Terug in het leven. Hotel „DÉN"BURG", MENU a f 1.50 per persoon. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Tï Eerste Blad. No. 5714 ZATERDAG 19 MEI 1923 51e JAARGANG I LLETON. 8> Maar toen hij een paar dagen later naar Water-End kwam, om inkoopen te doen, en in tegenwoordigheid van de popelende Water-Enders beleefd en glimlachend een paar opmerkingen maakte over het weer in Alleen op Zondag a.s. (Ie Pinksterdag), Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldertiohe Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W, Indlë p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad rasp, f 0.57', f 0.78, f 0.86, f 1.26. Modeblad resp. f 0.95, f 1.26, f 1.26, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ot.j fr. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Poet-GMrorekeiïln« No. 16066. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). W i n t e r t ij d. Maan Zon Hoogwater Mei ópT" óud!: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 20 m. 7.53 a 11.32 4.7.53 11.05 11.36 Maand. 21 8.54 12 3.58 7.54 11.42 0.- Dinsdag 22 10.01 m 12.09 3.57 7.55 0.17 0.21 Woensd.23 ,11.18 12.32 3.56 7.57 1.05 1.14 Dond.d. 24 a 12.28 1.12 3.55 7.58 2.06 2.19 Vrydag 25 1-45 1.40 3 53 8.3.18 3.39 Zaterd. 26 3.04 2.07 3 52 8.01 4.40 4.58 Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 19 Mei8.21 uur. Zondag 20 8.23 Maandag 21 8.24 BUITENLAND. UIT HET BEZETTE GEBIED. Voor de woning van ♦directeur-generaal Tengelmann, te Essen, verscheen Donder dag een1 afdeeling Fransohen met een vracht auto en begon de meubels uit het huis te halen en op te laden. De inbeslagneming van de meubels vond plaats, omdat indertijd door een krijgsraad te Mainz een boete was opelegd aan dezen mijn-directeur wegens het niet-leveren van vergoedings-kolen, wel ke boete niet betaald was. Het is dus te verwachten, dat ook bij an dere heeren, die deze boete niet hebben be taald, de boel uit huis zal worden gehaald. De Fransche overheid heeft 20,000 ton kleurstoffen in de Badensche andline-fabriek in beslag genomen. Driekwart komt aan Frankrijk, één kwart aan België. Daar in alle schoolgebouwen te Kastrop en te Hattinghausen troepen ondergebracht zijn, is het schoolonderwijs daar gestaakt moeten worden. Uitwijzingen. De hooge intergeallieerde commissie voor het Rijnland heeft 712 nieuwe uitwijzingen van Duitsohe ambtenaren gelast. Inbeslagnemingen. Bij de Barmer Bankverein te Duisburg is een bedrag van 160 miilioen mark in beslag genomen wegens het niet betalen der aan de stad Duisburg opgelegde boete. Te Dusseldorf hebben de Franschen bij twee bureaux der werkloozenondersteuning de kas in beslag genomen, die gezamenlijk een bedrag van 26 30 imillioen mark be vatten. In het district Schleiden is de staat van beleg afgekondigd. DUITSCHLAND. De nieuwe Dultsche nota. Naar Donderdag uit Berlijn werd gemeld, werd in regeeringskringen hard gewerkt aan de voorbereidingen van de nieuwe Duit sohe nota aan de geallieerden. In verband met het feit, dat nog verschillende bespre kingen met politieke en economische des kundigen moeten worden gehouden zal de nota waarschijnlijk eerst na Pinksteren ge reed komen. De verschillende rota's van antwoord der entente-regeeringgen zullen niet afzonderlijk worden beantwoord, aangezien zulks de vraagstukken waarom het hen te doen is nog ingewikkelder zou maken dan zij reeds zijn. Naar het Engelsch van William Looke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. Een Chinees. Wat deed een Chinees in die streken? De mannen) redeneerden er over in de gelagkamer van „De drie Veeren", het zwakkere geslacht besprak de mogelijkheid van een geel gevaar kinderen ontvoerd, kelen afgesneden, gruweldaden gepleegd op eenzame plekken. Mrs. Travenna had moord lust in zijn oogen gezien; en Mrs. Travenna, die drie mannen hegraven had, was een vrouw, wier meening gerespecteerd