J. J. H. KOOPMAN, DAMES-KLEEDERMAKER WESTSTRAAT 17. m Vrijdagmiddag meldde de bijz. cirr spon den! van de „N. Rott. Crt." c.m. aan zijn Ktar.tsloostuum naar maai, van prima blauwe en awarta leamgaren, en aerge, met zijde gevoerd, vanaf f66.00. Sportoostuum, mooie Engelsche slof, ongevoerd, f 45.00. Rokken naar elk gewenscht model, worden binnen enkele dagen geleverd. OPPER-SILEZIE. 24. 25. 28. 24—2911 18-21 7-12 1881 19:48 en Wit geldende voor 2 punten in den Oploseines wedstrijd. I o p G. C. Dibbetz, A. M. Engelmaan, A. W. Mi- ohels, O. M. MoolenoU.gü, a. G. van der Sande Lnooste, J. J. Verfaille; 2e. te benoemen tot gedelegeerde leden In het Beetuur der AmJbaonteeo.iool de hseren W. 'Houvlnf en O. HeijfNok en In het Be stuur der vakschool voor Mevr. 0. H. A. v. d, iHulêMHearwna en der. heer W. Houwlng, welke door de Oommissie van Bijstand voor het Onderwijs als zoodanig worden aanbevolen. Aanvulling bouwverordening. In de vergadering van den Raad dezer gemeente van 23 Aug. 1921 werd de be staande Verordening op het bouwen en de bewoning ten aanzien van enkele punten gewijzigd. Deze wijziging heeft de goedkeu ring van Ged. Staten niet mogen verwerven, speciaal doordat de Inspecteur der Volksge zondheid bezwaren naar voreni heeft ge bracht tegen de wijze waarop de watervoor ziening werd geregeld. De Commissie van Bijstand voor de Publieke Werken komt in een uitvoerig advies nochtans tot de conclu sie, dat het bedoelde artikel, zooals het door den Raad is vastgesteld, niet gewijzigd moet worden. Het komt de Commissie voor een ernstige miskenning te zijn van de rechten van eige naars van woningen, die onder vroeger vi- geerende bouwverordeningen hebben ge bouwd, dat de eischen in artikel 29 voor nieuwbouw gesteld toepasselijk zouden, wor den verklaard op bestaande woningen. Haars inziens biedt het 23 Augustus 1921 vastgestelde artikel 74.voldoende waarbor gen voor een goede watervoorziening. Terwijl de Commissie ontheffing van den aansluitingsplicht aan de waterleiding on der na.e »>r B ,r^moest<3r en W°thou- ders te stellen eisehen de beste oplossing achtjom de algemeen hygiënisohe belangen te dienen en tevens te letten op de belangen van bijzond» re personen, wenscht de Inspec teur der Volksgezondheid in ieder zondanig geval de Gezondheidscommissie te doen hooren. Met de Commissie van Publieke Werken zijn B. en W. van mtenirg, dat het inwin nen van het oordeel der Gezondheidscom missie, die toch al bevoegd is eigener bewe ging op te treden ingevolge artikel 14 der Woningwet, wanneer zij het aanbrengen van banpe^uidie verbeteringen nood zakelijk vindt, telkens wanneer ontheffing wordt gevraagd, overbodig is, terwijl dit verder de zaken onnoodig traineert. Op één punt kunnen B. en W. evenwel niet acooord gaat met het advies der Com missie van Bijstand, waar zij de door den In specteur der Volksgezondheid voorgestelde bepalirg om tegemoet de komen aan de veelvuldige klachten van huurders en on derverhuurders bij dubbele bewoning on aannemelijk verklaart wegens strijd met ar tikel 626 van bet Pvrg. Wetboek en zich onthoudt om een betere redactie daarvoor in de plaats te stellen. Het komt het College voor, dat een'ge voorziening omtrent deze aanff'Pgenheid zeer urgent is. Zij zijn de meenim; toege daan, dat een tusschen te voegen artikel 74bis de bezwaren bij dubbele bewoning ten