imijnhardd! Spoed gewenscht. Advertentiën. op te noemen wat U alzoo in 't Artisboek vindt, komt U zelf liever kijken en genieten! Het Artisboek ligt de geheele maand Januari ter inzage voor bezoekers der leeszaal. De toegang is vrij voor ieder. Na Januari wordt het boek aan de leden uitgeleend. Als g6 nog geen lid van de leeszaal zyt, kunt ge U nu 't beste opgeven! M. S. F. afd. Helder. Nog zelden hebben wij een zoo tot in den nok gevulde zaal gezien. Het bleek, dat.het geen gegeven werd gewild was, het gelach was niet van de lucht. Aan deze uitvoering was verbonden een tombola. De prijzen bestonden uit artikelen, die gratis beschikbaar waren gesteld door firma's in en builen de gemeente en parti culieren. Van alles kon men hier vinden, bijvoorbeeld van Anton Hunink, Deventer leverpastei in blikjes, Bensdorp's Cacau- fabriek doozen bonbons, van Houtens Ca- caoiabriek bussen cacao, Jurgens boter- fabriek te Oss fijne melangeboter, de Erven de Wed. van Nelle „voor elck wat wils" zoo als pakjes koffie, thee en tabak. Uit Helder waren ingekomen van de firma's: Jtvorver fijne vieeschwaren enz., Afbert Hein ontbijtkoeken, de Goeij kistje sigaren van 60, van Berkuni een mooie fruitmand, Pronk tabletten chocolade, v. Vliet een fading zijner beroemde worst, Bak ker wijnen, de Vries rumboonen, Polak, Casino 2 flesschen champagne, v. der Lee 1 flesch siroop, Luykx 15 om surprise's te koopen, VaKschool voor Meisjes een paar -kleedjes Van de bemanning Vliegkamp Mok (die den stoot gaf voor deze tombola) een 12-tal prijzen, die zij zelf hadden gekre gen uit de cantine Mok en tevens 1 specu laas en gemberkoek, die niet bewaard kon den blijven en daarom bij opbod verkocht zyn voor het kapitale beorag van 15. Van de Marine-caniine Heiuer de onafge haalde prjjzen van den kerstboom. Verner van veie particulieren, die hier allen niet te noemen zijn, wil mijn verslag niet te groot worden. Aan allen, die zoo bereidwillig waren de artikelen voor onze tombola beschikbaar te stellen, hierbij onzen hartelijken dank. Over de uitvoering zelve valt nog wel iets te zeggen, maar ik mag niet te veel van de welwillendheid van de redactie vergen. Wel wil ik nog even mededeelen dat het in de bedoeling ligt in het vervolg bij een der- gelijken toeloop van bezoekers na 8 uur geen toegang meer te geven, hetgeen het bal ten goed zal komen. 'lot slot wil ik nog mijn oprechten dank betuigen aan onzen geachten burgemees ter, die de toesteming gaf voor de tombola, aan den heer Verschoor, de ziel der tooneel- vereeniging, wien niets te veel was om alles te doen slagen, aan alle spelers en in het bijzonder den heer van Loo, gemeenteraads lid, die bij al zijn drukke gemeentezaken nog met zijn vrije uurtjes wist te woekeren, aan onze pianiste, mej. Selderbeek, die avond aan avond hielp de cabaretnummers instudeeren en aan de familie Blinkhof, die de artikelen voor de tombola in ontvangst nam, waardoor hun voorkamer wel een pak' huis leek en alles nummerde enz. Nog zeer velen zou ik kunen noemen, die hun uiterste krachten hebben gegeven om alles te doen slagen, maar dat is ondoenlijk, doch mijn dank is daarom niet minder groot. De quitanties der onkosten zijn nog niet binnen, maar als ik mij niet vergis denk ik ongeveer 400 netto winst aan het bestuur te Vlissingen kunnen afdragen. Vrienden, nogmaals mijn dank. U geachte redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik hoog achtend, De vertegenwoordiger M.S.F. afd. Helder aan boord Hr. Ms. Wachtschip. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 16 Jan. 1923. Uitspraken: M. v. V., Alkmaar, vroeger te Helder. Meineed in een civiele zaak. Eisch 2 maan den gevangenisstraf. Uitspraak: vrijgespro ken, zijnde het overtuigend bewijs niet ge leverd. Nieuwe zaken. Als 't maar tegenloopt. J. C. M., werkman bij de gemeente-reini ging te Helder, had op 10 November het on geluk met zijn paard en kar tegen een groentekar aan te botsen, omdat zij niet vol doende uithaalden. Door den schok viel een oude juffrouw, de wed. B., die bij de kar stond, voor de wereld en kwam zoo ongeluk' kig te land, dat zij het dijbeen brak. Het was een ernstige breuk en op haar hoogen leef tijd, 75 jaar, ongeneeslijk. Het arme mensch kan zich dan ook nog alleen met behulp van een stokje voortbewegen. M. stond thans te recht ter zake het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel door schuld. Het bleek ech ter gedurende de behandeling dat van roe keloosheid geen sprake was. Hoogstens kon men aannemen, dat de man wat onvoorzich tig was geweest. Hij werd veroordeeld tot 14 dagen gevang, voorw. met 1 jaar proeftijd en geenerlei bijz. voorwaarden. GEMENGD NIEUWS. Overvaren. Het uitgaande stoomschip „Banda" van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" heeft Dinsdagavond in het Noordzeekanaal tus- schen Houtrak en Buitenhuizen een zand- scheepje overvaren. De twee opvarenden van dit vaartuigje, de schipper en zijn vrouw worden vermist. Men vreest dat bei den verdronken zijn. De „Banda" heeft in de binnenhaven van IJmuiden vastgemaakt. Eindelijk gevonden. Ten huize van een koopman in de Fulton- straat te 's-Gravenhage is een hoeveelheid gouden e<n zilveren sieraden gevonden, af komstig van den diefstal met braak in 1918 gepleegd te Rotterdam, bij den juwelier aan den Westersingel. De koopman was pas uit de gevangenis ontslagen en omdat de vermiste voorwerpen indertijd niet' bij hem zijn teruggevonden, meende de Haagsche recherche, dat hij ze nu wel in bezit zou hebben, hetgeen ook waar bleek te zijn. Ook zijn Maandag bij verschillende particulieren daar ter stede en bij de Bank van Leening aan de Lombart- straat vele dezer goederen in beslag geno men. De in beslag genomen goederen verte genwoordigen een waarde van ongeveer 1000, doch er moet nog veel meer aanwe zig zijn. Een oplichter. De recherche te 's-Gravenhage heeft in gerekend om hem over de grens te zetten een Duitsch techniker, zich noemend inge nieur. Hij heeft langen tijd in Den Haag en elders zijn kwade practijken uitgeoefend. Hij knoopte betrekkingen aan met jonge meis jes, die hij beloofde te zullen huwen, en wist haar onder allerlei voorwendsels telkens geld afhandig te maken. Verschillende meisjes schonken hem haar vertrouwen, hetgeen blijkt uit brieven, af komstig uit Friesland, Groningen, Den Haag en ook eenige uit Duitschland. Ook met een getrouwde dame in Den Haag stond hij in relatie. De aangehoudene had het plan, en heeft daar met een vriend over gespro ken, op deze dame chantage te plegen met behulp van een brief, dien zij hem had ge zonden. Hij heeft op handige wijze ook zijn kamerverhuurster, aan wie hij bovendien geld schuldig bleef, weten op te lichten. En eén firma, daar ter stede, die hem vertrouw de en geld meegaf om in Duitschland schrijf machines te laten koopen, heeft dat geld nooit terug gezien. Hij beweert nu dat die machines aan de grens in beslag