Malvery Hold JURGENS' FIJNSTE 2MELANGE VERVANGT DE FIJNSTE BbTER SunlicjhtZeep Zoo juist wederom ontvangen: KINDERCAPES TRICOTPAKJES HERMAN NYPELS, Eerste Blad. 5.50 - 6.50 - 7.50 - 8.50 gld. 5.50 - 6.50 7.50 - 8.50 gld. N<>- 5630 DINSDAG 31 OCTOBER 1922 50e JAARGANG BUITENLAND. TURKIJE. Konstantinopel, 30 Oct. Refet Pasja, bui tengewoon commissaris van Angora in Thracië is door den Sultan in audiëntie ont vangen. Er werden belangrijke vraagstuk ken besproken. Het verdwijnen der dubbele regeering schijnt aanstaande te zijn. De sultan zou de nationale vergadering van Angora als eeni- ge macht in Turkije erkennen. De conferentie van Lausanne. Konstantinopel, 80 Oct. Naar vernomen wordt heeft de regeering van Angora Lau sanne aanvaard als plaats voor da confe rentie. De ontruiming van Thracië. Uit Konstantinopel werd Donderdag ge meld: De laatste trein met Grieksche troepen verlaat Thracië vanavond. De geheele Griek sche uittocht had in goede orde plaats. Het ntste deel van de burgerlijke bevolking )k weggtrokken. De Turksohe gendar merie komt Maandag aan. De capitulaties te Smyrna niet langer erkend, De oorrespondent van de „Times" te Kon stantinopel meldt, dat de Kemalisten wei geren de Capitulaties, of vreemde bescher ming voor personen die als Ottomaansche onderdanen zijn geboren, te erkennen en de Grieken en Armeniërs, die nog te Smyrna verblijfhouden, uitwijzen. De geallieerde hooge commissarissen hebben in krachtige bewoordingen tegen de opheffing van de Ca pitulaties geprotesteerd en eveneens tegen de beslissing van de regoering te Angora om geen enkele finantleele f transactie, leenin'g, of oontract, door de regeering te Konstan tinopel sedert 16 Maart 1920 aangegaan, te erkennen. ITALIË. De fasclstenaan het bewind? Vrijdag zijn de fascisten in Italië een ge meenschappelijke actie begonnen. Te Flo- renoe, Pisa en Cremona namen zij de macht in handen. Te Sienna werden de kazernes bezet. Duizenden gewapende fascisten verza melden zich om naar Romete trekken. Zaterdag werd door de regeering de staat van beleg afgekondigd, doch spoedig daarna weer opgeheven. Dit gebeure omdat het ka binet het desbetreffende besluit nam en ten uitvoer liet brengen, zonder dat het decreet door den koning was geteekend. Toen dit later aan den koning, ter teekening werd voorgelegd, weigerde deze zulks, zoodat de staat van beleg weer moest worden opgehe ven, twee uur nadat hij was afgekondigd. In verband met de door den koning in dezen aangenomen houding trokken duizenden fas cisten gisteravond naar het Quirinaal om den komiïg hiervoor hulde te brenger^ Mussolinl, de leider dor fascisten, kwam Zondag te Rome aan. Hij ontving van den koning de opdracht een kabinet samen te stellen, welke opdracht hij aanvaardde. Mussollni heeft tegenover persvertegen woordigers te kennen gegeven, dat hij zijn opdracht apmiddellijk ten uitvoer zal bren gen. Hij hoopt de huidge crisis te kunnen oplossen. Voorts verklaarde hij. reeds een lijst van zijn aanstaando medewerkers in het nieuwe kabinet te hebben samengesteld. On der hen bevinden zich zeven fascisten. Daar door hebben de fascisten dus hun, op het jongste congres te Napels gestelden elsch om vijf vertegenwoordigers in het kabinet te willen hebben, nog wat uitgebreid. Men verwaoht, dat de Kamer onmiddellijk nadat het nieuwe kabinet gevormd is, zal worden ontbonden!, terwijl het ook niet on mogelijk wordt geacht, dat de kieswet zal worden gewijzigd. FEUILLETON. door J. S. FLETCHER. XXIX. Storm en dood. Atherton gaf Blake een wenk om hem te volgen en bracht den man van de kustwacht naar een rustig© plaats op 'het stalerf van de herberg. „U kunt tegenover dezen heer vrij spre ken," zeide hij, naar Blake wijzende. „Be grijp ik goed, dat u van plan bent een inval te doen?" „Ja, dat zijn wij van plan, mijnheer en