NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Terug in het leven. A. J. P.'s ROMA-PUDDING Helderschen, gij krijgt allemaal een trap Eerste Blad. I. GRUNWALD, No. 5723 ZATERDAG 9 JUNI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEUR-UITGEVER: O. DE ROER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Z o m e r t y d. BUITENLAND. DE NIEUWE DUITSCHE NOTA. De Duitsche regeering heeft Donderdag aan de regeeringen te Londen, Rome, Parijs, Brussel, Washington en Tokio ter aanvul ling en uitbreiding van de nota van 2 Mei een memorandum doen overhandigen, dat zich, ten einde den verderen voortgang van de gedachtenwisseling te vergemakkelijken tot de beantwoording beperkt van de pun ten, die de antwoorden der Geallieerden ge meen hebben. Het memorandum wijst er op, dat de Duitsche regeering niet oprecht zou handelen en het probleem zijn oplossing niet nader zou brengen, wanneer zij meer zou willen beloven dan het Duitsche rijk in staat is, na te komen. Met het oog op de moeilijkheid, het Duit sche prestatievermogen te schatten, ver klaart de Duitsche regeering zich, aldus gaat het memorandum verder, bereid, de beslis sing van een onpartijdige internationale in stantie over het bedrag en de wijze der be taling te aanvaarden. Zü is bereid aile ge gevens voor een betrouwbare beoordeeling van het Duitsche prestatievermogen over te loggen, volledige inzage in het financieele beheer van den staat toe te staan en alle gewenschte inlichtingen over de hulpbron nen der Duitsche volkshuishouding te ver strekken. Zoolang blijkt, dat de voorgenomen uit gifte van leeningen niet kan worden doorge voerd, legt de Duitsche regeering zich bij een stelsel van jaarlijksche betalingen neer. Ter uitvoering van het definitieve schade vergoedingsplan stelt de Duitsche regeering de volgende waarborgen voor: reorganisatie van de rijksspoorvegea tot een onderneming met een van het algemeen financieel beheer onafhankelijk afzonderlijk kapitaal onder eigen beheer; uitgifte van goüdobligaties der rijksspoor wegen tot een bedrag van tien milliard goud mark, die van 1 Juli 1927 af een rente van 5 zullen dragen en derhalve 500 millioen gorimark per jaar garand eer en. Teneinde een verdere 500 millioen por jaar, van 1 Juli 1927 af, te waarborgen, zul de Duitsche regeering aanstonds alle Duit sche bedrijven, de industrie, de banken, den handel, het verkeer en den landbouw tot een garantie verplichten, die als eerste onder pand tot een som van 10 milliard goudmark op hun bezit zal worden gelegd). Deze zeker- gestelde 500 millioen worden öf door een al- gemeene belasting, of onmiddellijk door de als waarborg gestelde objecten opgebracht. Verder worden de doaunerechten en ver bruiksbelastingen op tabak, bier, wijn en sui- FEUILLETON. Naar het Engelsch van William Locke. Voor Nederland bewerkt door Ingezonden MededeoUng, ZONDAGS naar SCHOORL, BERGEN, ALKMAAR, Leest de advertentie in dit blad s.v.p. 17) W. J. A. Roldanus Jr. Hij keek liefkoozend het lange, lage ver trek rond, dat schitterend verlicht was door vier petroleumlampen en een half dozijn kaarsen; zijn blik bleef rusten op al het huiselijk comfort; de Turksche tapijten; de makkelijke stoelen en divans, de kostbare rollen Chineesch schilderwerk tussohen de boekenkasten; de gevulde boekenkasten zelf, sommige met oude boeken uit Europa, an dere met litteratuur van China, gedrukte werken of onbetaalbare manuscripten; de lange tafel, opgestapeld met de onschatbare resultaten van het menschelyk