NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA DE RARE SIJS Hotel „DÉN"BURG", MAISON VAN ALPHEN, KIKKERKOPJES. Roomspritsen, Gemberbollen, Gevulde koeken. Vruchtengebakjes, Speciaal adres voor de bekende Eerste Blad. No. 5705 ZATERDAG 28 APRIL 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Poet-Girorekening No. 16066. BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Het politieke comité beraadslaagde over de Turksche aanspraken op het Italiaansche eiland Castellorizo. Rumbold merkte op, dat deze eisch. in strijd is met het toesluit der uitnoodigende mogendheden om geen discussie te voeren over nieuwe territoriale quaesties van zelf- s.andig karakter. Het eilaud Castellorizo, dat bewoond wordt door Grieken, kan door 'Iïirkije niet op grond van het Nationale Pact worden opgeëischt. Ismet pasja verklaarde, dat het eiland een integreerend deel van Anatolië uit maakt Montagna zeide, dat Italië dezen eisch zelfs niet in overweging kan nemen en ook generaal Pellé noemde den Turkschen eisch onaannemelijk. iBelde partijen bierven op het ingenomen standpunt staan, waarop de discussie werd gesloten- Het politieke oomité beraadslaagde even eens over de Turksche aanspraken op het eiland Ada Kala, gelegen in de Donau bij Orsova, op vele honderden kilometers af stand van het nieuwe Turkije. De Roemeensohe vertegenwoordiger gaf uiting aan de algemeene verbazing der ge delegeerden over dezen eisch, daar het el- land Ada Kala reeds sedert 1878 niet meer aan Turkije behoort. De vertegenwoordiger van Servië zeide, dat de bestemming van het eiland een zaak is, waar het nieuwe Turkije geheel buiten staat. Ismet pasja hield staande, dat het eiland niet had opgehouden Turksoh gebied te zijn en maakte voorbehoud omtrent de defini tieve bestemming, waarop de Roemeensche gedelegeerde repliceerde: Indien Turkije zich het desbetreffend artikel in het verdrag voorbehoudt, reserveeren wij voor ons het eiland. Ten aanzien van de conventie omtrent de Dardenellen gaf Ismet uiting aan de hoop, dat, wanneer net tijdstip van de onderteeke- ning van het verdrag met zijn hijvoegsels zou zijn aangebroken, de conferentie de sta ten aan de Zwarte Zee, in de eerste plaats Rusland, zou bijeenroepen. Drie successen voor de Turken. De Turksche delegatie te Lausanne deelde Donderdag aan de medewerkeT van het Hbl. te Lausanne mede, dat het resultaat van de vandaag gevoerde besprekingen in het eco nomisch oomité buitengewoon verheugend voor haar is, daar de Geallieerden op drie zeer belangrijke punten van de Turksche FEUILLETON. door ARNOLD BENNETT. Ten slotte stond een heer achter in de zaal op. „Ik wil niet beweren, dat ik een deskun dige in voetbalspel ben", zeide hij, „ofschoon ik het een prachtig spel acht, maar ik zou wel graag een paar woorden over de kwestie van nieuw bloed zeggen," Het gehoor rekte den hals uit, „Wil het raadslid Maohin misschien zoo goed zijn, om op de verhooging te komen?" stelde de burgemeester voor. En Denry stapte erop. Iedereen dacht: „Wat is hij van plan? Wat voert hij in het schild nu weer?" „Three cheers voor Machinl" riepen de menschen opgetogen. „Tot de orde!" zeide de burgemeester. Denry stond tegenover het gehoor. Hij was niet gewend aan een groot gehoor. Hij zeide: „Indien ik mij niet bedrieg is een van de grootste hedendaagsche voetballers in deze stad geboren." En stemmen bij de vleet Jmlkten: „Ja! Callear! Callearl De 'grootste midden-voor- speler in Engeland!" „Ja", zeide Denry. „Callaer is de man dien ik bedoel. Callaer heeft ons district, eischen hebben toegegeven, lo. dat het Duit- sche bezit door de Turken niet ten behoeve van de