De ZOMER-OPRUIMING bij HERMAN NYPELS - Kledingmagazijnen HET SCHOUWTONEEL. ALS JE MAAR 'N VERLEDEN HEBT, eindigt a.s. Zaterdag 1 Juli. Tot dien datum staan wij op alle artikelen een korting van 20% ten. Profiteert daarvan I Alles wordt duurder I Firma P. C. 1ANUS Co., SEMI-EMAILLE- PORTRETTEN. Vanaf HEDE JAN MUSCH Entree: f 1.50, f 1.25, f I.-, f 0.15, plus rechten. Advertentiën. MANJEFIEK. Plaatsbespreking Gummi- en Waterproof-Regenjassen Poetst Uwe Schoenen op ZONDAG a. in „CASINO". verkregen van twee katoenfabrieken. SInde- dien etoeg hy snel ln flnanoleele macht en aanzien. De groote fusle-beweglng ln de En- gelsohe katoenindustrie «n bet omzetten van particuliere katoenfabrtekeni in naamlooze vennootschapen na het herstel van den vrede gesohfedde voor een groot deel onder «Ijn leiding. Meer dan BOkatoenfabrieken werden door hem op deze wijze geherkapi- taliseerd. Door dezr: iinanoieele transactie» verwierf Hopwood een vermogen van meer dan een millloen Pond. Verleden Jaar werd hij ln den adelstand opgenomen. Thans is zijn faillissement aangevraagd. Een eigenaardig versoek. De werkloozen in de Londensohe volks buurt Poplar hebben nu om gymnastiek schoenen aan de armzorgerij gevraagd, om op het gemeentelijk veld aan sport te kunnen doen. De burgemeester heeft hun verzoek afgewe zen en tegelijk opgemerkt, dat ten minste 2 groote firma's ln de borough die groote be stellingen onder handen hadden, de werk loozen in Poplar niet hadden kunnen bewe gen, bij haar te komen werken. Zij trekken liever steun, waaraan verleden week ln Pop lar weer 18.000 is uitgedeeld. De werkloo zen hadden de gymnastiek-schoenen willen hebben uit het kinderschoenen-fonds, en de burgemeester vroeg, wat het publiek, dat aan het fonds bijgedragen heeft wel zou denken als het geld voor gymnastiek-schoe nen voor werkloozen werd besteed. Komende week zal de Koning de vloot van den Atlantische Ooeaan sohouwen. In den loop van de schietoefeningen zal dan de vroegere Duitsohe kruiser Nürnberg tot zin ken gebracht worden. Het kan zijn, dat er ook vliegtuigen bij meewerken. IERLAND. Henderson, een van de leiders der onge regelde benden, die worden aangevoerd door republikeinsche ultra's is te Dublin gearres- teer. Zijn actie had zorg gebaard aan de Iersohe voorloopige regeering. Henderson wordt door zijn republikeinsche collega's „de leider van de boycotbeweging tegen, Ulsteri' genoemd. Bij wijze van weerwraak tegen de arres tatie van Henderson hebben de ongeregelde troepen luitenant-generaal Ö'Connell, den adjunct-chef van de staf van de geregelde strijdkrachten van den vrijstaat, ontvoerd die als gijzelaar wordt gehouden voor de vrijlating van Henderson. Gevechten te Dublin. Londen, 28 Juni. Vanodhitiend vroeg was er groote bedrijvigheid te Dublin van geregelde Vrijstlaiatsohe troepen. Voertuigen en voetgangers wendien opgehouden en door zocht. Een honderdtal burgers met schoppen en hooiweelen werkten tegelijk buiten die Vier Gerechtshoven. Zij braken de straat op en werden bewaakt door een gepantserde auto. Helt waren Republikeinsche soldaten van de bezetting van de Vier Gerechtshoven, die in burgerkleeren loopgraven groeven- Vijfhonderd Vrijstaatsdbe soldaten rukten op door de straten, die leidden naar de ach terzijde van de gerechtshoven. Zij waren vergezeld van gepantserde auto's en zieken wagens. Er zijn verscheidene schoten ge hoornd. 