Advertentiën AANBESTEDING VERLOFZAAK DANSAVOND. ADVERTEERT in de Heldersche Courant. Vrjjheld geen blijheid. UIT DEN OMTREK. MARINEBERICHTEN. PROVINCIAAL BESTUUR VAN NOORD-HOLLAND. levertraan-: leeuwardens Het onderhoud der haven beoosten Oude Schild op Texel, ge durende het jaar 1923. is dagelijks gelegenheid tot gebruiken van Brood, gebakken Visch, enz. met Orchestrion. Ruime Rijwielbergplaats. P. BONTES. VRIJDAG 19 JANUARI 9 uur, (gevraagd, te koop, te huur enz.), van 1-3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra. naaihuizen. dagmeisje gevraagd by Mevrouw LKEWENS, Fabrieksarbeiders, tal van malen op lijsten ui'tkeeringsposten bad opgevoerd, welke niet uitbetaald waren. De handtekeningen van degenen* aan wie het geldi uitgekeerd zou z-yn, waren door vorengenoemd bonds- bestumislid nagemaakt. In totaal is op deze wijze 101 maal een vailsehe handtedkening geplaatst, betgeen een bedrag aan „uitge keerde" gelden van 257.55 vertegen woordigt. Verder zou de penningmeester uit de kas, die hij onder zijn berusting had, gelden ver duisterd hebben tot een bedrag van 611. De moordaanslag te Valkenswaard. Vroegere plannen tot vergiftiging. Uit Eindhoven wondt aan de „Telegr." ge meld: Omtrent den moordaanslag te Valkens- waaid is thans gebleken, dat vroeger een poging tot vergiftiging heeft plaats gehad, welke door beide verdachten erkend is. Hieromtrent verneemt het „Eindh. Dag blad" de volgende bijzondierheden: Ongeveer een jaar geleden, 't was in de Carnavalsda gen, zijn de heer Desmet met zijn wouw en de heer Kerssemaekers nog gezamenlijk uit geweest naar den Bosch. De heer Desmet kreeg bij deze gelegenheid ongenoegen met zijn vrouw, voor welke laatste de heer K. toen partij trok. Sindsdien is de verhouding tus- schen K. en mevr. D. inniger geworden. Zij schijnen toen met elkaar overeengekomen te zijn, dat het 't beste was, dat de heer D. uit den weg geruimd weid en beraamden daartoe een verga ftigingspoging. De heer K. kocht cyaankali en gaf döt ver gif aan mevr. D., die het Haar man zou toe dienen. Inderdaad heeft zij voor dezen een boterham gesmeerd' met boter, waardoor dat goedje gemengd was, en er een stukje kalfs- vleeseh over heen gelegd1. Zoo heeft zij haar man den boterham opgediend. De heer D. hapte er in, maar vond de smaak zoo vies, dat hij den hap eten weer uit den mond legde en den boterham niet verder nuttigde, meenende, dat de spijs op de een of andere manier bedorven waa Deize veigiftigings- poging was dus mislukt en werd niet weer herhaald. Men zon nu op andere middelen en men kwam overeen om den heer D. over hoop te schieten. K. leverde het moordtuig, in casu revolver met patronen, weer aan mevr. D., die haar echtgenoot op een geschikt moment in huis zou overvallen en neerschie ten. Mevr. D. heeft lang met deze bedoeling rondgeloopen, doch ten slotte aan K. bekend, dat zij een moord op deze wijze niet durfde begaan. Zij vroeg den heer K. het te doen. Daarop is het bekende plan voor den overval in de VaJkenswaardsclhe bossdhien gemaakt." Nog verneemt de „Telegr.", dat de heer K. tegenover de justitie eerst over de vroegere moordpoging gesproken heeft, nadat mevr. D. het eerst was gaan spreken over de schuld van den heer K. in den Valkenswaardsohen aanslag. Verder deelt men mede, dat de autojas van den heer K. die met bloed' be vlekt was, nog niet is teruggevonden of te- I ruggebracht. De heer K. heeft bekend, deze I jas op den Boschdijk uit zijn auto geslingerd I te hebben. 