Uil DE NATUUR Li HET AFSCHUWELIJK AVONTUUR. Hoe mijnheer Van Bibber de beroemde boeken nlt de „Manrlce Marcel-serie" leest! Drama in negen episoden! De Weledel en hoog geboren! heer Van Bibber nia een buitengewoon zware dag taak op het bureau van den gezant van Aotoeroetania komt thuis en zet zioh ge makkelijke in een zachte fauteuil om eens met Interesse te gaan lezen in No. 87 van de beroemde Avonturen-serie „Maurice Mar cel":. Het Electrische Skeletl. II. ....de avond valt.... lange schaduwen teekenden zioh af op het behangsel, toon het uur van middernacht naderde. m. ....Ha-hal.... die geweldige Maurioe Marcel, de detective zonder zenuwen.... Hoe is 't mogelijk.... Met zoo'n allergrle- zeligst skelet! IV. .Akelig begon de wind te gieren, door de oude olmen op het voorplein.In den schoorsteen zong een onheilspellend lied Brrrl.bbbrrrrl.hoe is 't mogelijk HOE ZIET DE WERELD ER TEGENWOORDIG UIT. hoe Is t mogeiyk.zoo in 't hartje van den nacht en met zoo'n weer. V. .O! 01.Ohh!.Ze zullen hem nog vermoorden met datzelfde eleclriBohe aard appelmesje. .1!!. VI. .Ga toch heen, manl.ga toch uit die griezelige onderaardsohe kelder vandaan, mijnheer Maurioe Marcel.Geloof me..1 laat dat skelet toch liggen).Ooooohh!. VII. ...Oooohhhhhlll.Ik voel. ...I VUL .Au!.Aul.Help!. IX. .Wel verroest! sóg!.dat was dat vervelende beest van 'n kat, sóg!. schrikken!. Is dót De Spartacisten! De uiterst linksche revolutionaire groep in het Duitsohe revolutie-tijdperk van drie jaren geleden, hebben zioh van de andere groepen onderscheiden door den naam: Spartacisten!. Zij ontleenden dezen naam aan het volgen de geschiedkundige voorval: Een aantal slaven! grootendeels krijgs gevangenen die in de Romeinsche stad Capua geoefend werden om later als gladia toren of zwaardvechters het volk te verma ken, wisten op een gegeven oogenblik te ontsnappen en stelden zich, met talrijke an dere vluchtelingen, onder leiding van een zekeren Spartacus! De bende stroopte een deel van Italië af en maakte zoodoende het land onveilig. Nadat het romeinsche leger meermalen tevergeefs beproefd had de geweldenaars onschadelijk te maken gelukte het den be kenden Crassus als overwinaar uit den z.g. „Gladiatoren-oorlog" te voorschijn te ko men, nadat hij Spartacus en de zijnen in den veldslag aan de rivier Silaris een verplet terende nederlaag had toegebracht! Aan deze spartacisten ontleende de Duit- sche Revolutionaire groep haar naam. Een zekere gemeente in het Oosten van ons land verkeert in finantieele moeilijkhe den. Zij is niet in staat hare verplichtingen na te komen en b.v. de ambtenaren en onder wijzers hébben nog niet hum traktement ont vangen van den len der vorige maand. Een en ander heeft een hoogst eigenaardigen toe stand in het leven geroepenDe ingeze tenen, die nu iets van de gemeente te vorde ren hebben.... houden dit eenvoudig van hun belastingen af!.... (Persbericht). Kieviten, Die vrooiljke duikelaars moet ge eens kalm op uw gemak gadeslaan. Daarvoor neemt ge eens een Zondagmor gen, als 't zonnetje wat schijnt. Als dan de wind uit heider blauwe lucht suizend, fluis terend door de hetaibaschjes scheert, legt ge u tegen een duinkantje aan. Zoo in' het luwtje en met het koesterend zonnetje in het gezicht is 't daar, op zoo'n mooien voorjaarsdag, best uit te houden. Het is of ze elkaar den loef af willen strij ken. Het is een ibruising van leven, een Uiting van behendigheidsfcunst, misschien een po ging tot behagen aan de duloLnae. Het gejodel der kieviten is haast niet van de lucht. CM de kieviten in een andere stemming waar te nemen, moet ge nog eens een tocht •naar het duinlandschap ondernemen als d* nesten voorzien zijn van eieren. Al is t u absoluut niet te doen om die eieren te rapen, dan kan 't toch een interessante waarneming