Sou Maid Rozijnen, PI4N0S BENDER KERSTFEEST kerstkaarsjes Prijs der Ford Auto's Garage ijer. GEBROEDERS PRONK, Keizerstraat 120. uimmg Bestelt Uw drukwerk bij C. OE BOER Jr. Cadeau Cadeau ZUIDSTRAAT 86. ONDERDEELEN voorradig. Maison v. ALPHEN, KERSTKRANSEN, f I.OO en ff 1.40 Kerstbrood en Weinachtstollen. KRANSJES 18 cent per ons. Verschillende soorten GEBAK WT CAMERA'S II. W. ZEGEL, Fotohardel, Kanaalweg 63. Telef. 279. (fl.hj.Jkk"'.V| 11000 11200 11400 1201)0 ,25m Nieuwjaarswenschen. Firma L. BUTER. VRIESLANDER. Firma GROEN Ziet de goedkoope prijzen. Bestelt Uw drukwerk bij C. DE BOER Jr. f 1.50 per pond. Verbaasd zult U staan van de koopjes, die wij op heden geven in keizerstraat 62. Uitstekend geschikt voor olie koeken met ons Tarwebloem p. p. f 0.10 Krenten n 0.36 per ons 0.15 Sultanarozijnen, tot Oudejaarsavond p. fl. f 1.00 BUSGROENTEN. Onze zaken zijn 2e Kerstdag tot 12 uur GEOPEND. BEURSPAS SAGE 1-5 ROffERD^f voor het li .„..mg Al wie hedenavond voor f 1.50 besteedt aan Kerstversiering, Kerst- boomen, Glaswerk, Ijzer waren of onverschillig wel ke artikelen men koopt, ontvangt cadeau 1 doos groote gekleurde van 30 stuks. Alleen heden avond ontvangt men de doos met 30 kaarsjes cadeau. Om 4'/2 uur GEOPEND. Chassis Truck Runabout Touring Coupe Sedan Tractor Agent voor Helder en Omstreken. Grammofoon handel ZUIDSTRAAT 79, Mej. TRONCHET, P. KWAST, Laan 14. DIJKSTRAAT 34, Telef. 244. Filialen KONINGSTRAAT 47, Telef. 215. ZUIDSTRAAT 17, Telef. 219. Speciaal adres voor per pond, in diverse grootten. tegen de bekende lage prijzen. Aanbevelend. en alle benoodigdheden. gesorteerd "Heeren Kleedingmagazijn, Een dezer advertentiën duidelijk ingevuld te laten bezorgen aan het Bureau van de „Heldersche Courant", Koningstraat 29, met 50 cent, vóór Woensdag 27 December a.s. Aangifte voor de Bevolking-Registers. Depothouders. Smit, Westgracht 89 C. v. 't. Hart Schagenstraat 9. J. de Wit, Vijzelstraat 28. Riedeman, Oranjestraat 6. Montfrans, Jonkerstraat 17. R. Jongkees, Paardenstraat 24 J. Kikkert, Corn. Ditostraat 34. Bres—Otto, Spoorgracht 36. Wed. C. Ran, Basstraat 38. Van Leeuwen, Molenstraat 172. Minneboo, Vischstraat 35. Roomeijer, Polderweg 36. P. Kossen, Brakkeveldweg 71. J. C Molenaar, Paleisstraat Weer ontvangende Nieuwe Roode pakken f Blauwe °-50 Sucadesnsgpers, p. p. f 0.70, 0.80, 1.00 Raapolie per liter f 0.58 Boterolie 0.68 ROODE PORT EN SAMOS, per heele bus Snij- en Spercieboonen, f 0.60 Doperwten en Peulen f 0.87.} Geldersche Rookworst, thans 85 ct. Smeerworst per ons 12 Bloedworst 12 Hollandsche Roomboter (rijkscontrole) f 1.25 Prima Buitenlandsche Roomboter 1.10 ARNHEM LEIDEN |W1TTE DE VVITHSTV 28 in f 1170,- 1360,- f 1625,- I 1690,- f 2215,- f2525,— f 1560,- In de koopt men de sierlijkste Pathé foons, Grammofoons en Cellofoons, tegen zeer lage prjjzen. Heeft weder nieuwe Muziek- en Zangnummers ontvangen. Aanbevelend, Dameskapster, JANZENSTRAAT 6. MT* Aan huis te ontbieden. Ondergeteekende beveelt zich beleefd metselwerken. KERSTKRANSEN I iasa f 5.50 f 6.00 f 6.50 f 7,25 f 8.00 f8.50 enz. 1 Kinderjekkers en Jongens Ulsters Paletöts, donkergrijze stof, met fluweelen kraag, f 20.00 f22.50 f25.00 f30.00. Heeren Pantalons vanaf f 1.50 f1.75 f2.00, f2.6 3 enz. Ratiné Paletöts en Ulsters f 19.00, f25.00 f30.00 f35.00 f40.00 f52.50. Ook onze