intellect; de warme bronskleurige gordijnen voor ieder der vier ramen; ja, zelfs den hond, die lang uit lag te slapen voor den grooten haard. En de stilte was als de stilte van het meest af gezonderde en ongestoorde hoekje van bet Paradijs. „Welk eon uit den hemel neergedaalde ze gen is de Vrede toch," zeide Baltazar. Op dat oogenblik werd de stilte verstoord door een vreemd en onbekend geluid. Bal tazar en Quong Ho schrokken en keken el kaar vragend aan. Het leek als het ln de verte klappen van almachtige vleugels. Zij ker, evenals de opbrengst van het brande wijn monopolie, als onderpand gesteld. Het memorandum wijst er ten slotte op, dat Duitschlands betalingsvermogen afhangt van de wijze, waarop het geheele probleem wordt opgelost. Ter nadere regeling van de betalingswijze en het vastleggen van de waarborgen zijn mondelinge onderhandelin gen noodig. Duitschland erkent zijn ver plichting tot schadevergoeding. De Duitsche regeering herhaalt haar ver zoek tot het bijeenroepen van een confe rentie. Een toelichting van minister Rosenberg. De Rijksminister van buitenlandsche za ken heeft de buitenlandsche persvertegen woordigers te Berlijn een nadere toelichting op de nota gegeven. Dit memorandum, aldus zeide de minister, heteekent niet alleen voor Duitschland, maar voor de gansche wereld een stap van buiten gewone beteekenis. Heeft het succes, dan zal dit een geluk voor geheel Europa blijken te zijn, zoo niet, dan heeft dit noodlottige ge volgen. Naar men weet, heeft de Duitsche regee ring op haar vorige nota vijf antwoorden ontvangen, waarvan twee de deur voor ver dere onderhandelingen eenvoudig dichtsloe gen; de drie andere evenwel hielden een aansporing in om den eenmaal aangevangen draad verder te spinnen. Wjj hadden ons er toe kunnen bepalen, al dus de minister, slechts deze drie van de vyf nota's te beantwoorden, doch wy wilden geen gevoeligheden toonen en gingen van het denkbeeld uit, dat een poging om aan de verschillende nota's tegemoet te komen, niet mocht afstuiten op de begrijpehjke ontstem ming over de beide botte afwyzingen. Des wege zenden wy het huidige memorandum aan alle betrokken mogendheden. Het memorandum beteekent een aanvul ling en een opheldering. De tegenstanders hebben aanstoot geno men aan de hoogte van ons vorig aanbod, aan den vorm der nota en het ontbreken van waarborgen, maar geen Duitsche regeering mag iets aanbieden, wat zy niet kan volbren gen. Wy wilden eerlijk en fair antwoorden en het moet worden herhaald, dat het ons on- inogeiyk is do betaal kracht van Duitschland tiootger te ramen, dan wy reeds hebben ge daan. Ditmaal hebben wij afgezien van net noemen van een bepaald bedrag, daar wy dit niet als hoofdzaak beschouwen. De kern onzer nota van 2 Mei was en is ook thans nog dat Duitschland voor stelt het gansche vraagstuk aan een inter nationale oommissie voor te leggen. Daarom komen wy ln enkele woorden weder op dit denkbeeld terug. Er behoort moed toe, ons lot in handen te leggen van een oommissie, welker samenstelling ons niet bekend is, wfj hebben het echter toch gedaan, daar wy ver trouwen, dat wy ditmaal niet zullen worden teleurgesteld. Het is een waagstuk, maar dr. Rosenberg met verheffing van i - L v:-t e«n waagstuk dan een oneer lijk löAd. Uit Londen werd Donderdag gemeld: De Duitsche nota is vanmiddag overhandigd. De juiste tekst is nog niet gepubliceerd, doch, in weerwil daarvan is de stemming in goed ingelichte kringen gunstiger dan by vorige gelegenheden. Biykbaar is men niet alleen