zjjn, hoe de kieviten trachten u van de nesten te verwijderen. Vóór dat ge reeds het hoekje grond, waar hun nest in een kratabelkuiltje open en bloot ligt, hebfien intreden, bolderen ze al over uw hoofd. Ge hoort reeds dat eigenaardig ge rond van hun snellen wiekslag en ge ziet, dat de kievit recht oip u aanhoudt, om dan bijna loodreoht op te stijgen, zoodra hij op arms lengte van uw hoofd is gekomen. Iemand, die een vreemdeling in Jeruzalem is, slaat af werend inet zijn wandelstok naar den hom bestormenden vogel. Doch die afwering is totaal overbodig, omdat de vogel u he<iisch niet de oogen uit het hoofd aal pikken. Toch als de kieviten zeer verwoed zijn, als hun wijfies broedend op de eieren zitten, gaan ze zóó heftig te keer en zijn de aanvallen zóó fel, dat ge onwillekeurig soms het hoofd bukt om dien aanval te ontgaan. Behalve de menschel ijke rustverstoorders, zijn er onder de vederdragers ook wel rak kers, bijv. de kraaien, die het op de nesten voorzien hebben. Zoo'n kraai b.v. Is een dolle liefhebber van een kievitseitje en als er dar ook een bontjas maar in den omtrek op een hekkepaaltje zit, worden de kieviten zeer on rustig en beginnen reeds hun aanvallen. wQsgeerig overziet de kraai de situatie en als hij imeent, dat eT wat te verschalken valt, spalkt hij zijn wijden hek open en met zijn luidruchtig „spaak, spaak", trompet hij eenige van zijn kornuiten bij elkaar. Nauwe lijks hebben die de klaroen van htur soort genoot geèoord of ze komen aangewiekt met hun rafelige vleugels, stil en ernstig. Met een glimmer ln hun oogen zien ze direct wat de bedoeling ls van den oproep. De kieviten, die den optet van het kraai- getrompetter niet dooMen, beginnen dt be lagers van hun nesten met onstuimigheid aan te vallen. Ze stormien op hen aan, trachten de kraaien op hun kop te timmeren, doch op het meest kritieke moment weet heer kraai met dien snavelhouw te ontkomen. De kraaien verweren ziioh niet; 't is alsof ze de kieviten met al hun luidruchtigheid1 wat in de maling nemen, doch dat alles is wél overlegd door de bontjassen. Ongemerkt haast lokkon ze zoo de kieviten van hun nesten en daarvan maken een paar gauwdieven hunner gebruik om de eieren te rooven. Het is zuiver dief en diefjesmaat, die hier hun spelletje spelen. Vandaag hij een lekkeren hap, zoo denken ze, morgen ik. Eigenlijk begrijp je nog niet, dat de kie vitenstand zoo groot in aantal blijft, want er ziijn nogal wat roovers van hun nesten. Vo gels eisohen wat van die ei'eren op, bunzings en hermelijntjes kraken er eenige, de men schen (niet weg te cijferen) rapen ze voor de lekkerbekken bdj duizenden op en toch ver mindert hun aantal niet. 'Dat komt vermoedelijk wel hierdoor, dat het rapen slechts tot het laatst van April is toegelaten. Daarna hebben dus de kieviten puistig gelegenheid hiun eieren uit te broeden. Wat een foefjes soms de menschen uit halen om de eierproductie der kieviten op. te voeren, weet wellicht niet iedereen. Behalve de chaos van ingrediënten, die steeds in een jongenszak huizen, komt er voor vele jongens, die in zoo'n eierland' wo nen, nog een onmisbaar artikel bij. Hij draagt dan in zijn izak een of, meerdere kurken bij zich, die hij in den vorm heeft gesneden van een ei en bespikkeld met inktvlekjes. die een nabootsing van de teefcening van dat ei moe ten zijn. De jongen heeft dan een gaarnestje aan gelegd. Aan een hekpaal, een greppel, een graspol of Iets dergelijks heeft hij een her- kenningsteeken, eoodat hij zich later dadelijk kan oriënteeren waar het nest te vinden is. Zoo kan hij den kievit er toe brengen zijn viertal eieren te leggen en zich die allemaal vermeesteren. Boven dat aantal gaat ln den regel het legsel van den kievit niét. Nu kan zoo'n jongen ook wel eens te pak ken worden genomen, doordat een ander