Terug in het leven. C. VANlRIET, COLBÊRT- COSTUUMS NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. „B E LLEV U E". ZATERDAG 26 MEI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag RJ5DAOTEUR-UITG-DVER: O. DE BOER Jr., EELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Poet-Girorekening No. 16066. -si- 7 12 BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Uit Athene wordt gemeld. Minister Pias- tiras heeft verklaard, dat. Griekenland voor een regeling van. de schadevergoedingsquaes- tie tot Zondag wachten zal en niet langer. Kolonel Gonatas heeft verklaard, dat Griekenland tegenover de Geallieerden 26 Mei als den uitersten datum heeft genoemd voor de oplossing van de schadevergoedings- quaestie. Indien de conferentie zich uit- spreetk voor het betalen van een indemniteit aan Turkije zal de Grieksdhe delegatie Lau- sanne verlaten en zal de Grieksche regee ring haar vrijheid van handelen hernemen. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Een nieuw Duitsch betalingsplan. 50 milliard goudmark In 35 Jaar. Uit Berlijn wordt gemeld: Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, heeft minister Hennes Donderdag middag een nieuw plan ter regeling van de (herstelquaestle aan zijn medeministers ter bestudeering voorgelegd. Hermes gaat hierbij uit van een .bedrag van 60 milliard goudmark, dat over een periode van 85 jaar betaald zal worden. Voor de eerste vijf jaar verlangt hij echter een mo ratorium. Na afloop van dezen termijn zal Duitschland een bedrag van vijf milliard be talen en vervolgens een milliard plus inte rest. Nia tien jaar zullen de jaarlijksche beta lingen stijgen tot l1/, milliard plus interest, zoodat na afloop van 85 jaar DuitecMand in totaal 50 milliard met inbegrip van interest zal hebben betaald. 1 Opnieuw wordt voorgesteld eventueel hoo- gere betalingen door een commissie van des kundigen te doen vaststellen, waarbij Her mes geen bezwaar schijnt te_ maken tegen de Commissie van Herstel, mits daarin En- gelsche, Italiaansche, Japansche en Ameri- kaansche vertegenwoordigers zitting zullen hebben. Van een internationale leening is ditmaal geen sprake. Wel worden eenige waarborgen aangeboden in den vorm van een tabaks- en alkiobol-monopolle. UIT HET BEZETTE GEBIED. Te Gelsenkirohen zijn de communistische honderdsobappeii volstrekt de baas. Zij heb ben de brandweer, de recherche en de bur gerwacht verdreven, na het hoofdbureau van politie, dat door enkele brandweerlieden en FEUILLETON. Naar bet Engelsch van Wil 11am Looke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. 11) HOOFDSTUK IV. Het leven, dat John Baltazar voor Quong Ho en zichzelf voorgeschreven bad, was een leven van aanhoudend lichamelijk en gees telijk werken. Vanaf zes uur in den ochtend, wanneer Quong Ho hem wekte met thee (waarvan hij eenige kisten uit China mede gebracht had) tot middernacht waren er, behalve het uurtje na het diner, waarin hij zich de weelde veroorloofde wat te lezen, maar weinige oogenblikken, dat hij niets deed'. Het huishoudelijk werk, dat van butler, huisknecht, kok, kamermeisje, werkster en waschvrouw, deed Quong Ho met het gemak en de vlugheid van een Chinees, die van zijn jeugd af aan dergelijk werk gewend is. De bebouwing van bet kale land, het rijden van kruiwagens vol humus van het moeras, het graven en planten, het draineeren en sproeien deed Baltazar zelf. Die zware li chaamsoefening gedurende een paar uur per dag hield hem in de krachtige gezond heid, welke hem in staat moest stellen zijn omvangrijk programma uit te voeren. Van de achttien uur, die hij niet sliep, gaf hij er ongeveer zeven aan lichamelijke dingen, elf aan intellectueelen arbeid. Voor Quong Ho was die tijdverdeeling Juist andersom gere- ADVERTENTIE N: burgerwachten werd verdedigd, te hebben bestormd. Daarbij is een brandweerman ge dood en verscheidene heden aan weerskan ten zwaar gewond. Na de bestorming heb ben de communisten in