NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Malvery Hold saa1 w. i— S. COLTflF, Kanaalweg 141-14?. nieuwe Etalages ri ux Ziet vanaf Hedenavond Eerste Blad. No. 5606 DINSDAG 5 SEPTEMBER 1922 50e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 60 Poot-Girorekening No. 16066. Dinsdag 6 Sept. 8.09 uur. Woensdag 6 8.07 BUITENLAND. Ingezonden mededeellng. Een brief van Poincaré. Poinoaré heeft een 'brief geschreven als antwoord, op de nota van Baifour nopens de geallieerde schulden, fliji verklaart daarin, dat hij de Engelsche uneening deelt, dat een definitieve regeling van de schadevergoeding nauw samenhangt met het vraagstuk van de intergeallieerde achfulden. De bespreking van dit laatste vraagstuk, zooals die in de conferentie heeft (plaats gehad, heeft alle ge allieerden; absoluut eensgezind bevonden. Een onderzoek van het vraagstuk izou reeds hébben bunnen gebeuren op de laatste con ferentie van Londen, als daarvoor de nota van Baifour de positie van Engeland had omschreven. Poincaré wijst erop, dat de in tergeallieerde oorlogsscbulden en de schul den van het herstel een vergelijking moge lijk maken. De eerste izijn alle aangegaan in het belang van dè algemeene zaak. Voor de eerste maal in de geschiedenis ziet de over winnaar: ervan af zijn oorlogskosten te eiscben van den overwonnene. De efeach van de betaling van de oorlogsschulden is ge deeltelijk gevallen op die geallieerde landen, die op militair gebied het meest gepraeste'erd hebben en de grootste lasten op zich hebben genomen. Aldus zou de bijzondere aard van de inter geallieerde schulden een schrapping recht vaardigen, terwijl de schlulden van het her stel omvatten: de moedwillige vernielingen, die meererodeels onnoodig zijn geiweest, en de pensioenen. Deze noodzakelijke schade vergoeding moet elke andere regeling pri meeren. De voorschotten, die Frankrijk heeft moeten geven, bij het ontbreken van de Diuit- sche betalingen voor het herstel, hebben zijn begrootingen in de iwar gestuurd. Zoolang Duitschland die uitgaven niet zal hebban ge dekt, hetzij direct, hetzij door middel van een oambinatle, kan er geen sprake eijn van een regeling van de Fransche oorlogsscbulden, maar als Dultschland aan die verplichting heeft voldaan, zal Frankrijk zich niet vernet ten tegen een algemeene regeling van de in ternationale schlulden. Poincaré maakt onderscheid tusschen de Engelscheen Amerikaansche schuldvorde ringen. Een deel van de schuld aan de Ver een igde Steten spnuit voort uit het koopen van voorraden, die verkocht zijn ten bate van de Fransche sohatkist. Anderzijds stelt Frankrijk er prijs op zich te herinneren, dat de Vereenigde Staten deel hebben genomen aan den oorlog zonder dat bun bestaan di rect werd bedreigd, maar alleeru, om de grondslagen" der beschaving te verdedigen, terwijl Frankrijk en Engeland streden voor het waarborgen van hun onafhankelijkheid en het bestaan van hun onderdanen. De vordering van Engeland verelscht bil lijkerwijs een herziening. In het bijzonder voor de levering van voedselvoorraden en matei-teel aan de geallieerden rekende d- Engelsche intendance een zeer hoogen prijs, om rekening te houden met de algemeene koeten em de uitvoerrechten, terwijl de Fran sche intendance de leveringen van het leger berekende volgens binnenlandsch tarief, waarbij de leveringen voor het Fransche le ger waren vrij gesteld van kosten es rechten. Bij een regeling, die algemeen moet zijn! vraagt Frankrijk, behandeld te worden, zoo als het zijn bondgenooten heeft behandeld. Frankrijk is van meening, dat het opeiscben van de bedragen, die de geallieerden het thans verschuldigd zijn, niet geoorloofd is. Het denkt er niet aan. Poinoaré eindigt: elk voorbehoud voor een FEUILLETON. door J- S. FLETOHER. Xpl. eenzame kust. Atherton, die al, op weg mar buiten, bij do deur van de