NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Terug in het leven. iimieipathïscüëIeheesmiddelen INDIENÜW MAAG U PIJN DOET, PROBEERT DIT. Alle glazen worden hier direct vervaardigd. Eerste Blad. J. HEIJLOO, v/h. FILBRI, No. 5725 DONDERDAG 14 JUNI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag RED ACTEURr-UITOEVERO. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Teiefoon: 50 en 412 ZIJ, die zich van heden af, voor minstens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvan gen het tot 1 Juli GRATIS. Vrijdag 15 BUITENLAND. Engeland, Frankrijk en het nieuwe Dultsche voorstel De tegenstelling tussehen Engeland en Frankrijk inzake den weg, dien de regeeringen ten aanzien van het nieuwe Dultsche voorstel ,te volgen hebben, is nog niet uit den weg ge ruimd. Poincaré verlangt, dat de Duitsche re geering een einde zal maken aan het lijdelijk verzet in het Roergebied. Eerst dèn kan er van een onderzoek der nieuwe Duitsche voorstellen sprake zijn. In Engeland la men echter juist van meening, dat men moet beginnen met de voorstellen te bespreken, alvorens van Duitsch land te verlangen, dat bet zijn eenigste wapen .prijs geeft. Het verschil van inzicht is van te meer be- teekenis, omdat de Engelsche invloed bij het opstellen van het nieuwe Duitsche voorstel zeer groot geweest is en dat verschillende wen ken dienaangaande uit Londen ontvangen werden. Frankrijk en België zitten bovendien nog met het besluit van de jongste bijeenkomst .te Brussel. Eer dit van de baan gewerkt is, kan het tussehen Engeland en (Frankrijk nog wel eens gaan spannen. De Fransche pers is van meening, dat de Fransche regeering, die steeds verlangend is het eenheidsfront onder de bondgenooten te verwezenlijken, zooals haar stappen te Lon den bewijzen, zich niet zou mogen laten vinden voor de Britsche opvatting, die er op neer zou komen, dat FrankTijk haar politiek, die in over eenstemming met het vredesverdrag is, zou laten varen en dat der Duitschers in hun ver zet tegen de vergoeding gestijfd zouden wor den. De bladen wijzen erop, dat de Roer iede- ren dag meer oplevert en dat de bevolking er genoeg krijgt van de door Berlijn opgelegde vijandelijkheden, zooals blijkt uit het besluit, dat de burgemeesters van den Paltz in hun vergadering te Landau ten gunste van het ein digen van het verzet genomen hebben. In de Engelsche bladen worden toespelingen gemaakt op een mogelijken wapenstilstand In het Roergebied. Zij erkennen, dat de toestand ir. het Roergebied een hinderpaal vormt voor een regeling en bespreken de middelen, waar door deze moeilijkheid uit den weg kan worden geruimd. Zij vragen aandacht voor het denk beeld van een bestand, dat een voor het voeren van onderhandelingen gunstiger atmosfeer zou scheppen. De „Times" wijst erop, dat in Duitschland de mogelijkheid van een soort „bestand'' met groeiende belangstelling wordt gevolgd' en dat ook in Fransche kringen een soortgelijk denkbeeld, dat totnogtoe echter geen officieel© aanmoediging heeft gevonden, be sproken wordt. Het denkbeeld komt hierop neer, zegt de „Times", dat de Duitsche regee ring, zonder geheel af te zien van haar eenl'g wapeni, gedurende de onderhandelingen de de creten en de geheime instructies, die zij heeft uitgevaardigd voor het handhaven van het lij delijk verzet, bulten werking stelt, terwijl Frankrijk van zijn kant zich afzijdig houdt en do bezetting van de Ruhr „onzichtbaar" maakt, zooals oorspronkelijk in iFrankrijk's voorne men heeft