bier blijven KLAAS DUITSTRAAT «5-47, AANBESTEDING. PUBLIEKE HOUTVERKOOP. ongeveer 1300 stuks platen, battings,planken en schroten, KOEGRAS. Bevrijdt Uw Borst ABDIJSIROOP De veelbesproken Livingstone - Rijwielen Budge-, Wbitworth-, Gruno-, Livingstone- en Tabisa-Rijwislen. Msubelmagazijn LANGESTRAAT 30. B J. QUAST, Meubelmaker, Stoffeerder. een prima HEERENRIJWIEL Een prima ENQEL8CH RIJWIEL «Jongens- en Meisjes-RIJ wielen Verder meer dan 200 rijwielen in voorraad. Ruim gesorteerd in banden en onderdeelen. toonoel en vervolgt zijn rutolondo voor- draoht-van-nonaons. Hij declanioerd gillend: „O du die Liebe meiner sleben und zwan- zig Sinne, ich liebe dichdu trflgst dein' Hut aui deinen FüssenAnna.A. NN..A.welszt du es sdhon; man De voordracht schijnt uit Mevr. Van Doesburg geeft weer een mu zieknummer ten beste, ditmaal een gewone rag-time, uitgevoerd met onmiskenbare vir tuositeit En dan komt de heer De Groot, en dankt het publiek, dankt ook de an Doesburg^ Knrt Schwitters en den vertoo- ners van het Dada-schimmenspel, den heer Russar. „Afzetter!!" schreeuwt een onheb belijk hoorder. De avond is uit. Oan dezen volslagen waanzin bjj te wonen heeft eeni reusachtig publiek, uit alle moge lijke elementen bestaande, vóór Bellevue op de Leidschekade geduwd en gedrongen. Neen, niet gedrongen: .gevochten: Een heele politiemacht kwam er aan te pas, en moest van acht tot half negen de ongelooflijke op straat in toom trachten te houden. Binnen was het een volte zooals zelden ge zien. En de heer De Groot, voorzitter der „Onafbankelijken" die volstrekt nog'geen Dadaïsten zijn, naar hij zei, maar wèl het nieuwe streven tot zijn recht willen doen komen t— de heer De Groot had evenveel eer van zijn werk als het echtpaar Van Doesburg (evenmin dadaïsten) en de dadaïst Kurt. Alleen werd het ook hun haast te machtig. Den geest, dien zij opriepen, wer den zij nauwelijks kwijt. Don' geest van. het Dadaïsme? Hoe die geest is leze men1 boven: Filiaalhouders gevraagd. „De Telegr." meldt: Eenige dagen geleden werd door den com missaris van de Centrale Recherche te Am sterdam gewaarschuwd tegen een noamlooze vennootschap', die per advertentie filiaalhou ders ,en inspecteurs voor haar zaken vroeg. In verband met dit bericht hebben tientallen personen zich bij de Centrale Recherche ver voegd, die óf bij deize naamlooze vennootschap gesolliciteerd hadden, öf reeds een belangrijk /bedrag aan borgstorting haddien betaald. We hebben, toen het bleek, dat zoovéél sol licltanten bij den neus waren genomen, een onderzoek ingesteld en daarbij bleek ons het volgende: Do betrokken vennootschap, die zoozeer de belangstelling der recherche heeft getrokken, is de N. V. Amsterdam—Neder land Import- en Export Maatschappij, kort' weg genoemd A. N. I. E. M. Directeuren zijn een zekere Lourens en Peters. Dit tweetal heeft de zaak eenigen tijd geleden overgeno men, toen deze nog boria-fide was. Een vischr exporteur en twee poeliers waren hierbij be trokken en verkregen, daar die zaak geheel in orde was, de Koninklijke Goedkeuring. De opzet was pluimvee en visdh naar Dultscli- land te exporteeren, maar toen de mark kel derde en er geen 'zaken meer waren te doen, verkochten zij de zaak. De hoeren Lourens en Peters maakten er wat anders van. De/naam bleef behouden en