Terug in het leven. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. No. 5715 DINSDAG 22 MEI 1923 51e JAARGANG Licht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 32 Mei ruur. Woensdag 22 8.27 buitenland. UIT HET BEZETTE GEBIED. De krijgsraad te Hattingen heeft 90 inwo ners van Bochum veroordeeld tot tezamen 13 jaar, 4 maanden en 23 dagen gevangenisstraf en 76 millioen mark boete. Twee arbeiders, die een Fransch officier hadden aangevallen, wer den hij verstek ter dood veroordeeld. Vanwege het feit, dat het station te Lennep in den nacht van 14 Mei beschoten is, is de stad beboet met 50 millioen mark. De burge meester is in hechtenis genomen. De „Frankfurter Zeitung" verneemt uit Koblentz: De Franschen zijn Donderdagmid dag in het sedert eenige weken afgesloten ge bouw van de Reichsbank binnen gedrongen en hebben er 6 milliard mark weggehaald. Uit Trier wordt gemeld, dat er uit de plaat sen Ohrang en Biewer honderden gezinnen van spoorwegmannen, tezamen 830 koppen tel lend, zijn uitgewezen. Van Belgische zijde wordt gemeld: De economische malaise in het Roer-gebied veroorzaakt een sociale gisting, die gevaarlijk dreigt te worden. De buitengewone stijging van de prijzen maakt het leven voor de mijn werkers onmogelijk. Er worden tal van inci denten tusschen de mijnwerkers en de politie gemeld. De werkloozen beklagen zich over de onvoldoende steun en nemen een dreigende houding aan. Een wapenstilstand aan de Roer? Volgens den Berlijnschen correspondent van de „Times" vindt de door den Parijschen correspondent van dat blad gereleveerde ge dachte van een wapenstilstand in het Roer gebied te Berlijn hoegenaamd geen weerklank. Mem beschouwt haar als ©eoi Fransch© proef ballon, die alleen ten doel heeft Duitschland van zijn eenige wapen, het lijdelijk verzet, te beiooven. Ook wanneer de Fransche troepen teruggetrokken werden, zijn zij gemakkelijk terug te brengen. Het lijdelijk verzet echter zou ais het eenmaal gestaakt werd, niet over nieuw begonnen kunnen worden. Het woord wapenstilstand heeft ook voor het overige een zeer onaangenamen klank, die herinnert aan dien van 1918, welke er niet naar uitviel, om het vertrouwen in door de geallieerden gesloten wapenstilstanden te vergrooten. Volgens den Parijschen correspondent ver houdt men zich daar tegen een nieuw voorstel van Duitschland geheel anders dan tegenover het eerste. De Franschen schijnen het geloof in groote bedragen ineens te verliezen en nu weer meer te verwachten van jaarlijksche be talingen. Wat de buitenlandsche schulden van Frankrijk betreft, deze wenschen zij op Duit- sche schouders te schuiven, zij het dat Enge land er Duitsche C-obligaties voor in betaling neemt, zij het dat deze obligaties vernietigd worden, naar gelang van de schrapping der schulden. Op dezelfde wijze zou Frankrijk Duitschland ook voor de binnenlandsche schul den verantwoordelijk willen maken, in dier voege, dat Duitschland de verplichtingen van Frankrijk ten opzichte van de wederopbouw- leenlngen op zich neemt. Frankrijk betaalt nu bijna de helft van zijin jaarlijksch inkomen aan rente en amortisatie. Wanneer Duitschland daarvan althans een deel op zich nam, zou dat misschien voordeellger zijn dan groote som men Ineens. Op reusachtige internationale FEUILLETON. Naar het Engelsch van Willlam Looke. Voor Nederland bewerkt door W, J. A. Roldanus Jr. 9) De volgende dagen hadden meester en knecht verscheidene gesprekken, over de verhouding tot de buitenwereld, welke de eerste voorgeschreven had. De drie jaren, zeide Baltazar, die in de eenzaamheid der wildernis voor hen lagen, dienden voor de kastijding van het vleesoh, het betrachten der deugd en het cultiveeren van het intel lect. Hij lichtte zijn redeneering toe met tallooze citaten uit de Ohineesche