NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA n.v. broodfabriek „de volhardinq Eerste Blad. MARGUERITE's WONDERE «JAAR ZATERDAG 8 APRIL 1922 50e JAARGANG ï)<wmee heeft U in eeri 0ogenblik een heerlijke soep qereed. proef pakje. NV HET STEEL RICEFLAKES frankrijk. Ingezupden Mededeellngen. HOOFDGRACHT 84. .Vendita importante di una quantitè di drappi inglesi per veatitl dl donne, alg- nori e sianorini, da Importatore italiano, nella casa HOOFDGRACHT 84. Spezialmenta In prowisione pella cittè di Helder una quantitè dl pannlllno bril- lante della marina. La vendita sl fa dal princlpio dl sabato dalle dieel alla mattlna flnchè la setta della sera. Signor M. CANE. Si paria olandase FEUILLETON. hoofdstuk xvl Voorgevoelens. Amalia er I» een vermoeidheid van den gevut, die 'grootar ls dan de vermoeidheid van het lichaam. Dat kun jij niet begrijpen. Een vermoeidheid, die je niets anders doet wen- schen, dan maar atll te liggen, met je oogen gesloten, die je tpgen „haar uitkammen" doet optzien als tegen een onovetnkliimbaren berg. Je hebt het nog liever verward, dan zooveel inspanning te moeten aanwenden om het ont ward te krijgen. Ik weet wel, dat jij het voor mij ontwarren zoudfdoch de gedachte er aan doet me rillen. Alle g.- xdj daak. „Ze ligt niet meer ofp sterven, ze is dood." No. 5542 COURANT jLBONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING- Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. 0 en W Tndië p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4 20 ZnnrW.Lu J Sp. f 0-57», f 0.75, f 0.85. f 1.25. Modeblad reep. f 0.95 fl25fi2fflS Loa&e nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 'et. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Intere. Telefoon 60 Poet-Girorekening No. 16066. Op- en ondergang van Zon en Maan •n tijd Van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan Zon Hoogwater April óp?~' ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 9 a. 4.52m. 5.03 6.19 7.45 7.22 7.41 Maand. 10 6.15 5.33 6.17 7.47 8.22 8.41 Dinsdag 11 7.36 6.02 6.14 7.48 9.14 9,32 Woensd.12 8.56 w 6.33 6.12 7.50 9.69 10.1i Dond.d. 13 10.11 7.06 6.10 7.52 10.42 11.02 Vrydag 14 11.21 7.44 6.08 7.5411.2811.46 ïaterd. 15/, 12.23 8.27 6.05 7.55 12.03 12.27 SS——ff— V Licht op voor auto's en fietsen i Zaterdag 8 April8.18 uur. Zondag 9 8.15 Maandag 10 8.17 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Het Acht Uhr Abendblatt verneemt, dat de Russische delegatie ter conferentie van Genua een volledig uitgewerkt plan betref fende den opbouw van Rusland bij zich heeft. In dit plan zijn ook de voorwaarden vermeld, volgens welke de Russische regee ring den buitenlandschen staten wil toe staan, tot den binnenlandschen opbouw van Rusland bij te dragen. Het Russische plan zal echter eerst worden overgelegd, nadat de Russiche delegatie van de entente-voorstel len kennis zal hebben genomen. Het staat reeds vast, dat Rusland eiken eisch tot. te rugbetalingvan de schulden van vóór den oorlog van de hand zal wijzen, zoolang niet de entente zi«h bereid verklaart, de schade te vergoeden, die door de 'gewapende inter venties ih Rusland is veroorzaakt. D© drie Internationale». Ctaytrenit dei (beraadslagingen der drie Inter nationale» deelt de „Vorwarts" (nog een tee kenend staaltje (mede. In de iz.g. gemeenschappelijke verklaring werd oorspronkelijk gezegd, dat de tegen 20 April of 1 Mei op touw ite zetten betoogingen gemeenschappelijk zouden worden gehouden. Daarop verklaarden de vertegenwoordi gers der Tweiedé Internationale, dat zij dit zóó opvatten, dat natuurlijk in alle landen ge meenschappelijk zou worden gedemon streerd; wat voor den een gold, gold oók voor den ander en wanneer de soc.