wij zullen een paar van uw mannen als hulp noodig hebben," antwoordde dc man van de kustwacht. „Ik kon bij het onderzoek natuur- lijk niet alles zeggen, mijnheer, maar het is een feit, dat wij al oen i gen tijd op d© kreek van Marshwyke het oog hebben. Wij hebben een vermoeden, dat sommige goederen hier van de Pr arische kust heen worden gebracht - lichte waar, vermoedelijk tabak en weelde artikelen, maar wij zijn nog niets bepaalds te weten gekomen eu wij weten niet, of ze direct naar de kreek toe of daarheen uit ohilhampton gebracht worden. Maar w$ ver denken een zeker schip en een zekere man het ia een schip dat van Havre op Shil- hampton vaart, de schipper is een Engelech- Ingezonden Mededeellng. Het nieuwe ministerie. Rome, 80 Oct. Het nieuwe kabinet is ge vormd. Premier is Mussolini, die tevens bui- tenlandsche en binnenlandsche zaken voor zijn rekening neemt, oorlog generaal Diaz, marine admiraal Thaon di Revel, financiën de Stefani, schatkist Inaudi. Een burgeroorlog aanstaande? Volgens berichten uit Ziirich, ontleend aan de Italiaansche bladen, schijnt Italië aan den vooravond van een burgeroorlog te staan, daar de linksche partyen aaneenge sloten tegen de fascisten willen optreden. Reeds Zondag is er te Rome een botsing geweest tusschen fascisten en communisten, waarby eenige dooden en gewonden vielen. De besturen van socialisten en communis^ ten beraadslaagden over het proclameeren van een algemeene staking. De opperbevelhebber der fascisten. Het opperbevel der fascisten is in handen van generaal Diaz, die tydens den wereld oorlog na Cadorna's aftreden Italiaansch opperbevelhebber was. DUITSCHLAND. Het advies van het soc.-dem. partijbestuur. Heden zal het bestuur der soc.-dem. party in de „Vorwërts" een verklaring publioee- ren, waafin nogmaals het principieel vast houden der soc.-dem., aan den achurendag wordt geoonstateerd, doch den werkgevers e» werknemers in overweging wordt gege ven, zich by elk op zich zelf staand geval vrywillig te verstaan omtrent overwerk. De leden van de commissie van herstel zouden Maandagmiddag ora 6 uur te Beriyn aankomen. Vermoedeiyk zouden zy nog in den loop van den avond een eerste bespre king met de ryksregeering hebben. Keynes wordt op 1 November verwacht. Brandstichting in de Rgmpler fabriek. Naar uit Beriyn wordt gemeld, heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag brand gewoed in vliegtulgenfabriek van Rumpler te Johannistal. Het blijkt dat men hier te doen heeft ge had met brandblussohing. Op tal van plaatsen in de groote vllegtuigenhal was het vuur aangestoken. De loods, die 200 meter lang, en 60 meter breed was, vertegenwoordigde een ^vaarde van 60 millioen mark. Er zyn 16 volgens aërodynamische wetten gebouwde Rumpler- automobielen (Trofenauto's) die samen een waarde van 150 millioen mark vertegenwoor digden, een prooi der vlammen geworden. Men betwyfelt of de verzekeringmaatschap- pyen de enorme schade zullen dekken. Van de daders ontbreekt elk spoor. Het is reeds bewezen, dat het vuur op verschillende plaat sen van de loods tezelfder tyd is uitgebroken. Om 1 uur 's nachts kon de dienstdoende nachtwaker nog niets bemerken; een kwartier later stond de loods in vlammen. De onveiligheid. Aan het station te Frankfort a.d. M. heeft men gisteren in een coupé le klasse in be- wusteloozen toestand den 40-jarigen Ame rikaan James Sauerwein uit Koblentz aan getroffen, badende in zijn bloed, dat gevloeid was uit verscheidene steekwonden In het hoofd. Vermoedeiyk heeft men te doen met een poging tot berooving. Het Avaré-proces. Het Landsgerioht veroordeelde na een proces, dat eenige dagen heeft geduurd, den man. Als het weer binnen is zyn wy voor nemens in een zeker huls aan de kreek een inval te doen." Atherton keek om zich heen en zag dat zy met hun drieën door niemand