A Kmijver (aftr.), J. ïmoB«nher(f (aftr.) en K. Kan Dz; J. DÓrjee Johz. CChr.-Hist.), J, Brinkman Hz. (Vrijt-Dern.) <aftr.), A. M. Pelt (V.-B.), J. O. Pennie (Midd, aftr.) «b W. XH1( Mldd.). De Koningin naar Engeland. De Koningin heeft heit voornemen dezen zomer een reis in Engeland te maken. H. M. zal aldaar een strikt incognito bewaren. N.-H. Noorderkwartier. In de gistermiddag ten stadhui ze te Alk maar gehouden vergadering van het hoog heemraadschap Noord-Holland» Noorder kwartier is met 16 tegen 8 stemmen besloten bij de verkiezingen de ,beginaelep van de evenredige vertegenwoordiging toe t« pas sen. Directeur-generaal der posterijen en telegrafie. De heer E. P. Westerveld, minister van marine, heeft dezer dagen een verzoek om ontslag uit zijn vorig ambt van directeur- generaal der posterijen en telegrafie inge diend. De Rijksmiddelen. Blijkens deh staat det Rijksmiddelen werd in de maand April 1923 uit de gewone midde len ontvangen f 36.880.924, tegen f 37.697.003 in April 1922, zoodat er een achteruitgang te constateeren valt van ruim 7 ton. Hierbij moet nog in aanmerking worden genomen, dat uit de tabaksbelasting niet minder dan 1.1 millioen werd ontvangen, welke belasting in 1922 nog niet bestond. Het nadeelig verschil in opbrengst der middelen is dus feitelijk ruim 1.8 millioen. Uit de inkomstenbelasting werd ruim 7ton minder ontvangen dan in April '22. Uit de vermogensbelasting kwam ruim 9 ton minder. De accijns op suiker leverde ruim 1 millioen meer op, die op het gedistilleerd bleef daaren tegen bijna 1 millioen bij April 1922 ten ach ter. De loodsgelden gingen wede.r sterk ach teruit. In totaal werd in de eerste 4 maanden van 1923 uit de gewone middelen ontvangen f 142.170.313, dit is 5.4 millioen meer dan in het overeenkomstige tijdvak van 1922. Uit de buitengewone middelen werd ontvan gen f 11.594.828. 1 Belastingverlagingen. In den gemeenteraad van Arnhem deelde de wethouder van financiën mede, dat er 15 20 belasingverlaging zal ko men. Bovendien wordt de zakelijke belas ting op het bedrijf verminderd, en een aan merkelijk bedrag uitgetrokken voor extra aflossing der schulden. De gemeenteraad van Groningen be sloot tot eene verlaging der plaatselijke in- komsftenbelastii^ met ongeveer 30 procent. Bovendien werd de prijs van het gas ver laagd met 1 cent en gebracht op 12 cent per kub. meter en die van den electrischen stroom, geleverd binnen de speruren, met 3 cent, buiten de speruren met 2 cent per K. W. U. Te Delf t wordt voorgesteld den vennenig vuldigingsfactor der pl. Ink.belasting van 1.8 op 1.4 te brengen (Hoogste percentage 9.8.) Schadeloosstelling voor de „Tubantia". De Eerlij nsche berichtgever van het HbL meldt: De huishoudelijke oommissie van den Rijksdag heeft zich gisteren bezig gehouden met de schadeloosstelling voor het Neder- landsche stoomschip „Tubantia", dat gedu rende den oorlog in den grond is geboord. Een overeenkomst zal worden voorgesteld, waarbij Nederland zal worden schadeloos gesteld door een groep Duitsche reed era Als contra-prestatie voor de groep neemt het Rijk op zich de levering van twaalf schepen, waarvoor het Rijk 126 milliard papiermark heeft te betalen. Door deze overeenkomst be hoeft het Duitsche Rijk niet den wereld marktprijs te betalen, doch slechts den bin- nenlandschen prijs in papiermerken. De