het gebouw bar huis gehouden. Alle bescheiden zijn op straat ge gooid en verbrand. Ook in de voorstad Gelsenkirchen'Htll- len zijn de communisten thans heer en meester. .Het aantal dooden en gewonden staat nog niet vast. Naar verluidt zijn er 10 menschen gedood en meer dan 60 gewond. De burge meester heeft bij den Franschen bevelheb ber geprotesteerd tegen deelneming van Frainsche soldaten aan de gevechten der com munisten tegen den gemeentelijken dienst van orde-bewaring, In die gevechten zijn bijv. twee brandweerlieden door Fransche bajonetsteken'gewond en anderen door kolf slagen. Te Dortmund blijft de toestand ernstig. Woensdagavond viel een communistisch honderdschap onder gebruik van vuurwa pens de wacht van de mijn Scharnhorst aan. Deze schoot terug en verwondde twee aan vallers. Bij de botsingen in den nacht van Dins dag op Woensdag zijn. 60—60 menschen zwaar gewond'. De stakingsbeweging is thans ook naar het district Bochurn overgeslagen. De beweging slaat over naar Berlijn. Ongeregeldheden te Berlijn. De door de nieuwe daling der mark ver oorzaakte sprongsgewijze stijging van alle prijzen, die in het Ruhrgebied de laatste da gen reeds tot bloedige excessen leidde, heeft ook te Berlijn onder de arbeiders groot© ontevredenheid en gisting verwekt. Donderdagmiddag is het voor de eerste maal tot een uitbarsting der volkswoede ge komen. In de uitgestrekte arbeiderswijk in Z.O. Berlijn, de voorstad Neukölln, waar meer dan 300.000 arbeiders bijeenwonen, heb ben de communisten een intensieve agitatie onder de bevolking gevoerd, die in zooverre succes had, dat duizenden werkloozen te hoop liepen. De communistische agitators ruiden de menigte op om de .levensmiddelenzaken te plunderen en het raadhuis binnen te drin gen. Zij vroegen den burgemeester te spre ken en eischten de onmiddellijke uitbetaling van een ondersteuning van 200.000 mark per hoofd!, alsmede de levering van goedkoope levensmiddelen. De politie was spoedig in vrachtauto's ter plaatse. Het gelukte haar de betoogers uit een te jagen en de raddraaiers te arrestee ren. Terwijl in Dortmund Donderdagavond vrijWel rust heerschte,, zijn in die naburige plaats Lütjen-Dortmund botsingen ontstaan. De politie van het plaatsje, 20 man sterk, werd door een groote menigte ingesloten en aangevallen. Er ontstond een vuurgevecht, waarbij aan de zijde der oommunisten ver schillende dooden en gewonden vielen, 's Avonds tegen 7 uur kwamen landjagers ter versterking der politie aan; het gelukte hun de orde te herstelleaL t Het blijkt steeds duidelijker, dat de com munisten in het heele Roergebied op een staatsgreep aansturen. Te Gelsenkirchen hebben de communisten, die den toestand volkomen beheerschen, in onderhandelingen met het stadsbestuur on de andere partijen over een nieuwen politiedienst hun eischen volkomen doorgezet en een reeks arbeiders- korpsen gevormd. Ondanks den oommunistlschen veiligheids dienst zijn er vandaag te Gelsenkirchen vier levensmiddelenzaken geplunderd. De toe stand spot met elke beschrijving, het politie bureau is geheel leeggestolen, de toegangen tot de stad zijn door rood© gardisten, meestal opgeschoten jongens, afgezet, die iedereen naar wapens visiteeren. geld. Theoretisch tenminste, want inderdaad wist Quong Ho heel wat meer dan zeven uur te vindon voor wiskunde en inteüec- tueele ontwikkeling. v Baltazar had zich tot taak gesteld in die drie jaar veel te doen. In de eerste plaats moest hij, wat wiskunde betreft, den verlo ren tijd van zijn zwerftochten in China in halen. Nu begrijpt ledereen de onweerstaan bare kracht, die den dichter ertoe brengt eindelijk vorm te willen geven aan droomen, die hem reeds zoo lang vervolgen; nu be grijpt iedereen ook de behoefte, die de ster renkundige voelt, om de resultaten van zijn ontdekkingen te kristalllseeren en zijn op zienbarende theorieën te formuleeren; maar de hartstocht van den wiskundige om het zelfde te doen is niet zoo