NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS. TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA f 0.9S, 1.90,3.00,3.50,4.50,5.50. HERMAN NYPELS, Eerste Blad. MARQUERITE's WONDERE JAAR HELDER. No. 5559 DONDERDAG 18 MEI 1922 50e JAARGANG FEUILLETON. tam KAJBBL BARNB$—Q-BUKDY tooi Nederland bewerkt door EJUbY HARTENG. 49) zeer mooie keuze, COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersehe Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland, f 2.Ned. 0. en W Indiö p. zeepoet f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20 Zondagsblad reep. f 067', f 0.76,1 OM, 11.28. Modeblad reep. f 0.96, f L25fl25fl&) L/osse nrammere der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ol Lloht op voor auto's en fietsen Donderdag 18 Mei9.S0 nnr. 199.81 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE GENUA. Dinsdagochtend heeft de suboommisie voor de Russische quiaiestles met de Russi sche delegatie ln verband met het door de laatste ontvangen memorandum vergaderd, Het resultaat der besprekingen; was, dat de Russen 24 uur bedenktijd kregen. De Russen kwamen op tegen de keuze van den Haag als plaats van bijeenkomst der oommissie. Zij oefenden; critiek uit op de ligging en wezen er op, dat zij aldaar geen) vertegenwoordiger hadden. Vermoede lijk ligt de oorzaak van deze critiek dieper en houdt zij verband met het feit, dat de Nederlandsche delegatie te Genua elk con tact met de Russische vertegenwoordigers vermeden heeft De Russen zullen vermoedelijk Stockholm of Riga voorstellen. Laatstgenoemde stad is echter voor de West-Europeesobe staten moeilijk als plaats van bijeenkomst te aan vaarden. Daarentegen is er volgens een be richt uit Londen veel kans, dat Stockholm ln plaats van den Haag zal worden gekozen. De Russen stelden de commissie verder nog voor een eigenaardig vraagstuk. Op de vraag waarom Duitschland niet tot de oon- ferentie werd toegelaten, werd geantwoord) dat dit kwam, doordat Duitschland het tnac- fcaat van Rapallo gesloten had. Daarop stel den de Russen de vraag waarom de Polen, die eveneens een verdrag met Rusland slo ten, wel toegelaten werdeni Het antwoord op deze vraag bleef echter uit Een weigerend antwoord der Ver. Staten. De officieel© regeeringsmededeeling in zake de uitnoodiging tot de Haagsche con ferentie zegt, dat de Amerikaansche regee ring niet tot de gevolgtrekking kan komen dat zij met nut kan deelnemen aan de Haag- Bche bijeenkomst, daar deze haar voorkomt een voortzeting onder anderen naam van de conferentie te Genua te zijn en bestemd de zelfde moeilijkbeden te ontmoeten, wanneer de houding der Russen, zooals deze uit hun memorie van 11 Mei blijkt te zijn, onveran derd blijft. Volgens een later bericht zou van uit Washington medegedeeld zijn, dat de afwij zing nadere besprekingen niet uitsluit Naar verluidt zou dan ook opnieuw een uitnoo diging tot deelname aan de conferentie aan de Vereenigde Staten zijn gezonden. De schulden van de geallieerden aan de Unie. De Times verneemt uit New-Yrk dat de Kamer van Koophandel aldaar en belang wekkend rapport heeft uitgebracht over de schulden van de geallieerden aan de Ver. Staten. De New-Yorksche K. v. K. schat bij normalen wisselkoers die schulden op 2,267,860,000. Het rapport wijst op de on mogelijkheid voor de geallieerde regeerin gen Engeland misschien uitgezonderd om die schulden thima te betalen. DUITSCHLAND. Da Dultsche spoorwegtarieven. De laatste verhooging van de prijzen der materialen en van de loonen/ van heit per- sonel hebben de spoorwgdirecties genoopt Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 In tere. Télefoon 60 Poat-Gdroreikeiilïie No. 16066. „O," riep ik, een oogenblik verblind door het licht