schadevergoedingen voor de Geal lieerden behoeft te worden geliquideerd; 2o. dat Angora de verdragen en ooncessies se dert den wapensiilstand door de regeering van den sultan aan de Geallieerden geschon ken, niet behoeft te erkennen; 3o. dat Tur kije geen cent oorlogsschadevergoeding of herstel behoeft te betalen. SYRIË. Ongerustheid onder de Franschen. De oorrespodent van de „Times" te Kaïro maakt melding van ongerustheid onder de Franschen in Syrië ten aanzien van de bedoelingen der Turken. Reizigers, die uit Syrië terugkomen, deelden mede dat de Kemalisten aan de noordgrens van Syrië troepen samentrekken en' dat een heele divisie te Payas, op tien mijl van <fe Syri sche grens is gelegerd. Twee divisies Sena- galeesche troepen zouden op het punt staan naar Syrië scheep te gaan ter versterking van de beztting van Alexandrette, welke op het oogenblik klein is. ENGELAND. Mijnongeluk. Vijf arbeiders gedood, twintig gewond. Er had een ernstig ongeluk plaats in een kolenmijn nabij Llanelly. Toen de ochtend ploeg na den arbeid in trams naar boven ging, brak de tramkoppeling, waardoor de trams op de helling terugliepen. Vijf arbei ders werden gedood, twintig gewond. DE ZUIDERZEEWERKEN. Aan het driemaandelijksch bericht betref fende de Zuiderzeewrerken, verschenen in April, ontleenen wij het volgende: Aanleg van een beschermings- dijk om het terrein bestemd voor den bouw van sluizen beoosten Wieringen. Met den aanleg van een beschermingsdijk om het, terrein bestemd voor dien bouw van sluizen beoosten Wieringen werd voor zoo veel de weersgesteldheid zulks toeliet voort gegaan. De noordwestelijke en de noordoostelijke dijk van Afdeeling I kwamen geheel gereed. Met het opruimen van de tijdelijke winter- voorzlening op het binnenbeloop dezer dij ken werd aangevangen. Het storten van grond onder water voor de dijken van Afdeeling n kwam gereed, in verband waarmede de grootste op het werk aanwezige baggermolen werd weggevoerd- De verbindlngsdijk, aansluitende tegen den bestaanden Htonteldijk langs de oostzijde van Wieringen, zoomede ae ten noorden daartegen aansluitende terrelmsophooging kwamen nagenoeg gereed. Afwatering»- en scheepvaart kanaal in verband met de afslui ting van het Amsteldlep. Met den aanleg van een gedeelte ter leng te van 2200 Meter van dit afwaterings- en scheepvaartkanaal werd, zoodra het Amstel dlep en de haven te Van Ewijckssluis vrij van Ijs waren, eén begin gemaakt. Een aanvang werd gemaakt met het ba: eren van de tijdelijke toegangsgeul uit de aven te Van Ewijckssluis naar het aan te leggen kanaalvak en van eene ligplaats voor den bakkonzulger. De uitkomende specie werd voorloopig door middel van ondtrlos- sors in het diepe gedeelte van het Amstel dlep bezuiden den beteugelingsdam gestort; het ligt echter in de bedoeling om zoodra de persleidingen welker aanleg aangevangen werkwaardig zijn, de erae specie zooveel mogelijk door den bak enzuiger te doen verwerken in de te maken dijken- Daarbij zal de voor dijksaanleg niet wat jammer 'is voor ons district, verlaten toen hij negentien was en is naar Llverpool gegaan. En pas nadat hij vertrokken was, werdén zijn verbazingwekkende bekwaam heden opgemerkt. Het ls niet te veel gozeg dat hij het fortuin van Llverpool City g maakt heeft. En ik geloof, dat het een feit is, dat hij in drie seizoenen meer doelpun ten gemaakt heeft dan eenig ander speler van den Bond ooit gedaan heeft. Toen heeft York Country, dat verleden jaar in het ge drang was gekomen, hem van Llverpool gekocht voor een hoogen prijs, en, zooals iedereen weet, brak Callaer zijn been ln den eersten wedstrijd dien hij voor zijn nieuwe club