dientengevolge ook die Koninklijke goedkeu ring. Maar de manier van zaken doen onder ging een verandering en wel een zeer zon derlinge. Heit kantoor werd gevestigd op een dier verdiepingen van een" huis in de Gys- bregtot van Aemstelstraat 2. Van hier uit had den de oproepingen om filiaalhouders en in specteurs plaats. Meestal geschiedde deze per advertentie. En had' iemand gesolliciteerd, dan lieten de beide directeuren hem niet los. Ze liepen zijn deur plat en dikwijls gelukte hét hun den sollicitant over te halen In betrek king te komen, mits hij een borgstorting be ttaaide. Verschillende keeren werden bedra gen van ƒ2000, ƒ1500 of ƒ1000 ln handen der -beide heeren gestort. Inderdaad werden de filiaalhouders in een winkeltje gezet, waar- In valutagoederen, als borstels, kammen, rol len closetpapier, enz. gebracht werden. Deze artikelen werden door de N. V. gekocht van het geld, dat de filiaalhouder gestort had. Ook het .laris, dat werd uitbetaald, was uit de Ïrestorte som afkomstig. Zat de filiaalhouder n het winkeltje op den Overt -n is er bijvoorbeeld een te vinden dan waren er -poedig redenen das winkelier er uit te wer ken. Hij stond dan op straat met een paar nandeeléji in de N. V., die hij voor het bedrag, dat hij gegeven had, in ruil (had ontvangon, in zijn zak. Toen de waarschuwing van de Centrale Recherche werd geplaatst, was de vennoot schap ook bezig filiaalhouders voor Den Haag te vragen. In verband hiermede is de Haagsche politie gewaarschuwd. Een' onderzoek, dat te Amsterdam op het kantoor en magazijn ln de Gysbreght van Aemstelstraat werd ingesteld, wees uit, dat zich daar aan inventaris bevond een paar honderd rollen closetpapier, benevens vier leege kisten. Armbezoeker en werklooze. Een armbezoeker te Rotterdam merkt' dezer dagen, dat een' door Maatschappelijk Hulpbetoon gesteunde werklooze zich in be schonken toestand op straat bevond. Hij ging op onderzoek uit en hoewel de werk looze en zijn vrouw beweerden, dat do man zijn steungeld steeds voor zijn gezin afdroog en de dronken bui veroorzaakt was door de traotatle van een vriend, beweerde de arm bezoeker, dat zijn Inlichtingen er op wozon, dat het gold van! Maatschappelijk hulpbe toon in de kroeg vertoerd werd. 'Zelfs ging hij zoo ver de bron, waaruit hij die inlichtin gen! had, te noemen: een kennis, van dén werklooze, die ook aan de braspartij had meegedaan. Gevolg heftige ruzie tusschon werkloozen, die echter nadat ze uit getwist waren, mekaar vonden in wraakge voel tegen den armbezoeker. Toen nu Don derdag do vrienden en de vtouw van een hunner den armbezoeker in de Lange Lyn- Straat zagen, moost er verhaal op gehaald worden. De armbezoeker kreeg een hovlgen slag op 't hoofd, maar trok z{jn 'gummistok de man is vroeger agent geweest en daarna zijn revolver. De Lange Lynstraat en omgoving stonden daarop natuurlijk ovorend. Toen de armbozoekor zich einde lij k aan de herrie ontrokken had, deed hij bij de politie aangifte van de aanranding. Deze zelfde armbezoeker heeft roods meermalen met de gesteunden van Maat schappelijk Hulpbetoon onaangenaamheden gehad. Kwartjesvinder. De politie te Lelden heeft gearresteerd L. H. L., uit Rotterdam, een kwartjesvinder, Üe ln een trein een Inwoner van Rotterdam ■et kaartspel ƒ200 heeft weten afhandig te 