'Meer ibij-zonderheden over de actie ontbreken nog. De aanval op het (hoofdkwartier der rebel len te Dublin begon Woensdag met het aan breken van dien dag na een ultimatum van Gallos, waarin de ontruiming binnen een uur werd gelast. De reibelen weigerden zich over te geven, waarop de troepen van den Vrijstaat, ma de „Four Oourts" en de „Fowier Mamarlal Hall", eveneen® een bolwerk der rebellen, te hebben omsingeld, begonnen hen te hotabardeeren. De vrijstaters rijn eenige duizenden in aantal, het 'garnizoen der re bellen wordt op eenige honderden geschat De rebellen in die „Fout Courts" staan onder bevel van generaal Rory O'Oannor, den re- publfketoschen militairen leikler. Aiain beide zij|dien werd een rulilm gebruik gemaakt van loopgmaafmontlerenmachinegeweren en ge weren. Te twaalf uur 's middags waren de rebellen teruggetrokken naar de achterzijde der Four Oourts, waar zij zich blijkbaar in de kelders sohipl houden, terwijl de Fowier Hall in vlammen stand- Afdoeningen rebellen deden een uitval uit de Fowier Had en bezetten twee hotels. De vrijsta tere onthielden zich van het bezigen van veldigeedh/uit en beperk ten hun vuur om de „Fout Oourts" zooveel mogelijk te behouden, maar naar gemeM' wordt, is de groote koperen koepel' der „Four Oourts" in elkaar geschoten. De verliezen der vrijstaters zijn zeer lacht, die der rebel len ztfn onbekend. In het gebied der operaties is het een leven als een oordeel, maar elders in de stad gaat het zakenleven zljln gewonen gamig. De ver binding tusschen Dublin en Naard-Ieiiand is gestaakt. Mobilisatie van Republikeinsche troepen te Dublin. Dublin, 28 Juni. De leden van het repiu- bhkeimsohe leger, die geen dienst hadden, werden in den loop van den dag gemobili seerd. Overal verlieten de mannen hun werk om zich bij hun eenheden te voegen. Vervol gens werdien een reeks aam1 vallen gedaan op de regeeringstroepen en geleidelijk breidde het schieten zich over het grootste deel der staidl uit. FRANKRIJK. Mevrouw Bessarabo teekent cassatie aan. Mevrouw Bessarabo heeft cassatie aange- teekend tegen het vonnis van het Hof van Assizen. „Niettegenstaande de verklaringen van mijn dochter valsche verklaringen, die haar gered hebben (waarom ik heel bljj ben) zal ik niet ophouden om tegen m'n on schuld te protesteeren. Weldra zal ik bewij zen en getuigen bijbrengen, van dien aard, dat men genoodzaakt zal zijn, mijn proces te herzien. Men zal zien, waarom ik niet ge dood heb. Men zal wel moeten hooren hen die ik zal aanwijzen en alleen dan zal men de waarheid leeren kennen!" Wie de personen zijn, kon mevr. Bessara bo thans nog niet zeggen. ROEMENIE. Communisten veroordeeld. Boekarest, 28 Juni, Het proces tegen de communisten is afgeloopen. Max Goldsteon, die den aanslag in den Senaat pleegde ln 1020, Is tot levenslangen dwangarbeid ver oordeeld. Verder zijn eenige der voornaam ste beschuldigden ntfg veroordeeld tot straf fen wisselende tusschen één maand en tien jaar dwangarbeid. Tal van beschuldigden zijn vrijgesproken, verscheidene omdat ie onder de amnestie-wet vielen. VEREENIGDB STATEN. Het Amerikaan sche leger. De Senaat heeft het rapport van de com missie uit de twee Huizen over de legerwet aangenomen, waarbij het leger wordt be paald op 187,000 officieren en manschappen. Het Huis van