-dem. buiten Rusland inet decommunisten gemeenschap pelijk demonstreerden, dan moesten natuur lijk ook de bolsjewieken In Rusland op hun vergaderingen de mensjewieken en soc.-rev. met dezelfde -vrijheid aan het woord laten komen, tiet gevolg van deze verklaring was, dat op de onvoorwaardelijke gemeenschap pelijkheid niet werd aangedrongen. Thans heet het: zoo mogelijk gemeenschappelijke be toogingen. DUIT6CHLAND. Een overwinning der radicale spoorweg- beamten. De rijksvakvereeniglng van Duitsche spoorwegbeambten deelt mee», dat bij de gis teren gehouden bestuurverkiezing de hee ren Meune en Scharfschwerdt herkozen zijn evenals de andere bestuursleden, die tot de jongste staking den stoot hebben gegeven ADVERTENTIES: 20 et. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaetlon. teket) 60 ct. Kleine advertentie® (gevraagd, te koop, te buur) v, 14 regels 40 et., elke regel meer 10 et. bij vooruitbetaling (adres: Bureau r. d. blad en met br. cmder no. 10 ct. p. sdv. extra). Bewijano. 4 ct. Zij, die zich tegen de staking verklaard had den werden met herkozen. Na deze verkiezing werd door de rijksvak- i ereeniging een vergadering gehouden, vaariQ de eerste voorzitter Menne, een rede hield om de regeering en het Duitsche ver bond van ambtenaren den scherpsten strijd aatf te kondigen, Zesvoudige moord. Te Haifack, een gehucht in Opper-Beieren, zijn m een boerenhofstede zes menschen vermoord gevonden, drie volwassenen en drie kinderen. Ze lagen allen met een ver brijzelden schedel op den grond. Al het geld was gestolen. De staking der vuilnismannen. De staking der vuilnismannen in Berlijn, die ruim drie maanden heeft geduurd, is ge ëindigd. Zij krijgen nu 800 mark in de week, drie weken verlof met vol salaris. Duitsche groente naar Nederland. In den Rijksdag heeft <fe nationaal-libe- rale afgevaardigde Benthin- er op gewezen, dat te Hamburg in den laatsten tijd groote hoeveelheden groente gekocht worden door Nederlanders, met het doel deze naar Neder land te exporteeren. De rijksvoedingminis- ter deelde hierop mede, dat hij maatregelen z&l nemen om deston groente-uitvoer te ver hinderen. ENGELAND. Bezuiniging. In het Lagerhuis had Sir John Rees Dins dag een motie ingediend, strekkende tot be noeming van een commissie, ten einde een onderzoek in te stellen naar de scLr'kbarend' toegenomen uitgaven voor sociale doeleinden, onder welke hij uitgaven rekende voor onder- ujjs, huisvesting, armenzorg, oorlogspen sioenen, ouderdomspensioenen, arbeidswet geving, enz. De uitgaven onder deze hoofden rijn van 25 millioen.in 1899/Pl gestegen tot f 400 millioen in 1921/22. D<-'voorsteller be rekende, dait, ais men de werkeloozen niet meerekende, 30 millioen (menschen op eene bevolking van'48 millioen nu in den een of anderen vonm openbaren onderstand kregen. De hulpbronnen van het land (konden- zuiik een aftapping niet lijden, en hij had van een zijde, die hij niet noemen zou, vernomen, dat „de grootinquisiteur, die eiken druppel bloede perst uit de menschen; diie „superJtaxe" (extra heffing boven een bepaald inkomen) betalen, nu een ontzaglijke lijst van menschen voor zich had liggen, die .geen bloed meer over hadden." Hilton Young, de financieele secretaris vam de schatkist, gaf een koel anttwoord. 'Hij be riep er zich op, dat alle uitgaven door het Lagerhuis .bekrachtigd waren. Door de de preciatie van het geld waren ook die kosten van alle diensten verdubbeld en de bevolking was van 38 inilliqen toegenon tot 47 mil lioen. De regeering had zich groote inspan ning getroost om te (bezuinigen en het nieuwe onderzoek, dat men nu vroeg, zou nauwelijks meer opleverên. 