Ratiné Jas van f 19.00 is wol Ratiné. Meisjes en Jongens Gummi Jassen f9 00 f11.00 f 13.00 f 15.00 f 17.00 f 19.00. Dames- en Heeren Gabardine- en Gummi Mantels en Jassen f9.00 1 13.00 f 15.00 f17 00 f 19.00 f25.00. Wij brengen op heden, in tien gewone donkere kleuren, Bukskin Gostuum met prima voering en zeer nette afwer king, f8.00 f9.00 f10.00 f 11.00, f 12.00. Onze bekende Kamgaren Heeren Costuums f 30.00 f 35.00 f 37.00 f 40.00 f 45.00 f 50.00. Aan mijn geachte Cliënteele, Vrienden en Familie, zoowel binnen als buiten deze stad het compliment van den dag. Aan al myn Vrienden en Be gunstigers heil en zegen in het nieuwe jaar. Veel heil en zegen wordt toe- gewenscht aan Familie, Vrien den en Begunstigers, by de in trede van het nieuwe jaar, door De Complimenten van den dag aan mjjn geachte Begunstigers. By den aanvang van het nieu we jaar mijn hartelijken geluk- wensch aan mijn Vrienden, Be kenden en Begunstigers. Het^ Compliment van den dag van Helder, 1 Jan. 1923. wat mem te zien krijgt, maar de film is zeer rijk aan afwisseling, zoodat men zich een bezoek aan dit theater niet beklagen zal. Voetbal. Ad spiranten-nieuw s. De adspiranten-elftallen van onze Helderstee voetbalvereenigingen zullen een competitie spelen, waarmee de kampioen een medaille verdiend. Voor een officieel© competitie is het nu te laat; dat ge beurd het volgend seizoen. De volgend© elftallen nemen er aan deelHelder, H.R.C. en S.V.S. Het programma luidt als volgt Zondag 24 Dec.: Bol weg Helder a—H.R.C. a. Aanvang half elf. Dinsdag 26 Dec.: Huisduinen: S.V.S. a—Hel der b. Aanvang half elf. Tuindorp: H.R.C. b— S.V.S. b. Aanvang half elf. De wedstrijden duren een uur. t De Helder-adspiranten worden verzocht om Zaterdagmiddag om 3 uur op het terrein te zijn. Heldor-nieuws. Een combinatie van Helderspelers van de lagere elftallen spelen den len Kerstdag een vriendselfoppeli.jken wedstrijd tegen J.V C te Julianadorp. H.R.C.-nieuws. Wedstrijd HR.C.-S.D.W. Het bestuur v,an H.R.C. verzoekt ons te willen melden, dat naar aanleiding van geruchten als zou genoemde wedstrijd geen doorgang vinden dit ten stelligste tegengesproken moet worden' daar het bestuur tot op heden geen enkel bericht dienaangaande bereikt heeft, noch van de zijde van den N. V. B., noch van die der tegenpartij Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Batavier-nieuws. Naar wij vernemen is het le elftal van deze yereeni'ging wederom ingedeeld in de 3e klasse C (N.-H. V. B.j en blijven de eertijds geannuleerde wedstrijden, die deze club reeds gespeeld had gehandhaafd. Voor morgen staat op het programma H.R.C. 3 —Batavier 1, aanvang 10 uur. scheidsrechter v. Doorn, S.V.S.-nieuws. S.V.S. 3 speelt Zondag a.s. om 10 uur met H.R.C. ovffdeze wedstrijd nu door kan gaan. ö.V.S. 1 krij'gt Helder 3 op bezoek. Dit kan eeri mooie partij worden, daar beiden elkaar weinig toegeven. Aanvang 2 uur, Sparta-terrein. S.V.S. 4 gaat op»bezoek te Julianadorp naar J.V.C. 3. Maandag, len Kerstdag, speelt S.V.S. 3 met het vroegere ..Jong Raeing" om een medaille, aanvang 10 uur. op het Sparta-terrein. Dinsdag. 2em Kerstdag, begint de adspiranteu- competitie. De eerste ontmeert ug heeft plaats tusschen het 1ste elftal van S.V.S. met het 1ste van 1 leider, aanvang 11 uur op het Sparta-terrein. r.