NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Heeren-Kleeding naar Maat. DE RARE SIJS Hotel „DÉN"BURG", I. GRU H WALD, KEIZERSTRAAT JI6 (boven). Eerste Blad. No. eesa DONDERDAG 0 MAART 1023 Blo JAARGANG Venaohijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDAjOTEUEr-UITGKBVEiB: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Post-Gdrorakenlna No. 16066. Donderdag 8 Maart 6.18 uur. Vrijdag 9 6.20 BUITENLAND. DUITSCHLAND. De rede van den Dultschen rijkskanselier. Dinsdag heeft de heer Cuno ln den Rijksdag zijn groote, imet spanning ver wachtte rede gehouden. Hij zeide daarin het volgende: De Fransohen hebben zonder aankondi ging op 8 Maart den Rijn overschreden; zij bezetten' de havens Mannheim en Karlsruhe en de spoorwegwerkplaatsen. en de looo- motteffabriek te Darmstad! Indien dat elders onder beschaafde staten gebeurde, dan zou de wereld verontwaardigd zijn over de vredebreuk. Bij' Duitsotoland geldt het echter als een kleine uitbreiding van de Ruhractle en ls het niet de moeite waard zich er druk om te maken- Eerst daarna wordt een nota overgelegd, dat deze uitbreiding zou geschieden wegens het tot zinken brengen van eenige aken. Enkele dagen te voren vaardigde Frank rijk de beruchte verordening 147 uit, vol gens welke ieder, die door vrijwillige han delingen of door vrijwillig nalaten iets te doen een spoorwegtransport in gevaar brengt, zoodat een doodeüjk ongeval ver oorzaakt wordt, of kan worden, met den dood wordt gestraft en wel niet alleen de dader, maar ook de leider van de betrokken diensttak. Deze verordening is de terreur tegen de Duitsche spoorwegmannen, die door ongehoord wreede strafbepalingen gedwon gen moeten worden zich in strijd met hun diensteed actief aan het met het recht in strijd zijnde optreden tegen Duitschland deel te nemen. Dit toont, dat Frankrijk thans ^eder voorwendsel van recht zonder schaamte prijs geeft. De laatste zeven weken zijn niet aan ons volk voorbijgegaan zonder een spoor achter te laten. Het waren weken, zooals nog nooit van een cultuurvolk in vredestijd gevergd werd. De onder de verschrikkelijkste offers opgedrongen vrede, aan welks nakoming ons volk tot de letterlijke verarming toe ge werkt heeft, ia door Frankrijk met voeten getreden, zonder dat een der talrijke garan ten ook maar ook vinger uitsteekt De kanselier bespreekt de talrijke uitwij zingen en gevangenisstraffen. De eer van Duitsche mannen wordt door zulk een schandelijke gevangenschap niet aangetast. Maar hoe is deze schande met de eer van het Fransche volk in overeen stemming te brengen? De uitwijzingen en aanhoudingen hebben geheele Duitsche overheidsbureelen van dienstpersoneel en hun leiders beroofd. Groote steden verloren hun burgemeesters. Steeds werd met ruw heid opgetreden en ook de gezinnen, zieke vrouwen en kinderen heeft men mee uit gewezen en hun woningen in beslag geno men. Ook de wegvoering geschiedde geraf fineerd en zonder consideratie. Personen van boven de zestig jaar werden in den kouden winternacht op een hun onbekenden straatweg neergezet Uit de groote verza meling recbtsschendingen geeft de spr. en kele voorbeelden. Zelfs voor moorden schrikken de troepen niet terug. Tk vraag: Waar is hier de eer? Bij sma deljjk gevangenen en brutaal mishandelden, of bij vertegenwoordigers der natie, welke zich gaarne de ridderlijke laat noemen? Dat is de eerste post van het passief der Fransche balans van zeven weken. Ook in Frankrijk schaamt men er zich naar het schijnt over, want men waagt zich er niet