klassieken. „Op die wijze drink je uit de Vijf Bronnen van Geluk. Te weten: Een Lang Leven; want in deze onbezoedelde atmospheer krijg Je lichamelijke gezondheid. Rijkdom. Dien zal je hebben onverschillig naar welke uni versiteit in Nieuw China je als professor in de wiskunde gaat. Gezondheid van Lichaam en Helderheid van Geest. De Romeinen hebben die gedachte uitgedrukt in een epi gram: Mens sana in oorpore sano; wat kan bevordelijker zijn voor de helderheid van geest dan deze ijverige eenzaamheid, niet gestoord door materieel© zorgen? De Liefde tot de Deugd. Ieder uur van alle dagen kun nen wij gebruiken, om die te verkrijgen. Den wil vervullen tot in het oneindige. Heeft de wil ons niet hier gebracht?" „Ongetwijfeld," zeide Quong Ho. „Luister verder," ging Baltazar voort, Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 leeningen aan Duitschland wil men liever maar nipt meer rekenen. Volgens den correspon dent berusten deze gedachten op een officieels inspiratie. De Parijsche „Matin" meldt echter, dat de Roer-exploitatie nog steviger ter hand wordt genomen. De nieuwe kolen- en ookesstapel® in de buurt van de mijnen en fabrieken zijn al aangewezen, met het doel ze naar het Wes ten te voeren. Ook zullen spoorlijnen, met het oog op bedrieglijk kolenvervoer, scherper be waakt worden. Daartoe wordt de bezettings macht uitgebreid met 15 tot 20 duizend man. Dit moet vooral een goeden indruk maken nu, tengevolge van de aankondiging van een nieuw Duitseh aanbod, de besprekingen tusschen de geallieerden „gevaar loopen" weer te worden aangeknoopt. ENGELAND. Bonar Law afgetreden. Londen, 20 Mei. Bonar Law heeft zjjn ontslag ingediend op dringend advies zijner geneesheeren. De Koning heeft het ontslag met het grootste leedwezen aanvaard. Een door Downing Street uitgegeven com muniqué zegt, dat Bonar Law's reis zijn ge zondheidstoestand niet heeft verbeterd, en dat de premier gisteren bij zijn terugkeer te Lon den door zijn doktoren is onderzocht, die het volgende bulletin hebben gepubliceerd: „Ondanks de genomen rust, is de stem van den premier nog onbevredigend. Wij zijn niet in staat binnen een redelijk tijdsverloop een verbetering toe te zeggen. De algemeene ge zondheidstoestand van den premier is niet goed." Ten gevolge van dit document diende Bonar Law onverwijld zijn ontslag in, dat de Koning aanvaardde. Londen, 21 Mei. Uit gezaghebbende bron wordt vernomen, dat er nog geen minister bij den Koning is ontboden in verband met het premierschap. In politieke kringen wordt geloofd, dat de Koning Curzon zal uitnoodigen het premier schap te aanvaarden en dat dez de opdracht zal aannemek BELG IE. Een Belgisch vergoedingsplan. Brussel, 21 Mei. De Belgische regeering bereidt een plan voor betreffende het ge- heele vergoedimgsvraagstuk. Het zal binnen kort aan Frankrijk kenbaar gemaakt wor den. Waarschijnlijk zal het een bezoek van de Belgische ministers aan Poincaré noodig maken. De staking ln België. Brussel, 20 Mei. Le Peuple meldt, dat de spoorwegmannen den arbeid hervat-hebben. ZWITSERLAND. Een nota van Sowjet-Rusland aan Zwitserland. In een nota, dien hij tot den Bondsraad heeft gericht, verklaart Tajltsjerin, dat de sowj et-regeering de Zwitseraohe regeering verantwoordelijk stelt voor de houding van de Zwltsersche autoriteiten, welke hou ding het plegen van den moord op Worowski heeft mogelijk gemaakt Hij voegt eraan toe, dat de noodige con clusies eruit zullen worden getrokken. De nota zegt, dat de Zwltsersche autori teiten, toen zij de Russische delegatie zonder bescherming lieten, een atmosfeer, die gun stig voor een moord; was, geschapen hebben. De houding van de Zwltsersche autoriteiten moet worden gekwalificeerd als achteloos heid, dlo het plegen van dein moord op een diplomatiek