li betrekkingen! ROOMBOTER. Helder's Advertentieblad Moderne en solide HUIZEN, een net Dienstmeisje. L. DEKKER, Emmastraat 46. Advertentiën. Ziekenlmds JELP1_E1KAHDER". I.1 TE HUUR TE KOOP TE KOOP tegen extra lagen prijs een flinke VROUW, Bestelt Uw drukwerk bij C. DE BOER Jr. 1ste soort Friesche Roomboter N.-Hollandscha Roomboter 85 ct. SPORT. Zondag 17 Juni a.s. zullen' athletiekwed- strijden gehouden worden voor Helder en omstreken, uitgeschreven door de Marine Sportvereen. „Zeemacht" te houden op het voetbalterrein der vereen. „Helder" aan den Bolweg. Aanvang namiddags 1 uur precies, Bij deze wedstrijden zullen de navolgende nummers worden verwerkt: 100, 400 en 1500 Meter hardloopen, 4 maal 100 Meter estafet teloop, verspringen met aanloop, hoog springen met en zonder aanloop, polsstok- hoogspringen, kogelstooten, discuswerpen en speerwerpen. Het bestuur kan een ieder aanraden eens te gaan zien naar deze wed strijden, zij beloven zeer interessant te woi> den, er zijn veel inschrijvingen binneh ge komen, waaronder van zeer goede krachten. De prijs van toegang kan voor niemand eenig bezwaar opleveren, daar deze gesteld is op 0.25 per persoon. Leden en donateurs der MJ3.V. „Zee macht" hebben op vertoon van hunne lid- maatschapkaart 1923 vrije toegang tot het terrein. De prijsuitreiking zal plaats hebben een half uur na afloop der wedstrijden op de bo venzaal van den heer v. Weelde. Kleedgelegenheid voor de deelnemers is voor: Padvinders, Pro Patria, O.K.K., Poli tie Sportvereen. en Hr. Ms. V. Speyk in de kleedkamers op het terrein, voor de niet genoemde op de bovenzaal van den heer v. Weelde. S. VOETBAL. Postduivensport 27 Juni MARINEBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. Bevordering. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. i Bestuursvergadering op ZATERDAG 16 JUNI 1923, GEVRAAGD. GEVRAAGD. AANGEBODEN. Opleidingscursus tot <pJ4) Bewaarschool-onderwijzeres. Aangifte voor den nieuwen cursus, die September a.s. aanvangt, kan geschieden bij den Directeur, den Heer P. S T O R M, Hoofd der Chr. School voor M. U. L. O. (adres: Sluisdijk- straat 131), op WOENSDAG 27 en ZATERDAG 30 JUNI, tusschen n.m. 5 en 8 uur, onder over legging van vacclnebewijs. HET BESTUUR. Voor terstond gevraagd, door omstandigheden, Adres: SPOORSTRAAT 48. HINDERWET. 90 ct. per pond. <B«»> Edammer Kaasjes vanaf f 1.70 per stuk. De Advertentiën, geplaatst In de Heldersche Courant van Dinsdag, Donderdag of Zaterdag, worden opgenomen in het Helder's Adver tentieblad, dat eiken Woensdag In een gegarandeerde oplaag van minstens 6300 exemplaren gratis huis aan huis wordt bezorgd. Men vrage Inlichtingen aan ons Bureau. Kleine Advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) worden, met een toeslag van 15 cent, eveneens in het Advertentieblad opgenomen. I Burgerlijke stand der gemeente Helder MARKTBERICHTEN. Atletiekwedstrijden om den kampioenschappen van Noord-Holland. Doeo wedstrijden worden gehouden op Zondag 9 Juni te