NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA f 0.95,1.90,3.00,3.5H, 4.50,5.50. HERMAN NYPELS, Eerste Blad. MARGUERITE's WONDERE JAAR HELDER. No. 5562 WOENSDAG 24 MEI 1922 50e JAARGANG BUITENLAND. FEUILLETON. »Nu!" kwam de dokter in triomf. ».0, dat zegt niets. Zij heeft natuurlijk on zeer mooie keuze, „Dat is geen gracieuse manier van uit te drukken." „O!" hij nestelde zich in zijn stoel en stak rijn pijp aan. „De harten van Jane en haar dokter rijn nog even frisch en jong als de onze, zie je". „Werkelijk?" „Ja," zei ik. „De liefde heeft ze jong ge- Ook voor klnderaa „Nee®, dat niet. doch ik vind die vrouwe- lijk ffeheimziiiuiffheden maar half goed." (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BLJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f 2.—, Ned. 0. en W Indië P. zeekoe* en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57*, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 160 home nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ot. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERC. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ot. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 25 Mei 9.30 uur. Vrijdag 26 9.31 HAAGSCHE CONFERENTIE. De Ohicago Tribune verneemt uit Was hington, dat de Amerikaansche zaakgelas tigde in Den Haag aan de conferentie aldaar als opmerker zal meedoen. De Vereeniigde Staten zouden op krachtige -wijze aan de conferentie kunnen deelnemen indien de geallieerden er toe zouden besluiten een oommissie van onderzoek naar Rusland te sturen. Frankrijk en de conferentie in Den Haag. Uit Parijs werd Dinsdag aan de N. Rott. Crt. gemeld; Vandaag zal de ministerraad de 'deelneming van Frankrijk aan de Haag- sche conferentie overwegen. Dat Frankrijk daar zal zijn, is nog niet zeker. In geen ge val zal het de omstandigheden kunnen goed keuren, waaronder ze aangekondigd wordt. Aanvankelijk heette het, dat ze enkel des kundigen zou omvatten en werken zonder de sowjets op een geheel andere basis dan die van Genua. Achteraf blijkt, dat ze een poli tieke conferentie wordt, geschoeid op de ba sis van Cannes en met sowjet-medewerking. Het zou dus een herhaling yan Genua wor den met dit verschil, dat Lloyd George, even als Poincaré, achter de schermen blijft Frankrijk heeft volle vrijheid van bewegen, omdat zijn delegatie, evenals de Belgische, buiten de beraadslaging over de laatste re soluties bleef en volstond met de regeering aan te bevelen ze aan te nemen. Ze hield zich ter zij, omdat twee grondbeginselen wa ren geschonden, te weten het eigendoms recht en de handhaving van bestaande ver dragen. Het protocol, dat het besluit tot het beleggen der Haagsche conferentie bevat, spreekt van goederen, die vroeger aan bui tenlanders in Rusland behoorden. Daarmee wordt de bolsjewistische nationalisatie er kend. Ten tweede verbinden de naties zich gedurende de discussie, zich van aanvallen te onhouden. Dat komt daarop neer, dat zij, na afloop daarvan vrij zijn van leer te trek ken. Het Journal zegt: Men kan nu wel zeggen, dat Frankrijk hiermee geen rekening be hoeft te honden, daar het vrij daartegenover staat, maar dit neemt niet weg, dat het zich die schendingen al liet welgevallen, welke onherroepelijk tot nieuwe concessies zullen leiden. 