gelegen. FEUILLETON. Naar het Engelsch van William Looke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. „Nou, wat is er nu eigenlijk gebeurd? U herinnert u mij nog wel? Ik heet Piliivant. Ben anderhalf jaar geleden heb ik u een bezoek gebracht en hebt u mij do deur ge wezen. Maar dat is vergeten en vergeven. Be ben niet haatdragend. Wat kan ik voor u doen?" „Er heeft vannacht een ontploffing plaats Sehad," zeide Baltazar, „waardoor ik tegen en grond geslagen ben. Ik werd vanoch tend wakker en zag, dat mijn huis^ tot den grond toe afgebrand was. Mijn Ohineesche knecht ligt daar nog bewusteloos met een hersenschudding en gebroken beenen. Ik moest hulp gaan halen. U moet die onmid dellijk sturen." tt „ha orde," zeide Piliivant. „U blijft hier. Ik zal gaan telephoneeren. Intusschen zal ik mijn vrouw bij u sturen. U hebt een bad en een verschooning, een dokter en een bed noodig." „Bedl" Baltazar. „Ik moet naar Quong Ho terug." Hij stond op, toen Piliivant de kamer uit- Rbig, en waggé/lde hem na. Maar onmiddel lijk daarna sloeg 'hij tegen den grond. „Hij heeft mij oognac gegeven," zeide hij tot riohzelf. „Hij stuurt zijn vrouw. Zij zal den De „Evening Standard1" zegt in ©en artikel, dat getiteld is „Het Ruhrdilemma": Er heeft nooit hier te lande een algemeene neiging be staan om den Duitschen tegenstand aan te moe digen, en indien Frankrijk overigens bereid is om te confereeren, zou er geen moeilijkheid bestaan om Duitschland een krachtigen hint te geven. Doch wij meenen, dat er te dien op zichte eenige reciprociteit moet zijn. Indien Duitschland er door Engeland toe wordt be wogen om zijn verzet te staken, moet dit ge schieden op voorwaarde, dat Frankrijk zal af zien van de strengheid zijner maatregelen en zal terugkeeren tot de „onzichtbare" bezetting, die aanvankelijk was voorgesteld. Een wapen stilstand is mogelijk indien hij een werkelijke wapenstilstand is, en er doen zich geen hinder palen voor om daarna te onderhandelen indien Frankrijk, evenals wij zelf, vóór alles een eco nomische regeling wenscht. Het Engelsche kabinet heeft reeds over het nieuwe Duitsche voorstel beraadslaagd, doch een beslissing werd nog niet genomen. Er be staat reden zoo werd Dinsdagavond uit Lon den gemeld om aan te nemen, dat deze be slissing nog eenige dagen op zich zal laten wachten, omdat Engeland er prijs op stelt, al vorens zich in eenig opzicht te binden wat haar standpunt betreft, precies te weten, welke plan nen Frankrijk heeft en of het mogelijk zal zijn, overeenstemming te bereiken. Besprekin gen tussehen Parijs en Londen zijn gaande, die in hoofdzaak ten doel hebben, eens vooral vast te stellen, of Frankrijk evenals Engeland werkelijk schadevergoeding wil, dan of het er Parijs alleen om te doen is, de Duitschers ver der in den put te helpen. Japan en hei Duitsche voorstel In Japansche diplomatieke kringen te Ber lijn heeft het Duitsche memorandum een gun stiger! indruk gemaakt en acht men het een belangrijke verbetering vergeleken bij de vroe gere aanbiedingen. Men hoopt dan ook, dat het memorandum de grondslag voor verdere onder handelingen zal worden. Ook de Japansche bla den laten zich volgens de ontvangen berichten zeer gunstig over het memorandum uit. UIT HET BEZETTE GEBIED. Dortmund!, 12 ffuni. De gemeenteraad heeft in zijn gisteren gehouden vergadering geprotesteerd tegen het aansprakelijk stel len der gemeente voor den nog onopgehel derde© moord op de twee Fransche adjudan ten, en tegen de .gevangenneming van