werd. Mrs. Bates zeide, dat zijn gele handen pre cies de teenen van een kalkoenschen haan waren. Haar dochter Gwinnie merkte gie chelend op, dat zij ze niet graag om Thaar hals zou hebben. „Ik heb gehoord, dat zij dat doen," zeide de oude Mrs. Sopwlth. „Ik herinner me, dat mijn grootvader, die den Indisohen Opstand medegemaakt heeft, mij, toen ik nog een kind was, verteld heeft, dat zij voor wurgen hun hand niet omdraaien. Dat was hun godsdienst." Op die wijze kreeg de zachtaardige Quong Ho dadelijk een prettige reputatie. Men verwacht algemeen, dat de Dultsche regetring positieve voorstellen inzake de waarborgen zal formuleeren, zonder daarbij de 'evensbehoeften van Duitsohland uit het oog te verliezen. FRANKRIJK. Verklaringen van Poincare over de resultaten der Ruhrbezettlng. Poincaré verklaarde Donderdag in de Ka mercommissies voor financiën en buitenland- sohie zaken nadat de inkomsten uit de bezette gebieden thans de bezettingskosten dekken. Hij legde er den nadruk op, dat de hoeveel heden cokes en steenkool, die dagelijks naar Frankrijk en België worden verzonden, voortdurend zijn toegenomen sedert het be gin van het optreden, dank zij de krachtsin spanning van het spoorwegpersoneel en de ingenieurs, en thans de vóór de bezetting door Duitsohland geleverde hoeveelheden hebben bereikt Het spoorwegbeheer bedruipt zich; de op brengst neemt voortdurend toe. De bosch exploitatie levert eveneens aanzienlijke in komsten op. Het vervoer per spoor en te wa ter is voldoende georganiseerd; de verzen ding van cokes en steenkool is er door ver zekerd. De nog beschikbare voorraden vor men hoeveelheden, die eerst na verscheidene maanden uitgeput zouden zijn als de ver zending op den huldigen voet voortgezet wordt. De arbeid in de mijnen wordt voortgezet. Poincaré besloot met te zeggen dat de be zetting van het Ruhrgebied zich thans in een periode van stabilisatie bevindt. De uitgaven worden ruimschoots, gedekt door de leverin gen, zelfs als men rekening houdt met het aandeel der Oommissie van Eerstel. Hij voor zag, dat het optreden in het Ruhr-gebied meer zal opbrengen dan hij hoopte. De orga nisatie wordt met den dag beter. Frankrijk kan in het Ruhrgebied blijven zoolang dit bet behaagt. Het kan er slechts bij winnen. De Fransche regeering is besloten het- geno men pand te houden tot Duitsohland zijn ver plichtingen nakomt. 1>3 verklaringen van Poincaré werden goedgekeurd. ENGELAND EN RUSLAND. Lord Curzon heeft Donderdagmorgen Krassin ontvangen. De conferentie duurde twee uur, Mc. Neill en ambtenaren van de Russische afdeeling aan het Foreign Office waren mede aanwezig. De uitslag van de be spreking is niet medegedeeld. Naar verluidt is de termijn van het ultimatum iets ver lengd. Krassin is thans in verbinding met Moskou. Verklaringen in het Lagerhuis. Uit verklaringen Donderdagmiddag in het Engelsche Lagerhuis afgelegd, is het volkómen duidelijk, dat de regeering zich beslist'houdt aan de in de Britsche nota ge stelde eischen en dat, wil de handelsovereen komst voortgezet worden, de "bepalingen er van beslist moeten worden in acht genomen. Mac Neill herinnerde er aan, dat hij ver klaard had, dat Lord Curzon bereid was de Britsche nota met Krassin na te gaan en te trachten hem te overreden,dat de Britsche eischen redelijk waren. Wat verder zal ge beuren, hangt, aldus MacNeill, af van de Russische regeering. Als zij voldoet aan de verzoeken in de nota zal de Britsche regee ring voldaan zijn. Zoo niet dan zou, onder voorbehoud van verlenging van den termijn, de Britsche agent Hodgson Moskou verlaten. Baldwin, die in plaats van den premier in het Lagerhuis optreedt, zeide, dat de Brit sche regeering een verzoende houding in nam en hij hoopte, dat men zou ervaren, dat aan haar eischen op behoorlijke en rede lijke wijze werd tegemoet gekomen en dat wat een breuk genoemd was, niet noodzake lijk zou zijn. Hij vertrouwde, dat de bespre kingen een gunstigen uitslag zouden heb ben. ADVERTENTIEN: 20 ot. p. re«el (g&lj&rd). Ioffez, mieded, (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (ffevraagd, te koop, tehuur) v. 1—4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ot. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Ingezonden Mededeellng. N BELGÏE. De Staking. De Belgische Kamer heeft Donderdag de discussies over de interpellaties in zake de spoorwegstaking en de mobilisatie-order voortgezet. Theunis, de minister-president en minister van financiën, hield een uitvoerge rede, waarin hij zeide, dat de regeering zich houdt aan de verklaringen van Neujean, den mi nister van spoorwegen, die gezegd heeft: „ik zal trachten het personeel in den kortst mo gelijken tijd de voldoening te geven, die het verdient" en „wij onderzoeken de mogelijk heid van verdubbeling van den gezinsbijslag en van trapsgewijze verhoogiijg van den duurtebijslag." Ik hecht er aan op'te mer ken, zoo voegde Theunis er bij, dat dit ge zegd is, voordat er van eenigen druk sprake was. Voortgaande zeide de premier, dat indien hij op de voorstellen der interpellanten in ging, het aan de spoorwegarbeiders te be talen loon spoedig geen waarde meer zou hebben, daar door 'n dergelijke loonpolitiek 't land naar afgrond gevoerd zou worden, en wanneer het land geruïneerd zou zijn, zon den de arbeiders er nog slechter aan toe zijn. De vergadering werd daarna verdaagd. De algemeene indruk was, dat de staking spoe dig zou worden opgeheven. POLEN. Een bomaanslag tegen een Joodsch blad te Krakau. Naar uit Krakau gemeld wordt, werd in het redactiebureau en de drukkerij van het Joodsche blad „Nasz Dzimnik" een bom ge worpen, die aanzienlijke, schade aanrichtte. Er valt niet aan te twijf is toe te schrijven aan semietische organisatie. dat de aanslag geheime anti- ZWEDEN. De Zweedsche Rijksdag heeft een wet aan genomen waarbij vrouwen gelijk worden ge steld met mannen m de kwestie van den bur gerlijken dienstplicht met eenige uitzonde ringen, die nader geregeld zullen worden Dij het in werking treden van de wet. NOORWEGEN. Een gevecht met dranksmokkelaars. Reuter verneemt uit Bergen (Noorwegen), de volgende bijzonderheden over de in be slagneming der „Elizabeth", het Duitsche stoomjacht van 200 ton, dat 40000 ton sterken drank „droog" Noorwegen trachtte binnen te smokkelen, 'sAvonds werd eerst de.be manning van een motorboot, die naar den wal was gezonden, om kolen te halen, door 17 welgewapende politie- en doaune-beamb- ten vervangen. In de buurt, van de „Eliza beth" gekomen, riep een der beambten, een Duitscher den smokkelaars toe met een roei boot, de kolen te helpen overladen. Drie ma trozen voldeden aan dit beveL Zij werden overmand, en gebonden. Daarop naderde de politie het smokke laarsschip, en sprang aan boord. Er volgde een wanhopig gevecht, waaraan ook een reusachtige Duitsche dog deelnam, die een der doaune-beambten naar den keel vloog. Hij werd met een revolverschot onschadelijk het vloeiende Engelsch van den vicaris zon der eenig vreemd accent, keken zij nog ver- baasder.De taal lost wonderlijk veel vooroor- deelen op. Iemand, die Engelsch sprak als de Vicaris, kon geen Engelschman wurgen. Maar ongelukkigerwijze compliceerde Quong Ho dien gunstigen indruk door den vol maakten Brit te overdrijven. Bij de deur van den slagerswinkel ver sperde Gwinnie Bates hem «enigszins den weg. Quong Ho, door Baltazar in Europee- sche beleefdheid getraind, nam met een die pe buiging zijn hoed af en zeide tegen haar: „Schoone juffer, wilt u uw onderdanigen dienaar toestaan even te passeeren?" Zij sloop zenuwachtig van den Ingang weg. Haar vriendinnen verspreidden zioh als een grinnikende Roode Zee in de laan, waardoor Quong Ho kwam met gebaren, die hoffelijk zjjn dank uitdrukten', en gevolgd door den