Edam en Zondag 10 Juni te Hooni. De M ar Inesport vereen. „Zeemacht" werd bij deze wedstrijden vertegenwoordigd door 6 leden. Deze kranige knapen behaalden ln de verschillende nummers niet minder dan 11 prijzen, waaronder 4 kampioenschappen. Ook werden zij nummer 8 voor het nummer estafetteloop, doch daar er twee vereen, waren die denzelfden tijd hadden ge maakt, moest hierom worden geloot. Het gevolg was dat „Zeemacht" afviel. Een woord van lof voor de kranige prestatie van den heer Matze welke de 6000 Meter schitterend heeft afgelegd in een ware storm, en zoodoende beslag wist te leggen op het kampioenschap. Ook de heer Run la verdient een pluim voor zijn mooie sprong met polastokihoogsprlngen; de heer Hartman van Wormerveer moest voor dezen keer in Runla zijn meerdere erkennen. Het polsstok verspringen werd zeer bemoeilijkt door'den zeer sterken wind, welke dwars op de baan stond. Behaald werden de ondervolgende prijzen: Th. P. Stam le prijs kogelstooten (kampioen) 10.48'/» M.; K. Runia le pr. polsstokihoogspringen (kampioen) 8.80 M.; D. J. Matze le pr. 6000 M. hardloopen (kampioen) 18 min. 14'/s sec.; K. Runia le pr. polsstokvereproingen (kampioen) 7.85 M.; B. de Boer 3e pr. polsstokhoogspringen SM.; B. de Boer 2e pr. verspringen met aanloop 5.86 M.; B. de Boer 3e pr. hik-stap eprong 12.85 M.; B. de Boer 3e pr. speerwerpen 37.51 M.; B. de Boer 2e pr. Discuswerpen 33.78 M.; D. J Matze 3e pr. 1600 M. hardloopen 4 min. 53 eec.; A. de Wolf 3e pr. kogelstooten 10.21'/» M. ELR.C.-nieuW». Hedenavond half acht speelt ©en combinatie van H.R.C. 1 en 2 teffen Zeemacht L Terrein An- kerp&rk. Athletiek. Vrijdaffavond om half acht zal de H.R.C. weer beginnen om de athletiek te beoefenen. Wij wek ken alle H.R.C.-leden dan ook op, om deze avon den vooral niet te verzuimen, daar een voetballer deze tak van sport beslist noodiff heeft. Allen dus Vrijdagavond, naar Tuindorp. Seriewedstrijden .Alkmaar". Zij, die HJt.C. Zondag willen vergezellen naar Alkmaar, welke uitkomt voor bovengenoemde wedstrijden in de demi-finale tegen VA.F.C. kunnen zich hiervoor opgeven bij den heer J Jansen, penningmeester, Bloemstraat 28. De rei6 geschiedt per spoor; de koeten zijn 2.10, bij opgave te voldoen. S.V.S.-nieuwa. Hedenavond 7.15 speelt 8.V.8. 1 tegen M.LD. 1 op het terrein aan het Ankerpark. 8.VA. komt vermoedelijk met het volgende elftal uit: Beze- mer, doel; J. v. d. Wal en J. C. v. d. Wal, achter; D. D. B lans jaar, L. v. d. Wal en D. v. d. Wal. midden; J. Bais, G. Sont, W. v. d. Wal, Horneman en J. Vrij vogel, voor. Res.: H. Stolk en G. Stolk Geel Wit—Z.VA. 8—1. Liefdadigheidswedstrijd ten bate van oude redders van schipbreukelingen. Gisterenavond heeft de tweede nederlaagmatch plaats gehad op het Geel Wlt-terreln. En er dient direct gezegd dat deze wedstrijd lang niet zoo spannend is geweest als de eerste. Het liefdadig doel, waarom het ging, heeft dan ook schipbreuk geleden, daar het publiek maar matig was opge komen; wel bleef er een groot