aan, der wereld en het eigen volk de waar heid! te zeggen. Een leugenachtige propar ganda moet bedekken, wat reohtsschennis en geweld hebben gedaan. Aan den tijd vaan den dertigjarigen oorlog herinnert, wat aan misdrijven tegen lijf en leven, tegen geld en goed aan de Ruhr en den Rijn in het jaar 1928 geschiedt. Daarbij hebben de ingenieurs niets kunnen verhel pen aan de ontbrekende hoeveelheden kolen en ookes, welke de beweerde aanleiding tot het binnenrukken boden. De rijkskanselier gaf nu een overzdoht van hetgeen Duitschland achterstallig is ge- Dit bedroeg 78000 ton in October, 86000 in November en Ingezonden Mt-dedeellng. Direete import uit het buitenland. Hst goedkoopste en soliedste adres ts dezer stede. 25 beneden Iedere soneurrentls. Bszoekt onzen bovenwlnkslen gij zult verbaasd staan over de ENORME 80RIEERINQ. Dr. Ouno, slank, jeugdig en zeer bleek, Is blijkbaar Inwendig zeer aangedaan. Hij leest zijn eindelooze bladzijden niet meer zoo zonder eenigen hartstocht af als voor eenige maanden, toen hij de stuurman op het Jan. tot 6 Maart lp plaat* ymll temperament. Hier en daar laat hij zijn ge voel aan het woord en wat hij dan zegt, maakt op den onbevooroordeelden hoorder een vol komen eerlijken indruk. Opvallend hartelijk worden zijn woorden door de rechterzijde opgenomen. De Duitsch- nat. zijn bijna geestdriftig, terwijl het cen trum vrij nuchter blijft en de soo.-d.em. slechts gespannen toeluisteren, alsof zij die luidruchtige toejuichingen der conservatie ven door hun ijskoud stilzwijgen wat willen neutraliseeren, hetgeen echter niet betee- kent, dat zij de uitingen van den kanselier ongunstig opnemen. Ouno spreekt van de voorstellen, die Duitschland had.uitgewerkt; voorstellen, bij welker aanvaarding de Fransche franc thans anders zou staan dan hij tengevolge van den Ruhrinval staat. Achter dit voor stel stond de kracht der Duitsche economie als waarborg. Ongerechtigd was en is de vrees, dat zij zich aan haar plichten wilde en zou onttrekken. Bij den Staat en de eco nomie bestond de wil om aan dezen waar borg ook den noodigen vasten vorm te geven. Maar Vij werden niet aangehoord. te lioen ton, in het geheel slechts 74000 ton ge kregen. Aan hout onithrak nog 74000 M8., welke uiterlijk vóór 31 Maart zouden worden geleverd. Nu krijgt het niets. Als derde post tomen op het Fransche passief voor de reus achtige uitgaven voor zijn troepen, die op geen stukken na gedékt worden door de ge roofde papieren marken. Op het actief van deze balans staat niets en zal niets komen staan. Onproductivitedt over de geheele nie in plaats van de beweerde productivi teit Dat is het kenmerk van de Ruhr-onderne- ming. Niettemin is de heer Potncaré tevre den. Minder tevreden zullen de aandeelhou ders van zijn onderneming zijn. Van hon derd hoogovens in Lotharingen zijn er nog slechts twintig in bedrijf. De cokesprijs in (ÏYankrijk is voor Maart tot bet dubbele van den Januari-prijs gestegen. Het Engelsche pond kost 77 tot 78 Fransche franca De leeningsbehoefte van Frankrijk tot dekking der kosten van de Ruhronderne- ming neemt met den dag toe. Juister dan de FEUILLETON. door ARNOLD BENNETT. „Zoo", zeide Denry. „Heeft hij ze gekocht. Ik had gehoord, dat hij het van plan was." „Ze?" riep juffrouw Machln uit. „Wa heeft hij verder nog gekocht?" „Ik denk dat hij ze alle vijf heeft gekoch deze en de vier naast ons, tot aan Downea Ik vermoed, dat de vier anderen net zulke kennisgevingen hebben gekregen als deze. Ik weet, dat dit heele rijtje vroeger aan de