JURGENSO FIJNSTE MELANGE ÏLfUNSTE BOïeb^I LUX Malvery Hold Eerste Blad. Kermesse d'été, No. 5633 DINSDAG 7 NOVEMBER 1922 50e JAARGANG HCTTENLjLND. De commissie van herstel te Berlijn. De pauze, die in de onderhandelingen met de oommissie van herstel is ontstaan, was een gevolg van het feit, dat een deel van de Duitsche voorstellen is vertraagd. Uit krin gen van de oommissie van herstel zelf wordt gezegd, dat deze pauze geen gunstigen in vloed op de onderhandelingen zal hebben en een zekere zenuwachtigheid heeft veroor zaakt. Evenwel heeft een lid van de commis sie van herstel zich uitgelaten, dat weliswaar de plotselinge onderbreking eenigermate heeft verrast, maar dat deze tooh volstrekt geen slechten invloed op de stemming heeft uitgeoefend. Op grond van de mededeelingen van de Duitsche regeering heeft de commissie veel eer den indruk gekregen, dat deze zich vol komen bewust is van den ernst van den toe stand. De commissie van herstel zal de pauze ge bruiken dm den inhoud van de drieledige Duitsche memorie te bestudeeren. De stabi lisatie van de mark staat op den voorgrond en uitdrukkelijk wordt er den nadruk op ge legd, dat deze stabilisatie gelijktijdig moet worden bereikt met het evenwicht in de Duit sche begrooting. In het bijzonder betoogt de memorie, dat binnenlandsche maatregelen zonder gelijktijdige hulp van buiten doelloos zijn. Daarom is cle eerste voorwaarde de sta bilisatie van den markkoers en de bultenland- sche leening. Verder legt het voorstel van de Duitsche rijksregeering den nadruk op den samenhang tussohen de mogelijkheid van een zoodanige leening en de noodzakelijkheid van een langdurig moratorium. Een uitstel voor de leveringen in natura vraagt de Duitsche regeering alleen voor materialen, welke niet dienen voor den herbouw in Noord-Frank rijk. In Fransche kringen van de commissie van herstel heeft men vooral bezwaar tegen het gedeelte in de Duitsche memorie, dat de kwestie van de finar\cleele contröle behan delt, daar de Duitsche regeering zich tegen deze financieels contrAle verklaart. Voor de Franschen is deze contröle echter de hoofd zaak en zij zijn voornemens dit probleem dan ook op den voorgrond te brengen, niettegen staande dat zij daarbij tamelijk veel tegen stand ondervinden van hun Engelsche en Belgische collega's. Voorts beweert men hier, dat de commissie van herstel zich Zaterdag en Maandag zou bezighouden met het reeds veel besproken, maar in onderdeelen nog volkomen nieuwe plan van Bradbury. In dit plan speelt het gebruik maken van de goudreserve van de Rijksbank een groote rol, maar op zulk een wijze, dat de bezwaren, welke fiavenstein, de directeur van de Rijksbank, daartegen laten gelden, zouden worden ondervangen. i De eerstvolgende gemeenschappelijke ver gadering van de rijksregeering en de com missie van herstel zou hedenochtend worden gehouden. Men zal zich in deze vergadering uitslui tend bezighouden met de kolenleveringen. Gelijk men weet moet Duitschland volgens de thans geldige regeling 1.7 millioen ton maandelijks' leveren en daarenboven van een eventueel overschot van de kolenproductie 20 pet- Niet alleen is dit overschot4 denkbeel dig, maar de Duitsche regeering is genood zaakt enorme sommen uit te geven om de buitenlandsohe kolen in te voeren, die zij voor het instandhouden van de eigen bedrij ven noodig heeft. Naar de „N. Rott. Crt." verneemt, is de commissie van herstel ge neigd een nieuwe overeenkomst te sluiten. Berlijn, 6 Nov. De O. v. H. heeft heden middag de Duitsche regeering telefonisch medegedeeld, dat het antwoord op de Duit sche voorstellen nog heden in den loop van den avond zou worden gegeven en dit is in derdaad geschied. De vrees van verschillen de bladen, dat dit antwoord zonder meer af wijzend zou uitvallen en d© O. v. H. volstrekt niet bereid zou zou tot onderhandelingen op den grondslag dezer voorstellen, heeft zich niet bewaarheid. De O. v. H. maakt er naar het schijnt aan merking op, dat de Duitsche voorstellen feuilleton. I. 1. IMWOMBB. 