13een, Brandje bU den ex-kroonprins. Zaterdagmiddag is te Oosterland op Wie1 ringen, tijdens afwezigheid van den ex- Kroonprins, brand ontstaan in een der ver trekken van de pastorie, die bij hem in ge bruik zijn. De brand is ontstaan doordat een gordijn, dat in de nabijheid van een gloeiende kachelpijp hing, vlam had gevat De zoldering van het vertrek is ernstig be schadigd. Ook eenige andere kamers heb ben nogal onder het vuur te lijden gehad. De brand was overigens spoedig gebluscht Fabrieksbrand. Een schade van 3 ton. Zaterdagnacht omstreeks half twaalf ont stond' door onbekende oorzaak een geweldi ge brandl in de sigarenfabriek van dé fir ma G. H. de Jongh en Co., aan de Gagel- straat te Eindhoven. In minder dan geen tijd stond het gansche dak in lichte laaie. De brandweer was terstond ter plaatse met de motorspuit en met vier slangen werd het vuur bestreden. Het was echter een ho peloos werk, daar de gansche fabriek één vuurzee geleek en aan blusschen niet te den ken viel. Met groote moeite slaagde men er echter in het kantoor te behouden; ook het d'aaraan grenzende* pakhuis-kamp van de firma Philips kon men met veel moeite be houden. Omstreeks één uur stortte het groote dak met geweldig geraas naar beneden. De geheele fabriek werd een prooi der vlammen. De schade wordt geschat op on geveer 8 ton. Alles is echter op beurspolis verzekerd. (Telegr.) Dnitsehe meisjes in Nederland. Het Berliner Tageblatt had Zaterdag een artikel gewijd aan de Duitsche meisjes, die in Nederland gaan arbeiden. Het blad ver zekert, dat volgens het rapport van de Ne- derlandsche stationsmissies ongeveer 50.000 60.000 Duitsche meisjes zich in Nederland bevinden. Te Amsterdam zijn er 5000 6000, to Rotterdam 6000 en in Den Haag 4000. Uas- tor dr. Hufner, leider van het Deutsche Na tional Verband dér Katholischen Mfidchen- Schutzverelne, die onlangs een reis door Ne derland heeft gemaakt, beweert zelfs dat he' aantal Duitsche meisjes, dat over de Neder- landsche grens is getrokken meer dian 100.000 bedraagt. Voetbal. DINSDAG 6 FEBRUARI a.s., Deurwaarder C. G. GUDE, Langestraat 30 moet worden ontruimd. WOENSDAG, DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur WOENSDAG, DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. De Ontvanger der Gemaante zal voor do inning van school gelden zitting houden op Morgen Woensdag 24 Januari, tan huize van H. VEUL, bij de School taJuliana- dorp, van 2—4 uur. levert U thans Het Livingstone Transport-Rijwiel ff 115.OO. Agont der kaïin dicb auch von binten lesenI" Huilend .gelach. loopon, waardoor do bol oen prooi word van don l.-back. die met een verre trap zijn voorhoede weer werk gaf. De D.-r.binnen, die bijzonder voorzichtig epe-olt, echiot onverwaabts in, maar precies in 's-keepere handen. Een hard schot van linke springt van de lat in het veld terug, waarna Dirkzwager corner werkt. De linksbin nen schiet keihard op doel, doch Beiier redt prachtig. - Het blijft een voortdurende belegering voor het H.