zijn gaarnestje heeft ontdekt en als deze hem dan voor is, staat hy er haast. Vroeger was dat niet zoo. MIen beschouwde het vinden van een nest met een kurkei (o" ock wel een bespikkelde aardappel) als ne eigendom van een ander en eerbiedigde dat fbit waren van die ongeaohreven wetten ln het vrije natuurleven. Later, toen het onder' scheld tusséhen het teljn en het dein blijk baar wat vervaagd la, werden ook die onge schreven wetten niet meer geëerbiedigd. Een winstgevend pleizierreisje van Neder- and naar Roemenië kon ivoor een poosje ge- eden iedere, eenigszins welgestelde Neder- ander ten gevolge van de eigenaardige Valuta-verhoudingen zichzelf veroorloven! Men maakte een reis en verdiende nog geld bovendien. Men kon n.1. op een zeker oogenblik ln de stad Boekarest voor 100 Duitaehe Marken 109 Ro nieensohe Lei koopenl In Keulen echter kreeg tmen voor 100 Lel omgekeerd 140 Mark! Indien men nu den koe ras tand van den Mark eens rond op én oent zet, dan kon een reislustige voor 2000 gulden rond 200.000 Duitsohe Marken koopen. Daarmede reisde hy vergenoegd door Zwitserland, Tirol en Hongarije maar Boeka rest...» Hier wisselde hy zyn Duitsch geld ln voor Roeuicensche nrunt cn kreeg zoodoende 218.000 Lel. Over Boedapest, Weenen, Passau, enz. ging de schoone reis dan naar Keulen, waar voor de 218.000 Lei 805.200 iMarken werden uitbetaald. By de terugkomst te Amsterdam werden voor deze hoeveelheid Marken (gesteld dat n- en verkoopfcoers gelijk zijn) ƒ8052. teruggegeven. Berekent men nu de onkosten der reisbiljetten op b.v. 5200 Mark, dan heeft men de gelegenheid gehad een aardige rond reis te maken en duizend gulden schoon geld te verdienen 'bovendien.enkel door vier maal een wisselkantoor binnen te loopen!-.. En toen hy erover nadacht, waar die sW„i toch vandaan gekomen zou zijn, zag hli W dat. hy nog nooit gezien had. Onder de wils uitgespreide takken van een aatbessensteun stond een klein deurtje. Tonny begreep <il, de sleutel bij dat deurtje hoorde. En Ja kon de deur openen en trad binnen. II. ten wagentje. Hot mond aan den rantfvui Lu* klein boacn Tonny holde er he-m Hl,n 1 Het is natuuriyk alleszins waarschyniyk," dat het in ,de practjjk door niemand op deze wijze zou worden gedaan of dat er eenmaal als valuita-rykaard op reis iets meer zou worden uitgegeven, imaar de mogeiykheid be staat niettemin. En in den geld- en wissel handel wordt het bewys dagelijks geleverd, hoe men alleen door wisselen geld verdie nen kan! 'n Volgende maal verte! ik u eens hoe een eenvoudige scheepskellner op een stoomer naar Zuid-Amerika 'n aardig fortuin Ver dient, door enkel het ontvangen geld van Hollanders, Engelschen, Portugeeaen, Span jaarden, Argentyuem en Brazilianen op han dige wijze te wisselen en van het koersver schil te profiteeren! De tooversleuteL I. Agnes was een heel rqfc meisje. Ze had poppen en een kruiwagen en een poppen wagen" cn een drieiwielig fietsje en nog veel meer. Ze bezat alles wat ze maar wenachen kon. Tonny, haar buurjongetje, was een arme kleine jongen. Hy had maar één stuk speel goed en dat was een houten wagentje. Maar op eeri dag gaf hy dat aan een ander jon getje, dat in de vacantie naar een (badplaats zou 'gaan en graag zand wou rijden in Ton- ny's wagentje. Tonny keek over de schutting naar Agnes Hy wou, dat ze hem vroeg, met hem te spe len. Maar Agnes was helaas niet altyd even lief. Zoo nu en dan deed ize net, of ze hem niet zag en een enkelen keer zelfs zei ze- ,yGa weg, ik speel niet met je". Dat was dien dag ook gebeurd. Hot eerato wat hy zag was «IJn «|ggn h()i|_ kreet van biydscha'p. En toen hy er "dïëhteu kwaim, zag hij dat er een klein paardje, vóór Het wagentje was in een oogenblik vel dwergkindertjes, allen met groene pakjes aatn en roode mutsjes op. „Kijk eens omder de