opzichte van watervoorziening ondervangt. Bedoeld artikel luidt: Elk gedeelte eener woning, dat verhuurd of ot) andere wijze in gebruik wordt gege ven, wordt ten aanzien d<r watervoorzie ning als een afzonderlijke woning be schouwd. Het is verboden een gedeelte eener wo ning te verhuren, te onderverhuren of op andere wijze in gebruik te geven, zonder dat ten opzichte van het gedeelte voldaan is aan het bepaalde van het vorig artikel. Burgemeester en Wethouders kunnen on der nadere door ben te stellen eischen ter waarborging, dat alle bewoners van een per ceel of perceelsgedeelte de beschikking heb ben over een voldoend middel tot watervoor ziening, ontheffing verleenen van het be- paalde bij dit artikel. BUITENLAND. (Vervolg van het Eerste blad.) DE CONFERENTIE TE GENUA, Het Russische antwoord De Beril]nsche bladen leggen den nadruk op het zeer verzoenlijke slot van de Russi sche nota en achten geen reden aanwezig voor overmatig pessimisme. De „Vorwörts" is van oordeel, dat het voorstel der Russen om een nieuwe (des kundige) oonferentie voor de overweging van het Russ sche vraagstuk te beleggen, niet geheel zonder voorkennis van Lloyd George in bet antwoord is opgenomen. O Te Parijs acht men het Russische ant woord een botte weigering, gehuld in een schijnheilig requis.toir. een pompeuze uit eenzetting van leerstellingen, ziedaar hoe het sowjet-antwoori h.erv algemeen wordt bestempeld. Dit overtreft,nog de verwach tingen. Cfflcieus wordt te kennen gegeven, dat het met de af ^ijzing van de memor.e ge lijk staat. Noch in zake de propaganda, noch omtrent de schulden -of het herstel van het particuliere bezit, krijgen de geallieerden gewonnen spel. De hoofdzaak voor de sow- jets is credieten te krijgen. Deze vragen ze zelfs nog op een o ïhsleefde manier. Donderdagavond hebben Poincaré en Mil- lerand en nog twee ministers, die het ant woord op hun verzoek ook ontvangen had den, het dadelijk bestudeerd. De opvatting is. dat Frankrijk blij mag zijn de memorie niet mede onderteekend te hebben, dus voor dezen tekst n et de minste verantwoordelijk heid te dragen. Barthou zou zich dus tevre den kunnen stellen met zich van verdere deelneming aan de Russische besprekingen te onthouden. De regeering heeft hem vrij gelaten aanstonds te vertrekken of nog eeni- ge dagen te blijven om de tastbare resulta ten der conferentie in veilige haven te hel pen 'brengen, namelijk die der transport- en finarcieele commissies Daarop legt men te Parijs den nadruk, om te l?ten uitkomen, dat Frankrijk van ganscher harte meegewerkt heeft en een m:sl"kklng niet aan dit land mag worden geweten. Uit Landen wordt gemii. dat trt Russi sche antwoord in geen enk-Ion' B-'.tsHien kring als 'bevredigend beschouwd wordt. De toestand. bladDe toestand is vanmiddag uiterst merkwaardig. De algemeene vraag is of de oonferentie al dan niet nog bestaat. De En- gelachen gaan voort het standpunt te ver kondigen, dat de vredesonderhandelingen met de Ruaaon moeten worden voortgezet. De Engelsehe taktlek beoogt heel duidelijk den weg te openen voor de behandeling van het nlet-aar.vals-verdrag. Van vele zijden wordt opgemerkt, dat dit onmogelijk ls, zoo lang de Oost-grenzen van Polen niet gere geld zijn. De Engelschen stellen echter juist Hen opzichte van deze grens een acooord voor. De (bestaande grens zou worden er kend tot het tot