PIJP TABAK DE VRIJWILLIGE OUDERDOMSVERZEKERING. XU Jaar 2a 49 1 Ingezonden mededeelJng. TA CO NIS 30ct p/zOWS r dus wel tot voorzichtigheid nopen! Bij aan neming van het verzoek zou de weg gebaand kunnen zijn voor nog verder ingrijpende be palingen en dan komen protesten wellicht te laat of werken niets uit. Door sommigen wordt voorgesteld een wis selsysteem in te voeren, als hier ter stede door dokters en apothekers wordt toegepast. Daaraan is voor het publiek het bezwaar ver bonden, dat men soms ver uit de buurt zijn waren moet betrekken en dat de voorkeur voor een bepaalde zaak zou komen te ver vallen, wat misschien vele zakenmenschen zelf niet graag zullen hebben. Een recept wordt door eiken apotheker op dezelfde wijze bereid en afgeleverd, wat bij banketbakkers waren niet het geval is. Een ander bezwaar is, dat de afschaffing der Zondagsbezorging al is die ten gevol ge van de veranderde tijdsomstandigheden niet zoo omvangrijk meer als vroeger wel eens remmend zou kunnen werken op de kooplust van het publiek, welks wenschen ■toch ook gewicht in de schaal leggen. Eenvoudig is de oplossing van het vraag stuk dus niet er zou nog heel wat over te zeg<?en zijn en wij wachten met belang stelling het verdere verloop af. SPORT. NederlandBelgië. Het Belgischeh elftal is nu bekend en is o.i. zeer sterk. Negen van de elf spelers wonnen reeds met 2—1 in het Stadion. De Bie, Swartebroeckx en Verbeek vormen een puike verdediging, die voor heetere vuren heet gestaan. De middenlinie, Fierenis van Halme en Schel- straete, x welke laatste wegens medespelen met het Belgische tegen het Engelsche militaire elftal misschien wordt vervangen door v. d. Velde mag er ook zijn en van haar gaat een groote stuwkracht uit. De voorhoede: Bessems, Gillis, Larnoe, Thijs en Bastin, bestaat uit vijf snelle spelers met een goed schot vooral Larnoe munt daarin uit en zal het onze achterhoede zeer lastig maken. Bovendien is het Belgische team een geoefende ploeg en zijn de spelers zoodanig aan elkaar ge wend, dat ze met een geregeld club-elftal op één lijn staan. Aan de hand van de krachtsverhouding op papier zouden we een 20 nederlaag kunnen voorspellen, doch wie kan zeggen, wat onze ploeg en die der Belgen op 29 April zal bezielen? Voetbal-Nederland eisoht in elk geval dat zijn vertegenwoordigers hun uiterste best zullen doen. Wie weet Zondag speelde ons elftal' nog een oefenwed strijd te Rotterdam.. De verwachting dat een Feijenoord-zege niet onmogelijk zou zijn, werd bewaardheid. Met 20 werd het nationale elftal geklopt. Volgens de Tel. was Feijenoord zoowel in bal techniek als in snelheid de meerdere en voorts meent het blad, dat moeilijk uit te maken was welk deel van het Ned. elftal hetslechtst speelde, alles rammelde. Tussehen backs en middenlinie en ook in deze linie zelf, was elk onderling ver band zoek. Met de voorhoede was het al niet veel beter. De belangstelling voor den 29en is geweldig en er is geen plaats meer te krijgen. Re6ds nu maken opkoopers in Mokum 10,winst per plaats! En de N. V. B. komt circa 13000 plaatsen te kort. Uit België verwacht men per extra trein 2000 supporters. Zoo zijn we dus allen in afwachting. Wat zal hst worden? De uitslagen van de wedstrijden der Heldersche vereenigingen. 4e klasse G. Helder 4Geel Wit 3 (het overspelen van dezen wedstrijd is vervallen, zoo dat de Ie uitslag, 7—0 voor Helder, gehandhaafd blijft). 