NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Malvery Hold Freco's Zenuwhoofdpijn poeders Freco's Zenuwtabletten JURGENS' Eerste Blad. PLANTENBOTER Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. No. 5638 ZATERDAG 18 NOVEMBER 1922 50e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- .en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Inters. Telefoon 60 Winter ty d. Maan Zon Hoogwater Nov. op: Zondag 19 m. 7.8» a. Maand. 20 Dinsdag 21 Woensd.22 Dond.d. 23 Vrijdag 24 Zaterd. 25 8.4» 9.47 10.18 11.6» 0.25 ond.i op: ond.: v.m.:n.m.: 4.84 7,29 4.02 8.3» 8.55 5.417.314.01 9.18 9.85 6.86 7.33 4.— 10.08 10.14 7.87 7.841.59 10.4410.50 8.41 7.36 3.57 11.25 11.81 9.45 7.38 3.56 0— 0.04 10.49 7.39 8.55 0.07 0.46 Zaterdag 18 Nov4.»8 uur. Zondag 11 4.82 Maandag 20 4.81 DE PROVINCIALE FINANCIËN. Zooals de Provinciale Begrooting voor 1923 is ingediend, ziet zij er als volgt uit, waarbij wij alleen de totalen van elk hoofdstuk op geven. Inkomsten. Hoofdstuk I- Ontvangsten wegens vroegere diensten (saldo's) 1.985.014.18 II. Opbrengsten van belas tingen 5.678.880.— HL Baten en inkomsten van prov. eigend29.882.50 IV. Uitkeering v. h. Rijk 91-517.14 V. Ontvangsten van verschil lenden aard14.104.846.28 VL Buitengew. ontvangsten 2.803.800.— Totaal der Inkomsten f 24.542.840. Uitgaven. L Algem. Bestuurskosten 645.419. IL Kosten van provinciale wegen en werken88.600.— HL Kosten en lasten van prov. eigend26.444.90 TV. Renten en aflossingen 6.060.886. V. Uitgaven bij bijzondere wetten opgelegd 65.000.— VI. Andere uitgaven14.905.028.10 VIL Buitengew. Uitgaven 2.808.800.— VUL Uitgaven wegens vroe gere diensten (Kadeelige saldo's) DL Onvoorziene Uitgaven 1.108.268.— Totaal der Uitgaven 24.642.840. Iemand, die nu niet verder zoekt, denkt, dat we in Noordholland 241/* millioen op brengen en uitgeven voor provinciale doel einden en daarvan alleen aan rente en aflos singen ruim 6 miliioen. Want, zoo hebben sommigen al geroepen, Noordholland heeft bijna 65 millioen gulden schuld. Zeker, dat laatste bedrag is juist, maar men is niet juist, indien men het voorstelt, alsof de provincie zelf, dus uit haar belastingen, daarvan de lasten draagt. De provincie is het lichaam, dat leende en er ook verantwoordelijk voor Is; doch indien we de 65 millioen verdeelen naar de objecten, die leder voor zioh voor de rente en aflossing hebben te zorgen, verkrijgen wij het vol gende, dat er heel wat minder erg uitziet. Watersnoodkosten28.641.000 Prov. Electr. Bedrijf16.850,500 Prov. Waterl. Bedrijf6.000.000 Krankz. gestichten4.922.500 Rentegevende Aandeelen 584.000 Totaal 66.448.000 Er blijft dus aan leeningen, zooals elke pro vincie die heeft, ongeveer 91/» millioen, een FEUILLETON. doos J. S. FLETCHÏÏR. «1) „Waar la Hansan?", bulderde hij met een vloek. ,3anaon Is gepakt. Nu weet Je waar Hanson Is." Boyce herstelde zioh. De tijdelijke vrees was voorbij, en hij glimlachte onaangenaam en sarkagtisch. „Houd je kalm, Judah Olent", relde hij „En speel niet zoo op. Wie heeft Hanson gepakt?" „De politie heeft hem gepakt," reide Bar- bara, zich omdraaiende. „Ze hebben bem vanavond aan boord gearresteerd. En nu zal de beurt aan jou komen fijne mijnheer." Boyce nam zijn glas op, dronk het leeg en schonk zichzelf weer in. De andere drie sloegen hem zwijgend gade. Hij lachte. „Nu dan", reide hij. „Laat ons weten waar wjj aan toe zijn. Wat heb je gehoord?" Do ambtenaar van de kustwacht glipte achter Atherton en' ging naar zijn onderge schikte toe. „Ga naar de anderen toe," fluisterde hij. „Zeg hun, dat zij zich bij de deur van de