Oogarts BECK A.G.O. T.O.P. Dr. Gerard Bakker geen spreekuur. VRIJDAG 17 NOVEMBER a.s„ COMMISSIES VAN OVERLEG. is Vrijdag en Zaterdag afwezig. Bestejt Uw drukwerk bij C. DE BOER Jr. gekomen. Ben kleine commissie ral d»re wonen nog eerder behandelen. De looien van meesterknecht» rullen eveneens een kleine verlaging ondergaan. Het artikel be treffende de teonoommiafie Ml loodanlg ge- wJJzlgd worden, dit Indien aoodlg, elk half h«*r Bulten <ï.-K.) Jtomt er teg« Jaw de Iconen niet alleen verhoogd, maar ambtenaren hij do b»ru!n!glmt ook verlaagd kunnen worden. mRaimpoien voor pon faltaooompll word* Het landelijk contract der bakker» opgeeegd. De Tabakswet schulden en openstelling van de grenzen. Ook de koloniën dienen te worden vrijge maakt. Zóó willen spr. en de zönen «heiden voor de vrijmaking van de arbeidersklasse 1 De classificatie, Da heer Bullen <rL-k.) komt «Megan ti«t <te ambtenaren H de boauinislnB» maatregelen voor een faJtawnmpH wowan gesteld" en dat van overleg feitelijk geen sprake was. Met natte heeft spr. de herzie ning der classlfloatle op het oog. Spr. dringt TWEEDE KAMER. Een aanbod van Wijnkoop tot samenwerking met de 8. D. A. P. slotenen bij werkloozenkaasen, slechts 160 duizend onder de noodregellng valenl; de overigen betalen dus nog. Ten darde ia er het middel nlng bulten de kassen. Ben middel, da, de, heer Van den Tempel scherp van goncheWen wil houden, omdat de niet tengevolge vin persoonlijke eender werk aljn. HIJ gaf een voorbeeld van den verkeerden maatstaf voor ondersteuning, die de armbezoekers zouden aanleggen. arbeiders zullen nadere regelen worden vast- 86Waf* leden betreft van werkloozenkaasen, die ook met 200# subsidie niet in staat zul len «fln de reglementair voorziene uttkeerin- gen aan de leden te verstrekken, .aan deae .eraonim aal hulp moeten worden ver»trekt anderen weg dan dien vin werklooa- bontmantels, alpaca artikelen, heeren-mode- artikelen, enz. (Tel) Aan de grens. Maandagavond is tusschen DMam en de grens wederom een naar huls gaande arbei der door eenige Dultsoh sprekende mannen aangehouden. De aangehoudene nikte iloh weer zullen kunnen functionneeren sprekende mannen rnnounoH. w hbUdöne flikt# üloh los' en sloeg op de vlucht, terwijl nog door een in de buurt wonende Hollander op de aanranders, die weg vluohtten, werd ge- schotea Het wordt critiek aan de greps. Tusschen de buffers. De doktoren W. J. Bakker, v. d. Nieuwonhuizen, Rienks en SchUr- mann nemen de praktijk waar. heeft, tot nadere aankondiging VERGADERING 0e wegens ziekte van Mr. KAMP uitgestelde voordracht avond heeft thans plaats des avonds 8 uur, In „Casino". Nog enkele kaarten In den Boekhandel verkrijgbaar. SOIRÉE op Zaterdag 18 November a.s., J- DE VROOME, Spoorgracht 32. Naar de Telegr. verneemt, hebben de werk geversorganisaties in het bakkersbedrijf de landelijke arbeidsregeling met de bakkers gezellen tegen 1 Januari a.8. opgezegd. Hnnrcommisslewet en Huuropzegglngswet Het bestuur van den Amsterdamsohen Bestuurdersbond heeft aan de Tweede - mer der. Staten-Genteraal een adres gezo den, naar aanleiding van het ^Tfontworp tot wijziging der Huuroommissieweit en Huuropzeggingswet, waarin het er op aan dringc het wetsontwerp te verwerpen. ALeen dan wanneer de verhoogde huren die vele miilioenen alleen reeds voor Am sterdam bedragen werden aangewend to vorming en versterking van een Rij ^bouw fonds, waaruit zou kunnen worden geput om de huur van de nieuw gebouwde woningen te drukken, aldus het adres, zoodat onmid dellijk ingegrepen werd in de bestaande on gelijkheid der woningen van gelijken müouo. onder controle van de overheid, zou het al gemeen belang gebaat kunnen worden; thans evenwel zal het in sterke mate door deze wetsbepaling worden geschaad en het