wmz Eerste Blad. MARQUERITE's WONDERE JAAR J5I «SÉ, I patent BAAI L Ihf.t rfste merk, tabaki Lloht op voor auto's en fietsen: Donderdag 80 Maart7.57 nnr ftfjdag 31 7.59 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Poincaré, die aanvankelijk zoo weinig op had' met de a.s. conferentie te Genua, dat hij geen plan had er zelf heen te gaan, is plot seling van idee veranderd. Naar thans uit Parijs gemeld wordt, zal hij het laatste ge deelte van de bijeenkomst toch persoonlijk meemaken. Die verandering van inzicht heeft vermoe delijk haar grond in het feit, dat men te Pa rijs niet veel vertrouwen heeft in het be- 'zoek dat Schanzer, De Italiaansche minister aan Londen gebracht heeft Men knoopt hieraan vast, dat de Italiaan met Lloyd George zal samenwerken, waartegenover dan alleen de president van den minister raad het Fransche standpunt zou kunnen verdedigen. Te meer acht men dit te Parijs noodig, omdat men daar Lloyd George er van verdenkt met het plan van een volken- vereeniging te willen komen, waarvan men te Parijs niets wil weten. Londen, 28 Maart Vernomen wordt dat Schanzer voor zijn reis naar Londen van Poincaré het verzoek heeft ontvangen, den Engelschen Minister-president te wijzen op het toelaten van den Volkenbond tot d'e be sprekingen op de conferentie van Genua. Poincaré hecht hieraan bijzonder veel waarde in verband met de houding van de Amerikaansche Staten. Benes is 8 weken geleden, om Lloyd George tot aanvaarding van het voorstel van Poin caré te bewegen te Londen geweest Schan zer is evenwel niet gelukkiger geweest dan Benes. De Engelsche regeering heeft me degedeeld, dat zij het voldoende acht dat de Volkenbond door een aantal deskundige vertegenwoordigers aan de Conferentie deel neemt Aan het Secretariaat van den Vol kenbond kan overgelaten worden, om des- gewenscht deskundigen naar Genua te zen den. De geallieerde deskundigen hebben Maan dag het onderzoek voltooid van de Britsche voorstellen inzake de financieele en econo mische problemen, welke te Genua zullen worden besproken. De „Daily Telegraph" meldt, dat de deskundigen later op den dag de ontwerpen der adviezen hebben nage gaan over de punten van algemeenen aard o.a. de wijze van. werken te Genua, de liqui datie der Russische schuld en andere Rus sische aangelegenheden. De (hdviezen zijn met algemeene stemmen vastgesteld en zul len door elke delegatie aan haar regeering worden voorgelegd. Als de vijf betrokken re geeringen zich vereenigen met de adviezen hunner deskundigen, dan zal de Italiaansche regeering ze onder alle mogendheden, die naar Genua zijn uitgenoodigd, laten circu- leeren. Het plan voor een internationaal consor tium werd eveneens goedgekeurd. De verklaring van dea rijkskanselier. Bij de opening vam de Rlijksdagsvergade- ring op Dinsdag j.1. mam dadelijk de rijks kanselier het woord voor een uitvoerige be strijding van de nota van de commissie van bersteil. Hij wees op die moeilijkheden bij het tot stand brengen van het ibedastingoomipro- mis en noeimde dit een integireerend 'bestand deel van de heele ibuitenlandsche politiek. Een inbreuk daarop moet tot ernstige stoornis leiden; deze heeft nu plaats gehad door de nota der commissie van- herstel. De 'buiten gewone grofheid van dien geleibrief toont duidelijk, dat de oommissiie de ernstige po gingen der Duitsche' regeering in geen enkel opzicht gewaardeerd heelt en dat zij geen begrip heeft, met name van de beteekenis van de belastinghervorming. De belasting druk mag niet alleen afgemeten worden naar het nationaal en het particulier vermogen, dooh dient ook rekening tè (houdJen met de verbruikskracht van de heele 'bevolking. Hoe