kamer was, keerdo zich plot- W.t u aorkolijk dat u Bichard Malvery gezegd hebt, dat, als hij hier bleef hii gevaar Liep in hechtenis genomen en wegens valsahheid m geschrifte aangeklaagd to wor- (Den. Opnieuw wisselden de broers een blik 2-,f^oordden. En ditmaal was hot Tylte, die antwoordde. „wij vinden niet, dat wij meer kunnen zeggen, kapitein Atherton," zeide hij1. „Wij hebben u een duidelijke en volledige ophol- derjug gegeven over Richard Malvery's be- zot k bij ons, en wjj wenschen daar niets aan toe te voegen. U weet heel goed" trilw liii nart tien veelbeteekenendén glimlach voorij beier dan u, ltlohaiYl Mni 1 l!?adJujri uit iH- Als den WJ slachtoffer is gewor- v,Ru 0611 schurkenstreek dan zal de heele ff algemeene regeling van de schulden, mits die verkregen is bij wederzijdsche opofferin gen, zou voordeelig voor de menschheid zijn. De indruk in Engeland. Uit Londen wordt gemeld: Zooals te ver wachten was, heeft Poincaxó's antwoord op de nota van Baifour veel indruk gemaakt. Wat er ook op de laatste aan te merken was, hlaar toon onderscheidt zich zeer gunstig van die van Poincaré. Met groote vreugde citeert men een der Fransche bladen, dat Poincaré's houding in dit verband die van een plattelandszaakwaarnemer noemde. Een vergelijking vavn wat de 2 landen tijdens den oorlog gedaan hebben, is al een heel kinder achtige manier om ergernis te luchten. Het kan degeen, die iziöh daaraan schuldig maakt, alleen belachelijk maken. Is het stuk op een goeden indruk in Amerika berekend, dan wordt het doel Voorbijgestreefd. Het is niet aan te nemen, dat men daar in de Véreenigtie Staten zal inloopen. Berichten uit Amerika melden, dat dit. dan ook inderdaad het geval niet is. Het punt van de betrekening der le veranties is nog fraaier. Ik twijfel er niet aan. of Engeland zal behoorlijk gerekend hebben, maar ook Engeland heeft op dit stuk grieven, zoo bijvoorbeeld de berekening der betalingen, die het aan Frankrijk gedaan heeft ter zake van onvrijwillige schade door het Brltache leger aan Fransche eigendom men toegebracht. Gaat men de leveranties van Engeland aan Frankrijk op de keper beschouwen, dan zou den dus ook de Engelschen hunnerzijds met bewijzen koenen, dat de broederlijkheid tij dens den oorlog meer woordenrijk dan echt was. Het per^omnnnt'ïar op Poincaré's nota is meer "«richt op de wjjze wanrip zij -voor gedragen is dan op den inhoud zelf. De .iDaiiy Chronicle" noemt de nota een borstelig en stekelig dokunnent De „Daily Mail" zegt, dat de passages, die een onderscheid maken tusschen de waarde van de Britsohe en van de Amerikaansche hulp, een verkillend effect moeten hebben. De „Westminster Gazette" vindt, dat de nota zoo wel hoffelijkheid als discretie mist. De „Daily Telegrapb" noemt de nota wel kom, maar betreurt zekere passages. De „Morning Post" haait opnieuw Bal fotir'fi nota op en zegt, dat sonerpe nota's neiging hebben scherpe antwoorden te ver wekken. De „iDally Newsi" vindt de nota nauwelijks openhartig of edelmoedig. De „Tinnes" keurt het uitweiden af over bijzaken, welke de hoofdzaken verduisteren. Amerika is stil, maar dè oorresponder.ten leggen er nadruk 00. dat Amerika afzijdig blijft tot de mogelijkheid komt, een oonfe rentle bijeen *te roepen te Washington of elders, waar Amerika gastheer ia Lachwekkend en machteloos. Aldus kenschetst de Jouvenel in de zaak, offlioeel in uw handen komen. En dan zullen Stephen en1 ik natuurlijk zeggen wat wij te zeggen hebben ergens anders." „Do zaak is nu officieel In mijn handen," antwoordde Atherton. „Maar ik wildo u ge legenheid geven, mij alles wat u wild© in vertrouwen mede te deelen. Natuurlijk zul len wij dit gesprek als particulier besohou- wen. Maar denk eraan de inlichtingen, die de heer Newman Ouffe heeft verstrekt, wa ren niet particulier. Hij heeft die aan mij in mijn