deel bulten het terrein staan, wat nu niet zoo prijzenswaardig is, daar de gelden toch 'besteed worden voor onze oude zeehelden. Het Sted. Muziekkorps met schel lenboom en banier had een massa publiek mede genomen, waarvan een groot deel door den regen weer naar huis gedreven werd. Om op den wed strijd terug te komen, kunnen we dit zeggen, dat de voorhoede van G.W. lang niet dat combinatie spel heeft laten zien als tegen Zeemacht, toen vormde deze linie één geheel, wat we nu niet konden zeggen. Z.V.S. werkte wel hard, maar verband was er absoluut niet in het elftal te be speuren De linksback van Z. was wel de beste speler, deze heeft heel wat gered, hoewel hij soms wel wat ruw te werk ging. Het eerste ge- tiwLVar wa Wec|strijd was een matige ver toning G.W. maakte hert eerste doelpunt. De geankerden wisten spoedig uit een voorzet van rechts gelyk te maken/ Na rust begon G.W. te beseffen dat zij wat beter aan moest pakken. De strijd ontaardde van tijd tot tijd in ruwheid, wat wel zijn oorzaak vond in het geloei van een deel tat idH G.W „r aan toe te voegen, zoodat deze onbelangrijke out. moeting eindigde met 3—1. Zondag werd de wedvlucht Orleans vervlogen afstand circa 600 K.M. Hoopten wij Zondagoch tend nu eens een mooie en geregelde wedvlucht te krijgen, zoo zagen wij onze hoop al heel spoe dig verdwijnen: de zwaar bewolkte lucht en sterke Westenwind feeloafde ons niet veel goeds. Toen het telegram kwam: „6 uur los, westen wind, bewolkt," bleek ons dat het daar net zoo was. De eerste duif arriveerde hier ongeveer 12 mift. voor 2, de tweede om 2.8.4 uur. Daar de le duif niet in de afdeeling stond was onze lijd dus vatv de 2e. De le duif in Haarlem' werd geconsta teerd 12.42.15 uur, Alkmaar 1.11.48 u., IJmuiden 1.24.6 TT7 "Uithoorn 12.51.3 u., Hoorn 2.363 u., Am sterdam 2.6.7 u., Zaandam 1.36.5 u., Koog a/d Zaan 1.54.7 u., Purmerend 2.8.7 u.; dus blijkt hieruit dat we wel niet laat, maar toch vroegbr hadden kunnen zijn. De winnaar van den zilveren beker is de heer Vollebreoht te Haarlem, dus daar blijft de beker weer een jaar. De uitslagen .van de vereeniging zijn als volgt: O. Puhl le pr. imet zil/veren med.; M. Bruin 2e pr.; J. M. Peters 3e, 6e pr.; W. Dienaar 4e, 6e, 7e pr.; J. v. Doorn 8e, 12e pr.; K. Holtz 9e, 13e pr.; C. Swennen 10e pr.; Giezen 11e pr.; A. Fel- kerne 14o pr.; Taijlor 16e pr.; Nibbellng 16e pr. Door het sloohte weer, vooral ln den namiddag, bleven er dozen dag vele vogels weg, hoewel er ln den loop der week weer verscheidene® present waren, waardoor de gezichten der liefhebbers weer wat. opklaarden. Op heden na Orleans wil ik even de stand der punten noteoren, opdat iedereen kan zien hoe hij er zoowat voorstaat: W. Dienaar 294 pnt.; C. Puhl 195; J. M. Peters 144; M. Bruin 137; H. L. Mulder 117; J. v. Doorn 100; C. Swennen 98; K. Holtz 66; K. de Klerk 61; J. Riemere 52; C. Cheret 45; A. Felkens 44; S. Schellinger 36; F. Scholten 34; v. d. Giezen 80; A. Vos 28; Spiekman 24; J. Nebbeling 17; C. Buis 