57) „Juist, zeide Jeffery. „Nu, even voor de trein naar Londen vertrok, stond ik voor dat kantoortje, om naar de menschen te kijken die mee gekomen waren, toen ik opeens iemand vlak langs mij voorbij zie fladderen, even dicht bij als ik bij u ben. Wie denkt u wel dat het was?" „Voorbij je fladderen? Was het dan een vrouw?" riep Atherton. Jeffery lachte, knipoogde, schoof zijn stoel nog dichter bij den lessenaar en liet zjjn stem tot een geheimzinnige fluistering dalen. „Iemand die d© laatste twee of drie weken vermist is," zeide hij. „U weet wel, kom!" „Goede hemel!" zeide Atherton. „Je bedoelt toch niet juffrouw Prynne?" Jeffery gichelde bljjkl)aar verheugd. „Niemand anders!" antwoordde hij. .Juf frouw Hester Prynne juffrouw Hessie zooals wij haar noemden." Atherton staarde in gepeins naar zijn be zoeker. Jeffery zou zich niet licht in een ge val als dit vergissen. Ingezonden Mededeelingen. X! slechts in algemeene trekken zijn vervat en geen nauwkeurige bijzonderheden bevatten omtrent de wijze, waarop de Duitsche regee ring de stabiliteit der mark tot stand denkt te brengen, want in het antwoord verzoekt de C. v. H. om een aanvulling der Duitsche voorstellen. De rijksregeering zal dit ver zoek ten spoedigste in overweging nemen. DUITSCHLAND. Wisselkantoren gesloten. Op last van de Duitsche regeering zijn gisteren In verschillende plaatsen langs de grens, o.m. In Emmerik en verder in het land gelegen steden als Crefeld en Keulen alle na 1919 opgerichte wisselkantoren ge sloten. Deze maatregel beoogt het tegengaan van verdere depreciatie der mark en het be letten van zaken doen in vreemde valuta. Te Keulen moeten zestig van deze wisselkan toren door het sluitingsverbod zijn getroffen. De klnderellende. De Berlijnsche bladen vertellen dankbaar van de stichting vain drie cacao-lokalen, dio initiatief van het Deensche Rijksdaglid ielsen ln het Noorden, Z.O. en Oosten van Berlijn zijn geopend em waar dagelijks onge veer 800 kinderen worden gespijzigd. Zij nemen meteen de gelegenheid te baat om op de steeds verergerende ellende van de kinderen in de hoofdstad te wyzen. ENGELAND. De verkiezingsstrijd. Naar de draadlooze dienst meldt, heeft de candldaatstelllng Zaterdag door het geheele land plaats gehad. De candldaten zijn ais volgt onderverdeeld: conservatieven 615, ar beid ersparty 414, onafhankeiyk-liberalen 825, nationaal-liberalen 190. In één of twee plaat sen, o.a. ln het district Manchester, waar de „Manchester Guardian" invloed heeft uitge oefend, is ©en vereenlging van onafhanke- ïyk- en nationaal-liberalen tot stand geko men. Naar te drie uur 's middags bekend was, waren toen by enkele candidaatsteliing ge kozen 87 conservatieven, 7 nationaal-libe ralen, 8 labour-mannen en een nationalist. Lloyd George em Douglas Hogg, de nieuwe attorney-general, zyn by enkele candidaat steliing herkozen. IERLAND. Londen, 6 November. Gistermorgen zyn ongeveer veertig mannen het postkantoor te Dublin binnengedrongen Zy overmanden den conciërge em twee politie-agenten en staken daarop het gebouw ln brand dat met den Inhoud geheel verwoest werd. ITALIË. Volgens telegram uit Rome beginnen thans de eigeniyke moeiiykheden voor de nieuwe regeering. Semator Albertini, direc teur van de Corriere della Sera, wil niet als gezant naar Washington. Men zegt. dat Avezzano, die eerst voor Beriyn in aanmer king kwam, daarheen gaat. Senator Fras- sati, directeur van de Stampa, die indertyd Italië's deelneming aan den oorlog en later het fascisme hevig heeft bestreden, was wel verplicht als gezant te Berlijn af te treden. Hy zou er nog eenigen tyd blijven. Voor de portefeuille van buitenlandsohe zaken wor den Salvago