stand komen van een nadere regeling, die door vreedzame onderhandeling zou worden getroffen. Dit zou op zichzelf al een toepassing zijn van het niet-aanvals- verdrag. De regeling van de Poolsche grens kwestie is hier echter onmogelijk. De Polen verklaren de conferentie te zullen verlaten op het oogenblik, waarop men zou prolbee- ren hier hun grenskwestie te ontwarren. Intusschen kan men moeilijk een niet- aanvals-verdrag met de Russen sluiten, wan neer hun regeering niet erkend is. Daarom zullen de onderhandelingen over de erken ning de jure moeten voorafgaan. Het "(mag échter als hoogst twijfelachtig worden be schouwd of de Franschen zonder economisch verdrag besprekingen over een erkenning de jure willen aanvaarden. Hier ligt op het oogenblik het groote punt van conflict. De Engelschen zoo zegt de correspon dent verder staan vooral sterk met hun betoog, dat men', na verkregen waarborgen yoor vrijheid en veiligheid van eigen onder danen in Rusland, beginnen kan met een feitelijk vredesluiten met Rusland en een erkenning van de regeering, .waarmede men nu onderhandelt, terwijl men verdere stap pen van hulpverleening afhankelijk kan ma ken van de gewilligheid der Russen hun economische verplichtingen te vervullen. Het is duidelijk, dat de groote onzekerheid en aarzeling in verschillende delegaties nog toenemen, naarmate men deze dingen scher per onder de oogen ziet. In een later bericht meldt dezelfde corres pondent, dat de toestand eenigszins verhel derd was. Men weet thans, dat de Franschen het niet tot een breuk zullen laten komen en zij schijnen bereid' hét Engelsche pro gramma te volgen. Verder stemmen de Franschen er mee in, dat het programma van Gannes verder afge wikkeld wordt. Wat dit programma omvat, is een kwestie, die nog wel meeningsverschii kan opleveren. Terwijl de Engelschen daar bij vooral hun niet*aanvals-verdrag in het oog houden, zullen de Franschen, gesteund door de kleine entente, die in werkelijkheid zeer afkeeng is van dit verdrag, andere pun ten op oen voorgrond brengen. Aanvankeljk zouden ej drie commissies gevormd woruen. Een voor het crediet, een voor de leeni.ig en een voor de quaestie van het particulier eigendom. Later werd echter beSiOien, nat oeze ene comnns8ies tot één zouden worden samengesmolten, die waar schijnlijk in Stockholm bijeen zal komen. Het Fransch verzet tegen oe Russische deel neming schijnt niet ernstig gemeend. Wat het niet-aanvals-verdrag betreft, dat zal 'beperkt blijven tot de Russische grens, waardoor alleen Rusland en diens naaste buren erbij betrokken zouden zijn. Alle mogendheden zouden echter mede-ondertee- kenen. Het is nog heelemaal onzeker of Rusland daaraan meedoet, nog te onzeker der, omdat de Engelschen verder nog een overeenkomst van niet-Russische staten voorstellen, die geen afzonderlijk verdrag met Rusland sluiten. De Russen zullen dit waarschijnlijk als tegen hun belangen ge richt beschouwen. Overigens heeft Italië ge zegd, dat het bij uiteengaan' der oonferentie bereid is een afzonderlijk verdrag met de Russen te sluiten. De Franschen voor verdaging der conferentie. Genua, 12 ,Mei. De houding van Frank rijk in het debat over de Russische zaken is zeer duidelijk. Frankrijk heeft de memorie aan de Russen niet geteekend. Het heeft dus al zijn vrijheid bij de bespreking behouden; het za! er waarschijnlijk, evenals