bank," zei Tonny. Daar stond een mand vol brood, boter vruchten, koekjes en chocolade. „Dit- is het prettigste spel, dat ik ooit ge- speeld heb", zei Agnes. Eindeiyk kwamen ze bij een veldje met dicht zacht gras, vlak by een helder beekje. Een klein eindje verder stond een snoezig klein huisje met kanten gordijntjes voor de raampjes. Toen ze belden, kwam er een dwerg-vrouwtje, dat hu.n (kokend water gaf voor de thee in een klein keteltje en melk vatn een kleine koe. Wat was het een heer lijke phwiicl in. Toen ze weer maar huis gingen, kwamen ze by een stuk weiland langs een riviertje. In dat riviertje lag een Ark van Noaoh. Maar rriet zoo'n gewone speelgoedamk. De dieren liepen im en uit, Noaoh was aan het gras m uilen en zyn vrouw aam het karnen. Tonny rield stil en allen stapten uit. „Wou jullie wat rijden op onze dienen?" vroeg Noacb vriendelijk. Dat wilden allen graag. Tonny reed op den olifant en Agnes op de giraffe. De dwergkinderen redien op de kiel» nere dieren. Het was heeriyk, maar eindelijk,, moesten ze toch weg. Tonny en Agnes bracht ten de dwergkinderen maar hun buisjes en reden tóen verder, tot ze weer by den rand van het bosch kwamen. Daar lieten ze het paardje en wagentje staan en gingen door het deurtj" weer den tuin ln. Tonmy deed het deurtje van dwergenland weer op slot. „Wat nullen we nm met het sleuteltje doen?" vroeg hy. ,3cgraaf het," zei Agnes. „We zullen wel precies onthouden waar het ligt. Dan kunnen we altyd maar dwergenland gaan, als we willen." En *e begroeven den sleutel op een heel veilig plaatsje. Maar den volgenden morgen, toen ze terugkwamen, was de sleutel toch verdwenen. Misschien had een mol hem ver plaatst met graven. En hoe ze ook zochten, ze konden hem mooit terug, vinden. Oplossingen der vorige raadsels. I. Veel geschreeuw en weimig woL Eeuw - vol - vin - heg - en - hen - Veluwe sneeuw. II. Vrindenkring (wr in den kring) of ver ln 't rond (v erin iets, dat rond Js). Goede oplossingen der belde raadsels ont vangen van: Nieuwe raadsels. n. Dp den eersten regel den naam van een klein gewicht, op den 2en een ander woord voor redevoering; op den derden iets, waar door ons 'bloed stroomt; op den 4en een ander woord voor teeken. Op de eerste ry van lboven naar beneden komt dam hetzelfde woord als op den eersten regel. Is er iets niet in orde met Je wagen, Jack? Welnee.heelemaal ,niet kwam de stern vam onder de auto ik ben er alleen maar onder gekropen om uit de zon te zjjn!.... Gedecoreerde Moeders. Door den Minister van Oorlog van België is ikort geleden een wetsontwerp ingediend, „waarbij de moeders der voor het vaderland gesneuvelde militairen het recht hébben de eereteekenen te dragen, wellke aan hun zonen zjjn verleend!... (Bruiss. Oorr. „N. R. Ort."). De Modesldvinl De vrouw wil altijd, naar de mode zijn en dat is haar eenige gedachte. Gelukkig daarom de man, die zich niet met eenige vrouw in laat.... Zij (behoort ham toch niet toe! Zij behoort toe aan het schijngedrocht: Mode! kan dien Afgodédienst heeft zij zloh gewijd. Voor dezen dienst buigen zij zich allemaal en eenmaal zal hij er haar nog toe brengen met een ring door den neus te loopenl.vu__ („Nwe Ort."). De Jacht nadr Fortutnl Kort geleden deed in het stadje Beyers- poort in de nabijheid van de premier Mine" in het Pretoria District, een gerucht de ronde, dat ergens in de buurt van de pre mier diamanten waren gevonden. Volgens een oud gebruik, kunnen nieuw ontdekte velden, die nog geen eigenaar heb- ben, ln bezit worden genomen door degenen, die er loopende en zonder gebruik te ma ken van 'kunstmatige middelen van vervoer het eerst bij komen. Op het vernemen van dit gerucht nu haast ten izich meer dan twee duizend1 personen uit de omliggende streken naar de velden, om er voor zich zjg. „Claims" af te palen. Sommigen hunner, wier corpulentie het hard loopen onmogelijk maakte, gebruikten beroeips-hardloopers om naar den van te vo ren uitgekozen grond te rennen.... („De Volksstem"). Het eenige goedkoope! Het eenige wat tegenwoordig nog goed koop is is het leven van eeij Amerikaansch burger tijdens een Mexioaansche revolutie!.... („Philadelphia Press"). 