slagersknecht, die den schapepoot en het groote stuk rundvleesch, die Quong Ho gekocht had, naar de kar bracht. Quong Ho reed weg te midden van onbe leefd gelach en gegichel. „Sohoone jufferl Lieve Hemel nog toe!" brulde de slagerskneoht. Gwinnie Bates hield niet lachen op en ging met gloeiende wangen en uitdagende oogen naar hem toe. „Wat heb je daartegen, Jóhnnie Evans? Als je me wilt beleedigen, zeg het dan rond uit. Wanneer Je geen gentleman kan zijn, wees dan tenminste een kerel!" »Een fijne gentleman," hoonde Johnnie Evans, terwijl hij den wegrjjdenden Chinees nawees. "Hij kan in leder geval jou en je kornui ten manieren leeren," riep Gwinnie Bates uit en liep dan triomphantelijk met haar gemaakt. Ten slotte bleef de politie meester van het tererin. CHINA. Te Shanghai is Donderdag bericht ont vangen dat de Sachow-bandieteni drie van hunne gevangenen hebben gedood door hen van de bergen te werpen. Deze 3 gedoode personen waren eenige weken geleden ge vangen genomen en werden gedood omdat het geëischte losgeld niet werd betaald. Weer een overval in China. Een trein van Peking naar Sjanghai is Woensdag overvallen door regeerings-gen- darmen. Zij vielen de trein-beambten aan en maakte zich overal van meester. De trein had een openhoud van verscheiden uren. Ten slotte wisten consulaire ambtenaren, die in den trein: waren geholpen door Chineesche ambtenaren, de gendarmen er toe te krijgen, den trein te verlaten. Vier kinderen verbrand. Te Muri, (Zwitserland) zijn bij een brand vier kinderen, van 2 tot 6 jaar, in de vlammen omgekomen. LUCHTVAART. Een Britsch Daimler expres-vliegtuig met een enkelen Napier-motor heeft binnen twaalf uur duizend mijl afgelegd. Het vlieg tuig, dat dienst doet op de gewone luchtlij nen, vloog van Londen naar Machester heen en terug in den morgen, met passagiers aan boord. De terugreis van 200 mijl werd in 90 minuten afgelegd. Daarna ging hot vlieg tuig, wederom met passagiers aan boord, heen en weer naar Amsterdam, steeds be stuurd door denzelfden vlieger Robinson. Men meldt, dat de mannen, die bet plan voorstaan van een luchtpostverbinding tus- schen New-York en Londen voor eigen reke ning een proefvlucht zullen organiseeren om te laten zien, dat het plan uitvoerbaar is, alvorens zij de financieels medewerking der Engelsche regeering inroepen. Zij zijn van plan een reeks vliegtuigen van verschillen de kracht te gebruiken voor de verschillende secties van de reis. Voor den afstand van de Azoren naar Halifax zou een zeer sterk vliegtuig noodag zijn, voor het stuk Halifax- New-York zou men met een zwakker kunnen volstaan. neus in de lucht verder. Op die wijze werd Water-End door het hoffelijk optreden van Quong Ho hij die en volgende gelegenheden in twee partijen Sinophilen en Sinophoben verdeeld. De laat ste partij beweerde, dat zulke heidenen het meest glimlachten, wanneer hun plannen het misdadigst waren, en hun gewelddaden be dreven met de onzaligste uitgelatenheid. Zag je hem ooit in de kerk? Zijn bewonde raars ontkenden, dat dit kwam, omdat hij uit de Goddelijke genade buitengesloten was. Spak hij ooit over het doen en laten van zijn meester met den uitheemschen naam en von zichzelf midden in het moeras? Neen, men was het eens, dat Quong Ho een toonbeeld van discretie was. En na verloop van tijd begon hij' dan ook, ofsohoon hij steeds even hoffelijk bleef, de .gunst te ver liezen hij zijn eigen partij door zijn hard nekkig zwijgen en zijn beleefd weigeren zich met hen in een gesprek in te laten. Nu bestonden er voor zijn zwijgen uitste kende redenen: niets meer en niets minder dan het bevel van John Baltazar. Toen Quong Ho de eerste maal, terwijl het hoon gelach nog in zijn ooren klonk, op de hoeve terugkwam, klaagde hij over de onbeleefd- held "van de Water-Enders. En Baltazar zei- de in het Chineesch: „Ken je het spreekwoord: „Een mensch moet zichzélf