dat mij plotseling opging. Onze oogen ontmoetten elkaar en ik wist dat hij begreep. „Ja," knikte hij rustig. Dimbie amuseerde zich met een stukje cake op Jumbles' roze neusje te laten balan- oeeren. „Ik ben zóó blij." „Dank je," zei de dokter eenvoudig. „Waar ben je blij om?" vroeg Dimbie op kijkend. „Dat de zon voor Jane en dokter Renten eindelijk te voorschijn komt na een boelen, langen, donkeren tijd." Dimbie staaixM. „Ik snap niet waarom je nu juist voor hen blij moet zijn. Mij dunkt dat w Ij de zon meer noodig hebben dan zij, daar wij luie niets- doende menschen zijn. Bovendien is het ilechts eert dag of drie regenachtig geweest; ie kunt niet verwachten, dat de zon eeuwig is al in acht jaren lang min of meer somber geweest," merkte ik op en na mij nog eens aangestaart te hebben wijdde Dim bie zijn aandacht meer aan Jumbles, als om reeds met 1 Juni de tarieven! voor goederen, dieren en ijlgoederen met 25 pot te ver- hoogen. De gedwongen leening. De Hbl. oorr. te Berlijn verneemt het vol gende over de gedwongen leening: Eerst zouden/ vermogens tot 260,000 M. niet aan de leening deel behoeven te nemen. Thans zal reeds 10,000 M. de grens der belasting- vrijden^ zijn! Volgens het oorspronkelijk ontwerp moesten personen mot een inko men van 20 millioen M. 10 afstaan. Volgens het nieuwe ontwerp moeten zij, die 1 millioen M. bezitten reeds 10 stor ten. Men hoopt dat deze gedwongen leening pl.m. 70 milliard papleren marken of 1 mil- liard goudmarken zal opbrengen. OOSTENRIJK. Goud ln Karlnthlë. De landsregeering van Karlnthlë heeft aan een onderneming vergunning verleend om een goudmijn in de Hohe Tauern te ex- ploiteeren. Met deze onderneming begint de eeuwen oude goudmijnontginning van Krainthië na een lange pauze te herleven. Voor 300 jaren waren er in de Tauern, zoowel aan den Karintischen als aan den Salzburgschen kant, zeer productieve goudmijnen. Bij de contra-reformatie verlieten de protestant- Bche eigenaars en mijnwerkers het land, na dat ze eerst de mijnen hadden vernield, om de hervatting van het mijnwerk te beletten, Karinthië heeft behalve zijn schatten aan goud, ook nog de grootste loodmijnbouw van de oude monarchie. Verder vindt men er mangaanijzer en andere ertsen, waarvan de exploitatie nu door de in aanleg zijnde groote waterkracht-installaties zal worden bevorderd. FRANKRIJK. Een orkaan. Een gedeelte van de Vendée is Zondag ge teisterd door een hevigen orkaan met hagel, aan den landbouw is onberekenbare schade aangerieht. Het hevigst heeft de storm gewoed in het kanton Montaign in Noord-Zuidelyka riehting, over een strook van 4 kilometer breedte. Alle te velde staande gewassen, graan, wijn. enz, zyn vernietigd, ln de buurt van St. George, zijn menschen, dié buiten waren toen het noodweer losbrak, in het gezicht tot bloedens toe gekwetst door de hagelsteenen. Te St. Georges-de Montaign, een kleine plaats, heeft de storm in het bijzonder huisgehouden. Daken zyn van huizen gerukt, het water stroom de huisen binnen, plafonds z^n ingestort. Groote hoeveelheden graan en mais «ijn er verloren gegaan. In de buurt van de plaats hebben alle boerderijen zwaar geleden. De velden, waarop het gewas, als haver en Interne, al een aanmerkelijke hoogte bereikt had, moeten er uitzien als of ze door paarden zjjn platgetrapt. IERLAND. Sir Hamar Greenwood, heeft ln het En gelsche Lagerhuis meegedeeld, dat aan het eind van deze week geheel Zuid-Ierland, met uitzondering van Dublin enj de kustverster- kin,gen van Engelsche troepen zijn ontbloot Ourragh (graafschap Kildare), een histo rische Engelsche legerplaats in Ierland is Dinsdag aan de troepen, van den vrijstaat overgedragen. RUSLAND. Beschuldigingen tegen Trotakl. Volgens het