ver- huurdersbelang noodeloos bevorderd. De Raad van Amsterdam besloot met 2311 stemmen, het voorgestelde a7£TS te" gen de huurwetverruiming aan de Tweede Kamer te zennden. Verschillende grossiers en winkeliers in sigaren en cigaretten beklagen zich zoo lezen wij in de „St. CL" - over de ver plichting tot betaling van den accijns, dien zij overeenkomstig de door hen ingeleverde voorraadsaangifte verschildigd zijn, hoewel zij die voorwaarden nog slechts voor een ge deelte hebben verkocht. De mogelijkheid tot betaling in zes ge lijke maandelijksche termijnen, zooals die onder rentevergoeding is toegestaan, en de bevoegdheid, den ontvangers der accijnzen gegeven, om in speciale gevallen een uog langer uitstel te verlcenen, ondervangt die bezwaren niet geheeL Op dien grond wordt medegedeeld, dat het belanghebbenden vrij staat sigaren en ciga retten, waarvan aangifte is gedaan ingevol ge het bepaaldo bij art. 88 der Tabakswet, met afschrijving van den accijns terug te zenden aan den fabrikant-leverancier of aan eenigen anderen fabrikant, ten einde, voor zoov.r deze tot bewaarneming bereid is, in diens fabriek te worden ingeslagen. De si garen en cigaretten blijven daarbij uiteraard eigendom van de betrokken grossiers en winkeliers en kunnen door dezen elk oogen- blik worden verkocht Winkeliers zullen, indien zij geen fabri kanten kunnen vinden, die hun hiervoor be doelde voorraden in een fabriek wil opne men, hun sigaren en cigaretten kunnen op slaan in entrepöt, onder afschrijving of te ruggaaf van den accijns als hiervoor be doeld. v Inlichtingen omtrent de genieenten waar algemeene of publieke eaitrepöts gevestigd zijn, kunnen belanghebbenden bekomen ten kantore van de ontvangers der aocijnzen. Uitvoer magere kaas. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn heoft aan den minister van landbouw, nijverheid en han del ai. geschreven, dat zij het ten zeerste betreurt, dat door een ministerieel© beschik king de uitvoer van kaas met een vetge halte in de droge stof van minder dan 20 pot. mogelijk is geworden. Zij meent, dat door den uitvoer van de magere kaas het vertrouwen in het Nederlandsohe zulvel- iroduct minder zal worden, en dat de hp.n- tl er geducht onder zal lijden. Vergadering van Dinsdag 14 November. Voortgegaan wordt met de algemeene be schouwingen over de Btuatsbogrootlng. Het woerd is aan den heer W ij n k oo p (oomm.) die een beaohouwtag houdt over den internationalen flnanoleelen toestand. Ais eenige remedie tegen die inzinking gold het sovjet-regime, wunrvan alleen verbete ring is te verwachten. Het kapitalisme heeft feitelijk afgedaan. aplti VP zijn oude boenen helpen. Dat wil «eggen, dat Het kapitalisme kan zloh niet meer op er een andere macht moet komen, die de we reld wel beheersohon kan. De arbeiders in dit land moeten thans een eenheidsfront vormen ten einde een arbei- dersregeering te krijgen, zoolang de revo lutie niet mogelijk is. Thans traent men de arbeiders en ambtenaren achteruit te druk ken in dit land. In Rusland is men verder. Daar heeft men den bodem van het kapitalisme zelf onder graven. Kier durft men dit nog niet aan. Spr. vraagt of de sociaal-democraten bereid zijn om een regeering te vormen met de ar beiders van alle groepen. Niemand zal wil len beweren, dat de soolaal-domocraten ver der af staan van de communisten dan van de katholieken. Als zij met de katholieken durven samen gaan, waarom dan niet met de communisten? Wij bieden dit aan ten aan- hoore van het gansche land. Niet omdat wij morgen aan den dag de arbeidersregeering verwachten, doch omdat een basis onder de arbeiders moet worden gevormd. De heer Boon (v.