speelde. Dat is toevallig de ondergang geworden van de olnb van York, die nu plotseling bankroet is (wat wij gelukkig niet zijn) en die haar spelers opruimt. Heer en, ik zeg dat Callear naar z'n geboortestad terug moet komen. Hij is beter dan hij ooit ge weest, en de plaats waar hij thuis hoort, is zijn geboortestad." Luide toejuichingen. „Als aanvoerder en midden-voorwaarts van de club van de Moeder der Vijf Steden, zou hij een ontzaglijke aanwinst en aantrek kelijkheid zijn en hij' zou ons ter overwin ning leiden." Hernieuwde toejuichingen. „En hoe", vroeg het raadslid Barlow, nij dig opspringende, „moeten wij hem in zijn dierbare geboortestad terug krijgen? Het raadslid Maohin erkent, dat hij geen des kundige is in voetbalspel. Het zal vermoe delijk een nieuwtje voorhem zijn, dat Aston Villa aan York 700 heeft geboden om Cal lear uit te koopen, en zij vechten het nu bruikbare veenspeoie op den nieuwen zeedijk word wijl de bruikbare zand- aan te leggen dijkslichaai perst. Tot 1 April is (door den baggerd rond 29 000 M3. Ter plaatse waar de toei staand-en havendam en deij vangdam op het wad kruist, zijn deze dammen opgebroken, waarbij de afkomende matérialen voor later gebruik zijn opgeslagen- Met het maken van de een gedeelte van het tijd kanaal bij de Van Ewijcfc aangenomen door I. C. K< werd begonnen. Bij het opwerken van den noordwestelij ken dam in het BaJgkanaal traden herhaal delijk oppersingen van defo op den bodem van dit kanaal aanwezigen! modder op. Het gedeelte van het Balgkanaal teji zuidoosten van den genoemden dam wérd, éérst door af tapping van het water na ja- den polder en daarna door afmaling, drooggemaakt, waar na met het aanstorten van. den zuidoostelij ken dam in den droge werd aangevangen. •t wad benoorden weggeperst ter- kleispecie in het zal worden ge- elnen molen) ge- sgeul den be- idwerken voor jke verbindings- lluis, onderhands ïan te Vlieland, Baggerwerk in'de buiten-haven geul van de Van Ewijckssluis. Dit in het vorige Bericht vermelde werk, waarmede nog in December 1922 werd aan gevangen, werd krachtig voortgezet en op 6 Maart 1923 voltooid opgeleverd. Met inbe grip van eenig meer baggerwerk in verband met den aanleg van den na te noemen losstei- ger in de buitenhaven, werd in het geheel een hoeveelheid van 88176 M3. grond, geme ten in de middelen van vervoer, gebaggerd en met onderlossers in het Amsteldiep go- stort. Losstelger In de haven te Van EwiJcksluis. Een deel van de zet- en stortsteen, te ver werken bij den aanleg van het afwaterings- en saheepvaartkanaal tusschen Van Ewijck- sluis en Oostoever, zal in verband (met de plaatselijke gesteldheid in de haven te Van Ewijcksluis moeten worden aangevoerd, wat ook het geval is met het voor dat werk be- noodigde rijshout, en met een gedeelte der rijs- en steenmaterialen welke voor de in 1923 en 1924 uit te voeren afsluiting van het Amsteldiep noodig zullep zijn. Voor het lossen van al deze materialen was de langs de haven aanwezige aanleg steiger, behoorende aan den Anna Paulow- napolder, te klein en te zwak, waai om be sloten werd van Rijkswege een tijdelljken steiger in de haven te bouwen. Dit werk werd onderhands auubestoed en aangenomen door N. J. Poel te Wbrlngen voor f 8600. Ingezonden Mededeellng. Telefoon 55. CAFÉ RESTAURANT, Schitterend gelegen aan de haven. Vanuit de gezellig Ingeriohte Koffie en Eetzalen biedt het den bezoeker een aardig gezioht op de binnen varende oorlogsschepen, vissohers- vloot en de afvaart en aankomst der Texelsche boot Kamer met Ontbijt vanaf f2.50. Lunoh van 12—2 uur f 1.75. Diner van 5'7 uur f 2.60. Pension zeer billijk. Zondags van 6—7 