5o klasse E. Geel Wit 5Helder 5 1—6. (De H.-juniors zijn nu uitgespeeld en hebben van hun 14 wedstrijden er slechts 3 verloren, dus een alleszins kranig debuut.) Rauchbekcr, 2e ronde. Q.S.C. 1—H.R.C. 1 1-3. Gouden Kruis, 4e ronde. H.R.C. 2Helder 2 11. (De Helder-reserves komen dus in een der demi-finales) Adspirantencompetitie. H.R.C. bHelder b 5—0; H.R.C. aS.V.S. b 11-0. Serie wedstrijden „Vrone". Batavier 1Alk maar 3 00. (Bat. bij loting gew.) Seriewedstrijden „Helder". Afd. A. a. Helder 1Geel Wit 1 42; b. Alkmaar 2Helder 2 (uitgesteld)c. Adelborsten 1Zeemacht 1 5—2. Afd. C. a. Geel Wit 3Helder 4 33. (Daar scheidsrechter Bak niet heeft laten verlengen, zal de match overgespeeld moeten worden.) AdelborstenZeemacht 52. De jonkers winnen door beter spel. De bekerhouders zijn dus in de le ronde reeds gewipt; het A.-team heeft de zege volkomen ver diend, hoewel de cijfers wel wat geflatteerd zijn. Beide ploegen vertoonden hun beste spel toen tegen den vrij krachtigen wind in gespeeld werd De Adelborsten speelden technisch beter en had den het 'leder meer in hun macht; het elftal was meer een geheel en sloot daarom heter. Ditzelfde kan niet van Zeemacht gezegd worden; het suc ces kwam hier voornamelijk van de individueele prestaties van enkelen. Het elftal speelde na de rust met veel meer élan en geestdrift dan daar voor en had in deze periode stellig meer dan één doelpunt verdiend. Als scheidsrechter Darphorn laat tossen, raadt de Z.-aanvoerder het best, zoodat de midvoor van de Adelborsten (van Braam) om 6 minuten over half drie de bal aan het rollen brengt. De wind staat van doel tot doel, maar de oranjetruien weten van het windvoordeel vooralsnog niet te profiteeren, zelfs breken de jonkers een paar maal gevaarlijk door, un middenvoor verdeelt op voorbeeldige wijze het spel, terwijl de links buiten, bij bijzonder veel handigheid, zeer goede voorzetten doet. Een zijner voorzetten wordt door den linksback van Z. maar onvoldoende gekeerd; de A.-linksbinnen maakt zich meester van den hal en scoort met een o.i. houdbaar schot. Het spel is dan 6 min. oud. Dadelijk hierop moet de A.-doelman tweemaal optreden, wat echter niet al te betrouwbaar geschiedt, doch voor het moe ren dool is de Z.-aanval niet bepaald gevaarlijk; het moet voornamelijk van den middenvoor ko men. De Adelborsten verdedigen daarenboven uit stekend en het spel is dan ook meestentijds op het middenterrein. De verdediging der oranje mannen is allesbehalve prima, en van plaatsen is niet veel te bespeuren. Zoo is het dan ook niet te verwonderen, dat bijna elke doorbraak der jonkers gevaarlijke situaties voor het Z.-doel schiep. En evenmin verbaasde het ons dat na 20 minuten de stand reeds 3—0 was, welke doel punten resp. van rechtsbinnen en midvoor kwa men; wellicht dat de Z.-doelman, die er een slechte kijk op had, het 3e punt had kunnen voorkomen, wanneer hij tijdig uitgeloopen was. Gesteund door den krachtigen wind is Zeemacht wel meer aanvallend, maar voor doel is het steeds mis; de bal gaat in de meeste gevallen huizen hoog over. Eenmaal echter vliegt de bal net naast de paal. Een hoekschop op het Z.