het daarmee bij1 het Duitsohe volk staat, kan geen on'bevooroor dteeld toeschouwer duister zijn. Daarbij komt nog de onzichtbare belas- FEUILLETON. oeer MABEL BARNES—GRUNDY voor Nederland bewerkt door ELLY HARTING. Het llj'kt wel of ze leeft," zei ze haar vuist er "tegen ballend. (De 'bel hee ftde gedaante van een schildpad.) T)oe niet zoo dwaas, Amaha,beval ik een lach onderdrukkend. „Ik zal probeeren alles niet zoo telkens kwijt te raken, maar die dingen verdwijnen vanzelf. Ja, M'fnou" antwoordde ze ernstig. „As nooit niks verloren werd, aooas haarspelde' jouen ze niet op de wereld zijn.'" Na deze orakelwoorden wandelde ze met „Her het pad afop twee nog meer dan ge- wrJTniiik scheef geloopen hakken. Thialde Dimbie's brief - hij schrijft mij ai Ven dag, soms wel tweemaal onder de Jniswens uit en las hem over voor den nu fv zal maar niet zeggen voor den hoeveel- Btenkeer; één pasage toch ken ik van buiten: ver- naar armen om tmg, welke haar grond vindt in den stand der wisselkoersen en de afhankelijkheid van het buitenland, welke in Duitschland steeds toeneemt. Het is in ieder geval onmogelijk bronnen te vinden voor 60 miljard aan nieuwe belastingen. Inplaats van bij te dragen tot het scheppen van ordelijke verhoudingen, heeft de commissie van herstel die heele Duitsche huishouding in al haar lagen geschokt. Dit is een in het oog loopend voorbeeld hoe de politiek van geweld het vraagstuk der schade loosstellingen niet verder kan brengen, doch integendeel den heelen eoonomischen toe stand der wereld in gevaar brengt De eischen vormen alleen al om parlementaire en poli tieke redenen een volkomen onmogelijkheid, om niet te zeggen onzinnigheid. Wirth weeB vervolgens ook de maatregelen van toezicht van de hand als een inbreuk op het zelfbeschikkingsrecht van het Duitsche volk en zei, onder stormachtigen 'bijval, woor delijk het volgende: „Wij kunnen er ons niet toe neerleggen, dat dit willekeurige en vol komen ouvruchtbare stelsel van toezicht nog verder wordt uitgebreid. Dat is de eisch, waaraan zich geen Duitsche regeering in het belang van het verarmde en noodlijdende volk kan onderwerpen." De vreemde mogendheden moeten zich herinneren, dat na het sluiten van dien vrede en ook nog bij het ultimatum vain Londen uitdrukkelijk verzekerd is, dat de coanimissie van herstel nimmer over der gelijke bevoegdheden zou beschikken, als thans worden geëisdht. De Duitsche regeering aal het nauwlettend onderzoek der nota verder voortzetten, voor dat zij haar schriftelijk zal beantwoorden. Zij zal ook ira het vervolg door een politiek van nakoming harer verplichtingten practisch aantoanen in hoeverre zulks mogelijk is en ondanks de gevoelige stoornis tengevolge van de nota der oommissie van herstel met ad haar krachten op het ingeslagen pad voort gaan. Tenslotte verklaarde de rijkskanselier nog steeds niet alle hoop te hebben laten varen. Men dient thans te kiezen tussohen den geest van Genua en den 'geest van de jongste nota der coanimissie van herstek Het is ondenkbaar, dat men lichtvaardiglijk het herstel van de wereld in gevaar zal brengten. Het inzien van de economische vereisohten, zal, naar te ho pen is, ook de tegenstanders er toe brengen Duitschland voor den weg naar het verderf te behoeden. De Rijksdag heeft de redevoering van' den rijkskanselier met de grootste instemming ontvangen. Van de 'oppositie kwam Dinsdag alleen Hergt voor de Duitsch-nationaLen aan het woobd. Hergt beschouwt de nota van de oom missie van herstel als een deel uit het alge meen offensief van Frankrijk tegen Duitsch land, Frankrijk, dat reeds een tweeden ooi- M'oedigen oorlog, namelijk, dien tegen Enge