den waarnemend en burgemeester en een wethou der, welke de gemeente weer van twee lei dende ambtenaren berooft, zoodat de afdoe ning der gemeentezaken steeds moeilijker wordt. Verder is het protest gericht tegen het doodschieten van zes aan het gebeurde volmaak onschuldige ingezetenen. De Franschen hebben uit do gemeente kassen om en bij 42 miHioen mark weggeno men. Van Duitschen kant wordt beweerd, dat de twee Franschen met geweer- of karabijn- patronen zijn gedood, zoodat geen Duit schers bij den moord betrokken kunnen zijn. De beide doodgeschoten Fransche onder officieren waren niet te Dortmund gestatio neerd, doch hadden er den Zondagavond in openbare inrichtingen van vermaak door gebracht Aan de schietpartij ging een ge vecht vooraf tussehen burgers en de Fran schen, waaraan ook twee dames zouden heb ben deelgenomen, die later eveneens door de Franschen! zijn gearresteerd. Van een nationalistlschen aanslag schijnt dus geen sprake te zijn. ENGELAND. Tegen het Amerlkaansche drankverbod. In het Engelsche Lagerhuis verklaarde Baldwin, dat de toepassing der nieuwe Ame rlkaansche aloohol-bepalfiigen nauwkeurig in het oog wordt gehouden, en dat de quaes- tie of het noodzakelijk zal worden om ter verdediging van de Britsche belangen tot ken, dat ik dronken ben." En met inspan ning van alle krachten wist hij zich weer op den divan te werken. Enkele minuten later kwam Mrs. Piliivant Mnnen. Zij was een verwelkte, vroeger knappe vrouw van achter in de dertig en droeg een lakensohen rok, een laag uitge sneden blouse en een snoer parels om een magere hals. „Zoo, u bent gezept, naar ik hoor," zeide zij. „Neen, sta niet op. Blijf liggen. Als u het nog niet gehoord hebt, zult u wel blij zijp te vernomen, dat het ding twintig mijl verder op het moeras in vlammen neergeko men is en alle schoften levend verbrand zijn." Baltazar spande al zijn krachten in, om zijn hersens te laten werken. „Schoften? Wat voor schoften? Waar hebt u het over? Ik begrijp u niet." „Wel de bemanning van de Zeppelins. Waar hij vandaan kwam of wat hij hier wil de doen, weten we niet we zullen moeten wachten tot we bericht uit Londen krijgen. Hij moet leeljjk beschadigd en in de mist verdwaald zijn. Zij moeten huil bommen heb ben laten vallen voor zij probeerden te lan den maar vóór zij tijd hadden om te lan den, was de Zeppelin al verbrand. Wij heb ben de bommen gehoord, maar dachten dat zij in het moeras terecht gekomen waren. We hadden geen flauw idee, dat zij iemand getroffen hadden!" „Zeppelin! Zeppelin!" prevelde Baltazar. „Het Is net alsof ik dien naam meer gehoord heb!" „Hij is anders hekend genoeg zou ik den ken", zeide Mrs. Piliivant. AI aar gelooft u niet, dat het het beste zal zijn, als wij u naar bed brengenj, tot de dokter komt?" Ingezonden mededeellng. van Or. WILLMAR SCHWABE te Leipzlg te Helder verkrijgbaar bij: W. HANGARD, Koningstraat 21, en K. DOL, v, Galenstraat 27 a. bijzondere maatregelen over te gaan als tegen-actie op de door de Amerikaansche wetgeving veroorzaakte nadeelen, ernstig zal worden overwogen. ENGELAND EN RUSLAND. De laatste Russische nota van antwoord is Dinsdag te Londen gepubliceerd. Zjj stelt op vier punten van geschil, namelijk de no ta's van Wednsteim, de yisscherij, de vergoe ding voor de behandeling van de twee Britsche agenten en het bedrag dier vergoe ding, vast dat overeenstemming mogelijk is gebleken. Ten aanzien van het vijfde punt, terugroeping van de Russische vertegen woordigers in het Oosten, neemt