vertegenwoordiger van een an der land heeft begunstigd. De sowjet-regeerlng hoopt, dat Zwitser land een uiterst gestreng onderzoek zal ge lasten en dat zijn regeering alle personen die Ingezonden mededeellng. „naar de Zes Grootste Kiwaden. Tegenspoed, die het Leven verkort. Daarvoor is niemand gevrijwaard maar niemand is er minder vatbaar voor dan wij. Ziekte: Idem, Idem maar ik heb een kistje met eenvoudige ge neesmiddelen en in het ergste geval ls er te Water-End toch ook een dokter. Smart. Wanneer ln deze ideale omgeving onze geest zoo zwak ls om terneergeslagen te zijn, dan zijn wij den naam van wijsgeeren onwaardig. Armoede. Ik bezit een groot ver mogen. Slechtheid. Wij, die Zoekers der Waarheid zijn, hebben ons buiten het be reik der Verleiding gesteld. Zwakheid. Dat, o Quong Ho, is het èbnige gevaar. Dag en nacht moet je daartegen op je hoede zijn, en in het bijzonder op die dagen, dat de dwingende noodzakelijkheid je bloot stelt de menigvuldige verleidingen van dien mi' krokosmos van Babyion, Peking en San Francisoo, dien men Water-End noemt." 'En op die wijze was het mogelijk, dat, toen het belangrijkste nieuws uit de wereld geschiedenis tot Water-End doordrong en het stadje ln rep en roer bracht, Quong hoorde zonder te luisteren en derhalve niets van het nieuws aan zijn meester mededee- len toon. En langzamerhand verloor dat is het gevolg van door gemeenzaamheid ge kweekte verachting Quong Ho zijn pres tige in Water-End. Zijn wekelijksohe ver schijning in het stedeke met de grijze merrie en de veerlooze kar begon een van de gewone telkens weer terugkeerende dingen te wor den zoo als de Zondagsche preek van den vicaris en de Zateidagavondsche drink e- rjjen en het thuis brengen van den ouden Jack Bonnithorne, den kampioen-alcoholist van het moeras. Maar omtrent Baltazar, dien men slechts vaschï en verft te^elijl Georgette. crepe de chine. oDe stoffen,hoe fijn en teer ook.kun. nen,indien verschoten.met Twinl\ ^eder prachtige frissche kleuren krygen. oe levers zeep m VLAAftOinGETt aan die achteloosheid schuld hebben, voor den rechter zal dagen. Bern, 21 Mei. Het antwoord van den Bonds raad aan Tsjitaaerin, waarin alle verantwoor delijkheid voor den moord te Lausanne krachtig wordt afgewezen, is naar Moskou verzonden. Parijs, 21 Mei. De Zwiisersche Bondsraad zegt in zijn antwoord op de nota van Tsjitsje- rin betreffende den moord op Worofski, dat de Raad veeleer het recht zou hebben aan de sowjet-regeering een verklaring te vra gen omtrent de gewelddaden en afpersing, waarvan Zwitsersche staatsburgers in Rus land het slachtoffer waren. RUSLAND. De Izwestia wijst op de noodzakelijkheid voor Rusland er een civiele luchtvloot op na te houden. Een dergelijke vloot is, vol gens het blad, een voorgaarde om in oor logstijd over een militair - luchtvloot te kun nen beschikken. Het zou namelijk veel te kostbaar worden, wanneer de staat ln vre destijd een uitgebreide luchtvloot gereed moest houden^ waarmee alleen in oorlogstijd iets zou zijn te beginnen. De regeering en de burgers moeten op groote schaal de bur gerlijke luchtvloot bevorderen, omdat die een grondslag vormt voor een militaire luchtvloot, wanneer die noodig mocht zijn. En dit zou, volgens het blad, zeer wel moge lijk zijn, omdat in vredestijd voor het bur gerlijk leven in zulk een mate van de vlieg tuigen gebruik kan worden gemaakt, dat de vorming en exploitatie van een luchtvloot rendabel moet worden geacht. DE BALKANLANDEN. Volgens berichten uit Sofia hebben bij Is- tip hevige gevechten tusschen Bulgaarsche troepen en comdtadji's plaats gehad, die 24 uren duurden. Daarbij is de leider van de onafhankelijkheidsbeweging in Macedonië Alexanderpf gedood. Honderden gevangenen vielen in handen van de troepen en zijn naar Sofia