officieel© hoedanigheid gedaan. Ik noodlg u uit, om over de zaak na te denken en hetzelfde te doen. Als u mij nu vorder niete wenscht te zeggen tusschen ons vieren, zal ik daar niet bij u op aandringen. Kom mee, Blake." A Maar Blake verbrak nu ten laatste het stilzwijgen Hij bleef talmen, terwijl hij van den eenen (broer naar den anderen keek. „Hoort u eens", zoido hij plotseling, „fk zal u zeer verplicht zijn, heeren, als u mq een vraag beantwoorden wilde. Ik geloof dat u zult be^. jpen, waarom ik haar Stel. Ik ben twee jaar lang Diok Malvery's oompagno» geweest, en ik heb ondervonden dat'hij een rechtschapen man was. De vraag, die ik u wil doen, beetekent voor mij heel veel. Het is deze heeft Diok Malvery tegenover u erkend, dait hij de ohèque vervalecht had? Of - laat mij haar op een andere manier stellen heeft hij ontkend, dat hij haar vervalaaht had? U kunt uzolven of niejnand anders kwaad doen, door haar te beantwoor- don Een, oogenblik antwoordde Bfcephen nooh Daniël. Zi,i zagen elkaar vragend aan; daar na gaf Stephen aan Daniël een wenk, om hem buiten de kamer te volgen. „Oeuvre" het verdrag van Versailles, in ver band met de jongste beslissing van de Com missie van Herstel. De „Oeuvre" behoort tot de „jusqu'au boutistische" bladen, die alle® behalve goed over den arbeid der Commissie te spreken zijn, en dé Jouvenel is zich be wust van het fe,t, dat de Commissie eigen lijk een transactioneele beslissing heeft aan genomen en Duitschland tóch uitstof is ver leend. In korte woorden kan deze beslissing der Commissie volgens hem a|s volgt worden samengevat: lo. Duitschland kan niet beta len; 2o. men verschilt van meening omtrent het proolameeren van Duitschland's insol vabiliteit tot op den dag, waarop het in staat tot betalen izal worden Verklaard; 3o. bij ge- -bieke aan een .moratorium" wordt Duitsch land een „uitstel" van zes maanden toege kend om te betalen. De schrijver wijst er op, dat men aldus om de quaestie heeft heengedraaid met het eeni- ge doel de Fransche regeering geen belee- diging ,aan te doen, weilke zij in hooge mate heeft gezocht. Frankrijk zal den dienst niet vergeten, die de Beïgisohe delegatie het beeft bewezen. Maar wat te denken van een regeering, die Frankrijk in zulk een positie heeft gebracht, die gisteren nog het morato rium weigerde en het heden aanvaardt? Het verdrag van- Versailles ontwikkelt zich har monisch: het lachwekkende onderstreept er de machteloosheid in, zoo bestuit de Jou venel. r DUITSCHLAND. Beperking van den vrijen Invoer. Teneinde een verdere daling van dè mark te voorkomen, heeft de Duitsche regeering besloten, krachtige maatregelen te neimen tot verhindering van den invoer van alle te ont beren artikel u. Te dien eiade heeft d^ rijxs uiinister van economie de vrijheid voor den invoer van tabak met onmiddellijke inwer kingtreding opgeheven. Evenizoo zal de mi nister van voedselvoorziening in zijn ressort den vrijen invoer beperken. De rijksminister van economie heeft belanghebbenden bij de tabaksindustrie na het uitvaardigen der in voerbeperking tot een bespreking uitgenoo- digd, die Zaterdag zou worden gehouden. De onder douane-toezicht staande im- en export van tabakszaad wordt door deze op heffing van de ihvoervrljheid niet getroffen. Vrijdagmiddag kwam de rijksregeering bijeen om izich 0. a. ook met maatregelen ter leniging van den eoonomlschen nood bezig te houden. De rijksminister van arbeid deel de mede, dat de duurtetoeslagen en de onder steuning van pensioentrekkens, dus inivali- 'den, nagelaten betrekkingen van gesneuvel den, enz. gemiddeld met 60 verhoogd zijn. Ook het Pruisische ministerie hield zich in zijn vergadering van Vrijdag uitsluitend bezig piet de maatregelen, die ter bestrijding van den woeker en de uitbuiting in aanmer king komen. Er werd over eon aanbal maat regelen