hut moeten opstellen. En kom jij hierheen tong.' Atherton terugkwam, hoorde hij loyee zijn vraag herhalen. „Ik zeg wat heb Je gehoord?" riep hij t>x>s int. „Kom er mee voor den draadl Laat ons weten waar wij aan toe zijn." „Wjj hebben genoeg gehoord, om te weten bedrag, dat toch zeker voor een zoodanig lichaam niet buitensporig is. In de 281/* mill. van den Watersnood 1916 wordt echter slechts voor ruim 12 millioen bijgedragen door derden (het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier en het Rijk), de overige 16 millioen zijn dus ten laste der belastingen, zoodat uit deze bron teza men voor 251/» millioen de rente en allosslng moet worden opgebracht. De Watersnood, een natuurramp, heeft echter niets te maken met het beheer of bestuur over de provin- ciae middelen. Het is een strop, zouden we populair kunnen zeggen, maar wie er ook bestuurd hadden, ze was niet te keeren ge weest. Bezien we nu de Begrooting nader. Hoofdstuk I betreft het overschot van de rekening 1920. Dit saldo wordt, zooals we aanstonds zullen zien, bijna geheel gereser veerd voor eene uitkeering ter dekking der bedrijfsverliezen van het P.E.N. ad ƒ1.900.000 en kan bij de bepaling van den belastingdruk over 1928 dus bulten beschouwing worden gelaten op ƒ86.014.18 na. In het tweede hoofdstuk bedraagt de geza menlijke opcentenheffing ƒ6.546.880 en de opbrengst der Leges 82.000. Andere hef fingen heeft de Provincie dus niet. Het be drag moet echter verminderd met 65.000, die in Hoofdstuk 5 der Uitgaven zijn ge raamd, n.1. „Voor posten van onwaarde op de gronden personéele belasting". De ontvangst wordt dus netto 6.518.880. Hoofdstuk 8 zal elk boekhouder in minde ring van hetzelfde hoofdstuk der uitgaven brengen. Baten en lasten der provinciale eigendommen geven dan nog een saldo, dat we in mindering der „Kosten van provinciale wegen en werken" kunnen brengen. De „Uitkeering van het Rl)k", hoofdstuk IV, betreft ƒ68.757.14 als aandeel in de be stuurskosten wegens de diensten, dje' de pro vincie voor het Rijk doet; doch die met dit bedrag natuurlijk lan«* niet vergoed zijn en ƒ22.760 wegens bijdrage in het onderhoud van het Amstel-Drecht-Kanaal. Dit hoofdstuk kan dus vervallen en we crediteeren er de Uitgaafsposten in Hoofd stuk I en II mede. Hoofdstuk V der Ontvangsten en VI der Uitgaven zijn bijna de voornaamste der ge- heele begrooting. Het model der begrooting eischt trouwens herziening. Het stamt uit den tijd. dat de Provincie niet veel anders deed aan wat Waterstaatkundig werk. Toen bad men aan de overige hoofdstukken genoeg en bestegen, zooals het ook moet, die van „Andere Ontvangsten" en „Andere Uitga ven" s'echts een ondergeschikte plaats. Lano"*nm aan zijn de begrootingen zoo uit gebreid met allerlei andere posten van ont vang en uitgaaf, dat men feitelijk meer hoofdstukken noodig zou hebben gehad. Gebonden aan het model, (en modellen ple gen een lang en hardnekkig leven te heb ben), kon men toen niet anders dan alle nieuwe posten maar in die twee hoofdstuk ken te verwerken, welke nu een verzameling bevatten, waarvoor ze nooit bedoeld zijn en nooit kunnen dienen. Die „Ontvangsten van verschillenden aard" nu bestaan uit: Bijdragen voor onderhoud 'van werken door Rijk en andere lichamen, die dus in mindering der betreffende uitgaven kunnen worden gebracht, de Rente en aflossing der geldleeningen door de provinciën aan derden verstrekt, de Teruggaaf van voor de gemeen ten bij voorschot betaalde verplegingskosten voor krankzinnigen, beide posten komen dus in mindering der Uitgaven voor dezelfde doeleinden. Zij