Rusland het standpunt in, dat zulk een maatregel al- lebn mogelijk is na een gemeenschappelijk onderzoek van eenzijdige of wederzijdsche beschuldigingen. Ten aanzien van het zesde punt, vergoeding van de schade, dóór BriV sche onderdanen geleden, kan Rusland! het beginsel van reciprociteit niet opgeven. De Russische regeering ziet geen anderen weg voor een regeling van de nog bestaande ge schillen dan door middel van onderhande lingen. In welingelichte kringen te Londen ge looft men meer en meer, dat de verzekerin gen der Sovjets bevredigend zullen blijken te zijn en een einde aan het huidige geschil zullen kunnen maken. BULGARIJE. De staatsgreep. De „Grazer Tagespost" meldt uit Belgrado: Volgens berichten uit Bulgarije wordt op verschillende punten heftiggestreden tus sehen troepen der nieuwe regeering en de boeren. Stamboeliiske, die blijkbaar nog steeds niet is gearresteerd, moet over een goed ge wapend boerenleger vin 50.000 man met ar tillerie beschikken. 1 De nieuwe regeerinjj heeft eenige lichtin gen reservetroepen onder de wapens geroe pen, doch si echts weinigen zouden daaraan gevolg hebben gegeven, daar de boeren ieder met den dood bedreigen, die zich be reid verklaart de nieuwe regeering te die nen. De tegenstand der boeren gebroken? De nieuwe regeering deelt echter mede, dat de tegenstand der boeren overal is ge broken. Uit Sofia wordt nog -emeld: De ministers van de vroegere regeering en de afgevaar digden, die tot de regeeringsmeerderheld behoorden, zijn nu bijna alle in hechtenis. Stamboelilski is naar de stad Pasardsjik ge vlucht, waar hij door het leger omsingeld ia Men verwacht ieder oogenblik het bericht Ingezonden Mededeellng. Opticien - Hoofdgracht 73. „De dokter moet dadelijk naar Quong Ho. Hij is stervende. „Dan Weet ik heusch niet wat ik doen moet."1 1Ui Baltazar sloot zijn oogen. „Be zal dadelijk weer beter zijn. Het is die slag op mijn hoofd en die lange wandeling met een leege Tc8" Ik zal wat eten voor u halen! Wat wilt u het liefst hebben?" „Niets," zeide Baltazar. „Niets. Een oogen blikje rusten en dan moet ik terug naar Quong Ho. Hij is de eenige In de heele we reld, om wlen' ik iets geef. Hij leefde nog toen ik wegging." „U bent toch niet ernstig gewond, hoop ik?" Hij sloeg de oogen weer open. „Neen, neen! Mijn hoofd is alleen aardig dik. Maar ik ben ook niet zoo jong meer als vroeger. Tussehen twee haakjes, u hadt het daareven over een Zeppelin. Dat is immers een Dultsoh luchtschip?" „Ja natuurlijk Hij richtte zich op op zijn elleboog en zijn oogen' schitterden onder zijn gefronste wenkbrauwen. i „Waarom zouden Duitsche luchtschepen 'bommen op het moeras laten vallen?" „Dat heb ik toch gezegd. Zij moeten hun hommen' kwijt vóór zij landden." „Maar waarom hadden zij bommen! bij „Daar zou ik me nu maar niet druk over maken, als ik u was," antwoordde zij vrij zenuwachtig. „U beseft, geloof ik, niet hoe ziek u bent." „Ik ben niet ziek en to geen geval ijl ik. Ik wil het weten. Ik ben nu weer heele- maal helder. Mijn geest is helder. U zeide, van zijn arrestatie. Overal elders hebben de partijgangers der vroegere regeering zich zonder tegenstand overgegeven. Alleen te Sofia heeft een botsing plaats waarbij eenige dood en gevallen zijn. De Macedoniëra houden zich afzijdig van de beweging. Volgens de berichten, Zondagnacht te Bel grado ontvangen, zou Stamboelilski op het laatste oogenblik toch nog zijn gevangen ge nomen. Ook minister Doepanof, die zich Za terdagnacht evenmin in de