-doel. De kleine Amsterdamsche acrobaat kruipt door allee heen, maar zijn schot vliegt naast Wanneer hij hetzelfde kunststukje nog eens wil uithalen, wordt hij door Brizee onge oorloofd voor den grond geloopen en een penalty is het resultaat. -Met oen kalm schot van den mid- voor wordt hieruit den stand op 20 gebracht. Direct hierop zien wc den linksbuiten er alleen vandoor gaan, oen meter voor dool weet de l.bin- nen oahter nog naast to schietenl Elven voor rust is 'het woor de lJbu-iten, die prachtig voor zet, Pauwtje «et zijn hoofd onder den bal en de stand is 30. Dan is 'het uitblazen Thans hebben do Racers -het windvooideel. Maar dadelijk ia D.WH. weer aan het woord en ze foroporen een corner, die niets oplevert. Dan i-s het weer do 1 .-binnen, die alles wat roodhemd is zijn hielen laat zien; hij besluit zijn fraaien ren met een schuin schot, waar Boijer niet bij kon en na 2 minuten leiden de blauw-zwarten met 4-.0, Dan begint H.R.Ö. zich wat te roeren; ze beginnen in te zien, dat het zoo niet door kan gaan. De verdediging -begint «ich te herstellen en „Pauwtje", die in allee even kalm ET^uaakt dan in zijn eentje heel kalm no. 6. Een goal die zat, voor dat iemand er erg ln had! Direct forceert H. een croner, die niets oplevert De D.-l.buiten gaat er met den 'bal vandoor en in het duel, wat er nu tussohen hem en Diedenhoven en Augus- teijn ontstaat, 'blijft hij overwinnaar. Achter hem om dus in duidelijke buitenspelpositiel be machtigt hij opnieuw den bal en het gevolg is, dat Beijer voor de 6e maal moet viseohen. Dade lijk daarop is het einde en heeft D.W.S. door deze groote zege haar kans op de le plaats veel ver beterd. H.K.C. moet nu nog 4maal naar buiten; ze moeten n.1. nog spelen tegen 8.D.W., Z.F.C., Zaanlandia en Assendelft. Dus nog een zwaar programma en wordt er niet beter gespeeld, dan voorspellen wij -uit deze wedstrijden maar wei nig winstpunten. We hebben gezien dat zij 'beter kunnen en zullen dit echec maar toeschrijven aan een minder in vonn zijn en dat de tegenpartij zoo -geweldig op dreef was. Vermelden we nog dat op beide doelen ieder 5 hoekschoppen genomen wenden Het 2e elftal behoefde niet naar Zaandijk, daar het terrein afgekeurd was- om dezelfde re den vond ook de wedstrijd HJLC. 8—Helder 8 geen doorgang. AdelborstenGeel Wit I 18. Zondagmiddag om 2 uur had bovengenoemde een verdeeld spel ia het gevolg. De voorhoede j wedstrijd plaats op de Werf. De Adelborsten had- SFORT. Do uitslagen van de wedstrijden der Heldersche vereenlgingon. N. V. B. 8o klasso A Helder: H.R.C.D.WH. 16 N.-H. V. B. lo klasso B. K.V.V. 1—Helder 2 (terrein Ufg.)Zaandijk 1—H.R.O. 2 afgelascht. 8e klasso O. H.R.O. 8Hold-er 3 afgelascht; S.V.S. 1Zeemacht 1; Texel 1 Geel Wit 2 4 0. 4o klasso G. H.R.O. 5—Hchagen 2 (afgol.) Batavier 1Quos Ego 1 11; Geel Wit 8 J.V.C. 1 0-3; Zeemacht 2-S.^H. 2 4—1. 5e klasso Heldor 6—Texel 2 (afgek.); Geel Wit 5—H.R.O. 7 1-tl. Adspirantonoompotltio; S.V.S. aH.C.R. b 2-0. BLR.O-—D.WH. 1—6 De 7e oi« laatste thuiswedstrijd van H.R.C is in een verpletterende nederlaag geëindigd. Er moge veel verwacht, gedacht, gehoopt en voor speld zijn, maar zeker niemand zal een derge lijke uitslag hebben durven droomen. Met uit zondering van don rechtervleugel die zeer matig was vertoonden do Amstordamsche club over alle linies superieur spel. Met veel elan en geestdrift er is gospeeld en alles is er op gezet om als overdwinnaar uit het strijdperk te treden, om als ovenwinnaar uit het strijdperk te treden en plaatsen en somenepel was in één woord ht. Als wo uitblinkers moeten noemen, dan is het zeker