Terug in het leven -GD PEEK S CLGPPENBURG NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Geen Fabrieksconfectie. Eerste Blad. J. HEIJLOO, v/h. FILBRI, He glazen worden hier direct vervaardigd. KLEDINGMAGAZIJNEN HELDER SCHAGEN. No. 5713 DONDERDAG 17 MEI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Poet-Gdrorekening No. 16066. Licht op voor auto's en llotaon Donderdag 17 Mei Vrijdag 18 8.18 uur. 8.20 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Italiaansche concessies gevraagd. De Italianen hebben aan de Turken con cessie aangevraagd voor den aanleg van een spoorweg van KoetahiaKlrmastiPauder- ma en ook voor de ontginning van mijnen in Klein-Azië. UIT HET BEZETTE GEBIED. De Franschen hebben opnieuw een aantal groote fabrieken,oa. de Rheinische Stahl- werke, de Phoenix a.g. ftlr Bergbau und Htlt tenbetreide en de Rheinische Metall- und Ma- ohinenfabrlk aangezegd dat zij binnen kor ten termijn de achterstallige kolenbelastlng moeten betalen. Van de Rheinische Metallwaren- und Ma- sóhlnenfabrik worden berekend tegen een dollarkoers van 21000 eenlge honderden millioenen geëischt. Bij niet betaling van de kolenbelaroüig dreigen die Franschen met nieuwe arrestaties van bedrijfsleiders. Bezetting van de Badensche aniline fabriek. Dinsdagochtend zijn de gebouwen der Ba densche Aniline- en Sodafabrieken te Lud- wlgshafen- döor Fransche troepen bezet. De fabrieken zijn geheel stopgezet en de arbeiders en beambten mogen voorlooplg de gebouwen niet verlaten. Niemand wordt tot de fabrieken toegelaten. De Hödhster kleurstoffenfabrieken zijn Maandagnacht door de Franschen bezet. Dinsdagochtend! om drie uur hebben de Franschen te Limburg, dat in de neutrale zone ligt, bet post- en telegraafkantoor en het spoorwegstation bezet. Het proces-Krupp. Het hooger beroep van het vonnis in het prooes-Krupp, 't welk Vrijdag a.s. te Dussel- dorf in: behandeling komt, zal volgens de Vossische Ztg. buiten tegenwoordigheid van de veroordeelden plaats vinden. Het gerechtshof zal bestaan uit 7 officie ren. Als vertegenwoordiger van het O.M. zal de hoogste justitieele autoriteit van het be- czttingsleger Albert optreden. Dr. Grimm zal het hooger beroep, dat op leemten van de procedure in eerste instantie berust, toelichten. In een persgesprek te Ludwigshafen werd van Fransche zijde meegedeeld, dat de be zetting der „Badische Anilinfabrik" ge schiedde met het doel, de hoeveelheden kleurstoffen, die Frankrijk en België vol gens het vredesverdrag toekomen, in beslag te nemen en weg te voeren. Men hoopt, dat de maatregelen binnen aoht dagen volko men doorgevoerd zijn. Aan de persvertegon- woordigers is ten stelligste verzekerd, dat men met de bezetting geen ander dan het boven aangegeven doel heeft. Bomaanslagen. Tussohen Föhren en Schweioh, op het traject Koblenz—Trier, ontplofte een bom bij het passeeren van een personentrein. De locomotief derailleerde, de machinist werd licht gewond. De burgemeester en vijf hooge spoorwegambtenaren zijn gearresteerd. Bij Endorf ontplofte eveneens een 'bom bij het passeeren van een personentrein. De locomotief werd beschadigd, de machinist 'gewond. Naar aanleiding van het ontploffen van een bom bij het voorbijrijden eener locomo tief bij Witterschik is de burgemeester ge arresteerd en aan de stad een boete van 100 milioen mark opgelegd. In den nacht van 12 op 18 dezer ontplofte een drijvende mijn in de Ruhr op 100 M. afstand van de afsluiting bij Ruhrort. Er zijn sancties genomen. Uitbreiding der bezetting. Dinsdagmorgen verschenen drie officieren en 20 man bij den1 burgemeester van Gelsen- kirchen en deelden hem'mede, dat de stad een strenger en tevens permanente bezetting zou krijgen. Er zullen drie bataljons worden in gekwartierd. ENGELAND EN RUSLAND. De