hoofdstad bevond], zou zijn aangehouden. Volgens de „Journal" zou Stamboelilski in zijn woning te Slawóitsa omsingeld zijn door politie en gewapende boeren. Wat er met den gewezen minister-president geschied is, schijnt dus in elk geval nog niet vast te staan. De straatgevechten te Sofia, waarvan al ge wag is gemaakt, zouden zijn voorgevallen bij de ontwapening van een regiment, dat weiger de zich bij1 de omwentelaars aan te sluiten. Naar men weet, zijn bjj deze gevechten 80 gen darmen gedood. Behalve de ministers van de vroegere kabi netten, die door Stamboelilski gevangen waren gezet, heeft de nieuwe regeering ook de leden van het Macedonisch comité in vrijheid ge steld. Toen de ministers en oomltéleden de ge vangenis verlieten, juichte de menigte hen toe. SPANJE. De Spanjaarden ln Marokko. De correspondent van de Daily Express te Tandzjer meldt, dat de vooruitgeschoven Spaanache stelling te Tizziasa door de Rif bewoners genomen is. Abd-el Krim, de be roemde Moorsche leider, die in Juli 1921 de Spaansche strijdkrachten in het achterland van Melilia klop gaf, waarbij 10.000 soldaten werden gedood en gevangen genomen, heeft hiermede den Spanjaarden opnieuw een he- vigen klap toegebracht. RUSLAND. Een kritisch aangelegd, niet-bolsjewleksch Rus, die ©enigen tijd geleden naar Sowjet- Rusland gegaan was en er thans weder uit teruggekeerd is, heeft zijn indrukken als volgt samengevat: Bij de ontzettende verwoesting, die het com munisme in Rusland veroorzaakt heeft, moet men toch recht laten wedervaren aan de schrik wekkende kracht, waarmede het tracht een nieuw leven uit het puin op te bouwen. Drie dingen zijn den communisten daarbij gelukt en moet men als resultaten aanmerken. Ten eerste hebben zij een leger geschapen, waarvan de stormtroepen in de beide hoofdste den onberispelijk uitgerust en bewapend zijn en niet slechter marcheeren dan vroeger de gardetroepen. Trotski is ook thans nog de orga nisator en drijvende kracht van het roode leger. In de militaire musea van Moskou ziet men verschillende afbeeldingen van hem. In de pro vincie moeten de troepen veel slechter zijn. Het is niet aan te nemen, dat de Russen in het al gemeen en Trotski in het bijzonder aanvals plannen hebben, want een oorlog zou de com munisten In Rusland ln een ontzettenden toe stand brengen en het land voor goed econo misch te gronde richten. Het tweede punt, waarop zij wat tot stand gebracht hebben, is het verkeerswezen. Ook hier is uit den chaos voorlooplg nog maar het belangrijkste gered. De Nlkolalspoor tussehen St. Petersburg en Moskou vervoert de reizigers even snel en met dezelfde weelde als vroeger. Vreemdelingen, voornamelijk Zweden, die met de sneltreinen in den Kaukasus naar Oost- Siberië en de Oekraïne gereisd waren, deelden mede, dat op al deze 'hoofdlijnen de treinen goed loopen. Daarnaast is natuurlijk een groot gedeelte van het vroegere spoorwegnet in ver val geraakt. 'Maar post- en telegraaf zijn ook ontzaglijk vooruitgegaan. De post ls naar bui- tenlandsche begrippen ook goedkoop en ver voert de brieven zoo snel als met de bestaande treinverbindingen mogelijk is. Wat ten slotte den naar Rusland' terugkee dat het luchtschip in vlammen neerkwam en de schoften verbrandden. Wat wil dat zeg gen?" „U hebt toch wel van de luchtralds ge hoord? Er over gelezen in de oouranten? „Ik lees nooit oour anten. Luchtralds? Zeg toch in Gods naam, wat u bedoelt" Zij keek rond om te zien. dat zij bij de deur kon komen. Zijn uiterlijk, zijn