-b.): Maar „wij" hebben niet veel achter ons. De heer Wijnkoop: Duizenden ar beiders. De heer Boon: 2 pot der kiezers. De heer Wijnkoop: Om die parlemen taire stat'ï: 'eken geeft ik niets. Groot© groe pen waeh1 er op om zich bij ons aan te sluiten. Over de grondslagen eaner samen werking valt te praten. Wij zijn bereid tot samenwerking, ondanks handhaving van on ze revolutionaire theorie em practijk. Spr. somt de punter op, die den grondslag kun nen vormen van samenwerking en die z± voor de sociaal-democraten aannemelijk zijn, O.*, txuulwiing vao d« oorlog»- e© crisis- er niet bö den minister van financiën op aan op zijn voornemen terug te komen, doch de minister voere de classificatie niet in zonder nader overleg te plegen. Dit ware een onbillijkheid tegenover het platteland. Minister Ruys aan het woord. Het woord is vervolgens aan den minister van binnenlandsche Zaken. Spr. behandelt eerst de opheffing van het Dep. van Land bouw, Handel en Nijverheid. Bezuiniging 100.000 's jaars plus 250.000 kapitaals- waarde, was hiervan de oorzaak. Op een in terruptie van den lieer Ketelaar dat de in dertijd als bezuiniging voorgestelde ver- eeniging der Dep art. van Oorlog en Marine was verworpen, antwoordt de Minister, dat de scheiding nóg grootere bezuiniging geeft. Waarop de Kamer in den lach schiet. De defensie. Inzake de defensie herinnert minister Ruys eraan dat de heer Marchant zeer sterk wilde bezuinigen. Zoolang deze afge vaardigde echter niet aangeeft hoe klein hij zich de defensie voorstelt en hoever het ri sico mag gaan, komen wij niet verder. Hij zal intusschen bij de begrootingen van oor log en marine dit nader kunnen aangeven. Met algemeene uitspraken zijn wij niet ge baat. De houding van Ooltju. Wat de rede van den heer Colyn (waarin deze op zeer vérgaande bezuiniging aan drong) aangaat, wil de minister wachten op een nadere verklaring bij de replieken. De regeering is echter van oordeel, dat moet worden voldaan aan de verplichting tot handhaving van 's lands veiligheid, zoolang ook andere volken zich wapenen. De regee ring moet in het oog houden 's lands veilig heid en de verplichtingen, die het statuut van den Volkenbond oplegt Zonder de ge- vechtswaarde van de krijgsmacht ernstig te schaden zal rekening moeten worden ge houden met den ernst van 's lands financiën bij het doen van aanschaffing. Het ligt nochtans in de bedoeling een wetsontwerp in te dienen tot het instellen van een be- wapemingsfonds, doch in gewijzigden vorm. Of het leger een aantal bataljons meer of minder sterk is doet aan het uitrustlngs- vraagstuk niet af. Want de arttlleristische uitrusting vormt ook bij het operatief or gaan een kracht van beteekenia Overigens sprak de Minister nog lang over allerlei onderdeelen van het debat. Den heer Van Wijnbergen werd op diens bedreiging zachtzinnig geantwoord: men moet in zake het onderwijs zoowel op de versobering als op het onderwijs letten; tijdelijke invoerver boden zéker geen invoerrechten, want die beft men niet zoo licht weer op zouden alleen zijn af te kondigen als door geen an der middel een industrie te redden bleek. Spreker deelt nog mede, dat een wetsont werp inzake de huisindustrie reeds is voor bereid en dat het emigratie-denkbeeld ter bestrijding der werkloosheid reeds de volle aandacht der regeering heeft. Avondvergadering. In de avondvergadering werd een aanvang gemaakt met de behandeliiig van de begroo- ling van Arbeid. De heer Schaper (sxl.a.p.) bestreed de soepelheid in de uitvoering van de Arbeidswet, de heer Bakker (c.h.) en Boon (v.b.) spraken zich uit voor een meer soepele toepassing. Nieuwe argumenten werden van beide zijden niet aangevoerd. In zijn antwoord deelde minister Aalberse mede, dat binnen enkele dagen een alge meene maatregel van bestuur ls te verwach ten, waarbij met 1 Januari a.s. de Arbeids wet op de jeugdige personen van deze ca tegorie van