NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Terug in het leven. Eerste Blad. J. HEIJLOO, v/h. FILBRI, Alle glazen worden hier direct vervaardigd. HEERENCOSTUMES No. 5710 WOENSDAG 9 MEI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Donderdag 10 Meiuur' 'Vrijdag 11ö'09 buitenland. het duitsche aanbod. Berlijn 8 Mei. Ondanks de teleurstelling, door het'afwijzende antwoord van Frankrijk en België gewekt, blijft de hoop bestaan, dat nieuwe onderhandelingen mogelijk zullen blij ken. indien daartoe de medewerking van En geland en Amerika -zou kunnen worden ver kregen. Men acht n.1. een voor Frankrijk gun stiger aanbieding mogelijk indien de Ver. Sta ten er toe te bewegen waren, de oorlogsschul den van Frankrijk ten laste van Duitschland te brengen, welke Duitschland dan aan de Ver. Staten over een langen termijn tegen behoor lijke rente zou terug betalen. Te Parijs wekt Curzon's houding jegens Duitschland wantrouwen. Wel moet hij het Duitsche aanbod in beginsel afwijzen, maar als uitgangspunt, niet als basis, kan ze hem tot verdere besprekingen dienen. Aldus zou hij de Fransche regeering in een pijnlijk parket brengen. Te Parijs wenscht men, dat Curzon voor- loopig de deur voor onderhandelingen sluit, daar Duitschland in het andere geval in zijn antwoord voedsel voor een nieuw verzet tegen Frankrijk en België zou vinden. Daarmee, al dus redeneert men hier, moet het in de eerste plaats ophouden. Of het, als mogelijk gevolg van de aanstaande Britsche nota, misschien enkele milliarden meer als vergoeding aanbiedt, doet minder er toe. Qenève, 8 Mei. In Volkenbondskringen te Genève heerscbt' de opvatting, dat het mo gelijk zou zijn een uitweg uit het Euopeesche dilemma te vinden door de exploitatie van de spoorwegen in het Rijnland op te dragen aan een internationale commissie. Daardoor zou een einde worden gemaakt aan de vrees -van Frankrijk, dat deze spoorwegen voor militaire doeleinden ingericht zouden kunnen worden, terwijl aan den anderen kant een bron van ont vangsten zou worden geopend, waarvan ook een deel aan Frankrijk ten goede zou kunnen komen. Een voorstel in dezen zin is reeds spoedig na den oorlog door de Kamer van Koophandel te Belfort gedaan, doch om redenen van binnenlandsche politiek is daarvan niets gekomen. Volgens sommigen zou een ander plan in deze richting uitgewerkt zijn door dun staf van de Engelsche troepen te Keulen, die het ook aan de Engelsche regeering voorlegde. Dit plan moet ook door het Fransche ministerie van verkeerswezen zijn bestudeerd. Ook in don Elzas is men voor dit plan, aangezien de spoor wegen van den Elzas daardoor aansluiting op die van het Rijnland zouden krijgen. uit biet bezette gebied. Het Krupp-proces. Het vonnis. Werden, 8 Mei. Na een beraadslaging, die meer dan twee uur duurde, werd tegen zes uur de uitspraak bekend' gemaakt Krupp v. Bohlen u. Halbach wordt veroor deeld tot 16 jaar gevangenisstraf en 100 mll- lioen mark boete; directeur Bruhn tot 10 Jaar gevangenisstraf en 100 millioen mark boete; directeur Hartwig tot 16 jaar gevan genisstraf en 100 millioen mark boete; direc teur Oesterlen tot 16 jaar gevangenisstraf en FEUILLETON. Naar het Engelsch van William Looke. Voor Nederland bewerkt door 4) W. J. A. Roldanus Jr. „Misschien ia het heel goed, dat Je erover begonnen bent, beste jongen. Jij en ik zijn 'beiden volwassen en kunnen openhartig over de dingen spreken en sommige din gen', waarover mensohen gewoonlijk niet praten, zijn dikwijls van het hoogste belang voor hun eigen leven en dat van anderen. Ik heb je vóór je geboorte niet gekend en je vader ook niet. En hij telt in de eerste plaats. Als hij je gekend had, zou hij nooit je moeder verlaten hebben, om.... Neen, noen! Hij zou een andere manier gevonden hebben, hij had haar niet kunnen verlaten. Hef is ongelooflijk. Ik ken al (het sterke en mooie en edele in hem." „Lieve God," zeide de jonge man, „wat moet u veel van