gehoord konden worden. „Zeker in de hut van Clent," zeide hij op gedempten toon. „Juist, mynheer dat zyn de menschen, die wy ervan verdenken, dat zy de goede ren in ontvangst nemen," antwoordde de kustwachter. „Wy hebben redenen voor onze veronderstelling, die wy niet behoeven te vermelden. Dat huis en de kelders in die rot sen waarop de hut gebouwd is, dat is de plaat». Het zal den eersten avond nadat het schip in de haven van Shilhampton binnen gekomen is, gebeuren en dat zal waarschym lijk dezer dagen het geval zyn." „U verdenkt dus de Clents?" vroeg Ather ton. „Wij hebben hen ai lang verdacht, myn heer," zei'' - de man. „Maar wy hebben pas kortgeledc daar zeer bepaald houvast voor gekregen. U weet, dat het niet moeilyk is, om de goederen uit zee by die kreek aan wal te kry'gen. Een schip, dat niet diep gaat, zooals dat waarvan ik spreek, kan dicht bij de zandplaat komen en de waren, die wij denken dat het meebrengt, kunnen gemak- kelijfk in een kleine boot geladen en naar de kreek gebracht worden. In elk geval zul len wy probeeren om er achter te komen en wy zullen u bytijds waarschuwen. TT hebt op gemerkt, dat de oude juffrouw Clent by het onderzoek tegenwoordig is geweest?" „Ik heb haar niet gezien, maar Ik heb ge boord, dat zij er waar, antwoordde Atherton. „Zij kwam hooren wat er gaande was, kanitein Prado van het indertyd in de haven gelenterde Brazilaansche s.s. „Avaré" tot negen maanden gevangenisstraf. De eerste machinist en de loods werden vrijgesproken. BroEtin, De verkiezingsstrijd. Londen, 80 Oct. Uit de voorloopige lijst der candidaten biykt, dat 435 unionisten, 160 nationaal-liberalen, ohgeveer 800 onafhan- keiyke liberalen en meer dan 400 Labour- mannen om 615 zetels strijden, waaruit het nieuwe parlement is samengeteld'. Terwyi sommige candidaten zulen uitvallen, zullen er ongetwyfeld nog veel meer nlar voren komen vóór de candidaatstelling, die op 4 November plaats heeft. SPANJE. Woelingen te Barcelona. Aan de bladen te Madrid wordt uit Barce lona gemeld, dat behalve den aanslag op den burgeriyken gouverneur, er nog aansla gen zyn beraamd op den gewezen minister Sambe en graaf Desetrt. Deze aanslagen zyn eveneens het werk van anarchisten. TNvee be kende anarchisten zyn op 23 dezer by relle tjes gedood. In anarchisten-kringen zyn tal van aanhoudingen gedaan. Andere aanhou dingen staan voor de deur. HONGARIJE. Smokkelgeschledenissen. Ingezonden Mededeellng. Ja mevrouw, aljartniaru) nooi ik voor óo merx5cK/n,moor elfjjj z.ay ik tajen m'n dfimej: laaf toch 3020 bleek poeder gebruiken <joot de ufejch~~lf hebt" vleet langer pUber var^Jwgoad enkldefdcraUVtMajckfmet mynheer", zeide de 'kustwacht. „Ze zyn pien ter genoeg die Clents. Ik weet niet, of die Stubbs geen geiyk heeft, wat dien varens- gezol betreft, het is heel waarschijfliyk, dat hy met sommigen van die lui in aanra king gekomen is dat die hem den mond gesnoerd hebben. En die verdwijning van den jongen heer Malvery, mynheer zou wel op dezelfde manier verklaard kunnen worden. Echter," voegde hy eraan toe, ter- wyi zy naar Atherton's auto toegingen, „zullen wy, als wy die huiszoeking instellen, haar op een degeiyke manier doen, en als er iets bjj de Clents verborgen is, zullen wy dat aan den dag brengen." Atherton «bleef zwygen tot hy en Blake uit het dorp waren de gebeurtenissen van den ochtend hadden hem op nieuwe gedach ten gebracht. „Ik heb den indruk, dat wy spoedig de een of andere ontdekking zullen doen," zeide hy. „Ik geloof, dat er veel waars steekt in wat die-kruidenier denkt En ik zal u zeg gen, wat i'k denk als er een ontdekking gedaan wordt, zal die van grooter beteeke- nis en omvang zyn dan iemand nu nog ver moedt." „Hoe zoo?" vroeg Blake. „Ik bedoel, dat er waarschy«nlijk nog meer lui dan de Clents in de zaak betrokken zul len biyken," antwoordde