afgevaardigden had het rap port reeds aangenomen. Dreigende staking ln de Ver. Staten. Londen, 28 Juni. Uit Chicago wordt ge meld, dat de leider der arbeiders in de spoor- wegwerkplaatsen aan de vereniging van spoorwegdirecties heeft meegedeeld, dat op 1 Juli 400.000 arbeiders in de spoorwegwerk- plaatsen het werk zullen neerleggen, indien de directies er niet in toestemmen de aange kondigde loonsverlagingen niet in te voeren. MEXICO. Amerikanen gevangen genomen door een rebellen-generaal. Uit Mexioo is bericht ontvangen, dat de rebellen-generaal Grorozabe met 240 goed gewapende mannen veertig Amerikaansche beamten van de Oortez-petroleummaat- sohappij heeft gevangen genomen en eigen dommen ter waarde van meer dan een kwart millloen dollar heeft buitgemaakt. Hij eischt een losgeld van 15000 pesoa Het departement van buiteniandsche za ken heeft krachtige vertoogen gericht tot de Mexicaansche regeering, waarin aangedron gen wordt op bescherming van Amerikaan sche levens en eigendommen. LUCHTVAART. De vliegtocht om de wereld. Majoor Blake schrijft in zijn telegram aan de Daily News News hoe hij en zijn makkers over den Vesuvius heen naar Brindisi zijn gevlogen. Zij vlogen door dikke wolken zwa velhoudende rook heen, die hen benauwde en dansten op en neer toen zij boven den krater waren. Soms stegen en daalden zij vijfhonderd of zeshonderd voet. Zij konden niets zien dan stoom en rook. Tot Bari toe hadden de vliegers zwavelsmaak in hun mond. Engeland's luchtmacht De Engelsche bladen deelen mede dat de kosten van de vermeerdering van de lucht strijdkrachten met ongeveer 10 eskaders, waartoe'besloten is, zullen bestreden worden door vermindering van de uitgaven voor le ger en vloot. Een nieuwe type vliegtuig. N. T. A. meldt d.d. 28 Juni draadloos uit Londen: De bladen melden, dat thans als gevolg van een luchtvaartkundig onderzoek van bijna vijf jaren, in het Zuiden van En geland 'met eenige geheimzinnigheid een nieuw type vliegtuig wordt gebouwd. Het vliegtuig zal aangewend worden voor het vervoer over water van passagiers of goede ren en naar gemeld wordt slaat het Lucht vaartministerie de ontwikkeling met groote belangstelling gade met het oog op het mo gelijk gebruik van het vliegtuig als gevechts kracht. Het eigenaardige van het vliegtuig is, dat het een vliegboot is, die niet alleen kan vliegen, maar ook bestand is tegen on stuimige zee, wanneer ze aan anker ligt. Het vliegtuig is v.eel beter dan de tegenwoor dige watervliegtuigen en wordt beschreven als een „schip met vleugels". BINNENLAND. Nederland en de dollar. In de algemeene beschouwingen vooraf gaande aan het Verslag van de Nederland- sche bank zegt mr. Vissering in verband met de daling van den dollarkoers oma.: Zal deze ook voor ons land gunstige toe stand blijven bestaan? Dat zal grootendeels afhangen van onze eigen houding. Indien Nederland den ernst van den toestand wil blijven Inzen, zijn budget sluitend wil ma ken, groote zuinigheid wil betrachten in het uitgeven van geld voor niet direct productie ve uitgaven, doch wel zorg draagt zijn eigen eoonomisohe weerkracht te versterken door ontwikkeling van zijn handel' én industrie, scheepvaart en van zijn eigen bronnen voor Wij brengen nog eenige bijzondere koopjes in alsmede gemaakte Hoeren- en Jongeheerenkleedlng. volksvoeding, dan zal het uitstel van