Raggi, gedelegeerde in de com missie van herstel, en senator Contraini ge noemd. De socialistische eenheidsparty heeft een manifest verspreid, waarin ze zegt, dat de fascisten de financieele moeiiykheden niet even gemakkelijk zullen kunnen op lossen als de politieke. Een overstrooming in Napels. De stad Napels is Zaterdag door een over strooming geteisterd, ten gevolge waarvan „Ben je er zeker van?" zeide hij. „Zoo zeker, als ik u zie", antwoordde Jef fery. „Ik kon my niet vergissen ken ik haar niet even goed als myn eigen vrouw? Juffrouw Hessie was het dat weet ik stel lig." „Nu?" zeide Atherton na een pauze. „Wat heb je toen gedaan?" „Ik ben haar nageloopen. Ik had gehoord, dat zy vermist werd —ik had er een veertien daag geleden over hooren praten," antwoord de Jeffery. „Daarom volgde ik haar. Maar u kent het perron, en voor ik bij haar was, was zy in den trein gesprongen en ging die er vandoor. En weg was zij!" „Is dat alles?" fluisterde Atherton plotse ling teleurgesteld. „Ik dacht „Wacht v even! Ik keek in de coupé waar zy in was gaan, er had iemand naar haar staan uitkijken hy hield het portier voor haar open. En," ging Jeffery voort, terwyl hy met de vuist op zyn knie sloeg, „dien kende ik ook!" „Wie was dat dan?" vroeg Atherton. „Mijnheer Richard; zoo waarachtig als ik leef mynheer Richard!" riep Jeffery uit, terwyi hy weer op zyn knie sloeg. „U kunt mij op mijn woord gelooven. Het was myn heer Richard Malvery." Atherton keek verrast. Dat wierp al zyn theorieën, al zyn gissingen omver. Hij was er toe ggjeomen om aan te nemen', dat de vermiste Richard Malvery dood was. Blik semsnel herinnerde hy zich plotseling de cy- aardverschulvingen hebben plaats gehad. Te Santa Maria is een muur ingestort. Talrijke personen, waaronder brandweerlieden, die met het reddingswerk bjeflg waren, werden onder de puinhoopen begraven. Acht brand weerlieden en twee andere personen werden gedood. Een groot aantal gewonden werd naar het ziekenhuis overgebracht. SCANDINAVIË. Zweedsch fascisme. Naar uit Stockholm wordt gemeld, roept de chef van het Westlander regiment, kolo nel Adlerkreuz, ln de Zweedsche couranten de Zweden op tot het vormen van een fas cistische organisatie. Adlerkreuz verklaart in zyn oproep, dat het streven voor het welzijn van het land steeds meer verzwakt en dat alles slechts draalt om het welzijn der arbeiders. Hy twl1- felt er aan, of Zweden langs wetteiyken weg gered kan worden en spoort daarom de Zwe* den aan zich aaneen te sluiten om aan dit onvaderlandslievend dryven een einde te maken. OOSTENRIJK. Een orkaan te Weenen. Ween en, 5 November, Na mooi weer is er boven de stad plotseling een orkaan schier zonder wederga losgebarsten, die bykans een uur aan heeft gehouden. Er zyn tallooze ongelukken gebeurd en ook menschen omge komen. De stoffelijke schade in de heele stad is niet te begrooten. TURKIJE. De nationale vergadering te Angora heeft den toestand, die feitelijk bestond sedert 16 Maart 1920, toen zy zich het wereldiyk ge zag van den Sultan in Turkije aanmatigde, nu op grond van de overwinning van het nationalistische Turkye met een wetgeven- den maatregel bekrachtigd en Sultan Mo hammed VI, den zes-en-dertigsten vorst uit het huis van Othman, als Chalief en Vorst afgezet. Daarmede is het_regeerlngshuis van Othman, die het Turkscffe keizerrijk in 1299 had gesticht;vervallen verklaard van zfjn wereldiyk gezag. Aan dit huis biyft slechts de uitoefening van het geesteiyk gezag als Chalief, maar voor dezen post zal, volgens den tekst van de nieuwe wet, door een com missie van geesteiyken uit de nationale ver gadering een prins gekozen worden, wiens karakter, praestaties en moreel hem waar dig maken de plaats te bekleeden, met het voorbehoud dat „de Turksche regeering het voornaamste bolwerk van het Chalifaat zal blyven." Hiermee wordt dus