afvloeiing. Naar de Telegraaf verneemt, hebben de in categorie O. ingedeelde beroepsmilitairen Woensdag de mededeeling van het departe ment van Oorlog ontvangen, dat hun met ingang van 1 Juni a.s. wachtgeld is verleend. De vastgestelde opzeggingstermijn van 14 dagen is hierbij in acht genomen. De arbeidsvoorwaarden der Amsterdamsche gemeentewerklieden. Naar de Tel. verneemt, zullen de onder handelingen in de oominissie voor georga niseerd overleg over de invoering van de 48-urige werkweek voor de gemeentearbei ders spoedig afloopen. Het voorstel van B. en W. komt hierop neer, dat de 48-urige werkweek wordt ingevoerd, gepaard gaande met een technische herziening van de loo- nen. Het weekloon moet n.1. door 48, in plaats van door 45 gedeeld kunnen worden. Een en ander beteekent voor de drie hoog ste groepen gemeentewerklieden een ver hooging van enkele centen, voor de andere groepen een verlaging. De loonen der reservisten en van de vrou wen in gemeentedienst werkzaam, worden volgens het voorstel ook verlaagd. De bedoeling is deze 48-urige werkweek omstreeks Juli in te voeren. Reeds bestaat het voornemen, in afwachting van de defi nitieve regeling voor het rijdend personeel der Gemeentetram op 24 Mei de 48-urige werkweek in te voeren, waarvan dan 8 uur als overwerk beschouwd worden. Het melkconfllct te Amsterdam opgelost In een gisteravond gehouden vergadering van melkslijers en boeren is, zoo meldt de Telegr., het melkoonflict opgelost. De boe ren zullen de melk leveren tegen den prijs van 10 en lOVi cent per liter; de prijs voor de verbruikers Is vastgesteld op 15 oent per liter. De sluis te IJmulden. Met betrekking tot den bouw van de nieu we schutsluis te IJmuiden deelde de heer Crome namens de commissie voor de haven en handelsimrichtingen van de Kamer van koophandel te Amsterdam mede, dat het graafwerk ter plaatse van het sluislichaam gereed is. De technische voorbereidingen zijn getroffen, zoodat zou kunnen worden overgegaan tot de aanbesteding van de schut- inrichting. Het Ministerie van Waterstaat heeft ech ter geen middelen om bet werk aan te be steden, zoodat, volgens <Je laatste Inlichtin gen de aanbesteding zal moeten worden uit gesteld tot na aanneming van de begrooting 1024 Was het noodige bedrag voor de aanbe steding heel groot, dan zou men deze hou ding van Waterstaat kunnen indenken. Het betreft echter slechts 1 millioen. Spreker verzocht der Kamer het bureau te machtigen om er bij de regeering op aan te dringen, dat de sluisbouw onmiddellijk voort gang heeft. De gevraagde machtiging werd verleend. Kinderen uit het Roergebied. A.s. Vrijdag worden ruim 500 kinderen, voornamelijk uit het Roergebied, door be middeling van de Nederlandsohe Centrale voor Vacantieklnderen uit Duitschland via Oldenzaal in ons land verwacht. Op 8 Juni komt er wederom een transport. BUITENLAND. DUITSCHLAND. Voor een nieuw aanbod. Berlijn^ 16 Mei. De Centrumfracties van Rijksdag en Pruisischen Landdag hebben gisteren in een gemeenschappelijke verga dering eenstemmig de opvatting verkondigd, dat de draad der onderhandelingen over de herstel-quaestie niet-meer mag worden afge broken en dat dus een nieuw gepreciseerd aanbod, ook wat de quaestie der waarbor gen betreft, moet worden gedaan. Eenstem mig was men van meening, dat geen andere dan de tegenwoordige regeering voor deze