uur RECLAME-MENU d f 1.50 p.p. Vergaderzalen disponibel. samen uit. Heeft een van de heeren lust om 800 neer te loggen om Callear voor Bursley to koopen?" zoldo hij schamper, „He wfi Jelui wel zeggen, dat stoommachi nes en de koning zelf Callear nlot in onze club zouden kunnen krijgen." „Bent u, beelamaal klaar?" vroeg Denry, op de verhooging staande. -elach, overstemd door oen gebriesoh van het raadslid Barlow, terwijl deze ging zitten. Denry verhief zijn stom. „Mijnheer Callear wilt u zoo goed zijn om naar voren te komen en ons allemaal een blik op u te gunnen?" De uitwerking van deze blijkbaar een voudige woorden ging elke uitwerkng te boven, die te voren verkregen was door de hoogst dravende welsprekendheid in deze zaal. Een jonge, blozende, onhandige reus met lange, ledematen.' en een klein lichaam klom de treden naar de verhooging op, waar Denry hem een stoel aanwees. Al de ware vereerders van het spel herkenden hem. En iedereen zeide tegen iedereen: „Gossie imassiel Hij is het, waarachtig. Het is Callear!" En een geweldige verbazing en verwachting van goed fortuin vulde de zaal. Het applaus barstte los, en ofschoon niemand wist wat de verschijning van Cal lear beteekende, hield het gejuich aan en groeide. „Goeie ouwe Callear!" De schorre kreten volgden elkaar op. „Goeie ouwe Machinl' „In elk geval", zeide Denry, toen de storm gedaan was, „hebben wij hem nu hier, zonder stoommachines of Zijne Majes teit. Willen de oommissarissen van de club hem aannemen?" Ingezonden mededeellng. DIJKSTRAAT 34, Telefoon 244. FILIALEN; KONINGSTRAAT 47, Telef. 215 en ZUIDSTRAAT 17, Telel.219. N.B. Wegens verbouwing zaj ons filiaal Koningstraat Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. GESLOTEN zijn. Bouw van een schqtsluis bil de KooJJ. Met het maken van een schutsluis met bijkomende werken aan de buitenzijde van den Balgdijk, bij De Kooij onder de ge meente Helder werd een aanVang gemaakt. Deze schutsluis, welke moet dienen ter verkrijging van een scheepvaartverbinding tusschen het langs den Balgdijk van deai Anna-Paulownapoijder aan te leggen afwate rings en Scheepvaartkanaal en het Noord- hollandsch kanaal, en waarvan de hoofd afmetingen zijn vermeld in het vorige Be richt, wordt gebouwd op dé langs de buiten zijde van den Koegnaszeed'jjk aanwezige, aan het Rijk behoorende, schor- of kweldergron- den, die hiertoe door het Domeinbestuur ter beschikking zjjin gesteld. Het maken van de voorhavens ter weers zijden van de sluis, in verband waarmede ook het pontveer van de gemeente Anna- Pauwlona over het Noordhollandsch kanaal bjj De Kooi verplaatst zal moeten worden is niet in het bovengenoemde bestek opgeno men, en zal later afzonderlijk worden uit besteed. De opgaande muren dier sluishoofden wor den gemaakt van stampbetom. De schutkolkmiuren worden, evenals die muren der sluishoofden, afgedekt met dek- zerken van graniet, aan de achterzijde ge steund door doorgaande handen van gewa pend beton. De sluisdeuren worden, ook met het oog op de omstandigheid dat de sluis nog go- durende e enige Jaren het zeewater zal heb ben te keeren, gemaakt van groenharthout. De vulling en lediging van de schutkolk zal plaats vinden door schuiven in de deuren. Daar verwaoht wordt dat het scheepvaart verkeer door de sluis, zoolang althans de Wieringermeor niet zal zijn ingedijkt en drooggemaakt, geen grooten omvang zal verkrijgen, wordt er voorshands op gere kend dat de-sluisdeuren uit de hand zullen worden bewogen, door middel van heugelr stangen met tandradoverbrenging. Voor zoo ver deze heugelstangen achter de sluishoof den uitsteken komen zij te dragen op con soles van