België, of ficieus aan mee doen. Barthou zal zich er toe 'bepalen een eenvoudige verklaring af te leggen, waarhij hij zich uitspreekt voor een verdaging van de oonferentie. Hij zal zich niet verzetten tegen de vorming van een commissie van deskundigen om het Rus sische vraagstuk te onderzoeken. Het is waarschijnlijk, dat de Fransche delegatie er op zal aandringen, dat Maandag of Dinsdag de laatste algemeene vergadering der conferentie gehouden wordt. DUITSCHLAND. Eigenaardige knoeiergen. Dezer dagen werd gemeld, dat de Berlijn- sche politie zekeren Erioh Ansbach heeft aangehouden, die politieke documenten zou héböen vervalscht en deze aan de entente hebben uitgeleverd. De 24-jarige AnSbach heeft zich reeds vroeger herhaaldelijk aan vervalschingen schuldig gemaakt. Zoo ver vaardigde hij o.a. valsche pandbriefjes en valsche examengetuigschriften, voor het zoogenaamde eiinjahrige en voor het abitu- rium. Hij is de zoon van een gewezen gees telijke, die .wegens herhaalde dronkenschap en wegens zedenmisdrijven werd geschorst. Erich begon zijn loopbaan als scheepsjongen maar slaagde er later in, op het gymnasium te komen, dat hij in 1916 met een echt ein- jahrig certificaat verliet. In' den oorlog is hij herhaaldelijk gewond. Met een aantal op stellen had hij de aandacht weten te trekken, zoodat hij vergunning kreeg, om zonder het moodige abiturium de colleges te Goettingen te volgen. Hier kwam hij met links-radicale elementen in aanraking en werd hij zelfs wegens landverraad vervolgd, omdat hij anti militaristische circulaires had verspreid. Ook was hij een tijdlang geïnterneerd in een gesticht te Hildesheim, waar een onderzoek naar zijn geestestoestand werd ingesteld. Later was hij een jaar lang redacteur van een onafhankelijk socialistisch blad. In dat jaar heeft hij tweemaal getracht zelfmoord te plegen, Ansbach hai een zwager, die in betrekking was bij het Finsche gezantschap te Berlijn. In de woning van dezen zwager, die zich in het gezantschapsgebouw bevond, vertoefde Ansbach zooveel mogelijk. Daar is hij ook met zijn vervalschingen van politieke documenten begonnen. In het gezantschaps gebouw, waar hij zich veilig voor de politie gevoelde, fabriceerde hij lijsten van een groot aantal Sohupo-beambten, die ondanks door 24—30. Wit moet dus trachten zoo «n7 die mogelijk veld 29 te bezetten, doch W juist daardoor n een door Zwart zeer 2 gespannen valstrik. 22. 4440 ■■HS het ententeverbod nog in dienst zouden zijn genomen. Op deze lijsten stonden niet min der dan 64.000 namen van mannen met hun adres vermeld. Verder vervaardigde hij ge heime circulaires van het departement van verdediging en van officieren, die in het geheim bij de rijks weer zouden zijn inge lijfd'. Uit een ander stuk, dat hij vervaardig de, moest blijken, dat hij talrijke geheime studentenorganisaties op het spoor was ge komen. Ook de ledenlijsten van deze orga nisaties fabriceerde hij zelf. Hij had de le denlijsten van verschillende studentenver- eenigingen eenvoudig afgeschreven. Verder miaakte hij documenten betreffende een ge heime organisatie van vrijwilligers, die zich in geval van oorlog ter beschikking van de regeering zouden stellen. Meer nog, hij ver vaardigde eeii mobilisatieplan van het de partement van verkeerswezen en een plan van actie voor de Schupo van 'Zuid-Duitsch- land, vopr geval van