81 MEI. Uit Berlijn wordt aan de „N. Rott. Crt." gemeld: De Parijsche onderhandelingen over de leening staan thans in het middelpunt van de politieke belangstelling. De kabinetsraad vergadert thans lederen dag, zoowel des och tends als des avonds, over de inkomende be richten en over de maatregelen, die bij de verschillende eventualiteiten zouden moeten en kunnen worden getroffen. Intusschen is minister Hermes op zijn vroegst Donderdag avond hier te verwachten. Hij zal dan een voorloopig rapport uitbrengen. Terwijl de bladen zich beperken tot het weergeven van de berichten uit Parijs en Londen, verzekert men, dat de beraadslagin gen in den boezem van het kabinet noodza kelijk over de kwestie der te stellen garan ties moeten loopen. Minister Hermes zou nog steeds in zijn hart voorstander zijn van het plan de op brengst der spoorwegen als garantie te ge ven, nadat deze ln particuliere exploitatie waren overgegaan. Dus het oude plan van Stinnes. Maar tengevolge van1 de oppositie doo* MABBL BARNESGRUMDY twt Nederland bewerkt door BLLY HARTEN G. 51) HOOFDSTUK XXV. Ben verloving. Ik vertel Jane mijn geschiedenis. Ze kwamen het tuinpad af, hand in hand. De zon liefkoosde Jane's donker hoofd. Ze droeg de aardige frissche grijs-linnen japon en in ceintuur stak eenl roode roos, de kleur van haar wangen. Zij hielden! stil voor mijn stoel en ik stak hen mijn bedde handen toe. begrijp het," zei ik. „U behoeft me niets te vertellen. Ik ben zó<j blij. Jullie twee lieve luid jee. Het is heerlijk! En.^..ik bewonder uw oostuum dokter Renten. »Ik geloof niet, dat het 't pak was.doch ^iöschien vergis ik me.w' Hij zag Jane ern- aan. Ze keek een weinig vragend. >>Een paar dag ui geleden maakte ik den dokter erop opmerkzaam, dat een grijs Pük let beat kleurde bij grijs haar." >A" zei ze, ,4k heb niet zijn pak gelet. togen dit plan van de linksche partijen, die aarzelen om de groote fabrikanten ook nog de macht te geven zelf de transportkosten te regelen, kan men van Duitsche zijde zulks moeilijk uit eigen beweging meer voorstel- i len. Men zou slechts met het oog op de pu blieke opinfe schijnbaar schoorvoetend kunnen inwilligen als de entente met dezen eisch voor den dag kwam. Het nadeel van deze politiek is, dat men) aldus tewerkgaande de Amerikanen zal teleurstellen, als deze in een vrijwillig aanbod van de zijde van Duitschland een teeken van de goede trouw van dat land verwachten. Het kabinet zint daarom op een anderen uitweg, maar moet in alle geval het rapport van Hermes hebben aangehoord voor het .richting kan geven. Engeland en Frankrijk. Bonar Law heeft, te Londien in een rede gezegd, dat elke verzwakking van de En- gelsch-Fransche vriendschap bijkans een ondenkbare tragedie en een ongeluk voor Engeland en een ramp voor Frankrijk als mede een blijvende bedreiging voor de toe komst der wereld zou zijn. Hij' verklaarde, dat zoowel Engeland als Frankrijk sterker zouden zijn. zonder de territoriale aanwin sten, voortgekomen uit den oorlog. Hij wei- geide berichten te gelooven, dat een Fransch militarisme een dreigend gevaar Zou worden. Dit militarisme was een gevolg van de vrees voor een vruchtbaar Duitsch ras, dat het duibbele van de Fransche bevolking zou tel len. Bonar Law was verbaasd' over Poin- caré's uitlating, dat, volgens het tractaat van Versailles, de geallieerden gerechtigd .waren, afzonderlijke stappen te doen, zooals0 het binnenrukken van het Roer-gebied. Dat moest niet gebeuren. 'Een1 grooter ongeluk voor Engeland en Frankrijk was ondenkbaar. Hierover moest echter 'geen verschil van meening bestaan, dat wat de DuitscheTS betalen konden, zij ook zouden moeten betalen. IERLAND. Uit Dublin wordt gemeld, dat de arbeiders organisaties bij de verkiezing naar ten min ste vijftien zetels zullen dingen. Daar ver wacht mag worden, dat elk gekozen arbei derscandidaat de pro-verdragspartij zal steu nen, kan men aannemen, dat het aantal pro- verdragsledlen in de nieuwe Dail grooter zal zijn dan In de tegenlwoordige, ondanksde overeenkomst tusschen De Valera en Ooi lins over handhaving van de huidige ver houding. Men verwacht, dat de leden van den boe renbond ook candiidaten zullen benoemen. Londen, 23 Mei. Tengevolge van de reek sen