officieele Estlandsche nieuws agentschap is uit Moskou bericht ontvan gen, dat in een vergadering van het centraal uitvoerend oomité heftige tafereelen plaats gehad hebben, doordat SrlapnJkof opkwam tegen de financieel© operaties van Trotski, die bezig was zich persoonlijk te verrijken en/ reeds een persoonlijk vermogen van 80 millioen goud-roebel verworven had. Trotski ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (g&ljard). Ingez. meded. (kolombreedte els redact! on tekst) 60 ot. Kleine advertenties (gevraagd, te ko:p, te buur) 1—4 regels 40 et., elke regel meer 10 ct. Wj vooruitbetalisg (adresBureau r. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijano. 4 ct. uiting te geven aan zijn gevoel, dat katten makkelijker te verstaan zijn dan vrouwen. De dokter en Ik glimlachten. „Ik zou ©en grijs pak aandoen en een Ucht grijze hoed erbij nemen grijs staat zóó goed bij baar van dezelfde kleur," ging ik voort. „Zóó erg is het tooh nog niet," weerstreef de hij en betastte zijn hoofd. „En mijn das?" vroeg hij met een grap pige, bijna gelaten trek op zijn gezicht. Overwegend hield ik mijn hoofd opzij. „Lavenderkleurig zou te.... te.... brul- degomachtig zijn. Grijs dunkt me of zwart „Waar ter wereld hebben jullie het toch over." vroeg Dimbie. Over kleuren, wij overwegen wat een man met grijs baar het beste zou fitoan. „Maar ik ben niet grijs, zei Dimbie. '!Neen, vent" Nu wat bedoel je dan? "jk wijdde mijn gedachten voor bet oogen blik aan een anderen man, of liever aan het uiterlijk van een anderen man, die er graag bijzonder goed en jong uit will zien. Wat een kwast inoet dat zijn, zei Dim- bie die opstond en Jumbles achterna slen terde Jumbles was achteruit gekrabbeld en daarna statig weggewandeld, pertinent wei gerend om zich tot clown te verlagen. Wij lachten hardop. Mag ikmag ik er ronduit over spre ken?" vroeg ik den dokter. Hij knikte. Wanneer zoudt u haar willen zien?1" ^Morgenavond als je er niets tegen hebt. Ik overwoog hel „Laten we zeggen overmorgen. „Waarom?" IngezondenMederieeUng. trachtte zich te rechtvaardigen, maar zonder succes. ITALIË. Een petroleumbron. De Italiaansche Minister van Landbouw deelde aan een vertegenwoordiger van de „Masaagero" mede, dat naby San Giogan in de provincie Roma op een diepte van 1500 voet plie is gevonden De bron produceert per dag meer dan 2 ton. Het ruwe prodact is van heoge kwaliteit en levert benzine, petroleum en smeerolie. ZUID-AFRIKA. Een waarschuwing aan Immigranten. De hooge commissaris voor Zuid-Afrika te Londen deelt mede, dat in weerwil van de waarschuwing der Z.-Afrikaansche regee ring, dat tengevolge van do werkloosheid in Zuid-Afrika de immigratie, welke den toe stand sleobts kan verergeren, moet worden beperkt, groote massa's immigranten naar Zuid-Afrika gaan, die daar ongewensoht zijn wegens gebrek aan middelen van bestaan. De hooge commissaris wijst er degenen die voornemens zijn te emigreeren, op, dat de artikelen der immigratiewet betreffende personen, die om economische redenen on geschikt worden geacht om zich in Zuid- Afrika te vestigen, stipt zullen worden uit gevoerd. BINNENLAND. Nederland en België. Naar het Ned. Ooit. Bureau verneemt, hebben de ministers Jaapar en Van Karne- beek gebruik gemaakt van bun tegenwoor digheid te Gen/ua, ter gelegenheid van de economische conferentie, om de bespreking te hervatten, die zij i/n Augustus 1921 te Lu- zern gehad hebben over de herziening van de tractaten van 1839 en de quaestie van de Wielingen. In den loop der bijeenkomsten, die ge houden werden in een geest van vriend schappelijke toenadering, weTd/en verschil lende voorstellen besproken. Omtrent deze voorstellen kon men nog niet tot overeen stemming gerakenen werd/ besloten een oplossing der quaestie opnieuw in studie te nemen. Naar aanleiding van het bovenstaand be richt heeft men op het ministerie van bui- tenlandsche zaken aan de N. Rott. Orl mee gedeeld, dat het bij de besprekingen tuaaohen de ministers Jasper en Van Karnebeek geen „Omdat als zij „ja" zegt, ze voor mij verloren zal zijn. Ik ben wat zelfzuchtig ge worden en zou haar zoo graag den eersten avond gèheel voor mijzelf hebben." „Goed dan," stemde hij een beetje verwij- 1/0xi|cl toe „Nada't u acht jaar gewacht hebt, zal één cL&!