uitgesproken, dat het Mohammedanisme de staatsgods dienst biyft. Van de instelling van eèn republiek is in Ingezonden Mededeeling. oe nisohe voorstelling van Boyce. Onwillekeurig stond hy van zijn stoel op, ging naar het raam toe en staarde naar buiten op straat, waar de regen neerkletterde. „Je vergist je tooh niet, vriendje," zeide hy, zich plotseling tot den tuinman wenden de. „Het geldt hier een zeer ernstige zaak. Ben je er zeker van, dat je manheer Richard Malvery herkend hebt?" „Ik heb mijnheer Richard gekend, sedert den. tijd dat hij, om zoo te zeggen, twee tur ven hoog was", antwoordde Jeffery lachend. „Het is dus niet waarschynlyk, dat ik hem nu nog niet ^pu kennen. Hy was trouwens niet veel veranderd in de zes jaar, dat ik hem niet gezien had." „Niet veranderd!" zeide Atherton. „Droeg hij dan geen baard?" „Evenmin als u en ik," antwoordde Jef fery. „Hjj had een! zwarte snor, zooals hij altyd droeg. Nu ik kan niet zeggen, myn heer, dat mijnheer Richard ook maar eenigs- zins veranderd was, of het moest zijn, dat hy er wat magerder uitzag." „En ben je zeker, dat juffrouw Prynne bij hem hoorde?" vroeg Atherton. „Zoo zeker als iets!" verklaarde Jeffery. „Ik zag immers, dat hy het portier voor haar open hield, en dat hy na haar in de coupé sprong, toen de trein in beweging kwam? Zij praattten en lachten met elkaar en met een anderen man, die erby was." „Wat was'dat voor een man?" vroeg Atherton. de wet niets te vinden. Haar aanhef luidt: „De Regeering van de natie berust in han den van de Nationale Vergadering en geen andere regeeringsvorm zal erkend worden". De uiterlijke vorm van een republiek is dat aan haar hoofd een verkiesbaar hoofd staat en de belangen van allen ook door allen be hartigd worden. De moeilijkheid om te be palen, wat Turkye nu eigeniyk geworden is, schijnt ontweken te zyn met de benaming „Turksche staat". In dien staat is dan een sultanloos tydperk begonnen. Het meest fljkt de nieuwe status van Turkye nog op dien van een Britsch dominion, maar dan zonder den band met een centraal moederland. Praktisch is de verandering al dfideiyk van belang, omdat eruit volgt, dat Angora op de aanstaande vredesconferentie geen vertegenwoordigers van Konstantinopei zal erkennen. „Het volk zal geen persooniyk ge zag, zooals dat van Konstanitinopel, erken nen", luidt het nog in het eerste artikel van de nieuwe wet. De nieuwe toestand stelt de mogendheden van de Entente voor de be slissing, om de regeering te Angora, die zy door hare onderhandelingen reeds als de facto bestaande erkend heeft, de jure te er kennen. Strikt genomen is dit echter niet noodig voor het sluiten van den vrede. Op de tweede conferentie over de Zee-engten wordt nameiyk ook Sowjet-Rusland toegela ten als onderhandelaar en contractant, on danks het feit, dat het nog evenmin de Jure erkend is. (N. Rott. Ot.) De geallieerden en Turkije. Parijs, 6 November. De regeering van Angora heeft aan de geallieerden een nota doen toekomen, waarin de onmlddelUJke op heffing van de geallieerde militaire bezetting van Konstantinopei geëisiht wordt. De hooge geallieerde commissarissen en generaals zyn op het Britsche gezantschap bijeengekomen en hebben den eisoh vari An gora ter onmiddeliyke ontruiming van Kon stantinopei door de geallieerde troepen be sproken. Naar verluidt, is een antwoord, waarin de elsch beslist afgewezen wordt, ln den avond aan den vertegenwoordiger van Angora overhandigd. Uit Konstantinopei wordt gemeld, dat de vertegenwoordiger van Angora aan de hooge geallieerde commissarissen een tweede nota overhandigd heeft, waarin verklaard wordt, dal de oorlogsschepen van elke nationaliteit vergunning moeten vragen om de zeeëngten door te varen en in de haven de nieuwe re geering van Turkye moeten begroeten. Een andere nota eischt de nationaliseering der spoorwegen. De verzending