beraadslaagd, die ongeveer gelijk rsijn aan die welke de rijksregeering voorne mens ts te treffen of reeds bezig Is uit te 1 I 'I' „Wilt u ons een paar minuten verontschul- algon, heeren", zelde bij. „ik wilde even met mijn broer spreken voor wij op de vraag van mijnheer Blake antwoorden." Toen zfj de kamer uit waren, keerde Atherton zich, het hoofd schuddend, tot Blake. „Dat bevalt mij niet, Blake", fluisterde hij. „Die mannen weten meer heel wat meer! dan zij ons gezegd hebben. Niet misschien van de verdwijning van Rlohard Malvery, maar wel van wat er de redenen voor ge weest zijn. Eó ik begrijp niet, hoe men hen er toe zal kunnen krijgen, het te zeggen ik zie geen middel om hen onder eede op een getuigehank te krijgen. Er is nog geen sprake van, dat iemand beschuldigd wordt, Dlck Malvery vermoord te hebben of dat zijn lijk is gevonden en er een lijkschouwing gehouden wordt. Totdusver kunnen wij nie mand van iets beschuldigen, en wij weten1 werkelijk niet, dat hij niet leeft. Begrijpt u?" Maar nu kwamen de twee broers terug en Stephen hervatte zijin gewone rol als woord voerder. „Wij hebben er geen bezwaar togen, u te zeggen, mijnheer Blake," zeide hij. „En als wij u dat zeggen, zeggen wij heel wat meer dan wij van plan waren geweest, om te zeg gen. Ik zal het in een paar woorden moe- deelen. Rdcbard' Malvery heeft ons plechtig bezworen, dat hij de ohèque niet vervalscht had, en dat hij geert argwaan had, dat zij vervalscht was, voor ik hem er in 'het Ml- nerva-hotel te Landen mee In kennis stelde, toen 4k hem daar in Februari sprak." Blake hoorde een zachten uitroep van ver bazing van Atherton, hij zelf had het ant woord van Stepren Pyke kalm opgenomen. voeren. Het ministerie begon verder met de bespreking van een breed opgezette en veel omvattende uitbreiding van de voor den win ter op touiw gezette volkskeukens en massa- voedselvoorziening. Aan het rijksministerie werd het voorstel gedaan, tot verzekering van de behoefte der bevolking aan suiker en margarine ook niet voor de meest ingrijpen de maatregelen terug te schrikken, en ook tegen den uitverkoop van Duitschland door buitenlanders met alle mogelijke middelen op te treden. In het rijksministerie voor voedselvoor ziening en landbouw is een verordening in voorbereiding, iwaardoor de broodrantsoe- neering tot de minder bemiddelden beperkt pal worden. Luitenant Krull nogmaals beschuldigd. Op grond der verklaringen, die Runge in dertijd aan de redactie van de „Vorwërts" heeft gedaan, Ls, zooals 'wij reeds mededeel, den, tegen den gewezen luitenant Krull de vervolg'ng wegens moord 00 Rosa Luxem burg weer hervat. Nu loopt, volgens een be richt van een carrespondentiebureau. tegen Krull en zijn vriend,, den gewezen luitenant Bracht, nog een vervolging. Beiden worden verdocht indertijd een aanslag te hebben voorbereid op een villa in Soh wan en-werd er. die in de lucht zou moeten vliegen. Op het laatste oogenblik werd de aanslag ontdekt en, door de Rerlijnsphe politie verijdeld. „Deutschland Ober alles" als volkslied voor de Relchswehr. Berlijn, 2 Sept. De Rijkspresident heeft in een beschikking bepaald, dat in overeen stemming met de mededeeling van 11 Aug. 1922 de .Reichswehr" het lied „Deutschland, Deutschland über alles" als volkslied .moet beschouwen. De Duitsche uitverkoop. Men meldt aan „Het Volk": Voor het meenemen van nieuwe kleelding over de grens worden door de Duitsche kom miezen boeten van 50.000 tot 120.000 Mark opgelegd. Aldus geschiedde aan de Oost- Groningsche grens. OOSTENRIJK. Oostenrijk en zijn buren. Op het oogenblik dat de winter, die „schrik der armen", voor de deur stond, is Seipel, de kanselier van de tot den bedelstaf verval len Oostenrijksche republiek, de buurnaties gaan opzoeken om hen om hulp te vragen. De Tsjechen gaven goeden raad en betuig den sympathie, de Duitaehers behoefden niet eens te verzekeren, dat hun hart van deze laatste vol was, maar verwezen naar de Ë..tnnte^ die niet ems en naam .,I>uitsch ostjur-jk"' hu tueg: l.iL.ui. tegelijkertijd muakttiii -ue Ziui.!