$2 r schijnen dam ai die jaren bij el kaar," zei bij wanhopig. „Weet u wat, kom dam morgenavond laat, na het avondeten." „Neen, ik zal probeeren het uit te hou den.,' Hij glimlachte flauwtjes. „Als ze nu, als ze mijn verzoek afslaat, zal ik een halve dag langer de gezegende hoop in mij rondgedragen hébben. En als ze „neen zei. zou.ik het verdienen." „Ik weet niet hoe het komt, maar ik ge loof niet, dat zij „neen" zal zeggen, ofschoon u, zooals u zegt, het volkomen verdienen zoudt." „Ja, dat weet ik." Een angstige, bijna ver drietige blik kwam in zijn oogen. Zijn ver weerd gelaat leek zachter en jonger en zij'n stem klonk niet half zoo grof als gewoonlijk. Het was een beetje ontroerend. „Vrouwen/ vergeten niet spoedig. Als ie ooit van u gehouden heeftbegon ik Dimbie kwam terug. „Dimbie," riep ik hem tegemoet, „je moest eens over de heg naar het kikvorschenveld klimmen en me wat margrieten plukken." „Zijn die nog niet gedaan?" „O, als ze gedaan zijn, breng me dan maar wat ganzebloemen of thym of wat je maar vinden kunt. Ik snak naar wat wilde bloe men." Lui en langzaam sloeg hij één leen over de heg, toen het tweede en verdween. eigenlijk gezegde onderhandelingen gold, die een direct resultaat kunnen opleveren, maar dat zij geschikt waren om een betere atmosfeer te scheppen en misverstanden uit den weg te ruimen, die in verband met de 'herziening van de verdragen van 1839 en de Wielingen gerezen zijn, problemen welke zeer moeilijk op te lossen zijn en) die in Ne derland en België op verschillende manier worden bekeken. Men mag niet verwach ten, dat ze onmiddellijk opgelost worden, maar besprekingen als plaats gehad hebben tusschen de ministers Jasper en Van Karne beek kunnen niet anders dun gunstig zijn voor de eindelijke beslissing. Nederland en Genua. In een hoofdartikel uit Genua reide het ,3erl. Tageibl." van Dinsdagmorgen o. a. het volgende: Nederland heeft op de oonferentle een politiek van fijn verstand, in elk geval van uiterste voorzichtigheid, uiterste reserve en uiterste gematigdheid gevoerd. Wellicht is men na vijf weken van zulk een terughou ding een weinig verbaasd, zich in het mid denpunt van de groote politiek te zien ge plaatst, en dat nog wel op zulk een oogenblik. Het is in overeenstemming met de merk waardige gewoonten van de conferentie, dat de heer Van Karnebeek, die juist Zondag vertrok, den heer Tjitsjerin, of wie anders als leider der Russische delegatie naar Den Haag zal komen, eerst daar zal leeren ken nen. De drie leidende partijen van het land dragen namen, die oaider bepaalde omstan digheden iets vreeswekkends zouden kun nen hebben: de anti-revolution/naire partij, de christelijik-historische, en de R.