enveloppe. Ook de afschrij ving van het dubbeltje van de rekening van den 'directeur wordt weer vastgelegd op een model G 6 en een model G 80 (zie boven). En nu ls het halve werk gedaan. Immers nu is de leverancier in het bezit van zijn dubbeltje, dw.z. op zijne rekening! want 'zou hij het geldstukje du zijn haud1 wil len hfibben, dan heeft hij daartoe eerst een postchèque te schrijven met recht te zijnen koste van 5 oents benevens de kosten van het dhèque-formulder eniz. maar geven ons nos moutons". De directeur heeft dus de storting langs zijn ambtshalve rekening uit de kas van het postkantoor overgeboekt op de rekening van den leverancier. Maar daarmee is de uitgaaf nog niet ver antwoord I Want nu imoet het dubbeltje worden ge boekt als uitgaaf op den staat model' 208 met het gewichtige hoofd: .juitgaven op de Staats- begrooting te verevenen". Bü deze inschrijving moet echter worden overlegd: le. een door den sohuldelscftoer afgege ven gespecificeerde en door hem- oiidertee- kende rekenlngnota; 2e. het toewijs van afschrijving van het bovengenoemd girobiljet model G 16. Dit bewijs echter moet aan de achterzijde worden voorzien van een verklaring ,4at het aan keerzijde genoemde bedrag is bijgeschre ven op rekening no.ten postkantore. van.... (naam van dien leverancier), terwijl bovendien do verklaring, welke moet worden afgegeven door den directeur van het post kantoor waar de rekening van den schuld- eisoher berust, of door een voor dien direc teur optredend ambtenaar ook nog imoet wor den onderteekend door een der overige amb tenaren van bedoeld kantoor. De lezer zal hebben begrepen, dat we het eenvoudigst geval namen, n.1. dat de leveran cier van het sleuteltje woonde in de plaats van den directeur-schuldenaar, want zou het dub beltje gegireerd moeten worden naar een ander postkantoor dan LAATSTE BERICHTEN. (Draadloos). Berlijn, 23 Maart. In regeeringskringen wordt volgens de Tel. Union verklaard dat op een; reeks van eischen van de Entente van de zijde der Duitsche regeering slechts met „neen!" kan worden geantwoord. Berlijn. Alle Duitsche bladen vinden in zonderheid de controle-maatregelen door dc Commissie van Herstel geëischt, monster achtig. De Lokal Anzeiger meent, dat de Commissie van Herstel weet, dat zij Duitsch land weder voor onvervulbare verplichtin gen stelt Poincaré kan dezen beslissing al9 een der stations op den weg van Frankrijk naar de Rijngrens beschouwen. De Voss. Ztg schrijft, dat de Commissie van Herstel een onmogelijk recept heeft voorgeschreven. Het Berl. Tagebl. zet uiteen, dat de uiting de Duitsche valuta steeds meer omlaag zullen drukken. De Vorwkrts verklaart, dat de be slissing een nieuwe overwinning van de po litiek over het economisch verstand betee- kent. van Herstel ls gisterenavond te BerlHn vangen. De oohtendbladen van heden nuhn coeren den tekst der nota, welker lnhomï reeds bekend was. Het vaststellen van lu houding der regeering is niet vóór Vri rw te verwachten. Bij de reohtsche partH li beoordeeling der nieuwe entente-elsohen hot scherpst. Mem constateert, dat de vervulling politiek van Wlrth volkomen schipbreuk heeft geleden. In Oentrumskrlngeh ziet men den toestand uiterst kritiek in. De inhoud der nota komt het Centrum en ook de Beier- sche Volkspartij onaannemelijk voor. Toch acht men eenige bedenktijd noodzakemk Klaarblijkelijk niet om de vraag van aan vaarding of verwerping te overwegen, doch op welke wijze het kabinet de afwijzing zai doen geschieden. Daarvoor schijnen twee wegen open te staan: óf aftreden óf aan het bewind blijven en de entente een „onaanne melijk" toeroepdn. Zelfs bii de soc.-drm. meent men dat de grens van het mogelijke reeds bereikt is. In ieder geval heerscht van rechterzijde tot de soc.