Freco's Zenuwhoofdpijnpoeders Freco's Zenuwtabletteo NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERING ?N ANNA PAULOWNA DE RARE SIJS 16 d"° °p b<"- I. GRUNWALD, JÜBflENS' plantenboter Ratlné Jassen. Winterjassen. Eerste Blad. No. 5644 ZATERDAG 2 DECEMBER 1922 50e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: C. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Interc. Telefoon 50 W i n t e r t ij d. Maan Zon Hoogwater «pond.: opond.: v.m.:n.m.: 8.48 m. 6.13 7.618.48 7 44 8.08 4.27 7.16 7.52 3.48 8.24 8.43 5.15 8.15 7.54 3.47 9.- 9.15 6.10 9.08 7.55 8.47 9.35 9.47 7.12 9.55 7.53 3.46 10.12 10.19 8.20 10.86 7.57 3.4610.4911.— 9.33 11.12 7.59 8.45 11.80 11.40 Dec. Zondag 3 a. Maand. 4 Dinsdag 5 Woensd. 6 Dond.d. 7 Vrijdag 8 Zaterd. 9 Zaterdag 2 Deo4.19 uur. Zondag f 4.18 Maandag 44.18 DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Verklaringen van Tsitsjerin. In. een inteTview met eenige journalisten verklaarde Tsjisjerin ojn. het volgende: Het program van Rusland voor de confe rentie van Lausanne bevat in de eerste laats den eisch tot het erkennen der vol- omen souvereiniteit van het Turksche volk, in het bijzonder wat de vrijheid der zee engten betreft De Turken moeten meester zijn in hun eigen land en hun wateren. Rus land wijst elko internationale inmenging in dit recht der Turken van de hand. De. tweede eisch ls het volkomen sluiten der Dardanellen voor oorlogsschepen van alle natiën, Turkije uitgezonderd. Dit is des te noodzakelijker, daar de vrede Jn de Zwaito Zee hiervan afhangt. Het Turksche volk duldt niet, dat de Dardanellen open blijven voor de oorlogsschepen der groote zeemo gendheden en Rusland zal dezen elsoh steu nen. De ervaring heeft geleerd, dat het slui ten der Dardanellen do beste oplossing der Zwarte Zee-quaestie is. Rusland steunt ook den eisch van Turkije inzake de absolute zelfstandigheid van het eoonomisohe leven. De politiek van interven tie mag niet worden voortgezet Rusland gaat met dezelfde grondstellin gen naar Lausanne, als waarop de ontwape ningsconferentie te Moskou zal zijn geba seerd. Rusland heeft daar de instelling eener neutrale zone tussohen Rusland en de rand staten voorgesteld, zooals deze tussohen Rus land en Finland bestaat, en het hoopt, dat ook de overige randstaten, Polen daaronder begrepen, dit voorstel zullen aanvaarden. Met Roemenië kan Rusland niet onder handelen, zoolang het niet van Bessarabië heeft afgezien. De houding der Russen. De strekking is bekend geworden van het antwoord, dat de Russen aan de geallieerde mogendheden zullen geven. De Russen ves tigen de aandacht van de oonferentie op de zeer ernstige gevolgen, die naar hun raee- ning zullen voortvloeien uit de aanvaarding van de werkwijze, aangeprezen door de groote mogendheden, n.1. zonder medewerking van Rusland. Zij verklaren dat elke beslissing, die zal worden genomen zonder hen, door hen zal worden beschouwd als van nul en g eener waarde. West-Thraclë. Volgens een bericht aan de Times uit Kon- stantinopel is de toestand in West-Thraclë ernstig. Het heet, dat de opstandelingen FEUILLETON. door ARNOLD BENNETT. „Hallo, J-ockl" zelde hij. „Hallo, Denry!" zelde de ander, verguld. „Wat is er aan de hand geweest?" vroeg Denry amicaal. Daarna verbelde hij hem dat een van de paarden van de gravin rare sprongen had gemankt Hij ging de trap weer op en ontmoette Ruth Earp, die naar beneden ging. Zij zag er prachtig uit in het wit. Behalve dat er niets in heur haar fonkelde, zag zij er pre cies eender uit als de gravin, op een korten afstand, hoe weinig knap zij ook was. „Di< wals is bijna gedapn", zelde Ruth f>ail'P Koeltjes. „Ik veronderstel