toepassing wordt verklaard. Voor de volwassenen op de kantoren en voor het winkelpersoneel zal dat tijdstip la ter gesteld (en overwogen) worden. Wat do toepassing van de arbeidswet aan gaat, merkte de minister op, dat z.1. het pes simisme van do werkgevers, de ergste oor zaak van de malaise was. Hij zal overigens de wet zoo soepel mogelijk en noodig toe passen. Vergadering van Woensdag. Interpellatie-Van den Tempel. Aan de orde is de Interpellatie-Van den Tempel over de werkeloosheid. De heer Van den Tempel begon met de leer te bestrijden, dat de werkloosheid eigen lijk zou zijn veroorzaakt door het opdrijven van de loonen. Men heeft maar, zoo merkte hij op, te kijken naar de negentiende eeuw om te zien dat er, op eiken tijd van hooge oonjunctuur, een tijd van malaise volgt. De loondaling is trouwens in vollen gang, er worden door velen reeds loonen verdiend, welke, in verhouding tot de prijzen, lager zijn dan die van vóór den oorlog en spreker vroeg of het een economisch belang kon wor den geaoht als de loonen b.v. daalden tot 10 of 15 gulden per week. Dit afwisselen van perloden van voorspoed met perloden van inzinking bevestigde, volgens spreker, de crltiek van het socialisme op het kapitalis tisch stelsel. Vier middelen van verweer tegen werke loosheid werden door den interpellant be sproken. Ten eerste werkverschaffing. Waarom was de daarvoor ingestelde sommissie weer opge heven? De Regeering behoorde die zoo spoe dig mogeliik weer in te stellen en haar ook de bevoegdheid te geven om na te gaan.of er ook steun aan noodlijdende industrieën moest worden verleend. Waarom was de werkverschaffing naar Binnenlandsche Za ken overgebracht en hoe groot zou de post op dat hoofdstuk nu worden? Welk stand punt nam de Regeering nu eigenlijk in ten aanzien van productieve werken? Wilde zij een ernstige proef nemen met het stelsel- Bongaerts? En widle zij ook haar eigen wer ken, de Rijkswerken, krachtig doen uitvoe ren? Waterstaat schijnt niet te beseffen, dat het uitvoeren van productieve werken thans meer noodig is dan ooit Maar hoe denken de andere Ministers er over? Ten tweede de verzekeringsuitkeeringen. De heer Van den Tempel betwistte, dat de werkloozenverzekering eigenlijk ontaard! is en deelde mede, dat, yem de S060 00C tsang*- De zaak moest ln handen zijn van de ge meenten, die daarvoor een bijzonder orgaan moesten hébben, die 50# van dei uitkeerin- gen tot vaste normen van het Rijk vergoed moesten krijgen en die vrij moesten zijn om, op eigen kosten, daarboven te gaan. En ten slotte besprak de interpellant de toeneming der werkloosheid door het bm- nenstroomen van valuta-arbeiders. Vooral in de grensplaatsen in 't OoBten is dat heel erg; tal van Duitschers komen daar overdag gul dens verdienen en keeren 's avonds terug om slechts marken te verteren in hun land. Ook binnen in het land ondervinden de Ne derlandsohe arbeiders veel valuta-concurren tie. Er zijn b.v. acht negen duizend kan toorbedienden werkloos en er zijn twee dui zend vreemden in dat vak. Het is wel een moeilijke kwestie, maar er moet toch iets worden gedaan; de Regeering zou overleg kunnen plegen met de Duitsche Regeering, die zelve al een heel eind is gegaan in het weren van vreemdelingen. Minister Aalberse deelde, wat dit laatste punt betreft, mede, dat in 't algemeen de visumregeling een zekere oontróle beteekent, doch dat, ten aanzien van de grensvreemde- lingen, dadelijk na het afhandelen van hoofd stuk Xa conferenties ter plaatse zouden wor den gehouden. In Maastricht, Heerlen en En- scli0c(é Behalve dit antwoord' van minister Aal berse kreeg de interpellant, deels van dien minister, deels van minister Ruys, te hoorem: dat er, in de plaats van de opgeheven oom missie, een kleinere, van 9 leden, zal worden