Wlibrahams behoord heeft. U herinnert zich dat toch zeker, moeder?" „Ia hij dan een van Wlibrahams van HUI port?" „Ja, natuuriyk." „Ik daoht dat de laatste van hen Oooil was geweest, en dat, toen (hy zichzelf hier straat arm had gemankt, hy naar Australië geguu was en zich daar doodgixlronkon had. Dat heh ik ten minste altyü gehoord. Wy waren «ltyd gewoon om,aan te nomen, dat or geen enkels» Wllbrabam moer over was.." ..IIis Inderdaad nnnr Australië gegaan maar hoeft or zloli niet doodgodronkon. II verdween, én toom hy zyn fortuin had ge waakt, dook hy weer te Sydney op, naar net schijnt Tk hoor, dat hy arover denkt om hier te komen wonen. In elk gova Koopt hy veel vroegere eigendommen van de Wlibrahams op. Ik dacht dat u er a yan gehoord hadt. Massa's mensohen heb- gesproken." „Nu rtlde juffrouw Machln, „dat staat heer Potncaré heeft vermoedeiyk de Engel sche premier den waren' stand van zaken voorspeld, toen hij in het Engelsche Lager huis verklaarde, dat hy op de oonferentie te Parys op 8 Januari had gezegd, dat Frankrijk met de doorvoering van zyn Ruhr- plan een catastrofe zou veroorzaken, en zoo zal het zyn. Eén ding heeft Polncaré bereikt: de aan sluiting van de Duitsche bevolking by den tegenstand. Al zouden de Fransohen nog jaar en dag n het Ruhrgebied staan en in plaats van Xütsche arbeiders, arbeiders uit vreemde coloni&n brengen, de vloek der onvrucht baarheid zou blijven volgen. Dat is de pas sieve tegenstand en wij belijden dezen als wapen der geweldloosheid en van den vrede n den strijd tegen onrecht en geweld. Een dergeïyke tegenstand kan door geen enkele regeering worden geleid: hij spruit voort uit diepten, dieper dan het onderste deel der mynen; hij komt voort uit de trouw van het volk aan de „Heimat", en hy ont stond overal waar Frankrijk het recht schond. De arbeid der regeering kon en kan geen ander doel hebben, alle kracht van den staat moet op het zelfbehoud worden gericht Wy hebben de kracht van ons land noodig om den strijders in het bezette gebied het voed sel en het loon te verzekeren. Aan kolen, grondstoffen en opdrachten ontbreekt het vooreerst niet voor den voortgang van het economisch leven. De BerUjnsche correspondent van het Alg. Handelsblad, de rede besprekend, merkt op, dat zoowél de heethoofden, die verwacht had den, dat de regeering met onverstandige voorstellen, zooals het afbreken der diplo matieke betrekkingen e.d. zou zyn gekomen, als de kalmere elementen, die althans eenige verscherpte maatregelen van lijdelijk verzet hadden verwacht, in deze opzichten teleur gesteld zyn. De stemming is nog steeds pessimistisch. Men beweert zelfs hier en daar met stellig heid, dat de Berlijnsohe Ententecommissie, die zich meestal door groote sttlzwygend- heid kenmerkt, reeds de as. blokkade der Duitsche Noord- en Ooftzeehavens die vaak genoemd werd a mkcndlgt. Maar ook al is dit bericht voorbarig, de toestand biyft troosteloos en de kanseliers- rede van heden heeft daarin zeker geen verbetering gebracht Een incident op de Lelpzlger Messe. Een bloedig incident ls te Leipzig voor gevallen. Een Engelschman die de jaar beurs bezocht, ontmoette op een wandeling met eenige Duitsohe heeren twee Fransch sprekende heeren. Toen de Engelschman aan zijn verwondering uiting gaf, dat zich in weerwil van de Ruhractle Fransohen op de jaarbeurs bevonden, loste een der man nen achter den rug van den Engelschman een schot óp dezen laatste en kwetste hem aan den voet. De dader bleek een Belg te zyn, de andere persoon een