Atherton. „Het dient tot niets om vage toespelingen te ma ken, maar als hier een smokkelhandel .aan den gang is, moet hy goed georganiseerd zijn en er een scherpzinnig man aan de touwtjes trekken. Als die inval gedaan wordt, zal ik zorg dragen er by te zyn, en u zoudt goed doen u by mij aan te sluiten." Een oogenbük antwoordde Blake niet buffet om zelf een glas te halen. De kellner s:hrok, gaf hem snel het glas, maar sloot onmiddelUjk het buffet, waarin de stapels borden stonden. VEREENIGDE 8TATEN. Marinedag. Vrydag hebben de Amerikanen met opge wektheid hun nieuwste nationale feest: „Ma rinedag" gevierd. Voor datum was de ge boortedag van Roosevelt gekozen. Overal waren de oorlogsschepen voor het publiek opengesteld. Op tal van plaatsen hielden1 man nen van positie redevoeringen en vele mi nisters ook president Harding legden verklaringen af in de bladen om er op te wyzen, van de Ver. Staten aan de vloot te danken hebben. De opperbevelhebber van de Amerikaansche vloot ln den Atlantischen Ooeaan, Jones, legde te Oysterbay een krans op het graf van Roosevelt. KORTE BBBICWrHL De luchtdienst Londen—Manchester bljjkt eeu succes De eerste zes dagen zyn al 40 passagiers vervoerd. In het spiounage-proces te Moskou tegen leden van de Letsche legatie zyn aoht per sonen ter dood veroordeeld binnenkort zal door Italiaansche ingenieurs de eerste spoorweg in Afghanistan worden aangelegd, van Kaboel naar Darulaman. Daarna laohte hij oen beetje wrang. „U zult denken dat ik een sentimenteele ezel ben, Atherton," zeide hy, „maar ik wou, dat ik van die heele zaak nooit gehoord had." „Hemel nog toe en waarom?" riep Atherton uit. „Dat meisje, Glllian, heeft in den afge- loopen nacht myn leven gered," antwoordde Blake. „Ik was er zeker om koud gegaan, als z'' my niet te hulp gekomen waa Het zou een1 «beetje verraderiyk zyn, als ik deelnam aan een Inval in haar woning. Ik ben dan ook van meening, dat ik haar, als ik wist dat zy in gevaar was, zou moeten waarschu wen." „Dat zou wel een echte Donquichotterie zyn," zeide Atherton. „Iemand moet zyn per soonlijke neigingen toch niet den loop van het recht laten belemmeren." „Dat kan best," zeide Blake droog. „Maar het feit blijft bestaan, dat, /ds Gillian Clent het gewild had, zy had kunnen wegroeien en my op dien paal in den steek had kunnen laten en ik zou er my geen heelen nacht aan hebben ikunnen vastklampen. En er is veel waars in het oude gezegde, dat de eene dienst den anderen waard is." „U bent u toch niet bewust, dat iemand Gillian Clent kwaad wil doen", zeide Ather ton. „U laat de dingen hun loop nemen op stuk van za'ken hebt u niets uitstaande met wat de kustwacht en politie van plan zijn. Uw bepaald doel is Dick Malvery. „Op het oogenblik is het meer bepaalde- ïyk myn doel om te zien wat Ik voor zyn zuster kan doen", merkte Blake op. „Dat Malvery Hold is het onbehaaglijkste huis waar Ik ooit geweest ben! Je huivert erl En Ingezonden mededeellng. Volledige serie waterdicht, Kleedingmagazijnen HELDER. ALKMAAR. BINNENLAND. Nederlandsche vluchtelingen uit Smyrna. De „O 10". Op een der hellingen van de Nederlandsche Soheepvaart-Maatschappy te Amsterdam is Zaterdag de kiel gelegd voor de onderzeeboot O 10, te bouwen voor het departement van marine. De classificatie der gemeenten. Ingezonden mededeellng. droge of bloedende, wende men Fomsr'i Zalf aan Deze doet de jeuk en pUn otnniddeliyk bedaren, en heeft een byzonder heelende wer king. Prijs f 1.75 per dooi, alom verkrijgbaar. op een somberen dag als deze tpoet iemand die daar verbiyf houdt, een aanval van zwaarmoedigheid krijgen," Atherton kook naar de loodgrijze lucht en daarna naar de ruwe zee die Onder een snel opstekenden Zuidoostenwind tegen de land tong sloeg. „We zullen storm krygen", zeide hy. „Wij hebben er verleden jaar een