oorlog. Ook op econo misch gebied was hij werkzaam en verstrekte hij inlichtingen en zelfvervaardigde statis tieken over den Duitschen uitvoer, over werkeloosheid, over de kolen/productie en over het productievermogen der fabrieken .an spoorwegmaterieel, enz. Het was hem niet, althans niet uitsluitend, te doen om geld te verdienen. Telkens als hij door zijn vervalschingen tot nieuwe complicaties of tot het wisselen van nota's aanleiding had gegeven, voelde hij zich uitermate bevredigd. Hij voelde dan, dat hij niet zoo'in onbedui dende rol speelde als de wereld' dacht, aan gezien twee staten, dank zij zijn arbeid, aan het twisten waren. "Hij beweerde zelf trou wens de eigenlijke leider der Duitsche bui- 'enlandsche politiek te zijn. Het materiaal, waarover hij voor zijn vervalschingen 'be schikte, haalde hij uit algemeen bekende hoeken en brochures. Hij onderhield betrek kingen met de verschillende buitenlandsche gezantschappen te Berlijn en had eigen cor respondenten te Brussel, Parijs, Bazel, VTainz, Wiesbaden, Breslau, enz. Vooral de Franschen. maar ook de Engel schen en Polen kochten het materiaal, dat hij vervaardigde. Hij stelde zich steeds voor. als een ambtenaar van oeconomische zaken en leende het materiaal steeds voor ten hoog ste een of twee dagen, daar men op het de partement niets van het verdwijnen der stukken mocht merken. Ansbach is gearres teerd, nadat hij had getracht een valsch staatsverdrag tusschen Finland en Tsjecho- Slowakije aan een derde mogendheid te ver knopen. Hij verklaarde geen medeplichtige te hebben gehad. Ook zegt hij, dat men hem voor zijn arbeid nooit heeft betaald. Hij kreeg alleen een vergoeding voor zijn on kosten. Men vermoedt, hier met een bijzon der geval van hoogmoedswaanzin te doen te hebben. Een zijner zoogenaamde slachtoffers blijkt Lefévre, de gewezen Franschen minister van oorlog te zijn geweest. Men weet, dat deze voornamelijk op de Duitsche Schupo gebeten was en onafgebro ken zoowel binnen als buiten het parlement op het gevaar dezer organisatie wees. Le févre beschikte steeds over talrijke bewij zen, over uitvoerig materiaal, waarin alles zwart op wit stond. Thans is gebleken, dat al dit materiaal in de documentenfabriek van Anspach werd vervaardigd. Anspach is zelf tweemaal te Parijs ge weest om zijn materiaal ter beschikking van Lefèvre en van het „2e bureau" van het mi nisterie van oorlog te stellen. Zijn materiaal over de geheime studentenorganisaties had hij geschreven op het briefpapier van een studentenvereeniging, dat hij toevallig in zijn bezit had weten te krijgen. Ook de Polen waren afnemers van zijn documenten. Naar aanleiding van een stuk betreffende geheime wapentransporten naar Letland hebben deze onlangs nog te Berlijn geprotesteerd. Om de waarde van de documenten te ver- hoogen werd er steeds het woord „geheim" of „vertrouwelijk" of „dringend" bovenaan geschreven. Een overzicht van het geheele doen en laten van Anspach heeft men op dit oogenblik nog niet. Naar Wolff meldt treedt een Poolsche bende onder leiding van zekeren Gurka steeds driester in Opper-Silezië op. De moord op den Engelschen majoor Esser ie door deze bende gepleegd, die thans weer te Antonienhütte den Engelschen onderofficier Storer heeft vermoord en 'beroofd. Storer werd bij 't verlaten van een café, waar hij bij 't betalen veel geld uit zijn zak