verward haar, dat met bloed bedekt was zijn oogen, die uit een verwilderd en bebloed gezicht schitterden zijn vuil, half naakt lichaam om een vrouw bang te maken. En hij sprak als een krankzinnige. Zij gichelde nerveus. „U hebt toch wel van een Europeesehen oorlog 'gehoord?" OEUj ging rechtop ritten. „Oorlog! Wat voor oorlog?" Mrs. Piliivant vluchtte de kamer uit Bal tazar stond op. „Oorlog? Ooriog met Duitschland? Ja, natuurlijk Duitschland, want Zeppelins wa ren Duitsche luchtschepen. Een Europee- sche oorlog, had de vrouw gezegd. Nu eerst viel zijn blik op een courant, die opengesla gen op de eettafel lag. Niet meer denkend aan zijn pijn en uitputting liep hij naar de tafel en greep hij de courant do hoofdjes verbijsterden hem door hun verrassende openbaring. Groot Brittannië, Frankrijk, Italië, Rus land, Duitschland, Oostenrijk, Bulgarije.... geheel Europa in ooriog. Hij staarde naar de letters, toen een zware hand op zijn schouder gelegd werd. Hij keerde zich om en zag het dikke en glimlachende gericht van' Piliivant. „Ik heb alles voor elkaar gekregen' den dokter, de politie, de ambulance. Ik zal er een paar meenemen in mijn Rolls-Royoe en renden ln de derde plaats verrast, ls de handel. De sowjet-bladen klagen er sedert kort weer over, dat de handel na zijn opbloei weder met reuzenschreden achteruitgaat. En te St. Peters burg merkt men dat ook wel, maar wat is Pe tersburg nog? Een provincie-handelsstad, een museumstad'. Daarentegen krijgt men te Mos kou nog steeds den indruk, dat voor één ge sloten zaak twee nieuwe geopend worden en dat er ruimte voor den handel te kort komt. De twee voornaamste punten, waarop alle pogingen der communisten tot dusver schip breuk geleden hebben, zijn het herstel van de nijverheid en de opbouw van het dorp. Op landbouw en nijverheid echter en de beroemde samenwerking van deze beide (Smytsjka) be rust het herstel van het Russische economische leven. In goud' gerekend zijn de broodprijzen gedaald tot op de helft van vóór den oorlog. Maar de achteruitgang van de koopkracht der bevolking is tienmaal zoo groot. De voortbreng selen der nijverheid zijn ondanks den steun, dien de staat aan de nijverheid verleent, voor dé bevolking onbereikbaar en in verhouding tot de graanprijzen ongehoord duur. Het ge volg daarvan is, dat de boer aan de stad met haar voortbrengselen den rug toekeert en ln den noodtoestand terugvervalt. Als zijn ijzeren ploeg gebroken is, grijpt hij' naar zijn ouden houten ploeg. Hij vervaardigt zijne kleeren weer zelf; zelfs van de lucifers doet hij afstand als van onnoodlge weelde. Zoo vervreemden stad en land steeds meer van elkander en daar door verdwijnt de vroegere beschaving meer en meer. Het eenige aanrakingspunt tussehen de boeren en de regeering bestaat in de beta ling van de belasting in natura, die betrekke lijk licht voor hen te dragen Ss. Niet alleen in ©oonomi9ch, maar ook in gees telijk en kerkelijk opzicht ls het dorp, d. w. z. de groote menigte van het Russische volk, tot den oerjoestand teruggezonken. Het is hekend, dat de oommunisten de dorpsschool „geliqui deerd" hebben, d'. w. z. dat zij het volksonderwijs totaal vernietigd hebben, ofschoon zij het te genovergestelde 'bedoelden. Dit komt hoofdza kelijk doordat aan de school en aan de onder wijzers de middelen ontnomen zijn en de Rus sische boer nog niet genoeg doorzicht heeft ora vrijwillige offers te brengen voor de ontwik keling zijner kinderen. Hetzelfde lot heeft de dorpskerk