van beide nota's schept in de kwestie van liet Nabye Oosten een nieuw conflict, dat rechtstreeks voortkomt uit den drang van Angora om bezit te nemen van de hoofdstad, waar zy den Sultan en Chalief met zyn ministers heeft afgezet en zij geen ande re macht erkent dan die van ae Nationale Vergadering; de voortzetting ook van de politiek om den vrede nog verder te winnen met gewelddadige middelen. Alle drie de groote geallieerden: Engeland, Frankrijk en Italië staan nu opeens samen tegenover het vernationaliseerde Turkye. Tegelyk wordt gemeld, dat de Turken hun gendarmes de Britsche zóne van Tsjanak ingestuurd heb ben. Men moet eruit besluiten, dat de mili- tairistisehe party in Kemalisdan de overhand heeft gekregen. Konstantinopei, 6 Nov. De Nationale Vergadering van Angora heeft Ismet pasja order gegeven de volgende punten in de con ferentie van Lausanne te verwezenlijken: lo. de grenzen van Turkye overeenkomstig het nationale pact; 2o. schadeloosstelling door Griekenland; 3o.opheffing der capitulaties; 4o- wyziging van de grenzen van Irak; 5o. volledige onafhankeliikheid van Turkye in financieel, economisch en politiek opzicht. Parijs, 6 Nov. Uit Konstantinopei ver luidt, dat de Sultan heeft getracht de stad te verlaten, ma r dat de bevolking hem dit ver hinderd heeft. Konstantinopei, 5 Nov. Wegens het af- treden van het kabinet-Tewfik Pasja gaf de regeering van Angora generaal Refet Pasja opdracht voor het bestuur van Konstantino pei te zorgen. ZUID-AFRIKA. Salisbury, 6 Nov. Het in Rhodesië gehou den referendum (in zake de aansluiting by de Zuid-Afrikaansche Unie) heeft de vol gende cyfers opgeleverd: 8774 stemmen ten gunste eener verantwoordelijke vereenlging, 5989 ten gunste van Rhodesië vereeniging met de Unie van Zuid-Afrika. Storm en overstroomingen in de Kaapkolonie enz. Londen, 6 November. Uit Kaapstad wordt Ingezonden Mededeeling. „Iemand, die er als een buitenlander uit zag," antwoordde Jeffery. „Hy leek wel een Franschman, voorzoover ik hem kon zien. Maar ik heb alles maar, om zoo te zeggen, in een oogwenk gezien." jlCbt u dit aan niemand verteld?" vroeg Atherton na een oogenblik nadenkens. „Nee hoor! Ik heb een halven dag vrij gevraagd, om u dit te komen vertellen," ant woordde Jeffery. „Ik 'kan mijn mond hou den zoo goed als iemand anders." „Dat is goed," zeide Atherton. „Ga nu heen, Jeffery, en houd er ook verder je mond over spreek er met niemand over." „En hoe zit het met die belooning, mijn heer?" vroeg Jeffery. „Heb ik daar kans op „Laat dat maar aan my over daar zal ik voor zorgen," zeide Atherton. Hij bleef, nadat de tuinman heengegaan was, een tydje in diep gepeins zitten, en schrok toen hy de klok twee hoorde slaan. Hy merkte opeens, dat de tyd voor zyn lunoheon voorby was. Hy at en dronk werk- tulgeiyk dien dag. Heel zyn aandacht was op de vreemde tyding gericht, die hy van Jeffery vernomen had. Richard Malvery leefde! en was met Hester Prynne samen! het raadsel was ingewikkelder dan ooit, zelfs al naderde het, naar hy overtuigd was, zyh oplossing. Er wachtte nog iemand anders op hem toen hy na de lunch naar zyn bureau terug ging de man van de kustwacht, met wien Komt U ook eens een kijkje nemen op de gezellige op 9,10,11 en 12 NOVEMBER, aenvang 's avonds 7 uur, in het gebouw van den R.