Sovjet-nota. De antwoordnota van Rusland zegt o.m.: Teneinde een overdrijving van de han dende geschillen te voorkomen, heeft de tusslsche regeering de noodlge stappen ge daan, om alle Britsche treilers, die aange houden zijn op 4 mijl uit de kust los te laten De nota voegt hieraan toe. Het meerendeel der geschilpunten tusschen de Sovjet-regee ring en Engeland' zijn zoo onbeteekenend in vergelijking met de mogelijke gevolge vna 'n jreuk in de betrekkingen, dat tmen met goeden wil aan weerszijden zonder veel moeite en in korten tijd tot een bevredigen de regeling zou kunnen geraken door een oonferentie te 'houden tussohen bevoegde vertegenwoordigers van twee landen. De Sowjet-regeering stelt daarom aan de Brit sche voor, in een oonferentie toe te stemmen om eens. voor al en in den ultgebreidsten zin de betrekkingen tusschen de SoWjet- regeering en Engeland te regelen. Het Engelsche standpunt Bij de bespreking in het Lagerhuis over de Engelsoh-Russische betrekkingen legde Mc Neill, de onderminister van buitenland- sche zaken, den nadruk op den onbevredi- genden aard van het Russische antwoord. Als Krassin een onderhoud met Ourzon wensohte en als hij zich na dat onderhoud in verbinding wilde stellen met Rusland om instructies, dan zou aan den termijn in de Britsche nota een redelijke uitbreiding wor den gegeven, maar men moet niet meenen, dat de Engelsche regeering met iets min der genoegen zou nemen dan met inwilli ging van haar eischen. Dadelijk na Mc Neill nam Lloyd George het woord, die het besluit der regeering, om nader met Krassin te oonfereeren, zeer toe juichte en de hoop uitsprak, dat de oonfe rentie succes zou hebben. Wat de quaestie der Russische propagan da tegen Engeland betreft, herinnerde Lloyd George er aan, dat deze propaganda niet uitsluitend door de bolsjewieken werd ge voerd, doch dit ook tijdens het Tsaristisch bewind het geval is geweest, totdat daaraan door de overeenkomst van Reval een eind is gemaakt. Lloyd George meende, dat men de lessen van het verleden ter harte moest nemen en stelde dus de vraag waarom men niet nog maals tot overeenstemming zou kunnen ko men met een volk, dat ln de donkerste da gen van den oorlog aan Engeland's zijde stond. Asquith sprak ln gelijken zin. FEUILLETON. Naar het Engelsch van Wllllam Look©. /Voor Nederland bewerkt door 7) W, J. A. Roldanus Jr. Baltazar dronk een slok water, veegde zijn lippen af en keek over zijn schouder naar den Chinees. „Adjunctief? Dat is een nieuw woord. Waar heb je dat vandaan?" „Mogelijk van u, sir, want u bent de laat ste tien jaar mijn leermeester ln 'het En gelsch geweest." „Je hebt het niet van mij. Het la een leelijk woord." „Dan ben ik het misschien ln mijn lectuur tegengekomen. Mogelijk in The Rambler van uw beroemden wijsgeer Johnson, die ik onlangs met 'groote belangstelling door gelezen heb." Baltazar leunde achterover ln zijn stoel „Quomg Ho," zeide hij, Je bent 'een parel A gein of purest ray serene «Dat is een citaat uit den dichter Gray,' zelde Quong Ho. „Dat Is zoo," antwoordde Baltazar. „Maar ik 'bedoelde te zeggen, dat je een wonder baarlijke kerel bent wat de Amerlkaanen in 'hun sappig Idioom', dat ik je nog niet ge leerd heb, een perzik noemen." „Dat zal ik onthouden^ sir,'* zeide Quong Ho. Baltazar grinnikte over zijn bord en ging verder met zijn diner, terwijl Brutus naast hem zat en nu en dan een' brok, dat (hij hem Joewierp, met een beleefd verborgen gulzig heid naar binnen slokte. Tegen het einde "win het diner bracht Quong Ho lampen en Ingezonden Mededeellng. In de bekende solide afwerking en goed passende modellen, n bij ons in mooie sorteering voorradig. Tijdens de beraadslagingen zat Krassin op de voor de diplomaten1 bestemde galerij van het Huis. De algemeene Indruk na