zijn ge nomen. Vermoedelijk vallen al deze daden nog juist niet onder de strafwet, zoodat hij uitgewezen zal worden zonder vervolging. Bijzondere vangst. Een stoomtreiler heeft aan den rijksvisch- afslag te IJmuiden aangevoerd een visch, aldaar bekend onder den naam van appicon, die ruim 472 meter lang was en een omtrek van ruim 2 meter had. Het dier woog onge veer 900 pond; het is door den kooper naar België gezonden. Het vleesch van deze visch, die een huid heeft als een ruwe plank is hagelwit. De belladonna-verglftiging. Mej. BrakkeeTompot heeft berust in het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij zij in verband met het bekende ge val van belladonna-vergiftiging van een groentenhandelaar en diens vrouw uit de Van der Meerstraat te 's-Gravenhage was veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. Ook het O. M., dat 10 jaar gevangenisstraf tegen haar had geëischt, is. niet van het vonnis in beroep gegaan. De aardappelrooimachine. Het dagelijksch bestuur van den Veem- kolonialen Boerenbond deelt mee, dat men algemeen ervan overtuigd is, dat het afge- loopen jaar ons zeer veel dichter gebracht heeft tot de oplossing van het vraagstuk der mechanische aardappelrooiing, waarbij de aardappels schoon in de mand verzameld worden. De door den Cushman-motor ge dreven Amerikaansche Hoover-aardappel- rooimachine, verbouwd öf volgens het sy steem Oldenziel-Lamber, öf volgens het sy steem Zuiderweg, blijkt de machine te zijn, die veelbelovende vooruitzichten biedt. Met deze machine zal dan ook worden voortge- werkt; daartoe wordt een oproep gedaan aan de landbouwers in de Veenkoloniën om meer van deze machines in het werk te stellen. Een kloeke redding. In een ons toegezonden Indisch blad lazen wij hieromtrent nog de volgende bizonder- heden: Minder bekend is het, dat de sloepoom- mandant, de tweede officier H. A. Broere, bij die gelegenheid, toen hij zich aan het koord van de boot vastklemde om de uit geworpen lijnen vast te maken met zijn rechterhand tusschen het schip en de boot kwam. Hierdoor werd de ringvinger zwaar gekwetst en de pink bijna van de hand ge scheurd. Aanvankelijk werd gedacht, dat het wel ernstig, maar niet gevaarlijk was, doch op reis van Semarang naar Soerabaja begon de wond er slechter uit te zien met het resul taat, dat de pink afgezet moest worden en Broere ongeveer een maand in het hospi taal te Soerabaja moest verblijven. Een te Weltevreden gevormd comité voor de reddingboot Insulinde, onder voorzitter schap van vice-admiraal Umbgrove, heeft van de gelegenheid dat de Johan de Witt opnieuw te Priok aankwam, gebruik ge maakt om de sloepbemanning een blijvende herinnering te sohenken voor haar kranig optreden ter reede van Semarang. Vice-admiraal Umbgrove overhandigde aan boord van de de Witt met een korte toe spraak kernachtig, zooals wij van den vlootvoogd gewend zijn fraaie horloges met inscriptie aan de bemanning van de sloep. Den sloepoommandant H. A. Broere, die nog niet geheel hersteld is van zijne ver wonding, werd door den heer Umbgrove vanuit Priok een telegram gezonden. Na deze officieele plechtigheid werd door de directie van de stoomvaart-mij. „Neder- geld verdienen Hoofdvertegenwoordiger, HOOFDPUflTABLETTEH KM fA53itM.HlJfjMMT.KmF SANGUINOSE Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Vanaf 18 Januari t/m. 25 Januari, geven wij voor f 2,50 Aanbevelend, PDE LANGE, Spoorstraat 35. land" een lunch aangeboden aan de