wel do linksbuiten, welke veel handigheid en legio trucs bozat. Bovendien bezat hij een venijnig, hard schot. Zijn samenspel met den bui tenspeler en mldvoor -ging als gesmeerd en dit drietal was dan ook voortdurend in actie en leidde de moeste aanvallen. De rechtervlougel was hooi wat minder on speciaal de rechtsbinnen liet zien, dat hij heel wat tokort schoot in een goede boLbehandoling! ten frwoedo zette hij veel te weinig door on schoon ons wat bang toe. Bij vorige golegenboden hobbon wij -hem wel ©éne heter gezien. Do rechtsbuiten werd vrijwel den geheel-en wedstrijd genegeerd; hij scheen ons de minste toe van het toam. ËTkend moet echter worden, dat hij zijn plaats hield en niet achter bleef. De mlddenlinio steunde zoer goed, lnzon- dorhoid do spil viel op dóór zijn fraai kopworlt en kijk op het spel. TUI wist. steeds zijn plaats to kiozQn. Over do backs niets dan lof, mot verre, zuivere trappen bleven «IJ stoods moester van het terrein, Do dool man hoeft, niet voel to doen gehad. Rcsumeerenüo: oen elftal, wat momen teel flink in elkaar zit en nog een hartig woordje zal meespreken ovor do vraag, wie als kampioen zal eindigen. Gezien hun spel van heden, kun nen wo best begrijpen waarom een zeer incom pleet „Heldor" 14 dagen geloden ln Amsterdam met 6—0 verloor. Want het spel van do blauw zwarten is sinds do match aan den Iiolwog stukken beter geworden. Toen verloor Heldor met 1^—0, wat geenszins do verhouding was. Gezien dezo beschouwing over hot spel van DW.S. zou men kunnen zeggen, dat do groote nederlaag van de thuisclub hieruit te vorklaren is. Thans is dit niet geheel en al het geval. Bul ten dat s]>ooldon de Racers een hunner slechte wodstrijden; dat we hot maar eeggon: M had den een ofr-dog. Zo speelden ver noneden hun gewonen vorm, welke !n do matches togen Hel der en S.D.W. werd te zien gegovon. Vooral voor de rust Heten zij zich letterlijk overrompelen on hadden nlots ln te 'brengen en toen de rust een 0—8 stand aanwees, viel dat nog mee. Eerst na do tweodo helft, na do 4o goal van D.W.8., kwam er wat gong in en kregen wo een moer vonloeid spol to zien en begon ook de voortioodo zloh to rooron, Spoedig was hot. 4- 1 oti langon tijd bloof dezo stand zoo, totdat in de laatste 8 minu ten do bozookors vrijwel onverwachte nog 2-rnaal scoorden. De hoor De Hoo kon bij belde partijen lang niet voldoen. Over den wedstrijd dit: Wanneor do nclioldsroohtor d-o elftallen ln het veld roept, stolt H.R.O. zich als volgt op: Huiler, d.j Augustolin en Torburg, n.t Hrlzeo, 'Dioden- hoven en Dirkzwager, in,; Bijster, Iloldor, den Os, Prins en Olowtlng, v„ en trapt don Os- om 2.05 tegen den schuin over het veld staanden wind in af. Onmiddellijk loopen de Amsterdam mer» hard van stnpol en dringen de Racers on hun helft torug. Met keurig samenspel komen zij stoodS voor het. heiligdom van Boijer, wat zware hopruewlngen doorstaat. Mot man on macht ver dedigen do rooden, maar het gaat weinig tactisch. Spil en l.hajf brengen er zoowat nlots van to- reeht en hun plaatsen «Hn treurig. Alloen Brizeo hooft, door zijn taai vasthouden nu en aan euoow on daar liil don govoarlltkHten vleugel te bostrli- don had, dient dat niet onvormold te blijven. Do vnortdu rondo druk op het ïï.