de debatten van heden is, dat Engeland niet op een breuk met Rusland aanstuurt, doch Integendeel zal trachten nog nauwere relaties met Rus land aan te knoopen. Een Duitsche trawler gesteenigd. De kwaadheid van de visschers van Aber- deen, die sedert de laaiste week van Fe bruari staken in verband met het aan wal brengen van door de Duitschers ln de wa teren van IJsland gevangen visch, heeft zich Donderdag weer eens gelucht De Duit sche treilers hebben sedert eehigen tijd de gewoonte aangenomen, om na den verkoop van hun vangst bij het vertrek uit de haven hun sirenes te doen loeien. Toen de treilers dit nu Donderdag wederom deden, achtte de menigte op de kade dit provoceerend en ging over tot het steenigen van een treiler, die dicht langs den oever voer. De treiler kon zich snel naar het midden van het ka naal terugtrekken, doch niet voor 'het glas van het stuurhuis was ingegooid en ver scheidene leden der bemanning door projec tielen getroffen waren. Onderhandelingen' olm de staking uit de wereld te helpen zijn wederom mislukt. De autoriteiten vreezen nieuwe daden van vij andschap tegen de Duitschers en handhaven daarom strenge politiewachten in de buurt van de haven. Het geschil ln de Engelsche vlsscherij bijgelegd. De treilers te Aberdeen, die sinds eind Februari niet meer uitvoeren, om het aan land brengen van visch door Duitsche trei lers te trachten te verhinderen, zijn vandaag in Igrooten ga|tale uitgevaren, in verband met de regeling, die ln het geschil tot stand is gekomen op dezen grondslag, dat de Duit- sche aanvoer wordt beperkt tot 18 booten per week. kandelaars Baltazar hield van een goede verlichting binnen en trok de gordijnen dicht. In huls droeg Quong Ho Chlneesche pantoffels en liep als een geest. Zoodra Bal tazar opstond, begon hij op te ruimen. De Europeaan stopte zijn pijp, stak die aan en keek op zijn horloge. „Over een uur kan je les komen nemen." „Precies over een' uur ben ik hier." „Heb je het werk, dat ik je opgegeven, heb af?" „Heelemaal, sir." Me zal nog president van de Ghineesche Republiek worden," zeide Baltazar. „Dat is geen kleine eerzucht, sir." 'Baltazar nam een boek van de planken, waarop algemeene lectuur stond een won derbaarlijk mengelmoes van vuile deeltjes zooals men slechts in een tweede-rangs tweede-hands boekwinkel ziet. Het was in den letterlijken zin des woords de voorraad van een tweede-hands boekhandel, want Bal tazar had een heele verzameling en bloc ge kocht. De collectie voorzag hem voor jaren van gemengd geestelijk voedsel. Zij bevatte slechts weinig moderne, maar daarentegen vele werken, die hij, vroeger al had willen lezen, maar waartoe hij nog niet gekomen was. Er stonden werken van Robertson de Geschiedenissen van Schotland, Karei V en Amerika; Davila's Oorlogen in Frank rijk; de Aldine-uitgave der Britsche Dich ters in vele deelen; een onvolledige Old Plays van Dodsley; de werken van een ze keren Surtees degene, die geschreven heeft over den onsterfelijken Jurrocks en Soapy Spong© en Facey Romford; Elsevier- edities van Augustinius en Tertullianus; de Arohitectural Beauttes of Engeland and Wales; Llvingstone's Travels; en Queechy van den schrijver The Wide, Wide World. Een hachó van een bibliotheek. Alleen John Baltazar kon zoo iets gekocht hebben. Hij nam het deel op goed geluk af, want DUITSCHLAND. Een sensationeel© zitting van den Rijksdag. In den Rijksdag onstond Maandag 'groote opwinding over een mededeeling van den Deiutsch Völkischein afgevaardigde v. Grfife. Door de D. Nationale partij werd namelijk geïnterpelleerd over de ontbinding van de Deutsch-Völkische Vrijheidspartij, welke or ganisatie door het Rijksgerechtshof als ge vaarlijk voor de republiek werd verklaard. Onder groote opwinding stelde Grfife aan de