redders en aan de andere gasten, onder wie zich ook bevonden de leden van het comité voor de reddingboot „Insulinde". INGEZONDEN. Krankzinnigenverpleging. Ondergeteekende verzoekt vriendelijk op name van het volgende, naar aanleiding van twee ingezonden stukjes, voorkomende in de Heldersche Courant van 30 Dec. '22 en 11 Jan. '23, onderteekend door den heer W. R. Zits. Deze ingezonden stukjes komen hierop neer, dat een krankzinnige patiënt, ver pleegd in een der Noord-Holandsche ge stichten, 1000 per jaar en in Gheel (Bel gië) pijn. 400 per jaar aan de gemeente Helder kost. Dus voor Helder, aan welks zorgen ongeveer 50 patiënten zijn toever trouw, zou 50 X 600 30.000 te bezuini gen zijn, indien deze patiënten naar Gheel overgeplaatst zouden worden, waarom ge noemde heer het bovenstaande aan onze Ge meenteraad in overweging geeft. Ondanks verschillende bezwaren van eenige gemeenteraadsleden aldaar, is in de gemeenteraadszitting van 18 Dec. j.1. te Hilversum in dezen geest besloten en wor den de rustige lijders, thans verpleegd in de N.-H. gestichten, overgeplaatst naar Gheel. Daar de heer Zits ook van andere zijde, n.1. door den heer Michels, gaarne deze kwestie zag belicht, neemt ondergeteekende, die zes jaar in nauw verband met zenuw zieken en krankzinnigen stond, de vrijheid hierover het een en ander te zeggen. Wij lezen in het Maandblad van Zieken verpleging van 1 Januari j.1. het volgende: „De gestichtsartsen-organisatie der Nel. Mij. tot bevordering der Geneeskunst, heeft een request verzonden, om op te komen le gen h.i. verkeerde bezuinigingspogingen. Dit request is gericht tot den gemeenteraad van Hilversum. In dit request wordt o.a. beoogd, dat het vooral voor de rustige, niet- of weinig krankzinnige lijders, die voor die overplaatsing in aanmerking komen, alsook voor de familie dezer lijders, hoogst onaan genaam is, dat deze lijders zoo ver weg worden gezonden, zoixlat de lijder3 geen bezoek hunner familie meer zullen kunnen krijgen, noch zelf met verlof naar hunne familie zullen kunnen gaan. Derhalve wordt dringend verzocht, dat het gemeentebestuur van Hilversum deze lijders niet zal ver plaatsen." Ziehier een verklaring van psychiaters, die toch in de eerste plaats bevoegd zijn, over deze kwestie een oordeel te vellen, daar het medisch advies in deze toch nummer één moet zijn. Waneer wij begrijpen dat geesteszieken ook zieken zijn, evenals lichamelijk zieken en zeer zeker nog meer recht hebben op onze toewijding en op goede verpleging, dan gaat het toch maar niet aan, om deze ongelukkigen zoo ver van hun familie te verwijderen, alleen om te bezuinigen. Ik zou willen zeggen, breng deze menschen toch vooral niet verder van hun familie, dan hoogst noodzakelijk is. Niemand zal het toch in zijn hoofd halen, om b.v. ouden van dagen en weezen, die in een gesicht ver pleegd en aan de gemeenschap veel geld kosten, zoo de gelegenheid zich voordeed, uit een oogpunt van bezuiniging, naar het buitenland te brengen, daar deze menschen toch juist recht hebben op onze bijzondere aandacht en mensohlievende behandeling. De heer Z. schrijft: „het is voor menig patiënt, hoe verder weg en hoe minder be zoek het beste". Wanneer g.n. heer goed op de hoogte was met het leven dezer patiënten in onze krank zinnigen-inrichtingen, zou hij dit wel beter weten. De meesten dezer zieken verheugen zich en verlangen wel degelijk naar echt genoot^), vader, moeder, enz., naar wier komst zij met