overgebracht. VEREENIGDE STATEN. De ramp te Cleveland. Ter verklaring van den omvang, dien de schoolramp te Oleveland, in South Oarollna heeft genomen, dlene, dat de school een oud houten dorpsgebouw was. In dat gebouw waren alle kinderen met de onderwijzers eens gezien had, ontstonden legenden. Hij was krankzinnig. Hij was een heksenmees ter. Hij was een afschuwelijke wellusteling; ofschoon de vraag vanwaar en hoe de houri's, die zijn wellust bevredigden, kwa men een onoplosbaar probleem was. Hij was een zendeling met een bekeerling. Het vermoeden der boeren, dat hij alleen wat zwakzinnig was, vond den meesten aanhang. Dan fluisterde iemand, dat hij ©en Duit sche spion was. De dappersten uit het stadje maakten het plan tot een middernachtelijke expeditie om hem hij zijn misdadige prak. tijken te overvallen; sarcastische opmerkin geni van veldwachter Doubledaydie vroeg welke voor den vijand nuttige inlichtingen behalve dan de opbrengst helde per vier kante are gegeven konden worden door een man, die het eenzaamste plekje van het Vereenigd Koninkrijk bewoonde, bekoelden hun ondernemingsgeest, welke eveneens een knak kreeg door een stortregen, die het vooruitzicht op ecu wandeling van 10 mijl nu niet zoo heel prettig maakte. Toen de zon weer doorkwam, waren hun vermoedens ook verdwenen en kort daarna bevonden de meesten) zioh in 's konlngs uniform in van Water-End ver verwijderde streken. Op een goéden morgen wachtte veldwach ter Doubleday Quong Ho op en zeide hem, dat hij zich volgens de Realim Act als vreemdeling moest laten inschrijven. Quong Ho ging met den veldwachter mede naar het politiebureau en voldeed aan de formali teiten. Naam en voornaam: Li Quong Ho. Nationaliteit: Chinees. Beroep: Student „Hè?" riep veldwachter Doubleday, een man met een' rood gezicht en een stoppeli- gen zrwarten snor, uit „Daar neem ik geen genoegen mee. Ben je dan niet de huis- bljeen tot het vieren van een schoolfeest aan den vooravond van de Pinkstervacantie. Zul ke schoolfeesten, waarbij prijzen worden uitgedeeld, toespraken worden gehouden enz., plegen te worden bijgewoond door ouders, broers, zusters, neven, nichten en vrienden van de kinderen. Het kleine houten gebouw was dan ook gevuld met een opgeplakte menigte van 600 bezoekers. Toen de plechtigheid aan den gang was, viel een petroleumlamp van de zoldering en de inhoud ontplofte, waarbij de brandende petroleum zich naar alle zij den verspreidde en de kleeren van de om standers aanstak. De paniek die ontstond zal men zich kunnen voorstellen. Behalve de dooden 41 kinderen, 15 vrouwen en 18 mannen zijn er honderd gekwetsten. CHINA. De trelnoverval bil Llntsjeng. Volgens een te Sjanghai ontvangen bericht uit Lintsjeng in de provincie Sjantseng, zou den de Britsche en Amerikaansohe gevange nen, die zich in de macht van de treinroo- vers bevinden, heden worden doodgeschoten indien niet vóór dien datum de Ohineesche troepen, die d'e roovers ingesloten honden, worden teruggetrokken. Op ongeveer 180 K.M. van Lintsjeng, is de stad Ta-len-kon door bandieten aangevallen. De roovers voerden tal van gevangenen mee weg. Voorstellen tot een schikking. Peking, 20 Mei. Telegrammen, die heden nog laat door de Amerikaansohe legatie zijn ontvangen, doen de hoop toenemen dat wel dra een schikking zal kunnen tot stand ko men ten behoeve van de vrijlating der ge vangenen, die zich in handen bevinden van de bandieten van Soechow. De gouverneur van Sjantoeng heeft een boodschapper ge zonden met een aanbod van officiersplaatsen aan de hoofden der bandieten en een voor stel om de geheele strijdmacht der bandieten in het leger van Sjantoeng op te nemen. Fusie tusschen de Tweede en de 2V,-de Internationale. Brussel, 21 MeL „Le Peuple" verneemt uit Hamburg, dat de Wiener Arbeitsgemein- schaft