9 De Engelsche nota over de oorlogsschulden. Reuter verneemt, dat de Engelsche regee ring, ten einde mogelijk misverstand te voor komen, wenscht, dat mem goed zal begrij pen, dat; Engeland geen betaling vraagt van de rente van oorlogsschulden, die door de geallieerden zijn aangegaan. De nota wil niets doen dan de geallieerde schuldenaren waarschuwen, dat, nu de drie jaren van op schorting der rente zijn afgeloopen(, Engo- land's vrijheid van handelen is hersteld. De nota is in overeenstemming met geschreven of stilzwijgende beloften aan de geallieerden, aan wie in zekere gevallen, zooals Italië en Roemenië, een opzeggingstermijn van ze® maanden is beloofd. Ook is het noodzakelijk Ingezonden Mededeellngen. 5,behoeven slechts 7Winuten mee te koken. /Vraagt Uoj Winkelier ROERMOND. Foitr'i kante derbekende dat, als de aanstaande begrooting wordt in gediend, het parlement op dit stuk niet ge bonden zij, doordat de regeetring daarvan aan de geallieerden igeün aanzegging heeft gedaan. De Iersche quaestie. Donderdag zijn wederom alle treinen, die van Ulster naar het Zuiden reden, door troe pen gewapende mannen op verscheidene pun ten aangehouden. Alle 'goederen uit Belfast werden uit de treinen gehaald, opgestapeld en verbrand. Een politiepatrouille viel Woensdagavond in het graafschap Fermanagh in een hinder laag van zeventig gewapende mannen. Drie politiemannen werden gewond; één wordt ver mist, die naar men meent, gedood is. Repuiblikeinsche troepen uit Dublin hiel den Donderdag een uit FAlee komenden trein aan, welke honderd recruten vervoerde, die op weg waren om zich aan te sluiten bij het Vrijstaat-leger. De republikeinen natnen de recruten gevangen en vervoerden ze naar de. republikeinsche (kazerne te Buttivanit. Een reoruut werd gewond. Donderdag had in een drukbevolkte straat te Dublin een vermetele gewelddaad plaats. Een groep gewapende mannen hield een auto aan, die bestuurd werd door politie-agenten. De mannen dwongen de politie-agenten om uit te stappen en reden zei ven met den wa gen weg. „Een alarmkreet. De ontvolking, dat is de vijand 1 De huwelijken verminderen in aantal, de wiegen blijven leeg en er worden graven Hoofdgracht 84. Spaansch importeur houdt gpdurende een week in peraeel Hoofdgracht 84, een belangrijken persoonlijken verkoop van een partij l»tq klasse Engelsche stoffen voor Dames-, Heeren- en Jongeheeren-Costuumseveneens aanwezig, speeiaal voor Helder, een partjj schitterend jnarinelaken. Verkoop geschiedt vanaf Zaterdag van 107 uur. Tolk aanwezig. gedolven. Blijft het gaan als nu, dan zal Frankrijk in 1966 niet meer dan 25 millioen inwoners tellen." Deze weinig opwekkende zinnen vormen het in velerlei lettersoorten gedrukte op sóhrift boven een artikel in de „Matin", waar- In hot blad een manifest weergeeft van den Nationalen Bond voor de uitbreiding vam de bevolking van Frankr^k. De cijfers, die de 'bond publiceert, zijn op onmeedoogende wijze welsprekend. In 1865 werden er op 300.000 huwelijken een millioen geboorten geteld. Op eenzelfde Aantal huwelijken in 1913 werden niet meer dan 745.o6o geboorten geteld. In het jaar 1919, het jaar van die demobilisatie, werden er 500.000 huwelijken gesloten en in 1920 werden er 834.000 'kinderen geboren. In 1921 volgde een sterke daling en de statistiek, rekening houdend imet de reusachtige 'ver liezen in den oorlog geleden, berekent, dat, zelfs al handhaaft zich het geboorte-cijfer van 1919, het aantal huwelijken in 1924 276.000, het aanital geboorten 