i betrekkingen „ars et labor"! S betrekkingenI t fl Oude Kunstgebitten Stopzand Is Nota's Rekeningen Kwitantiën Ad ve rte n tiën. TE KOOP .1 TE HUUR Drukkerij c. DE BOER JR. GEMENGD NIEUWS. Ernstig auto-ongeluk. In een deel van de oplaag van ons vorig nummer hebben wij reeds melding gemaakt van het auto-ongeluk bij Arnhem, waarbij Jhr. W. C. Boreel om het leven kwam en K. baron van Pallandt ernstig gewond werd. Nader wordt omtrent dit ongeluk nog gemeld: De heeren K. baron van Pallandt van Ren- v nenk en jhr. W. C. Boreel, le luitenant der huzaren te Deventer, reden Zaterdag omstreeks drie uur de noodbrug op, welke bij Arnhem over den Apeldoornschen weg is geslagen over het daar gegraven ravijn voor het zandvervoer, welk ravijn een diepte heeft van 15 meter. De heer Van Pallandit chauffeerde. Door een nog niet opgehelderde oorzaak is de auto, die aan vankelijk aan de rechterzijde van den weg reed, ongeveer 2 meter op de brug, naar links uit geschoten. De auto reed het verhoogde voet pad op, verbrijzelde de brugleuning over een breedte van 9 nieter en sloeg toen over den kop in het ravijn. Jhr. Boreel was terstond dood. Baron Van Pallandt werd ernstig gewond gevonden. De zoon van den landbouwer Weyers op „Ruimzicht" wonende, hoorde vannacht een hevige slag, keek uit het raam, doch zag niets bijzonders. Hij dacht, dat er iets gebeurd was met de zandtreinen op het terrein van het bouwbureau in de onmiddellijke nabijheid. Toen Gerrit Weyers om half vijf opstond om de koeien te melken, hoorde hij kreunen. Hij ging erop af en vond den omgeslagen auto. Met een dommekracht heeft 'hij de auto opgevijzeld en baron Van Pallandt. bevrijd. Deze was geheel bij kennis. Vermoedelijk is hij tijdens den val onder den zijkant van de auto geraakt, welke hem op het hoofd trof. Baron Van Pallandt slaakte tijdens het opvij zelen een zucht van verlichting. Hij lag onder het door den val geheel krom gebogen stuur rad, een omstandigheid, waaraan hij het behoud van zijn leven te danken heeft. Hij werd per ziekenauto naar het Diaconessenhuis vervoerd. Hij klaagde over hevige pijn in de liesstreek en heeft vermoedelijk ernstige inwendige kneu zingen bekomen. Hij kan volstrekt geen ver klaring van de oorzaak van het ongeluk geven. Die oorzaak is ook thans nog niet vastgesteld. Uit de wielsporen blijkt, dat de wagen aan de rechterzijde de brug opreed en 24 Meter op de brug naar links is gezwenkt. Op het ver hoogde voetpad is met kracht geremd, hetgeen te zien was aan de remsporen op die plaats, welke verbreede afdrukken van de wielerban- den vertoonen. Mogelijk is, dat de stuurinrich- richting plotseling in het ongereede is geraakt. Een der achterbanden van de auto is gespron gen. Of dit gebeurd is voor of na den val, kon niet worden vastgesteld. Ontploffing van magnesiumpoeder. Zaterdagavond is op het photografisch ate lier van de firma Ladée, aan den Nieuwendijk te Amsterdam, een flesch met magnesiumpoe- der gesprongen, waardoor een groote verwoes ting is aangericht. De ontploffing ging ge paard met een geweldigen knal, die in de zeer drukke, nauwe straat niet weinig opschudding veroorzaakte. In het atelier en aangrenzende vertrekken, die zich op de eerste verdieping bevinden, werd vrijwel alles vernield, o. a. een groot aantal platen en eenige kostbare toestel len. De deuren waren ontzet, en de sponningen aan de ramen weggeslagen. Van de derde ver dieping der tegenover liggende huizon zijn