-doel uitgeoefend, wijst uit dat er punten moeten komen. Voorloo- plg weten de schuivers van D.WH. do goede rich ting nog niet te vindon. Een 8tan! schot wordt door den Raclng-doolman gebonden: eon ander maal Is do lat zijn bondgenoot. Na 20 min. komt hot eorste suoces voor de Amsterdammers: nadat een boeksohop keurig op hot 11-.doel was geno men, waar woggowoTkl word, koruit de bal bij dpn linksbuiten, die In eon wijden boog voor dool plaatst, wnar do mldvoor klaar staat met een kalm laag schot Holler geen kans gaf. Direct daarna vuogi de bal 2-maal naast aon paal. D.W.S. Ie hoer en meester en doet wat hij wil. Eenmaal breekt de H.-voorhoedo door, den Os eet aobuin voor, maar Helder vergat door te begint op to zetten en nu krijgt ook de D.-keeper wat te doen. Een hoog schot verwerkt hij cor rect. Na een hoftdgo worsteling ln hot D.-straf schopgebied weet Dirkzwager tenslotte de eer te redden (4—1). Het sclhijnt dat D. begint te verslappen, wellicht vinden zij het zoo welletjes. Bovendien laat het roode bockstel zich nu meer gelden en speelt vooral Augusteijn een goede partij. Eenmaal ontneemt hij op fraaie wijze den bal aan Men 1.buiten. De r.vleugel van H. gaat er dan vandoor, doch de D.-back weet niet -beter te doen dan corner te werken. Deze wordt door Bijeter keurig genomen; Buis schiet in, doch een D.-been belet suoces. Weer komt de bal terug, het spant geducht en we verwachten een 2e punt, doch de D.-verd. weet de situatie meester te blij ven. Aan den anderen kant schiet de l.binnen in het zijnet. Een corner wordt door Glwoting achter geplaatst („5 meter voor doel", luidt de theorie, C.l) Zoo gaat het spel over en weer en het schijnt dat het bij 41 zal -blijven. We tellen reeds do minuten. Wo denken Prins nog een togonpunt te zien maken, doch zijn schot wordt corner gewerkt. Ook D. krijgt een corner te nemen; deze, door den r .buiten goed voor doel geplaatst, wordt door Augusteijn waggokopt. Do D.-linksbinnon doet het weer eens alleen, doch zijn schot Is te scherp. Al-s deee speler, die reeds eenmaal een aanmerking op een beslissing van don scheidsrechter maakte en daarvoor een waar schuwing opliep, dit nog eens herhaalt, moet hii het terrein verlaten, doch dit oiitlokt een protest aan Augusteijn, dio dreigt dan -ook het terrein te verlaten. Het Incident wordt tenslotte -bij ge- den 2 invallers, terwijl bij Geel Wit Amesfoort en v. Waarden ontbraken, waarvoor Moeuwissen en R. Luyck invielen. Daar de laatete ontmoeting in een puntloos spel geëindigd was, wierpen beide elftallen zich vel élan in den strijd om thans het zoet der overwinning te smaken. De strijd gaat dan ook vrijwel gelijk op en beide doelen ver- keeren om beurten in gevaar, doch de achterhoe den blijven voorloopig den baas. Circa 20 minu ten zijn er gespeeld als we donken A. te zien doelpunten, doch de rechtsbinnen faalt en zijn zijn schot gaat naast. Elven later moet Boom handelend optreden, wat hem goed afgaat. De voorhoede van G.W. zit ook niet stil en herhaal delijk gaan ze op de A.