hem hebben gehouden!" „Zonder hem lief te hebben zou de groot ste domkop zijn eerlijkheid gezien hebben. Zoo iemand was hij." „Vertel me," zeide hij, „al de kleine dwaasheden, die u zidh van hem kunt her inneren." En nogmaals legde hij haar uit waarom hij zoo graag alles weten wilde. Hij was altijd een eenzame jongen geweest, die niemand had, met wien hij sympathiseeren kon, een intellectueel Ismaëljet wanneer een onmerkbare hartstocht voor ^wiskunde 100 millioen mark boete; directeur Schöffer tot 20 jaar gevangenisstraf en 100 millioen mark boete; directeur Baur tot 20 jaar ge vangenisstraf en 100 millioen mark boete; directeur Schröppjer tot 20 jaar gevangenis straf en 100 millioen mark boete; directeur Guntz tot 20 jaar gevangenisstraf en 100 millioen mark boete, die beklaagde bedrijfs leider Gross tot 10 jaar gevangenisstraf en 60 millioen mark boete; het lid van den be- drijfsraad Mliller tot zes maanden gevange- nistraf. Van de 23 schuldvragen werden er 21 met Ja" beantwoord. De beklaagden werden zoowel schuldig verklaard! aan het smeden van een complot als van verstoring der openbare orde. De veroordeeling geschiedde bij alle be klaagden met algemeene stemmen, met uit zondering van Krupp en directeur Bruhn, die met drie tegen twee stemmen werden veroordeeld. Mtlller werd van de beschuldiging in zake het complot met drie tegen twee stemmen vrijgesproken en slechts wegens verstoring der openbare orde tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. Het publiek hoorde de uitspraak onder dqodsche stilte aan. De veroordeelden werden onmiddellijk naar de gevangenis overgebracht. Dé verdediging zal tegen het vonnis revi sie aanteekenen, welke aanvraag vermoede lijk op 18 Mei door den krijgsraad' te Dussel- dorf zal worden behandeld. DUITSCHLAND. Oproer ln een gevangenis. Berlijn, 8 Mei In de Brandeoburgsche strafgevangenis Is gisteravond! 11 uur een opstand onder de gevangenen uitgebroken. Zij waren sedert eenigen tijd ontvreden over de voeding. Gisteren verzochten zij den di recteur vrijheid om te rooken, te lezen, om zich levensmiddelen te doen toezenden, ver hooging van het arbeidsloon tot 1000 mark per dag en een aanzienlijke verbetering der verpleging. Toen deze eischen van de hand weiden gewezen, brak om 11 uur de opstand uit. De gevangenen pleegden vlug overleg en onmiddellijk begon een geweldig tumult en gebrul, zij sloegen meubels en ruiten kapot, poogden een gat in een muur te maken en wierpen de bedden en tafels door de ramen op de binnenplaats. Een aantal gevangenen klommen daarop naar boven en begonnen het dak van de gevangenis te verwijderen De beambten waren tegenover de ca. 700 gevangenen volkomen machteloos en eerst wen politie-versterking was aangekomen, konden de omliggende straten worden afge zet. Tevens weid den ganschen nacht het dak der gevangenis, waarin de gevangenen een gat hadden gemaakt, onder geweervuur gehouden. Een man werd daarbij getroffen. Hedenmorgen was die toestand in zooverre verbeterd, dat voor een uitbraak der gevan genen niet meer gevreesd behoefde te wor den. In de slaapzaal hebben 600 gevangenen zich gebarricadeerd en het zal niet gemak kelijk zijn, ze weder naar hun cellen terug te nrengen. Hbl. ENGELAND. Een nota aan de Sowjet-regeerlng. De Britsche agent te Moskou heeft Dinsdag aan de Sovjet regeering een nota overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen de schen ding van de tusschen Engeland en Rusland gesloten handelsovereenkomst. Hierin was o. a. bepaald, dat Moskou de propaganda in Britsche gebieden en koloniën zou stop zetten. Dit is niet geschied; integendeel worden talrijke be wijzen van verhoogde activiteit der sovjet agenten opgesomd. Verder wordt in de nota protest aangetee- kend tegen het optreden tegen de Engelsche trawlers aan de Moermankust In de nota wor den door de Britsche regeering drie verzoeken gedaan betreffende: le. Daden en verzekerin gen