gemakkelijk te begrijpen. Jarenlang had Baltazar gedroomd van een uitvoerige en monumentale verhan deling over de Theorie der Groepen, die de studie der hoogere wiskunde zou revülution- neeren. De droom stond nu op het punt ver wezenlijkt te worden. Hij moest ook beko rende uitstapjes in de analytische meet kunde van de niet te beseffen ruimte van Vier Afmetingen in vormen brengen. Daar, zoo beweerde hij altijd, betrad men het ware Sprookjesland der wiskunde. En voor al dezen art>eid had hij het enthousiasme van den dichter of den sterrenkundige. Een an dere en geheel verschillende spheer van werk verbruikte veel van zijn energie. In China had hij zich veel bezig gehouden met Oostersche philosophle en met de daardoor vergaarde kennis wilde hij vele vertalingen der Chineesche klassieken opnieuw uitge ven. Hij had uit China zeldzame handschrif ten en stapels aanteekeningen, materiaal voor het levenswerk van welken geleerde Ingezonden Mededeellng. Fa. GEBR. H00GERDUIJN. o vestigd 1870 Haldersche Glasverzekering-Maatschappij. Machinale Verffabrlek - Glashandel. Telef. No 74. Middenstraat 18, HELDER. FRANKRIJK. Het proces tegen de commu nisten. De Senaat tegen over Poincaré. Poincaré vraagt ontslag, hetgeen door Millerand wordt geweigerd. De zaak van den afgevaardigde Cachin en 18 communisten, beschuldigd van aanslag op de veiligheid van deu staat, het Duitsche rijksdaglid Hoellein en 14 anarchisten, be schuldigd van opruiing van militairen om deze van hun plicht af te brengen en van anarchistische propaganda, heeft Donderdag voor den Senaat gediend, die als Opperste gerechtshof is samengesteld. Cachin woonde de zitting bij in de tribune voor de kamer leden. In zijn requisitoir stelde Lescou-vé vast, dat de daden der Fransche communisten ge pleegd zijn volgens richtlijnen van de derde internationale van Moskou en dat alle daden, die ten laste van de communistische partij komen, tusschen het Verdrag van Versailles en de Roer-bezetting, niets anders zijn dan het uitvoeren van hevelen uit Moskou en Ber lijn. Hij concludeerde tot het zenden van Cachin, Monmausseau en een aantal commu nisten voor een commissie van inlichtingen. De Senaat heeft zich met' ongeveer 80 stemmen meerderheid, onbevoegd verklaard ten aanzien van de zaak-Cachiin c.s., waarop Poincaré een kabinetsraad bijeenriep, na af loop waarvan Poincaré en zijn medewerkers zich naar het Elysée begaven. Poincaré ver klaarde aan journalisten, dat hij bij den pre sident van de republiek het aftreden van het kabinet ging indienen, omdat hij de stem ming in den Senaat uitlegde als een votum van wantrouwen tegen het kabinet, waaraan het alsdan onmogelijk wordt gemaakt, tegen communistische drijverijen op te treden. Millerand weigerde evenwel het ontslag, en zoodoende zal de zaak geen aftreden van het kabinet tengevolge hebben. De Parij- sche correspondent van het HbL voegt, hier aan toe, dat alleen een moreele verzwakking van het kabinet tegcnoimr de linksch© op positie een gevolg ervan zal zijn. Dat het overigens buiten de handelingen van de regeering in zake de Ruhr-quaestie omgaat, bewijst de ovatie, die Poincaré na zijn verklaringen van Donderdag door de overgroot© meerderheid van de Kamer ge bracht is. In deze verklaring zeide Poiit caré onder meer, dat het beste middel om Duitschland tot rede te brengen, was, ter dege de hand te houden aan de bezetting. BELGIE. De staking. De toestand met betrekking tot de spoor- Ingezonden mededeellng. SPOORSTRAAT 126. BURGER- EN MILITAIRE KLEERMAKERIJ. naar maat, thana reeda vanaf f 52» ook, medegebracht. En ten slotte had hij zich met onstuimlgon ijver op de intelleo- tueele ontwikkeling van Quong Ho gewon- pen. De onderlinge verhouding tusschen het kluizenaarspaar was heel typisch. Als mees ter en knecht waren zij' mijlen van elkaar gescheiden door den afgrond der conventie. Als leeraar pen leerling werden zijn samen getrokken tot een groote Intellectueel