de zoogenaamde Twee-en-een-halfde Internationale mot 09 tegen 6 stemmen besloten heeft zich bij de Tweede Internar tionale aan te sluiten. KORTE BERICHTEN. Wolff meldt uit Frankfort a. d. M., dat bij de ontlading van granaten, in een munitie fabriek in de buurt van Frankfort, een he vige ontploffing heeft plaats gehad, waar door 5 personen doodelijk gewond zijn. De Vrijstaatsche troepen hebben in een huis in Hlghstreet te Dublin een ton ont plofbare stoffen ontdekt, die onlangs uit Engeland waren aangevoerd. De schade van allerlei aard, door de sta king ln België veroorzaakt, wordt reeds op 700 millioen frank geschat. Uit Rome wordt gemeld, dat de Itallaan- sohe regeering 15.000 vrouwelijke beambten, die tijdens den oorlog waren benoemd, door gewezen frontsoldaten zal vervangen. LUCHTVAART. Een groot Fransch watervliegtuig, het eerste van een reeks, die een geregel dien dienst tus schen Marseiile en Algiers moeten onderhou den, heeft dezer dagen eon voortreffelijk ge slaagde proefvlucht gedaan vla Baroelona en Palmas op Majorca. Binnen elf uur was de overtocht volbracht, met Inbegrip van het op onthoud te Baroelona en Palmas. „Dat gedeelte van mijn bezigheden ls zul' ver incidenteel," zeide Quong Ho. „Wees zoo goed om ln te vullen student" „En waar studeer je in?" „In special© takken van Westersche wijs begeerte," antwoordde Quong Ho. „Bliksems nog toel" zeide de verbaasde Doubleday. AI aar dat zijn mijn zaken niet.' Zoo werd Quong Ho de eenige vreem deling als student ingeschreven. „Dat ls heel interessant," zeide de vicaris, toen hij een praatje maakte met Doubleday. „De Ohineezen zijn een merkwaardig ras, Wij zullen goed op hen moeten letten. „Ik ben bang, dat dat niet gaan zal, sir. Met het weinige personeel hebben we al werk genoeg." En toen de vicaris uitlegde, wat hij eigenlijk bedoelde, veegde de veldwachter van verlichting het zweet van zijn voor hoofd af. „Ik heb mijn handen al vol met het ln het gareel houden van de Christenen, zonder de heidenen na te gaan," zeide hij. „Ik ben overtuigd, dat zijn meester en hij twee ongevaarlijke zonderlingen zijn,'1 zeide de vicaris. En na deze woorden werden de bewoners van Spondale Farm als zonderlingen be schouwd. Toen Quong Ho na zijn ontmoeting met veldwachter Doubleday op de hoeve terug kwam sprak hij met geen enkel woord over zijn inschrijving als vreemdeling. En even min kwam het in hem op, oan het papieren geld te laten zien, dat hij in plaats van het gewone goud voor de chèque, die hij had moeten inoasseeren, ontvangen had; met de dagelijksche geldzaken bemoeide Baltazar, BINNENLAND. Uit de communistische party. Naar Het Volk verneemt, hebben de zeven geroyeerde leiders in de communistische partij, de executieve van de Derde Inter nationale te Moskou telegrafisch van hun uitstooting ln kennis gesteld. In antwoord op dit bericht is dezer dagen een telegram terug ontvangen, waarin een onderzoek wordt toegezegd. Het bezette Duitsche gebied. Uit het door de Franschen bezette Duit sche gebied worden hier te lande brieven ontvangen, gecensureerd als gedurende den oorlog. Belastingverl aglng. Hilversum. B. en W. van Hilversum stellen den raad voor het vermenigvildigingscijfer van de plaatselijke inkomstenbelasting te brengen van 1.7 op 1.5. Delft In afwijking van het advies der financieel© oommissie, die het vermenigvuldigingscijfer op 1.8 zou willen bepalen, stellen B. en W. den raad voor, dit cijfer te brengen, op 1.4, waarbij wederom.een belangrijke belasting- daling (ml. 221/» pet.) wordt verkregen. Daardoor zal worden voorkomen, dat de belastingdruk ln de eerstvolgende jaren moet worden verhoogd. Faillissementen ln Nederland. Volgens mededeelingon van het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 18 Mei in Neder land uitgesproken 70 faillissementen tegen 58 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 18 Mei 1923 1586 faillissementen tegenover 1059 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. HAAGSCHE BRIEVEN. 