verlangen uitzien, evengoed als elk patiënt, die in een gewoon zieken huis verpleegd wordt. In gemoede zou ik den heer Z. willen vra gen, hoe hij het zou vinden, zoo hemzelf of een der zijnen het ongeluk mocht over komen geestesziek te worden, waaraan toch elkeen blootstaat en op gemeentekosten ver pleegd wordende, naar het buitenland te worden overgebracht, zoodat de liefdesband, die in elk huisgezin toch bestaat, nu zeer zeker bijna geheel verbroken zal worden. Over deze zaak zou ik nog veel kunnen zeggen en veel voorbeelden naar voren kunnen brengen, maar ik ben bang te veel ruimte in beslag te nemen. Ik geloof zeker, dat ons gemeentebestuur omtrent deze kwes tie een ruimen blik zal hebben en niet ter wille van de op heden niets ontziende bezui niging, tot een dergelijken maatregel zal overgaan. U, Mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankende voor de verleende 'bereidwillig heid, verblijf ik, Hoogachtend, J. U. Hanseler. UIT DEN OMTREK. Oosterend, 16 Januari 1923. „Nut en Genoegen" heeft haar eerste vergadering gehouden in dit jaar en wel met eigen krachten tot genoegen vna de vele aanwezigen. Bij de opening wees de voorzitter er op, dat het bestuur teleurstellingen had gehad bij de uitnoodigingen en nu maar zelf voor den dag wilde komen. De voorzitter droeg, nadat de notulen waren gelezen en goedge keurd, een novelle voor van Frank van den Eng, getiteld „Marie van den Weerwolf", waarnaar met de meeste aandacht geluis terd werd. Vervolgens werd door mej. N. de Wit een mooi stukje op zeer goede wijze voorge dragen, waarvan de titel was „Ting-Tang", waarna de secretaris een lachsucces behaal de met de „Fietstocht van Bootsman Arie". Van het tooneel af werd gegeven een aar dig kamerstukje door de dames N. de Wit en Tr. Bakker, getiteld „De Dweilvorstin- nen". Mej. N. de Wit droeg daarna nog voor „De gebroken schaats" en „Een Indische lief desverklaring"; ook met deze voordrachten verwierf ze een succesvol applaus. Nadat de voorzitter nog had verteld, waarom hij geen bijdrage meer had, werd het officieel gedeelte van de vergadering gesloten. De secretaris bracht, daar de vice- voorziter afwezig was, dank aan den voor zitter voor het geven van de lezing, terwijl deze sloot met dank aan allen voor de be langstelling en aandacht en vooral aan de genen, die iets ten beste hadden gegeven, om den avond tot een prettigen te maken. Hij spoorde aan, om een weer met eigen krachten op te treden. Een genoeglijk bal volgde, waaraan allen nog een paar uurtjes deelnamen. Callantsoog. Woensdag 10 Januari 1923, 's avonds half acht werd in het Dorpskoffiehuis een Nuts- avond gehouden. De zaal was ondanks het slechte weer flink bezet. De Voorzitter van 't Nut van 't Algemeen, afd. Callantsoog, de heer F. A. France, opende met een kort woord de bijeenkomst en hoopte dat alles vlot van stapel mocht loopen. Het eerst kre gen we te zien lichtbeelden van den Rijn, handelende over de sagen van verschillende plaatsen, burchten enz. De heer F. A. Fran ce gaf bij ieder beeld een kleine vertelling. Voorts kregen we vioolmuziek van de jonge juffrouw G. Brouwer en den jongeheer J. de Haan met pianobegeleiding van den heer Grin. Een tooneelstukje getiteld „Gestoffeerde kamers te huur" en gespeeld door de jonge juffrouw J. Kos en den heer M. van Dijk. Een zangnummer met voordracht getiteld „de bruiloft van Hein en Trui" van mej. N. Moojj en A. Zomerdijk. Voorts een zangnum mer van de