do ruiten gesprongen. Op het oogenbliK der ont ploffing was er gelukkig niemand op het ate lier aanwezig; een oogenblik tevoren had een der firmanten het verlaten. Een begin van brand, door de ontploffing veroorzaakt, heeft de brandweer gebluseht. De geest van Northcllffe. Conan Doyle, de romanschrijver, is een groot spiritist. Af en toe vergast hij zijn hoor ders of lezers op mededeelingen, die toch even moeten verbazen. Sir Arthur bevindt zich op het oogenblik' in Californië en maakte dezer aageni de wereld gelukkig met de tijding, dat hij in verbinding was geweest met den lang geleden gestorven magnaat Northcliffe. De geest van Northcliffe had uit het hiernamaals aan Sir Arthur de boodschap doen toekomen, dat slechts een golf van geestelijke hervorming de wereld ervoor kan behoeden, in een ramp te verzinken, waarbij vergeleken de jongste wereldoorlog nog maar een onbeduidende ge beurtenis zou schijnen. Ook voor de Ameri kanen had Sir Arthur een boodschap van don dooden Northcliffe. „Het Amerikaansche volk is te druk bezig. Dat was de vergissing, die ik tijdens mijn leven heb gemaakt. Ik had het toen te druk; en thans weet ik, dat wijsheid teloorgaat onder het nastreven van stoffelijke vooruitgang. Indien de menschen hun wijsheid verliezen, lokken zij een ramp uit". De zomertijd. Zomertijd, gij voorwerp van krantenge schrijf, van Kamerdiscussie en provinciale onderzoekingen.nü .gij er zijt, gehoorza men wij u immers alemaal? Doch zie, in Den Haag op 't Plein, waar de electrische klok getrouwelijk den zomertijd wijst, daar is er Wn, die zich er niet aan onderwerpt! Trots en koel demonstreeren gouden wijzers hoe 't „vroeger" was; de klok loopt betrekke lijk gesproken een uur achter. We staren naar deze hardnekkige weigering, om mee te doen met allen in den lande.Wie is de snoodaard?.'t Visitekaartje hangt onder de wijzerplaat breeduit:.... Departement van Juaitie..1 Wat is de sanctie? (N. R. CL") Bedrog met zuiveringsmiddelen. Dr. Van Hamel Roos schrijft in het „Maandblad tegen de Vervalschingen": Wij hadden gelegenheid een handelsarti kel te onderzoeken dat aangeboden werd om acetyleengas te zuiveren, doch daartoe ab soluut ondienstig bleek te zijn. Voor dit doel wordt gewoonlijk een mengsel van chloor kalk en kalk gebezigd, en dit is daartoe ge schikt gebleken. Men heeft het nu eenvou diger geacht een op dit mengsel uiterlijk ge lijkende stof n.L gips te verkoopen, natuur lijk tegen een veel te hoogon prijs (nJ. 2.25 per K.G.) en dit onder den naam van „Pu- ratyleen" aan den man te brengen. Voor de zuivering van acetyleen is deze stof geheel onvoldoende, zoodat het publiek zoowel door de algeheels ondeugdelijkheid dezer waar voor het bewuste doel, als door den hoogen prijs benadeeld wordt. Wijl zuiveringsmid delen voor acetyleen zeer in trek zijn, en dit gas meer en meer algemeen toepassing vindt, achten wij een waarschuwing in het algemeen belang. Met de Noorderzon vertrokken. Uit Hillegersberg is verdwenen de kas sier van de Centrale Boerenleenbank, J. L. Huyzer, het hoofd van de school uit het on der die gemeente ressorteerende gehucht Terbregge. De politie heeft de zaak in on derzoek. Welk bedrag uit de kas van de bank zoek is, is nog niet uitgemaakt De Rotterdamsche Reohtbank sprak Vrijdag zijn faillissement uit Dranksmokkelaars. Te Bovenburen onder Winschoten hebben rijksambtenaren Zaterdagnacht geschoten op een auto, die op hun commando niet werd