-veete af, doch ook daar geeft koeper v. Beusekom geen pardon. Uit één dezer aanvallen komt echter het eerste punt als Heogenbosch goed voorzet, schiet Bouma kei hard in en geeft geen kans. De Adelborsten -ko men nu geweldig opzetten, doch eenige kansen gaan door slecht schieten verloren. Een schot van Ort gaat via de deklat over en had beslist -beter lot vordiond, terwijl een schuiver van de Bruin keurig door Boom gestopt wordt. Als van Straten' goed voorzet, wipt de bal langs Dito en de Bruin is er als de kippen bij en scoort on houdbaar. In de 10 minuten, voor de rust nog te spelen, weet geen der partijen te doelpunten, zoodat met stand 11 wordt gedraaid. Als er weer begonnen wordt, geven bedde par tijen zich geheel en trachten het winnende punt to maken. Na circa 10 minuten- spelen ueemt G.W. door Meenwissen de leiding en geen 5 minuten later scoort Hoogembosoh -het derde punt. Hard werken de Adelborsten om den achterstand in te behalen en G.W. om den voorsprong te vergroo- ten. De goc-d opgezette aanvallen der A. zijn zeer gevaarlijk, doch 4© achterhoede van G.W. Is in grootse hen vorm en vooral Beem keert eenige praohthallen. Dan weer komt de rechtervleugel dan weer de linker in actie, doch tot doelpunten komt het niet. Als Boom een van korten afstand ingeschoten bal vallende stopt, schiet de rechts binnen weder in, doch schiet juist tegen het hoofd van den op den grond liggenden Boom, zoodat een zeker doelpunt (dat de Adolbortsen in deze periode zeker vordient hadden) verloren gaat. Ook do Geel Wit-voorhoede zit niet stil en gaat ook vele malen op de A-veste af. Als we 1'eii denken te zien doelpunten, belandt de hol juist aan den verkeerden kant van den paal. De Adelborsten, aangemoedigd door hun aanhang, zetten er nog eens alles op en zelfs hun back' komt herhaaldelijk met den hal naar voren, doch de G.-achterhoede houdt stand en als scheidsrech ter Heijting, die goed leidde, inrukken blaast, is de stand onveranderd gebleven en heeft G.W:, 'hoowel geflatteerd, gewonnen. v Beide elfallen spoelden uitstekend en gaven zich geheel. Bij Geel Wit was vooral keeper Hoorn in actie en speelde ook Koister oen goede partij, terwijl Hoebe vooral na de rust op de spilplaats uitstekend spel leverde. Ook de voor hoede deed het vandaag goed, doch alleen de rechtervleugel werd te veel vergeten en bleef de bal te veel op do linkerwing. Het geheele elftal voldeed en het is mij dan ook onbegrijpelijk, hoe G.W. in de oompotitie de laatste plaats be zet, als er zoo gespeeld werd zouden zij veeleer voor de bovenste plaats in aanmerking moeten komen. Welaan G.W. de volgende competitiewed strijden nu ook zoo. De Adelborsten zullen, zoo dra G. W. weer vrij is, een tegenbezoek op den Strooweg brengen en trachten revanche te nemen. Geel Wit 2 verloor op Texel maar even met 4—0 en Geel Wit 3 mot 30 van J.V.C. 1. De jongste generatie, Geel Wit 5, deed goed werk en boekte haar eerste punt, daar zij het tegen HH.G 7 tot een gelijk spel (11) wisten te -brengen. Tot 10 minuten voor einde hadden ze nog een 1—0 voorsprong. Bravo jongens, houdt er den moed maar in. Anna Panlowna. Zondagj.1. had Excelsior 1 een thuiswedstrijd tegen L.W.V.C. van Lutjewinkel. Om 2 uur trapt L.WvV.C. af Als ongeveer 20 minuten gespeeld, ia, krijgt Excolsior een penalty te nemen, die in een doelpunt wordt omgezet. Met Excelsior sterk in den aanval gaat de rust in, met 1—0 voor do thuisclub. Na de rust wordt hetzelfde spel vertoond; in den stand kwam echter geen verandering meer, z-oodat Excelsior met 1—0 won. Het was vooral van de zijde van L.W.V.C. een zeer forsdh gespeelden