dames Smit-du Pied, Brouwer, J. Kos en D. ten Boekei, met medewerking van den heer E. Smit. Een voordracht van den heer J. Koster en een van den heer M. Quant. Een tooneelstkje van de dames O. en N. Moojj en de heeren J. Brouwer en M. van Dyk, en getiteld „Het jaar 2000". Voorts kregen we nog een stukje viool van den jongeh. J. de Haan met pianobegeleiding van den heer Grin. En tenslotte nog een paar zangnummers van de dames Smit-du Pied, G. Brouwer, J. Kos en D. ten Boekei, en een paar zangnummers van den heer A. Zomerdijk. Om alles uitvoerig op te noemen zou te veel moeite zijn, wel kunnen we zeg gen dat de personen die iets ten beste ga ven goed hun best hebben gedaan, om den avond zoo goed' mogelijk te doen slagen. Na afloop van het programma sloot de heer France met een kort woord, en spreker hoop te dat de volgende te houden Nutsavond ook zoo goed mocht slagen als deze. Een gezellig bal besloot dezen genotvollen avond. SPORT. Voetbal. o, <x> <u 6Ê bJD tc 0 2 2 4 1 O) 2 1 w> fco v-o. - 4? ba fcc Zaterdag 13 Januari j.1. gaf de tooneelver- eeniging van liet Marine Saiiatoriumfonds een cabaretavond ten bate van het fonds. Op den namiddag van 7 December j 1. lag het s.s. „Johan de Witt" met heel slecht weder tep reede van Semarang, zoodat de lading- prauwen in de haven waren binnengehaald. Van boord werd tben gezieu, dat zich op zee een zinkende visschersprauw bevond, waarvan noodseinen werden gegeven. De gezagvoerder aarzelde lang alvorens een boot te water te laten, aangezien de zee zeer hoog stond; behalve gevaar van omslaan achtte hij het onwaarschijnlijk, dat tegen de zee op geroeid zou kunnen worden, daar een sleep boot, die op de noodseinen der ter reede liggende schepen uitvoer, niet merkbaar voor uit kwam. Ten slotte vroeg hij toch vrijwilligers om een sloep te bemannèn, waarop de geheele dekequipage onmiddellijk bereid was het waagstuk te ondernemen. Nadat de sloep van de „Johan de Witt" onder commando vau den tweeden officier was afgevaren, ging ook het s.s. „Bali" anker op en stoomde naar de prauw. De sloep van de „Johan de Witt" bereikte het eerst het wrak en ondervond bij het op nemen der schipbreukelingen goeden dienst van de „Bali", doordat dit schip ly maakte. Gered werden 14 schipbreukelingen, waaronder twee jongens, die aan boord van de „Johan de Witt" werden gebracht, verzorgd en van droge kleeren voorzien. Door het verloten van een portret van de Koningin kon den schip breukelingen bovendien nog een vergoeding worden uitgereikt voor het verlies van hun barang. De bemanning der sloep van de „Johan de Witt" bestond uit: tweede officier H. A. Broere, kwartiermeesters H. A. Hofmeyer, S. Romeling, J. Oostingh en J. Goed, matrozen 1). Snip, J. v. d. Niet, H. Vlugt, W. Byl en G. van Straaten. Aan deze moedige redders een woord van hulde voor de betoonde zeemanschap en het moeilijke en gevaarlijke werk, door hen verricht. De Heer en Mevrouw VAN BOMMELClee geven, met dank aan God, kennis van de geboorte van een Zoon J0HANNES PETRUS. Helder, 17 Januari 1923. De Heer en Mevrouw BONNER MANR00KMAKER zullen graag bezoek ontvangen op ZONDAG 21 en ZONDAG 28 JANUARI. De Heer en Mevr. VAN DRIEL DE JONGE zullen gaarne bezoeken ontvangen ZONDAG 21 JANUARI en" 28 JANUARI, van 3—4.30 uur. Ankerpark 15. Iemand mot einddiploma H.B.S. 5-j. c. vraagt opleiding Staats examen B. Brieven onder Nr. 88, aan het Bureau van dit blad. Plaatsing gezocht door een net Meisje, 16 