\en eens Dinsdag het 2e van S.V.S. met het le van H.R.C., terrein Tuindorp. P. P. C. Het wedstrijdprogramma van den NJH. V. B. le klasse B. Strooweg: Geel Wit 1—V.A.F.C. l, aanvang 2 uur, scheidsrechter Geurts. Krom- 1 1—Zaandijk 1. scheidsrechter l'-vbiihm. •mnv»klass;'' C' Kuisduinen: S.V.S. I-Helder 3, TevTf 2 uur. scheidsrechter Darphorn. Texel: Dol 'IV- 12 uur, scheidsrechter uur 'Pudorp: H.R.C. 3Batavier 1, aanvang 10 T fiheidsrechtoi- van 't Hoff. aanvang0' T«mdorp: H.R.C. 5-Helder 1 ivang 12 uur> scheidsrechter Kwast. Schagen Quos Ego 1Geel Wit. 3, aanvang 2 uur, scheids rechter Kort; Schagen 2—(J.V.C. 1 aanvang 2 uur. scheid rechter Goes. 5e klasse E. Bolweg; Helder 5O.V.V. 1, aanvang 12 uur, scheidsrechter v. Baaren. Stroo weg; Geel Wit 4Geel Wit 5, aanvang 12 uur. scheidsrechter Buis. Huisduinen: S.V.S. 3H.R.C. 7, aanvang 10 uur, scheidsrechter van 't Hof. H.R.C.S.D.W. (Aanvang 2 uur). Do Racers krijgen morgen hun zwaarsten wed strijd te spelen, kunnen wij wel zeggen. Ze krij gen dan de leiders op bezoek. S.D.W. staat op de ranglijst nog steeds no. 1 en alles wordt er op gezet om daar te blijven. Zij hebben in K.VA een grooten concurrent. De Koogers hebben n.1. 2 verliespiinten meer dan S.D.W.. zoodat de min ste, geringste misstap voor K. niet anders dan welkom kan zijn. Daarom zal het morgenmiddag op Tuindorp geducht spannen, want ook de thuis club heeft belang bij deze ontmoeting, H.R.C. zit n.1. nog lang niet veilig; wel zijn ze door hun zege op Assendelft, van de laatste plaats afgeko men, maar er is niet veel voor noodig om hen daar weer te brengen. S.D.W. is een ploeg die zich onderscheidt door zeer sportief en fair op treden,. wat de match tegen Helder voldoende be wezen* heeft. Vandaar dat we, wat dat betreft, van een mooien wedstrijd getuige kunnen ziiq. De Racers karnen geheel volledig uit; scheids rechter is de heer Schneiders, een onbekende groot heid. H.R.C IILandmacht XI. Het 2e elftal der roodhemden speelt Zaterdag middag om 2 uur op hun terrein tegen een Land macht-combinatie. Dat kan een aardige wedstrijd worden, daar onder de militairen verschillende goede krachten moeten schuilen. We zijn daarom zeer benieuwd naar deze ontmoeting. De roodhemden komen volledig uit terwijl de heer Kort de match leiden zal. Entree 10 cent. Voorts kunnen wij nog modedoelen, dat op beide Kerstdagen door H.R.C. geen wedstrijden zullen gespeeld worden. Protest H.R.C.Helder. Volgens de Officieele Med. van den N. V. B., wordt het protest van Helder uit bovengenoeanden wedstriid niet in behandeling genomen, daar het Protestformulier niet ingezonden is. S.D.O.-nieuws. Maandag, den len Kerstdag, speelt S.D.O. 1 een wedstrijd te-Oudesluis tegen D.O.S.K.O. 1 aldaar, een club uit den Westfriesohen bond, waarvan ons weinig bekend i6. S.D.O. komt volledig uit dus met het volgende elftal: d.K. Gevers; a.: A. Heijblok en T. Rij kers; m.N. de Wijn, N. N. en H. Bakker; v.D. Horning. A. Veen, J. Verstegen, I. Horning en N. den Broeder. Vertrek per auto: vanuit de Spoorstraat half 1„ Scheidsrechter A. Verhagen. MARINEBERICHTEN. Off.-macli. 