't Was in het jaar 1897, dat Don Murphy, burger van den staat Carolina, wegens moord op den thesaurier van Orangeburg County, tot levenslange gevangenisstraf werd veroor deeld. Hoewel hij steeds zijn onschuld vol hield, deed Don Murphy niet de minste moeite revisie van zijn vonnis te krijgen. Hij voelde zich klaarblijkelijk in de gevangenis volko men op zijn plaats. Een jaar geleden krefg een dagblad verlof Don Murphy, die nog nooit een auto had gezien en in de gelukkige omstandigheid verkeerde niet te weten wat een bioscoop was, van deze en andere wonde ren der techniek op de hoogte te brengen. Gedurende een geheelen dag mochten een paar redacteuren met den gevangene door de stad tuffen. Toen Don Murphy 's avonds in zijn cel terugkeerde, verklaarde hij, blij te zijn, dat hij met dien rommel daar buiten niets meer uitstaande had. brengrt de voorhoede van H. ©en bezoek aan het A.-doel, maar zij brengen er absoluut niets van terecht. Een oorner voor H. levert niets op. Uit een aanval van A. meeti de H.-doelman weer handelend optreden. Wit wordt nu in de H.-voor- hoede gehaald, terwijl Goes zijn plaats inneemt. De voorhoede is hierdoor wel verbeterd, althans zij komen nu in de meerderheid. Een corner voor H. heeft niets tot resultaat. Wit zendt oen goed schot in; de A.-keepor stopt, maar kan niet vlug genoeg wegwerken, zoodat hij met den bal in hot doel wordt geloopen. Er wordt reeds ge juicht, maar de scheidsrechter geeft geen 'goal, om welke reden is ons niet bekend. Een corner voor H. levert wederom niets op. Als A. nog eens naast geschoten heeft, kondigt de heer Kort het einde aan van dezen matigen wedstrijd. Overzicht van do wedstrijden van Zondag. Ie klasse. i Opnieuw kunnen wij een over winning van Haarlem noteeren. Thans speelden de roodbroeken op eigen grond en zegevierden met 51 op V.O.C. De Rotterdammers troffen het niet erg, daar hun uitstekend© keeper reeds na 15 min. spelen moest uitvallen en door dien van het 2e elftal vervangen werd, wolko niet erg betrouwbaar was. De strijd in de onderste regio nen is hierdoor aanmerkelijk aan spanning toe genomen en er valt nog met geen mogelijkheid te zeggen, welke 2 clubs voor degradatie in aan merking zullen komen. H.V.V. is door de over winning op D.F.C. 2 plaatsen gestegen. De uit slag gaf eigenaardige cijfers, n.i. 6—3. Binnen 10 min. was de stand reeds 30 voor H.V.V. en mot de rust leidden de Hagenaars reeds met 5—0. Na de rust was D.F.C., gesteund door den wind, het meest aanvallend en maakte Vos uit oen penalty een tegenpunt, direct beantwoord door een goal van H.V.V. In den resteerenden tijd scoorde van Dam nog tweemaal, zoodat de geel zwarten met 63 wonnen. T. en D. Kessler had den het grootste aandeel in deze overwinning. Sparta, dat thuis speelde, hield zich kranig tegen de leiders en speelde blanco. De Rotterdam mers kunnen met dat resultaat tevreden zijn. Feijenoord had de grootste moeite met Quick, dat met 3 invallers speelde, en wist eerst in de 2e helft te scoren. De mooiste overwinning is die, welke Ajax op H.B.S. bevocht; de roodwitten wonnen met 40, een resultaat waardoor de Ha genaars veel van hun kampioenskansen verloren hebben. Als verontschuldiging kan dienen dat de Hagenaar 5 invallers had. o.w. Denis. Ajax staat nu no. 2 en heeft nog maar 1 verliespunt meer dan R.C.H. Overgangsklasse. Weer was het een zwgk- kere tegenstander, welke Stormvogels een neder laag wist toe te brengen. Thans nog wel V.V.A., dat in IJmuiden met 10 won. Een kleine troost voor Stormv. is, dat H.F.-C. in Hilversum tegen 't Gooi gelijk speelde (11). Behalve V.V.A. stelt ook V.U.C. alles in het werk om uit het benauwde hoekje te komen: ze hadden als gast Z.F.C. en speelden 00. A.D.O., eveneens een degradatie-candidaat toog naar Dordrecht en sloeg O.D.S. met 4—3. Evenals in de le klasse, is ook hier de strijd in de benedenste helft bij zonder spannend en valt er in het geheel nog niet met zekerheid te zeggen, welke 3 clubs er moeten ruilen met de drie 2e klasse kampioenen. Zelfs Z.F.C., dat no. 5 staat, kan hiervoor nog in aanmerking komen. Excelsior sloeg in Schie dam S.V.V. met 21 en blijft daardoor no. 3 en heeft 20 punten uit 15 wedstrijden. 