Fransoh-Zwit- ser. Het gebeurde heeft op de jaarbeurs groote sensatie gewekt. UIT HET BEZETTE GEBIED. Een dokter, die om honorarium vraagt veroordeeld. Een Duitsche arts, dr. Lips, is door del militaire rechtbank te Esseh veroordeeld tot een millioen mark boete, omdat hij, na dat hy een Fransch militair had behandeld, I aan het militaire commando daarvoor een rekening had gestuurd van 80 francs. De Fransche militaire rechtbank heeft in het zenden van deze nota een beleediging en bespotting van de bezettingsmacht gezien. Het Saargebled. In November van het vorige jaar werd door de „Manchester Guardian" een geheim rap port gepubliceerd, dat een onder leiding van Dariac staande commissie in opdracht van de Fransche regeering over het Rijnland had' uit gebracht. In dit rapport werd onbewimpeld vastgesteld, dat het einddoel van de Fransche politiek ten aanzien van het Rijnland ten doel had dit gebied onder voogdy van Framkryk en Belglé te brengen en de middelen aangegeven om dit doel het best te bereiken. Thans heeft hetzelfde blad de hand gelegd op een dergeiyk rapport, handelend over het SaargebiecL Zoo- als men weet, werden bij het verdrag van Ver- saffies de mijnen van het Saargebled ln het volstrekte eigendom aan Frankrijk gegeven by wijze van compensatie voor die moedwillige verwoesting döor de Duiltschers van de Fran sche mynen. Onder het toezicht van den Vol kenbond werd verder voor het Saargebled een speciale regeeringsvonm iln het leven geroe pen, die tot 1935 zal duren. De bewoners van het Saargebied- zullen dan door een plebisciet een keuze moeten doen tusschen aansluiting by Frankrijk,weder inlijving by Dulitschlaiyj en de voortzetting van het by het Vredesver drag ingestelde regiem (een regeeringscom- miasie, bestaande uit vijf leden, aangewezen door den Raad van den Volkenbond). Spreekt het plebisciet zich voor wedermlijving by Duitschland uit, dan zal Duitschland verplicht zyn, de mynen en blöc terug te koopen. Het merkwaardigste (hoofdstuk uit het rap port, dat duidelijk de oogmerken van Frank- ryk aanduidt, is dat over de Fransche politiek ln het Saargebied. Daarin wordt o. m. gezegd: „De ambtenaar is ons in bet algemeen vij andig gezind; de onderjvijtzer houdt vast aan de Duitsche cultuur efi brengt ze over op de nieuwe geslachtende geesteiykheid, in een overheerschend katholiek land, legt een voor zichtige gereserveerdheid aan den dag, ver klaarbaar door de onzekerheid van den dag van morgen. „Een delicate, voorzichtige, volhardende politiek is noodzakeiyk: de voortgezette ver vanging van deze pan-Oermaansche ambtena ren, de verovering van de school, 'bondgenoot schap met deze geesteiykheid, wier nationaal gevoel gemakkelijk wordt overheerscht door vooringenomenheid tegen aanpassing aan de nieuwe vormen van een nieuw regime, het gebruik van de pers, de organisatie van de ar beidersklasse in vaikvereenlgingen met een bepaalde tendens dit zyn vraagstukken, die ridh aan ons ter overweging aandienen." ENGELAND. Ontevredenheid over de Fransche maatregelen ln hel Roergebied Uit Londen wordt gemeld, dat in zaken- kringen de ontevredenheid toeneemt over de uitwerking, die de nieuwe bepalingen aan gaande het Ruhrgebied! op den Engelschen handel hebben. Vooral de handel van Enge land op Duitschland ondervindt groote be lemmering door het heffen van Fransche douanerechten. In diplomatieke kringen gelooft men dat de tegenwoordige bezetting nog niet tot haar uiterste grenzen is gekomen en verwacht men verdere militaire bewegingen. Het Engelsche