-doel brengt geen succes. Weer brengt de A.midvoor magni fiek op; hij geeft op tijd over aan den links binnen, even richten en de jonkers leiden met 4—0. Do oranjemanen laten het er niet bij zit ten, or 'komt meer pit in; middenvoor en rechts binnen schieten van goéden afstand keurig in, doch de A.-doelman vangt correct. Bij een nieu wen aanval van Z. begaat een der adelborsten hands in het strafschopgebied. De penalty wordt door den middenvoor keihard ingezet. In de res- teerende 8 min. komt daarin geen verandering meer en met 41 voor de Adelborsten komt 4 min. te vroeg de rust. Om 4 min. voor half vier wordt weer begon nen. De oranjeploeg heeft haar opstelling ietwat gewijzigd, wat een verbetering bleek. Zeemacht speelt dan ook in deze 2e helft oneindig veel beter; nu, tegen wind, beheerschen zij veel meer den bal en daar nu de noodige geestdrift aan wezig is, zijn ze in geen enkel opzicht de min dere van de tegenpartij; alleen in de voorhoede wil het niet er vlotten, hun uitstekende rechts buiten, wiens spel nu pas tot zijn recht kwam, genoot veel te weinig steun. In do eerste 2 min! krijgen de Adelborsten 2 hoekschoppen te nemen, die echter niets opleveren, maar dan komt Zee macht overweldigend opzetten en worden Foreest en en v. Rijn, de A.-backs, op een zware proef gesteld. De zijn echter bijzonder trapvast en stel len zich steeds goed op, zoodat de Z.-voorhoede voorloopig haar overwicht niet in een doelpunt weet om te zetten. Na 20 min. weten de jonkers zelfs de leiding, na een schot van den rechts binnen, te vergrooten. Het A.-doel ontkomt dan op het nippertje aan een doorboring, wanneer de hal tegen den op den grond liggenden doelver- dedigep aangeschoten wordt en vandaar voor den doelmond blijft liggen, waarna een Z.-speler nog kans ziet het leder naast te schieten. Het wil met Z. maar niet lukken, hoe hard er ook ge werkt wordt. Aan den anderen kant maken de jonkers een buitenspel-goal, nadat even te voren de A.-midvoor een opgelegde kans verprutst had. Maar dan, na een half uur, komt eindelijk het lang verdiende tegenpunt voor de oranjemannen. Een hoogen bal weet de A.-doelman nog net uit den hoek te houden, maar even later moet hij zwichten voor een schot van den rechtsbuiten, een resultaat na goed doorzetten verkregen. De Z.-doelman, thans heel wat beter dan voor de rust, stopt een ver laag schot zeer verdienstelijk. Na een botsing verlaat daarop de A.-midvoor het terrein. We denken daarop Z. nog ©en 3e goal te zien maken, doch de A.-doel wachter is ten volle voor zijn taak berekend. Nog een hoek schop op het Z.-doel en dan komt het einde en plaatst het Adelborsten-team zich in de volgende ronde. De scheidsrechter leidde naar behooren; de be langstelling voor deze match was in het begin niet groot, maar allengs vermeerderde het be zoek en toen de 2e wedstrijd zou gehouden wor den was een flink getal toeschouwers aanwezig. Helder 1—Geel Wit 1 4—2. Helder is er in geslaagd om met bovengenoemde cijfers te winnen. Laten wij er direet aan toe voegen, dat, ware de Helder-voorhoede beter op schot geweest, er met veel grootere cijfers ge wonnen was. Voor de rust wogen heide partijen vrijwel tegen elkaar op, maar na de rust was Helder overwegend sterker en was het dan ook een voortdurende strijd van de Helder-voorhoede eenerzijds en de Geel Wit achterhoede anderzijds Hij zonder aantrekkelijk was de wedstrijd na de rusff dan ook niet daar de wedstrijd een eenzijdig karakter droeg. Over den wedstrijd