15; P. Meijling 10; W. Jans 9; Ch. Taylor 6. Hieruit kunnen wij zien wie er het mooiste voor staat, hoewel er nog niets te zeggen is, wie er kampioen zal worden. We krijgen nog 2 reu- /.envluchtenOhateauraux met 105 punten voor den len prijs, Bordeaux met 160 punten voor den len prijs, dus zijn er nog heel wat te verdienen en kan een vlucht het soms doen. Volgende week Dinsdag inkorven' voor Cha- teauraux, welke vlucht Zondag 24 Juni vervlo gen wordt. Op de laatst gehouden vergadering is bespro ken de vlucht Dax (1200 K.M.). Hierop kom ik later nog wel eens terug; bij nader inzien ga ik Uiermede niet accoord, maar dit is van later zorg. Voor de volgende twee vluchten wenech ik de liefhebbers veel succes. Denkt er om op Bor deaux staat onze eigen wissebeker, doet allen je beet 'hoor. p. p. 0. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndifi. Verzendings- weg Per zeepost via Amsterdam of Rotterdam Per Holl. mail via Genua of Marseille Per Eng. mail via Marseille Datum der ter post bezorging. 22 Juni 15 en 29 Juni 18 Juni 24 Juni eiken Woensd Tijdstip der laatste buslich ting aan het Postkantoor. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 9.— 'sm. 5.30 'sm. 6.30 's av. Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname Per zeepost via Amsterdam Per mail via Amsterdam (Colonlyn) Per mail via St. Nazaire 14 en 28 Juni 6.30 's av. 6.30 's av. 6.30 's av. 9 Juli Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via 6.30 's av. 5.30 's m. Amsterdam (Colonlyn) 14 en 28 Juni Per mail over Engeland Eiken Vrijdag, Naar Aruba, Bonaire en Curagao: Perzeepostvia A mat.prrl Am (Colonlyn) 14 en 28 Juni 6.30 'sav. Per mail over Engeland 19 en 22 Juni 5 30 '8 m' De per zeepost te verzenden stukken zijn te voorzien van de aanwijzing „zeepost.' Alleen correspondentie voor Bengkalis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig gedeelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Kap.-luit tor zee C. L. Schepp wordt tegen het najaar nit Ooet-Indië wordt terugverwacht. De buitengewone adelborst der Kon. Mar.-Res. S. de Hoo is overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. Gelderland te Nieuwediep. De zeemiliciens der lichting 1921, die sedert 11 Mei j.1. voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst zijn geweest worden vandaag weer in het genot van groot verlof gestold, 15 Juni gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. Tromp de luit. ter zee 2e kl. M.-R. A, Karsdorp. Bij Kon. besluit van 31 Mei "23 No. 74 zijn met den datum van dat besluit bevorderd tot off.- vlieger 2e klasse de id. 3e kl. M. C. Moee en R. A, Reiber. Aangesteld tot dlenstpl- korp. de dlenstpl. kan. van de lichting 1923 I bij het reg. kust-art. W. C. van 't Veer, K. Schuifel, W. Rijst, B. Meijer, H. Bokhorst, W. J. Carstens, A. C. J. Claesen, G. H. te Neuijl, J. Krab, J. Apon, G. N. H. Gallis, R. E. N. Boffin, J. Bood, J. Mooeevel- de, M. P. Buter en A. J. van Breda. 