taak is aangewezen. Duitschland bereid nogmaals een voorstel te doen. Berlijn, 16 Mei. De rijkskanselier ontving hedenmorgen de leiders der Rijksdagfracties ter bespreking van den politieken toestand. Uit de mededeelingen van dr. Cuno bleek, dat de Rijksregeering voornemers is om trent eenige zinsneden in de Engelsche nota nogmaals opheldering aan Londen te vra gen en dienovereenkomstig verdere beslui ten te nemen. Zij is bereid, zich dan nog maals met een nota tot de geallieerden te wenden. UIT HET BEZETTE GEBIED. Uusaeldorp, 16 Mei. Volgens de bladen is Heinz, de leider van de geheime organisatie van sabotage en moord in het bezette gebied, te Barmen gepakt. Dusseldorp, 16 Mei. De Belgen hebben gister met machinegewereii en tanks de che mische fabrieken van Wedekind bezet. De directie heeft de door do bezetting geëischte levering van producten geweigerd. De arbeiders moesten de fabriek verlaten. De meesten hunner hebben besloten, het werk eerst te hervatten als de Belgen weer zijn weggetrokken. ENGELAND EN RUSLAND. Londen, 16 Mei. Krassin verklaarde, dat er nog geen afspraak voor hem was gemaakt om Curzon te ontmoeten. Hij sprak de mee ning uit, dat de opheffing der handelsovereen komst mogelijk tot een oorlog zou leiden. Verwacht wordt echter, dat Lord Curzon heden aan Krassin een onderhoud zal toestaan. In een gesprek, dat hij met persvertegen woordigers had, verklaarde Krassin, dat hoe wel het'noodig voor hem zou kunnen zijn zich over bepaalde punten tot Moskou te wenden, hij niettemin volmacht heeft. Dê Britsche oorlogsvaartuigen ln de Witte Zee. Op een vraag in het Lagerhuis of er stap pen zouden worden gedaan ter versterking der Britsche marine in de Witte Zee, met het oog op de herhaalde gevallen van zeeroof van sovjetschepen tegen visschersschepen, zeide de minister van marine, Amery, dat er onlangs maatregelen waren genomen om het aantal Britsche marinevaartuigen in de Russische wateren tijdelijk te vergrooten, ten, einde ze kerheid te hebben, dat er althans een schip steeds in het visscherijgebied was. BELGIE. De staking. Het Nationaal Syndicaat heeft bevelen ge zonden aan de afdeelingen om zich op een langdurige staking voor te bereiden. Gewestelijke soep-uitdeelingen zullen wor den georganiseerd. Wagens aardappelen zou den weldra ter beschikking der afdeelingen gesteld worden en maatregelen zouden geno men worden om hulp te bieden aan de groote gezinnen. ln de Antwerpsche havens. De toestand in de Antwerpsche haven is door de staking treurig. De wagens hoopen zich op. De goederen blijven liggen en de schade zal millioenen beloopen. Er staan wa gens, waarin de .levensmiddelen verrotten. Soldaten trachten nu de wagonparken te ont ruimen. Doch dit gaat zeer bezwaarlijk. Voor eerst moet men aan de haven met de toestan den goed bekend zijn om er te werken. En dan laat zich het gebrek aan machinisten ge voelen. Te Antwerpen hebben een groot aantal post beambten het werk hervat. ZUID-SLAVIE. De reis van Foch. Berlijn, 16 Mei Volgens berichten uit War schau zal Foch zich van Praag naar Boeka rest en Belgrado begeven. Naar verluidt zou de reis in verband staan met plannen tot het sluiten eener groote militaire con ventie tusschen alle staten in Z. en O. Europa RUSLAND. Een geheime Italiaansche aftie. Aan de „Manchester Guardian" wordt uit Berlijn de tekst