dat-je met de v ore mannen de gravin hebt aangegaapt." vreeseljjk", zeide hij. „Ik xtiuet dat de wals werd ï1k SS er goen"' z«1<te ui naïef. KI» li,11 iLSrl"" ,MÜbwsk^ te nomm- «toe» W naw&S™»1*''» Kaar eon- Zt) wm gerukt HU !ra,htte bed*,n. HELDER. meester' van den toestand zijn. Een gewa pende bende van 5000 man, van machinege weren voorzien, trekt zuidwaarts in de rich ting van Dedeagatsj en eischt een volksstem ming. De Turksche berichten gewagen van een opstand op 8 plaatsen, maar men acht ze niet geloofwaardig. Nochtans duidt het bericht van de ontsporing van den Orient- Express tussohen Adrianopel en Loele-Boer- gas op ernstige ongeregeldheden. Een pessimistische verklaring van Renes. Naar de Duitsche draadlooze dienst meldt, heeft de Tsjechische minister van buitenl. zaken Benes te Lausanne aangedrongen op een spoedige beëindiging der oonferentie, opdftt het schadevergoedingsvraagstuk kan worden opgelost, aangezien het gevaar voor de ineenstorting van Duitschland en voor e°n catastrofe voor de overige landen van Europa, met name Tsjecho-Slowakije, steeds dreigender wordt. Het schadevergoedingsvraagstuk. In antwoord op de mededeeling van Bo- nar Law, waarin hij ter kennis brengt, dat hij bereid is in een bijeenkomst der Fran sdie, Belgische, Italiaansche en Britschp minister-presidenten op 0 en 10 Deoember te Londen toe te stemmen, heeft Polncaré me degedeeld dezen datum te aanvaarden. GRIEKENLAND. De executie. Uit Athene wordt aan het „Journal" ge meld dat bet peleton, hetwelk met het dood schieten der oud-ministers en officieren was belast, uit 85 man bestond. Alvorens te wor den tereohtgesteld werden alle veroordeelden in de gevangenis bediend. Zij toonden groote koelbloedigheid. Goenarts, die het eerste aan de beurt kwam, was sedert eenige dagen gevaarlijk ziek. Hij leed aan typheuse koortsen en men vreesde dat hij er niet bovenop zou komen. Hij werd als de hoofdschuldige van de Griek- sche tragedie beschouwd. Hij was de leider der Duitsohgezinde partij in Griekenland, en men verwijt hem tijdens den oorlog de Bulgaren heimelijk te hebben gesteund, en op het prijsgeven van het fort Rupel in 1916 te hebben aangesturd. •Theotokis, zoon van den tijdens den oor log overleden minister, was langen tijd ge zant in Berlijn. Men stelt hem. mede verant woordelijk voor het feit dat Griekenland in 1916 zijn verdrag met Servië 'heeft te niet gedaan en Servië niet is te hulp gekomen. De koning gevangen ln ztyn eigen palels? De „Matin" verneemt uit Belgrado, dat de koning van Griekenland krachtige po ngen heeft gedaan om de terechtstelling er oud-ministers te verhinderen. Hij heeft den gezanten van Zuid-Slavië en Roemenië verzocht ten -gunste der veroordeelden tus- schenbeide te komen. Tengevolge van deze houding is een oon- flict ontstaan tusschen den koning en de regeering-Gonatas. Na de terechtstelling heeft de koning den wensch te kennen gege ven Griekenland te verlaten, waarop de regeering maatregelen trof hem te beletten aan dit vofornemen gevolg te geven. Op het oogenblik is de koning gevangen in zijn eigen paleis. Hij mag alleen perso nen, die het vertrouwen der regeering heb ben, ontvangen. ken dat voor de gelegenheid en bij den snit van zijn rok paste. Maar hij kon dat niet Een opgenblik later hoorde hij haar, beneden hem, den een of anderen mannelijken kennis op de uitbundigste wijze begroeten. Toch had zij, als Denry niet .een schelm achtig misdrijf voor haar had bedreven, nooit op het bal kunnen komenI Hij haalde een balbiekje en met den schrik in het hart vroeg hij verschillende jonge da mes en dames van middelbaren leeftijd, die hij -bij gezicht en