had ge haald, overvallen en neerge^agen. Verdacht van den moord op majoor Esser zijn vier Polen uit de kolonie Karl Emanuel in hechtenis genomen. Uit de Engelsche arbeiderswereld. Een tien-Jarig bestand. Londen, 12 Mei. Groote belangstelling is gewekt door het voorstel, dat in de pers is gedaan door Hodges, den bekenden secre taris van den mijnwerkersbond, dat „wij een tienjarig bestand tusschen kapitaal en ar beid behooren te hebben, in den zin van op schorting van de politiek van schorsing en uitsluiting". Hodges vraagt: „Als het mogelijk is, een verdrag van tienjarigen vrede op het ge bied' van vloot en leger te maken, wie durft dan te ontkennen, dat dit ook mogelijk is in het rijk der industrie." Hij stelt voor, dat de regeering het- initia tief daartoe zal nemen en, na de nationale leiders van industrie en arbeid te hebben ge raadpleegd, een groote nationale conferentie zal bijeenroepen, waarop een nationale in ventarisatie zal plaats hebben. Het instellen van verzoeningsraden in de verschillende industrieën, met onafhankelij ke voorzitters, is een van de voorstellen van Hodges. Hij meent, dat de voorgestelde con ferentie de grootte en de grenzen van het Voor Rusland. Ingekomen bij den penningmeester Meijer: N. N. 10.—; Klasse 4, School 6 1.85. DAMRUBRIEK. Zooals den lezers vermoedelijk bekend is, aeeft de beroemde Fransche grootmeester, darius Faibre, in 1920 een tournée gemaakt loor Nederland. Een pittig partijtje tijdens deze tournée gespeeld tegen de,n Amsterdamschen mees ter J. H. Vos volgt hieroinder: J. H. Vos. M. Fabre. Wit. Zwart. 1. 33—28 16—21 2. 39—33 21—26 3. 44—39 18—23 4. 31—27 11—16 6. 50—44 17—21 6. 36—31 Wit laat zich opsluiten om te trachten straks het zwarte jentrum aan te vallen. 6. 2025Juist, Zwart wil veld 18 niet bezetten, daar Wit Jan door 4136 en 27—22 zeer sterk kan uitruilen. Daarom gaat Zwart nu trachten loor randspel tempo's te winnen. 7. 4136 15—20 8. 4741 1015 9. 34—29 23 34 10. 4029 6—101 zeer sterk; dreigt 19—23 te spelen met overwe gend spel. 11. 28—23! vrijwel gedwongen, doch te vens de consequentie van' Wit's zesden zet. 11. 1928 12. 32 23 21 32 13. 37 28 26 37 14. 41 32. Uit een oogpunt van positiespel is de Witte stand niet zoo veel minder dan de Zwarte; eohter heeft Fabre zijin tegenstander thans op een zeer gevaarlijk pad gelokt. 14. 12—171 Belet het opkomen van schijf 46 door 1722, 2530 en 1319. 15. 4237 13—191 Omsin gelt het Witte centrum. 16. 32—27 8—13Belet Wit zich door 2822 te 'bevrijden Zwart zou dan n.1. slaan 17 28 en daarna 19—23 spelen. 17. 4641 6—11 18. 38—32 20—24Hier door wordt de positie van de Witte schijf 23 aangetast! 19. 19 20 15 24 20. 43—38 10—15 21. 4943 16—20 Stand na: 21. 1520 23. 88:15 27:18 18:18 86:27 gaf op. PROBLEEM No. I, aandeel der arbeiders in het toezicht op de industrie gedurende de periode van het vre desverdrag behoort te bepalen. Hodges verklaart, dat alle dwaze edhehen buiten bespreking moeten blijven. De arbei ders moeten erkennen, dat, gedurende deze periode, de controle op de industrie moet worden gebaseerd op de werkelijkheid en de ervaring. De mijnwerkersleider stelt echter als eer ste voorwaarde voor het vredesverdrag, dat aan iederen arbeider bij de wet- een mini mum-inkomen zal worden gewaarborgd, dat voldoende is om hemzelf en zijn gezin als hij dat heeft in stand te houden op een