-dem de opvatting dat de nieuwe eisch ondragelijk en onver- vulhaar is voor het Duitsche economische leven en tot een catastrophe moeten leiden Berlijn, 23 Maart. De rechtsche bladen te Berlijn meeinen, dat de vervullingspolitiek met de nota der Commissie van Herstel ver- oordeeld is. De Deutsche Ztg. meent- dat een U verdere doorvoering der vervullingspolitiek 1 tot de revolutie zal leiden. Het Centrum-or gaan „Germania" dringt aan op een zake lijk onderzoek; het blad erkent de politieke zijde van de beslissing omtrent het toestaan van het moratorium een matiging van on geveer 27 welke waarschijn li, a meer kon zijn, doch dit al te bescheiden moratorium wordt nog verbitterd door een berg van voorwaarden van welke de eisch tot het hef fen van meer belasting tot een bedrag van 60 milliard een ongehoorde aanmatiging ia. De regeering moet zakelijk onderzoeken wat economisch onmogelijk Is. Dit moet de regee ring afwijzen en zoo noodig de daaruit voort vloeiende consequenties trekken. Het Berl. Tageblatt verwacht van de regeering een verklaring aan de geallieerden, dat Duitsch- land op den weg naar den afgrond kan vol gen. De Voss. Ztg. bepleit de voortzetting der vervullingspolitiek en meent dat de nota de mogelijkheid open laat tot onderhandelin gen, om de niet uitvoerbare punten onge daan gemaakt te krijgen. DE CONFERENTIE TE GENUA. Berlijn, 23 Maart. Naar de „Vorwarts" ver neemt, zijn voorloop]g tot gedelegeerden van Duitschlamd voor de conferentie te Genua; benoemd: de minister van /buitenlamdsch© za ken, dr. Rathenau, de minister van Economie, Schmidt en de minister van financien. De- Rijkskanselier zal slechts dan de leiding der delegatie op zich nemen, als odk de delegaties van de Bntentelanden onder leiding van den kabinetschef staan. De .Duitsche delegatie zal van deskundigen uit handel, induBtrie en vakverenigingen vergezeld worden. Met het noodige hulppersoneel bestaat de geheele Duitsche delegatie uit omstreeks 60 personen. DENEMARKEN. Kopenhagen, 22 Maart In de stad Ran- ders is de algemeen© staking nu geheel doorgevoerd, daar ook de arbeiders der -wa terwerken hef werk hebben neergeteat Over de stad is de verscherpte staat van be leg afgekondigd. FRANKRIJK. Parijs, 28 Maart. Alhier woedde gisteren bijna den geheelen dag een hevige sneeuw storm, terwijl een buitengewoon lage tem peratuur heerschte. Uit de provincies werd gemeld dat overal zware sneeuwvallen plaats hadden, in het bijzonder op de Pyreneëen en de centrale bergketehs, waar de spoor- en telegraafverbindingen geheel verbroken zijn. VEREENIGDE STATEN. Washington, 22 Maart- In verband met de herhaalde beweringen oiver het ib staan vso een geheime overeenkomst, heeft Hughnjseü schrijven gericht aan Lodge. Hierin hr'iMPB Huighes 'aan zijne vroegere verklaring, dat ei geen geheime afspraken bestaan unwota» de Vereenigde Staten en Brittannie, over welk onderwerp ook. Hjj spreekt de hoop uit, lat dergelijke beweringen niet langer door de afgevaardigden zullen worden geuit. Washington, 22 Maart. De marine-onHH sie van het Huis kwam heden tot oVerevin stemming omtrent het wetsontwerp, waarbij de sterkte van het marine-personeel bepaald wordt op ruim 80.000, d.1. bijna 10.000 min der dan noodig is, om het verdrag van Was hington uit te voeren. Het Huis keurde heden de wet goed, waar bij de legersterkte wordt teruggebracht i>P 156.000. BINNENLAND. Amsterdam, 28 Maart. Hedenmorgen ,i» van een over de Moerdykbrug rijdende trein een wagen ontspoord, waardoor het verkeer gestaakt wordt, Het verkeer wordt nu over UtrechtDen Bosch geleid. Beursberichten. Amsterdam 10.05 u. Londen 11.601/,—11.60; Parijs 23.752400; Brussel 22.46 -2250; New-York 2.641/,-265; Berlijn 8O1/,81; Italië 13.47V.-13.52/«i Stockholm 69.20—69.40; Kopenhagen 56.30"" 5660; Christiania 46.3046.60. Amsterdam 11.45 u. Londen 11.57,11.60; Parijs 23.871/«r 23.921/,; Brussel 22.351/»—22.421/New Y°rK 2.641/,—2.65; Berlijn 80—801/,. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 770 te Riga- Laagste 744,1 te Lugano. Verwachting: Meest matige overdag ui'^* 3ijk wellicht krachtige oostelijke tot n°or i •Ujke wind. Meest half bewolkt, weinig geen neerslag In het Noorden. Wellicht l'' n ge neerslag in het Zuiden. Lichte vorsteu 's nachts. Iets zachter overdag.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 6