van meening, dat Duitschland open kaart heeft gespeeld, doch ook het aanbod van een onpartijdig onderzoek naar mogelijk verbor gen hulpbronnen maakt een goeden indruk. hielden hun adem ln. Neen, het was als het voortdanderen van een een exprestrein. Maar wat, moesten exprestreinen op het moeras doen? Als door eenzelfde ingeving beizield, stonden zy op en gingen naar bui ten de dikke mist in. Nu drong het donde rend, ronkend lawaai duideiyk tot hen door. Het was in de lucht rond, boven hen. John Baltazar bracht zyn hand aan zyn verby»- terd hoofd. Welk een onbekende natuurbe- roering was dat? Dan had hij plotseling even het besef van een uitlaaiende vlam en een alles overstemmend gekraak, waarna zyn zinnen ondergedompeld werden in de zwartheid van den dood. HOOFDSTUK VL Toen' hy weer tot bewust zyn kwam, was het slechts om te ontwaken tot een onbe- grijpeiyken droomtoestand. Een poging om zich te bewegen veroorzaakte hem zoo'n afschuwelyke piln in zijn hoofd, dat hy byna weer in zwijm vieL Ook zijn ledematen sche nen geheel onder den invloed der droom- veriamming te staan. Hy lag een tijdje zyn geestvermogens te controleeren tot hy ten slotte tot de besliste overtuiging kwam, dat hy wakker was. Zyn oogen bleven rusten op brokken graniet, die, wanneer hy op zyn linkerzijde lag, eon lange rij vormden; wan neer hy naar beneden keek, zag hy ruw 'gras. Langzamerhand besefte hy, dat hy in de open lucht lag, dat de steenen een deel van zyn muur vormden. Wat hy daar deed kon hy niet zeggen. Hy voelde zich misselijk en zwak. Door een uiterste wilsinspanning bewoog hy een been. De beweging deed hem Natuuriyk zal veel afhangen van de juiste bewoordingen van het aanbod en zal moeten biyken of de inhoud overeenstemt met de voorstelling, die men er zich van heeft ge maakt. Wanneer de Engelsche autoriteiten het voorstel hebben onderzocht, zal vermoe- deUjk een gedachtenwisseling met de ver bonden mogendheden volgen, zoodat dit maal van een afzonderlijk antwoord geen sprake sohynt te zyn. Het oploopen van den Duitschen wisselkoers ie Ixmden wijst er op, dat mem ook in zakenkringen optimis tisch is over de kans ditmaal tot een regeling te komen. Engeland en het schadevergoedings- vraagstuk. Uit Londen wordt aan de N. Rott. Grt. gemeld: Uit Brussel wordt bericht dat Frankrijk em België op instigatie van het laatste besloten hebben het Duitsche memorandum niet te beantwoorden zonder overleg met alle geal lieerden, mits Engeland zich accoord ver klaart met den eisch dat Duitschland, voor de algemeen© besprekingen plaats hebben, het lydeiyk verzet zal staken. Wat deze con ditie betreft, in de eerste plaats valt te be- twyfeleu of de Engelsche regeering haar als rechtmatig zal beschouwen. Tot nu toe heeft het nooit afstand gedaan van haar recht op volledig deelgenootschap in alle beslissingen omtrent de schadeloosstelling en het stellen van zulk een voorwaarde alleen al beteekent beperking van dat recht die een onaangena- men indruk maakt In de tweede plaats kan Engeland moeiiyk dien eisch aanvaarden, aangezien het daardoor feiteUjk zyn onzy* diglieid zou verbreken. Ik neem dan ook nergens teekenen waar, dat men het aan vaarden van den eisch in overweging neemt. Wei schynt de Times in;e»en hoofdartikel te hopen dat Duitschland er uit eigen beweging iets op zal vinden. Ook voor het overige staat de kwestie oogenschynlyk niet heel gunstig. De Daily Express beschouwt den uitslag der conferentie ïe Brussel, althans wanneer het communiqué letterlijk