behoorlijk peil. De patroons, die zich over het plan hebben uitgelaten, verklaren, dat deze eisch mis schien in de praktijk de ergste hinderpaal voor de verwezenlijking van Hodges' denk beeld zal blijken, aangezien de loonen moeten worden bepaald door economische factoren. Maar zoowel in de kringen van het kapi taal als in die van den arbeid spreekt men de meening uit, dat de voorstellen van den mijnwerkersleider de overdenking waard zijn. VEREENIGDE STATEN. Acht vakvereenigingslelders gearresteerd. Chicago, 12 Mei. De Grand Jury heeft acht vakvereenigingsleiders in staat van be schuldiging gesteld in verband met den moord op twee politiebeambten, Dinsdag j.1. Alle beklaagden zijn gearresteerd. De autori teiten beweren niet dat deze leiders feitelijk aan den moord hebben deelgenomen, doch hun optreden is gebaseerd op het geval van het Haymarket-oproer, 36 jaar geleden, toen eenige anarchistische leiders hetzij werden opgehangen of gevangen gezet, toen zij schuldig waren bevonden aan den moord op acht politiebeambten door het aansporen tot geweld in hun redevoeringen. RUSLAND. De onteigening van kerkelijke goederen. Bij het geding te Moskou over de onteige ning der kerkelijke goederen zijn negen geestelijken en de schoondochter van gene raal Broesilof ter dood veroordeeld. Met 'bovenstaanden slagzet begint een Op. lossingswedstrijd, waaraan alle lezers kun. men deelnemen. Voor dezen wedstrijd zul- len successievelijk worden geplaatst tien standen (slagzetten, problemen enz.) voor de oplossing waarvan een of meer punten toegekend worden. Voor de drie eerstaankomenden heb ik een lste, 2de en 3de prijsje 'beschikbaar gesteld Hij die uit de tien vraagstukken het hoog. ste aantal punten weet te halen, wint den eersten prijs, de daarop volgende den 2den prijs, enz. Voor alle standen geldt: Wit speelt en winti De prijzen zijn: lste prijs: deel I, n en III van het nieuwste damwerk „Dammen, Dani. studies en Analyses" door B. Springer Jr. en Herman de Jongh, uitg. G. B. van Goor en Zonen, Gouda. 2de prijs: een volledige jaargang van het bekende tijdschrift „Het Damspel". 3de prijs: een volledige jaargang van het tijdschrift „De Damschool" SPORT. Uitslag le periodieke zeilwedstrijd. ModeLsloepen Bl en B2: I. (buiten mededinging) Schipper A. J. Warhout, Wachtschip. II Owocrschipper H. Njjkamp, Marine-ka zerne 5 punten. III Kwartiermeester M. Oorver, Marine kazerne 4 punten. IV Kwartiermeester H. Kloosterman Ma rine-kazerne 2 punten. Fantasiesloepen Bl: I. Luit t.z. 2e kl. J. A. de Gelder, Marine kazerne 6 punten. II. Luit. t. z. 2e kl. H. J. v. d. Arend, Van Spetjk 4 punten Overigen 2 punten Fantasiesloepen B2: I Bootsman J. E. Linnebank, Kon. Insti tuut 5 punten. II Luit. t.z. 2e kl. H. C. Nieuwenhulsen, Wachtschip 4 punten. Overigen 2 punten.. Voetbal. Texel 1Geel Wit I (Medaillewcdstrijd). Ter gelegenheid van Texel's 10-jarig bestap*, is Geel Wit 1 uitgenoodigd een wedstriid tegen Texel I te spelen, waaraan door de winnend# partij een medaille is verbonden. Zoo men weet, verloor Geel Wit 2e Paaschdag onverdiend met 21. Vooral waar Geel Wit I zulk een kranig figuur in de competitie slaat en biina zeker als „■kampioenselftal" staat aangesschreven, gezien het volledig uitkomen van Geel Wit, durven we niet te schromen een overwinning voor haar te boeken Onderschatten mogen we echter geene