van wandaden van de ongeregelde Sinn Feineré in de Ulstersche grensgraafschap- pen, heeft de regeering van IJlster een snel len en dramatischen tegenzet gedaan. Van ochtend vroeg zijn 1500 voorname Sinn Fei- ners te Belfast en in andere deelen van Ulster opgepakt, onder wie verscheidene be kende leiders. De aangehoudenen zullen naar interneeringskampen worden gezon den, waar zij onder strenge bewaking zullen staan. FRANKRIJK. De ramp van de „Egypt". Brest, 22 Mei. De Engelsche vice-consul verklaarde, dat er nog 102 personen van de „Egypt" worden vermist. Er zijn 28 passa giers van de 44 en 204 van de 292 leden der equipage gered. In l'Oeuvre een prentje van vier heeren, Kamerleden, journalisten, die met elkaar staan te praten. Hebt u die mooie redevoering van Barthou gelezen? vraagt er een. Prachtig, antwoordt een ander, vier jaar na den oorlog is hij ppg bezig „vurig en hartstochtelijk naar den vrede te ver langen." Ingezonden Mededeellng. bewust het geheel in zich genomei»."^^™ Jane wandelde neuriömd naar de latyrus- Ujk houd niet van conversatie „ter zijde" riep ze vandaar. „Roep ze maar als jull.ie klaar zijn." Dokter Renton keek haar na, trots en lief de stonden' op iedere trek van zijn gelaat te 1L/|!zie je wel, dat zij mooier geworden is!" „Vindt u?" „Zeker wel, jij soms niet? „Neen, het is mi) rdet opgevaUem Doch ik zal haar eens beter bestudeeren. Zijn de rimpeltjes er?" „Een paar, maar niet zooveel als. „Als u verwachtte?" „Als ik hoopte," eindigde hij met een lachje. „Jane," riep ik. „de dokter is teleurge steld in je, je bent niet gerimpeld „Verlangt hij, dat ik met hem in gelijken „Jane, je moet leeren wat i eerbiediger te zijn. Dokter is ouder dan jij- „Ik ben te oud om die les te leeren. Mijn leerlingen eerbiedigen mi „Ik zal jouw meester zijn en niet je leer S Is nog wel wat vroeg mijnheer om zoo'n toon aan te slaan." „Jullie lijkt beiden wel tien, merkte ik op. onze aandacht. «i, tth ia aati „Dat Is Dimbie", lexde ik uit. Ib een beetje boos. Hij zou ietó.^hmATnalia ge in de encyclopaeldie en ikheb dat vraagd hem op te sluiten. nnnr'bui- hi) funderen zou of jullie naloopen naar b ten". RUSLAND. De sterkte van het roode leger. /In een schrijverij uit Moskou aan het „Journal" geeft Paul Erioo een beeld van het hedondaagsche roode leger, dat van een onordelijke slecht gewapende bende tot een ontzaglijk krachtig en goed gediscipli neerde strijdmacht is gereorganiseerd. Aan vankelijk ontbrak het kader, daar de offi cieren van het tsaristische leger weigerden in het roode leger dienöt te nemen. Doch zij werden! op gestrenge wijze onder de wa penen geroepen, en hun werd medegedeeld, dat hun families zouden worden terecht gesteld, indien zij zouden ontvluchten. Het roode leger zit thans keurig in de kleeren en zijn soldaten gelijken als twee druppelen water op die van den tsaar. Al leen dragen zij in plaats van de platte kepi een groote khaki-muts met een rooden ster voorop. Niets aan de uniformenl wijst op den rang der militairen; men herkent de officieren aan hun leeftijd en aan den iets anderen vorm hunner kapotjassen. De as pirant-officieren zijn hst beste verzorgd; zij ondervinden de beste 'behandeling en doen tijdens hun leertijd als gendarme dienst. Op het oogenblik zijn drie lichtingen, 1.370.000 man tellend, onder de wapenen Buitendien) wordt sedert eenige maanden een soort militie afgericht, die de kern van het leger zal vormen, en onder de wapenen zal blijven, zelfs in geval eenier ontwapening. telt 500.000 man. e schrijVer zegt vervolgenls dat er tai van Duitsche officieren in het Russische leger zijn Men ziet ze overal, terwijl in de fabrieken voor oorlogstuig het personeel 'bij kans uitsluitend Duitscb is. De wapen fabrieken van Toeba en