ingesteld.... dat de werkverschaffing is overgebracht naar Binnenlandsche Zaken, omdat ze verband houdt met de steunrege lingdat de post op de begrooting van dat departement 2 millioen zal bedragen (een stelpost, zei minister Ruys later; hij zal dus overschreden kunnen worden).... dat de ,-fteun ver leening het karakter van noodmaat regel moet blijven houden, zoodat de gemeen ten niet vrij zullen zijn in het geven van eigen toeslag van de gestelde normen en be houdens bijzondere gevallen, waarin de Re geering 25 (geen 50) procent zal geven, na 1 Jan. 1923 op eigen krachten zullyj moeten werken. Op de vierde vraag van den interpellant, nJ. of de Regeering bereid is de werkeloo zenkassen voor 1923 steun te verleenen, ant woordde de Minister, dat aan deze kassen, die met 100% bijslag niet kunnen uitkamen, tot 200% kan worden gegeven, onder bepaal de voorwaarden, waarvan wij de voornaamste noemen: a. dat de uitkeeringsduur niet 1 langer wordt gesteld, dan op 60 dagen per kalender jaar of voor seizoenkassen 36 dagen; b. dlat de wachttijd voor elke werkloos heidsperiode minstens zes dagen is; c- dat in bepaalde tijden van het jaar niet, of alleen in bepaald aangegeven maanden, kan worden uitgekeerd; d. dat de regeling zoodanig wordt getrof fen, dat zooveel mogelijk wordt voorkomen, dat de kas wordt uitgeput; e. dat de wekelijksche uitkeering niet meer bedraagt dan 60 van het loon-maxi- mum; f. dat bij zoogenaamde gedeeltelijke werk loosheid het recht op uitkeering eerst ingaat wanneer de verkorting minstens een derde van den normalen werktijd bereikt, en de uitkeering het loon niet verder kan aanvul len dan tot 2/3 der normale verdiensten per week; g. dat de uitkeeringen in geen geval hoo- ger mogen worden gesteld dan in De heer Van den Tempel was over het algemeen met deze antwoorden zeer wemig tevreden en sprak dit uit in een tweetal mo ties, waarover morgen zal worden gestemd. Nog een aantal andere sprekers voerden het woord, doch uit hun redevoeringen, die maar zeer kort waren, zullen wij niets ver melden. Tijdens het spreken van den heer van den Tempel deed zich nog een incident voor. Een bezoeker van de publieke tribune, die op de voorste rij zat, stond plotseling op en riep met luide stem door de zaal tot „Ex cellentie Ruys", dat hij twee' jaar geleden te Harderwijk uit den dienst was ontslagen, omdat hij dief^al, door een officier ge pleegd, had uitgebracht, dat die officier nu nog op vrije voeten liep, maar dat hij zelf werkloos was, dat hij protesteerde. En zoo voort. Een heele redevoering. Heel vlot uitgesproken en zonder eenige onparle mentaire uitdrukking, dat dient te worden erkend. Doch het* was een inmenging van het pupliek, die in geen Parlement kan worden geduld. Er gebeurde echter gerui- men tijd niets. President Kooien, de inter pellant, de twee ministers, de heele Kamer wachtten maar kalm af totdat er daarbo ven een eind aan zon komen. Wat konden ze ook anders? Eindelijk scheen er een veld wachter te komen, die dit honderd-en-eerste Kamerlid verwijderde. REMBN&D NIEUWS. voor Gen», gehuwden en klasse kostwinners voor kostgangers voor ongehuwden bij ouders inwonend' 1.50 1.20 1.80 II 2.80 III 1.90 I 2.60 Voor de kassen der transport- en losse 0.50 0.40 0.60 In een Dinsdagavond in Den Haag ge houden vergadering van den Bond van ma- rinegepensionneerden van vóór 1918 bene den den officiersrang heeft de voorzitter het verloop van de audiëntie van het hoofdbe stuur bij de ministers van marine en van financiën meegedeeld. Hij had goede hoop, dat de toestand voor de oude marine-gepen sioneerden spoedig verbeteren zaL Wandeling naar den Haag. Ongeveer 500 werkloozen zijn gistermor gen 8 uur op stap gegaan van Rotterdam naar Den Haag, ter gelegenheid van de in terpellatie