moet worden opgevat, als een groote persooniyke overwinning voor Poincaré. Men citeert ook allerwegen zeven punten in de Temps, die totaliter afwyken van wat voor het Britsche standpunt doorgaat. België's en Frankrijk's eensgezindheid in het bewuit ora in het Roer gebied te biyven en het slechts langzamer hand naar gelang van betalingen te ontrui men is mogelijk voorna' aeiyk schijn. Het hangt er van af of Belg'f in het Roer-gebied wenscüht te biyven expIol«oeren of dat hot te vreden is met een bezetting als die van Keu len door de Britten. De Times onderstelt on danks de letteriyke beteekenis der woorden dat België nog steeds meer op het Britsche dan op het Fransche standpunt staat en ver wacht daarvan veel goeds. De Daily Express daarentegen vergeiykt de Belgische minis ters met stoute schooljongens die ln hun schulp kruipen, zoodra de meester zich ver toont. De Times wyt veel van de narigheid, die wy doorgemaakt hebben aan den sinds jaren bestaanden onwil om Duitschland aan de oonferenüetafel toe te laten en het gele genheid te geven zyn positie uiteen ie zet ten. Voor de Britsche regeering is het mo ment nu aangebroken te toonen wat zij wil. Mer rekent hier overal zoo vast op <-en nieuw, eigen en krachtig optreden der En- gelachen, dat een min of meer gewijzigde voortzetting van Law's gedragslijn stellig ontstemming veroorzaken zou. UIT HET BEZETTE GEBIED. Het socialistische VoTksblatt te Boohum méldt in verband met het laatste communis tische oproer, dat te Boohum in deri omtrek van het Moltke-pleln een communistisch dépöt met 42,000 patronen, dynamiet en Ingezonden Mededeeling. smaakt als Room. een ongewoon gevoel van styfheid beseffen en veroorzaakte hem ook weer pyn dn zyn hoofd. Weer bleef hy roerloos liggen. Ja, het wós daglicht. Het was zonlioht; eon twintig voet verder wierp de muur een scha duw; dan drong een afsdhuweiyke stank in zyn neusgaten. Hy snoof en bewoog zyn boofd, tot hy het van pyn niet meer uithou den kon. Voorzichtig bracht hy zyn rech terhand naar de pyniyke plek. Zyn vingers wriemelden in iets als dikke lym. Toen hy ze voor zyn oogen bracht, zag hij, dat ze bedekt waren met geronnen bloed. Hy voel de weer en merkte dan, tot zyn stomme ver bazing, dat zyn haar aan een steen kleefde. Het eerste wat gedaan diende te worden, was zich te bevrijden. Hy herinnerde zich later, dat 'hij zeide: „Laten we onze krachten daarop oonoentreeren: voorloopig komt niets anders erop aan." Hij concentreerde zyn krachten en einidelyk wist hy, na een einde- looze pyn, die hem haTdop deed gillen, zyn haar uit zyn lymachtige gevangenschap te bevrijden, rolde dan uitgeput op zyn rug en keek naar den btaiTWW hemel. Ken zwak briesje woel over hem. Maar het briesje was vol van denzelfden afsohuwehjken stank. Zoodra hy voldoende lichamelyko krach ten verzamelen kon, richtte hy zich, steunend op rijn handen, in een zittende houding op en kéék betooverd en stomverbaasd naar een tooneel van ongeloofiyke ruïne. Waar vroe ger het langwerpige huis stond was nu niets meer dan een' chaotische massa steenen, waaruit zuilen zwarte rook opdwarrelden en opkronkeiden. En de wind blies den rook naar hem toe. Naar zichzelf kykend, zag hy, dat hy er door bevuild waa Hij ging wat Ingezonden Mededeeling. KEIZERSTRAAT 116 (boven). bommen gevestigd was. De communisten hebben dit dépöt in veiligheid weten te brengen. De metaalfabrieken van Krupp te Neu- wied en Engers zyn militair bezet en zullen als onderpand behouden worden totdat de 20 milliard