land, heeft gewonnen, maakt zich thans ge reed om Duitschland 'den genadeslag toe te brengen. Zoo is ide nota door het Duitsche volk in heteerste oogenlblik opgevat, maar door de onjuiste leiding van de regeering is die verontwaardiging alweer verslapt. Hergt is het eens met de weigering om die buiten- landsche controle te laten uitbreiden, doch vindt dat deze weigering rijkelijk laat komt. Voor het overige betoogt hij, dat de (geschie denis leert, dat Duitschland veel 'had kunnen bereiken als het maar eerder geweigerd had. Deze opvatting wordt volgens spreker vol komen bevestigd door de jongste mededee- lingen van Tardieu en dergedijken. Eens imoet het toch zoover komen en alle uitstel miaakt de positie van Duitschland nog maar slechter. Tenslotte voerde Stampifer voor de sociaal democraten het woord. Hij viel vooral de Duitsch-nationale persuitingen aan en ver- eenigde zich in' het algemeen onet de verkla ringen der regeering. Berlijn, 29 Maart. In de Rijksdagzitting van heden hield de minister van Buitenland- sche Zaken, Rathenau, een rede waarin hij de teleurstelling te kennen gaf, die de scha deloosstellingsnota van de hoop op een wer- kelijken vrede en mogelijke regeling der schadeloosStellingskwestie had bereid. Binnen 21/, maand waren 100 Lntergeal- lieerde nota's op de Duitsche Regeering neergekletterd. Frankrijk toonde slechts Vrees voor een aanval van het volkomen ont wapende Duitsche volk. Het moest liever den weg wijzen, hoe Duitschland de betalingen in goud kan verriohten en tegelijk de valuta in stand houden. De te Cannes ingediende memorie over den Duitschen belastingdruk, was nog niet met Ingezonden mededeeling. Tante Letltla gaat langzaam achteruit. Zij lijdt rüet en, haar geest Is volkomen helder, Ze heeft me een heeleboel gevraagd over ion... zij lachte zelfs zwakjes om Amalla en haar malle gezegden. Zij weet óók geen middel tegen het kraken van schoenen on baleinen, en zegt, dat er altijd wdt moet zijn. Haar oude Aim had een slecht passend gebit en haar tanden bewogen zich op schrikaanja gende manier als ze sprak toch vond tante dat geen, voldoende reden om haar op te zeggen. Ik telegrafeerde Nlanty me te schrijven hoe je het maakt. Je vertelt me er niets van in je brieven, slecht kind. Ik zal je een flink standje geven en een pak slaag als ik thuis kom." Ik keek voorzichtig rand of niemand (noch Amalia noch Jumbles) het konden zien en kuste biet papier en kuste het nog eens. HOOFDSTUK XIV. Moeder en Peter arriveeren. Ik zeide, dat moeder en ik een vredigen. gelukkigen tijd zouden hebben tezamen; dat we 's morgens zouden babbelen en 's avonds over Amalia zouden lachen. We doen niets van dat alles. We doen niet anders, dan al onze kracht en de mijne is maar heel zwak aan wenden om Peter te kahneeren en in een goed humeur te houden! Want Peter kwam met modder mee, nu een paar dagen geleden. Moeders schuld was het niet, dat moet ik erkennen. Zij verlaagde zich zelfs tot dub belzinnigheid, of, om bet maar eenvoudig te tegenmateriaal ontzenuwd. 3.000.000 arbei ders werken voor de schadeloosstelling en de verzorging van Duitschland. Duitschland had tot heden reeds voor 4ö.6 milliard gou den marken aan geld en waren afgedra gen, afgezien van de verloren waarden in Opper-Silezië. Zulk een belasting was in de wereldgeschiedenis nog van geen volk ge- ëischt geworden. Rathenau wees er verder op dat Duitschland volkomen was ontwa pend, terwijl Europa rondom overvloedig gewapend was met 47 millioen soldaten tegen 17 voor den oorlog. Daarbij moet men be denken, dat het Duitsche volk zulk een pres tatie in half verhongerden toestand, on danks binnenlandsche belemmeringen