beta ling, door Amerika ook aan ons land toege staan in den vorm van leeningen,» zeer heil zaam voor ons kunnen werken. Zullen wij deze deugden evenwel in onze volkshuishou ding niet toonen, dan zullen die buiteniand sche leeningen Integendeel een op den duur ondragelijken financieelen last voor ons be- teekenen, en vooral de in dollars afgesloten leepingen zullen als een molensteen om on zen nek, ons steeds dieper in het moeras kun nen trekken. Moge elke Regeering en elke Volksvertegenwoordiging in ons land en in de koloniën dit vooral in het oog houden, en hunne eigen verantwoordelijkheid in deze richting ten volle gevoelen. In dit opzicht hebben zij te zamen het lot van Nederland geheel in handen en zullen zij die zware ver antwoordelijkheid voor de toekomst van ons land nimmer van zich kunnen afschuiven. Exportcredieten. Aangezien het gebleken is, dat over het karakter van den Regeeringssteun voor Exportcredieten misverstand bestaat, deelt de Rijkscommissie van Advies inzake de Exportcredieten het volgende mede: Het is de bedoeling van den Regeerings steun in zake Exportcredieten, dat fabrikan ten en handelaren, indien hun bankier be zwaar maakt eene bepaalde uitvoertransac- tie voor hen ten volle te financieren, in be paalde omstandigheden en onder zekere voorwaarden staatsgarantie kunnen verzoe ken en verkrijgen. In geval de Staatsgarantie verleend is, neemt de Staat een telkens te bepalen per centage (nooit meer dan 50 op zich van het uiteindelijk verlies, dat de bankier zou kunnen komen te lijden door de financie ring van den wisseL De Staatsgarantie treedt dus in werking indien er verlies blijft, nadat, bij niet-betaling van den wissel, de bankier het bedrag niet heeft kunnen terug krijgen van den exporteur en de andere personen, die eventueel hunne handteeke- ning op den' wissel hebben gesteld, terwijl ook eventueel© verdere zekerheden onvol doende zijn gebleken. Fabrikanten en exporteurs moeten daar toe samen met hun bankier een schriftelijke aanvrage doen door tusschenkomst van de Rijksoommlsie voor Advies in zake de Exportcredieten ten kantore van De Neder- landsche Bank te Amsterdam. Het tot stand komen van dien uitvoer moet in het belang zijn van de opvoering van de werkgelegenheid hier te lande en strekken tot behouden of herwinnen van relaties in het buitenland. Inlichtingen zijn te bekomen bij den se cretaris van bovengenoemde Rijkscommissie ten kantore van De Nederiandsohe Bank te Amsterdam. De Pensioenwet Bij K. B. is bepaald, dat de Pensioenwet 1922 („St-bl." no. 240), met uitzondering van het tweede en het derde Md van art. 114 met ingang van 1 JuU a.s. in werking zal treden. De Militaire Weduwen wet Bij KJB. is bepaald, dat de Militaire We- duwenwet 1922, met uitzondering van het tweede en derde lid van art 87 dier wet, in werking treedt 1 Juli ajï. („St-Ot") De Tabakswet Ten vervolge op de mededeeling ln de „St-Ot." van 2/8 Juni j.1., wordt ln de „St.Ct." van Dinsdagavond ter kennis ge bracht, dat gedurende de geheel© maand Juli 1922 de aflevering van tabaksfabrikaten door fabrikanten aan kleinhandelaren ongepan- derolleerd mag geschieden, mits de verschul digde accijns wordt betaald tegen een door den ontvanger der accijnzen af te geven quitantie, die tevens binnen de op die qui tantie te stellen tijdruimte kan dienen voor uitslag uit de