13 Juni 1928. Alhier aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. a.s. „Herom". Alhier aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Goole het Eng. s.s. „Brenda". 14 Juni 1923. Aangekomen van Goole en vertrokken naar iHarlingen Ned. s.s. „Vlieetroom". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Sterling". Bericht aan zeevarenden. Zeegat van Terschelling. Stortemelk. Wijziging betoiming. Wegens het om de Z.O. uitloopen van de Gronden van het Stortemelk is de betonning nabij den binnendrempel als volgt gewijzigd: gelegd: op 53° 18' 46" N.b. en 0° 12' 20" O.l. spitse ton No. 5; op 53° 18' 44" N.b. en 0° 13' 42" 0.1. roode lichtboei No. 6 (O) verlegd: naar 53° 18' 34" N.b. en 0 15 22 OJ. roode lichtboei No. 7 (O.); naar 53° 18' 42" N.b. en 0° 15' 20" O.l. R.Z.HA. kogelton No. 8; opgenomen: op 53° 18' 46" N.b. en63° 13' 0" O.l. roode lichtboei No. 6 (O.)op 58° 18' 42" N.b. en 0° 18' 47" O.l. spitse ton No. 6. VISSCHEBIJBERICHTEN. 12 Juni 1923. Aangevoerd door roggenvisschers: 70 roggen p. stuk 1.141.24; door trekkers: 110 tal har ring p. tal 1.10—3; 6 tal geep P- tal 12.50—15; 1 zalm 41. 18 Juni 1923. Aangevoerd door 28 korders: 230 middel tongen p. stuk 0.40; 100 kleine tongen p. stu'k 0.20; 30 kisten kleine schol p. kist 5—10; 16 kisten schar p. kist 2.50—8; 24 kisten pietermannen p. kist 9—11; door roggenvisschers15 roggen p. stuk 1.09; door trekkers 18 tal haring p. tal f 1.402.36; 146 tal geep p. tal ƒ1016.50; 24 K.G. ansjovis p. K.G. 0.09. *j Den 24sten Juni 1928 ho- 9 pen onze geliefde Oudera, «j 0. MATERS j» «I en M MATEDC U/IT r M. MATERS-WIT, hun 25 Jarige Echtvereeniging te herdenken jë Hun dankbare Kinderen fj C. MATERS en Verloofde. jj W. MATERS. Gevraagd in het Diaconie- huls der N. Ilerv. Gemeente te HELDER voor de verpleging en zoo noodig voor hulp in de huishouding. Condities mondeling. Adres: Directrice, 2e Vroon straat 119, Helder. Plaatselijke kennisgeving. Ondertrouwd J. AQEMA en (s u) MARTHA W. DE WIJN. Helder, 13 Juni 1923. Koningsplein Nr. 120. Stationsdwarsstraat Nr. 6. Langs dezen weg betuigen wy onzen hartelljken en welgs- meenden dank aan Heeren Leden van het Armbestuur, Vader en Moeder van het „Tehuis voor Ouden van Dagen", Breedwars- straat 2, en verpleegden Rieo- wers en. Wed. Jongers, voor de hulp en bijstand, onzer Moe der bewezen. Uit aller naam: K. KINDT. Helder, 14 Juni 1923. des avonds 8 uur, In café „Du Passage", Keizerstraat. (Pil) HET BESTUUR. y y Te koop gevraagd een HUTKOFFER. Adres: Bureau van dit blad. Te koop gevraagd san Dult- sche- en een Engalsche DICTIQN- NAIRE, Brieven onder Nr. 470, Bureau van dit blad. 2 Bij nette burgermensoben ia gelegenheid tot INWONING van een oude Juffrouw. Brieven onder Nr. 467, Bureau van dit blad. Een net, oppassend persoon» met vaste Rijksbetrekking, van den Geref. Godsdienst, wenscht kennismaking met een net MEISJE, liefst ook Geref. Godsdienst. Brieven onder Nr' 469, aan het Bureau van dit blad. TE KOOP; 3 nieuwe Huizen, op zeer gemak kelijke voorwaarden, direct te aanvaarden, op mooien stand. Een mooi leeg Huls v. Hogen- dorpstraat Nr. 63. Een mooi goedkoop leegstaand Huisje in de Vischstraat. Een mooi, flink Hula met flinke Boet Wilhelminastraat Nr. 78. Dit perceel is goedkoop en direct te aanvaarden. WEGGEVLOGENJonge, witte KR0PDUIF, ringn. N 1545.1923. Tegen belooning terug te be zorgen: Nieuwstraat 16. Aan hetzelfde adres Postduiven te koop. Te koop mooie Jonge Holl.