door de sovjetregeering betreffende pro paganda en vijandig optreden; 2o. erkenning Ingezonden Mededeeling. en 'een algemeen soort verlangen om allerlei problemen van menschelijken zoowel als goddelijken aard op te lossen intellectueel genoemd mocht worden in de ban gedaan door de materialistische, dogmatische, slechts aan geld denkend1 Woodootts, om zijn vermetele Idiosyncrasieën steeds weer verge leken bij zijn schandelijken vader. Te ver wonderen was het dus niet, dat hij een soort eeredienst had opgebouwd voor het eenige wezen, dat misschien Iets voor hem gevoeld zou hebben. En thans dit was de heerlijk ste dag van zijn leven. Al zijn droomen wa ren werkelijkheid geworden. Neen, hij was geen sentimenteels dwaas, verzekerde hij nogmaals. Als er één waanzinnig dwaalbe grip was, dat de moderne levensbeshouwing uit elkaar deed springen, dan was het dat, volgens hetwelk een kind zijn ouders dank baar zijn moest, omdat zij hem in die idiote wereld geschopt hadden. De eenige fatsoen lijke houding, die ouders tegenover hun kinderen tonden aannemen, was een hou ding van diep schuldbesef. Maar per slot van rekening kon een verwaasloosd men- schelijk atoom met begrip en emoties toch niet door het leven gaan zonder zijn voel hoorns uit te steken naar een soort sympa thie en medeleven. Hij moest iets van Zich zelf Zichzelf met een' hoofdletter te danken hebben aan degenen, die hem ver- wékt hadden. En zoodoende was het, toen zij hem trachtten in te prenten', dat hij in geestelijk (of volgens hun denkwijze ongees telijk) opzicht het evenbeeld van zijn vader was, niet meer dan natuurlijk, dat hij die voelhoorns uitstak naar zijn vader, dien hij niet kende; vooral nadat hij later gehoord had welk een 'groot man zijn vader was. Ja, Opticien - Hoofdgracht 73. van aansprakelijkheid door de sovjetregeering en een verbintenis om compensatie te betalen! in het geval van Britsche onderdanen en Brit- i sche schepen; 3e. ondubbelzinnige terugfieming van twee mededeelingen geteekend door Wein- slein nopens Britsche vertoogen inzake gods dienstvervolgingen. Als niet binnen tien dagen na ontvangst van bovenstaande mededeeling de sovjet-regeering op zich genomen heeft om volledig en onvoor waardelijk te voldoen aan de daarin vervatte verzoeken, zal de Britsche regeering erkennen, dat de sovjetregeering niet wenscht, dat de be staand© betrekkingen met haar worden ge handhaafd'. In dat geval zal de Britsche regee ring harerzijds met het oog op de voor de hand liggende schending der handelsovereenkomst door de sovjetregeering, zichzelf onmiddellijk ontslagen rekenen van de verplichtingen dier overeenkomst in overeenstemming met de be palingen nopens hare beëindiging. IERLAND. Een aanval op het huls van lord French. Rebellen hebben op een avond aan het eind der vorige week een aanval gedaan op oen* aan den graaf van Yperen (lord French) toebehoorend huis te Hollybrook, in het Zui den van Sllgo, en door geweervuur veel schade aan de kostbare meubelen toege bracht. De bezetting joeg de aanvaller op de vlucht BELGIE. Kamerdebat over de spoorwegstaking. Brussel, 8 Hed. Vanmiddag om 2 uur opende Brunet de Kamervergadering, waar in het stakingsdebat aan de orde zou komen. Alle tribunes waren staappvoL In de Leuven- sche straat stonden nog wel eens duizend lie den, die binnen geen olaats meer konden vinden. De socialisten Hubin en' Dujaydln hielden een langdurig pleidooi voor een ver hooging van de bezoldiging van hot staats- personeel, welks eischen zij ten volle onder schreven. Neujean, de minister van spoorwegen en posterijen nam vervolgens het woord en ver klaarde, dat hij bleef bij wat hij reeds ge zegd had, n.1. dat de regeering bereid is de positie van het personeel te overwegen, doch dat de stand van 's lands middelen niet toe laat onverwijld de mogelijkheid van inwilli ging der gestelde eischen in te willigen. CHINA. De treinroof ln SJantoeng. Peking, 18 Mei. De