fabriek, het vervoer naar en den inslag in de localiteiten van de klein-hasdelaren. De quitantie moet door den inslag van de tabaksfabrikanten in zijne localiteit worden ingeleverd bij den chef van de ambtenaren der accijnzen ter plaatse, op dat bij de contróle op de voorraden met al dus ingeslagen tabaksfabrikaten rekening kan worden gehouden. Pensioen Spoorwegpersoneel Het ontwerp voor een nieuw pensioenregle ment voor het personeel der Nederl. spoor wegen zal dezer dagen door de directie aan de besturen van de erkende vakvereeningin- gen worden toegezonden. Ansjovis-visschery. De minister van Landbouw, N. en H. heeft bepaald, dat de gesloten tijd voor het vis- schen met het staand ansjovisnet, het an sjovis-sleepnet en den wonderkuil in de Zui derzee en de Waddenzee voor 1922 zal in gaan op 16 Juli, in plaats van op 1 JuU a.s. Vreemd bezoek. De Italiaansche regeering is voornemens, in de maand September een bezoek aan Am sterdam te doen brengen door het opleidings schip van de Italiaansche marine Ferruccio, dat vergezeld zal worden door den torpedo jager San Martino. Aan het Noorsche opleidingsschip „For- denskjold" is vergunning verleend in de maand Juli onze havens te bezoeken. Het zal van 010 Juli te Amsterdam en van 1115 Juli te Rotterdam vertoeven, waarna het naar Antwerpen zal vertrekken. GEMENGD NIEUWS. De verduistering by de Oranjebank. Naar de „Rsb." verneemt, zou uit het voor loopige onderzoek in de bescheiden van de Oranjebank te 's-Gravenhage zyn gebleken, dat de verduisteringen reeds een bedrag van twee milUoen gulden zouden te boven gaan, terwijl niet uitgesloten is, dat dit be drag nog overtroffen wordt. De directeur die reeds vier weken voort vluchtig is, zou in Amerika vertoeven. Zakkenrollerij. Ter zake van zakkenrollerij stond Dins dag voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam terecht een.wagenbe stuurder der gemeentetram. De man had op 81 Mei j.1. in de Haarlemmermeer een por- temonnale met 7.05 aan een juffrouw ont rold. De beklaagde, die zelf een vrouw met vijf kinderen heeft, gaf voor, de daad gepleegd te hebben om een andere vrouw met een kind te onderhouden. Hij ie vroeger reeds veroordeeld en le naar aanleiding van het nu voorgevallen feit uit don gemeentedienst ontslagen. De eieoh van hot O. M., mr, Joriseen, waa soa maanden gevangenisstraf, Mr, Wees». Uua pleitte clementie, Een oplichter aangebonden, De peeudo hoofdingenieur by de Staat», ipoorwegen, «lobi noemende P, K. Parinie Bergmaan uit Utrecht, veraaoht van ver, schillende oplichterijen te Bergen (N.-H.) gepleegd, is te Hilversum MBffeWlon. I* een oafó aldaar wekte hy wantrouwen, door- dat hy niet kon betalon. Men waarschuwde de politie en daar hy den oorsprong van de verschillende te Bergen gekochte goederen niet kon opgeven, viel hij al spoedig <joor de mand en werd in voorloopige bewaring gesteld. Het bleek een bekende oplichter zijn, Kok geheeten, een gewezen stoker der spoorwegen, die op deze wijze in zijn on<J6r. houd trachtte 1» voorzien. Hij is in hechte^ genomen en zal naar Bergen ter oonfrou. tatie worden overgebracht Gedurende <j9 Pinksterdagen schijnt hy ook te Wieringer. waard verschillende oplichterijen te hebben gepleegd. Een vreeand geval. De film-speelster mej. Reine Devies gaf Zaterdagavond in haar vertrekken in een hotel te Freeport, op Long