* HERDERSHOND, tegen bil lijken pry's. Adres: Sluisdybstraat 127. Te koop een ZAAK in Aard. Groenten en Fruit. Het HUIS is te huur. Adres: Middenstraat 112. TE KOOP: met boven en beneden ERKERS, aan den Ruighweg, Te bevr. bijH. RIEMERS Jr., Aannemer, Piet Heinstraat 47. VERLORENeen ronde, nikkelen DOP met Schroefdraad (Motor onderdeel). Voor dan vinder geen waarde. Beleefd verzocht tegen beloo ning terug te bezorgen bij; J. KOSSEN, Trompstraat 2 b. VERKRIJGBAAR beste AARDAPPELEN h f 1 50 per zak, 35 K.G. Van Galenstraat Nr 7. Bestellingen worden aan huls bezorgd Te koop Roode-, Savolje- en Bloemkoolplanten. Adres: Emmastra&t 48. Te koop een mooie POPPENWAGEN. Adres Oostslootstraat 63. Te huur gevraagd, tegen 1 Aug, een WONING. Max. huurprijs f 500 per jaar. Brieven onder Nr 465, aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd ongem. KAMERS. Brieven onder Nr. 471, Bureau van dit blad. AANGEBODEN. Gevraagd •en nette DIENSTBODE, voor dag en nacht. Adres: Bureau van dit blad. HUUROVERNAME over de maand Juli van het Bovenhuis HOOFDGRACHT 35a. Eiken middag van 3—4 uur te bezichtigen. Te bevragen by den Heer BOS, Koningstraat, Woning-Bureau. Te koop 10 KIPPEN en een HAAN, 1ste leg, met dubbele Ren en Hok. Prys 140.-. Adres: Bureau van dit blad. KACHEL. Wegens vertrek, ter overname aangeboden 1 flinks groen email. VULKACHEL met Pijpen, en I kleine SALAMANDER KACHEL met Pijpen. AdresSpoorstraat 122. Te koop 1 Scheepje met Tuig onder Stolp, partij Indi sche Schelpen, eenlge Indi sche Tafeltjes en 1 Kinder- Grammofoon met 12 Platen. Adres: Oostslootstraat 20. (J 14) Burgemeester en Wethouders van HELDER maken bekend, dat door hen aan M. SMIT en zyne recht verkrijgenden vergunning ie verleend tot oprichting van een inrichting, bestemd voor het be waren van benzine op het per ceel Ryksweg 76 kadastraal be kend in Sectie C, Nr. 7511 onder voorwaarden als ten Raadhuize ter visie gelegd. Helder, 12 Juni 1923. (Beide onder Ryks-Contröle). Een leeg Huls Hartenstraat Nr. 6. Twee goedkoope Hulzen Schagen- straat Nr. 69 en 71. Een flink Huis met mooi Uitzicht boek Janzenstraat Nr. 2. Een flink Ingericht Huls met mooien Tuin Weezenstraat Nr. 51. Een mooi Heerenhuisopnettenstand. Van alle gemakken voorzien. Een Huis Achter-Zuidstraat Nr. 26. Een Huls Achter-Bin nenhaven Nr. 48. Een Huls Onrast Nr. 29. Een flink, mooi Huis Bothastraat Nr. 5. Een nieuw, gerestaureerd Huls De Ruyterstraat Nr. 18 Een nieuw Huis Middenstraat Nr. 80. Een flink Huls met mooi Erf Bree- waterstraat Nr. 31. Een flink en goedkoop Huls met