hoofdkwartier in Keulen ondervindt telkens opnieuw last wat betreft zijn vrijheid van beweging, nu de Engelsche zóne geheel is ingesloten. IERLAND. De autoriteiten van den Vrijstaat melden, I dat er ïn verschillende deelen van Ierland we derom rebellen zyn gevangen genomen en wapens ln beslag genomen. In het Noorden van Sligo had een hevig gevecht plaats tus- schen dertig soldaten en vy f en zeventig re bellen. Aan belde zijden vielen dóoden en ge- wonden. FRANKRIJK. Het Kamerlid Albert Meunier heeft, ten einde het goudgeld uit zyne schuilhoeken Ingezonden Mededeellng. Ingezetenen van Helder. Waar vindt U prettiger an aan genamer zitje dan In de paa gahaal gerestaureerde Kofflezaal. Dineert des Zondags In de ge zellig verllohte eetzalen. Reolame-menu 11.60 p.p. Zalen beeohlkbaar voor famllle- dlners, reoepties en vergaderingen. te tooveren, voorgesteld, dat «Mc belastingen, daarmee te voldoen, met de helft aouden worden verminderd. Alle partijen zouden daarmee gebaat zyn. Dit zou dus hierop neerkomen, dat de staat 40 francs betaalt voor een goudstuk van 20 francs. Maar vol gens den huidigen koers zou hfl daarvan 60 francs trekken. ITALIË. Inbraak ln hel Duitsohe gesantsshap te Rome. Dezer diagen werd te Rome in hot Duitsche gezantschap ingebroken, blijkbaar met het doel diplomatieke aoten te vermeesteren. Van Duitsche zijde werd het vermoeden uitgespro ken, diait hierby Fransohen betrokken waren, terwyi van Frtoschen kant de opmerking ge maakt werd, dat de Duitsdbers de inbraak zelf op onhandige manier in elkaar gezet hadden. Dit laatste lijkt wed wat te ver gezocht als men leest, dlat er by de inbraak logaitdoper- soneel gewand werd. De Duitsche bladen geven thanB het vol gende relaas van de inbraak: Reeds sedert wéken had het personeel van het gezantschap bemerkt, dat niet alleen de villa Wolonski, maar ook het omgevende park en de particuliere woningen in den omtrek van het gezantschap werden bewaakt. Op het terras van de huizen in de nahyheid en ook in het park zelf waren posten opgesteld, die zich zoo onhandig aanstelden, dat zij de aan dacht van het personeel van het gezantschap trokken. De achterdeur van het park werd byna lederen nacht opengebroken. Zoowel overdag als 's nachts waren vreemde perso nen in den tuin waar te nemen. Men kreeg op het gezantschap de overtuiging, dat er een poging werd voorbereid om akten te stelen en daarom bewaakten leden van het gezantschap gewapend de verschillende kamera. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag, kort na 12, kwamen drie inbrekers op tennisschoenen het gezantschap binnen en slopen naar de eerste verdieping waar de ijzeren kast met documenten is. Zy werden gadegeslagen door den gezantschapssecretaris von Scbimieden, terwyi zy die kast met technische vaardigheid openden. Toen zy zich, met tal van akten, wilden verwyideren, schoot von Schlmieden en trof een der inbrekers lm zyn been. De inbre kers schoten terug en troffen dén inmiddels toegesnelden gezantschapssecretaris Alten burg in zyn dijbeen. Er ontstond een vuurge vecht, ih den lóóp waanvam twee van de in brekers werdén gevangen genomen. Zy ver klaarden dat het erom te doen ;was de akten Ingeconden Moöedeeling. Ais uw kleine lijdt aan huldjeuking, smet ten, huidroos, uitslag of een schrale huid, gebruik dan Fosteris Zalf. Deze zalf behoort ln leder huishouden met kinderen aanwe zig zyn. Zy is uitstekend tegen ringworm, insectenbeten, eczeem en roode hond. Verkrijgbaar ln apotheken en drogist zaken 1.76 per doos. (10) my