vol bracht eax nog daarenboven een algemeene omwenteling vermeed als redder der Euro- peesche beschaving. Rathenau herhaalde daarna de woorden van den Rijkskanselier, dat Duitschland, naar mogelijkheid zijn verplichtingen zal vervullen. Ten slotte zeide Rathenau, dat de wereld niet door den arbeid van een enkel land kan worden hersteld. De hechte samenwerking aller staten is daartoe noodig. Aan Duitsch land moet men de gelegenheid geven om op adem te komen. Dit is slechts door een inter nationale leening mogelijk, DUITSCHLAND. De pers over de rede van den kanselier. De bladen van de regeeringspartijen en van de volkspartij zijn ingenomen met de rede, die dr. Wirth gisteren in den Rijksdag heeft gehouden. Zij constateeren, dat sedert de omwenteling de eensgezindheid in het parlement en de openbare meening nooit zoo sterk is geweest als thans ten aanzien van de nota der commissie van herstel. De Vossiche Ztg. is van oordeel, dat de Entente geen recht heeft zich over den toon van den kanselier te verwonderen. Het blad leidt uit de toejuichingen „van de Duitsche volkspartij tot de onafhankelijken" af. dat de regeering op een overweldigende meer derheid in den Rijksdag j kan rekenen en hoopt, in verband met hei tweede deel der rede van dr Wirth, dat de Ententeregeeringen de schadevergoedingskwestie voortaan zelf weer ter hand zullen nemen. De Rote Fahne (communistisch) noemt de rede van. den kanselier Jammerlijk gesta mel". De recbtsche bladen zijn minder fel in hun kritiek. Zij juichen het toe, dat deze regeering eindelijk eens „neen!" durft te zeggen, doch betreurt, dat zij dat met aller lei voorbehoud en achterdeurtjes doet. De Deutsche Tagesztg. vindt de weigering van de voorwaarden te laat en te zwak, de Tag. vraagt welke daden op de woorden van den kanselier zuilen volgen. Een aanslag op Miljoekof. Dinsdagavond is aan het slot van een le zing, die hij in de boveniichtzaal van de Phiiharmonle te Berlijn bad 'gehouden, een aanslag gepleegd op den bekenden Russi- schen cadettenleider Miljoekof, die kort ge leden van een reis naar Amerika te Parijs teruggekeerd was en nu te Berlijn was ge komen om over zijn ondervindingen aan de hier wonende Russen te vertellen. Toen hij uitgesproken had en de trappen van het po dium afging langs de journalistenbanken, begonnen twee jongelui, die op de vierde rij zaten, op hem te schieten. Miljoekof liet zich dadelijk vallen, met het voor hem gelukkig gevolg, dat hij ongedeerd bleef. Evenwel trof een kogel den heer Na- bokof, hoofdredacteur van het te Berlijn ver schijnende Russische blad Ruhl. De heer Nabokof overleed binnen 10 minuten. Voorts zijn nog drie personen, ook Russen, dooh die geen polltieken naam hebben, min of meer ernstig gewond. zei n. Ze loog om hom thuis te houden. loog (ut vertelde hem, dat ze niet wist met wel ken trein ze gaan zou en dat het bed in de logeerkamer maar juist groot genoeg was voor één persoon. Oi Moeder! En zij vertelde hem, dat er schandelijk in gebroken werd Jn Dorking eni omstreken, zoodat het niet veilig zou zijn bet huls aan de dienstboden over te laten. Het eenige antwoord op dit alles was: „Phoehl" Als ik het goed begrepen heb stond hij op wacht in het station als een deteotieve in burger en overviel moeder, juist toen zij aan het kamermeisje Mary zeide: „Dag kind, zul je goed voor mijnheer zorgen. Denk erom, dat hij tweemaal in de week gelardeerde nie ren krijgt" „Neen, die krijigt hij niet,'' zei Peter grijn zend, terwijl hij den ooupé inhinkte, „want hij zal niet thuis zijn. Ik ga met je mee Em ma. Ik bedank ervoor te worden overgelaten aan de zorg van dienstboden, terwijl de jicht me zoo