geseind van twee geheime tele grammen, weike Amadori, de Italiaansche di plomatieke vertegenwoordiger te Moskou, op '17 April aan het departement van buitenland- sehe zaken te Rome heeft gezonden, en waaruit zou blijken, dat deze Italiaansche vertegen woordiger een sterke actie tegen de Sovjet- regeering en vóór het terugroepen der ver schillende Europeesche missies zou voeroa. In het eerste telegram wordt gezegd, dat de mogelijkheid van een vertrek der Italiaansche en Britsche delegaties uit Moskou in politieke kringen aldaar druk wordt besproken en in druk maakt. Een eventueel© terugroeping dient te worden gedaan met Instemming of mat deelneming der Ver. Staten, Frankrijk en Ja pan, zoodat een maximum van eenheid wordt bereikt. Het terugroepen zou den geallieerden geen bijzondere schade berokkenen, terwijl het voor Rusland alle bronnen afsluiten zou, waaruit het buitenlandsch geld put. Duitsch land zou, indien het in Moskou vertegenwoor digd bleef, geen voordeel trekken uit dezen staat van zaken. Het terugroepen der delega ties zou kunnen worden aangevuld door het verbreken der bestaande overeenkomst °n' en de commercieele betrekkingen. Het tweede telegram somt de gevolgen op van het terugroepen der Italiaansche delega tie uit Moskou: In 't eerste oogenblik een reactie van de linkerzijde der communisten; het financieele bestuur der bolsjewieken zou geïsoleerd zijn. Het bolsjewistisch regiem is veroordeeld ten onder te gaan, doch het zou nog voor onbepaalden tijd in stand kunnen worden gehouden wanneer er niet met druk uit Europa tegen geopereerd wordt. De aan wezigheid der vertegenwoordigers uit Europa kan geen nuttig resultaat opleveren en zou tevens het zelfvertrouwen der bolsjewistische groep versterken. VEREENIGDE STATEN. Volgens den Amerikaanschen senator Mo- ses, die van een reis door Europa terug is in de plaats zijner inwoning, Conoord in New Ilampshire, had het hem zeer getrof fen, dat bijna iedereen in Europa alles schijnt te verwachten van d'e hulp en de vrij gevigheid van de Ver. Staten. Het had den senator alleronaangenaamst getroffen, dat iedereen er in Europa den mond van vol heeft van wat de Ver. St. moeten doen, wat hun plicht is tegenover Europa, de wereld en zichzelf eniz. Over den Volkenbond was hij al heel slecht te spreken. Hij vond het een prachtige instelling om onvermogende Engelsche jon gelui van goede families aan een positie te helpen. De Ver. Staten zullen er niet aan meedoen. Het Amerikaansche volk had er zich tegen verzet, dat de V. St. door de voordeur tot den Volkenbond toetraden, maar nu zullen de V. St. ook niet door het luik van den ko lenkelder naar binnen kruipen. De Belgische schuld aan de Ver. Staten. De bladen van Hearst (antl-Britsoh) doe len mee. dat België geweigerd heeft om zelfs maar met de Ver. Staten in gedachten- wisseling te treden over de betaling van de 450,000,000, die het aan de Unie verschul digd is. De Belgen zouden indien men de Hearst-pers mag gelooven zich be roepen op een overeenkomst met ex-presi dent Wilson, te Parijs, waarbij België van de verplichting tot betaling ontheven werd. In regeeringskringen te Washington is men van oordeel, dat niet Wilson, doch uitsluir tend het Congres, aan België ontheffing van betalingsplicht zou hebben kunnen geven. Ook heet het, dat president Harding gekant is