honen voor anderen het zullen doenf' niet Quong Ho? En wat zegt de Mees ter bovendien? „Verrot hout kan niet ge beeldhouwd en muren, .gemaakt van vuil en modder, kunnen niet gepleisterd worden." Door tegen mijn bevelen in te handelen- en te trachten de moddermuren van deze land bouwers met hoffelijke beleefdheid te pleis teren heb je jezelf gehoond en je daardoor BINNENLAND. Het bezoek van den Koning van Noorwegen. Naar thans kan worden medegedeeld, is in hoofdtrekken het volgende vastgesteld omtrent het bezoek, dat de koning van Noor wegen van 5 tot 7 Juni aan onze Koningin zal brengen. Dinsdag 5 Juni, 's morgens, wordt het Noorsche pantserschip Eidsvold, aan boord waarvan, gelijk gemeld, koning Haokon naar Nederland zal reizen, te IJmuiden ver wacht, van waar deze oorlogsbodem onmid dellijk naar Amsterdam zal opstoomen. De aankomst aldaar wordt verwacht te 11 uur 30 minuten. De koning zal dan op een sierlijk in te richten landingssteiger offi cieel begroet en ontvangen worden, welke een .gala-karakter zal dragen. Daarna wordt in een ceremonieelen stoet naar het Koninklijk Paleis op den Dam ge reden, alwaar ten 1 uur een familienioenmaal zal plaats hebben. Te 3 uur zal worden uitgereden tot her brengen van een bezoek aan het Rijks museum,waarna van 4 uur tot 5 u 45 min. een rondvaart door de haven van Amster dam zal plaats hebben, den koning aange boden door het gemeentebestuur van Am sterdam, bij welke gelegenheid de thee aan boord zal worden gebruikt. Van die rondvaart teruggekeerd, zal 'ko- Ingezonden mededeellng. Het Consultatiebureau is geopend iederen Dinsdag van 78 uur 's avonds, in de voor malige Stads-Apotheek naast het Ziekenhuis Consult kosteloos. M. J. W. RIENKS, Directeur. blootgesteld aan een ruwe bejegening." „Meester," zeide Quong Ho, „het blijkt, dat ik vreeselijk gedwaald heb." „Luister nog verder," ging Baltazar voort met een ondeugende 'schittering in zijn oogen, die de terneergeslagen Quong Ho echter niet zag, „naar wat de Meester zegt: „De mislukking om de deugd te beoefenen, de mislukking om, wat ik .geleerd heb, te on derzoeken en te analyseeren, het onvermo gen om het juiste pad te volgen, nadat mij de goede weg geiwezen is, het onvermogen om mijn fouten te verbeteren al die din gen zijn de oorzaken van mijn smart." Quong Ho antwoordde, dat, hoewel zijn afdwaling van het pad der deugd zelfs den meest kortzichtigen duidelijk moest zijn, hiji toch in een dilemma verkeerde in zooverre als hij de voorschriften van de Westersche beleefdheid, in acht genomen had, het afne men van zijn hoed bijvoorbeeld, zooals zijn verheven meester hem dat had geleerd. Baltazar antwoordde, nog steeds In het Chineesch, minzaam: „O jonge man: staat er niet geschreven: -„Bij het loeren moet men steeds een nederigen geest en een voortdurenden ernst bewaren; In dat geva zal ongetwijfeld verbetering komen. Wan neer uw gedachten van het begin tot het eind steeds vast gericht zijn op de leeren zal uw deugd zich ongemerkt ontwikkelen." ,Met die waarheden ben lk békend," ant woordde Quong Ho. ,M«ar waarom voor den* duivel pas je ze dan niet toe, kerel?" ging Baltazar in zijn moedertaal voort. „Ik heb je toch streng ver boden met de mensohen hier in den omtrek te spreken. Je moet met hen niet praten over mijn of jouw aangelegenheden. Je moet niet luisteren naar hun geklets of mij ning Haakon het bij Haren Majesteit's hof geaccrediteerde corps diplomatique ontvan gen ten Paleize. Te 8 uur zal een .gala-maal tijd in het koninklijk paleis plaats hebben. Woensdag 6 Juni zal de koning van Noor wegen, met onze Koningin en den Prins, ongeveer 11 uur uit Amsterdam via het sta tion Baarn naar Soestdijk vertrekken tot het brengen van een bezoek aan de Ko ningin-Moeder. Omstreeks 2 uur vertrekken de Koning van Noorwegen, Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik van de halte Soestdijk