Island, een feest je. Onder de gasten waren de zeer rijke heer Otto Hirsch en zyn mooie echtgenoot© mevr, Hirsoh. Toen de feestvreugde hooggestegen was, begaf mevr. Hirsoh zioh naar baar slaapka mer en ging te bed. Mynheer bleef nog wat pretmaken. Later is mevr. opgestaan om haar man te zoeken. Zij vond hem en er klonk een sóhot. Hirsch bleek door een revol- verkogel gewond. Eerst zelde Hirsoh, die zwaar gekwetst is, dat zyn vrouw op hem ge- schoten had; later werd'de. lezing in omloop gebracht, dat hy zich van' kant had willen maken, doch dat mevrouw Hirsch nog juist bijtijds was toegesneld om het ergste te kun nen voorkomen. Mevr. Hirsch die eerst in voorloopige hechtenis was gesteld, is later tegen borgtocht op vrije voeten gelaten. Beestachtig. In een byna voltooide villa in de Van Dorpstraat te Scheveningen, welke villa nog niet bewoond en ongemeubileerd was, is in den afgeloopen nacht op een beestachtige wijze huisgehouden. Men heeft zich door ver breking van een raam toegang verschaft en alles wat voor vernieling en bederf vatbaar was, is vernield en bedorven, zelfs de panee- len uit de deuren getrapt, glas in lood ka pot gemaakt, de verfpotten van de aldaar werkzaam zijnde schilders, die boven ston den, op de vloeren omgekeerd, en de wanden beschreven met obscure opschriften; ook de ramen of de vaste spiegels in de wanden, al les is besmeerd met verf of vernield. Ten slotte heeft men onder de trap in den kelder getracht brand te stichten en meteen de wa- terleidingsbuis in den kelder doorgehakt De rook, die uit de ramen sloeg, trok de aan dacht van eenige voorbijgangers, die de brandweer alarmeerde. De politie was ook zeer spoedig ter plaatse, die een onderzoek instelde. Reeds zyn enkele personen als ver dacht gearresteerd. Nader vernemen wy dat de personen die in verband met deze vernieling aangehou den zijn, ontslagen werklieden aan dit bouw werk zyn en wel een 24-jarige metselaar on een 51-jarige schilder. Zy zyn in voorloopige verzekerde bewaring gesteld HbL Verduistering van 56.866? By de politie te Haarlem heeft zich aan gemeld een man uit Oude-Wetering die me dedeelde, ten nadeele van een bank, waar hy administrateur van was, 50.000 te heb ben verduisterd. Door gewetenswroeging deed hy aangifte. De politie stelt een on derzoek in. Een opzienbarende moordaanslag. Eenige dagen geleden werd de heer Paul Stemman, een bekende figuur in Antwerp- sche scheepvaartkringen onder geheimzin nige omstandigheden zeer ernstig gewond door een onbekende, op het oogenblik dat hij zyn auto in de garage bracht van zijn kasteel te Heide. Als verdacht van dit mis drijf werd de heer Van de Wouwer, de zoon van den notaris van Kalmpthout aan gehouden», die in intieme betrekking stond met mevrouw Steinmann. De chauffeur, die het echtpaar na een familiefeest uit Ant werpen huiswaarts wilde brengen, heeft ver klaard, dat mevrouw Steinmann zioh heslist hiertegen verzette; zy ls een uitstekende sportwoman en wilde zelve ohauffeeren. Na een lang verhoor ls daarop mevrouw Stein mann eveneens gearresteerd. Getrouwd Ihr. T. M. VAN SUCHTELEM VAN DE HAARE, Luit. ter zee 2de kl., en 1.1. V. DE JONCHEERE. Helder, 29 Juli 1922. ZWITSERLAND. De 54-urige werkweek. De Nationale Raad te Bern heeft gisteren het ontwerp tot wyziging van de arbeidswet, 't welk neerkomt op een verlenging van den arbeidsduur tot 54 uur per week, met 85 te gen 47 stem' - tornen. E. SCHOT. H. SCHOT—Kwaab. 