tegen schrapping van de schuld der Bel gen aan de Ver. Staten. De bezettin gskosten van de Ver. Staten. Parijs, 15 Mei. De commissie voor de be- zettingskostan heeft heden den definitieven tekst opgesteld van die ontwerp-overeenkomst in zake de betaling aan Amerika van het milliard goudmark, dat aan dit land toekomt uit hoofde van de kosten zijner bezettings troepen. Aan Amerika wordt de volstrekte prioriteit toegekend voor de terugbetaling der bezettingskosten, zoowel op de Duitsche betalingen in contanten als in natura. Het eerste jaar zal het aandeel der Duit sche betalingen, waarop Amerika recht heeft, niet meer kunnen bedragen dan 25 pet. Da betaling zal geheel geschied moeten zijn in twaalf jaren. Een punt blijft nog han gende, n.L de mogelijkheid, dat de Ameri- kaansehe regeering invoerrechten zou gaan heffen op Duitsche goederen. De overstrooming te Hot Springs (Arkansas V. St.) New York, 15 Mei. Latere berichten over de wolkbreuk en de branden te Hot Springs, in den staat Arkansas, toonen aan, dat het aantal slachtoffers waarschijnlijk niet groot is, en dat de eerste berichten daaromtrent overdreven zijn geweest. CHINA. De overval op den trein. Sjanghai, 16 MaL Indien de Buitenland- sche diplomatieke verteigenwoordigera in China niet vóór hedenavond garandeeren dat China de voorwaarden der bandieten voor het vrijlaten der gevangenen zal ver vullen, zullen deze allen ter dood worden ge bracht, aldus dealde pater William Den- fers, die met het hoofd der bandieten heeft onderhandeld, aan den Amerikaanschen con sul in Lintsjeng mede. Te Barcelona is een nieuwe aanslag van socialen aard gepleegd. Een persoon werd gedood, een zwaar gewond. Vliegongeval. Kristiania, 16 Mei. Bij Horten ia gisteer een vliegtuig van de marine door het breken vam den linkervleugel van 800 M. hoogte in zee gestort. De vliegers, luitenant Wig en Geelmuyden en een passagier zijn omgekomen. GEMENGD NIEUWS. Kindermoord. Te Neerbosch bij Nijmegen is een vrouw aangehouden, verdacht van moord op een pasgeboren kind. Tong blaar. Te Delft zijn een aantal ingezetenen, on der wie vele kinderen, lijdende aan tong- blaar als een gevolg van het gebruik van rauwe melk. Een Duitsche schoener over tfld. De Hamburgsehe schoener „Georgime", waarover men zich reeds weken lang onge rust maakt, wordt thans als verloren be schouwd, meldt de „Vossische Zeitung". Het schip is 18 Februari j.L met een lad'lng ko len uit de Schotsche kustplaats Dysart, aan de Firth of Forth, vertrokken», doch heeft nooit de haven van bestemming bereikt. Ook is het vaartuig niet als gepasseerd of ge zien gemeld. Aan boord van den schoener waren, be halve den kapitein, negen man. De aanvaring tusschen ZnlderdQk en Ezardian. Gisteren is in hooger beroep voor het Ge rechtshof te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen den Nederlandschen zeeloods J. de B. uit Vlissingen, die voor de rechtbank te Mid delburg heeft terechtgestaan terzake dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn, dat het En gelsche stoomschip „Ezardian" is gezonken, welk feit den dood van opvarenden van de „Ezardian" tengevolge heeft gehad. De Middelburgsche rechtbank verklaarde bij vonnis van den 29sten December het aan be klaagde ten laste gelegde bewezen en veroor deelde hem deswege tot 6 maanden gevange nisstraf. Bekl. kwam van dit