plaagt. Het is erg zelfzuchtig en dom mij zooiets te durven voorslaan. Ik ben even goed Blek als Margiuerite," waarop hij zich resoluut op de bank tegenover moeder neer zette en haar woedend aanzag. Op het oogenblik zit hij in de zon met zijn voeten op Amalia's blinkend witte stoep waarop nu een soort hiëroglyphen zijn aan gebracht, la Tompkins. Toen zij mij een paar avonden geleden door den tuin reed, ontdekte ik eensklaps deze wonderlijke bewerking van de stoep; ik was een en al verbazing.tot nu toe wist ik niet dat Amalia Oud-Egyptische kennis had. j Een heele rij lijnen, kromme en rechte* I punten en toeken* vertoonden zich aan mijn De moordenaars zijn terstond gearres teerd. Het zijn monarchistische Russen. Bij zijn arrestatie riep een van de jongelui uit: i k heb mij op Mujoekof willen wreken, om dat hij schuld heeft aan den val van het tsarisme". Het Saargebled. Uit Berlijn wordt gemeld: De Raad van den Volkenbond heeft, in strijd met de be palingen van het volkenbondsverdrag, het mandaat van het Fransche bestuur In het Saargebled verlengd tot 1 Januari 1925. ENGELAND. Londen, 28 Maart. Lloyd George zal waar schijnlijk zelf op 8 Aprü de motie van ver trouwen in het Lagerhuis indienen. Hij heeft ChurchilTs vrees weggenomen door het voor nemen uit te spreken, dat hij de sowjets niet zou erkennen voor dat zij in de praktijk een goed gedrag hebben getoond. Het conflict ln het scheepsbouw- en machine bedrijf. Het eerste gedeelte van de loonsverlaging in de scheepsbouw nijverheid, al. 10l/i shil ling per week, treedt Woensdag in werking; het tweede gedeelte, een verlaging van zes shilling, den 26en April. De organisatie der arbeiders heeft den 25.000 men aan de wierven aan de Mersey verordend Dinsdagavond in staking te gaan. De arbeiders van de werven aan de Teems staken eveneens. In Southampton staken 6000 arbeiders in het scheepsbouwbedrijf; in andere havents een duizendtal meer. IERLAND. Dinsdagochtend zijn verscheidene bran den te Belfast uitgebroken, o.a. in een jam- fabriek. Toen zich een menigte verzamelde, werd een bom geworpen, die drie menschen wondde. Londen, 29 Maart. De conferentie tusschen de vertegenwoordigers van de Britsche re geering, den Ierschen Vrijstaat en Ulster, is heden bijeengekomen met het doel den vre de in Ierland te herstellen. DENEMARKEN. Het arbeidsconflict Dinsdag werd in Deensche Folkeithing de kwestie van steun aan werkeloozen bij het huidige conflict behandeld. Deze kwam ter sprake door een tot den minister van bin nenlandsche zaken gericht interpolatie door een der soc. dem. afgevaardigden. De minister verdedigde de politiek, dat, indien het arbeidsconflict nog langer zou duren, geen steun meer zou worden verleend aan werkloozen en instellingen tot betaling van buitengewonen steun aan leden, die werkeloos zijn, ten gevolge van uitsluiting of staking. De interpellatie werd gevolgd door een door de soc.-dem. afgevaardigden ingedien de motie van watrouwen in dezen minister, doch deze motie werd verworpen. Een door de regeeringspartij ingediende motie van vertrouwen werd vervolgens met 7865 stemmen aangenomen. NOORWEGEN. Zooals te verwachten was heeft het Lag- ting het wetsontwerp tot instelling van ver plichte arbitrage bij arbeidsgeschillen aan genomen in den vorm waarin het Odelsting het ontwerp had teruggezonden. Het ontwerp is thans wet geworden en zal althans voor een jaar Noorwegen -vrijwaren voor stakingen en uitsluitingen. RUSLAND. Podwowki, een van de scheppers van het roode leger, verklaart in de „Izwestia", dat dé tweejarige diensttijd niet voldoende is voor een goede militaire opleiding. Hij raadt aan reeds vóér den