naar 's-Gravenhage, waar de aankomst aan het Staatsspoorwegstation in de Rijnstraat tegen 4 uur kan verwacht worden. Van dat station zal in een stoet naar het koninklijk Paleis in het Noordeinde worden gereden. Te 5 uur dienzelfden middag brengt de Koning een bezoek aan het Koninklijk ka binet van schilderijen in het Mauritshuis, waarna te 7 u. 30 m. ten koninklijken Paleize een familiemaaltijd paats heeft. Na afloop daarvan heeft de 8 u. 45 m. de soirée plaats, aangeboden door het gemeen tebestuur van 's-Gravenhage. Den volgenden dag, Donderdag 7 Juni, zal de koning te halftiew 's morgens een bezoek brengen aan het Vredespaleis. Daar na verlaat de Koning, met de Koningin en den Prins den Haag, voor een bezoek apn Rotterdam. Verwacht wordt, dat de trein ongeveer 11 uur aan het station Delftsche Poort in Rot terdam zal binnenkomen. Dan zal allereerst een bezichtiging plaats hebben van het raadhuis, waarna de Vor stelijke personen zich aan boord zullen he geven van het inmiddels te Rotterdam lig plaats genomen hebbende pantserschip Jaoob van Heemskerck, op welken oorlogs bodem Koningin Wilhelmina haar hoogen gast een noenmaal aanbieden zal. Na afloop van het noenmaal zal de Noor sche Koning zioh begeven naar de nabij het Park gelegen Noorsche Kerk, ter begroeting van de Noorsche kolonie hier te lande, welke in dat kerkgebouw vereenigd zal zijn. Te 3 u. 15 min. heeft een bezoek plaats Ingezonden mededeellng. DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. Mannen zoowel als vrouwen, hebben onder zenuwachtige, beproevende omstandigheden gewerkt. Zij raakten overwerkt en missen de kracht oni de bacillen van gevatte in fluenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urinezuur, de niei*bn worden ondermijnd door te groote groote inspanning en spoedig volgen ver schijnselen als: hoofdpijn, duizeligheid, ze- nuwoverspannig, urinekwalen, graveel, wa terzuchtige oogen, rheumatischc spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daar.egen worden Foster's Rugpijn Nie- ren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatlek, spit, steenvorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nier waterzucht. Zelfs ongeneeslijke kwalen kun nen door verwaarloozing ontstaan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken 1.75 per doos. (81 dat oververtellen. Je moet naar Water-End om boodschappen te doen wij kunnen on gelukkigerwijze niet van de lucht leven of ons 's winters warm maken met gebottelde zonnestralen maar dat is ook de uiterste grens. Behalve dat ben je doof en stom. Jij moet nog meer zijn dan de drie Heiige Apen van Japan, die door hun handen res pectievelijk voor hun oogen, ooren en mond te houden, willen zeggen: „Ik zie geen kwaad; ik hoor geen kwaad; ik spreek geen kwaad." In jou geval moet het zijn: „Ik zie niets; ik hoor niets, ik zeg niets." „In de toekomst," zeide Quong Ho, „zullen mijn oogen geblindeerd, mijn ooren verze geld, mijn mond gesloten zijn." „Wanneer ik nog iets hoor van praatjes over het onweer der vorige week of over ge-schoone-juffrouw van jonge meisjes, dan zal ik je tot mijn spijt regelrecht naar China moeten terugzenden." De strakke blik in Baltazar*s 'groote grijze oogen en de harde trek om zijn lippen teekenen, die Quong Ho in de laatste acht jaar met onfeilbare juistheid had leeren be- oordeelen deden hem vreeselijk beven. Niet alleen dat zijn dienstbaarheid aan Bal tazar een quaestie van een eed was, maar een terugkeer vóór de voltooiing van zijn speciale opleiding, die hem in staat stellen zou dadelijk een voorname plaats in te ne men in het nieuwe China, zou de genadeslag zijn voor zijn eerzucht. Derhalve nam hij de voorschriften van den Nederigen Geest ter harte en zwoer bij1 zichzelf de Heilige Apen van Japan te overtreffen, zooals zyn meester verordeneerd had. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1