jaar, als Hulp In de Huishouding. Brieven aan W. SPIERING, Grasweg, Anna Paulowna. Solide personen met veel relaties en veel vrijen tijd kunnen by een zeer goed bekend staande finantieele instelling. Brieven onder Nr. 85, Bureau van dit blad. Vriendelijk HUIS aangeboden voor Leerling(e) Norm. Handels school enz., van Maandags tot Zaterdags, f 11. - por week. Brieven enz. onder Nr. 76, Bureau van dit blad. Goed ontwikkeld Heer, 32jaar. flink zakenman, goed bekend met Boekhouden en Administra tie, zoekt een hem passende BETREKKING. Hoog salaris geen vereischte. Brieven onder Nr. 73, Bureau van dit blad. Een nette Dagdienstbode gevraagd. Adres: Weststraat 27. Finantiëele Instelling vraagt Salaris en provisie. Geschikte betrekking voor ontwikkeld persoon door tijdsomstandighe den buiten werkzaamheden. Br. fr. lett. J. S. 394, Alg. Adv. Bur., D. Y. ALTA, Amsterdam. Te huur een flink, droog PAKHUIS. Adres: Emmastraat 22. Iverdwijntspoedigdoor I 1 Prijs per koker 60 ct I Bij Apoth. en Drogisten. (7 loefkant Te koop een mooi stuk GROND ahn de Bassingracht, ruim 1100 M2. 25 M. breedte aan den weg en ruim 40 M. diep, waarop 10 flinke Woonhuizen kunnen gebouwd worden. AdresIJ. METSELAAR, Vlamingstraat 13. Een gem. Zit-Slaapkamer te hnnr, tegen 15 Februari. Adres: Bureau van dit blad. Gem. ZIT-SLAAPKAMER, voor 2 personen, te huur, met pension en huiselyk verkeer. AdresHertzogstraat 13. SLAAPKAMERTJE aangeboden voor juffrouw of net persoon, eigen Bed hebbende. Adres: Bureau van dit blad. lieer zoekt gem. ZIT- en SLAAP KAMER, met volledig pension. Brieven onder Nr. 87, Bureau van dit blad. Te koop, wegens vertrek, een Ameublement, bestaande uit: 1 Canapé, 2 Crapauds, 4 Stoelen met tr\jp ©n Tafel, 1 gespijkerd Kleed, 1 mooie Hanglamp met Kralen en 1 Gasstel (dubbel). Te bevragen :Nieuwstraat 17. Heer zoekt gem. ZIT-SLAAP KAMER, zonder pension. Brieven onder Nr. 86, aan het Bureau van dit blad. Vinum Sangulnosum; in Vacuo Aanbevolen tegen gebrek aan kracht en energie, gedu rige vermoeidheid, lusteloos heid en moedeloosheid, zenuw hoofdpijn, gebrek aan eetlust, pijn in de maag, in den rug en de lenden, kortom alle verschijnselen van Prys per flesch f2.—, 6 fi. f 11.—, 12 fl. f 21.—. Te verkrijgen by Apothe kers en Drogisten. Wacht U voor Namaak VAN DAM Co., De Riemerstr. 2c/4, den Haag. Verkrygbaar te Helder by A. ten Klooster, Keizerstr. 93. RECLAME-WEEK Een pond Groene Erwten. Gele Zeep. stukjes Appelen. pak Patent Tarwebloem. Een half pond geurige Thee beste Koffie. pak Lucifers. pond Rijst. Grauwe Erwten. Tevens verkrijgbaar Erwtensoep met kluif, per Liters blik 60 cent, per '/2 Liters blik 35 cent. Sardines, per blik 36 cent. Cornedbeef, lO cent per ons. Ruim gesorteerd in fijne Vieeschwaren A. HUNINK. Waarom is dit het goedkoopst adres Omdat U prima kwaliteit ontvangt. S.D.O. I—Werf-XI 1—1. Zaterdag j.1. speelde S.D.O. op het terrein On derzeekazerne een wedstrijd tegen een vrij sterk W'erfelftal. S. was het grootste gedeelte van den wedstrijd in de minderheid, maar de verdediging was zeer goed op dreef. Toch behield S. tot één minuut voor het einde de leiding, toen Vrij- vogel met een prachtgen omhaal de stand op 1—1 bracht. Wegens moeilijkheden in het drukkersbedrijf konden de vorige uitslagen niet worden geplaatst. Deze waren: S.D.O.—A.B.S. 3—0; S.D.O.—S.V.S. 2 2-0; S.D.O.—Z.V.S. 3-0. S.V.S.