'n Wonder! Overleden op 12 Februari 1.1. In Stratford House, Sandow Park Turnbridge Wells Lady Henrietta Letitia weduwe van.... Julius Caesar!... (Advert. in de „Times"). Het nattige geschenk! In de Vereenigde Staten het land van de bijzondere en buitengewone, maar niet min der vaak van buitensissige en extra-vagante mogelijkheden is sedert kort een bond op gericht van menschen, welke er naar willen streven elkander bij het huwelijk niet meer allerlei prullige of in het oog loopende kost bare geschenken te offreenen, doch uitslui tend „nuttige" zaken, die zonder meer in het huishouden kunnen worden aangewend. Na verschillende koffiekannen en piano- stoeltjes behangselpapier en groente-em mers te hebben gewisseld, is een kort geleden in den echt getreden ledienipaar van den Bond verblijd met de toezending vata twee doelmatig versierde en keurig afgewerkte..... gummistokken! (.London Opiniom"). Inde d(t\gen van het Wittebrood! Welke Familie te Hilversum heeft voor een jong gehuwd paar uit netten stand te huur een tuinmanswoning, stal of garage, die voor woning is in te richten... (Advertentie „Alg. Hbld."). Nog 'n advertentie..... Te koop wegens uitscheiding van zaken een prachtig groote opstand met toon bank en groot raam met spiegelruit, van alle gemakken voorzien, zeer geschikt voor groo- ten winkel of filiaalhouders, enz.. (Advert. „Weekbl. v. d. Handel1"). De Tijd! De tegenwoordige populariteit der wedren nen met het daarby gebruikelijk wedden in Frankrijk blijkt weer eens duidelijk uit een bericht in de „Paris Sport", hetwelk izegt, dat op de eerste races wan dit voorjaar te Auteuil dezen keer 235.000 Fr. aan entrées werden ontvangen, terwijl er in de wedkantoren voor meer dan 5.000.000 Fr. omging (Persbericht). Idyllische Toestanden Het k»n dan zoo weldadig zijn in het duin landschap. Je bent dan zoo geheel met jezelf. Niets geen rumoer rondom je en mocht je hoofd soms nog voizitten met allerlei muize missen, dan zullen die, ongemerkt, weldra op de vlucht gegaan zijn. Want uw aandacht m oet geboeid wordten door de voorjaarsklamken, die rond u klinken en het voorjaarsleven, dat rondom u begint te ontwaken. Bovenal zal uw aandacht getrokken worden door een zwart-witten vogel, die met korten wiekslag, allerlei vliegcapriolen uithaalt. Da delijk is daaraan de kievit te herkennen en bovendien mog door zjjn onophoudelijke uit- schettering vam kie-wiet, kie-wiet, waarvan ge dam zult hooien, dat hij het „kie" gerekt er uit galmt en het wwüet" kort uitstoot. Vooral dat vliegacrobatisme is 't, dat u vol bewondering naar dien kwieken vogel zal doen blijven zien. Ge hoort een eigenaardig gezoem, dat met zijn vliegen gepaard gaat. Ze stijgen plotseling, krijten hun kie-wiet, kie-wiet uit, buitelen over hun dwarsen kant ondersteboven en snellen dan, in allerlei bochten en wendingen vliegend, voort. Zoo kwamen er vaak een aantal hij elkaar vliegen, die daar een feest voorstelling in vliegcapaciteit geven. Vindt zoo'n jeugdige veldvagebond nu een kievitsnest met een ei er in, dan neemt hij dat mee en legt er voor ln de plaats het ImJ- tatie-kurkei. De kievit, die er met zijn sier lijken pluim op den kop wel heel pienter uit ziet, heeft die verlakkerij blijkbaar niet in de gaten en legt daarbij het tweede eitje. De kieviten worden beschermd, omdat ze voor den landbouw van groot nut zijn door het verdelgen van veel insecten. Ik meen., dat het Thijsse is geweest, die