gehad om dezen zelfden tyd en ik herinner my, dat er toen hier In de buurt heel wat schade aangerioht is. Ik geloof, dat, als het hard waait, het halve dak van Malvery Hold er af zal gaan." „Dan zal ik gaan zien of ik soms een beetje kan helpen, om het erop te houden", ant woordde Blake. „Ik verwaoht, dat ze wat hulp in dat huis noodig zullen hebben. Ik zal er heen gaan, en als u my noodig hebt of iets mocht hooren, zult u weten, waar u my kunt vinden." Hy stapte aan het einde van de kreek uit de auto en sloeg den weg in naar Malvery Hold, terwyi hy in den storm, die het op komende ty woedend opzweepte, over de open vlakte voort zwoegde. En terwyi hy zoo voortliep, waren zyn gedachten vervuld van het oude huis waarbeen hy op weg was, en van de somberheid die het scheen te omhul len. Daar stond het voor hem, een grijze massa tegen een nog grijzere lucht. Het stof- feiyk verval van het huis leek echter maar half zoo groot als het zedeiyk verval waar aan het ten prooi was. Binnen zyn muren lag de oude man, die er de laatste bewaker van geweest was, dood op bed. en zitn mees ter zat, hulpeloos als een kind. Ir rijn stoel, terwyi zyn huls om hem heen verviel. (Werit rirrolgd). COURANT Licht op voor auto's en fietsen i Dinsdag 81 Oot5.03 uur. Woensdag 1 Nov5.01 64) De byzondere medewerker van het „Hbl." In staten met een snel dalenden koers is steed^ groote uitverkoop! De waardevermin dering van het geld gaat daar sneller dan de prijsverliooging der goederen, en zoo is het natuuriyk, dat buitenlandsohe koopers den gunstigen koers gebruiken om tegen weinig geld waardevolle dingen te koopenj Koopen gaat nog wel gemakkeiyk, maar het gekochte uit het land te krygen, dat is moeilyker! Want dè grenspolitie waakt als een Cerberus. Vocral op don Dam tfordt er veel gesmok keld, want, hoewel de regeering alle stoom schepen door politie en detectives laat be waken en doorzoeken, sehynt er toch nog altijd gelegenheid te zijn daar kleinere voor werpen te verstoppen. Zoo viel het eenige dagen geleden een detective op, dat een kellner drie stapels bor den In het buffet nooit gebruikte en liever borden ging halen, wanneer er geen kleine borden meer in het buffet waren. Dit scheen hem verdacht toe, maar hy dacht eerst aan een toeval. Terwyi hy zoo het doen en laten van den kellner bekeek, ging hy naar het 's Avonds, toen de restauratie gesloten was, liet de detective door den kapitein het buffet openmaken. Hy nam een, twee drie, vier borden weg, niets te zien; maar tusschen het vyfde en zesde bord lagen Hongaarsche gouden 100 kronen-stukjes, tusschen het zesde en zevende ook, enz., enz., te zamen voor een waarde van 7 millioen Hongaarsche kronen. Een ander geval, dat zich ook op een Donauschip afspeelde Het viel een detective op, dat de tweede kapitein, niettegenstaande de drukkende hitte, met een reusachtigen pels en pelshandschoenen op de brug stond. Dit leek hem verdacht. Hy ging naar hem toe en stelde zich als een detective der rivier politie voor. De kapitein boog, gaf den detec tive echter geen hand, maar draaide hem den rug toe, alsof het sturen van het schip al zyn aandacht noodig had. De detective greep re soluut naar een der reusachtige handschoe nen en rukte die af. De handschoen woog 1V* kilo en was met gouden munten gevuld! Zoo ook de pels, waaronder een gewone ster veling ineengezakt zou zyn. In de buurt van een myn, dicht by de Tsjecho-Slowakische grens, duwde een vrouw een kolenwagen voort. Hoewel de wagen niet erg groot was, leek het den grensdeteetive, dat zij hem toch wel erg gemakkeiyk voort duwde. Hy hield haar aan en nam een groot stuk steenkool van den wagen; dat was zoo licht als een veertje. Het bleek nu, dat de steenkolen uitgehold waren; daarin waren verborgen gewichtige documenten en plan nen over Tsjechische spionnage in