mooien Tuin 2de Vroonstraat Nr. 86. Bovenstaande perceelen zijn alle direct te aanvaarden. Een mooi Huls Keizeretr. Nr. 98. Mooie winkelstand. Leeg te aanvaarden. Het flinke, in aanbouw zijnde Winkelhuis in de Keizerstraat. Dit perceel is te koop op huurkoop. Mooie, ln aanbouw zijnde Hulzen aan den Ruyghweg, in ver schillende pryzen, waarvan eenige direet zyn te aan vaarden. Mooie, ruime Winkelhulzen, staan de: Breewaterstraat, Koning- straat, enz. Direct te aan vaarden. Eenlge mooie Hulzen voor GELD BELEGGING, staande: Ankerp. Nr. 35 en Breewaterstraat Nr. 69 en 71. Wie nu iets -wil koopen of verkoopen, vrage even inlichtin gen bij: P. PUINBROEK, Makelaar en Taxateur, Keizerstraat Nr. 39, die ook voor 1ste Hypotheek zorgt. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Ambon, vertr. 12 Juni v. Hamburg n. Bramen. Borneo, thuisr., arr. 12 Juni to Cuddolore. Grotlus, uitr., vertr. 12 Juni v. Southampton. Johan de Witt, uitr., vertr. 11 Juni v. Suea. Kangean, uitr., arr. 11 Juni te Sabang. Rambrandit, uitr., arr. 12 Juni te Sabang. Vondel, thuisr., pass. 11 Juni Perim. Boeton, arr. 12 Juni v. Jawa te A'dam. Prins der Nederlanden, thuisr., vertr. 11 Juni v. Singapore. Kon. Hollandsche Lloyd. Zaanlandl, thuisr., vertr. 11 Juni v. Las Palmas. Flandria, tbuisr., vertr. 11 Juni v. Las Palm&s. Kon. West-Indische Maildienst. Alkmaar, arr. 9 Juni v. A'dam te Antolagasta. Jan' van Nasau, vertr. 9 Juni v. CoQuimbo n. Meixilones. Calypso, vertr. 11 J'uui v. Puerto Barrios n. Kingston, J. Haarlem, arr. 13 Juni v. Chili te R'dam. Prins Frederik Hendrik, arr. 12 Juni v. Weet- Indië te Neiw-York. Amsterdam, R'dam n. Valparaiso, vertr. 10 Juni v. Co Ion. Jason, arr. 11 Juni v. A'dam to Hamburg. Kon. Paketvaartmaatschappij. Leanatang, vertr. 9 Juni v. Shanghai n. Dairen. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, arr. U Juni v. B.-Ayres te Rosario. Holland—Amerika Lijn. Lochkatrine, vertr. 10 Juni v San Pedro n R'dam Rijndam, v. R'dam n. New-Yoik, vertr. 13 Juni v. Boulogne. nu vt Spaarndam, .vertr. 13 Juni v. Rdam n. New- Qrl Burgerdijk, vertr. 12 Juni v Baltimore n. R'dam. Drechtdiik arr. 10 Juni v. Rdam te Taco-ma. Nieuw Amsterdam, v. New-York n. R'dam, vertr. 12 Juni v. Boulogne. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk, uitr., pass. 13 Juni Gibraltar. Holland-Britsch-Indië Lijn. Aagtekerk, uitr., pass. 12 Juni Sagree. Hoogkerk, uitr., arr. 11 Juni te Kurrachee. Andijk, uitr., arr. 12 Juni te Calcutta. Bovenkerk, arr. 10 Juni v. R'dam te Immingham. Meerkerk, uitr., pass. 12 Juni Gibraltar. Holl.O.-Azië Lijn. Ouderkerk, thuisr., arr. 12 Juni te Hongkong., Saparoea, vertr. 18 Juni A'dam n. R'dam. Euanaeus, vertr. 12 Juni v. Hongkong n. R'dam. Oldekerk, uitr., vertr. 12 Juni v. Shanghai. Banka, thuisr., pass. 10 Juni Sagrea. Saleier, uitr., pass. 11 Juni Perim. HollandOoat-Alrika Lijn. Kariinioen, uitr., arr. 18 JUni te Antwerpen. Menado, arr. 11 Juni v. Delagoabaal te Bei ra. Marken, vertr. 