zins! Allen dus van het begin tot het einde aan pakken! Hoog de Geel Wit-kleur! Het elftal is als volgt samengesteld: Doel' Boom; achter: Kolster en P. Luyckx; middelt; Smit, v. Amersfoort en Kwast; voor: Heerla. Hoebe, Ran, N. N. en Bouma. Vertrek boot 8.45 uur. Aankomst 6 uur. Zeemacht-nien ws. Morgen zal het le elftal der „H. 8. V. Zee macht een competitiewedstr.id spelen op bei terrein Ankerpark 'tegen CB.V. I (Castricum). Aanvang 2 uur. Aangezien er Hl de vorige ontmoeting minder aanger.ame voorvallen hebben plaats gehad, wil het Bestuur de spelers er wel op attent maken, om in geen geval ruw te gaan socieu, laat een geruststelling ziin c&t de leiding berust bit den neer Brussel zelf, die elk voorval van ruw spel, van welke zijde ook zal straffen en don schuldige verwijderen z&L Laten de spelers hier wel om denken en laat ons weer eens genieten van een mooi en samensluitend spel. Ook aan onze bezoekers een verzoeklaten zij zich ook onthouden van onhebbelijkheden tegenover da spelers en zich vooral niet bemoeien met d# scheidsrechterlijke beslissingen Tevens heeft het bestuur het geachte publick mede te deelen dat aan den ingang van het tei- rein een bus zal worden opgehangen, waarviB de inhoud geheel zal worden afgedragen aan bet b onsen-Comité. Er op rekenende dat alle bezoekers de beur# eens nin'k zullen aantasten voor het schoone doel, daar zij tevens kunnen genieten van een mooien. flinken wedstrijd Z. I komt als volgt uit: Doel» Keulemaü». achter: Versnel en Looiiinga; midden: Cristiani. Arts en Dijkhuizen; voor: Bijster, Dirkzwager. Horniiw, v. Leeuwen en Feij. Korfbai. H.K.C.-nieuwa. Zondag a.s. gaat er een oombirwutie van H.Kf* naar Westzaan. om daar te spelen om den Weet- zaanbeker. Er wordt gespeeld om 12'/i uur, dui met den trein van 6 uur weer In Helder, terwijl zij des morgens met den trein van 7.28 vertrek^ ken. De tegenpartij is Aohilles, een ploeg niet voor de poes is, dus dient er rekening gehouden te worden. H.K.C. komt als volgt uit dames: A. Romcijer, M. Doorn houw er, S. B0®" Ïaart. A. Bas, B. v. Soelen, M. Wijnbeek; heerejj Gnodde, J. Kruining, G. Klinkenberg, Kaan, J. Boxmeer, P. v. Soelen Denkt er aan leden, op tijd bij den trein, gee» wegblijvers hoor en van begin tot eind lüëf aanpakken. p P. - Mpp sggaar m. q§ *r i Mw/yï. ÉH Mih wm WM Fp; is zeer moeilijk te zien, dat Wit nu in - varianten verloren is. Zwart dreigt 4—1 en 10—16 te spelen, m°t schijfwinst LUCHTVAART. De Engelsche bladen melden dat er in geheim proeven worden genomen met vlie8' tuigen, die zoo goed als onzichtbaar en g®" ruinchlooe zijn. De onzichtbaarheid won® verkregen door het toestel in een kleur w verven), die maakt, dat het niet meer tege" d Inent Kfsteekt. Het geluld van de schro®* ven is tot een minimum gedempt. Het bombardeervliegtuig van de toekon» zal leitelijk niet te hooren en te zi©n Mi®, voor de menschen op den bezanen grond- In Amerika zijn dergelijke proeven de met een toestel, dat in het bijzonder 8temd is voor aanvallen op oork>g»oM| Het eenige bezwaar ia nog, dat het onz^ haar gemaakte vliegtuig een schaduw op water werpt, maar de vakmensohen verk» ren, dat daar ook verbetering in kan worden en werken nu ln het u», aan een inrichting, die de schaduw zal aohyfwlnst nemen door een deflectie van de licht*tr,i

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 6