gewapend beton. Bij de construc tie der sluis is er intusschen op gerekend dat eventueel later zonder bezwaar kelders kunr nen worden aangebracht voor de opstelling van electrische bewegingslnrkhtingen. Over het hooge buitensluishoofd wordt een beweegbare brug aangebracht, over welke het verkeer zal moeten plaats hebben tus schen den Anna Paulowmapollder en het in te dijken terrein tussohen den Koegraszeedijk en het nieuwe afwateringskanaal. De brug wordt een dubbele baeoulebrug, waarvan de onderbouw in bestek No, 7 Z. W, is opgeno men en de bovenbouw later afzonderlijk zal worden uitbesteed. In verband inet de hooge liggen dér brug zal een gedeelte van de schepen onder de gesloten brug door kun nen varen. Daar de sohutsluis wordt gebouwd aam de „Eu hoe moet het met het ultkoopen?" vroeg het raadslid Barlow. „Zoudt u hem willen aannemen en een seizoen met hem de proef willen nemen, als u hem voor niets kunt krijgen?" hernam Denry. Het raadslid Barlow wist altijd wat hij wilde en was nooit bevreesd, om andere mensohen in die wetenschap to laten deelen. „Ja", zeide hij. „Dan zal ik zorgen dat hij voor niets aan u overgedaan wordt." „Maar hoe moet het dan met York?" „Ik heb de zaak met York voorloopig in orde gebracht", zeide Denry. „Dat is mijn zaak. Ik 'ben vandaag uit York teruggeko men. Laat dat alles aan mij over. Onze stad heeft vele weldoeners gehad, die veel be langrijker waren dan lk. Maar ik zal op deze oorspronkelijkheid aanspraak kunnen maken: ik ben de eerste die een levenden man aan de stad cadeau doet. Heeren mijnheer de burgemeester ik neem de vrijheid om three cheers te vragen voor den grootsten midden-voorwaarts in Engeland, onzen stadgenoot." 'Het tooneel was, zooals de Signal zeide, eenig. En in de Sports Club en de andere socië teiten zeiden de menschen naderhand tegen elkaar: „Niemand dan hij zou op 'het Idee gekomen zijn om Callear expres mee te brengen en hem op het platform te vertoo- nen.Dat heeft meer dan een duppie gekost 1" Twee dagen later verscheen in de Signal een ingezonden stuk (geteekend Fiat Justi- tia), het denkbeeld opperende, dat Denry, zeezijde van dén Balgd"k en den Koegras- zeedijk, moet de bouwplaats door een, om ringd am 'tegen eventueelen stormvloed wor den beschermd. Deze dam verkrijgt een kruinshoogte van 3.50 M. -f N. A. P. Het eerste gedeelte, even wijdig aan den Balgdijk, dat na de voltooiing der riuis deel blijft uitmaken van den om te leggen Koegraszeedijk, verkrijgt een buiten en binnenbeloop van 3 op 1 en een kruin ter breedte van 3 M. Het tweede gedeelte, lood recht op den/ Balgdijk, verkrijgt een buiten berm van 2 M. op een hoogte van 1.40 tot 1.60. N. A. P. met beloopen daarboven en beneden van l1/, op 1; het binnenbeloop wordt 2 op 1, terwijl de kruin eene breedte van 1.50 M. verkrijgt. De ringdam wordt gemaakt met den uit de ontgraving voor den sluisput voortkomenden grond (zand en sterk slibhoudende klei) en wordt afgedekt met een laag van den op het terrein aanwezige schorgrond. Het buitenbeloop van den dam, uitgezon derd de buitenberm van het tweede gedeelte, wordt tot op de hoogte van 2.50 M. -f- N. A. P. verdedigd met rijsbeslag, bezwaard met stortsteen. Het bovengedeelte van het buL tenbeloop, de kruin en de buitenberm wor den verdedigd met een winterkrammat. Langs den teen van 't buitenbeloop wordt een 0.60 M. dikke kleikist aangebracht, voor het eerste gedeelte van den dam reikend tot 1 M. N. A. P„ en voor het tweede gedeelte tot 0.80 M. N. A. P., terwijl de teen nog ver sterkt wordt met een rij perkoenpalen. Met het maken van den omringdam en het Ingebonden MededeeHng. Er sgn tweo manieren om