roovers, die den ex- prestrein PoekowTientsin aanvielen, maak ten deel uit van een 4000 man sterke roo- versbende, welke in de naburige bergen een versterkte schuilplaats hebben. De roovers verwijderden de rails, maar de machinist remde tijdig, zoodat slechts twee wagens ont spoorden. De vrijgelaten reizigers, die te Tientsin aankwamen, deelden mede dat de roovers het vuur openden voordat de trein ontspoorde. Toen de trein stopte, beklommen de aanvoerders den trein en beroofden, de reizigers van al hun kostbaarheden. Zü keer den terug drie keer naar de rijtuigen. Na 2 uur trokken de roovers terug. Zi| voerden de passagiers im. slaapkleeding met zich mede en dwongen hen myien lang barre voets over een oneffen terrein te gaan. Eeni ge pasagleiis ontsnapten in de duisternis. De heusch, hij beschouwde dezen dag als de wonderbaarlijkste van zijn leven. Hij zou er graag zijn tweeden voet voor gegeven heb ben. „Er is nog iets," zeide hij. „Indertijd heb ik in een oud boek brokstukken van zijn handschrift igevonden. Ik begon te ooplee- ren, speciaal zijn handteekening. Zoo iets echt idioots van een kwajongen. En nou kan ik precies zoo schrijven als hij. Kijk maar!" Hij schreef een paar woorden en zijn handteekening. Zij schrok. Hej) was een boodschap van de dooden. Hij lachte. „Ziet u," zoo ging hij voort, „het is zoo heerlijk eindelijk zekerheid te hebben, dat de Familie het leelijk aan bet verkeerde eind had en dat mijn eigen instinct altijd juist is geweest." Hij bad dit alles gezegd met een heftig heid, die zij zioh zoo goed van vroeger her innerde. En zij had hem terwille van die herinneringen en in de hoop, dat hij er niet verder naar vragen zou, laten uitspreken. Maar hij kwam erop terug. „Een volgenden keer," antwoordde zij. „Die dingen' kunnen niet allemaal tegelijk uit het verleden opgehaald worden. We zul len nog dikwijls genoeg kunnen praten tot je nieuwe voet komt." „U zult toch nog dikwijls met' mij komen praten?" n„ „Waarom zou je daaraan twijfelen? „Dat weet ik zelf niet. Neean me niet 'kwa lijk, dat ik het vroeg het ligt niet in mijn bedoeling, om onbeschoft te zijn, maar vrou wen zijn soms zoo vreemd." Zij glimlachte door de wijsheid van haar ouderen leeftijd zijn openhartigheid had de ontwapenende bekeuring van die van een roovers voerden alle postzaken en bagage Het.aantal passagiers bedroeg 71, waar onder 81 vreemdelingen. Volgens de laatste berichten zijn 10 vreem delingen en 20 Chineezen in veiligheid. Elf vrijgelatenen, die te Tientsin zijn aangeko men, zijn meerendeels vrouwen. Een later bericht uit Shanghai zegt dat de postzakken ongeschonden te Peking zijn aangekomen. Amerika dreigt met gewapende interventie. Washington, 8 Mei. Naar aanleiding van den treinroof in de provincie Sjantoeng, waarvan verscheidene Amerikanen heit slachtoffer zijn geworden, deelde de minis ter van oorlog mede, dat het departement van oorlog gereed.1 is met een gewapende macht de beslissingen, door het departement van buitenland sche zaken of den cez anten- ra ad te Peking te nemen, af te dwingen. De toestand, door den treinroof ontstaan wordt hier ernstig geacht en de verstandhouding tusschen Amerika en China bedreigd. Naar verluidt hoeft de Amerikaansche gezant te Peking, de heer Shertman, op eigen verant woordelijkheid niet-formeel bij de Chinee- sche regeering om opheldering gevraagd, terwijl wordt verwacht, dat de regeering hem zal opdragen, de strenge gedragslijn te vol gen, teneinde de gevangenen ongedeerd vrij te krijgen. De Etna ln werking. Uit Catania (Sicilië) wordt een nieuwe uit barsting van'de „Etna" gemeld. Sinds ver leden week Woensdag süroomen in Zuid westelijke richting lava-massa's van verschei dene meters breedte uit den vuloaan. De lava stroomt met een snelheid van ongeveer 6 K.M. per dag. De krater van de „Etna" slin gert onder groot gedruisch steenen naar bo ven, welke echter steeds weder in den krater terugvallen. Er