getroffen. Het mag vreeradi klinken, maar de Grieksch- Katholieke kerk is in Rusland aan ondervoeding gestorven. De geestelijken hebben meerendeels het lot der onderwijzers gedeeld in dien zin, dat Ingezonden Mededeellng. de dokter de anderen in zijn auto. Wij zul len den Ohink ln no time hier hebben." „Den wat?" vroeg Baltazar met een vlug gen blik. „Den Ohink den Chinees „O ja. Mijn vriend Mr. Quong Ho. Ais u er geen bezwaar tegen hebt„ ga ik mee." ,3daar dat ls onmogelijk, waarde heer, U moet naar bed. Het ls heusoh geen last. Er zijn vijftien slaapkamers ln het huis. U kunt kiezen. Is Mrs. Piliivant niet bij u geweest „Zij heeft mij die eer bewezen." „Maar waarom heeft zij dan niet voor u gezorgd? Ik zal de boel wel even ln orde brengen." Hij was reeds iblj de deur toen Baltazar ham terugriep. „Wacht even. Bekommer u niet om mij. Zeg mij één ding." Hij sloeg met de palm van rijn hand op de open krant „Hoe lang duurt dat nou al?" „Hoe lang of wat al duurt?" vroeg Pilii vant, die terugkwam. ,^Deze oorlog." „Ik begrijp niet wat u eigenlijk bedoelt," zeide Piliivant verbaasd „Ik wil weten' hoe lang de oorlog, waar ik in de courant over lees, nu al duurt" Piliivant keek hem met zijn kleine oogjes van ter zijde aan. Hij begon hetzelfde ver moeden te krijgen als zijn vrouw. „Luister eens, waarde heer," zeide hij, ter wijl hij Baltazar bij den arm nam, ,41e slap op uw hoofd ls ernstiger dan u denikt." Bij het hooren van een' auto, die stil hield; keek naar buiten. „Ha, daar is dr. Rewèby." (Wordt vervolgd). COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant f 1A0; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Iadi8 p. zeepost f 2.60id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.57®, f 0.75, f 0.85, f 1.25. Modeblad reep. f 0.95, f 1.25, f 1,26, f 1.60 Loeee nummere der Courant 4 et; fr. p. p. 6 ct Poet-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte al» redaction. tekst) 60 ot Kleine advertenitiee (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regale 40 ct, elke regel meer 10 ct bij vooruitbetaling (adres: Bureau v.d.blad en met br. onder no. 10 ot. p. adv. extra). Bewijano. 4 ct. De Administratie. Licht op voor auto's en fietsen Donderdag 14 Juni 18) BB zlöh?'" X Indien U lijdt aan dyepepela, Biecht© epijarertee- rins, pijn na het gebruik van voedsel, maagontete- king, h&rtbr&nding of aan welke andere maag aandoening ook, welke het gevolg la van aciditoit of van gieting van het voedeel en meer dan negentig percent van ale maagaandoeningen zijn het gevolg dezer oorzaken begeeft U dan naar Uw apotheker en echaft U een flacon zuiver Ga- fa tanrureord Magnesium aan. Wanneer u dan weder voedeel nuttigt of pijn in Uw maag opanerkt, ge bruikt dan een half theelepeltje van dit middel in een beetje warm water en let dan eens op hoe enel alle pijn en ongemak, verdwijnen. Scheikundigen verklaren dat het bijna onveranderlijke euccee van dit middel te wijten ia aan het telt dat door Gebia- mureerd Magnesium het overmatig zuur onmiddel lijk woordt gestuit en zoodoende een gezonde na tuurlijke apijevertearlng wordt bevorderd. Daar het beeliet onschadelijk cn goedkoop la behoort dit eenvoudig geneesmiddel ln voorraad te wor den gehouden door alle personen die zuinigheid wenachen te vereenigen met goede gezondheid. Geblsmureerd Magnesium Depót, Naseaukade 814, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goeds Apothe ker» en Drogisten.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1