Djefsk vervaardigen 20.000 geweren en 25 tot 80 millioen patro nen per maand. Bij de Poetllof-werken zijin in 1921 allen meer dan honderd kanonnen vervaardigd, terwijl te Moekou vliegtuigen worden gefabriceerd. Eind April bezat het Russische leger 1.500.000 geweren, 2000 stukken veldge schut, 500 stukken zware artillerie en 10.000 machine geweren. In zijn geheel is het leger niet bolsjewistisch te noemen, doch elk zij ner eenheden] telt een genoegzaam aantal oommu nisten om de massa op gang te houden. De opvordering der Kerkschatten. De troebelen en arrestaties bij de opvor dering der kerkschatten in Rusland duren voort. Te Rostok aan den Don is aartsbis schop Arsenig in hechtenis genomen wegens tegenstand bij dé onteigening der kerk schatten. Ook bij de opvordering in de synagoge* Zij b De „Bedoel je dat hU wist.Jane brak af en werd vuurrood. Wat moest ik zeggen. Ik had me er leelijk iu gewerkt. „Ik heb me verraden een paar dagen gele den,', zei de dokter dapper. „Wist Je het, toen je me vroeg hier te ko men," haar oogen waren ln vlammen, dooh haar stem klonk kalm. „Neen," triomfeerde ik, „toen wist ik niets, absoluut niets. En dokter Renton heeft mij ook niets verteld'. Ik ondekte het zelf, toen je telegram kwam." „Mijnheer Westover zal het raam nog bre ken," zei ze ietwat zwakjes. Hij wuifde en gilde als een Idiaan. Amalia kwam aan de deur. „Zal ik hem eruit laten?" vroeg zij. „Onmiddellijk"." Toen hij verscheen, zei ik: „Dimbie je moest jezelf wat beheerschen." „Lieve hemel, zoo'n brutaliteit. „Het was geen brutaliteit. Ik had Amalia gezegd het te doen." „Jij? Maar waarom? Jij bent wel meester es van One Tree Oottage, maar ik „Kom hier, dan zal ik het in je oor fluiste ren." Ik trok zijn zonverbrand gezicht naar het mijne." „Je haar kriebelt." Hij was nog een beetje boos. Ik streek het weg. „Ik was bang. dat je die twee na zou loo pen en het ze lastig maken. Ze moesten rich verloven." Dimbie keek op. Jane gevolgd dioor den dokter wandelde weg. Dimbie's gezloht klaarde op. „En.heb ben ze het gedaan?" hebben troebelen plaats. Zoo blijkt er op 1 Mei bij de opvordering in de synagoge te Odessa een botsing ontstaan te zijn tussohen ambtenaren van den sowjet van Odessa en de Joodsphe bevolking. Eenige leidende personen van de Joodsche gemeente zijn in hechtenis genomen wegenB ophitsing der bevolking tegen die uitvoering der wetten op de opvordering der kerk schatten ten gunste van de hongerlijdend© bevolking. Het proces tegen den patriarch Tichon, wegens ophitsing der bevolking tot verzet tegen de opvordering der kerkschatten, zal in de eerste dagen van Juni voor de revolu- tionnaire rechtbank te Moskou 'beginnen. Als openbaar aanklager zal Krylenko op treden, vroeger opperbevelhebber dier bol- sjewieksche troepen, thans procureur-ge neraal. Het is nog niet bekend, wie de verdedi ging van Tichon op zich zal nemen. De hongersnood tn de Oekraïne. t Volgens berichten van het Orient-agent- schap uit Charkof neemt de hongersnood in de Oekraine steeds verschrikkelijker afme tingen aan, terwijl er aan dit land' bijna geen hulp wordt verstrekt. Deze berichten stem men overeen met de jongste mededeelingen van Nansen. Te St. Petersburg is een geval van cholera geconstateerd. TURKIJE. De christelijke minderheid ln Klein-Ari6. Londen, 28 Mei. In. antwoord op vragen naar de gruwelen van de Kemalisten is in het parlement bevestigd dat 12,000 Grieksche ballingen onlangs b\j Cllarpoet het leven heb ben gelaten onder precies dezelfde omstan digheden als die waaronder massa's Armeniërs eenige Jaren gdleden vermoord zijn.' De ondersecretaris van buitenlandsche zaken voegde er aan toe dat inlichtingen waren ontvangen over den doortocht van 2u,000 ballingen door Charpoet, grootendeels