-nieuws. Geel Wit 2—S.V.S. 2 2—2. Hoewel het weer slecht was, is deze wedstrijd onder goede leiding van scheidsrechter Vlam, toch gespeeld geworden. G.W. wint den toss en ver kiest met wind mede te spelen. Hoewel S. 2 in vallers telt en den hevigen wind tegen, weet ze toch het spel naar de G.W.-helft te verplaatsen. Daar zijn de backs Ln goede conditie en zenden retour. Mooi wordt door den l.buiten opgebracht, goed gesteund door den l.half, even mooi wordt door Heres opgevangen, maar zijn schoten gaan naast of over. Dan een moment van gevaar voor het S.-doel, doch v. Baaren redt. Opnieuw wordt opgebracht, de l.buiten krijgt den bal en schiet onmiddellijk, 10 voor S. We zien de opstelling van G.W. wijzigen: de l.buiten verhuist naar r.-buiten en met succes. Bij een scrimage voor het S.-doel maakt de Lhalf hands, een penalty volgt en de stand is gelijk. Hiermede wordt ge draaid. Na de rust 'krijgt S. den wind in den rug en het is een wonder dat zij geen meerdere pun ten heeft gemaakt. Een periode van 20 min. is zij niet voor het doel van G.W. weg geweest, zonder resultaat. Zelfs wist G. nog de leiding te nemen; 21 voor G. Even voor het eind weet S. nog gelijk te maken, daar èn keeper èn bal over de doellijn rolden. Het 3de heeft zich geweerd door van G.W. 5 te winnen met 5—0. Dezen hebben zeer goed het voordeel van den wind benut. Het 4e speelde vriendschappelijk met H.R.C.-adsp. A; 22 was hier het resultaat. P. P. C. Anna Paulowna. Zondag j.1. is Excelsior 1 naar L.W.V.C. van Lutjewinkel geweest. Om ongeveer kwart voor twee daar aangekomen moesten wij eerst naar een kleedkamer zoeken, deze was n.1. op ruim 10 minuten afstand van het terrein gelegen, dus niet bepaald naast de deur. Na ons van de noo- dige jassen te hebben ontdaan, zijn we naar het terrein gewandeld. Toen wij arriveerden, kwamen we tot do ontdekking, dat er op het veld (met tal van kleine steentjes) voor voetbalspel geen plaats was. Daar Excelsior niet gaarne nogmaals de reis naar deze heerlijkheid wilde maken, werd maar besloten te spelen (het juiste woord is eigenlijk de modderbaden te gebruiken). Wat de strijd zelf betreft kunnen we kort zijn. Als om 1.25 uur Excelsior aftrapt volgt direct een aan val, welke in de modder smoort. Voor de rust wordt met C. iets in de meerderheid gespeeld. Na de rust is zij overwegend sterker. Doch keeper Porte en de doelpalen wisten de doelpunten te voorkomen; de strijd eindigde met gelijk spel, 00. Volgende week beter spelen hoor, Excel sior 1. Excelsior 2 deed beter door met 70 van de jongere broeders te winnen. Competitiestand dor 3e klasse A (N. V. B.) (Bijgewerkt tot en met Zondag 14 Januari.) S. D. W. K. F. C. Zaanlandia Helder D. W. S. H. R. C. Assendelft 8 6 6 7 10 6 7 10 3 3 2 3 2 1 2 3 2 4 2 3 6 goals v.—t. 19— 9 14— 6 9— 8 9—21 10— 5 12—10 5—19 a o. 12 8 8 8 ,7 6 5 CompetitietUnd der 3e klasse B. (N. V. B.) (Bijgewerkt tot en met Zondag 14 Januari.) V goals Purmerstsijn 12 3 3 1 33— 7 19 Amstel 10 6 2 2 16— 8 14 West-Frisia. 11 4 3 4 15—12 fl Swift 10 5 1 4 18—16 11 O. S. V. IC 4 1 5 13—18 9 Wilhelm V. 7 2 2 3 7—17 6 D. W. V. 11 2 2 7 8—21 6 E. T. C. 7 1 0 6 2—13 2 Compctitiostand van de 3e klasse C. (N. V, B.) (Bijgewerkt tot en met Zondag 14 Januari.) Öi fe' _s 75 goals 9 9 v.t. Bloemendaal 13 10 2 l 33— 9 22 V. S. V. 118 12 19— 7 1 17 T. O. G. 11 3 4 4 18-19 ,10 Kennemers 11 3 4 4 1519 10 H. S. V. 10 3 3 4 13-14 9 Sloterdyk 9 2 3 4 S—12 7 Watergr.meer 9 2 2 5 10—21 6 E. D. W. 10 1 18 14—29 3

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 3