in de Tweed eKamer van den heer Van den Tempel in zake werkloosheids- zorg. De Heulbrug was het punt van samen komst. Vóór het vertrek werden aan de deelne mers aan den tocht kaartjes uitgereikt, waarop zij 's middags vrij vervoer kregen met het Delftsche bootje van Den Haag naar Rotterdam. Een paar doeken met opschriften werden in den stoet meegedragen. De Duitsche dienstboden. „Vreemdelingendienst" heeft op verzoek van „Het Vad." nagegaan, voor hoeveel Duit sche dienstboden de vorige week in ons land visum is aangevraagd. Het aantal was 686. Hierbij neme men in aanmerking, dat er ook een geregelde terugkeer van Duitsche dienstmeisjes naar hun land is. Een pakhuis vol gestolen voorwerpen. In verband met een inbraak bij de firma Hakkaart te Rotterdam zijn 2 inbrekers ge arresteerd. Deze arrestatie heeft tot een merkwaardige ontdekking geleid. Bij onder zoek is de politie gebleken, dat een der aan gehoudenen K. v. G. een pakhuis had ge huurd, dat in de omgeving van de Schie- kade was gelegen. Na lang zoeken had men eindelijk de plaats gevonden. Men verschafte zich toegang en ontdekte er een enormen voorraad van de meest uiteenioopende ar tikelen. Tot op dit oogenblik heeft men voor werpen gevonden, afkomstig van een acht tal inbraken van den laatsten tijd en het verdere onderzoek zal nog wel meer aan het licht brengen, daar men het pakhuis nog sleohts voor de helft heeft geruimd. Men vond er o.a. kledingstukken, bontwerken, 1 imi» gRnn<i« Broei. Woensdagavond is de Ongehuwde spoor wegarbeider K. K., die eerst sedert twee da gen dienst deed als lampenist, aan het sta tion Amersfoort van een trein gegleden en tusschen de buffers doodgedrukt. Wegbrengen van schepen. Het hof heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen L B. koopman te Rotter dam, en A. M., die door de rechtbank te Rotterdam zijn veroordeeld tot 2 jaar ge- vangenisstraf in verband met het wegbren- gen van een schip. De beklaagden werden thans schuldig verklaard, met vernietiging van het vonnis van de rechtbank, aan mede plichtigheid aan het wegbrengen van een schip en vrijgesproken van al het andere hun ten laste gelegda Bekl. B. werd veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, en bekl. M. tot 3 jaar gevangenisstraf met bevel tot ge vangenneming. Inzake het wegbrengen van de Jan Pie terszoon Ooen IJmuiden 411 is vernietigd het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij J. S. wegens het onbruikbaar ma ken van genoemd schip werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met vrijspraak van het opzettelijk laten zinken van het schip, echter allen ten aanzien van de opgelegde straf: opnieuw rechtdoende, legde het hof den bekl. eveneens l1/» jaar gevangenisstraf op, echter met de bepaling, dat slechts één jaar voorloopige hechtenis zal worden afgetrokken. In de zaak tegen B. G. L., boekhouder te Katwijk aan zee, door de Haagsche recht bank veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens het uitlokken van het door den vo- rigen bekl. gepleegde misdrijf en het ge bruik maken van een valsohe scheepsbeken- tenis, werd een nader onderzoek bevolen, en de verdere behandeling bepaald op 6 Decenir her. Eenige getuigen zullen dan nog wor den gehoord, die ook reeds in eersten aan leg gehoord zijn. Inbraak. Onbekende inbrekers zijn aan het werk geweest in het kasteel van den vroegeren vorst Schaumburg-Lippe bij Nachod in Noord-Bohemen. In de intendance forceer den zjj twee stalen brandkasten; bij de der, de, die de sleutels inhield van de vierde, waarin de kostbaarste stukken van de fami liesieraden, moest het bij een poging blijven. Ondertusschen maakten de dieven zich toch nog meester van kostbaarheden ter geza menlijke waarde van ruim 21/» mjllioen kro nen, waaronder een brillanten broche en een ooilier van veertig brillanten ter waarde van ongeveer één millioen. 