vrou wen en kinderen, die half naakt door dikke sneeuw naar het Oosten werden gedreven. Van de 150,000 Armeniër» die oorspronke lijk in Ciliei# waren na den terugtocht van de Franschen ongeveer 5000 gebleven. Vele vluchtelingen sehjjnen in Syrië tamelijk goed verzorgd te zijn, maar vreeselOke berichten zija ontvangen over den toestand van de vluch telingen te Alexandretta. Volgens de laatste, maar nog niet bevestigde berichten z\jn de a toriteiten van KemaLisdan van plan de eigendommen van Armeniërs die het land ontvlucht z(jn verbeurd te verklaren, indien zy niet binnen drie maanden opgeëischt worden, Het bericht over de inneming e* verwoes ting van Hadzjim en den moord op zijn be woners in October 1920 is juist. VEREENIGDE STATEN. Baron admiraal Oerioe, van de Japansche marine, heeft een deel van zijn opleiding tot zeeoflieier genoten in de Ver. Staten. Hy was daar in 1881 als adelborst gekomen aan het Instituut te Annapolis. Nu onlangs heeft de admiraal al de Amerikaansche officieren van zijn jaar uitgenoodigd hem in Japan te komen bezoeken en daar een reunie-feest te vieren. De Amerikaansche regeering heeft het voldoen aan deze uitnoodiging mogelijk gemaakt door den betrokken Amerikaanschen zeeofficieren het transportschip Ilenderson" ter beschik king te stellen en het uitstapje op landskos- ten te doen plaats hebben. Er is daartegen in de pers en in het Congres wel eenig bezwaar gemaaktmaar de regeering heeft zich niet van haar stuk laten brengen, daar zij wel eenig politiek voordeel van deze reis ver wacht. De „Heriderson" is Zondag van Hampton Roads vertrokken. Men deikt tegen 1 Sep tember weer thuis te zijn. De minister van marine, Denby, maakt met vrouw ei kinderen de reis mee „Ze hebben het drommel» gauw klaar ge speeld." „Dokter Renton is hier over het half uur." „En waar ben ik dan ul dien tijd geweest?" ,J.6 hebt de enoyolopaodie betrtudeeni, Weet Je niet? Ik vroeg je naar dien nies-mlinheer. Wie was het?" „Nietssche, een ouwe Duitacher, die niet wist wat hij wou." Hij stak het grasperk over en ik zag, dat de handdruk, dien hij met den dokter wissel de, tamelijk stevig was. Ik hoorde hem tot Jane zeggen: „Marg ia er erg gelukkig mee. Zij straalt en verbeeldt zich, dat zij alles in orde gemaakt heeft.een echte koppelaar ster." Ik kon Jane's antwoord niet verstaan, doch daarna kwamen ze allen naar mij terug. „Je verlangt natuurlijk de lanen op en neer te wandelen, zooals Dimbie en.zoo als alle verloofden: en je zult het doen ook, onmiddellijk. Het is een heerlijke avond en in de laan voorbij den viersprong is een ko renveld. De zon gaat onder en over een half uurtje gaat de maan op. Om acht uur sou- peeren we." Ze lachten en zonder verder commentaar zette Jane haar hoed op. „Het komt mij voor, dat ze een beetje te oqd voor het spelletje zijn," merkte Dimbie op, toen onze oogen hen volgden 'door het tuinpoortje. „Dat is echt wat voor een man, die niets weet of begrijpt." De beschuldiging van Daugherty. De aanval in den Senaat door Caraway ondernomen tegen den attorney-general, Daugherty, lijkt vrij ernstig en stevig te zjjn, tenminste indien niet is gewerkt met vervalschte documenten. De beschuldiging, door Caraway tegen Daugherty geformu leerd, wordt n.1. gestaafd door een fotogra fische reproductie van een brief, aan den voormaligen „ijs-koning" Charles W. Morse in 1913 geschreven door Daugherty, waarin deze om 25.000 vroeg, welke hem toekwa men wegens het uit die gevangenis los-krjj- gen van Morse. Ook legde Caraway een afschrift over van de overeenkomst, door Daugherty en Morse aangegaan, waarbij hem de 8 26.000 waren toegezegd, Indien zijn (Daughenty'é) pogin gen succes hadden. Tot nu toe had Daugherty altijd op niet gepreciseerde beschuldigingen