een klein resume: Beide partijen beginnen om het terrein te verkennen, daarna treedt G.W., die den hevi- gen wind mee heeft, aanvallend op, zij heeft dan ook het eerste succes te hoeken, als de links bruten inschiet. Volgens velen was de hal echter de doellijn nog niet gepasseerd. Wij konden zulks ecter niet constateeren, daar we er nog al ver van af stonden. Helder begint nu goed aan te pakken en het spel gaat nu op en neer Als Grootte nu fraai voorzet is zijn partner er als de kippen hij en weet den stand gelijk te maken. Met dezen stand treedt de rust in. Na de thee neemt Helder direct het spel in handen en sluit Geel Wit in; elkeen wil nu een puntje H.-rechtshalf probeert dit tenminste geregeld, doch het lukte hem niet eenmaal. Toch werd de G.W.-keeper nog 3 maal gepasseerd, één maal door z'n eigen -backs. G.W. weet neg een genpunt te maken. Als de H.--backs te veel op dringen weet de vlugge Feij hen te ontsnappen en Koster van dichtbij ce passeeren. In dezen stand komt geen verandering meer. -De heer Bauts floot verdienstelijk. H.R.C. IIHelder K 11. (Gouden Kruiswedstrijd.) De reserves van H.R.C. speelden Zondagmid dag voor de 4e rondo van het Gouden Kruis tegen Helder 2. Evenals in de competitie was Dit heeft go- wig dat de withemden, als bezoekend elftal in <1° V°i'fen^e ™nde k°men en dat H.R.C. daar- ,ah houdster van het Gouden Kruis afge- daar heeft. In. het elftal der roodhemden was een radicale wijziging gebracht, we zagen verschei dene meuwe gezichten; Helder kwam leer on- Godf en Visser.111' 136 Koster' Dit°' P? 10 h.elft hebben de roodhemden den stevigen wind m den rug en waren dan ook bijna voort durend aan het woord. Dank zij echter zJer slecht schieten en flink werk van de Held -vord blanco'scor^op. h00fd' l6Verdö d° <*n Na de pauze waren de bordjes verhangen en Maar ook hip SPCl V00r de witl'Oimlori. aar ook hier was do voorhoede niet tot veel Ptat. i„ d„ voorhofldeT Zr vZZbeS is er niet te bespeuren. Eerst e*n LI!: - voor het einde kwam eindelijk de (Ter-u1111! en daarmee het einde J de gelljkmaker .oBlj/C,he!,dsre0hter haagman (van Alkmaarl was de leiding in goede handen. A'kmaar) Scriowcdstrijden „Alkmaar" T0l/e„£^ïï«<,ïS'"teW',i™id B.&V.' MBaroKvI ."''vVr W'0' 3; Victrix 3—C.S.V. ai AltaarTvZ Van deze afd. waa verleden jaar H.R.C 3 de primus. In den eindstrijd op 2 Juli werd ran Batavier 1 met 3—2 gewonnen. Afd. C. Hier hebben 17 elftallen ingeschre ven. We noemen: Batavier 2S.V.S. 2; S.VS. 3 —de Rijp 1. (Zie verder pag. 4 van het le blad.) UIT DEN OMTREK. Wlerlngen. Algemeene vergadering dier Coöp. Electr. Centrale Hippolytushoef te W-ieringen, op VTijdlag 20 Maart 1.1., des avonds 8 uur, in het hötel van den heer De Haan. Aanwezig 100 leden. De voorzitter, de heer C. J. Bosker, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom en hierna worden door den waarn. secretaris, den heer A. Admiraal, de notulen der \orige vergadering gelezen en- onder dank goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het jaarverslag van den secretaris, den -lieer M. Minnes. Als waarnemend- secretaris voor deze vergadering wordt benoemd de heer W. F. Lub. Namens de commissie, belast met het on derzoek der rekening, bestaande uit de heeren Ds. Leen'dertiz, Dt. Picoardt en C. F. van Duin, deelt Ds. Leendertz mede, dat zij de zaken ernstig hebben nagezien