2e klasse A. Q.S.C. doet rare dingen. De vorige week leden de Wormerveerders in Zand- voort een 71-nederlaag. Thans speelden ze op eigen terrein en werden met 5—0 geslagen, waar door hun doelman in 2 wedstrijden 12 maal ge passeerd werd! Voor de Haarlemmers komt èn deze zege èn de 5 goals zeer van pas, daar mis schien het doelgemiddelde nog wel eens den doorslag zou kunnen geven, daar E.D.O. tot op heden evenveel verliespunten heeft als Zand- voort, maar ze hebben nog een zwaar programma voor den boeg. Van de 5 wedstrijden moeten er nog 4 „uit" gespeeld worden (tegen Schoten, Z.V.V., Hollandia en A.F.C.j. Z.V.V. verspeelde een kostbaar punt tegen Alcmaria Viètrix; de Zaandammers speelden 0—0. De zoo improduc tieve voorhoede van Schoten schoot ditmaal uit haar slof; op eigen grond werd van Hortus met 51 gewonnen. Door dat resultaat is de positie van H. vrijwel hopeloos geworden. In mindere mate is dat met W.F.C. het geval, dat zich in Amsterdam door A.F.C. met 52 liet slaan. Zooals we reeds in ons vorig overzicht gemeld hebben, zullen de Amsterdammers het nog wel halen, daar ze zioh aardig beginnen te herstellen: uit hun laatste 4 wedstrijden werden 6 punten behaald, score 73. 2e klasse 3. Hier blüft A.P.C. aan den kop gaan; nu sloegen ze in Flilvorsnm Donar met 41. R.F.C., uun comurrent, verpleiter.'e D.O.S. met 81 en heeft nu 19 punten uit 13 wedstrij den, score 3316. (A.S.C. uit 14 wedstr. 24 p. soore 36—12). 2o klasse O. D.H.C., welke nog de leiding hooft, verspeelde nog een kostbaar punt togen Xerxes, waar 2—2 legen gespee,d werd. C.V.V., wat no. 2 staat, wist in Leidon met 21 to w!d- nen van Lugiuuum. Beido clubs hebben nu 18 p. uit reep. 10 en 13 wedstr., zoodat de kansen van D.H.C. er nog het beste voorstaan. 3c klasse A. Helder speelde puntloos tegen Assondelft, een resultaat, dat voor de withemden hard tegenvalt. In de afd. C. vertrok Bloomcn- daal naar Dordrecht en sloeg E.D.W. (de hekke- sluiters) met 53. Wel oen bewijs, dat do leiders lang geen gewennen spel heben gehad. BI. moet nu nog 1 wedstrijd spelen (uit tegen Water graafsmeer) en wordt deze gewonnen, dan heb ben ze 24 p„ terwijl V.S.V., dat nog 3 wedstrijden moot spelen, er 23 kan behalen. lieer. Tot commissaris werd' gekozen de heer F. Krijnen Dz., die zijn benoeming aannam. Een voorstel van den heer A. Blom tot in trekking der uitkeering bij ziekte, werd da-uk besproken. Na gehouden stemming werd het voorstel met groote meerderheid verworpen. Do rondvraag leverde niets op en de voor zitter sloot met dank aan alle aanwezigen de vergadering. Burgerlijke stand van Texel van 6 tot en met 12 Jan. 1923. GEBOREN: Pieter Maarten, z. v. Maar ten Koorn en Trijntje Kok; Cornelis Johan- nes,z. v. Dirk Cornelis Witte en Grietje Barhorst; Anna, d. v. Hendrik Cornelis van der Wal en Jannetje Neeltje Spigt. Schagen. Te Söhiagen heeft de Pluimvee- en Konij- nenvereenigiing „Westfriesland" Zaterdag en Zondag j.1. in de Lainidbouw-Sociëteit „Cérès" eene uitmuntend geslaagde tentoon stelling van kippen, konijnen, duiven, een den, ganzen, pauwen, fazanten en kalkoeenen gehouden. Niet alleen was het aantal inzen dingen in alle afdeelingen zeer belangrijk, maar ook de kwaliteit der inzendingen was meerendeels van uitstekend1 gehalte, wat wel een bewijs is, dat de pluimvee en konijnen teelt in Hollands Noorden sterk vooruit gaat. Ook van de zijde van liet publiek was