-81av'.:ii troepenbewegin gen, waaruit te besluiten viel, dat zij, ai» de Oostenrijksche republiek van pure krachte loosheid ineenzakte, zich hun deel van den luit zouden trachten te .verzekeren. Op dit oogenblik kwam de duidelijke waarschuwing uit Rame, dat Italië elke bezetting van Oos- tenrUksch gebied als cas ts belli beschouwen zou waarmee op den heelen toestand een plotseling licht viel als waarschuwing, hoe dicht men in den tegeniwoordlgen. vrede weer bij een oorlog Is. Er b«hoeft maar een afdee- lh g Zuid-Slavische sol laten over de Ooston- rijksohe grens te trekken, om een oorlog te ontketenen, waarvan niemand kan voorspel len. In hoever hij te locallseeren zou zijn, gezien het feit, dat Zuld-8lavië tot de Kleine Ei tente behoort. Het gevolg ls voorshands geweest, dat Zuid-Slavië zich Ingetoomd heeft en Seipel te Verona terecht kwam, om, gezien de be langstelling. die Italië opeens vioor het lot van Oostenrijk aan den dag legde, bij Schan- <w>r om hiu1ip nan te kloppen. Zoo kan de we reld veranderen. Oosten rijk dat in den oor log toen nog hart en hoofd van de HabsbuTg» «ene monarchie wa«, geen duimbreed van zijn gebied wilde afstaan, om Italië aan den „Dank u" zelde Mj, „Dat la mij voldoendeI Als Diok gezegd Leeft, dat hij die chèque niet veravlscht had, heeft hij het niet ge daan. Best dan moet er een nieuw raaaael opgehelderd worden. Ik zal dat oplossen." De broers antwoordden niet, en nu geleld- den zij hun bezoeker» naar de deur en lieten hen uit. Atherton bleef stil, tot hij en Blake op eenigen afstand van OhanneiOottage en op den weg naar Shilhampton waren. „Blake!" zelde hij ten laatste, zich plotse ling tot zijn metgezel wendende: „Ik geloof, dat het antwoord van Stephen Pyke op uw vraag een zeer belangrijke kwestie betreft Hebt u opgemerkt, hoe hij zijn woorden in kleedde en blijkbaar overbracht, wat Ri chard Malvery tot hem gezegd had?" ,Nlet bijzonder", antwoordde Blake. „TV was meer verdiept in de beteekenis ervan." „Stephen Pyke zeide," ging Atherton voort, terwijl hij langzaam nadruk op zijto woorden legde, dat Riohard gezegd had dat let nu goed op! hij geen argwaan had, dat de chèque vervalscht waa Wat beteekeat dat nu?" „U hecht er blijkbaar eenige beteekenis aan", zeide Blake. „Welke dan?" „Deze," antwoordde Atherton. „Dat Ri ohard Malvery die ohèque niet rechtstreeks van Boyoe Malvery 'heeft gekregen. Ik ver- onderstel .natuur 1 ijk, dat Riohard volkomen onschuldig was. Begrijpt u niet dat, als hij die chèque van Boyoe had gekregen, hij dat gezegd zou hebben. Hij zou dan waarschijn lijk tegen de Pykes uitgeroepen hebben: „Watblief? Ik heb gez'en, dat Boyoe de ohèque schreef!" of: „Wat? En Boyoe heeft mij die chèque zelf overhandigd!" In plaat» daarvan heeft hij, als Stephen Pyke zijn Ingezonden Mededeellng. 15VES.' S ZP M'J. \DES MORGEN! ZAL X FABDL. \HETAtS flIEUwX KANTEN VAH X ZUN. XsUNUGHTZEEP kant van de centralen te krijgen, vraagt nu genadebrood aan zijn ouden tegenstander. Schanizer belooft een crediet van zeventig millioen lire, waarvan naar het sch'ijnt twin tig imillioen terstond izal uitbetaald worden. Een plan tot vorming van een tol- en munt unie, blijft in overweging. Maar met de be taling van de eerste twintigflniüioen zal Oos tenrijk met een financieele keten in de Ita- liaansche invloedssfeer getrokken zijn. Italië sohiuift er door op naar Oost- en Midden- Europa en daardoor wordt een geheel nieu we todstand geschapen, die, in verband met de tegenstrijdige belangen van sommige le den van de Kleine Entente, een bron van wrijving en gevaar kan worden. I> moraal is weer, dat tot volslagen weer