regeering deze vraag: „Hoe kan de rijksregeerlng zwijgend de vervolging van onze organisatie aanzien, terwijl wij nog lang vóór de uitvaardiging van bet verbod van Severing met rijkskanse lier Cuno en zijn kabinet volkomen oprecht over al deze organisaties gesproken hebben, waarbij erkend is, dat zij als wettige orga nisaties in het belang der rijksregeering waren? (Levendig „hoort! hoortl" bij de so ciaal-democraten.) Ik onthoud er mij op dit oogenblik van, de documenten ten bewijze hiervan over te leggen. Wil de regeering nog langer zwijgen, omdat zij er op ver trouwd heeft, dat onze mannen zouden zwij gen, opdat zij niet de tegenwoordige regee ring in ongelegenheid zouden brengen? Er is een grens, tot welke men zwijgen kan." Voornamelijk bij de sociaal-democraten deden deze woorden van den afgevaardigde von Grfife 'groote opwinding ontstaan, maar ook op de banken van de burgerlijke ar beidsgemeenschap werd men onrustig. De rijksminister van binnenlandsohe zaken, Oeser, vroeg onmiddellijk het woord en ver- klaarde, dat van alles wat Grfife had ge zegd, hem en den anderen rijksministers niets bekend was. In een later stadium van de discussie kwam de rijksminister van binnenlandsche zaken nog eens op de uitlatingen van von Grfife terug en verklaarde, dat hij, daar de aanduidingen van von Grfife ernstige ge volgen zouden kunnen hebben voor de bin nen- en buitenlandsohe politiek, onmiddel lijk met den rijkskanselier er over had be raadslaagd. Uitdrukkelijk liet de rijkskanselier ver klaren, dat hij over de organisatie der Deutsdh-Völkiscbe Vrijheidspartij eerst bij gelegenheid van het proces voor het Staats- gerechtshof nadere bijzonderheden had ver nomen. De verklaringen van minister Oeser wa ren echter niet in staat, den diepen indruk weg te nemen, dien de toespelingen van von Grfife hadden gemaakt. Met name bij de sociaal-democraten bebben zij een groot wantrouwen gewekt, hetgeen tot uiting werd gebracht door den afgevaardigde Henke, die na minister Oeser sprak en zeide: Mijn vrienden hebben reeds altijd weinig ver trouwen ln den heer Cuno gehad. Wanneer zich nu dergelijke dingen hebben afgespeeld, dan is het laatste restje ook verdwenen en is de republiek in groot gevaar." Na het sluiten der discussies werd de mo tie der Duitsoh-nationalen, waarin 'gezegd werd, dat de Rijksdag de ontbinding van de Deutschvölkische partij afkeurde ver worpen; vóór stemden de voorstellers en een deel der Duitsche Volkspartij. Vrees te Berlijn voor een bezetting van Opper-SUezlë. Er heerscht ln regeeringskringen te Berlijn een zekere ongerustheid in verband me- plannen die in Warschau heeten te bestaan aangaande het bezetten van zekere deelen van Duitsch-Opp er-Silezië. Naar het schijn' heeft het bezoek van Foch ln Warschau in bepaalde Warschau sche kringen tengevolge gehad dat men de Roeibezettïng ook aan de Oostzijde van Duitschlandl zou willen herha len. Hierdoor zou de hoeveelheid steenkool Opticien - Hoofdgracht 73. waarover Duitschland heeft te beschikken opnieuw worden verminderd en hoopt men de industrie te kunnen dwingen om toe te geven. Onmoedig te zeggen dat in officieele kringen te Berlijn en van de Poolsche ver tegenwoordiging geenerlei bevestiging van deze geruchten is te verkrijgen. Dat men in middels volkomen aan de juistheid dezer ge ruchten gelooft, bewijst afdoende de stem ming waarin Berlijn verkeert. het was zijn gewoonte om na het diner een uurtje op goed geluk af te lezen; een gebon den deel van brochures. Hij ging in zijn fauteuil zitten, sloeg een paar vervelende bladzijden om, trachtte zich te interesseeren in een Onderzoek naar de Beweringen van den Eerwaarden O. H. Spungeon, dat de Kerk van Engeland redding leert door den Doop in plaats van Redding door het Bloed van