's-Gravenhage, 18 Mei 1923. Oogenschijnlijk komen wij zoo langzamer hand de slechte tijden te boven. Immers, in verschillende gemeenten gaat men over tot verlaging van de plaatselijke inkomstenbelas ting. Na de hoofdstad werden ook de ingeze tenon van de Residentie met dit heuglijke nieuws verblijd. Voorgesteld werd het verhou- dingscijfer, dat in het vorig belastingjaar 1.5 bedroeg, voor het jaar 1928—1924 te brengen op 1.8. Zoo even zelden wij, dat wij oogenschijnlijk de malaise te boven schijnen te komen, want er is reeds van deskundige zijde op gewezen, dat de voorgestelde verlaging geenszins tot al te optimistische opvattingen mag lelden. En een blik rondom ons bevestigt den Indruk, dat er nog voei veranderen moet, wil er reden tot tevredenheid zijn. Maar, hoe het ook zij, de belasting in Den Haag wordt verlaagd en dat is toch een ver blijdend verschijnsel, niet alleen voor dien be lastingbetaler, maar ook voor de gemeente zelve, die er veel belang bij1 heeft, als woon- Ingezonden Mededeellng. Foster's Maagpillen regalen de lever en wekken de xnaag op. ZIJ genezen verstop ping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan oen dosis Foster's Maagpillen to ge bruiken. Prijs per flaoon van vijftig ver- suikerde pillen 0. 65; in apotheken en drogistzaken. 10) die een onbeperkt vertrouwen stolde ln de eerlijkheid van den Ohinees, zich niet. Dat hij, ondanks de meest strikte bevelen, Balta zar onkundig laten moest van de verschil lende teekenen van nationale onrust, die hij te Water-End had waargenomen, gaf Quong Ho nu en dan gewetenskwelling. Hij herinnerde zich het gezegde: „Terugdeinzen voor uw plicht, wanneer gij die voor u ziet, bewijst gebrek aan zedelijken moed." Maar wat was zijn plicht? Aan den anderen kant was er ook het gezegde: „Offeren aan uw geest, waarmede gij' niets te maken hebt, is niets anders dan slavernij1." Wat had hij' te maken met dien zuiver Enigelschen oorlogs geest, dat hij. daarvoor slaafs zijn bijna kin- derlijike verplichtingen zou ten offer bren gen. Blijkbaar niets. Quong Ho bleef daar om doorgaan geen IJdele praatjes te verkoo- pen en deed zijn verschillende bezigheden met opgeruimden geest. En daar John Baltazar, die nu twintig Jaar döod was voor de Engelsch sprekende wereld, met niemand correspondeerde be halve met een paar boekverkoopers, daar hij geen enkel dag-, week-, of maandblad las, daar hij met niemand omging dan met Quong Ho, wiens lippen hij verzegeld had, had hjj voor zich een bijna volmaakte bar rière opgericht, waar in het geheel geen nieuws van hetgeen er gebeurde doorheen dringen kon. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant flAO; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W Indië p. zeepost f 2.60; id.p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad reep. f 0.07°, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Loeee nummers der Courant 4 ct; fr. p. p, 6 ct - - Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIE N: 20 «t. p. regel (galjard)Ingez. imeded. (kolombreedte sla redaction. tekst) 60 et. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te buur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 et. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ot. Curzon als opvolger genoemd. Fabrikanten van óunlight en Lux. knecht, van Mr. Hoe heet hij ook weer?" Belastingverlaging. De aan staande raadsverkiezingen. De Zakelijke Bedrijfsbelasting. Be zuiniging en de Post. Tegen ver- koopingen ln hótels. „Vrouwen, wat doet gij?" 4

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1