2e kl. F. Damave en H. C. Timmers zijn bestemd voor den dienst in Oost-Indië, waar heen zij 27 Jan. a.s. per stoomschip Insulinde zul len vertrekken. Bij min. beschikking is; de kapt. ter zee K. F. Sluys in verband met zijne oervolle ontheffing met 1 Jan. a.s. van de betrekking van marine-attaché bij het Nederland- sche gezantschap te Londen met denzelfden da tum ter beschikking gestold; de off. van ndiu. 2e kl. J. A. Deelder 3 Jan. a.s. geplaatst bij de marinekazerne te Rotterdam; zijn de luit. ter zee 2e kl. Th. J. Ramondt en J. F. N. Tuybens met resp. 3 en 9 Jan. a.s. ge» plaatst onderscheidenlijk bij de marinekazerne te Amsterdam en a.b. Schorpioen en zijn met eerst- genoomden datum de luit, ter zee 2e kl. E. H. ten Broeke. J. J. van Stuyvesant Meyer en T. Boelen geplaatst aan boord Wachtschip Willems oord. LEGERBERICHTEN. Detacheering. De sergeant -J. C. Vink van bet reg. kust-art. is gedetacheerd bij de Commissie van Proefneming te 's-Gravenhage. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bali, thuisr., air. 16 Dec. te Belawan. Saparoea, arr. 20 Dec. v. Hamburg te Bremen. Boeroe. thuisr.. vertr. 21 Dec. v. Port Said. Jan Pietersz. Coen, uitr., vertr. 21 Dec. v. Co lombo. Banka, thuisr., arr. 21 Dec. te Portugalete. Rottcrdamsehe Lloyd. Palembang. vertr. 18 Dec. v. Batavia n. R'dam (verb.) Soerakarta, uitr., pass. 22 Des. Wight. Malang. thuisr.. pass. 21 Dec. Perim. Besoeki. arr. 22 Dec. v. Java te R'dam. Rindjani, thuisr., pass. 20 Dec. Perim. Kawi, vertr. 20 Dec. v. Batavia n. R'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Orania, uitr., arr. 22 Dec. te Montevideo. Zaanland, arr. 22 Dec. v. Hamburg te A'dam. Salland, vertr. 21 Dec. v. Inimingham n. Hamburg. Kon. Paketvaartmaatschappij. Lematang, arr. 20 Dec. v. Bangkok te Batavia. Tasman, vertr. 18 Dec. v. Melbourne n. Java. Kon. West-Indische Maildienst. Brielle, uitr., arr. 22 Dec. te Antwerpen. Haarlem, vertr. 20 Dec. v. Mexillones n. 'Guyaquil. Helder, vertr. 20 Dec. v. Tocopilla n. Ilo. Hermes, v. A'dam n. Chili, arr. 22 Dec. te Londen. Alkmaar, vertr. 20 Dec. v. Talcakuano n. San An- tonio. Amor, vertr. 21 Dec. v. Hamburg n. Bremen. Calypso, vertr. 19 Dec. v. Portr au Prince n. Kaap Haiti. Jan van Nassau, vertr. 20 Dec. v. Callao n. Mol- lendo. Medèa, thuisr., vertr. 20 Dec. v. Ponta Delgada n. Lissabon. Oranje Nassau, vertr. 20 Dec. v. Barbados n. Ply- mouth. Prins Fredierik Hendrik, thuisr.. vertr. 19 Dec. v. Madeira. Crylissen, arr. 21 Dec. v. West-Indië te A'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurymachus. v. A'dam n. Batavia, vertr. 20 Dec. v. Saibang. Prometheus, v. Batavia n. A'dam, pass. 19 Dec. Sagres. Euryades, v. Japan n. A'dam, arr. 20 Dec. te Londen. Patroclus, v. Batavia n. Marseille en A'dam. vertr. 17 Dec. v. Alexandrië Pyrrhus, v. .Japan n. A'dam, vertr. 18 Dec. v. Colombo. Alcious, v. Japan n. R'dam, vertr. 19 Dec. v. Sin- gjmore. Dardanus, vertr. 16 Dec. v. Batavia n. A'dam. Halcyon Lijn. Stad Dordrecht, vertr. 21 Dec. v. Hamburg n. Buends-Ayres. Agnotapark, vertr. 17 Dec. v. Constantinooel n. Oran. Florapark, arr. 19 Dec. v. Ibrail, 1. v. Antwerpen, te Hamburg. Rozenburg, arr. 16 Dec. v. Varna te Bourgas. Stad Amsterdam, arr. 13 Dec. v. Hamburg te •Santa Fé. Stad Arnhem v. Hamburg n. B.-Ayres, vertr. 11 Dec. v. Teneriffe. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, arr. 22 Dec. v. Baltimore te R'dam. Breedijk, vertr. 21 Dec. v. Norfolk n. R'dam. Nordam, v. R'dam n. New-York. vertr. 