bij name kende, om een duns. (Ruth had hem geleerd hoe hij dat moest vragen.) Geen van haar had een dans over. Verscheidene keken hem aan, alsof zij zeggen wilden: „Jij bent ook een sukkel, om te veronderstellen dat mijn balboekje niet in een wenk van mijn oogen is in/gevuld!" Daarna voegde hij zich bij een groep van haters van den dans bij de hoofddeur. Ha rold Etches stond- daar, de rijkste fabrikant van zijn leeftijd (nauwelijks vier-en-twintig jaar) in de Vijf Steden. Ook Shillitoe, oor zaak van een andere van Denry's schandda den. De groep was stil, critisoh en 'heel hondsch. De gr< nam waar dat de gravin niet danste. De graaf"danste (behoeft gezegd te worden dat hij danste met mevrouw Jos. Our- tenly, de tweede vrouw van den waarnemen d-en burgemeester?), maar de gravin stond resoluut te glimlachen, in een kring van a 1 d e r ia e n. Mogelijk kwam zij op adem, mogelijk had niemand den durf om haar te vragen. In edik geval1 scheen zij daar ge strand te zijn, op een strand van alder in en. Heel wijselijk had zij -geen van de gasten die op Sneyd- Hall logeerden, mee gebracht. Zulke gasten werken op een ge meentelijk bal onveranderd als een slagboom tussohen grootheid en democratie; en de gra vin wenechte aan het leven van het volk deel Nog meer generaals gearresteerd. De generaals Papoelas, Dosmanis en Val- letas zijn in hechtenis genomen. De instructie tegen prins André gesloten. De instructie tegen prins André is geslo ten, het rapport concludeert tot verwijzing naar de terechtzitting. DUITSCHLAND. Uit het Rijnland. Naar de Vossisohe Ztg. uit Keulen ver neemt heersoht m het geheele Rijnland op winding over de te Parijs aangekondigde politiek ven „productieve panden". De bond van christelijke vakvereenigingen heeft -een motie aangenomen, waarin staat: De tijden, dat de op xpaoht beluste politici over het nationale lot Can een volk beschik ken, zijn-voorbij. Tegefc den wil van de ar beidersklasse aan den Rijn Is geen oplos sing der weer opgeroepen vraagstukken te verwezenlijken:" De bond van vrije vakvereenigingen heeft zioh in gelijken zin uitgesproken. De Köln. Ztg. geeft nog tal van moties met dezelfde strekking weer en trekt er de slotsom uit dat het geheele Rijnland nog maals aan de wereld betuigd, dat het Duitsch is en Duitsch wil blijven. De Amerlkaansche bezetting. De Amerikaansche regeering die voorne mens blijft haar troepen uit het Rijnland te rug te trekken, heeft besloten ze er voorloo- pig te laten. In zijn officieele mededeeling hieromtrent motiveert de minister van bui tenlandsche zaken dat met een beroep op „gewichtige redenen van bultenlandsohe po litiek". De Duitsche bladen zijn eenstemmig van oordeel dat deze redenen verband houden met den laatsten Fransche ministerraad waar het nemen van „productieve panden" zou zijn overwogen. De bladen maken verder met voldoening gewag van een protest van 't Amerikaansche opperbevel tegen de Verregaande eischen die de Fransohen in het -bruggenoofd van Ko- blentz omtrent hot bouwen van nieuwe ka zernes en den aanleg van oefen-terreinen hebben gesteld. De beschikbare kazernes waren voldoende voor de Amerikanen zegt dit protest en zij kunnen het ook zijn voor de Fransohen. Naar verluidt zijn de Fransche eischen sedert dien heel wat matiger geworden. IERLAND. De Vrijstaatsche overheid heeft stukken in handen gekregen, waaruit bleek dat er een samenspanning gevormd was om tach tig leden van het Zuid-Iersche parlement door rebellen te laten ontvoeren. De uitge kozen slachtoffers waren allen aanhangers van de regeering. De regeering laat rusteloos jacht maken op de Valera. Ingezonden mededeeling. Ingezonden