e Inti miteit. En vooral de buitengewone takt van den Chinees maakte deze moeilijke verhou ding mogelijk. „Quong Ho," zeide Baltazar op een goe den dag onder bet diner, toen de Chinees de gewone plechtige oomedie om hem Bour gogne te presenteeren had opgevoerd, „jouw discretie is onbetaalbaar. Nooit nog heb je een opmerking gemaakt over de duidelijke ijdel'heid van deze dagelijks terugkeerende farce. En toch moet je je daarover verwon derd hebben." „Het staat niet aan mij iets te zeggen over de redenen van uw eerbiedwaardige ge woonten," zeide Quong Ho. „Maar waarom denk je, dat ik mij lederen dag wijn laat presenteeren', om dien te wei geren? „Ik vermoed, dat u hier in de wildernis de etiquette van de Engelsche eettafel wilt handhaven. De wijn in de flesch is een ver siering, zooals de bloemen in de vaas." „Ik hoor tot mijn genoegen, dat je tot die conclusie gekomen bent," zeide Baltazar. Want de ceremonie van den wijn was nauw verbonden met de redenen, die hem zoo plotseling naar de eenzaamheid hadden doen vluchten. Hij had Quong Ho 'beloofd hem die redenen te zullen mededeelen, maar die 'belofte vervullen was voor Baltazar heel weg staking is niet belangrijk gewijzigd. In antwoord op het telegram, waarin het Nationaal Syndikaat dein minister van spoor wegen om een onderhoud verzocht, heeft deze doen» weten dat het onderhoud niet kon plaats hebben. ITALIË. Mussollnl en de fascisten. De oorrespondent van de Times te Rome meldt eenige bijzonderheden over de moei lijkheden, waarmee Mussolini te kampen heeft in de rangen van het fascisme zelf. Van revolutionair te werk gaand partij aanvoerder is hij minister-president van een constitutioneel geregeerden staat geworden. In de rangen van het fascisme zijn echter nog tal van personen, die zich uitsluitend fascist en in het geheel niet constitutioneel gevoelen en on de oude wijze te werk willen blijven gaan. Zoo heeft Padovani, de chef der fascisten te Napels, geweigerd gevolg te geven aan het bevel van den door Musso lini voorgezeten grooten fascisten-raad, waarbij gelast werd, dat de fascistische mi litaire organisaties zich moeten oplossen in de nationale militie. Padovani is nu wel of ficieel uit de partij gezet, maar te Napels blijft hij zeer veel aanhangers behouden. Moeilijkheden van denzelfden aard doen zich in tal van plaatsen voor. Mussolini zou dus nog wel eens last kun nen krijgen van fascisten, die al te zeer aan de oude methoden van Mussolini willen vast houden. HONGARIJE. Volgens een bericht uit Boedapest aan de Frankfurter Zeitung hebben de oppositie partijen merkwaardige praktijken aan het licht gebracht, die toegepast worden met het oog op komende verkiezingen in het alge meen. Ongeveer 130,000 ft 140.000 personen, die op de kiezerslijst stonden bij' de vorige verkiezingen, zijn -er onder allerlei onbe- teekenende en wettelijk niet in aanmerking komen gronden van af gevoerd. De oppositie heeft nu een klacht wegens documenten-ver- valsohing ingediend. ROEMENIE. Fraaie toestanden. Een bijzondere correspondent Schrijft uit Boekarest aan het HbL: Hoe fraai het er met de veiligheid op de treinen uitziet, kan blijken uit het volgende. In den sneltrein van Aarad naar Tövls lag In een afgesloten ooupé een Weensch koop man rustig te slapen, toen plotseling iemand de deur met een sleutel openmaakte, voor zichtig de handbagage van dén reiziger uit het net nam en even geluidloos de coupé weer verliet. De koopman werd1 wakker, maakte alarm en het gelukte, den dief nog te snappen. Er brandt echter geen licht in den sneltrein, zoocjat men gezicht noch klee ding van den man kon zien. Bij aankomst in Tövis brengt men den man in het bureau van den stationschef en hier blijkt, dat de dief nib. een1 geüniformeerde beambte is! Wanneer reeds het personeel zich toelegt op het winstgevend bedrijf van roof en dief stal, dan kan men zich voorstellen, hoe gron dig de beroepsdieven opruiming houden on der de