11 Juni v. R'dam n. Hamburg. Heemskerk, vertr. 12 Juni v. R'dam n. Homburg. HollandZuid-Afrika Lijn. Springfontein, thuisr., vertr. 11 Juni v. East Londen. Jagersfontein, vertr. 12 Juni v. Algoabaal n. East London. HollandWest-Afrika Lijn. Gaasterland, vertr. 6 Juni v. Lagos n. Kotonou. Rijnland, arr. 10 Juni A'dam te Hamburg. Saturnus, vertr. 7 Juni v. Freetown n. Las Palinas Hermes, vertr. 13 Juni v. A'dam n. W.-Airika. Rotterdamsche Lloyd. Kedoe, arr. 12 Juni te Soerabaya. Siartor, arr. 13 JHmi v. Java te R'dam. Kawi, uitr., vertr. 12 Juni v. Marseille. Malang, thuisr., pass. 12 Juni Oueaant. Patrio, thuisr., pass. 13 Juni Gibraltar. Malang, thuisr., pass. 12 Juni Oueesant. Djemiber, uitr., pass. 11 Juni Pantellaria. Garoet, vertr. 12 Juni v. R'dam n. Hamburg. RetterdamZnid-Amerika Lijn. Poeldijk, thuisr., vertr. 12 Juni v. Bahia. Al'hena, thuisr., vertr. 11 Juni v. Rio Janeiro. Waaldijk, uitr., vertr. 11 Juni v. Leixoes. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Admstus, v. Japan n. RVlam, vertr. 13 Juni v. Shanghai. Automedon, v. Japan n. R'dam, vertr. 9 Juni v. Penang. Neleus, v. Japan n. Rdam, vertr. 12 Juni v. Sin gapore. Polyhemus, arr. 12 Juni v. Japan te Adam. Eurymachus, arr. 10 Juni v. A'dam te Batavia. Teiresias, v. Japan n. R'dam, arr. 11 Juni te Hankow. Machaon, v. Japan n. R'dam, arr. 9 Juni te Tientain JavaBengalen Lijn. Birma, arr. 9 Juni v. Calcutta te Rangoon. JavaChinaJapan Lijn. Tjibodas, arr. 9 Juni v. Java te Yokohama. Tjikembang, v. Chinwangtao n. Soerabaya, arr. 13 Juni te Shanhai. Tjimanoek, vertr. 13 Juni v. Hongkong n. Batavia. Tjitaroem, arr. 11 Juni v. Batavia te Hongkong, JavaNew-York Lijn. Djambi, v. Java n. New-York, vertr. 9 Juni Co lombo. Karimata, v. New-York n. Java, pasa. 10 Juni Perim. JavaPacifio Lijn. Simaloer, v. San Francisco n. Java, vertr. 12 Juni v. Yokohama. van 12 en 13 Juni 1923. ONDERTROUWD: IJ. M. W. Laieber en O. Hofman; W. van den Beidt en A. J. Troost; P. M. Jimmink en T. Lanse-r; J. Agema en H. W. de Wijn; J. Koeter en G. Voorthuijsen; J. H. van' Galen en G. Coster. GETROUWD: J. Bakker en H. NioolaJ; W. J. Ox en G. J. O. Kelholt; C. van Ga«len en G. J. van der Vliet; G. M. B. van der Wal en G. Kater. BEVALLEN: M. de Bruin-Boogaard, z.; T. Veldman-Nieuwenhuizen, d.; G. Kater-Rob, G. Doorn-Twisk, z. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juni 1923. Schotsche muizen 8.40—10.90, drielingen 4.10—5.90, kleine 1.30, grove uien' 8.30 8.50, drielingen 2.903.60; boswortelen 6.50 7.60 per 100 bos. Schagermarkt van Donderdag 14 JHmi 1923. 7 paarden f 200300; 1 stier 460; 34 gelde- koeien mag. f 200—375 58 idem vette 275— 540; 24 kalfkoeien 275150055 nuchtere kal veren 12—26; 88 schapen vette 46—56; 150 overhoudiers 4860 294 lammeren 22—32; 74 varkens vette p. K.G. 0.70—0.76; 166 biggen 2028; 13 konijnen 0.60f 2; 84 kippen 0.50—1.50; 237 K.G. 'boter 1.60-1.80; 10318 kipeieren p. 100 4.50—560; 2734 eend eieren p. 100 5.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 7