vonnis in hooger beroep. Het eerst wordt als getuige gehoord de in specteur van het loodswezen te Vlissingen, die bij zijn oordeel blijft, dat beiklaagde schuld aan de aanvaring heeft. Verschillende loodsen, een gezagvoerder van de Mij. „Zeeland" en een drietal leeraren in de Zeevaartkunde van verschillende scholen ver klaarden, dat de Galgeput als bseed vaarwater wordt beschouwd en meenden dan ook, dat de schuld van de aanvaring bij de „Ezardian" lag. Deze meening werd gedeeld door den Inspec teur van de Scheepvaart te Rotterdam. Het O. M., waargenomen door mr. Camp, is van oordeel, dat men tegenover zooveel strij dige verklaringen staat, dat men dikwijls niet weet,1 welken koers men/ zal volgen. Bij de deskundigen bestonden reeds meeningsver- schillen en de moeilijkheid dezer zaak wordt nog vergroot door het groote aantal deskundige verklaringen van de zijde van de verdediging naar voren gebracht Het is onaangenaanuvoor het O. M., dat het zich plotseling gesteld ziet tegenover verklaringen van tien deskundigen, waartegenover het op zijn beurt weder tien deskundigen van een andere opvatting zou kunnen stellen. Toch hoopt spr., dat het Hof tot een veroordeeling zal komen, omdat een vrijspraak ongunstige gevolgen zou kunnen hebben. Zulk een vrijspraak zou koren zijn op den molen van de zeelieden, die onbeperkte vrijheid ter zee eischen. Een vrijspraak zou ten slotte niet bevorder lijk zijn aan het prestige van ons loodswezen. Echter wil spr. wel bij het Hof aandringen op veroordeeling van beklaagde, met verminde ring van de straf voor een aanmerkelijk ge deelte. Een bepaalde hoeveelheid straf wil spr. niet eischen. De verdediger vroeg vrijspraak voor zijn cliënt, in de eerste plaats omdat de schuld niet bewezen is en in de tweede plaats omdat de loods niet aansprakelijk is. De uitspraak werd bepaald op 30 dezer. Platina gestolen. In het physisoh-chemisch instituut in de Bunsenstrasse te Berlijn hebben, naar Wolff meldt, onbekend gebleven dieven vier pla- tina-platen en een schaal ter waarde van 15 millioen mark gestolen. Naast een doode geslapen. Eenigen tijd geleden werd de echtgenoot van een bejaarde vrouw, die in de Van Ostade- straat nabij den Amsteldijk te Amsterdam woonde, ongesteld. De ziekte nam in hevigheid toe en tenslotte verviel de man in een bewus teloosheid. Dagen lang bleef de arme vrouw bij hem en begaf zich des nachts in hetzelfde bed ter ruste. De -buren zagen de vrouw in gerui- men tijd niet en het wekte op zekeren avond hun bevreemding toen zij beneden gestommel hoorden. Uit het raam kijkende bemerkten zij, dat de vrouw voor de deur stond. Zij vroegen haar wat er .was, waarop zij antwoordde, dat haar man misschien wel dood was gegaan. Hij was, zoo vertelde zij verder, koud en bewoog niet meer. De buren gingen mee naar binnen en be vonden, dat de ongelukkige inderdaad overle den was. De lijklucht was duidelijk in de ver trekken merkbaar. Een dokter werd gehaald en deze constateerde, dat de man reeds ver scheidene dagen geleden overleden moest zijn. Voor een spoedige begrafenis werd zorg ge dragen. („Tel."). Een drama te Enschede. Gistermorgen heeft de 80-jarige monteur H. W., die verloofd was met de 21-jarige B. F., zijn meisje, dat de verkeering verbro ken had, ten huize harer tante op den Kwek- kelerweg met een revolver ln het achter hoofd