dienstplichtigen leeftijd 'de jeuigd reeds de beginselen van een (mili taire opleiding bij te brengen. Terwijl de uitlevering van kunstschatten ter ondersteuning van de hongerenden door de Russische kerken in de groote steden zonder veel moeite plaats sohijnt te hebben, worden uit plaatsen in de provincie ernstige moeilijkheden gemeld. Bij de opvordering is het op tal van plaateen tot bloedige botsingen gekomen. De tweelingen Roea en Joaefa Bbaok, welke oog. Ik leunde wat naar voren om beter te kunnen zien en vertaalde ze vloeiend. Vader is zoo'n beetje egyptoloog en ik heb de betoekeni* van sommige symbolen opgepikt Amalla, met haar mond open, staarde me aan en reed me heftig bet huis in. Op zulke momenten beschouwt ze mij als „een beetje vreemd in het hoof en stopt me in bed. Peter schraapt nu zijn schoenen af op de stoep, na ze zorgvuldig te hebben vuilge maakt in het kruisbessenJbed. Door de voordeur moppert Amalia tegen hem, hij moet haar hiëroglyphen met rust laten. Peter, die niet aan zoo'n behandeling gewend is, zal mij zoo dadelijk zijn meening over haar komen zeggen. Eeni uurtje geleden heb ik moeder over gehaald mij onder den appelboom te rijden en bij me te komen zitten. In het gras fooikelen nog dauwdruppels en Peter zal lang leve zijn jicht zich niet bij ons durven voegen. Peters jicht is moeders eenige uitkomst geweest sedert haar trouwdag. Daar zij goed ter been is, kan ze als zijn tirannie ai te erg wordt, weg wandelen, eigen lijk vluchten. Ik kan er jniets aan doen, doch ik ben blij dat Dimbie weg is, nu Peter hier is; want ik ben er van overtuigd, dat Dimbie hem op een goeden dag de deur zou uitzetten en ter- wille van moeder zou ik er bedroefd om zijn. Bovendien wat zou htj de stoep vuil ma ken als hij daarop bew> 9 dansen dat is zoo zijn gewor- woedend ia, een soort van k d*. (Wordt x' met elkaar vergroeid zijn op een wijze, die haar onder de rubriek der „Siameeeche twee lingen" brengt, kunnen bij geen mogelijk heid door een operatie gescheiden worden. Dit zou voor beiden onmiddellijk den dood beteekenen. Thans is de tweeling opgenomen in een hospitaal te Chioago. Een der beide is levensgevaarlijk ziek; zij lijdt aan geel zucht. Sterft zij, dan is het andere meisje ter dood veroordeeld. Opstand ln Georgië? De „Daily Telegraph" meldt, dat een op stand tegen de Sovjet is uitgebroken in Ge orgië, welke een zeer dreigend fcarkter aan neemt Het spoorwegverkeer is op alle Zui delijke lijanen verbroken. POLEN. De sanitaire conferentie te Warschau. Warschau, 28 Maart De sanitaire confe rentie heeft haar werkzaamheden geëindigd. Zij heeft een rapport opgesteld, dat aan de conferentie van Genua zal worden toegezon den. Het bevat drie hoofdpunten, lo. een uit eenzetting van het epidemieën-gevaar, dat uit Oost-Europa dreigt; 2o. aanbevelingen tot het sluiten van voorgestelde sanitair® conventies; 80. schatting var de kredieten, die noodig zijn voor onmiddellijk te nemen sanitaire beschermingsmaatregelen aan de grenzen en in het binnenland van Rualand. Tegen de cholera. Warschau, 28 Maart. De minister van volksgezondheid maakt bekend, dat de Pool- sche regeering zeer strenge quarantaine- maatregelen genomen heeft as?t het station Kowno vanwege de buitengewoon snelle uit breiding van de cholera in Wolhynië. SERVIE. Een aardbeving. Het gansche oostelijke en noordelijke ge deelte van Servië is Vrijdag door een, ern stige aardbeving geteisterd, welke c.a. elf minuten duurde. Vooral Belgrado en vele provincie-steden werden getroffen. Te Bel grado werd eem huis volkomen verwoest, vele andere werden! beschadigd. I menschen vluchtten verschrikt naar de straat In hotel „Moskwa" ontstemd