466.000 zal bedragen. Bij een normaal sterfte-cijfer zal Frankrijk dus jaarlijks in inwoners-aantal1 achteruitgaan. De statistiek berekent voorts voor 1940: 160.000 huwelijken en 265.000 geboorten. Het land wordt elk jaar 360.000 zielen armer, zioodat het in 1965 niet meer dan 25 millioen inwo ners zal tellen. Aan het slot van haar troosteloos overzicht vraagt de ,;Matin": Zal de Kamer, die op het oogenihlik met hartstocht over Frankrijk's Legermacht beraadslaagt, zich bedenken, dat bescherming van het geboortecijfer het voor naamste deel is van elk program van nationale verdediging? OOSTENRIJK. De Monarchisten. Na een requiem" in de Stefanskerk voor ex-keizer Karei, waarbij de ministers, de bondskanselier, alle christelijk-sociale par lementsleden, tal van generaals en leden van de aristocratie in rouwkleederen aanwezig waren, hebben in de Ringstrasse monarchis tische betoogingen plaats gehad. De daar bijeen zijnde personen hieven het Keizerlied aan en ontblootten de hoofden. Sterke contingenten bewakingstroepen grepen in. Bereden politie trachtte de me nigte te verstrooien, daar er bericht geko men was, dat de arbeiders tot staking over gegaan waren en aan kwamen rukken om een tegenbetooging te houden. De politie wilde een botsing vermijden, hetgeen ook gelukte. Verscheidene monarchisten zijn in hech tenis genomen. DENEMARKEN. Woensdagavond is een officieele.mededee- lirvg verschenen over de voorwaarden van de schikking, die de vertegenwoordigers van de patroons en de vakvereenigingen hebben ge troffen ter beslechting van het arbeidscon flict. Vrijdag zullen de algemeene vergade ringen van-belde partijen er over beslissen. De loonen zullen met gemiddeld 15 procent worden verminderd. Van deze bepaling zijn enkele bedrijven uitgezonderd (zooals de me taal-industrie, de schoenfabrieken), waar de minimum-loonen onveranderd blijven en eenige andere,- waar de loonsverlaging bij on derlinge afspraak tot 12 .percent kon worden beperkt. De loonen voor overwerk en Zondagsarbeid blijven onveranderd. De bijslag voor het eer ste overwerkuur wordt echter beperkt tot 25 pet. en voor het tweede uur tot 331/» pet. De achtuurs-werkdag blijft in stand met waarborgen tegen misbruiken. E m gemengde commissie zai het geheele vraagstuk van den werktijd- onderzoeken. Een dergelijke com missie zal de kwestie van het twee- erf drie- ploegenstelsel overwegen en een derde ge mengde ooemmissie zal de verdere punten van geschil, waarover .nog geen eenstemmigheid is bereikt, nagaan. Het vergelijk zal voor één jaar gelden. In dien de beide partijen het Vrijdag goedkeu- ren. zal het werk, voor zoover dat mogelijk is, op 10 dezer worden hervalt. ITALIË. Duikboot gezonken. Te Fiume is een duikboot gezonken, door dat bij een duikproef het manigat van den toren niet sluiten wilde, zoódat het water de boot binnenstroomde. De (bemanning zag evenwel nog kans zich te redden. Ingezonden mededeellng. 1 DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen? Beseft men het gevaar? Zou-het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands- methode aan te nemen? Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, sla peloosheid, urinekwalen, zenuwoverspanning, löome dagen en slapelooze nachten, stijve e*. gezwollen gewrichten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaarloozing doet ernstiger verschijnselen ontstaan als rheuxnatiek, vor ming van steen, spit, ischias, graveel, nier en blaasontsteking, waterzucht en urine- zuur-vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van 'het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels van de natuur: gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten, werden toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitput ting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloczlng. Behoed de nieren met Foster'a Rugpijn Nieren Pillen. Zij verster ken de nieren, lenigen de blaas, hun wer king doet de verschijnselen, door verzwak king van deze organen veroorzaakt, ver dwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op. dat de handteekening van James Foater op de doos voorkomt), zijn te Helder verkrijg baar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93, 1.76 per doos. 99 Denkt U er aan vroegtijdig Uw Paaa.ohbrood ta baatellen? WIJ kunnan ar dan da meeat mogelijke zorg aan beatedan. Kwaliteit genoegzaam bekend, la 'I niet T Tal. 14B. deer MABEL BARNESGRUNDT voer Nederland bewerkt door 1LLY HARTING. 82) e Ik ben zoo moe. roeger vóór mijn onge val pochte ik er op, dat ik nooit moe was. Misschien waren de inspanning om Peter tot kalmte te brengen en myn pogingen om den vrede tussohen hem en Amalia te bewaren te veel voor nuj in deze snikheete dagen Ik weet het niet. Ik weet alleen maar dat ik doodmoe ben. Zoo'n soort vermoeidheid, die me doet zeg- gen: „(Ja heen, Amalia," als zij anjj warm water brengt en mijn huisjurk en borstel en kam op het bed legt en de zware taak van aangekleed te moeten worden weer voor me ligt „Laat me nog een half uürtje met rust." E Dan 'begint ze te argumenteeren, zegt, dat - het water in dien tijd koud zal worden en ik herhaal, dat ik wachten wil en sluit mijn oogen ten teeken, dat de discussie is afge- •loopen. Ik weet, dat ze me vol verwondering aan- /iet. Hoe (kan ik moe zijn, die absoluut niets doe dan stilliggen, terwijl 'zij, die zoo onteet- tend veel gewerkt- heeft, zoo frisoh is als een hesntjs. 1 Je bent vriendelijk, maar je kunt niet be grijpen, hoe moe ik hen. Ik wil nog wat rusten. Zelfs het vooruitzicht van onder den ap pelboom te liggen in de nabijheid van mijn vriendjes, de mieren, kan me niet verlokken... want eerst moet ik door het aankleeden heen. Het tillen van het bed op den stoel doet pijn, ai is Amalia nóg zoo zacht- en teer, het rijden door de gang over de drempels doet pijn. Er moesten geen drempels en deuren en hoeken zijn. Ik zou willen vertoeven .op een zacht glooiende vlakte, gedragen willen worden op een golvende wolk, op dongen vleugelen. Ik 'ben moe van m'11 lichaam. Het is zoo lastig en pijnlijk. Ik wilde dat ik er mee af gedaan had vandaag. O, kon ik er maar uit stappen en in een nieuw sterk lichaam krui pen stralend en mooi voor Dirnbie. Het is hard, dat ons lichaam zoo uitgeput moet worden vóór we het ikwpjt raken. God zendt deze vermoeidheid zeker om het heen gaan gemakkelijker te maketf. Ik denk nu aan tante Letitiaze is heengegaan, heeft afgedaan met de wereld, weet nu wat achter den sluier is. Dïmbie zegt-, dat ze wegeliep. Ze was tot het laatste toe bij kennis, doek te mee «m selfa oen druif te eten. Toen «liep ze in. Dlkible zal nu thuiskomen, doqji niet voor over vier dagen. Vier dagen is héél lang om een vermoeid oud dametje te begraven. Wat zeg Uk toch? Word ik zelfzuchtig? „Vergeef me tante Letitia, ik wil u Dlmbie niet beknibbelen, Dltnble voor wien u zooveel gedaan hebt." Ja, de tijd zal wel gauw vooihij gaan. Moe der en Peter zijn nog steeds hier en als Peter in de 'buurt is, is er verdriet genoeg. - Ik hoor Amalia's voetstap. Ze komt de 'ka mer in en vertelt me, dat ik moet opstaan. Het is volstrekt nutteloos haar te stmeeken om „nog ©en klein slaapje, eventjes, om draaien," want ze zegt, dat het eetOcamerdag is, waarmee ze