groote belangstelling; een doorloopend volle zaal was daarvan het bewijs. Jammer, dat de zaal niet grooter was, zoodat de sterke opdringing soms onaangenaam stemde. Het zou te veel plaatsruimte innemen, om al de bekroningen op te nemen. Laat het genoeg zijn te vermel den, dat het getal bekroningen 234 bedraagt. Men kan hieruit opmerken, welk een moei lijke taak de jury had te verricht-en. Bü de niet-bekroonde inzendingen werd- op eene aangebondien kaart aangegeven, waarom de inzending niet voor eene bekroning in aan merking kwam. De inzender en ook het pu bliek waren dus -terstond op de hoogte, waar de fout zat. Een mooie opbouwende critiek dus. De heeren, keurmeesters verdienen dus wel een woord van bijzonderen dank. De keurmeesters waren de heeren R. Redmers te Alkmaar; L. H. Hameker te Haarlem, voor konijnen; K. Groot te Nieuwe Niedorp, voer zwemvogels; en J. H. van den Broeke te Schoten, voor duiven. Verschillende han delaars, firma's en particulieren hadden tal van prijzen beschikbaar -gesteld. Het best-uur van „Westfriesland", bestaande uit de heeren J. P. Lansen, A. van Kerkhuizen, C. Kos, K. Kos en C. Rijs, benevens de commissie van voorbereiding en uitvoering, kunnen met groote voldoening terugzien op de uitstekend geslaagde expositie en zeker is, dat „West- friesland" zioh reeds eene gevestigde positie op zijn gebied heeft verworven. Texel, Oudeschild. Zaterdagavond vergaderde het Ziekenfonds te Oudeschild. De voorzitter, de beer T. Dog ger, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak er zijn groote verwon dering over uit, dat zoo weinigen waren op gekomen, terwijl de agenda toch een belang rijk punt bevatte. De notulen van de yorige vergadering werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Nu volgde rekening en verantwoording van dien penningmeester. Het batig saldo van het vorige jaar, benevens de ontvangsten van het afgeloopen jaar, be droeg 1640.93, terwijl de uitgaven 1523.24 waren. Het batig saldo was alzoo 117.69. De bezittingen van het fonds bedroegen op 31 Dec. 1922 ƒ681.99. De rekeningen werden nagezien door den heer D. F. Krijnen en in de beste orde bevonden. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn nauwkeurig bè- Tijdstippen van verzending der brievenmalen Wetenschappelijk nieuws. Prof. Turner heeft in een lezing te Londen mededeeling gedaan over de diameter-metin gen die volgens de inierometer-methode zijn verricht bij den ster Rigel (Orion). Dit is blij kens de uitkomsten een der reusachtigste sterren, van welke het gelukt is den diame ter te bepalen. Men kwam tot een diameter welke, ruw geschat, 400 maal zoo groot is als die van de zon. Bij de metingen verricht in 1920,1921 en 1922 kwam nog het merk waardige feit aan het licht, dat deze diameter geen constante grootheid is, doch afwisse lend toe- en afneemt, zooals bijvoorbeeld ook de breedte van hart afwisselend grooter en kleiner wordt. Binnenkort zal men over dit merkwaardig verschijnsel nog wel meer gegevens verkrij gen, daar aan de Mount-Wilson sterrenwacht gewerkt wordt aan een groote verbetering van de instrumenten, die- bij deze metingen worden gebezigd. Zoo werkt men op Mount- Wilson thans met een telescoop van 20 Eng. voet diameter, terwijl er een vervaardigd wordt van 50 voet diameter. Tydstip der laatste buslich ting aan liet Postkantoor. Datum der ter post bezorging. Verzendings weg Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille 2) Per Eng. mail via Marseille3) idem 4) 17 en 31 Jan. eiken Woensd Naar Suriname: Per zeepostvia Amsterdam 7 Febr. 6.30 'sav. Per mail via Amsterdam (Colonlyn) 25Jan. 6.30 'sav. Per mail via St. Nazaire 22 Jan. 6.30 'sav. Naar Saba, St. Eus tatius