-K. partij. Maar de wereld' weet, dat Nederland een staat van internationale politieke gastvrij heid is, dat het de gedachte van de Eurepee- sche solidariteit niet alleen in naam, imaar met daden en wel zeer practische daden, voorstaat. Zonder Incidenten zullen de be sprekingen der deskundigen in het Vredes paleis worden gehouden. De Noordzee hartngvlsscherfj. Op de vragen van den heer A. P. Staal man betreffenide het verleenen van steun aan Noordzeeharingvisscherij, luidt het ant woord van den minister van landbouw, nij verheid en handel: In verband met de omstandigheid, dat de vooruitzichten voor den afzet van haring voor het oogenblik zeer ongunstig zijn, schijnt het ongeraden vooralsnog het uitva ren van schepen ter Noordzeeharingvissche rij door het verstrekken van toeslagen van regeeringswege kunstmatig in de hand te werken. Op grond hiervan meent ondergeteekem- de nog geen gevolg te moeten geven aan zijn in de vergadering van de Tweede Ka mer van 4 April te kennen gegeven voorne men om, voor het geval zulk een steun als nog wenschelijk bleek, hierover in overleg te treden met zijn ambtgenoot van financiën. De Bezulnlgtngscammlssle. Het tweede deel van het rapport der zoo genaamde Bezuinigingsoommissie, dat ln schrift reeds gereed ligt, zou binnen eenige maanden verschijnen. 'Het zou interessante gegevens bevatten over het voortgezet on derzoek der commissie in de departementen van algemeen bestuur. Technische herziening Onderwijswet Volgens het Centr. zou de technische her ziening van de Lager Onderwijswet van dien aard zijn, dat jaarlijks 86 millioen zou bespaard kunnen worden. Stemming toot de Tweede Kamer. Op de vraag van denj heer Snoeck Hen- kemans betreffende de keuze van den Maan dag als dag voor de stemming ter verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, mede ten gerieve van de .Bovendien heeft Jane een gezicht, dat met de jaren slechts schoonor- kan worden.'' „Hoe dat?" „Nu zal hij wel een poosje wegblijven/," lachte ik tot den dokter. „Dimbie baast zich nooit, hij is langzaam maar degelijk en hij zal zorgvuldig de mooi ste en grootste bloemen voor me uitzoeken." „Als. als ik ooit trouwde, zou mijn vrouw mij dan ook wel eens vragen bloe men voor haar te plukken?" stotterde hij. „O, dat hangt heelemaal van de sóórt man af. Ik kan me bijvoorbeeld niet indenken, dat vader bloemen zou plukken voor moe der; ik denk dat hij ze eerder in haar ge zicht zou gooien." Dokter Renten glimlachte. Hij kent Peter evenlang als ik. „Ik ben/ benieuwd of u juffrouw Fairbro- ther veel veranderd zult vinden? Zij is nu acht jaar ouder, ziet u." „Natuurlijk," antwoordde hij rustig. „Vrouwen verouderen evengoed ais man nen." „Kan u dat niet sohelenl?" „Wat bedoel je?" „Zou het u niet kunnen schelen als zij er ouder uitzag?" „Wel zeker niet. Een man verlangt er niet bepaald naar, dat zijn vrouw er oud uit zal zien. Maar a 1 s zij er oud uitziet en bij heeft baar lief, doet dat niets ter zake. Ik ben wel nooit getrouwd geweest, maar ik wéét dat het zoo ik Ik heb de hoogste en heiligste genegen heid gezien tusschen oude menschen. Dat is geen hartstocht, maar een liefde, die door vuur beproefd is en triomfantelijk eruit te voorschijn is getreden." Ik zuchtte van verlichting. visschen der kustplaatsen, luidt het ant woord van den minister van binnenlandsohe zaken: Om velschillende redenen la het niet wel doenlijk, den Maandag als dag der stemming aan te wijzen. Ais men altijd veel geld om zich heen heeft Uit Assen (dat aan Alkmaar blijkbaar niet de victorie gunt) schrijft men aan het Hbl.: „De regeering scliUnt ruim bij kas! Te Assen werd geoordeeld dat het reusachtige Rijkakantorengebouw, nog nieuw gebouwd, toch te klein bleek voor den ontvanger der directe belastingen en den Ing. Verlf. Dies werd aanstonds alweer een der mooiste en grootste hoerenhuizen op praohtigen stand voor de bureaux dezer heeren gekocht voor een kleine 20.000 gld. Dit bleek bij aan koop toch te klein en dus moest er maar een leeiijko puist aan en,' naast getimmerd. Kos tende met Inrichting van hot huis zelf 8000 gld. Nu behoort daar toch ook een con ciërge is. Stel u voor een bureau zonder conciërge! De oonclerge