mark, die het bedrag vertegen woordigen van de steenkool-belasting, die de fabrieken van Krupp te Essen nog niet betaald hebben, geheel betaald zullen zijn. InternatlonaHseerlng der RIJnhnidsche sporen? De Kölnische Zeitung maakt gewag van een nieuw plan, tot internationalisoering der Ryniandsche sporen, die Frankrijk on België de verlangde waarborgen van veiligheid zou geven. ENGELAND EN RUSLAND. Weer vier Britsche treilers genomen. Volgens een bericht uit Trtnnsö zyn in de Witte Zee vier Britsche treilers door de Russen in beslag genomen. De Engelsche bladen achten intusschen de mogelijkheid niet uitgesloten, dat dit een vertraagd be richt is over de aanhouding der Britsche treilers, die tot de notawisseling aanleiding gaven. DUITSCHLAND. Een communistisch complot ontdekt De crfmineele politie te Köningshütte is op het spoor gekomen van een door com munistische arbeiders gesmeed oompiot om de electriciteitswerken te Ohorzow in de lucht te laten vliegen, ten einde de industrie, met name de stikstoffabriek aldaar, tot stop zetting te dwingen. Véle personen zyn gear resteerd. Hét hoogverraads-proces te Mtlnchen. De rol van Frankrijk. By het verhoor der 'beklaagden Is geble ken, dat de Fransche kolonel Richtort, order den naam van Kreuzer, lid Is geweest van de sajnenzweerdersorganisatie. Een der voornaamste getuigen was de ge wezen majoor Meyr van den generalen staf. Hy vertelde hoe hy ln aanraking is ge komen met Fuchs en Machhaus. Hij deed alsof hy het met hun plannen eens was. Zoodoende kwam hy op de hoogte van het gansohe oompiot. Op verzoek stolde hy een lyst op van hetgeen men voor de militaire actie van Frankrijk moest ontvangen. Hoe wel deze ïyst fantastische getallen 'bevatte, werd zy door Rdchert aanvaard. Meyr deelde mede, dat Richtert had be loofd Polen uit het Saargebied naar Beieren te sturen en dat deze Fransche spion veel in kringen van Duitsche officieren verkeer de. Ook had' Riichert verzekerd, dat het vraagstuk van de Palts in Beiersohen zin zou worden opgelost ingeval do staatsgreep mocht gelukken. Over de plannen vertelde Meyr dat Bede- voorover zitten, nam, zeker nu van zyn even wicht, zyn handen van den grond en bracht ze naar zyn voorhoofd, als zoch hy daar den sleutel van hot mysterie. Langzamer hand, kwam' zyn geheugen terug. Hy hat 's avonds met Quoiig Ho ritten praten. Zi, hadden een vreemd geluid gehoord. Zy wa ren naar binten gegaan om te ontdekken wat het was. Daarna? Wat was er daarna gebeurd? Precies de verschrikking van een zich openende hel en het Niet. Ja, hj;: herinnerde het zich. Er had een dikke mist gehangen, toen zy uitgingen. Nu was het helder, prachtig helder. 'De zon scheen; maar zy stond laag aan den horizont; dus het moest vroeg in den ochtend zyn. Wat kon er gebeurd zyn? Een onweer? Het huls door den bliksem getroffen? Hi, greep naar zyn slapen. Hy had nooit van een onweer in een dikke mist gehoord. Bo vendien donderde het nooit ln die lange, aanhoudende, rhytmische versnelling van geluidsvolumen. Maar wat anders dan don der en bliksem kon een verklaring geven voor do platgebrande boerderij, die voor zyn oogen rookte? Hij keek om zich heen. De steenen om heining was bezaaid met allerlei puin: stuk ken betimmering, verwrongen yzeren sta ven, asoh, vericoold hout.Duizelig stond hy op. Zyn hoofld gloeide en bonsde van pijn. liy voelde iets vochtigs in zyn nek en begreep, dat de wond, die hiykbaar ontstaan was door het slaan van zyn hoofd tegen een steen, weer was gaan bloeden. Voor