mededeeling. per poeder 8 cent, per koker 60 cent, tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Verkrijgbaar te Helder bijMej. M. dh Ridder, Fa. Hanoard.; toor engros: A. ten Klooster te nemen. „Waarom vragen een paar van die sukkels haar niet om eén dans?' barstte Denry los. Hij had totdusvdr van de gróep niets ge zegd, en hij voelde dat hij een man moest zijn met de overigen van hen. „Nu, -ga jij het doen. Wij leven in een vrij land'', zelde Shillitoe. „Hot zou mij -geen zier kunnen schelen om het te doen", zeide Denry. Harold Etches keek naar hem, -blijkbaar geërgerd over zijn aanwezigheid hier. Harold Etches" was besloten, om den domper op dien kerel te zetten. „Ik verwed ef vijf -pond om, dat j-e het niet durft", zeide Etches schamper. ,,Ik houd je daaraan", zeide Denry schie lijk, en meteen ging hij er snel van door. VH. „Zij kan mij niet opeten. Zij kan mij niet opeten!" Dat zeide hij in zichzelf toen hij de zaal doorliep. De mensohen schenen een pad. voor hem te maken en zijn ongelooflijke voor nemen te raden. Indien hij zich niet dade lijk op weg had begeven zou hij zioh nooit op weg begeven hebben; en daar hij niet over vijf pond beschikte, zou hij naderhand een mal figuur in de groep geslagen hebben Maar aan den gang was hjj, evenals een uurwerk, dat niet gestuit kon worden! In de groote crisis van zijn leven, sprong er iets dat hij niet was, iets machtiger dan hij ln hem los en dwong hem zekere dingen te doen. Nu voor het eerfet scheen hij te begrijpen, wat er lrr vroegere crises in hem was voorge vallen. In een seconde zoo leek het was hij bij de gravin aangekomen. Vlak achter haar was zijn patroon, mijnheer Duncalf, dien *{)fcD7.AAh HF^HI UK VnORQfcKUtj Weder drie mannen geëxecuteerd. Donderdag zijn te Dublin wederom drie mannen geëxecuteerd, in wier bezit bommen werden gevonden/ Het totaal aantal perso nen, in de laatste veertien dagen geëxecu teerd, bedraagt thans acht. ZWEDEN. Zwcedsche handel met Rusland. Uit Stockholm werd Donderdag gemeld: De eerste belangrijke scheepslading uit Rusland sedert het uitbreken van den oor log is gisteren hier aangekomen met het s.s. Aegir, dat op zijn heenreis locomotieven en transformatoren naar St. Petersburg had ge bracht. De retourvracht, bestaande uit 300 ton vlas, 100 ton hennep en wat machineolie, wordt beschouwd als het begin van den ge- reglden handel met Zweden. In het midden van de volgende maand wordt een nieuwe lading verwacht. De haventoestanden te St. Petersburg zijn volgens den kapitein van de Aegir heel goed; de haven zal den geheelen winter wor den opengehouden door drie sterke ijsbre- kers. De havenarbeiders te St. Petersburg pakken flink aan. VEREENIGDE STATEN. Volgens sommige En-gelsche bladen is de ontvangst die Clemenoeau te Chicago gehad heeft, althans van den kant der overheid, meer dan koel, ja zelfs kil geweest Er was al dadelijk aan het station weinig belangstel ling en zoo goed als geen gejuioh. Aan het stadhuis gekomen moest Clemen- ceau igeruimen tijd wachten vóór de burge meester, Thompson, hem ontving, en toen de beide mannen tegenover elkaar stonden deed de burgemeester verstrooid, zeide wei nig en nam hij de houding aan van iemand die van druk en belangrijker werk was weg geroepen. Toen het gesprek was doodgebloed, zeide de burgemeester: „Er is vandaag weinig zon in Chicago". „Kunt u zelf niet in wat zonneschijn voor zien" vroeg ondeugend de Tijger. „Neen" antwoordde de burgervader „ik wordt aansprakelijk gehouden voor alles in Chicago, behalve voor het weer". Generaal Pershing, die er bij stond, vond nu gelegenheid om een goeden kwinkslag Denry eerder niet opgemerkt had. Denry