22 Dec. v. Plymouth.' Warszawa, v. R'dam n. Danzig, pass. 21 Dec. Holtenau. Kinderdijk, vertr 21 Dec. v. R'dam n. d. Noord- Pacifickust. Moerdijk, v. Vancouver n. R'dam. au. 20 Dec, te San Pedro. HollandAustralië Lijn. Garoet. thuisr., arr. 22 Dec. te Duinkerken. Merauke. vertr. 22 Dec. v. Bremen n. R'dam. Samarinda. thuisr., vertr. 21 Dec. v. Genua. HollandKritsch-Indië Lijn. Streefkerk.-thuisr., vertr. 20 Dec. v. Colombo. Andijk. uitr., pass. 20 Dec. Perim. Meerkerk, arr. 21 Dec. v. Antwerpen te R'dam. Nijkerk, vertr. 20 Dec. v. Calcutta n. R'dam. Meerkerk, vertr. 21 Dec. v. Antwerpen n. R'dam. Bovenkerk, uitr., vertr. 19 Dec. v. Colombo n. Calcutta (verb.) Streefkerk, thuisr., arr. 19 Dec. te Colombo. Holl. O.-Azië Lijn. ftoepat, uitr., vertr. .21 Dec. v. Manilla. Oostkerk. thuisr., vertr. 21 Dec. v. Gibraltar. Ouderkerk, tbuisr.. pass. 21 Dec. Point de Galle. Schiedijk, uitr., vertr. 19 Dec. v. Suez. Holland Oost-Afrika Lijn. Aludia, uitr.. arr. 20 Dec. te Alexandrië. HollandZuid-Aïrika Lijn. Randfontein, vertr. 19 Dec. v. Port Natal n. De- lagoabaai. Klipfontein, uitr., arr. 20 Dec. te Walvischbaai. Springfontein, air. 20 Dec. v. Hamburg te R'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Orestas, uitr» arr. 20 Dec. te Bordeaux. Clio, arr. 21 Dec. v. West-Afrika te A'dam. Hercules, thuisr.. vertr. 17 Dec. v. Dakar. Stella, uitr., vertr. 19 Dec. v. Lagos n. Santa Isabel. IJselstroom, thuisr., vertr. 16 Dec. v. Duala n. Lagos. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, arr. 21 Dec. v. Buenos-Ayres te A'dam. Alchiba, vertr. 21 Dec. v. Hamburg n. Antwerpen. JavaBengalen Lijn. Ceylon, arr. 20 Dec. v, Calcutta te Batavia. Ceram. vertr. 19 Dec. v. Soerabaya n. Calcutta. JavaChinaJapan Lijn. Tjikini, vertr. 20 Dec. v. Kobe n. Batavia. Tjisondari. vertr. 20 Dec. v. Chinwangtao n. Cheribon. Tjibodas, arr. 20 Dec. te Hongkong. Tjiliwong. vertr. 21 Dec. v. Hongkong n. Batavia. Java Pacific Lijn. Tjileboet, vertr. 20 Dec. v. San Francisco n. Ba tavia. Bondowoso, v. San Francisco n. Java, arr. 20 Dec. te Hongkong. VISSCHERIJBERICHTEN. 21 Dec. 1922. Aangevoerd door sprot vis schers: 2000 mandjes sprot p. mandje f 0.150.24. 22 Doe. 1922. Aangevoerd door sprotvisschers125 mandjes sprot per mandje 0.20—0.35. 23 Dec. 1922. V.m. 8 uur niets binnen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder brengen, voor zooveel noodig, den inge zetenen in herinnering: A. dat zy, die zich in deze gemeente komen vestigen, hier van binnen veertien dagen ter Se cretarie der gemeente moeten doen blijken, door overlegging van een getuigschrift van woon plaats-verandering (verhuisbil- iet), of andere door de politie deugdelyk verklaarde papieren. B. dat zy, die de gemeente verlaten, een getuigschrift, als bovenbenoeld, behooren op tc vragen. Overtreding der bepalingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. C. dat van de verhuizing binnen de gemeente binnen veertien dagen moet worden kennis gegeven ter Secretarie, met aanduiding van het per ceel, dat men verlaten en het welk men betrokken heeft. Het niet naleven der bepaling wordt gestraft met geldboete van ten hoogste eengulden. Helder, Dec. 1922. In de navolgende 14 Depóts is ons blad geregeld verkrijgbaar By de Boekhandelaren: N. V. Boekhandel v/h. A J Maas Kanaalweg P Spruit, Kanaalweg 161. Düinker, Oostslootstraat.

Heldersche Courant | 1922 | | pagina 3