hy zjjn zakdoek, dien hy machinaal uit zyn zak haalde, om zijh voorhoofd binden kon, zag hy vlak naast zich het iyk van Brutus en ren zich met Oostenrijk zou vereenigen. Alleen de stad Weenien zou aan Tsjecho- Slowaldje worden toegewezen. Tirol zou met Wurtemberg, Baden, het op den rechter oever van den Ryn gelegen gedeelte van Hessen en West-Duitschland (Hannover en Bremen) een nieuwen Rynbond vormen met prins Rupprecht van Beieren als koning. De Beiersche Palts zou by Beieren biyven. De rest van het op den linkeroever van den Rijn gelegen gebied zqu aan Frankrijk ko men. De beklaagde Fuchs beweerde dat op dezen grondslag reeds in 1921 onderhande lingen te Parys zyn gevoerd. Millerand had Richert toen opdracht gegeven deze onder handelingen voort te zetten. Een poging van Richert om met kroonprins .Rupprecht in contact te komen werd door laatstgenoemde te niet gedaan. Van dien dag af werd de houding van Frankryk tegenover de Beiersche samen zweerders wat koeler. Fuchs merkte dat toen hy te Parijs een ontmoeting met Lou- cheur had. Louoheur zou hem hebben ver klaard dat Frankryk thans geen consideratie meer voor Beieren kon hebben. De verwoes ter van Ryssel zou nu niet meer koning worden en de Palts zou ook niet meer aan Beieren biyven. Wel zou thans het grootste gedeelte van Oostenryk door Tsjeoho-Slo- wakye worden geannexeerd. Meyer leerde Richert persoonlijk kennen op 16 Februari 1923 op het aan de Ammer- zee gelegen landgoed Romental. Tijdens het gesprek dat toen volgde zeide Richert o.a. dat „Frankrijk, thans de sterkste macht ter wereld, zyn plannen ten opzichte van Duitschland in elk geval wil verwezeniyken. Frankrijk wil.In de eerstkomende 50 jaar rust hebben en heeft daarom den Ryn als grens noodig". Invloedrijke Fransche poli tici wilen niet dat de Palts hy Beieren blyft, maar Richert zou deze politici wel van mee ning doen veranderen op voorwaarde dat de samenzweerders snel zouden handelen. Van Fransche zyde waren 5 personen op de hoogte van de actie, namelijk minister-presi dent Poincaré, de leider van den Franschen staf Buat, Lenoir, de voorzitter van de par lementaire oommissie van buitenlandsche zaken, generaal Degoutte en Richert zelf. Tegenover de buitenwereld zou Frankrijk natuuriyk een zeer gereserveerde houding ten opzichte van de Beiersche samenzweer ders aan den dag leggen. Dezey zouden ech ter alles verkrijgen wat zy verlangden. Richert -had ook nog beweerd dat de onder- Ingozonden Mededeeling. Sleept gij U lederen dag naar uw werk, afgemat en uit geput door pijn in den rug? By duizenden is dit het geval. En het ls zoo vaak on noodig, want mees tentijds is de oorzaal; i ;-,u nierkwaal, die door Fosteris Rugpyu Nieren Pillen ver zacht en verbeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alle standen, maar worden zoo dikwijls venvaar- loosd, omdat zy zich zoo ongemerkt jaren lang kunnen ontwikkelen en zonder dat men de ware oorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wanneer eindeiyk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpyn is een waarschuwing van nierzwakte, evenals pyniyke, ongere gelde urlneloozlng en abnormaal uitziende urine. En als gij tevehs last hebt van rheu- matlsche p'in-.