onzen Heere Jezus Christus door den Eerwaarden Joseph Bardsley, M. A., schud de zijn hoofd, bladerde verder en kwam dan bij een oase in de woestijn: „Het Gevecht op de School van Juffrouw Europa of hoe de Duitsche Jongen den Franschen Jongen afranselde en hoe de Engelsche jongen toe keek." Hij las 'het bijtende sarcasme van 1871 met groot genoegen en had het juist uit, toen Quong Ho met een aanteeken- boekje onder zijn arm binnenkwam. „Quong Ho", zeide hij, „ik heb juist een beroemd satiriek pamflet gelezen over de rol, die Engeland in den Fransoh-Duitschen Oorlog 'gespeeld heeft. Wanneer je tijd hebt, zou je het wel eens 'kunnen lezen. Het is onberispelijk Engelsch. Je zult er geen ad- junctieven in vindeni Het geeselt Engeland, ómdat het in 1870 Frankrijk niet te hulp ge komen ls." „Waarom zou d© ©on© nati© zich bemoeien met de ruzies van een andere?" vroeg Quong Ho met een vreemde schittering in zijn oogen. „Waarom zou China, om eens een voorbeeld te noemen, zj^n bloed storten ten wille van Denemarken?" „Er is een antwoord, Quong Ho, op Je heel verstandige vraag. In vroeger tijden lagen Ohina en Denemarken even ver van elkander als Neptunus en Mercurius. Maar de draadlooze telegraphie heeft ze tot vlak bij eikaars grenzen gebracht. Tegenwoordig handelen en reageeren de volken op zeer subtiele wijze op elkaar. Je moet eens wat meer lezen van de moderne Europeesche geschiedenis is, want Europa ls het centrum van een stelsel zenuwtelepathle, dat een net werk om de aarde vormt. Er kan tegen woordig niets in Europa gebeuren, dat zijn invloed niet op Ohina doet gelden. Je moet je dat steeds voor oogen houden, wanneer je een nieuw China wilt opbouwen. Wam het oude China bestaat niet meer. Ik heb er veel van gehouden, dat weet, Quong Ho. Maar het is even dood als Assyrlë. Een nieuw© oorlog tussohen Frankrijk en Duitschland zou de geheel© beschaafde we reld medesleepen. Groot Brittannië zou nle1 toekijken zooals in 1870, maar Frankrijk's partij kiezen en Japan zou de partij kiezen van Engeland en Ohina. „Zou zijn lot in dezelfde schaal werpen als Japan," zeide Quong Ho kalm. „Laten we hopen, dat het nooit gebeuren zal," zeide Baltazar. „Maar inmiddels ls er iets van 'grooter belang." Hij stond op en ging naar "zijn bureaustoel bij de groote tafel. „Laat eens kijken. Wat hebben we vandaag? Elliptische functies, niet?" 'En terwijl John Baltazar Quong Ho leidde door de doolhoven van wiskundige abstrac ties, wierp da Duitsche luchtvloot bomlmen over Engeland. HOOFDSTUK HL Het verhuren van Spendale Fartm, die vele jaren leeg gestaan had', veroorzaakte eenlge opwinding in het moerasland. Zij had be ruchtheid verkregen, doordat zij alle nadoe len op haar kleine oppervlakte in zich ver- eenlgde, die een hoeve hebben kon. Een grond', zoo woest en granietachtig, dat er nauwelijks gras op groeien wilde; een gure ligging, zooals men die in deze gure en1 on beschutte streek niet vond; een afgelegen held, waardoor transport zoo goed als to' de onmogelijkheden behoorde. Het laatste wa^ de hoofdfactor van het bankroet en dt Ingezonden Mededeellng. Zelfmoorden. Blijkens de officieele statistiek is het aan- al zelfmoorden ln Duitschland van 1200 voor den oorlog thans gestegen tot 60.000 per aar. De meeste zelfmoorden komen voor onder oude lieden, die in moeilijke omstan digheden zijn geraakt. Zoo waren er onder, die van hun vroeger bespaarde geld moesten leven, doch wier Inkomen thans niet voldoen de was, om zich dagelijks een half pond brood te koopen. BELGIE. De Staking. Het Zaterdag j.L door de Belgische regee ring genomen besluit om 4 lichtingen van het spoorwegbataillon, de miiltaire telefonis ten en telegrafisten, samen zesduizend man, te mobiliseeren, is zonder eenig incident Maandag ten uitvoer