-K. Volksbond, Motengracht. Diverse inrichtingen voor vermaak. Geen fancy-prljzen Entreeprijs 15 ets. Kinderen beneden 12 jaar 10 ets. gemeld dat storm en overstroomingen ver woesting hebben aangericht in uliges.rekte gebieden van de Kaapkolonie en Transvaal. De schepen te Port Elisabeth waren ver plicht de reede te verlaten. De regen was welkom in verschillende deelen des lands, waar hy hoog noodig. YEREENIGDE STATEN. Spangier (Pennsylvanle), 6 Nov. In een der mUnen heeft een gruwelijke ontploffing plaats gehad, waarbij negentig mijnwerkers, die juist den arbeid hadden aangevangen, werden vergiftigd. Een r daald. lftigd. gsploeg ia in de myn af ge- De dranksmokkelhandel ln de Amerlkaansche wateren. Londen, 0 November. De ambtenaren van de drankbestryding publlceeren in de pers sensationeels verhalen over de aanwezigheid van een vloot van ctranksmokkelschepen ten getale van over de honderd ter hoogte van de kust van New Jersey, juist bulten de driemljlsstrook. De Amerlkaansche autoriteiten zyn van meening, dat deze schepen gebruik maken van de bepaling, onlangs afgekondigd, wel ke het aan de met de bestrijding der drank smokkelarij belaste ambtenaren verbiedt, zich bulten de drlemiJlsgrens met buiten- landsche schepen te bemoeien. Het heet, dat de vloot staat onder leiding van een goedbeschermde Internationale smokkelaarsorganisatie, welke er in slaagt de whiBkey-voorradien aan land te brengen in kleine booten op onbeschermde punten van de kust. De autoriteiten mobiliseer en bonderden kleine bootèn te New-York, Atlantic City en elders, ten einde de smokkelarrs te kunnen vangen, vóór zy dein wfll bereikten. KORTE BERICHTEN. Naar de Bulgaarsche bladen melden, zyn er 8000 Russische vluchtelingen te Warna scheep gegaan om naar Rusland terug te keeren. In het Filippynsche Huis van Afgevaar digden is een resolutie ingediend, een eigen vloot behooren te krijgen ter verdediging van de kusten van den archipel. Naar uit Delhi wordt gemeld heeft de Ti- betaansche regeering geweigerd, de zending van Britsche boedhisten, die op weg was ge gaan naar Lhassa tot een bezoek in die stad toe te laten. Op het eiland Samos (Griekenland) is een opstand uitgebroken. De bevolking eischt den terugkeer tot het oude stelsel van auto nomie, onder waarborging van den Volken bond. Men klaagt den laatsten tyd te Boedapest sterk over de toeneming van de diefstallen van effecten bij de bankiers en op de beurs aldaar. 23 Bankiershuizen hebben de vorige week aangifte gedaan van diefstal van ef fecten, tot een gezamenlijke waarde van 35 miljoen kronen. Ingezonden mededeeling. Tegen leverkwalen, hy dien ochtend by den stal van de heri>erg te Malvery had gesproken. „Ik ben expres gekomen, om u te spreken, mijnheer," zeide de man. „Vannacht zal het gebeuren in de hut van de Clents. U moet weten," zeide hy, „dat wy bepaalde inlichtingen hebben gekregen en dat de man, dien wy moeten hebben, van avond in de hut van Clent zal zyn. En wy hadden graag, dat u er by waart, met twee mannen waarop u kunt vertrouwen om ons op te wachten op de plaats waar het pad naar de hut begint om elf uur." ,Als die storm aanhoudt, zal het onmoge lijk zyn om daar te komen," merkte Ather ton op. „Wij moeten er zyn, mynheer, onverschil lig welk weer het is!" antwoordde de man van de kustwacht. „Het is de eenige kans, om de zaak tot klaarheid te brengen." „Best", zeide Atherton. „Laten wy dan de byzonderheden regelen." Dien avond bracht Atherton, die door twee vertrouwde mannen vergezeld was, zyn auto met ongeloofiyke moeite tot aan den twee sprong van Marshwvke. Hij was van plan geweest om naar Malvery Hold te gaan en Blake te halen, maar de weg onderlangs, die naar het eind van de kreek voerde, was overstroomd en tusschen hem en het oude huis was niets dan een schuimend water- vlak. if i I 1111 (Wordt vervolgd). COURANT Licht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 6 Nov4.52 uur. Woensdag 7 4.51 4o«r lEVtR-S ZÉEPMT kBLIJVtll FIJME WEEFSELS, VAnElEGAriTEDAnES, alsiueuw FABRI. KAMTEM VA(1 5UHUGHT ZEEP In het buffet i De Heer P. Pluljlaer, Eigenaar Hotel .Toelast'. galzucht, hartwater, verstopping en alle voe dingsstoornissen gebruike men de zeer zacht werkende Foster's Maagpillen, welke geen krampen veroorzaken en geen verstoppende reactie hebben. Prjjs f0 66 per flasou, alom verkrijgbaar.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1