zoo aardig heeft beschreven, hoe de kieyiten staan te luisteren of zich iets in den grond beweegt en dat te voorschijn weten te bren gen. Ze trippen dan, net als vroeger een deeg trapper, heen en weer en luisteren nu en dan of er al wat naar boven komt klimimen óm te zien wat of die lichte aardbeving wel tot oor zaak heeft. De veroorzaker is dan als „de kievit" er bij om het nieuwsgierig aagje naar binnen te werken. Toen ik dat, of althans zoo iets, gelezen had, heb ik daarop ook wel eens gelet en als ge wat geduld er voor over hebt, izult ge dat ook wel kunnen waarnemen. Het aardige vlug voorttrippen en dan piot seling stilstaan is ook wel een der eigenaar dige bewegingen van den kievit. Zjjn vlugge tred, zijn witte befje, zijn pluim op den kop, en zijn sierlijke üjtn doen wel spoedig den kievit herkennen. En in de lucht kent ge hem dadelijk aan zijn kort-viuggen wiekslag. Het is nu de tijd van het buitenleven te gaan genieten en van de bewegingen van het gevogelte, vooral ook van die van den kievit, iets in u op te nemen. Robln<-on. De wonderen van den valuta-toestand!. Dr. B. „Weet je niet, dat het onbeleefd is, me zoo aan te gapen?" zei Agnes. En Tonny liet zich in zijn eigen tuin glij den en verveelde zich erg. Hy wou, dat hi. zyn wagentje maar zelf gehouden had, want nu had hy niets om mee te spelen. Hij ging ln het gras zitten en dacht er over wat lil wel voor speelgoed zou willen hébben, als hi het krygen kon. Terwijl hy daar zoo zat, zag hy opeens naast zich ln het gras een sleute liggen. Hy raapte hem op. De sleutel was te klein voor een deur en te groot voor e,)i klok. een gespannen was. Tonny's eerste gedachte wa/ hoe Agnes het wel vinden zou. Hy liep te en riep over de schutting: „Agnts, v r zulk een prachtig speelgoed gekregen, n,0' mooier dan da; vam jou. Komi maar kyjg,tl n En hy ibraoht haar by het milbesaijik, boompje en samen gingen ze nu door het kleine deurtje naar het wagientje en paardje aan den rand van het kleine bosch. Ze stapten in en Tonny nam de leidsels. „O, Tonny," Aigmes: „Van wien heb je dit gekregen?" Toen ze een eindje gereden hadden, kwa men ize bij een troepje dwergkindertjes, die onder een .paar dwergboompjes speelden. Tonny stopte en .zei: „Laten we hen meene men op onzen .picnic." „Er is niets te eten," zei Agnes. Het paardje draafde lustig voort. N. de B.; A. de B.; 8. B.; F. en M. B.; G. de B.wU. B.; M. te B.; C. B.; L. v. B.; W. C.; M. D.fF. D.; L. E.; H. v. d. E.; A. F.; H. de U.: 8. v. G.; W. de G.; L. O.; D. G.; W. G.; I. H.; A. H.; B. H.; M. de H.; li. v. II.; O. de H.; J. H.; J. J.; N. J.; N. K.; A. K.; W. d. K.; V. en W. K,; H. J. v. K.; C. K.; L. K.; H. v. d. K.; J. H. K.; C. K.; F. K.; L. de K.; L. U 0. de L.; F. v. d. M.; M. M.; P. N.; M. N.; G. OM.; G. O.; A. B., O. I.. en G. P.; i. Pd M. P.; F. G. v. P.; W. R.; R. R.; II. li.; AR.; F. G. A. O. R.; M. R.; W. O. It.; T. H.; O. v. d. S.; J. G. S.; A. v. 8.; A. de S.; D. 8.; F. 8.; J. T.; N. en B. T.: D. V.; G. V.; F. V.; P. V.; M. v. V.: J. W.; P. A v. W.; M. de Wl; J. G. M. W.s L. W.; A. Z.; E. de Z.; A. Z. I. Ik ben een bloeiende struik en word met 6 leters geschreven. Neemt men de eerste leter weg, dan word ik een snaren instrument. Als daarvaji de eerste letter weg genomen wordt, blijft er een bewoner vam een land in West-Europa over. Neemt men weer de eerste letter weg, dan ontstaat er een voegwoord. En als daarvan de eerste letter weggenomen wordt, krygt men tot rest de letter r. Maar beste kerel loop tochloop toch niet zoo allcimenschelijk hard.We hebben nog vijf Kilometer voor den boeg! Dat is juist de reden, man.Ik wil er wezen voor ik moe ben!... Iemand zag zyn vriend liggen onder een auto enkel de ibeenen staken er onder uit...

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 12