en alles in keurige orde hebben bevonden en brengt deze een woord- van builde aan den administrateur, den heer N. Koorn en adviseert tot goedkeuring der rekening, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Het financieel rapport van den administrateur wordt voorgelezen en blijkt, dat dit jaar bevredigend is gewerkt; er is een winst gemaakt van ruim 3900. Het bezit bedraagt ƒ62000 en de schulden ƒ58000. De rekening wordt onder applaus goedgekeurd. Besloten wordt aan de aandeelL houders 4 rente te vergoeden^ Het aftredende bestuurslid, de heer J. Cr Klein, wordt herkozen, even-eens het aftre dend lid van den Raad van Toezicht, de heer P. Kaan; beide heeren nemen hunne benoe ming weder aan. In de vacature van den heer L. C. K-olff Sr. wordt gekozen als bestuurslid de heer L. C. Kolff Jr., welke, niet aanwezig, van zijne benoeming zal worden kennis ge geven. Als plaatsvervangende bestuursleden wor den gekozen de heeren P. Bruul en C. Huij- bers, welke eveneens van hunne benoeming in kennis gesteld zullen worden. De administrateur, de heer N. Koorn, wordt als zoodanig weder herkozen en neemt zijne benoeming aan. Wordt besloten de salarissen van den admi nistrateur en machinist te handhaven. Op het verzoek van den heer Rump, contröleur, om 50 verhooging wordt afwijzend beschikt. Betreffende de zaak Deu-tz, welke hangende is, wordt medegedeeld, dat 24 Mei a-s. het be stuur als getuige door de rechtbank zal wor den gehoord en deze zaak dan zijne beslissin gen zal krijigen, tenzij door één der partij-en hooger beroep wordt aangeteekend. Tijdens de rondvraag worden verschillende huishoudelijke punten behandeld en wordt ge klaagd uit de vergadering, dat het licht des morgens te laat op komt. Wordt besloten aan den machinist gedurende de wintercampagne twee avonden in de week vanaf 9 uur vrij -te geven. Er moet dan des morgens voor licht gezorgd worden.' Als contröle-commissie wor den hiervoor benoemd die heeren D. Oden, P. Bruul en C. Huijhers. Ook zon' de vergadering gaarne zien, dat des avonds eerder licht kwam. Ook dit zal in overweging worden genomen. Betreffende de steenkolenlevering wordit besloten, dat dit als gewoonlijk door het be stuur zal worden geregeld. Hierna sluiting. In t hötel Lont werd eene vergadering ge houden onder presidium van d-en E.Achtb. heer L. C. Kolff, om eens feestcommissie te organiseeren inzake te houden herinnerings feesten Kroningsjubileium van de Koningin. Een 20-tal belangstellenden waren aanwezig en werd besloten om 2 dagen feest te houden. Bij dén eersten dag des morgens een rede in de Ned. Herv. Kerk, met muziek en zang, daarna rondgang der muziekvereen. „Har monie" door het dörp, met kleppermarsch door de kinderen. Des middags volksfeesten, dés avonds koraatmuziek vanuit den toren; rond gang met „Harmonie" en fakkeloptocht (tap toe), daarna bal. en volgenden dlag dies- naimiidd&gs ringrijderjj en kinderfeesten, dés -avonds schitterend vuurwerk met fakkeloptocht. Dit voorloopig programma werd ongeveer vastgesteld en zal nog nader worden uitge werkt en besproken. Aain jongedames zal worden- verzocht met lijsten te circuleeren. Naar wij vernemen zijn bij onderhandschen verkoop de volgende huizen overgegaan, n.1.: d'a-t van den heer Tj. Buma aan de Beltstraat aan den heer L. Berghuis; dat van den heer D. Lont (Vet) aan de