Hongarije. Een geheel nieuwe smokkelaarstruc paste de internationaal bekende Hongaarsche op lichter Schwarz toe. Op een dag werd hy in den sneltrein van Boedapest naar Roemenië door een Hongaarschen detective ontdekt. Deze vroeg hem, waar hy heen ging, waarop Schwarz hem brutaal antwoordde, dat hy al zyn straffen had uitgezeten en thans als ieder ander staatsburger een pleizierreisje naar Roeihenië ging maken. Maar deze Schwarz had vroeger twee gezonde oogen en nu één oog van glas. Waar hebt u dit oog verloren? vroeg de detective, waarop Schwarz verlegen werd en een geschiedenis van een oogopera tie vertelde. De verlegenheid van Schwarz viel den detective op; hy liet hem by het eerstvolgende station uitstappen en een ge rechtsdokter onderzocht het glazen oog. De verlegenheid van Schwarz was spoedig op gehelderd. In de holte van het glazen oog was een brlllant van een waarde van 3 mil lioen Hongaarsche kronen verstopt. Deze steen was afkomstig van een inbraak In Boedapest. Schwarz zou zich het eene oog hebben laten wegnemen, om aldus te kunnen smokkelen. In elk geval moet men den Hongaarschen smokkelaars nageven, Jat zij hun handwerk verstaan en voor origineeie invallen niet by het buitenland in de leer behoeven te gaan! Zondagnacht, even vóór twaalf uur, zyn er in eeu tunnel, dicht by het St. Lazarus-station te Parijs, drie wagons ontspoord en inbrand geraakt. Zeven menschen zyn gekwetst. Zondagavond heeft er in Henegouwen een geweldige sneeuwstorm gewoed. Naar wy vernemen, is de commandant van de „Tromp" gemachtigd om Nederlandsche vluchtelingen, die zich op het eiland Malta bevinden, naar Smyrna terug te brengen, in dien zy zulks wenschen. Uit den brief van den voorzitter van de classificatiecommissie aan de leden stipt „Het Volk" o. m. nog aan, dat de inzage van de landeiyke, colle« tieve arbeidscontracten by den voorzitter de overtuiging heeft ge vestigd, dat een indeeling in vijf klassen is aan te bevelen. Een onderscheiding in vyf of meer klassen is daar meestal getnaakt. Gewezen wordt op de Bouw-, kleermakers-, schilders- en sigarenm&kersvakken, die overal in den lande worden beoefend. Wat betreft de vraag, hoe groot de aftrek voor de verschillende klassen moet zyn, merkte de voorzitter op, dat, beziet men dien van de collectieve contracten, men tot de conclusie komt, dat hy hooger moet zyn dan de aftrek met trappen van 4 percent, vastgespeld bij de salarisregeling van 1918 en 1920. Hy'wyst erop, dat het boekbinders- en het kartonnage- vak b.v., naar de uurloonen be.ekend\jnet 7 klassen komt tot een aftrek van ten hoogste 22 pet., het bouwvak met 7 klassen tot 42.97 pet., het houtbedryf met 8 klas en tót 88.6 pet., het kleermakers- en het schildersvak met 5 klassen resp. tot 22 en 84 pet. en het typografenvak met 7 klassen tot 20.81 pet. Andere vakken met minder kassen komen veelal tot aftrek van ten minste 5 pet. per klasse. De voorzitter stelt daarom voor een aftrek met 4 trappen ieder van 5 pet. per klasse. In een vorige vergadering der commissie is ter sprake gebracht de vraag, of onder scheid te maken zou zyn tusschen ambten meestentyds bekleed door personen in de streek, waarin zy worden uitgeoefend, woon achtig, en welker titularissen ook bestemd zyn om daar te blyven, en de overige ambten met meer verplaatsbare titularissen. De per sonen, in eerstgenoemde ambten aangespeld, kennen, meende men, door bun byzondere bekendheid met de streek hunner inwoning beter den weg naar goedkoop levensonder houd dan de anderen en zullen evenredig ook minder levenskosten hebben. In het byzon- der had men nog het oog op hen, die door bebouwing van een stukje grond voor eigen gerief- dat doel te beter kunnen bereiken. De voorzitter der classificatiecommissie Tegen aambeien,

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1