eigendommen van de reizigers. Een dezer dagen werd de regeering drin- rad gealarmeerd door het station van raila: gemeld werd, dat dagelijks het sta tion door verkleed© roovers werd overvallen, de treinen werden geplunderd, de bambten met wapengeweld bedreidgd, zoodat de stationschef niets meer kon uitrichten Het verzoek om hulp wend uitvoerig opge schreven en behoorlijk in de registers go- boekt. Maar de roovers kunnen rustig voort gaan eiken nieuwen binnenkomenden1 goede rentrein leeg te halen. Onder zulke omstandigheden is het geen wonder, dat leder, die in Roemenië op reis moet, zoo weJnlg mogelijk bagage meeneemt, en dat men liefst niet op reis gaatl Want als men geen overval van roovers meemaakt, moeilijk. Toen hij met verwarde haren op het bed in het klein© kamertje beven in het Savoy Hotel zat, had hij de openharing aan zijn bediend© een passend deel der straf, die hij zichzelf opgelegd had, gevonden. La ter kreeg hij er spijt over, in het bijzonder toen 'hij Quong Ho's onverschilligheid op merkte. Maar een belofte was een belofte en Baltazar was er de man niet naar om terug te deinzen voor zijn verplichtingen. En by deze speciale gelegenheid vond hij het het best de zaak maar af te handelen. „Die conclusie, Quong Ho, is heel aardig gevonden, maar zij is toch niet juist." „Ik beken, sir, antwoordde Quong Ho, „dat zij uit veronderstelde praemissen ge trokken is." „Verslaafdheid aan wijn bracht mij ertoe mij deze straf van een leven van werken in de eenzaamheid op te leggen," zeide Balta zar in het CMneesdh. „Door Je dat te zeggen los ik een belofte in. En wat onze dagelijk- sche gewoonte betreft, een zwak menseh vlucht voor de verleiding, terwijl ©en sterk man de verleiding vlak bij zich houdt, om die te tarten." „Op die wijze, eerwaardige meester wordt verdienste verkregen." Quong Ho nam zijn leeg bord weg en -ging naar de keuken om het volgend© gerecht te halen. Baltazar leunde achterover In zijn stoel en zuchtte van verlichting. „Eindelijk ben ik van die last bevrijd,1 zeide hij half hardop. „Maar zou ik geen dwaas geweest zijn?" Quong Ho's later gedrag kon hem daar omtrent niet inlichten. Nooit meer, behalve éénmaal, en dat onder den drang van bij zondere omstandigheden, -werd de geringste toespeling op dit onderwerp gemaakt en dag Ingezonden mededeellng. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT Door tijdelijke afwezigheid van ons Strijkje, Zondag 27 Mei en 3 Juni a.8. GEEN CONCERT. Het vriendelijk uitzicht van ons terras op het Jullanapark, is een bezoek aan onze zaak zeer zeker waard. W, J. M. SCHOUTEN. beleeft men allicht een ontsporing of het instorten van een brug, om van het op el kaar loopen van treinen maar niet eens te spreken. De minister van spoorwegen heeft dan ook reeds den bijnaam van ongelukken- minister gekregen. BULGARIJE. Dreigende revolutie? Naar de Wecnische berichtgever van het HbL meldt, zou in Bulgarije een revolutie op het punt van uitbreken zijn. De burger lijke oppositie zou zich met de Maoedoniërs hébben verbonden tegen de regeering, die harerzijds niet meer zou terugdeinzen voor bloedige en onwettige maatregelen ter on derdrukking der beweging, arrestaties op groote schaal zou verrichten en alle oppo sitiebladen zou hebben verboden, terwijl ook vele journalisten in hechtenis zouden zijn genomen. De gearresteerden zouden in con centratiekampen in Noord-Bulgiarij© zijn ge huisvest. De 'boerenpartij maakt gebruik van de hulp der gewapende boerenbenden en er zouden reeds 'botsingen hebben plaats ge had tusschen de aanhangers der regeering en der overige bevolking. Volgens een bericht uit Belgrado is het de Bulgaarsche regeering tot dusver niet ge lukt den Macedonischen opstand te onder drukken. In sommige streken zijn de Maoe doniërs volkomen de baas, zij hebben hun eigen rechtspraak en 'gendarmerie en, innen belastingen. De regeering moet voornemens zijn haar gewapende boerenbenden op de Maoedoniërs