gestopt; de inzittenden werden van smokke len verdacht Zekere Noordberg uit Gronin gen werd ernstig getroffen en is naar het Groninger ziekenhuis overgebracht In de auto, die in beslag genomen werd, is 400 liter Duitsche genever gevonden. Een opzienbarende zelfmoord. Te Washington beeft Woensdagmorgen een zelfmoord plaats gehad, die veel opzien heeft gebaard. Een zekere Jesse W. Smith, die in de wandeling de „man of mysterie" werd genoemd, heeft zich daar ter stede in de kamers van mr. Daugherty, den attorney- general, een kogel door het hoofd gejaagd. Smith was een intiem vriend en vertrouwe ling van president Harding en mr. Daugher ty. Bekend was, dat zij in belangrijke natio nale quaesties vaak zijn advies inwonnen en dat hij niet-officieel deelnam aan de con ferenties op het departement van justitie. Hij was vroeger bankier en leefde van zijn geld. Smith vergezelde president Harding meestal op zijn reizen door het land. Men schrijft den zelfmoord toe aan heit feit, dat Smith aan suikerziekte leed, waardoor hij vaak aan buien van zwaarmoedigheid ten prooi was. Seinhuis omver gereden. Zaterdagmorgen heeft een ernstig spoor wegongeluk plaats gehad aan het Lehrter station te Berlijn. Toen een leege trein ach teruit de loods uitreed, reed hij tengevolge van verkeerden wisselstand tegen een stoot- blok op en drong het centrale wisselhuis binnen. Het gebouw werd geheel omver geworpen en vernield. De machinist en een rangeeropzichter werden op slag gedood. Zes andere beambten werden door de neer vallende steenen getroffen en zwaar ga- wond. Een rumoerige vergadering. Uit Monster wordt gemeld: Vrijdagavond werd alhier in de bewaar school een vergadering van de anti-revolutio naire kiesvereeniging gehouden. Al spoedig bleek, dat de gemoederen in beroering wa ren. Toen de secretaris voorstelde, van de agenda af te wijken, brak de storm los. De voorzitter schorste de vergadering en koos het hazenpad. De secretaris wenschte de ver gadering voort te zetten, doch hem werd de voorzittershamer ontnomen. Hierop volgde een formeale vechtpartij, waarbij een der le den een bloedneus opliep, en de predikant der Geref. Kerk onder den voet werd geloo- pen. De politie werd gewaarschuwd en ont ruimde de zaal. Na de ontruiming ging het in optocht achter den secretaris, die herhaalde raaien werd uitgejouwd, naar diens woning. De pOiitie zette de graat af, zoodat hij onge moeid zijn woning kon bereiken. Geachte Redactie! Naar aanleiding van de eerstdaags in behan deling komende pensioenwet voor de Land- en Zeemacht, waarvoor wijziging en aanvulling is voorgesteld door Zijne Excellentie den Minis ter van Marine, zij het mij vergund een enkele opmerking te mogen maken. Nog altijd leven wij tusechen hoop en vrees of men inderdaad' de voorgestelde wijzigingen zal acoepteeren, of wel, dat men het als een groote onbillijkheid zal gaan inzien, om de ja ren in Indië doorgebracht, de van oudsher toe gekende vergoeding thans te gaan ontnemen. Over het algemeen wordt er veel te licht ge oordeeld over het verblijf in O.