uit te maken, of eg swakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke tweede Cao* urine- kenteekenen, on ondersoek. Ais hoofdpiJn^renuwaohUgheid, vermoeidheid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt. let dan op uw urine. Sla echt op verschijnselen als do volgonde: te veelvuldige of te weinige aandrang tot urineersn, te groote of te kleine hoeveel heden, te donkere of te lichte kleur, bran derig en pijnlijk gevoel bij da looiing, on aangename reuk, zanderig, gruisaohtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken te wijten zijn, imaar als de ver schijnselen blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarioo- zing kan noodlottig worden. ïWeris Rugpijn Nieren Pillen verbete ren en regelen de urine, helpen en verster ken zwakke nieren en verdrijven zoodoende rugpijn, duizeligheid, rheumntisohe pijnen, zenuwachtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben dulzende nierlijders voor goed genezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist- kon 1.75 per doos. (86) voortdurend terugkeerende zakon om kern conigszlns te toeloonen voor 2ijn burgerzin, do volgende burgemeester van Bursley moest worden, in plaats van wijlen nlderman Bloor. Daarin werd betoogd, dat hij een magnifiek burgemeester zou zij u, de soort van burgemeester, die de oude stad noodig had, om haar wakker te schudden. Eö ook werd er in het licht gesteld, dat Denry de Jonigste burgemeester zou zijn, dien Bursley ooit gehad had, en waarschijn lijk de jongste burgemeester in Engeland in dat jaar. Dit denkbeeld palmde de stad in. De stad maakte uit, dat zij gaarne den jon'g- sten burgemeester zou hebben, dien zij ooit gehad' had en vermoedelijk den Jongsten burgemeester van Engeland ln dat jaar. De Signal nam. dozijnen ingezonden stukken op over het onderwerp. Toen de raad bijeen kwam, meer officieus dan officieel, om een oppersten magistraat te kiezen inplaats van den gestorven alderman, betoogden ver scheidene raadsleden, dat wat Bursley noo dig had een jong en populair burgemeester was. en En het eind was, dat het raadslid Barlow voor een jaar opzij werd gezet. Toen de keus bekend werd, zeide de heele stad: „Nu zullen wij een burgemeester van je welste krijgen, daar kun je zeker van zijn!" En Denry zeide tegen Nellie: „Je zult hurgemeestersohe worden van den jongsten burgemeester enz., kindje. En dat heeft mij gekost, met mijn hotel en de reis mee, de somma van achthonderd elf pond zes shil lings en zeven stuivers." Slot volgt. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldereche Courant f 1.50; fr. p. p. binnenland 12.—, Ned. O. en W. Indiö p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57», f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 lx>s»e nummers der Courant 4 et.; fr. p. p. 6 ct. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). W i n t e r t d. Maan Zon Hoogwater April op: oud.: op: ond.: v.m.m.m.: Zondag 29 a. 5.80 m. 4.08 4.36 7.18 7.13 7.84 Maand. 30 Mei Dinsdag 1 8.15 Woensd. 2 9.31 Dond.d. 3 1U.89 Vrydag 4 11.37 /.ateru. 5 12. 6.53 4.37 4.34 7.20 8.05 8.26 5.12 4.32 7 22 8.54 9.13 5.51 4.30 7.23 9 83 10.— 6.37 1.28 7^25 10.21 10.46 7.30 4.27 7.27 11.03 11.32 8.30 4 25 7 29 11.47 0.— Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 28 April7.-17 uur, Zondag 29 7.48 Maandag 30 7 50 61) ADVERTENTIENs 20 ct p. ree«l (galjard). Ingwz. meded. (kolombreedte ale redaction. tiket) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct, elke regel meer 10 ct. bij voorultbétallng (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewljsno. 4 ot.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1