los te laten, hetgeen met een' burgeroorlog zou gelijkstaan. Ingezonden Mededelingen. Rugpijn waarschuwt Ieder hardnekkige pijn in het smalle ge deelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, slepende rugpijn en scherpe steken bij bukken of plotseling koeren, wijzen op gezwollen, ont stoken nieren; pijnlijke overwerkte en ver moeide nieren. De taak der nieren is om het urinezuur uit het bloed te filtreeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ont steking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarioozing metter tijd tot niergruis, waterzuoht, rheumatiek of een chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn be gint te doen. Zie toe of de urine afwijkin gen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol be zinksel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duize ligheid, een voortdurend vermoeid igevoel en zenuwachtigheid. Als uw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Fosteris Rugpijn Nieren Pillen, het genees middel, dat ruim 50 jaren1 lang zwakke nie ren» heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken ft 1.75 per doos. (88) aan dag voerde Quong Ho onverstoorbaar de oomedie met de flesch op. Alleen door dergelijke glimpen had deze man zich ooit aan zijn medeschepselen ge openbaard. Glimpen als deze, klesoh en met voorbedachten rade, aan Quong Ho, en die van lang geleden, hartstochtelijk en zichzelf vernietigend aan Marcello Baring. Maar aan geen van beiden stand hij meer toe dan een glimp; aan geen van beiden toonde hij zich op den heel smallen rand van den afgrond aan den -eenen en de redding aan den ande ren kant. Nog één aanraking der lippen van het meisje zou 'hen belden geworpen heb ben in wat de gevoelige en eerbiedwaardige gentleman den afgrond zou hebben ge noemd. Misschien zou hij1, als zij ouder ge weest was, alles met haar getrotseerd heb ben. Wie weet? Maar dergelijk©i casuïtische redeneeringen kwamen in hem niet op. Voor hem bestonden slechts feiten. Zij was zoo'n toere en welriekende bloem. Hij kon haar plukken.Toen hij' dien nu reeds zoo ver achter hem liggenden zomermiddag op zijn ooilege kamers terugkwam, was hij' als een door duivels bezeten man. Haar lief hebben? Hij zou zich liever in stukken laten rukken dan dat haar teere voet gekwetst werd' tegen een steen. Haar liefhebben? Met haar zachte stem, haar dolmakend Madonna gezichtje, haar mooie oogen. Haar liefheb ben? Het wonder der wonderen, dat de macht bezat zijn meest verborgen gedachten te raden, met tooverachtig genezende vin gers al de pijnlijke wonden in zijn ziel aan te raken? Haar liefhebben? God' weet, dat hij haar liefhad. (Wordt vervolgd) COURANT ABONNEMENT PER 3 MAANDEN.BIJ VOORUITBETALING; Heldt-rscho Courant fl.60; fr. p. p. binnenland f2.Noct. 0. en W. Lodlö p. zeepost f 2.60; id. p. mail en «vorige landien f 4.20. Zondagsblad resp. f 0.57®, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad rasp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Losse nummers der Courant 4 ct; fr. p. p. 6 ct. Op- en ondergang van Zon on Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertij d. Maan Zon Hoogwater Mei óp", ond.: op: ond.: v.m.m.m.; Zondag 27 a 4.25 m. 2.35 3.51 8,03 5.48 6.10 Maand. 28 Dinsdag 29 Woensd.30 Dond.d. 31 Juni Vrjjdag 1 Zaterd. 2 5.46 7.04 8 17 9.22 11.17 12.01 3.06 3.50 8.04 3 42 3.49 8 05 4.24 3 48 8 06 5.13 3.47 8.07 6.52 7.44 8.05 8.32 8.58 9.18 9.45 7.10 4 47 9.09 11.33 11.32 8.13 4.46 9.10 11.44 12.15 Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 26 Mei 8.31 uur. Zondag 27 8 33 Maandag 28 8.34 20 ct. p. pejrol (gaijard). Lagez. inededL (koloinhDoeöito alt redacttaa. tok at) 60 ot. Kleine advertentie» (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adresBureau v.<Lt>lad en met br. onder n,o. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. Aannemersbedrijf van Schilderwerken enz.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1