bedoelt, dat ze de eetkamer moet schoonmaken en geen -tijd heeft nog langer toe te geven aan de grillen van een lui, lastig meisje. Ik vraag haar of ze me in Moeder X'atuur's gewaad onder den appel boom wil leggen met enkel maar een zachte zijden deken over mij heen en ze is zeer ge choqueerd en zegt, dat „raeheer" Brook, de „vicaris, of Mevrouw Cobbold wel eens kon den kom^i. „Amalia", zeg ik, „dat gedreig met mijnheer Brook verveelt me. Wij hebben hier al zes maanden gewoond en het is nog nooit bij hem 'opgekomi n ons te bezoeken. En mevrouw Cchbolddie zien we nooit meer hier, Amalia." „Meheer Brook is ziek gewees'," voert zij aan. „Dan had mevrouw Brook (kunnen komen." „Ze moes' hem oppasse'." „Anne stakker, wat zal ze blij zijn met zoo'n goed excuus," zei ik. „Ik heb medelij den niet predikantsvrouwen, altijd moeten zij hun vervelende parochianen beaoektn, omdat het „pldht" ls. Ik hoop, dat ze-niet komen zal." „Het mooie sur vies wordt nooit gebruik'," zei Amalia droevig. Gebruik het dan nu modder hier li/ zei Ik vroolljk, „een prachtgelegenheld." Ze schudde luuir hoofd. „Het is veels te mooi om zoo maar te ge- bruske'. Mfrou Macintosh kan wel veertien dage' blijve' en hüj moch' het is 'kapot smijte'." (Hij is Peter). Ik vraag haar wat moeder en vader doen en zij zegt. dat Peter ,jze voete" op de stoep afkrabt „as een ouwe kip". Ze valt me aan met den borstel en ik smeek haar m'n haar te laten loshangen vandaag. Ik leg haar uit, dat het heelemaafl; in de war is en dat de wind bet wel uit de war zal ma ken en ons zoodoende heel wat moeite bespa ren zal. Ze kijkt me streng aan en zegt, dat er geen windje te bekennen is, dat het 80 graden in de schaduw is en dat als mijnheer Br. „Schel uit en steek het op," roep ik, „en als je nog eens mijnheer Brook's naam durft te noembn, gooi ik wat naar je hoofd." Ze maant me tot kalmte, neemt me op, legt me op m'n stoel en rolt ine naar buiten. Hier lig ik nu en wil positief niets anders doen, dan kijken naar de zachte, witte, donzen wolkjes, die het blauw van den hemel schij nen te w-il'len toedekken. Amalia heeft getracht me te laten eten. Ik weigerde. Moeder heeft geprobeerd met me te praten over DLmbie slimme mammie. Ik weigerde. Peter wilde ruzie met me ma ken. Ik weigerde weer- En nu zijn ze .opengegaan en hebben mij alleen at De schaduwen werden langer op het graa- veki en lik viel ln slaap. Toen Ik wakker werd en m'n oogen lang zaam opende (1'k keerde niet gaarne terug in een wereld' zonder Dimible) zag ik dokter Ronton naast mijn stoel zitten en mij naden kend aanzien. Ik verbeeldde me, dat hij daar al lang ge zeten had en voelde ine niets op mijn gemak. „Mag ik rooken?" was zijn eerste vraag. „Natuurlijk,"antwoordde ik, „is u allahg hier?" „Ongeveer een half uur," hü streek een lucifer aan. „Waarom heeft u mij niet wakker ge maakt?" „Heb je een slechten nacht gehad?" Ik knikte. „Ja, door de warmte." - „Waar is je man? Het is zijn tijd om thuis te komen," hij zag op zijn horloge. „Hij is weg." „Wegmaar hij behoort niet weg te gaan, nu je zxx>...zoo'n last hebt van de warmte. Wat voert hij uit?" „Mijn man is bij een tante geroepen, die stervende was," zei ik waardig. „Wat doet ze dan ook op sterven te liggen," zei hij knorrig. „O. dat is beter," kwam hij schaamteloos, „komt hij vandaag terug?" „Niet voor over vier dagen. Zijn tante heeft hem opgevoed." „Op het oogenblik voedt zij hem niet meer op," hij ijsbeerde op het pad. „Zijn plicht ligt in zijn huis." „Dimibie kent zijn plicht 'beter, dan wie ook," zei ik stijf. Werd* vOTOlfd.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1