een paniek. Te Pozare- watsj, dat het meest heeft geleden zijn vele huizen totaal vernield. Hier en in twee an dere plaatsen zijn ook menschen omgeko men. VEREENIGDE STATEN. De strijd om het eiland WrangeL Volgens de „New York Times" heeft de heer Burnham, president van de American Game Protection AssoCiation, die het depar tement van Buiteniandsche Slaken ingelicht heeft omtrent de beteekenis van de expe- ditie-Stefanaon, bericht ontvangen, dat op het eiland Wrange! de Stars-and Stripes ge- hesdben zijn, tegelijk met de Union Jack. De drie Amerikanen), die de expeditie ver gezellen, zouden de AmerikaanBche vlag hebben geheachen toen zij- de plannen van hun Oanadeeschen leider ontdekten, aldus de quaestie aan de orde stellend wie het reoht van bezit vestigde. Gepantserde vrachtauto's. Te New York heeft een transportfirma, de Adarns Express Gompany, een nieuwen ver voersdienst ingesteld, die er op berekend is roovens af te schrikken. De dienst bestaat uit gepantserde vrachtauto's, die gebruikt zullen worden voor het vervoer van zaken van waarde. De bodem, de zijden en het dak zijn uit stalen platen vervaardigd, zoodat ko gels er op af stuiten, terwijl de chauffeur plaats vindt in een kogelvrije glazen over kapping. Elke wagen voert met zich mede vijf met pistolen gewapende mannen, terwijl aan alle zijden van den wagen schietgaten gelegenheid geven om van binnen uit te schieten!. Elke wagen bevat een kluis, die staat in een compartiment van pantserstaai. Misdadig New York. New-York blijft zijn reputatie van bande loosheid en moordzuchtighedd de laatste jaren met zooveel recht verdiend hand haven. Zondag waren er in die wereld weer drie moorden, alle gepleegd onder geheim zinnige omstandigheden en zonder dat van de daders ook maar een spoor ontdekt is. De revolverbandieten te New-York nemen onte genzeggelijk toe in aantal en driestheid; en ook de winkeldiefstallen en ladellchterijen worden talrijker. Staking In Maxsachusetts. lilt 8t, Laurenoe, ln den staat Massachu- setts, hebben ettelftke duizenden arbeiders In de textielindustrie Maandag het werk neergelegd. Dit is geschied wegens de loons verlaging met 20 pet. Slechts ongeveer de helft van het aantal arbeiders haa zich aan de fabrieken aangemeld; maar zij moesten weer huiswaarts keeren, daar de machine» geen kracht leverden. De mijnwerkersstaking. Uit Washington wordt gemeld, dat 75 der Amerikaansche mijnarbeiders zich bij de tegen 1 April vastgestelde staking zullen aansluiten. JAPAN. Een aanslag. Uit Shanghai wordt gemeld, dat aldaar door twee Koreanen een aanslag weid ge pleegd op den vroegeren Japanschen minis ter van Oorlog Tanagra. De revolverscho ten troffen echter niet den minister, doch doodden een dame. Verder werden 4 perso nen door verschillende schoten gewond. De daders werden in hechtenis genomen. KORTE BERICHTEN. Parijs, 29 Maart. De Kamer heeft met 405 tegen 107 stemmen het tegenvoorstel verwor pen der socialisten om den diensttijd te be palen op 8 maanden, in plaats van op an derhalf jaar, zooals de regeering voorstelt Ingezonden mededeeling. Een gezonden eetlust verwekken Foster's Maagpiilen, welke zorg dragen voor behoorlijke vloeiing der gal en afvoer der opgehoopte stoffen. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar, COURANT t iefflte. ik ben blij, ,dat je me mist, heel blif is dat niet slecht? Als jij naar mij - Tank hoeveel meer verlang ik dan niet i u mijn arme meisje, ik wil mijn arme: ie heen slaan en je groote vraagoogen kus- sen en al de vragen, die er in kwamen sinds jé oek-rijn, wegkussen.dat zal ik doen ik thuiskom.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1