bestaat geen onmiddellijk ge vaar voor de bewoners van de omstreken. Scheepsrampen. De driemaster Raymond, van Fécamp, is den 24en April ip een ijsberg gestooten èn vergaan. Van de 80 toppen der bemanning zijn er 28 gered door den stooinschoener Oa- riooa van St Malo en te St. Plerre aan wal gezet. Men heeft nog hoop, dat de overige 8 opvarenden door een ander schip gered zijn. Reuter meldt uit Colombo dat het stoom schip Ohara van dé Britsch-Indische Stoom- vaartlijn schipbreuk geleden heeft tusschen Calcutta en Rangoom. Het schip is een vol ledig wrak en alle opvarenden rijn waar schijnlijk omgekomen. De schipbreuk wordt toegeschreven aan den hevigen cycloon, wel ke er de laatste dagen heeft gewoed. BINNENLAND. De Communistische Party. „De Tribune" meldt, dat het partijbestuur van de Communistische Party besloten heeft de heeren J. de Kadt, S. A. Eggink, 8. H. Delhaas, J. W. Jansen, J. W. L. M©y©r, W. S. van Reesema en E. Bouwman uit de party te royeeren. De royementen zijn uitgespro ken, omdat genoemde zeven personen „met den geroyeerde N. J. Colly een zoogenaamd Comité voor de Derde Internationale offi- clëel in de Partij tegen de Party hebben aan gekondigd. en geformeerd, welke Colly niet alleen een in alle lnstatles geroyeerde der Communistische Party is, maar tevens iemand die behalve tegen de Party ln het bijzonder, ook tegen de strijdende arbeiders beweging in het algemeen is opgetreden, zoo wel by den werkloozensteun als by de on- derwys-quaestie, en in meer andere geval len," kind. „Wat weet JU van vrouwen, Godfrey Baltazar?" Hij rimpelde zyn voorhoofd en streek zyh hand door zyn haar. „Niet veeL Trouwens welke man wel? Weet u wel," iging hy voort op den toon van een pionier van gedachten, „dat alle vrouwen het je bliksems lastig maken?" By die wooiidien begon zij hartelijk te la chen. „Is rij niet lief voor je?" „Zij wie o, ja. Hoe hebt u het gera den?*' „De wegen der Natuur verschillen mnnr heel weinig. En hoe staat het met. haar?" „O, alles zou in orde zyn, als myn broer er niet was „Je broer? O ja, dat is waar ook." Ze moest haar geheugen raadplegen. „Je moeder was weduwe, toen rij met je vader trouwde, en had toen één zoon." „Precies. Een jaar of acht ouder dan ik. Hy heet Leopold! Doom We hebben het nooit kunnen vinden samen. Ik heb myn heele le ven het land aan hem gehad; maar hij is een kraan van een soldaat, Majoor. Eervol ver meld. Maar de kerel is nog heelemaal heel en niet half kapot zooals ik." „En de dame?" „Dat zal ik u later wel eens vertellen als we nog eens praten. Op het oogenblik is het niets vergeleken by mi1n ontmoeting met u. Lieve hemel!" riep hij na een korte stilte uit. „Wat een grappige wereld is het toch." Hy stak zyn handen in zyn zak en strekte zijn beenen uit; de verminkte voet rustte op een der krukken. De midldagvrede van het beukenboschje omgaf hen in hun' beschou wing van die grappige wereld. Zy keek naar hem: jong, krachtig, vol van de verrukking van het physieke en intellectueele leven; het Ingezonden Mededeeling. Spotgoedkoope aanbieding! naar maat, prima blauw kamgaren, zuiVer wol. I. GRUNWALD, Keizerstraat 116 (boven). Broekhuys—Holdert. De heer W. Broekhuys seint de volgende verklaring uit Heerlen d.d. 8 Mei aan het korrespondentiebureau Vas Diaz: „Terugkomend van een buitenlandsche reis lees ik een verklaring van den heer Holdert en bevestig de tegenspraak van den heer Schröder. De heer Schrftder bezocht mij in opdracht van den heer Holdert te Montreux en bood my namens hem de „Telegraaf" en „De Courant" aan voor vier millioen gul den. Hij verzocht my, indien ik voor dien koop Iets voelde, te Parijs met den heer Holdert te toniereeren. Daar ik tot toepen voor dien prijs bereid was, heeft deze konferentie plaats gehad. De heer Holdert bevestigde toen de gegeven opdracht, docij. beweerde, dat hy voor genoemd bedrag alleen rijn aan- deelen wilde afstaan en hy met inbegrip van de aandeelen van mr. Hulsman het dubbele zou moeten vragen. Ziende, dat ik niet gene gen was hierop onmiddellijk in te gaan, gaf de heer Holdert te kennen, dat hy thans nog wilde overwegen of hy bedoelde bladen nog wenschte te verkoopen." De Inbraak ln het postkantoor te SteenwtJk. Gisteren zyn naby Veenlust aan den Coe- vorderstraatweg te Hoogeveen opgegraven een revolver, geldkist, tasschen, brandkast- sleutels, hoeveelheid postzegels, alles afkom stig van den inbraak in het postkantoor te Steenwyk. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 8 Mei. De interpellatle-Duys over Invoering van de ziekteverzekering wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehou den. Het ontwerp dienstweigering werd aange nomen met 62 tegen 2 stemmen (communis ten). Werkloozen. De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd: Is het den minister bekend, dat in Am sterdam en omliggende polders vele duizen den gesteunde werkloozen zijn, en in de om Amsterdam liggende polders buitenlandsche arbeiders te werk gesteld moeten worden, omdat Inlandsche werkkrachten zich niet beschikbaar stellen? Is de minister bereid te bevorderen, dat in Amsterdam de steun aan werkloozen op- houde, opdat zy het werk ln de genoemde omgeving van die stad opzoeken en aan, pakken? De zomertyd. De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van 'binnenlandsche za ken en landbouw de volgende vragen ge- steld: Kan de minister mededeelen, waarom, in afwyking van de 'gewoonte, het Koninkiyk besluit, waarby de datum van invoering van den zomertyd voor dit jaar is vastgesteld geen einddatum noemt? Is de minister bereid alsnog deze eind datum te noemen? Meent ook de minister niet, dat de eind datum zoo vroeg mogeiyk moet vallen, op-, dat de last van den zomertyd zoo kort moge- iyk dure? offer aan zyn land, van veel, dat dit physieke bestaan zoo belangrijk maakte, niet tellend; diep in zyn Engelsche ziel de goheele betee- kenis van zyn, doodsverachting verbergend; een zoon, waarop iedere moeder trotsch zou kunnen zyn. En tranen welden op in haar oogen by de gedachte aan wat mogelijk ge weest was. En haar 'geheele hart ging plot seling in een gnoote golf van ontroering naar hem uit, alsof zy haar eigen zoon gevonden had, en zy begon te huilen. Schuchter legde zy haar hand op zyn .schouder. „Beste jongen," zeide zy, „laten1 we om den band, die tusschen ons bestaat, goede vrien den zyn." Hy schrok by haar aanraking, nam zyn hand uit zyn zak en drukte de hare. „Vrienden! U bent een schat Het liefste in de wereld. U zult de eenige vrouw worden, die ik ooit heb hef gehad. Wat, huilt u? Haar vochtige oogen schitterden. „Ja, we zyn allemaal heel lastig, niet?" „U niet Heeiemaal niet" Hy kuste haar band en liet die los. „U bent aanbdddeiyk. Maar hoe moet ik u noemen?" „My noemen?" De vraag gaf haar een klei nen schok, „Je kan me by myn naam noe men, als je wilt wiamneer we alleen zyn Maroelle." „Prachtig-" riep hy. „De lang gevoelde behoefte. Ik heb al zoo razend veel Zusters gehad." zy stond op en (hielp hem om op te staan. „Ik hoop," zeide zy, „dat je de jongen zal blijven, die je zoo lang geweest bent." (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BLT VOORUITBETALING: Helderscbe Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indlê p. zoepoet f 2.60: W. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.678, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Losse nunimera der Courant 4 ot.; fr. p. p, 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIE N: S® ci p. regel (e&ljard). Ingez. meded. (kolombreedte als redactlon. tekst) 6C ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder ao. 10 ct. p. adv. extra)Bewijsno. 4 ot. Lloht op voor auto's en fietsen i Frankrijk, Engeland en Duitschland. De Volkenbond en het Fransch- DuitBche conflict. i WC". Direct geimporteeri uit Engeland

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1