in de Morse aangelegenheid geantwoord, dat hij indertijd Morse uit de gevangenis had willen hebben), om als getuige te kunnen laten optreden in' de zaak van de Metropolitan Steamship Cy. Hij' had steeds ontkend, geld te hebben ge kregen voor zijn pogingen om Morse vrij te krijgen. Na de bekendmaking der documen ten door Caraway heeft Daugherty zich nog niet in het openbaar over de zaak uitgespro ken. Men moet wel in hét oog houden, dat de hem ten laste gelegde transacties datee ren uit een tijd', toen hij nog advocaat was in den staat Ohio. Pas onder Harding werd' hij minister. Hij is 62 jaar oud.. Lynchpartijen. Wy hebben gisteren melding gemaakt van het lynchen van den neger Joe Winters. Dit blijkt te zijn geschied op het plein voor het gerechtsgebouw te Conroe (in. den staat Texas). De man werd levend' verbrand. Hij had zei men een blank meisje aange rand. In den avond van1 dien dag werd' te Co- lumbus wegens hetzelfde vergrijp een 60- jarige neger opgeknoopt. Eer. paar dagen te voren was een 15-jarige neger levend ge braden; en in den staat Texas zijn gedu rende de afgelooipen 14 dagen nu reeds 8 negers gelyncht. BINNENLAND. Opheffing van de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. De opleiding voor leerling-onderofficier aan de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden zal niet langer worden voortgezet. De laatste leerlingen-onderoffieier zullen de Kweeksehool in October 1923 verlaten. Omtrent de verdere plannen met betrekking tot de kweeksehool is nog geen beslissiig genomen. De grond, waarop de gebouwen staan, behoort in eigendom aan de gemeente Leiden. De Kamerverkiezingen. Mr. S. van Houten deelt ln zijn Staatkun dige Brieven mede, dat de candidaten voor de Tweede Kamer op de naar hem genoem de lijst onderling de regeling hebben) ge maakt, dat de mandaten, welke aan de lijst ten deel zullen vallen, natuurlijk wel wor den toegekend naar de wet, maar slechts zullen worden aangenomen door diegenen van de candidaten (29), die dé meeste voorkeurstemmen! van de kiezers hebben verkregen. Mr. van Houten, die no. 1 staat, zal dus geen zetel aanvaarden. Ingesondea madedeeting. zijn Foeter'» Maagpillen het ideale laxeermid del, gemakkelijk dn te nemen en aangenaam van smaak. Prijs 0.66 per flaoon, alom ver krijgbaar. houden. Zooals ze daar nu ln de laan wande len, zijn ze niet ouder dan twintig. De Jaren zijn weg gevallen. Wat geeft net of hun oogen wat van hun helderheid hebben verlo ren, of huil stemmen wat vermoeider klin ken? Voor elkaar stralen ze ln schoonheid;" „Je praat heel wijs, klein vrouwtje." ik knikte. „Ik ben wijzer dan jij op sommige punten, omdat ik een meisje ben. Alleen vrouwen begrijpen alles wat tot de liefde in betrek king staat. Mannen zijn zoo dom." Dimbie glimlachte en rookte stilzwijgend terwijl ik aan Jane's geluk dacht We hadden den vorigen avond een lang vertrouwelijk gesprek gehad. Dimbie had ons verlaten om in het bosch paddestoelen te zoeken.op mijn verzoek. Paddestoelen meende ik, was het eenige wat ons dien avond nog zou ontbreken; we zouden onder den appelboom het avondeten gebruiken. Als Dimbie terugkwam, moest bij lampions ophangen en hier en daar in den tuin sprookjeslichten fabriceeren. „Je wil me kwijt zijn," had hij gezegd, „ik ben er zeker van dat er in heel Surrey geen enkele paddestoel meer te vinden is, na de zen langen, drogen zomer." irEn als ik je kwijt wil zijn," gaf ik ten antwoord,„is dit voor den eersten en laatsten keer in mijn leven; maar ik moet een praatje met Jane hebben, niet lang, maar met haar &ll66n Een oogenblik keek hij mij jaloersch en wantrouwend aan. „Eén keer maar lieveling, dat is tooh niet te veel gevraagd?"

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1