bedragen tezamen 4.629.835, waardoor dit hoofdstuk zoo hoog wordt. Aan terugboe kingen wegens kasgelden e. d. bevat het voorts nog klein 91/» millioen, zoodat er ten slotte als werkelijke ontvangst slechts ƒ1618.23 overblijft. Dat is de opbrengst van de uitgifte van gedrukte stukken, die we in mindering der Bestuurskosten kunnen bren gen. dat do boel op zijn eind loopt," antwoordde Barbara. „Wij hebben er genoeg van om jou te dekken. De politie heeft Hanson ge vat, nu zal jij wel aan de beurt komen, Mal very, Je spelletje ia uit." jóuw spel bedoel Je, Jouw begon Boyoe boos. Judah sprong naar voren met een grauw en een opgeheven vuist. Set is niet ons spel, herhaalde de oude vróuw. ,Ze kunnen gerust hier komen zij zullen niets vinden. Er is hier geen spoor van iets te ontdekken. Daar heb ik voor ge zorgd. Ze zijn welkom, als ze komen, weten wil natuurlijk niets van Jouw geknoei met Hanson niet». Wij hebben Jou lang ge noeg gedekt. En er blijft nu niets anders over dan met jou af te rekenen. Je zult dat meisje nooit trouwen nooit dus zul je het goed te maken hebben! Ga bij de deur staan, Judah 1" Boyce had zijn jas al opgenomen en begaf zich naar den drempel, toen Barbara sprak. Maar toen Judah zijn groote lichaam tus- Bchen de deur en hem plaatste deed hy een stap ten nog altijd de jas over den arm houdende, en keek voortdurend van moeder naar zoon. „Je zult mij op je eigen gevaar trachten te verhinderen, om dit huis te verlaten, Judah Olent!" zei hij. „Ik ga heen, en als je mij dat tracht te beletten, zal het je berouwen. En jij, dame, moet met je dreigementen op houden. Je vergeet, dat ik genoeg van jelui weet, om jelui menig jaartje naar de gevan genis te brengen. Jelui bent in mijn macht, en „En jij in de onze, mannetje!" viel Barbara hem, met een boosaardigen lach in de rede. „Je kunt denken dat je knap bent en je kunt ook wel knap zijn, maar Ik heb mijn ver Ingezonden mededeellng. VOEDZAAM HEERLUK VQORDEELIü De post „Buitengewone Ontvangsten" be treft de opbrengst van een geldleening en correspondeert met de desbetreffende uit' gaafspost in hoofdstuk 7. We kunnen haar dan ook buiten beschouwing laten. Van de ontvangsten, die dus uitdrukken de lasten, aan de provinciale bevolking ongo- legd, blijft derhalve alleen over de ƒ5.618.830 belastingen en de ruim 85.000, die van het saldo van 1920 gebruikt wordt, hetgeen per hoofd der bevolking f 4.30 uitmaakt. Op dezelfde wijze de begrootingen, ook der andere provinciën vereenvoudigende, ver krijgen wij het volgende: Noordholland 4.80 Zuidholland 2.10 Gelderland 1.85 Utrecht 2.70 Noordbrabant 2.90 Friesland 4.58 Groningen 5.25 Drenthe 8.15 Overijssel 3.44 Limburg 2.50 Zeeland 4.65 Gemiddeld 8.15 Nu hebben we dus een zuivere graadmeter omtrent de op te brengen lasten. Echter zou het onbillijk zijn, daarnaar al leen bet beleid der diverse provinciale be sturen af te gaan meten. Als Noordholland, Friesland, Groningen en Zeeland zoover boven het gemiddelde zijn, heeft dit zeer natuurlijke oorzaken, die in de uitgaven, welke wij nu zullen beschouwen, voldoende tót uitdrukking komen. Die uitgaven hebben wij dus nu vermin derd met alles, wat als bijdrage, restitutie of vergoeding daartegenover als ontvangsten stond. Zetten we de hoofdstukken nu weder onder elkaar, die in de begrooting van Noord holland staan, dan verkrijgen wij: Ingezonden mededeellng. stand ook nog bij elkaar. In Jouw macht, ja zeker! Jij bent in onze macht, Boyoe Malvery. Wij behoeven maar een woord te zeggen en jij zult voor moord terechtstaan. Wij heb ben Je neef niet dood