loosheid en machteloosheid verzwakte staten even goed een bedreiging voor den vrede irijn als machtige, tot de tanden gewapende naties. (,„N. Rott. Crt."). BELGIE. De moord op de Belgische militairen. Tengevolge van de vergeldingsmaatrege len, die naar aanleiding van den moord op de twee Belgische soldaten in Ober-Oassel zijn getroffen, zijn gisteren de vertegenwoor diger van den eersten burgemeester en de politiecommissaris gearresteerd en naar Crefeld vervoerd. Met het oog op de hulpvaardige houding vande Duitsche autoriteiten en op het feit, dat het 200 goed als vaststaat, dat de schul digen zich onder de reeds gearresteerden bevinden, zijn de waarnemende burgemees ter en de commissaris van politie, die als gijzelaars waren gearresteerd, weer spoedig in vrijheid gesteld. De Belgische pers constateert met vol doening, dat van een provocatie met voor bedachten rade geen sprake kan zijn en dat het gebeurde het gevolg ls van een persoon lijke twist tusschen den Belgischen sergeant en eenige bezoekers van het wachteafe, dat tegenover de kazerne is gelegen. De staat van beleg te Oberkassei blijft voorlooplg nog gehandhaafd. IERLAND. Een Hamburgsch schip met wapens in beslag genomen. De Engelsche torpedojager „Doon" heeft Zaterdag bij de Westkust van Ierland eon schip aangehouden en opgebracht, dat uit Ingezonden mededeellng. Voorkomt onsteklng. Huidkwalen als uitslag, eczema, kloven, puleten enz. breiden zich vaak uit ala gevolg van ontsteking. Voorkomt dit door de plek ken te wasachen en drogen, en daarna Foa- ter'a Zalf aan te wenden, die de ontsteking tegengaat, de aangedane deelen heelt en do huid volkomen blank maakt. Prijs 1,76 doos, alom verkrijgbaar. woorden Juist weergeeft, gezegd dat hü geen urgwaan had dat zij vervalaont was. En dat beiteekent dat hij die ohèque van een an der heeft gekregen." „Dat is zool" riep Blake uit „En die ander moet nog opgeschommeld worden." „Ik herinner mij, dat Cuffe ons verteld heeft, dat de chèque aan toonder was," zelde Atherton, „en aangezien wij vlak voor Cuf- fe's huis zijn zullen wij even bij hem aan- loopen; ik wil hem een vraag doen, die nu juist hij mij opkomt" Het huisje van den heer Ouffe waa veel Eretenitieuzer dan Ohannel Cottage en de eer Ouffe zelf, die door een keurige dienst bode in een degelijk gemeubelde eetkamer geroepen werd. deelde zijn bezoekers mede, dat hij juist met zijn meisjes in de ontvang kamer wat muziek maakte, waarheen hij hen gastvrij uitnoodigde hem te volgen. Maar Atherton verklaarde, dat hij' haast had en voor zaken op weg was. „Ik ben even b|j u aangekomen, om u een vraag te doen, die mij juist ingevallen is," zeide hij „Wij zijn bij de twee Pykes ge weest, en' die erkennen gereed el ijk, dat Ri ohard Malvery op den avond' van 27sten Fe bruari in Stephen*» huls is geweest, en het ongeveer half elf, op weg naar Malvery Hold; verlaten heeft. Zij erkennen ook, d«t een on derwerp van gesprek die ohèque ls geweest, die u geïncasseerd hebt, en dat Richard ont kend heeft, dat hb haar vervalscht had. Met terdaad heeft hij Iets van beteekenla gezegd. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderwshe Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland f2.—Ned. 0. en W. Iwdlë p. reepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.67°. f 0.76, f 0.'85, f 1.26. Modeblad reep. f 0.96, f 1.26, f 1.26, f 1.60 Loese nnimmer» der Oourant 4 ot.; fr. p. p. 6 ot. ADVERTENTIENi 20 ct. p. regol (galjard). Ingee. meded. (kolombreedte ale redaetlon teket) 60 et. Kleire ad verten tl (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ot. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder do. 10 ct. p. adv. extra). Bewljsmo. 4 ct Lloht op voor auto'» ©n fietsen: 82) 99 A DE V SCH 'S AVONDS UW -L' DEN ONDERGOED MET

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1