Beltstraat aan den heer N. Breed Jr.; dat van den heer A. Zomerdijk met bij-behoorende landerijen) te Oosterklief aan den heer N. Tijsen Sz. Alhier zijn acht kinderen uit het bezette Ruhrgebied aangekomen en hij particulieren ondergebracht. Krachtens de gewijzigde Ouderdomswet is thans voor iederen Rijksingezetene de gele genheid opengesteld, zich een Ouderdomspen sioen van 3 tot 20 per week te verzekeren. De ingang der rente kan, naar keuze, worden gesteld op den öösten, GOsten of 65sten ver jaardag. Het kleinste rentebedrag is bepaald op 3 per week. De verzekering geeft recht op een uitkee- ring van 100 bij overlijden* mits dit niet plaats heeft binnen drie jaar -nadat de verze kering is gesloten. Verzekeringen, gesloten op liet hoofdl van kinderen beneden 6-jarigen leeftijd, geven- reeds na 3 maanden recht op een uitkeering van ƒ20 bij overlijden in het le verzekeringsjaar, 40 bij overlijden in het 2e verzekeringsjaar, 60 bij overlijden in het 3e verzekeringsjaar en 100 bij later over lijden. De premiebetaling kan naar verkiezing plaats hebben, per week, maand, 3 maanden, half jaar of jaar. Bjj betaling in grootere dan INGEZONDEN. wekelijksche termijnen wordt een aanzienlijke korting op de weekpremie gegeven. Ook be- staat er gelegenheid alle premies ineens te voldoen. Aan verzekerden, die tijdelijk niet in staat zijn tot betalen, kan uitstel worden verleend zender dat het recht op rente en uitkeering vervalt. Nooit zijn de betaalde premies verlo-f ren: hij staking der betaling wordt eèn ver minderde rente toegekend* afhankelijk van het betaalde premiebedrag. Steeds is herstel der oorspronkelijke verze. kering mogelijk door bijbetaling van premie inet interest. Het -pensioen is onvervreemdbaar en niet vatbaar voor beslag. „De Telegraaf" geeft een overzicht van de te betalen premies voor wekelijksche renten van ƒ5, ƒ10, 15 en ƒ20, ingaande op 55. 60- en 65-jarigen leeftijd. Wij ontleenen daar! aan de volgende cijfers: Vrouwen, wat doet Gij? De overgtoote stroom van belangstelling en instemming waarvan wij Woensdagavond j.1. getuige waren, is een grootsche demon stratie te noemen van het verlangen naar vrede en van den wil daaraan meb te wer ken. Men zegge niet langer: de menschheid is niet rijp voor overleg, voor recht, voor sa menwerking. Zü hebben het getoond, openlijk duidelijk, overweldigend: Wij willen de edele inzich ten doen zegevieren! Van alle kanten barst het los: genoeg van het geweld vooruit naar het recht! Wij vrouwen van alle landen moeten ons vereenigen, wij kunnen een groote macht uitoefenen. Wij moeten allen inzien, dat de beslechting van geschillen moet geschieden door rechtspraak, niet door geweld. Wij verlangen een volkenbond van alle landen van alle standen, een bond, waarin de vrouw en de arbeider meespreken. Wij moeten hemel en aarde bewegen om den oorlog te voorkomen. Vrouwen, behoedt de wereld voor dat on Termijn betaling Ingaande op 55-jarlgen leeftijd. :c? Premie voor een rente per week van: <U i-5 per: f 5 1 f 10,- f 16,- f 20,- man vrouw man vrouw man vrouw man vrouw 20 week maand 3 maanden jaar 0.97 3.80 11.01 21.77 43 53 0.99 3.88 11.24 22.22 44.43 1.91 7.48 21.67 42.86 85.72 1.95 7.64 22.13 43.76 87.51 2.85 11.16 32.34 63.95 127.90 2.91 11.40 33.02 65.30 130.59 3.79 14.84 43.