-I. Immers hoevele vrouwen hebben tiiet te kampen met ziekte van kinderen, om van an dere narigheid, waaraan zoo'n alleenstaande vrouw blootstaat, nog maar te zwijgen. Zoodat per slot van rekening alles door haar moet wor den gedragen; en dat meermalen haar de ver zuchting ral ontvallen om haar echtgenoot weer thuis te hebben voor het geven van de zoo onontbeerlijke hulp en steun, behoeft m. i. nauwelijks te worden gezegd. Weet ge wel, lezer, hoe droevig eentonig het leven van een vrouw is, wier man in Indië toeft? Weet ge wel, hoe meermalen in diepe een zaamheid bitter wordt geschreid over het weg rukken van haren echtgenoot naar het moor dend klimaat, wat Indië heet? Weet ge tenslotte, dat in verschillende ma- hOEVRAAGaj AFHALEN DELEGATIE, i Degene, die gisteren abusief f 15 te veel heeft ontvangen, wordt in haar eigen belang aangeraden deze ten spoedigste terug te bezorgen ten Postkantore. Leden van b.g. Vereeniging! Donderdag a.s. dringend op- komst gewenscht voor repetitie. Tevens bespreking over een te geven Liefdadigheidsconcert. Zegt het voort I Het Bestuur. I|| AANGEBODEN. Hl AANGEBODEN. BIJVERDIENSTE. LEDIKANT. AANGEBODEN. In alle formaten, kwaliteiten en prijzen. Vlugge levering. Goedkoope prijzen. Tel. 50 en 412; rine-huisgezinnen „veel leed" heerscht in alle stilte juist over het verblijf vin haren echtgenoot in Indië, en dat het uur vervloekt wordt, waarop de man naar O.-I. werd uitge zonden. Weet ge dit alles? Ik weet het! Het lust mij echter niet op dit thema verder voort te bouwen, al aou mij dat weinig moeite kosten! En zou men het dan inderdaad aandurven om de geringe compensatie, die men .thans nog geniet, zoo maar te ontnemen? Eigenlijk lijkt de veronderstelling te gewaagd om het tegendeel aan te nemen, want het schemert mij steeds voor de oogen: 60401 Dat een en- ander zou moeten plaats hebben uit een, oogpunt van bezuiniging, lijkt mij ten- eenenmale onjuist, om de eenvoudige reden, als men inderdaad wil bezuinigen er ongetwij feld nog wel andere bronnen zijn aan te boren. Men denke slechts om een enkel feit te noemen aan hen,, die dubbele hooge Staats ambten met zeer dikke salarissen bekleeden, of hekleed hebben hoort ge, lezer zoodat ik maar zeggen wil, dat de tegenstelling zeer groot zou wezen, indien men zich ten aanzien van die wijziging in de Pensioenwet zou beroe pen op bezuiniging. Ik doe dan ook een ernstig beroep op onze Volksvertegenwoordiging, mede in het belang van de geheele Marine, het daar heen te leiden, dat in het bijzonder paragraaf 8 in zijn tegenwoordig bestaanden vorm ten voile zal blijven gehandhaafd. 't iZal voor de Regeering direct en indirect ten goede komen. Mocht echter onverhoopt de wijziging in de Pensioenwet worden aange nomen, zooals die door de Regeering is voor gesteld, dan ral er een rilling gaan door de harten der „Marinemenschen", en tot in lengte van dagen ral dat worden gevoeld als een groote, ernstige grief, die nimmer ral worden vergeten. Dat de geest hierdoor niet zal ver beteren, behoeft wel geen nader betoog. In dit verband meen ik «ven te moeten wijzen op het onlangs gebeurd© aan boord van de „Zeven Provinciën", hetgeen weliswaar zeer onorga nisatorisch was en een individueel karakter droeg, doch nochtans een getrouwe reproductie is van den geest, die er thans heerscht onder het personeel. Nogmaals en voor 't laatst: het verblijf in de tropen is m. i. niet te vergoeden! Dat dit stukje een», „ietsje" ral mogen bij dragen om het dreigende onheil ten behoeve van Marine in haar geheel eventueel te kunnen keeren, is d© wensch van Met beleefden dank voor de plaatsing. Helder, 6 Juni 1923. FELIX. UIT DEN OMTREK. Wieringen. Zakkenrolstor gearresteerd. Een jongraensch stond Zaterdagavond met zijn meisje voor den winkel van Brennikmeijer aan den Nieuwendijk te Amsterdam. Toen het meisje