benoemd. Neemt intrek in het huis, woont er rustig. Heeft het niet druk, want.het Rijkskantoren- gebouw blijkt bij nader Inzien tooh ruim genoeg cm beide heeren mede te bevatten enhet aangekochte heerenhuis met aan- en verbouw staat ledig, 't Was een vergis sing ongecwijfld, die het Rijk een smerige 28.000 gM. heeft gekost. Men zint thona het te verkoopen. Maar wie koopt nu dit verknoeide huifil" Ook hier moet men niet vergeten, dat evenals in Alkmaar, de aankoop, volgens onze inlichtingen, geschiedde vóórdat zoo luide de stemmen tegen verkwisting opgin gen. Maar in elk geval toont het aan hoe dringend noodig de centralisatie van den ge bouwendienst was, die men nu bezig is bij Financiën in elkaar te zetten. Uit het houtbedrijf. Naar Het Volk verneemt hebben de beide patroonsorganisaties in de bouwvakken een brief gezonden aan de arbeidersorgani saties die de voorwaarden tot verdere be spreking bevat De patroons handhaven hun eiseti van den 81/» urigen werkdag. De loonen wij men ver lagen, zooeA door de katholieke werkgevers was voorgesteld lager dus dan die de Alg. Patroonsvereeniging voorstelde - en de contractperiode zou loopen tot 1 Januari 1923. De werkgevers wenschen hierop ant woord voor Zondag 21 dezer. Gisteren had een gecombineerde hoofd- bestuursvergadering der bouwvakarbeiders bonden pk its, en de Bondsraad van den modernen Bouwarbeidersbond is hedenmor gen bijengeroepen om over den geschapen toestand te braadalagen. Een nieuwe reddingboot De secretaris van de N. Z.-Holl. Redding- maatschappij, Amstel 842, deelt mede, dat de motorreddingbooé „O. A. den Tex" van heit station Rottumeroog in orde wordt ge maakt voor haar nieuwe station Hariingen en te Rottumeroog zal worden vervangen door de nieuwe motorreddingboot, welke in aanbouw ia te Delfzijl. Deze boot die don naam „Hilda" zal dragen, heeft de volgende afmetingen: lang 14 M„ breed 8.90 M„ hol 1.66 M„ diepgang 0.9 M„ en wordt voorzien van een Brons-motor vaar 48 P.K. Het sta tion Rottumeroog is dientengevolge eenigen tijd onbezet, waarvan is kennisgegeven aan de omliggende reddingstations Borkuni (Duitsdh), Schiermonikoog. Ameland en Terschelling. EERSTB De Eerste Kamer nam de Oorlogébegroo- ting met 26—6 stemmen sn de Martnebe- grooting z. h. s. san. „Herinner je je niet, dot de uitdrukking van haar mond vast was, bijna hard? Dat haar heldere oogen eerlijk keken, maar bij na strijdlustig?" Ik schudde mijn hoofd. „Nu. het ia zoo. Misschien heb ik haar beter bestudeerd dan jij." „Wal mogelijk," kwam ik droog. „Zij moest zichzelf door het leven worste len. ZIJ moest zichzelf verdedigen tegen over een bede, vijandig© wereld. Haar Jeugd was droevig, een zieke moeder en sen vader die dronk. „Neen toch?" „Ja, eens heeft zij mij dat alles verteld Wij waren alleen en zij schonk mij haar volle vertrouwen. En.ik was stom ge noeg om dat oogenblik te laten voorbijgaan, ofschoon alles in me schreeuwde van liefde. Maar ik dacht, dat zij nog niet gereed was om mij aan te hooren en.toen ging ze heen! Maar zooals ik zei, ze kan slechts mooier geworden zijn. Haar karakter was ruim en groot De jaren zullen haar teeder- heid geleerd hebben en dat zal geschreven staan in iedere lijn van haar gelaat Sommige gerimpelde gezichten, waar on dervinding en lijden ln gegraveerd staan zijn oneindig veel aantrekkelijker don een glad, frisch gelaat ooit kan sijn, dunkt jou ook niet?" Ik knikte. Voor het eerst van mijn leven zag ik een andere zijde van dokte» Ren ton s karakter. Hij had zijn terughoudendheid, sijn ambta- houding van zich e/y worpen als een mantel en ik vreesde, dat één woord van inJj hem die weer zou doen, omslaan. (Woedt varvolgd).

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1