niet aan." Zij maakte bedenkingen tegen een wet, die een huisbaas veroorloofde, een huls bo ven het hoofd van een huurster te verkoo- pen, die er meer dan dertig jaar in ge woond had. In den loop van den ochtend ontdekte zy dat Denry gelijk had de an dere bewoners hadden precies dezelfde ken nisgevingen gekregen als zy. Twee dagen) later kwam Denry thuis om thee te drinken met een hoogst verrassend nieuwtje. Mynheer Cecil Wilbraham was uit Londen naar Bursley overgekomen en had hem, Denry, opgezocht. Oecil Wllbra- ham's informaties waren biykbatfr geheel verouderd, want hy had gedacht dat Denry administrateur van huizen en makelaar in vaste goederen was. ofschoon Denry die mindere soort van beroep al Jaren geleden had laten varen, zyn voorstel was geweest, dat Denry zyn huur zou ophalen en op zyn toenemende belangen ln het district toezicht zou houden. „Wat hob Je toen .gezegd?" vroeg Juf frouw Machln. „Ik heb heim gezegd, dat lik het zou doen", zeldo Denry. „Waarom?" „Ik dacht dat dit veiliger voor u zou zym", zeldo Denry met ecu zekeren nadruk. „ICn liovendlcn leek het of het oen beetje eon grap was. Het ls een erg rare kerel." „Raar?" „Om maar Iets te noemen; hy' heeft den groototen knevel dien ik ooit Iemand heb zien dragon. En er is ook iets niet in den haak met zijn linker oog. En dan geloof ik dat hy een beetje gek is?' „Gek?" „Nu ja, getiktl Hy heeft een plan ge maakt om een vreemd soort van huis voor zichzelf te laten bouwen op een stuk grond te Bleakbridge. Het schymt, dat hij er dol op is, om in zyn eentje te wonen, en hij heeft allerlei foefjes bedacht, om het zon der dienstboden te stellen en toch gerief lijk ingericht te zijn". iyJal Maar daar heeft hy gelijk InP zeide juffrouw Machln zacht met innige sympa thie. Ongeveer eens in de week zeide zy, dat zy het denkbeeld van dienstboden te hou den niet uit kon staan. „Hy is dus niet ge trouwd^' voegde zy eraan toe. „Hy heeft mij verteld, dat hij driemaal weduwnaar is geworden, maar nooit klnde-1 ren heeft gehad", zeide Deüry. „Goede genade', mompelde Juffrouw Ma chln. Denry was de eenige persoon in de stad die den vreemden driedubbelen weduwnaar met den langen knevel kende en zyn. ver trouwen genoot. HU was zonder waarschu wing te Bursley gekomen, had Denry ge sproken' (ln het bykantoor van do Spaar kas) en was daarna vertrokken. Naar vor- luidt, zou hy later zich voorgoed in het district komen vestigen. Toen begon het wondorbnariyke huls op het stuk grond te Bloakridge to verryzen. Denry was mot hot algemeen toezloht erover belast, maar moest altijd rekening houden mot onvoorziene en nutooratisohe lastgevingen uit Londen. Dank zy Denry, die sedert de historische episode te Llandudno altijd heel bovriend was gebleven met de familie Ootterill, bouw de de heer Ootterill als aannemer het huls. De toekenihgen kwamen uit Londen. En of schoon de heer Oecil Wilbraham buitenge woon waakzaam bleek te zyn tegen eiken vorm van bedrog, was de karwei zeer voor- deelig voor den heer Ootteril, die veel praattte over de oorspronkeiykheld van het -woonhuis. De stad had een hoogen dunk vam den rijkdom en de belangrijkheid van den heer Oecil Wilbraham door het feit dat een personage, dal zoo rijk en belangrijk was als Denry, er genoegen meer nam als zyn tussohenp ersoon op te treden. Maar de Wlibrahams waren dan ook geslachten lang magnaten in de streek van Bursley ge weest, tot de definitieve krak voor de Wli brahams in het laatst van de zeventig was gekomen. De stad snakte er naar de groote