op een zeker oogenblik haar portemonpaie zocht, miste ze deze. Het jongmensch verdacht een vrouw, die achter hen gestaan had, het voorwerp té hebben ge stolen. Hij volgde de vrouw, terwijl het meisje een politie-agent zocht. De vrouw ging een lunchroom binnen. Het jongmensch zag, dat zfj daar iets onder een tafeltje wierp. Het bleek de vermiste porte- monnaie te zijn. De inhoud was echter weg. De vrouw verklaarde die op straat te hebben weg geworpen, omdat zij, vermoedde, dat zij ge volgd werdl De politie heeft de rakkenrolster aangehou den. Zij' blijkt haar handwerk reeds meer te hebben uitgeoefend in groote winkels en drukke straten, waar veel menschen zijn. ROEMENIE. Een kloppartf) In het parlement. Uit Boekarest wordt gemeld: In het Roe* meensohe parlement ontstond bij' de behan deling der Bessarabische quatstie een woest tooneel. De fg. Jaoobesco verklaarde, dat de Besarabische bevolking ernstig werd onder drukt. Hij las een namenlijst van vermoorde personen voor, waarop een groot tumult ont stond en een schietpartij tusschen 'de oppo sitie en de regeeringspartijen, waarbij ex- minister Lupo met een stok Jaoobeeoo aan viel. [De behandeling der Bessarabische quaes- tie heeft geleid tot de ontdekking van zoo groote schandalen, dat de positie der regee ring gesohokt wordt geacht. nog mooier dan anders en wij spraken menschen, die' de groote Berlijnsche en Parijsche revue's hebben gezien en die van oordeel waren, dat „Nou, Nou!" daar boven uitging. En de pret is spontaan en geheel vrij van „schuine moppen". Wel een bewijs, dat die heusch niet noodig zijn, om een paar honderd menschen avond aan avond te doen brullen van 't lachen. Zelfs de Nurksen lachen mee, of ze willen of niet. Nieuwenhuijzen en Buziau zijn natuurlijk weer oer-komiesch als altijd, vooral nu ze de ton van Broekhuijs' Gouden Kalf in de wacht sleepen en daarvan gaan genieten. Prachtig zijn weer de costuums! In het „klok- ken"-tafereel met de oude dansen (Rococo, Bie- dermayer e. a.), in de Oranje-pantomime;' de schitterende vlinder met hun parelmoer-glans, een «nonteering, die met veel moeite uit Parijs wend verkregen en werkelijk eenig in zijn soort is. Om te brullen is de valuta-reis van een„tof stelletje" naar de Tyroler bergen. Mooi wordt er daar en bij andere gelegenheden gedanst en ge zongen. Maar men mbet (het zelf zien om in verrukking te komen. Een bepaalde dominieerende melodie, die eenige maanden mode-wijsje wordt, is er in „Nou, nou!" niet. Misschuien is dat wel ©en verdienste, want nu wordt er meer aandacht aan het andere besteed. Natuurlijk ook aan Roosje, die weer ouderwetsch als commère op toer gaat! „Nou, nou!" voorspellen we een succes in den lande. Alleen zal men, evenals wij, tot kort voor het einde naar het verband van revue en titel zoeken. Maar daarvoor is het ook een revue! LEO. Den 16den Juni hopen onze Zwager en Zuster, DIRK RAMLER en HENDRIKA BEUGELING, den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaren in den Echt zijn verbonden. Namens hun Zusters, Broers en Zwagers: Familie BEUGELING. Heider, Juni 1925. I'<JJV yjv ygv yjv Geboren MARIA CATHARINA, Dochter van W. A. RAN. A. RANMuller. Westgracht 27. Geboren CORNELIS HERMAN, Zoon van L. F. v. d. BOGAERDE «n M. v. d. BOQAERDE- Herman. Helder, 2 Juni 1923. Verloofd J. W. A. WEBER en 1. HOQUEE. Helder, 5 Juni 1923. Heden ontsliep na geduldig Hjden van slechts 2 dagen, mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder HELENA AALTJE VAN DIJK, in den ouderdom van 44 jaar. Allen die haar kenden beseffen hoe zwaar ons dit verlies is. Helder, 2 Juni 1923. Uit aller naam, K. NIEUWSTAD Kinderen en familie. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Broeder, Behuwd- broeder, Oom en Oud-Oom, de Heer J. S. B. JANZEN, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam A. H. J. VERBERNE Pr., Ex-test. THEOD. JANZEN Hzn. Ex-test. 's-Oravenhage, 2 Juni 1923. Bezuidenhoutscheweg 265. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van O.L. Vrouw van Goeden Raad, aan het Bezuidenhout, op Woensdag 6 Juni a s. De stille H H. Missen zijn te 6 45, 7.30,8.15 en teD 9.30 ure de Plechtige Requiem, waarna de Begrafenis van de Kerk uit, naar hetR.-K. Kerkhof, aan de Binck- horstlaan. Heden overleed onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN RAS, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Namens de Familie M. KWAST. Helder, 3 Juni 1923. Vischstraat 20. DANKBETUIGING. De Familie HILDAMA betuigt hiermede haren hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, zoowel van buiten als binnen de gemeente, dezer dagen ontvangen. Helder, 4 Juni 1923 Voor de vele blijken van be langstelling, bjj onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden, zeggen wij, ook mede namens de Kinderen, onzen hartelijken dank. O.' ROTGANS en Echtgenoote. Wieringen, Den Oever, 1923. VERSTELNAAISTER vraagt eenig WERK aan hul*. Adres: P. Quantstraat 12. Er biedt zich aan een nette HUISHOUDSTER, met alle voorkomende werkzaamheden volkomen bekend. Brieven onder Nr. 453, Bureau van dit blad. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, die wij dezer dagen mochten ontvangen. Namens de familie, J. SCHOL Gz. en Kinderen. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dankaandokterRiBNKS, Directrice en Verpleegsters van het Ziekenhuis, voor de liefde volle behandeling tijdens ziekte en overlijden aan onze Echtge noote en Moeder betoond. Namens de familie, i J. SCHOL Gz. en Kinderen. Verhuisd van JONKERSTRAAT 65, naar GRAVENSTRAAT 64, t.o. Fabriek „De Eendraeht". Wed. GREVEN en ZONEN, Handel in Brandstoffen. Terstond te hnnr HUIS met Verdieping en Tuin, gelegen in de Blosmstraat, f 30.60 per maand. Zich te vervoegen tot Helder's Woningbureau Hoofdgracht 63. Gevraagd een zindelijke Dienstbode, voor dag en nacht. Adres: Loodsgracht 29. WINKELMEISJE. Direct gevraagd een flink WINKELMEISJE. AdresFa. S. J. PRINS Co., Kruisweg. DAGMEISJE gevraagd. Adres: Spoorstraat 134. Wordt gevraagd een net DAGMEISJE, niet beneden 16 jaar. Adres: ZE6ER HOUTER, Kanaalweg 117. Terstond gevraagd een net DIENSTMEISJE Z.g.g. on noodig zich aan te melden Adres: Hötel „DEN BURG", Hoofdgracht 9. Gevraagd een net DAGMEISJE. AdresKanaalweg 80a. Nette COMMENSAAL gevraagd. Huiselijk verkeer. f 11.per week. Adres: 2de Vroonstraat 18 Grasmaaien met een nieuwe Deering, tegen billijk tarief. AdresA. BLANKMAN, Koegras nabij Vliegkamp .De Kooij". Nette VRIENDIN gevraagd door Meisje van 20 jaar. P.G. Brieven onder Nr 554, aan het Bureau van dit blad. Een net, oppassend persoon, met vaste Rijksbetrekking, van den Geref Godsdienst, wenscht kennismaking met een net MEISJE, liefst ook ©eref. Gods dienst. Brieven onder Nr. 455, Bureau van dit blad. worden tegen hoogen prijs ge kocht door Mr. LANDAU, die Woensdag 6 Juni van 3 tot 7 uur n.m. in Hötel WOUD, Spoor straat 31, te Helder, is. Doer oude gevestigde Levens verzekering-Maatschappij wordt voor een bestaand agentschap te Helder gevraagd eon actief PERSOON, over eenigen vryen tijd voor in casso kunnende beschikken en om met hulp van den Inspecteur op zeer gunstige voorwaarden voor uitbreiding werkzaam te zijn. Bij gebleken geschiktheid bestaan goede vooruitzichten. Brieven onder opgave van referentiën, enz. onder E 84. Alg Adv.