wedstrijd. De scheids rechter was o.l. absoluut niet voor ziln taak be rekend. Keeper Porte verdedigde zijn doel weer schitterend evenals zijn overbuurman, die echter niet veel te doen kreeg. Zondag a.s. zal hij zijn talenten beter kunnen toonen, n.1. tegen den zwaarsten ooncurrent, N.V.V. van Nieuwe Niedorp Niedorp. Burgemeester en Wethouders ran HELDER, eullen op namiddags S uur, ten Reedhuize afzonderlijk aanbesteden: a. Het bouwen van een School voor Openbaar Lager Onderwijs, nabij 'de Van Galenstraat; b. Het leveren en plaat sen van schoolmeubelen In die school. Bestekken met teekeningen zijn, zoolang de voorraad strekt, verkl'ügbaar aain het kantoor van den Gemeente-Ontvanger tegen betaling van f 8.- per stuk. Aanwijzing op Dinsdag 30 Januari, namiddags 2 uur, aan het Bureau van Gemeente- Werken, Kerkgracht 10. Helder, Januari 1923. te TEXEL, zal op DONDERDAO 25 JANUARI 1B23, 's morgens half elf, ln het lokaal „Den Burg" te Den Burg op Texel, ten verzoeke van den Heer H. FLENS te Texel, als gemachtigde van zjjne princi palen, om content geld, publiek verkoopen verkavold liggende aan de haven te Oudeeohild op Texel, behoord hebbendo tot de lading van het b.b, „Christel Balling", dat in November nabjj do kust van Texel geBtrand ie geweest. Notltlën h 25 oont verkrijg baar bjj den Heer H. FLENB genoemd. Te koop_0 Jonge Kippen, aan den leg, een pracht Krlel- haan en Slachthanen, Adres: Smidstraat 30. Ter overname aangeboden 1 paar hoogs beige Laarzen en 1 paar lage witte peau de suède. maat 39. Prjjs f 25.—. Adres: Achterstraat 62 Te koop 1 DRIJFAS, circa 4 Meter lang met verdere toe- behooren. Tevens 7 RIEM- SCHIJVEN met circa 20 Meter drjjfriem Drukkerjj HET NOORDEN", Stakman Boesestraat 49. Te koop Jonge KIPPEN. Adres: KOLSTER, Rujjghweg 129. worden de daar nog aanwezige zwaar eiken buffetten, ameublementen enz. voor onderstaande prjjzen uitverkocht. Ameublementen van f65 voor f 45, van f160 voor f125, van f175 voor f 135, van f 20#.— voor f 160, van f250 voor f200. Prachtbuffetten, f50, f75, f90. Zwaar eiken en gebeeldhouwde buffetten, van f150 voor f105. Te huur een flink, droog PAKHUIS. AdresEmmastraat 22. Vriendelijk HUIS aangeboden voor Leerling(e) Norm Hundels- scho 1 enz., van Maandags tot Zaterdags, f 11. per week. Brieven enz. onder Nr. 76, Bureau van dit blad. (210) van het vastzittende sljjm, maakt Uw adem haling weer diep en vrjj. Gebruikt do b« proefde en sljjmoplos- sonde do uitkomst voor lijders aan Aathma, Bronchitis, Chronlaohan hs8tl,Catarrh, Brlsp, Influsnza on Kink hoest. Por flacon fl.90, fS.80 en f Eisoht hondU kening,: L. I. AKKRK, Rotterdam Alom verkrijgbaar, E. N. HEUUGENBERG, met koper gesoldeerd, breede spatborden, Eng. nekstuur met freewheel en handrem, vöor slecht» f 45.00, met 1 Jaar garantie. met kettingkast, torpedoremnaaf, bel en tasoh met gereedschap voor slechts ff 75.00, met 1 jaar garantie, weer uit voorraad leverbaar ln alle maten en in de nieuwe uitvoering, vóör- en achtcrvork, dubbel versterkt. De prjjs is nu f IOO.OO geheel compleet. Komt en overtuigt U van de afwerking en montage van dit RUwiel. leveren wjj naar maat met buiten-soldeering. Jongensrijwiel ff 65.OO, Meisjesrijwiel ff 70.00, compleet, met 1 jaar garantie.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 3