- 85.04 170.08 3.87 15.16 43.91 86.84 173.67 30 week maand 3 maanden '/z Jaar jaar 1.71 6.70 19.40 38.37 76.74 1.76 6.90 19.97 39.49 78.98 3.37 13.20 38.24 75.62 151.23 3.47 13.59 39.37 77.86 155.72 5 03 19.70 57.07 112.87 225 73 5.18 20.28 58.77 116 23 232 46 6.69 26 20 75.90 150.11 300.22 6.89 26 98 78 17 154 60 309.10 40 week maand 3 maanden 2 Jaar •jaar 3»58 14.02 40 62 80.J3 160.66 3.72 14.57 42.21 83.47 166.94 7.09 27.76 80.44 159 09 318.17 7.37 28.86 83.62 165.87 330.73 10.59 41.46 120.15 237.62 475.23 11.01 43.11 124.91 247.04 494.08 14 10 55.21 159.97 316.37 635.74 14.66 57-40 166 32 328.94 657.87 T3 Termijn Ingaande op 60-jarigen leeftijd. <v betaling Premie voor een rente per week van per: f 5 9 f 10,- f 15,- f 20,- man vrouw man vrouw man vrouw man vrouw 20 week maand 3 maanden 7z jaar jaar 0.64 2.81 7.27 14 36 28.72 0.66 2.59 7.49 14 81 29.62 1.24 4.86 1407 27 83 55 65 1.28 5 02 14.53 28.72 57.44 1.85 7 25 20 99 41.51 83.i'2 i.91 7.48 21.67 42.86 85 72 2.45 9 60 27 80 54.98 109.95 2.53 9.91 28 71 56 77 113.54 30 week maand 3 maanden V2jaar jaar 106 4.15 12.03 23.79 4T.57 1.11 4.35 12.60 24 91 49.82 2.07 8 11 46.45 92.90 2.17 8 50 24.62 48.69 97 38 3.09 12.10 35.06 69.34 138.67 3.24 12.69 36 76 72 70 14540 4.10 16.C6 46 52 •2. 183 99 4.30 16.84 48.79 96 49 192.97 40 week maand 3 maanden V2 jaar jaar 2.— 7.83 22.69 44.88 89.75 2.11 8.27 23.94 47.35 94.69 3.94 15.43 44 70 88.41 176.81 4.16 16.29 47.20 93 34 186.68 5.87 22.99 66.60 131.71 263 42 6.20 24.28 70 84 139.12 278.23 7.81 30 58 88 61 175.24 350.48 8.25 32 30 93 60 185 11 370.22 -d Termijn Ingaande op OS-jarigen leeftijd. V e betaling per: Premie voor een rente per week van: f 5,- f 11 f 15,- f 20,- man vrouw man vrouw man vrouw man vrouw 20 week maand 3 maanden Va jaar jaar 0 40 1.57 4 54 8.98 17.95 0.42 1.65 4.77 9.43 18.85 0.77 3.02 8.74 17.28 34.56 0.81 3.18 9.19 18 18 36.35 1.14 4.47 12 94 25.58 51.16 1.20 4.70 13 62 2693 53.85 1.51 5.92 17.14 33 89 67 77 1.59 6.23 18.04 35.68 71 36 30 week maand 3 maanden Va jaar jaar 0.65 2.55 7 38 14.59 29.17 0.69 2.71 7.83 15.49 30.97 1.25 4.90 14.19 28.05 56 10 1.33 5.21 15 09 29.85 59 69 1.86 7.29 21.11 41.74 83.47 1.98 7.76 22.47 44 43 88.86 2.46 9.64 27.91 55.20 110 40 2.62 10.26 29.73 58 79 117 58 40 week maand 3 maanden ',2 jaar jaar 1.14 4.47 12.94 25.58 51.16 1.21 4.74 13.73 27.15 54.30 2.21 8.66 25.08 49 59 99.18 2.36 9.24 26.78 52.96 105.91 3.2» 12.89 37.33 73.82 147.64 3.51 13.75 39.83 78.76 157.52 4.36 17.07 49.47 97.83 195.66 4.66 18.25 52.87 104.56 209.12 heil! Moeders, komt op voor Uwe kinderen! Laten wij samenwerken! Samenwerking en vertrouwen zijn machtiger bescherming dan haat, wantrouwen en geweld. Belegt vergaderingen in alle steden van het land. Wij bereiken thans vele vrouwen in het buitenland. Helpt mee met Uw kracht, Uw inzicht, Uw geld. Begin Mei zal een tweede openbare bij eenkomst gehouden worden in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Comité Vrouwen, wat doet gij! Heerengracht 40, Den Haag. Kosteloos ingevolge beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar, d.d. 8 Maart 1923. Heden den zestienden April 1900 drie en twintig ten verzoeke van Cornelia Blinkhoff, zonder be roep, wonende te Helder, domicilie kiezende te Alkmaar ten kantore van Mrs. A. J. M. Leesberg en H. A. J. M. Kusters, advocaten en procureurs aan den Kennemerstraatweg 17, van wie Mr. A. J. M. Leesberg