geschoten. Daarna joeg hij zich zelf twee kogels door het hoofd. Belden zijn in zorgwekkend en toestand -naar het zieken huis vervoerd. SPORT. De wedetrijden van Zonda«. Het zeer alechte weer ia oorzaak geweest, dat maar enkele wedstrijden doorgang vonden. Voor het landskampioenschap werd in Deventer ge speeld de wedstrijd Go Ahead—-Willam II, welke 18 min. voor tijd door de bezoekende club ge staakt werd, toen G.A. een 5—3 voorsprong had. Eveneens werden onder aanhoudenden regen gespeeld Spartaan—A.S.C. 1—2 (te Haarlean) en Hilversum—Zandvoort 4—3 (te Buseum). 10 Mei j.1. vond te Zaandam de wedstrijd Meer- vo-gels—Zaandijk plaats voor het kampioenschap der geheele le klasse N.-H. V. B. De, thuisclub was een klein tikje sterker en wist na half time met een fraai achot van den linksbuiten de ssnige goal van den wedstrijd te maken. De match werd in de beste verstandhouding gespeeld. Zendag zou de returnmatch in Zaandijk plaats hebben, maar de weersomstandigheden beletten zulke. H.R.C. maakte een vergeefsche reis naar Wor- merveer, daar het terrein afgekeurd was; even min vond doorgang de wedstrijd Adeliborsten- Helder voor de finale van den „Helderi'-beker. J. E. Bulder, de bekende linksbinnen (ook wel middenvoor) voor Be Quick komt het volgende seizoen voor H.F.C. uit. Barend van Hemert, de doelverdedi-ger van D.F.C., zal ln den wedstrijd D.F.C.Ajax, Zondag a.s., voor het laatst uit komen. Van Hemert droeg slechts éénmaal de oranjetrui; dat was in April 1914 te Kopenhagen in den wedstrijd tegen Denemarken, welke door de onzen met 4—8 werd verloten (rust I1 voor Nederland). Hij verving toen Göbel. Kampioenscompetitie Westelijke 8# klasse. Zooals we reeds eerder gemeld hebben, wordt deze oompetitie in drie groepen gespeeld. Do nos. 1 en 2 van elke groep gaan over naar ds 2e kl. Hierbij de resultaten: Groep I. Gouda, Neptuxuio en Purmersteijn. Gespeeld werd; PunnereteijnGouda 1—0, Nep- tunusPunnereteijn 21, GoudaNeptunue 0ft, Neptunu» en Purraoreteijn promo-roeren. Groep O. D.W.8., Bloomendaal en Kampong. Gespeeld werd: Bloemendaal —Kampong 21 «q Kampong—D.W.S. 1—2. Gespeeld moet nog wor den D.W.S.—Bloemendsal; een eventuele uit. slag heeft echter geen In-vloed meer, daar Kan», pong uitgeschakeld is «n dus de heide andere clubs promo veeren. Groep III. Hercules, Tr&nsveJla en 6.V.W. Gespeeld werd: 8.W.V.-Hercules 2—8 en Her culesTrans val ia 23, zoodat dus nog gespeeld moet worden Transvalia—8.V.W. Ook deze match brengt geen beslissing meer, daar het aloude Hercules geen kans meer heeft, al weet Trans valia te winnen, want dan geven de doelcijfers den doorslag en deze zijn van 8.V.W. veel gun stiger. Wij vernemen dat in de bestuur»vergadering van „Alcmaria" V.V.V. van 15 dezer besloten Is, dat dezen zomer op het Gemeentelijk Sportpark geen motorraces of ooncoure-hlppiQue meer zul len worden gehouden. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndlë. Verzendings- weg Datum der ter post bezorging. Tijdstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. Per zeepoatvia Amsterdam 25 Mei 6.30 'sar. of Rotterdam 18 Mei 6.30 'aav. Per Holl. mail via Genua 20 Mei 9.30 'sm. of Marseille 27 Mei 5.30 'sm. Per Eng. mail via Marseille s) 23 Mei 6.30 'a av. idem eiken Woensd. 6.30 'aav. Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepoatvia Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonltjn) Per mail via St. Nazaire 80 Mei 17 en 31 Mei 6.30 'aav. 6.30 'aav. 6.30 'a av. 11 Juni Naar Saba, St. Euatatiua en St. M a r t i n Per zeepost via Amsterdam (Colonljjn) 17 en 31 Mei Per mail over Engeland 6.30 'aav. 5.30 'a m. Eiken Vrijdag. Naar Aruba, Bonaire en Curafao: Perzeapostvia Amsterdam (Colonlijn) Per mail over Engeland 17 en 8D|Mel 22 en 25 Mei 6.30 'aar. 5.80 'am. De per zeepost te verzenden stukken z(jn te voorzien van de aanwyzing .zeepost." Geen correspondentie voor Sabang, Atjeh, Sumatra's Oostkust en Djambi. 2) Geen correspondentie voor Sabang, Atjeh, Sumatra's Oostkust, Tapanoeli ten Noor den van Siboga, Riouw, Djambi en de Wester- afdeeling van Borneo. Alleen correspondentie voor Sabang, Atjeh, Sumatra's Oostkust eq Tapanoeli tea Noorden van 8iboga. Alleen correspondentie voor Benkoelen, Palembang, Djambi, Riouw en de Weater- afdeeling van Borneo. VERGADERINGEN. VERMAKELIJK* HEDEN. ENZ. Donderdag 17 MeL Openb. Vergadering Vrijheidsbond, Militair Tehuis Kanaalweg. Zaterdag 19 Mei. Uitvoering Voetbalver. H. R. CL, Cajdno 8 u. Zondag 20 MeL Voorstelling met bal na, Casino 8 uur. Dinsdag 22 Mei. Openb. Vergadering Vrijzinnige Kiesvereem. Casino 8 uur. Dinsdag 29 MeL Concert Toonkunst, Casino 8 uur. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 15 Mei 1923. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Goole Ned. mm. „Ga&sterlaad". MARKTBERICHTEN. Schagermarkt van Donderdag 17 Mei 1928. 69 geldekoeien mag. 250—400; 65 Idem vette 275-550 70 kalfkoeien 300-570; 14 vaarzen 275—325 26 pinken 150—226; 121 nuchtere kalveren 16—81; 156 overhouden 4260; 757 lammeren 16—82; 6 bokken en geiten; 80 varken vette p. K.G. 0.860.94;121 biggen 26—34; 8 konijnen f 0.60—1.60; 86 kippen 1.50-2.50; 405 K.G. boter p. K.G. 1.70—1.90; 10788 kipeieren p. 100 stuk» 6—5.75; 3549 eend- eieren p. 100 atuka 6. Burgerlijke stand der gemeente Helder van 16 en 16 Mei 1923. ONDERTROUWD: J. W. Menting en A. Blaak man; A. van de Lagemaat en M. C. Jolen; J. Kramer en H. A. L. Wallast; H. Selderbeek en J, Engel. BEVALLEN: A. Trooet-Visser, z.; H. W. G- M. van der Lana-Lugt, z.; W. Geurdea-van Look, z.; M. A. Van der Vegt-Sehiltmeijer, s.; N. Eo-eke- bakker-van Til, z. OVERLEDEN: P. J. Dekker, 48 jaar. LAATSTE BERICHTEN. Brussel, 17 Mei. Tengevolge van de par lementaire debatten en handhaving van de be sluiten der regeering, hebben spoorweg arbeiders de staking uitgebreid. Het reizigers verkeer Antwerpen—Brussel is gestaakt, zoo dat de verbinding Amsterdam-Parijs onder broken ia. Ook het reizigersverkeer Brussel Luik dreigt te worden gestaakt. De telegraaf dienst BrusselCentrum is verzekerd. Amsterdam, 17 Mei. Naar wij vernemen, rullen, in verband met de spoorwegstaking in België, de Nederlandsche treinen voorloopt niet verder rijden dan Esschen aan de grens Het was heden nog niet bekend of hier een trein uit Parijs via Brussel zal arriveeren. Amsterdam, 17 Mei. Naar wij vernemen, heeft de directie van de Kon. Luchtvaart-Maat schappij besloten tengevolge der spoorwegsta king den vliegdienst op Brussel uit te breiden- Heden zullen twee, en zoo noodig drie vlieg tuigen naar de Belgische hoofdstad vertrek ken. Van Brussel is een directe luchtverhin- ding met Parijs georganiseerd.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 8