geschoten en zijn lijk ln de kreek laten ploffen, wij niet! Dat was Jou werkl" Boyoe trok zijn dunne lippen tot een stil* zwijgenden laoh samen. Hij tastte naar iets ln zijn Jas, maar hij bleef nog staan waar hij was, sedert Judah naar de deur toe ge gaan was. „Als het daartoe mocht komen, juffrouw," zoide hij schamper, „weet ik, wiens woord het meeste 'geloof zou vinden het Jouwe of het mijne. Durf mij eens lastig te vallen en Ik zal jo van moord beschuldigen en je zult er den strop voor krijgen. Jij mij be schuldigen! Wie zou een woord van een van jullie gelooven? Je zoudt er geen woord van kunnen bewijzen en dat weet Je!" Gillian legde een hand op den arm van haar moeder. „Hij heeft gelijk, moeder," zeide zij. „En hij weet het Wij zouden het niet kunnen. Wij hebben er nooit eenig ander bewijs voor gehad en dait wat hijzelf gezegd heeft. Wij hebben geen getuigen wij hebben niets. Laat hem gaan". De oude vrouw keek met verwoede oogen van haar dochter naar Boyce, en die oogen waren opeens donker van venijnigen haat. Daarna keek zij naar Judah. En deze zag zijn moeder weer aan. „Wjj zullen hem niet laten gaan, voordat hfl ervan gelust heeft," zeide zij veelbetee- kenend. „Wie niet hooren wil, moet voelen. Judah!" Judah Olent die zijn gevangene in het oog had gehouden, stak zijn hand achter zich uit en greep een zware hondenzweep, Hoofdstuk I. Bestuurskosten 476.148.68 II. Prov. wegen en werken 10.541.90 IH. Prov. Eigendommen IV. Renten en aflossingen 1.861.987.60 V. Uitgaven bijz. wetten VI. Andere uitgaven „2.592.408.10 VII. Buitengew. uitgaven VIII. Uitg. vroegere diensten DL Onvoorzien„1.108.268.— Totaal 5.548.344.18 De 1.900.000 bestemd voor het P.E.N. zijn hier buiten beschouwing gelaten, evenals bij de Ontvangsten geschiedde. Nu schieten we op en zien de oorspronke lijke totaalcijfers van vier-en-twintig millioe- nen er vrij wat geruststellender uit. Per hoofd der bevolkingzijn deze netto uitgaven nu: Hoofdstuk I 0.86 II 0.01 IV 1.- VI 2.08 IX 0.85 Totaal 4.80 Toelichting behoeft nog alleen het zesde hoofdstuk, dat zijn de „Andere Uitgaven". Zien wij, waaruit die bestaan. a. Pensioenen84.429.—, per hoofd 0.07' b. Landb. en veeteelt 27.200.— per hoofd 0.02" c. Onderwijs, Volksontw., Drank- bestr499.010. per hoofd 0.41 d. Verkeer, zeeweringen, etc. 93.840.— per hoofd 0.09 e. Krankzinnigenverpl. 1.476.826.10 per hoofd 1.14' f. Werkloozenzorg, subs. behoef tige gemeenten225.000. per hoofd 0.17" g. Monumentenzorg, kunst, etc. 17.200.— per hoofd 0.02 h Volksgezondheid 164.908. per hoofd 0.14 Totaal 2.592.408.10 of per hoofd 2.08 Dit hoofdstuk is dus zeer belangrijk en be vat, zooals we reeds deden uitkomen, bijna alle posten, waaraan men bij het opmaken van bet model der begrooting eenvoudig niet dacht. Dat de provincie zich zou gaan bemoeien met de volksgezondheid, met de drankbestrij ding, openbare leeszalen, werkverschaffing, het ware een ongerijmdheid, het in die dagen te voorspellen. Intusschen is dit in de eene provincie meer, in de andere minder, overal toch het geval geworden, zooals we in een volgend overzicht zullen zien. BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. De voorbesprekingen. In verband met de te Londen gehouden voorbesprekingen tusschen Engeland, Frank rijk en Italië, werd Donderdag uit Parijs gemeld, dat de Engelsche memorieo.m. het voorstel inhoudt, dat Turkije de dienstplicht in het Europeesohe deel van heit Rijk af schaft, zulks ter voorkoming dat christenen zouden jyorden ingelijfd. Eveneens moet het effectief verminderd. Ter bescherming der minderheden ln