- Bureau ROUMA Co, Amsterdam. Gevraagd 2 bekwame TIMMERLIEDEN. Aanmel ding: Weezenstraat 74. Te koop, wegens plaatsgebrek, een eiken BU FFET. Prijs f 48. Adres: Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een klein HONDJE, liefst Schippertje. Adres: Laan 29. te koop, by elke hoeveelheid. Adres: L. DE BRUIN, Breestraat 51. Leeg HUIS te koop, staande op de Laan Nr. 4. Adres: J. GRAAFF, Spoorstraat. Oude DAKPANNEN te koop. 2000 stuks. Adres: Keizerstraat 90. Te koop een Hoerenhuis met Tuin, Dijkstraat 39a, met Juli te aanvaarden. Te bevr.Dykstraat 39. Te koop voor spotprijs een Ijzer LEDIKANT mat MATRAS SEN. Adres: Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. Flinke JONGEN gevraagd, goed kunnende fietsen. AdresBEDDENFABRIEK, Spoorstraat 32. 2 Te huur ongem. Kamer en Alkoof met gebruik van keuken. Adres: Bureau van dit blad. Te huur ne'te gem. ZIT- en SLAAPKAMER, met of zonder PENSION. Adres: Breewaterstraat 75. Te koop Holl. HERDER, (gesn.)lief beest, moet weg we gens tekort aan ruimte. Prya f20.—. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een ZAAK In Aard appelen, Groenten en Fruit. Adres: Middenstraat 112. Te koop een nog zoo goed als nieuw A C E.-MOTOR-RIJWIEL, een gebruikte INDIAN-MOTOR en een gebruikte HARLEY-DAVIDSON. Alles voor spotprys. Tevens nog nieuwe H O. MOTOREN disponibel. Adres: HARLEY-HUIS, Kanaalweg 33/34, Te koop 2 VOORDEUREN en 2 paar LUIKEN. Adres:, 2de Vroonstraat 89. Wegens vertrek te koop een best loopend Motorrijwiel, (F.N met 2 Versnellingen, Vry- loop en Duo, voor spotprijs Adres: Bureau van dit blad. Te koop een BAADJE, nog nieuw, middelbaar persoon, voor f10.~. Adres: Bureau van dit blad. KOOPJE, Zoo goed als nieuw Engelsch Damesrijwiel met Bully-Lamp voor I 65.—. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een 4 oylinder H EN DE RSON-MOTORRIJ WIEL. Adres: KI. Duitstraat 48. Een Boerenarbeider, oud 40 jaar, weuscht In kennis te komen met Weduwe of on gehuwde Moeder. Brieven onder Nr. 456, Bureau van dit blad. De bezwaren door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente van Hippolytushoef e.a. inge bracht bij deD Raad van beheer voor de pre dikantstraktementen in de Ned. Herv. Kerk tegen de rangschikking dezer gemeente in de tweede klasse (aanvangssalaris f 3000) zijn door voornoemden Raad erkend als juist en deze gemeente is thans door hen geplaatst in de le kl. met een aanvangstraktement van f2600 Op genoemd salaris zal het mogelijk zijn een predikant te beroepen en wy hopen dat de noodige stappen in-die richting spoedig zullen worden gedaan Mej R. Annijas te Helder heeft hare benoe ming als onderwijzeres aan de O.L. school te Hippolytushoef aangenomen. De rijksveldwachter Admiraal op wien den 2en Pinksternacht door 2 jongelui oen lafhartige moordaanslag werd gepleegd, maakt het goed en heeft zijn bed reeds verlaten om overdag enkele wandelingen te doen. De toe- gebraehte verwondingen genezen goed, zoodat hy binnenkort wel zijn functie zal kunnen aanvaarden.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 3