door eischeresse tot procureur wordt gesteld en als zoodanig voor .haar in dit geding zal optreden, heb ik Gerard Simon Amoureus, deurwaarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, wonende aldaar, Aan Barmen Clazes Groen, laatst gewoond hebben de te Helder, doch thans afwezig en zonder be kende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de hoofddeur van de vergaderplaats der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar zullende gelijke aanplakking geschieden aan het huis der Gemeente te Helder, terwijl ge lijke afschriften door mij, deurwaarder, zijn over gegeven aan den E.A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door wien het oorspron kelijk van dit exploit met „gezien" is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in de „Heldersche Courant" en in de Nederland- sche Staatscourant. Beteckend: Een vonnis 29 Maart 1923 tussehen mijn requi- rante als eischeresse en gesignificeerde als ge daagde «joor de Arrondissements-Rechtbank ge wezen, en den gerequireerde gedagvaard: om op Donderdag den 6 September 1923, des voormiddags 11 uur, bij procureur,te verschijnen ter Openbare Burgerlijke Terechtzitting der Ar rondissements-Rechtbank te Alkmaar, alsdan en aldaar gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel, Ten einde: Aangezien eischeres 17 Mei 1906 te Helder is gehuwd met gedaagde; Aangezien gedaagde omstreeks April 1917 z'ine woonplaats heeft verlaten, zonder volmacht tot het waarnemen van zijn zaken gegeven of order op het beheer derzelven gesteld te hebben, en als stoker is uitgevaren met de stoomtrawler „Visch- jan" der N.V. Stoomtrawler Reederij te IJmuiden', Aangezien ter hoogte van Terschellinger Bank op 18 April 1917, 's morgens omstreeks acht uur, terwijl de bemanning de netten binnenhaalde, de stoomtrawler „Vischjan" tengevolge eener ont- ploffing in de lucht is gevlogen en de trawlers, die visschende vlak in de nabijheid het ongeluk zagen gebeuren, van boot noch bemanning iet' meer hebben kunnen vinden, terwijl ook later geen enkel bericht is binnen gekomen, waarvan van het aanwezen of overlijden van eenig lid bemanning zou -blijken; Aangezien er sinds voormelde gebeurtenis meer dan één jaar is verloopen; Aangezien eischeresse gedaagde na bekomen verlof blijkens het ten deze beteekende vonnis te vergeefs bij eerste openbare dagvaarding heeft doen oproepen en haar bij dat vonnis verlof verleend om gedaagde ten tweede male te do.ea dagvaarden, op welke oproeping in geval van r>iet verschijning van gedaagde er termen bestaan rechtsvermoeden van overlijden van gedaagde sinds 18 April 1917 uit te spreken en eischeresse verlof te verleenen tot het aangaan van een nieuw huwelijk; Mitsdien ten aangewezen dage in persoon 0 door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij-gebreke waarvan 't der Recht bank behage bij vonnis uit te spreken, dat er rechtsvermoeden van overlijden van gedaagde be staat, sinds 18 April 1917, en eischeresse verlof je verleenen tot het aangaan van een nieuw huwen) kosten rechtens. Gezien, get. G. S. AMOUREUS, de Officier van Justitie, get. onleesbaar. Gratis geregistreerd te Alkmaar, den zeventien den April 1900 drie en twintig, deel 54, folio recto vak 3 een blad geen renvooi. De Ontvanger, get. Kocb-

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 4