gelegd. Uit Meohelen, waar deze troepen werden saam-gebracht, zijn Dinsdagmorgen verschillende detache menten vertrokken naar de voornaamste plaatsen, die door de staking zijn aangetast. Te Antwerpen dreigt de toestand te ver scherpen. Dinsdagmorgen was het vrijwel zeker, dat de havenwerkers, de zeelieden, de arbeiders bij de scheepsbouw en de electro- techniscbe werklieden uit solidariteit even eens het werk zullen verlaten. De federatie der postbeambten te Antwerpen heeft be paald, dat de staking tot de gansohe provin cie zou worden uitgebreid, aan welk besluit ook gevolg werd gegeven. Geen onderhandelingen tijdens de staking. De Brusselsche bladen melden dat ln den loop van den ministerraad de ministers eens gezind hebben besloten niet met de stakers der P. T. T. te onderhandelen zoolang de staking duurt. Gisting onder de ambtenaren. Bij het personeel der departementen wordt eveneens een zekere-,roering waargenomen tengevolge van het afkondigen van een be sluit, waarbij het ontslaan van de ambtena ren en beambten zeer vergemakkelijkt wordt. Het- personeel ziet daarin een bedrei ging voor de naaste toekomst en daar het over het algemeen zeer slecht wordt betaald, heeft het bedoelde besluit in de -ambtenaars kringen de sympathie voor de stakers ver hoogd. Ook dit zal van Invloed zijn op de ontwkkeling en den duur der stakingsbewe ging. BELGIE. De socialisten en het Duitsche voorstel. De algemeene raad van de socialistische partij heeft Dinsdagochtend vergaderd en wanhoop van vroegere bewoners geweest. Drie mijlen ruw wagenspoor die thans onherkenbaar waren moesten afgelegd worden voor men aan een weg kwam, en dan moest men weer vijf mijlen dien weg af voor men het kleine stadje Water-End bereikte, waar het dlchtsbijzijnde station, winkel, postkantoor en kerk waren. De op winding ln Water-End nam toe toen motor lorries en materialen en werklui uit de dom stad, die dertig mijl verder lag, dagelijks naar Spendale Farm kwamen en toen nog later groote kisten, waarop stond: .Moeken. Voorzichtig!" op het perron gegooid werden. Op alles was de naam van John Baltazar ge schilderd een ultheemsohe naam voor de oogen en ooren van het afgelegen landelijke Engeland'. En toen de krankzinnige vreem deling want zoo beschouwden zij hem komen moest om zich op Spendale Farm te vestigen welk feit duidelijk bleek uit het voor het station staan van de oude grijze merrie en den kar zonder veeren van boer Benstead', die de vreemdeling, naar alge meen bekend was, gekocht had kwam de geheel© bevolking van Water-End naar bul ten om te zien wat voor een wezen hij was. De stoere, vlug zich bewegende Engelsch- man, blijkbaar de meester, stelde hun ver wachtingen teleur; maar de Chinees, wiens gevlochten staart onder den rand van zijn voor hem veel te kleinen fantasiehoed uit stak, deed hun oogen uitpuilen van verba zing. Zij wisten zelfs niet, dat hij een Chi nees was, voordat de zoon van den vicaris, een jongen van zestien Jaar, hen Inlichtte. Meester en knecht reden alleen ln den kar met hun bagage weg te midden van een ver baasde stilte. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN RIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f2.Ned. O. en W. Indië p. zeepost, f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.67', f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad resp. f 0.95, i 1.25, f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct.; fr. p. p. 6 ct. ADVERTENTIEN; 20 ct. p. regel (galj&rd). Ingez. imeded. (kolombreedte al» radactiën, tekst) 60 ct. Kleine advertentie» (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres; Bureau v,cLblad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewljsno. 4 ct. E va

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1