Azia tisch Turkije wü Engeland buitenlandsche officieren aan de Turksche gendarmerie toe gevoegd zien. Het staat op het standpunt, dat de capitulaties worden afgeschaft, even als Frankrijk, doch dit schijnt vooral een die aan den muur bij de deur hing. Met ge bogen hoofd en een breede borst ging hij naar Boyce toe, en zijn witte tanden glinster den in zijn donkere baard en zijn tong streek langs zijn lippen hij zag eruit, of een wild dier zijn prooi wilde bespringen. „81a er op los, Judah," zeide de oude vrouw. „Raak hem op zijn huid. Wij zullen zien, hoe dik die is! „Pas opl" zeide Boyce kalm. Hij deed een stap naar een kant van de tafel, ging naar de deur toe en hield zijn oog ^p den man gevestigd. En Judah kwam op hem af. „Sla er op los, Judah!" siste de oude vrouw. „Sla er op los!" Een plotselinge, scherpe kreet van Gil lian vermengde zich met den knal van een revolver, die Boyce, de hand door zijn jas bedekt, had afgeschoten. En Judah Clent kreunde, tuimelde en viel met een slag op tafel neer. In hetzelfde oogenblik wierp Boyoe de lamp op den grond en sloop in de duisternis en verwarring uit de hut naar bui ten in den nog altijd woedenden storm. XXXIII. De Zwarte Rots. In de duisternis, die hen nu, toen de lamp gedoofd was, ln hun schuilplaats overviel, voelden Atherton en de ambtenaar van de kustwacht de hand van Renie, die van de mannen daarbuiten terug was gekomen. „Dezen kant uit, mijnheer!" riep hij uit. „Ik ken den weg naar de hut." Terwijl zij hun ellebogen en schenen tegen verschillende uitsteeksels en hindernissen' stootte, voelde Atherton zioh om hoeken heen door een nauwe gang heentrekken, tot een van zijn metgezellen een deur openstootte per poeder 8 cent, per koker 60 cent, kwestie van woorden. Ten opzicht der belas tingen wil men voorkomen, dst is Turkije wonende vreemdelingen bij do Tu'.:en wor den achtergesteld. De gealll:-.r_on zullen zich te Lausanne ook met da M r.cnztelllng der gemengde hoven voor gci;h.llcn, waarin buitenlanders betrokken zijn, bezig houden. Engeland stelt voor om de engten gemilita riseerd af te bakenen en daar een geallieerd garnizoen te handhaven, dat den vrede zou moeten waarborgen, gelijk de bezetting van het Rijnland ten opzichte van Dultechland doet. Het aantal Britsohe troepen daarom heen wordt als ongeveer 28,000 dat der Fransahe als omstreeks 7000 opgegeven. Ten slotte wil Ourzon zoo noodig Roemenië en Zuid-Slavlë belasten met medewerking tot behoud van de orde te Konstantinopel. De Noorsche regeering heeft haar gezan ten te Londen, Parijs en Rome opgedragen den Etenteregeerlngen kennis te geven van de verwachting der Noorsche fegeerlng, dat de conferentie te Lausanne omtrent de ca pitulaties geen beslissing zal nemen sonder medewerking van alle belanghebbende regee ringen. TURKIJE. De overdracht van Th rad», Uit Konstanttnopel wordt gemeld: Vol gens de getroffen overeenkomst la de instal latie van de K email sten in de drie tónee van Thracië voltooid. In gemeenschappelijk over- Ingezonden mededeellng. INFLUENZA EN DB GEVOLGEN. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van Influenza en griep er dan de kwaal zijn. >n van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en alt kan maanden van pijn en ellende met zioh brengen. Bij kou en koorte toch worden de teer© nierorganen overspan nen door hun pogen om de ongewone luw veelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreer**. Zorg veer de nieren bij dese In spanning sou uitputting voorkomen, doch hoe lelden wordt die zorg besteed. En dese vervaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwaien, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, theumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moede loos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling bet best le, kan ver dere ernstige ontwikkeling voorkomen wor den. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde celfs bij gevorderde on ernstige nier- en blaaskwalen succes. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier ia het land danken hun goede gezondheid aan tij dige behandeling met Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. De handteekeoing vaa James Poster op en zij met hun drieën de hut binnenstormden, die alleen door den gloed van het vuur ver licht werd. Maar Gillian Olent was al doende met een andere lamp en in enkele seconden zag men bij het schijnsel van haar lioht haar moeder naast Judah knielen, die van de tafel op den vloer gerold was en nu op zijn rug uitgestrekt lag. Een blik naar hem was voor Atherton voldoende om te z en, dat de forsche man dood was. Boyoe M'lvcry had ongetwijfeld alleen het plan g hrd, om hem bulten gevecht te stellen en zcr'conde zijn weg vr{j te maken om te ontsnappen, maar Judah was in het hart geschoten en blijkbaar Ineens dood geweest. De hand, die zijn moe der vasthield, viel plotseling uit haar greep ter zijde van den doode slap, zwaar neer. Barbera Olent stond met een diepe zucht op. Zij greep de lamp, die Gillian nad aan gestoken, en hield die bij Judah's gezicht; daarna hield zij haar omhoog, om de drie mannen in het gezicht te zien, die zich om haar heen verzamelden. Atherton voelde een huivering, toen hij den verwoeden, feilen blik van de oude vrouw ontmoette. De regen droppels van bulten glinsterden nog als dia manten ln haar zwarte wanordelijke haren. Haar oogen gloeiden onder haar gefronste wenkbrauwen en boven de uitstekende juk beenderen. Hij deed half een stap achteruit, alsof hij bang was, dat zij hem on zfln met gezellen zou willen bespringen. Bezen deins den eveneens terug voor die vreeselijke oude vrouw, die hen aangluurde zooals een tijger- In, die men haar jong ontroofd heeft, haar kwelgeesten aanziet. Maar Barbara Clent zette plotseling de lamp met een hand neer en hief langzaam de andere op in de richting van de open deur. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Helderache Conrant fl.50; 'fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W Indiö p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57", f 0.76,10.86, f 1.31. Modeblad reep. f 0.23, f 1.25, f 1.26, f 1.60 Loeee munmert der Courant 4 et.; fr. p. p. 6 ot. Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIENs 20 et. p. regel (gnljard). Ingez. meded. (kolombreedte als redacties. Uit) 0C et. Kleine advertentie* (gevraagd, te koop, te huur) v 1—4 regel* 40 et., elke regel meer 10 ot. bij vooruitbetaling (adre*: Burea* v.d.blad en met br. onder ao. 10 ot. p. adv. extra). Bewljano 4 ct. Op- en ondergang van Zon en Maan an tijd van hoogwater (Texel). 11.21 Lloht op voor auto'a en fietsen i IL tt ft f9 }f ft ft ff ft ft ff Het Consultatiebureau la geopend lederen Dinsdag van 7—8 uur 's avonds, in de voor malige Stada-Apotheek naast het Ziekenhuis Consult kosteloos. M. J. W. RIENKS, Diraoteur. tf ft ft ft Wordt vervolgd. Ingezonden mededeellng. tegen Zenuwkoorti, Zenuw ln de Unden, zware Zenuwhoofdpijn. Doos 25 stuks M.70. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Verkrijgbaar te Helder bijMej. M. de Ridder, Fa. Haxgardj voor engros: A. te* Klooster

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1