4 lieve Dames vragen 4 nette Heeren, cm de kermis door te brengen Mariniers komen niet in aanmerking. i MBV*» Adressen op Advertentiën, welke aan ons Bureau te be vragen zijn, -worden voortaan om 4 uur verstrekt. Onder géén voor waarde kunnen adres sen van nummers worden gegeven. persoonlijk in de hoofdrol Vloot-manoeuvres. HERMAN HYPELS Rijzenburg, Heden overleed, in de Gereformeerde Ziekenver pleging te Amsterdam, onze lieve Roeder, Behuwd- en Grootmoeder 8RIETJE VAN WIJNBAARDEN, Weduwe van den Heer J. A. va* Vloodorp, in den ouderdom van 70 jaren. J. C. POSTUMA— van Vloodorp. J. P. G POSTUMA en Kleinkinderen. Eenige plaatselijke* kennisgeving Helder, 27 Juni 1922. Het Comité tot het houden van een Fancy-Fair - niet in de gelegenheid zijnde allen per soonlijk te bedanken betuigt hiermede aan allen, die hunne medewerking verleenden zijn hartelijken dank. HET COMITÉ. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van een Zoon ELIZA J0HANNES CHRISTIAAN, Zeon van Ondergeteekende be- rieht hiermede dat hy de Brandatoffenzaak van den Heer SNIP heeft overgenomen, en hoopt door vluggeen coulante be diening de gunst zyuer Cliëntèle waardig te worden. Beleefd aanbevelend, H. BOON, Vijzelstraat 48. Welke familie te Helder zou genegen zyn een J0NGMENSCH, die 1 Sept. den cnrsas aan de Z.V.-School komt volgen, In huis te nemen tegen ruil van oen Zoon of een Dochter, die gedurende 2 of 8 jaar in De» Haag moet wonen? Brieven: Laan van Meerder- voort 255 's-Gravenhage. ERNSTIG GEMEEND. Een vrooljjk clubje Nieuwe- diepsters vragen oen vroolijk clubje HEEREN (liefst geen Mariniers), om de Kermis zoo vroolyk mogelyk door te brengen. Brieven onder Nr. 571, Bureau van dit blad. ERNSTIG GEMEEND. Brieven onder No. 569, Buresu van dit blad. AANDACHT. 4 nette Dames wensohen langs dezen weg In kennis te komen met 4 MARINEMANNEN, om de Karmis gezellig door te brengen, maar absoluut geen Mariniers. Brieven onder Nr. 570, Bureau van dit blad. Een net meisje, 27 jaar, van buiten, zag zich gaarne geplaatst in een klein gezin, met alle huishoudelijke bezigheden op de hoogte. Een goede burgerpot kunnende koken. Brieven onder Nr. 557, Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Dag-Dienstbode. Adres: KORVER, Keizerstraat 115. Gevraagd eenige nette WERK HUIZEN. Geen Winkel. Adres: Bureau van dit blad. Net MEISJE voorde morgenuren gevraagd Adres: J. KRIJNEN, Zuidstraat 12. Gevraagd een nette DAG DIENSTBODE. Zondags vry. Adres: Hoofdgracht 38. uitsluitend met „P/anjeflek" i« de naam. Magnifiek is de glans. ALOM VERKRIJGBAAR. Mevrouw DIBBETZ, Hoofd gracht 51a, vraagt een nette NOODHULP of HULP IN DE HUISHOUDING. GEVESTIGD i EMMASTRAAT 106. Speciaal adres voor Reclameprijs, gekleurd, 0.50. zwart 0.35. Voor Broches, Manchetknoopen, Aanhangers, Dasspelden enz. Directie „HELD. CRT". In het Sigarenmagazijn v. d. Heer (OKELAAR, voor de Voorstelling door Op alle rangen een uitstekend gezicht op het tooneel, door de verhoogingen in de zaal. Plaatsbespreking voor MAANDAG op den speeldag van 10-12 in Casino en daarna •n het Sig.-Mag. v. d. Heer KOKELAAR- Gedurende de Kernii» va. W met pension gevraagd, voor 1 of n SK» DaFOOOOO> Opgave aan CASIiwO.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 2