had daar spijt van, want hij had er tegen over mijnheer Duncalf nooit over gesproken, dat hij naar het bal -ging en hij vreesde mijnheer Duncalf. „Zou ik dezen dans met u m-ogen doen?" vroeg hij botweg, maar -glimlachend en zijn tanden toonenende. Geen cereroonleele titel. Geen woord over „genoegen" of „eer". Geen spoor van de for mule, waarin Ruth Earp hem onderwezen had. Hy vergat a| zulke beuzelingen. „En ik heb die vijf pond verdiend, mijn heer Harold Etches", zeide hij in zichzelf. De monden van de alderman gingen onbewust open. Mijnheer Duncalf deinsde achteruit. „Hij is nu bijna uit, niet?" zeide de gravin, nog steeds innemend glimlachend. Zij her kende Denry niet. In dien rok had hij een attaché van Buitenlandsche Zaken kunnen zijn. „O, dat doet er toch zeker niet toe", zeide Denry. Zij gaf toe, en hij nam het paradijsachtige schepsel in zijn armen. Het was haar taak dien avond om algemeen en naar alle 'kanten ,toe hoffelijk te zijn. Zij kon niet beginnen met een weigering. Een weigering zou ook alle andere uitnoodigignen, welke ook, den pas hebben afgesneden. Bovendien zag zij, dat de aldermen een voorbeeld noodig hadden. En verder was zij jong, ofschoon zi, gravin was, en dol op dansen. Dus walsten zij samen, terwijl de bloem van Bursley'g ridderschap in betoovering staar de. I>e waaier van de gravin, die in haar arm neerhing, bengelde tegen Denry's rok op een manier die hem verlegen maakte en zijn aandacht van zijn voeten afleidde. Hij pakte hom voorzichtig beet tusschen twee vingers, die niets te doen hadden. Daarna speelde hij te plaatsen door zijn buurman ln te fluis teren: „Maneschijn is er hier anders genoeg waarbij men dient te weten, dat „moonshine" een gebruikelijke term is voor clandestien gesmookte en verhandelde whiskey. De oorrespondent te New-York van de Daily Telegraph ziet in die koele ontvangst van Clemenceau te Chicago een bewijs, dat Chicago niet meegaat met New-York en Bos ton in de hartelijke verwelkoming van den ouden Fransohen staatsman. In Midden Wes ten van de Unie, waar een groote bevolking van buitenlandsche origine gevestigd is en waar de landbouwbelangen domineeren, was men eigenlijk nooit zóó warm geloopen voor den oorlog als in het Oosten der Republiek. Nog één <grapje van Clemenceau. Men had hem te Chicago gevraagd of hij te Washing ton ook een bezoek zou -gaan brengen aan president Wllson. Hij antwoordde: .„Natuurlijk doe ik dat". „Nu twee jaar geleden zeide Wllson van u dat u militarist waart". „O, maar dlat is eeuwen geleden. Dat is nu allemaal vergeten." De New York Herald heeft ook het een en ander mee te deelen over de weinig hup- sche ontvangst van Clemenceau door. Bur gemeester Thompson. Reeds vroeger had de burgemeester van de stad, die wel eens „de zesde Duitsche stad van de wereld" wordt genoemd zijn anti-Franschheid getoond, door te weigeren maarschalk Foch te ontvangen. Ditmaal ontving hij Clemenceau wel, doch zoo onhoffelijk mogelijk, en met zijn, handen in zijn broekzakken. Het heet dat Thompson, na Clemenceau's bezoek verklaard had .dat Frankrijk nog meer van onze (Amer'ka's) centen wil". Dok zegt men, dat Thompson oen actie op touw heeft gezet tegen „buiten landsche propaganda", welke in de eerste plaats gericht zal zijn tegen den Tijger en tegen Frankrijk. KORTE BERICHTEN. De Fransche krijgsraad te Wiesbaden heeft twee Marokkaansche soldaten van de bezetting, die in brooddronkenheid een voor bijganger hadden doodgeschoten, ter dood veroordeeld. Ingezonden mededeeling. Een minder goede gezondheid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel aloo- hol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen bet bloed met vergiftig urinezuur, dait zich ophoopt en de nieren verzwakt. Want de nieren werken ala bloedfilters; als zij gezond zijn, filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij ver zwakken bij overspanning. Bij zwakke nieren geschiedt de filtratie onvolkomen en blijft bet schadelijk urinezuur Ln het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loQmheid, verlies «cm gewicht, aanleg voor waterzucht, ontste king van de nieren of blaaa, rheumatiache pijnen en zenuwachtigheid. Goede gewoonten verschaften ren goede gezondheid door afvoer vah het urinezuur en verlichting van de taak der nieren. J-»at Pos- ter'e Rugpijn Nieren Pillen u hierin bijstaan; zij verstekken zwakke nieren, lenigen de urinekanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van nierwater- zuchit, rheumatiek, steen en dergelijke urine- zuur-kwalen. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op zichzelf een goede gewoonte; gij kunt geen verstan diger begin maken dan met dit speciale nier- geneesmiddel. Te Helder verkrijgbaar bij A. ten Klooster, Keizerstraat 93, f 1.76 per doos. het vrij aardig klaar. Een keer kwamen zij gevaarlijk dicht bij den graaf en zijn dan seres; niéts anders. En toen was de dans ge daan, juist toen Denry begonnen was te ge nieten van het verbazingwekkende schouw spel hoe hij de gravin omstrengelde. De gravin had spoedig gemerkt, dat hij nog oen echte jongen was. walst heel pretiigl" zeide zij, zooals een tante, maar met meer dan de glimlach van een tante. „Werkelijk?" vroeg hij stralend. Daarna dwong het een of ander hem te zeggen: „Wee; u, het is d-e eerste maal van mijn leven dat ik gewalst -heb, behalve op dekles, ziet u?" „Werkelijk!" mompelde zij. „U krijgt de dingen gemakkelijk te pakken, denk ik?" „Ja", zeide hij. „U ook?" Of de graaf óf de toon deed de gravip heengaan in een uitbarsting van een scha terend gelach, ledereen kon zien dat Denry de igraylTi geweldig aan het iajhen 'had ge bracht. Met deze vroolijke noot eindigde de wals. Zij laohte nog toen hij voor ha"r boog (gelijk Ruth Earp hem geleerd hfd). Hij kon niet 'begrijpen, waarom zij zoo gelaohen had, behalve door te veronderstellen dat hij lui- miger was dan hij vermoed had. In elk geval lachte hij ook en zij scheidden lachend. Hij herinnerde zich dat hij een merkbare uit werking (ofschoon niet van opwekking van lachlust) óp den kleermaker had gehad door de snelle wedervraag: „U ook?" En zijn on- verhoedsche aanval op de gravin was van gelijken aard. Toen hij tien meter op weg was naar Harold Etches en diens vijf pond, de1 gravin stak tussohen zijn vinger. Hij was voelde hij iets in zijn hand. De waaier van van den keting losgeraakt. Hij stak hem ter sluiks in zijn zak. (Wordt vervolgd), COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Holdersche Courant f 1.60; fr. p. p. Mnmenlamd f2.—, Ned. 0. en W. Indiö p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4Ü0. Zondagsblad reep. f 0.67', f 0.76, f 0.8Ö, f 1.24. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Loase nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (gaijard)Ingoz. meded. (kolombreedte als redaetion. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te hutsr) v.1—4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijano. 4 ot. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Licht op voor auto's en fietsen i 8) „Hoe zit Iwt met de wals?" begon Denry zonder plichtplegingen. Ingonxtaa mededeefttag. XL tegen Zenuwkoorts. Zenuw in de tuuden, zware Zenuwhoofdpijn. Doos a 25 stuks fl.70. GOEDE GKWOOXTBïf, GOEDB GEGOEDHEID.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 1