en St. Mar tin Perzeepostvia Amsterdam (Coloniijn) 25Jan. 6.30 'sav. Per mail over T7 Engeland Elken Vnjda^ 5"30 s Naar Aruba, Bonaire en Curaijao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) 25Jan. 6.30 'sav. Per mail over Engeland 16 en 19 Jan. 5.30 'sm. Van Vlissingen zijn te Hellevoetsluis aan gekomen Hr. Ms. Mijnenveger 2 en de tot olieboot verbouwde kanonneerboot Ulfr., om op 's Rijkswerf de noodige voorzieningen te ondergaan. Gedurende dien tijd verblijven de bemanningen in het gewezen Marine-Hos pitaal aldaar. De minister van marine heeft gistermid dag, vergezeld van zijn adjudant, luit. ter zee lste kl. R. Diephuis, de werf bezocht van de N.V. IJselwerf, te Gorinchem, ter bezichti ging van het nieuwe gouv ernem en tsstoom - schip Sirius, gebouwd onder toezicht van het departement van marine voor het departe ment van koloniën. De president-commissa ris, de heer H. C. Verloop, en de directie van de werf, de heeren ir. S. F. Monhemius, ir. G. M. Droogleever en W. T. Hoogenboezem, begeleidden den minister over en door het geheele schip. Mede was aanwezig kapitein ter zee A. F. Hansen, commandant der ma rine te Gorinchem. De minister verklaarde, dat hij een zeer gunstigen indruk gekre gen had van den bouw en de aftimmering van het schip. Het zal Maandag officieel worden overgenomen door de autoriteiten van het departement van marine. Het schip is. evenals het in aanbouw zijnde stoomschip Vega, geheel op bovengenoemde werf ge bouwd en afgetimmerd. Machines en ketels, benevens het grootste deel der hulpwerktui gen, zijn vervaardigd in de werkplaatsen der N. V. Machinefabriek Utrecht, te Utrecht. Zie verder Tweede Blad. De per zeepost te verzenden stukken zijn te voorzien van de aanwjjzing „zeepost." Geen correspondentie voor Sabang, Atjeh. Sumatra's Oostkust en Djambi. 2) Geen correspondentie voor Sabang, Atjeh, Sumatra's Oostkust, Tapanoeli ten Noor den van Siboga, Riouw, Djambi en de Wester- afdeeling van Borneo. 3) Alleen correspondentie voor Sabang, Atjeh, Sumatra's Oostkust en Tapanoeli ten Noorden van Siboga. Alleen correspondentie voor Benkoelen, Palembang, Djambi, Riouw en de Wester- afdeeling v^n Borneo Naar Hr. Ms. „Tromp" te Smyrna dagelijks 6.30 av. Naar Hr. Ms. „Zeeland" Te Santa Cruz de TenerifFevia Cadix, 22 Jan. 11.30 m., via Liverpool, 25 Jan. 5.30 m. Te koop e8n verplaatsbare KEET, Tuindeurkozijn, verschillende Deur en Raamkozijns. Voordeuren, Trap pen enz. Solied en goedkoop, Adres: Ankerpark 3 en hoek Poststeeg. DRAISMA *VAM* VALKENBURG'S Bfj deze betuig ik mjjn dank aan Mej. A. Charmes, Verlos kundige, voor de tactvolle hulp b\j de zoo moeilijke verlossing aan mijn vrouw betoond. P. C. GITZ. Te koop een mooi stuk GROND aan de Bassingracht, ruim 1600 M2. 25 M. breedte aan den weg en ruim 40 M. diep, waarop 10 flinke Woonhuizen kunnen gebouwd worden. Adres: IJ. METSELAAR, Vlamingstraat 13. Op D0NDERDA8 den 25sten JANUARI 1923, des voormiddags ten 10J uur zal, onder goed keuring van Gedeputeerde Sta ten van Noordholland, door den Voorzitter, of, bij zijne afwezig heid, door een der leden van dat College en in bijzijn van den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noordhoiland, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te HAARLEM, worden aanbesteed Raming f 4800.— Het bestek is, tegen betaling van f0.60 per exemplaar, ver krijgbaar aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur voor noemd en aan het bureau voor buitenlandsche paspoorten op het Stadhuis te AMSTERDAM en ter Secretarie der gemeente TEXEL. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Arrondisse- ments-Ingenieur te ALKMAAR en den Technisch Ambtenaar W. F. A. Hagethorn te HELDER. De staat van inlichtingen ligt op Vrijdag den 7en dag vóór dien der aanbesteding, van des voormiddags 9 uur tot des mid dags 12 uur en van IJ uur tot 4 uur des namiddags ter inzage bij voornoemden Technisch Ambtenaar. Een vrouwelijke scheepsmachlnlst. Vrijdag is te Liverpool na een zeereis van vijf maanden naar Australië de eerste vrouwe lijke machinist aan boord van een schip aan gekomen. Het is juffrouw Violet Drummond, die haar diploma behaald had aan het instituut voor machinisten ter zee. Z(j heeft verklaard, dat het leven op zee haar best ljjkt en zy zoo gauw mogelijk weer met een schip wil vertrekken. Voor Uwe deelneming, by het overlijden vanonzebesteMoeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Mevrouw C. DUINKER-BAKKER, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Hare Kinderen. Helder, Januari 1923. Te koop een Heerenrijwiel met beste binnen- en buiten banden. Pry's 115.—. Adres: Koningdwarsstr. 51. naast de nieuwe Bioscoop, Beleefd aanbevelend, Te koop een nieuwe GAS LAMP en een THEETAFEL groot soort. Te bevr.: Weststraat 106. Aan allen, die iets schuldig zijn aan- of te vorderen hebben van wijlen Mevr. de Wed. C. DUINKER-BAKKER, wordt verzocht daarvan vóór 20 Januari a.s. betaling of op gaaf te doen bij J. C. Duinker, Spoorstraat 92, Helder. Jackie. Er is met de wereld veel niet in den haak. Daarvoor kan men het oog niet sluiten, wan neer men berichten leest als het volgende: De United Artists Corporation een film maatschappij heeft aan (lees: voor) het knaapje Jackie Coogan (een klein kind nog) 500.000 in geld en 60 pet. van de exploitatie winsten geboden voor het optreden van Jackie in vier films. TE KOOP: Een Huis Vlamingstraat Nr. 17 en Basstraat Nr. 46. Leeg te aanvaarden. Een Werkgareel voor paard en verschillende Paarden en Hitten. Te bevragen: Basstraat 46. Een gem. Zit-Slaapkamer te huur, tegen 15 Februari. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een flink, droog PAKHUIS. AdresEmmastraat 22. VERLOREN: een zwarte BONT. Tegen belooning terug te bezorgen by: v. SCHEIJEN, Kanaalweg 36, Helder. Te koop net, solied BUR' GERWOONHUIS aan de Go versstraat. Leeg te aanvaarden Te bevr.Goversstraat 19! Vriendelijk HUIS aangeboden voor Leerling(e) Norm. Handels school enz., van Maandags tot Zaterdags. ,f 11. - per week. Brieven enz. onder Nr. 76, Bureau vaD dit blad. Onmisbaar voor Verkrijgbaar alleen in blauwe blikken doozen 45 en 80 c(s. bij Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak en let op ons bovenstaand wettig gedeponeerd tabrieksmerk GABA. Goed ontwikkeld Heer, 32 jaar. flink zakenman, goed bekend met Boekhouden en Administra tie, zoekt een hem passende BETREKKING. Hoog salaris geen vereischte. Brieven onder Nr. 73, Bureau van dit blad. Aangeboden KOST en INWONING voor 2 nette personen of 2 SLAAPKAMERTJES te huur. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een gem- ETAGE, zeer geschikt voor 2 heeren ot dames. Tegen billijken prys. Adres: Bureau van dit blad. Biedt zich aan een nette DIENSTBODE, voor dag {en nacht (P.G.). Brieven te zenden aan Mej. R. VAN LAAN, Emmastr. 106. PRIVAATLESSEN gevraagd. Ned. Spraakkunst, Rekenen, Theorie en Zang. Brieven onder Nr. 77, Bureau van dit blad. Gevraagd een paar WASSCHEN Adres: Bureau van dit b! Ter overname gevraagd 2 stevige MAILKOFFERS, liefst met zink bekleed. Aanb. adres: C. Th. de Boer, Weststraat 93 Te koop een nieuwe HAND KAR, zeer geschikt voor ma- nufacturier of venter. Brieven onder Nr. 75, Bureau an dit blad. Bekwame Duitsche Costuum naaister zoekt Adres: Oostslootstraat 20. H.HFJ1EBKEKERS6ZNJ? ROTTERDAM^'! Weststraat 74

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 3