16 Millioen Mark aan de rijksbank gestolen. Berlijn, 15 Nov. Bij de Rijksbank is een groote diefstal ontdekt, die eergisteravond is gepleegd. Bij de verzending van een groot geldtransport is een zak met 10 millioen mark, in biljetten van 10,000 xnakr, ont vreemd. SPORT. S.V.8.-nieows. een goede dag voor de Spar- tenen. Het le elftal speelde met Zeemacht 2 gelijk. Voor niet 2—0 voor S. Hoewel ook na de rust o.V.ö. do meerdore was, hooft Z. toch kans trezien 2 doelpunten te maken. Het samenspel niet te ver doorroeren hoeren; door eerder te schieten, waren zokor nog 2 doelpunten uw deel geworden. Nu kwam het einde met 2—2. uvu V'»uut7 UJT7L metSi08 «ey/k pok eerei) bitter tegen. Een kra- hler viel het de v-v wc» ue Het 8e elftal won van H.RC. 7 met 2—0. Geboren ADRIANA MARIA, Dochter van C. MALLIE en MALLIE—Rijper. Helder, 10 November 1922, Ondertrouwd T. MAJOOR en B. Q0ES. Helder, 15 November 1921. Keizerstraat 91. Kroonstraat 8. Huwelijksvoltrekking a.s. 30 November. Ondertrouwd MATHEUS C0RNELIS OFFRINQA en MARQARETHA VAN W0LFEREN. Helder, 15 November 1922. Jan in 't Veltstraat 74. Jan in 't Veltstraat 48. In plaats van kaarten. Ondertrouwd A. ROOK en A. ZUIDERBAAN. Helder, 15 November 1922, Hartesteeg 7. Huwelijksvoltrekking 30 No vember a s. C0RNELIS 0EPTS en HENDRIKA MARIA TIMMERMAN, hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Don derdag 80 Nov. a.s. te Helder. A'dam, le Hugo de Grootstr. 22i, Helder, Vijzelstraat 49, 15 November 1922. Heden werd ons ouder hart diep getroffen door het plotseling overlijden van onze jongste lieveling CORNELIA, slechts I maanden moch ten wij ons ln haar bezit verheugen. Haar diep bedroefde Ouders en Zu^je: C. DE BOER. J. 0. DE BOER— van Zweden. ANNIE DE BOER. Helder, 14 Nov. 1922. Brakkeveldweg 38. Voor Uw hartelijk bewijs van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Grootvader, BERARDUS EENSES KLOOSTERHUIS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Mede namens Kinderen en Kleinkinderen. Mevr. de Wed. E. Kloosterhüis—Jonker. Voor de vele hartelijke be wjjzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van mijne iiniggeliefden Echtgenoot J0HAN FREOERIK LOUIS GOEDHART. betuig ik hierbij mjjn oprechten dank. De Schout-bij-Nacht en Mevrouw C. F0CK zullen gaarne ontvangen op VRIJDAG 24 NOVEMBER a.8., des namiddags van 4—6 uur. Er wordt gsdanst. Mevrouw G VAN MEURS-DE BOER, Dijkstraat la, zal gaarne lederen Isten en Srian Vrijdag der maand ontvanger. reserves. 0—0 was de uitslag. nnn - _q P. P. 0. De Heer en Mevrouw VAN NIEL—CAMINHA. t. a. van de voor AmbtenaafB- en Werk liedenaangelegenheden, op Vrijdag, 17 November 1922, des voormiddags 10 uur. Helder, 14 November 1922. De Voorzitter, A- G. A. VERSTEGEN. AUen, die nog rekeningen of vorderingen onder zich hebben voor den bouw Nato-Bank te Hel- w uccDknT "90n J00r den Heer W. HEERDT te Medemblik, voor bonwbarakken der Marine of voor andere werken, worden ^ht deze vóór 1 DECEMBER 1U23 in te zenden aan 0 BAIS Jzn aannemer te IJmuiden. Rekeningen, na genoemden datum ingezonden, kunnen niet meer geaccepteerd worden. D. BAIS Jzn., Wilhelminakade 79, IJmuidan. Depot RENTEZEGELS la verplaatst van HOOGSTRAAT 63 naar Nr. 89. (Algem. QeestelIJke Ontwikkeling). afgewisseld door voordrachten enz., voor leden en introducó's, 'a avonds 8 uur In „CASINO". Introductie's 's avonds aan de zaal. Gewone contributie. Het bestuur houdt zloh hst recht voor van Introductie. Na half 10 zonder voor kennis geen toegang. Ondargeteskende be veelt zich aan voor aanleg van alactra-, licht- en bel- Installatie's, tevens gas- en water leiding.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 2