-n, 'hoofdpijn, vermoeidheid, zenuwachtigheid, neem. dan uw maatrege len. In het begin zyn iiioraftndoeningen het gemakkeiykst te genazen, Gebruikt Fosteris Rugpyn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te wekken, te ver zachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Juist het feit, dat zy alleen en zeker op de nieren en blaas werken, verklaart het groote succes van Fosteris Rugpyn Nieren Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken A 1.75 per doos. (39) hy stak den zakdoek weer in zyn zak. De hond scheen onmiddoliyk gedood te zyn door een groot stuk graniet, dat op hem ge slingerd was. Toén eerst werd zyn igeest vol komen helder. De ombekende natuurberoe- ring had niet alleen vernieling, maar ook den dood veroorzaakt Waar- was Quong Ho? Angstig begon-hy te zoeken. Samen had den zij een paar pas van de voordeur ge staan. Daarheen ging 'hy, znaar hy kon tus- schen de ruïnes geen spoor van hem vinden. Uit dé daklooze granieten- muren en door de ramen kwamen zwarte rookwolken. Het was nutteloos, zelf onmogelyk, om naar bin nen te kijken. Baltazar riep luid den naam van den Chinees, terwyi Êy het verwoeste huis omliep, waar hy slechts nieuwe bewy- zen van een volkomen catestrophe vond. Hier en daar brokstukken yzer, waarvan hy de hcrlomst niet begreep en die hy in zyn angst voor Quong Ho's leven maar niet ver der onderzocht Hy struikelde byna over iets, dat dicht by den platgebranden stal lag. Naar beneden kykend, zag hy tot zijn afschuw, dat het de kop van de oude grijze merrie waa Hy liep verder. Geen spoor van Quong Ho. Op het kleine afgeschoten gras veldje lagen' do geiten dood. Hij keek er versuft naar. Een plotseling schel geluld deed hem verschrikt op zyde springen. Een seconde later begreep hy, dat het afkomstig was van een jong haantje, dat hier rond stapte in den zonnc-n-hijn, den eenig over levende uit den hoenderhof, die óp deze wy- ze cynisch zyn levensvreugde uitte. (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PEK 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: JL-lilorseho Courant f 1-50; fr. p. p. binnenland f2.Ned. O. en W. Ludiö p. zeepost f2.60; ld. p. madl en overige landen f 4.20. Zondaxrsblad reep. f 0.5* f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad roep. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.60 Loese nummers der Courant 4 ct; fr. p. p. 6 ct. Poet-Girorekening No. 16066. Maan Zon Hoogwater Juni op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 10 m. 3.03 a. 4.54 4.41 9.17 6.50 7.16 Maand. 11 8.27 5.56 4.40 9.18 7.41 8.04 Dinsdag 12 8.55 6.584.40 9.19 8.25 8.44 Woensd.13 4.28 7.59 4.40 9.19 9.02 9.20 Dond.d. 14 5.07 8.55 4.40 9.20 9.38 9.55 Vrijdag 15 5.52 9.47 4.39 9.21 10.12 10.29 Zaterd. 16 6.45 10.33 4.39 9.2210.4710.06 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 9 Juni9.46 uur. Zondag 109.47 Maandag 11 9.48 per „ESONA", ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regol (gnljard). Ingez. modod. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ot. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te huur) v. 14 rogole 40 ct., elke regel meer 10 et bij vooruitbetaling (adree: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijano. 4 ct te beklimmen, als gij een Heerenoostuum bij de Firma I. G RUN WA LD, Keizer straat 116, wilt bestellen, want de afdeellng Heerenstoffen Is boven. Het Is echter de moeite waard, daar eens een kijkje te nemen. Het kost U niets! Een HEERENCOSTUUM naar maat van zuiver wollen blauw kamgaren kost U slechts 45 gulden; daarvoor koopt U nog geen minderwaardig confectlepakje. Kleeding naar maat Is je warel Kleeding naar maat duurt 3 X 200 'an9 als confectie I Overtuigt U. Directe import uit het buitenland. I

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1