knevels en dat byzondere oog te aanschou wen. Behalve Denry had maar een mensoh den dwazen man gezien en die persoon was Nellle Ootteril. die op een Zondag ochtend het half afgebouwde huis met Den- Sf ln oogensohouw had genomen, toen d« waas op het onverwachtst op het tooneel was versohenen en na een paar minuten was verdwenen. Het bouwen van het huls versterkte de vriendschap tusschen Denry en de Gotterils ten' zeerste. Toch hield Den ry niet van mijnheer Ootteril en vertrouw de hy hom ook niet. Het volgende Incident in deze gebeurte nissen was dat Juffrouw Machln van de Londensahe firma nanzegging kreeg, oom baar hulsjo van vlor-on-een-halven shilling to ontruimen. Het leek haar dat er niet al leen aan Brougham Street maar aan de we- rold een einde kwam. Zy was heel boos op Denry, omdat hij haar niet met meer suo- oes beschermde. Hij was de agent van myn heer Wilbraham, hy haalde <fe huur op, en het was zyn plicht zyn moeder voor onaan genaamheden. te vrijwaren, zy nam eohter waar dat hy merkwaardig onthutst was door do kennisgeving en hy verzekerde haar dat Wilbraham hem ln de zaak in ■het geheel niet geraadpleegd had. Hy schreef een bzlef naar Landen, dien zij toekende, waarin de reden werd gevraagd van de onzinnige opzegging die naar een oude en onberispelijke huurster geslingerd was. Het antwoord was, dat de heer Wil braham van plan was, de huiien af te bre ken, te beginnen met dat van Juffrouw Ma chln en er nieuwe voor in de plaats te zetten. „Puhl" zeide Denry, „tob maar niet, moe der; ik zal het ln orde brengen. Hy zal hier spoedig naar zijn nieuwe huls komen kyken het ls zoo goed ails klaar en de meube len komen er al ln en lk zal dan eens met hem spreken." Maar de heer Wilbraham kwam niet; de reden was ogewyfeld, dat hij ngek was. Asn den anderen kant kwamen er neuwe aan zeggingen met verbazingwekkende veel vuldigheid. Juffrouw Machln gaf ze «an Denry. Rn toen kreeg Denry een telegram, behelzende, dat de heer Wilbraham dien avond ln zyn nieuwe huis zou karnen et» Denry daar wenschto te spreken. Ongeluk kig kwam er dienzelfden dag met de mid dagpost, terwyi Denry op zyn kanoor was, oen soort van uiterste en definitieve aan- EOgfTing uit Londen aan juffrouw Maohln, en zij was op blauw papier geschreven. ZU deelde onvervaard meao. dat aangezien Juf frouw Maohln in gebreke was gebleven te voldoen aan alle vroegere aanzeggingen en te metterdaad had genegeerd, zy en hare goderen nu op straat zouden gezet worden, overeenkomslg de wet. Nooit was een ach tenswaard toe dame zoo beleedlgd als Juf frouw Machln door die kennisgeving belee dlgd was. Het vooruitzloht om bulten ln Brougham Street te moeten kaanpeeofen, staarde haar aan. Toen Denry den avond thuis kwam, nam Juffrouw Machln hem on der handen. Wordt vervolgd. COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldearschc Courant fljöO; fr. p. p. binnenland 12.—, Ned. O. en W. Lndlë p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad raap. 10.57», f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25,11.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ot.j fr. p. p, 0 ot ADVERTENTIEN: 20 et p. regel fedjaid). Ingiez. rnadad. (kolombreedte als redaotion. tekst) 60 ot. Kleine advertentlee (gerrraagd, te koop, te buur) v. 1—4 regels 40 ot., elke regel meer 10 ot bl] vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no, 10 ot. p. adv. extra). Bewljeno. 4 ot. Licht op voor auto's en fietsen 11 89) Telefoon 66.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1