Het weer in Juni. Kritieke toestand van „De Tribune". Slapte. Faillissementen in Nederland. BINNENLAND. Gedep. Staten van Noord-Holland. De Eerste Kamer. Kamer van Koophandel te Alkmaar. LUCHTVAART. Onthulling van een monument voor gevallen vliegers op Soesterberg. De staking bU de HolL—Amerlka-1^ De staking op 'bet s.8. „Rotterdam" yan de Holland Amerika-Hjn is geëindigd, nadat de directie had toegezegd, dat weer op d oude voorwaarden zal worden gemonsterd. Gister had nog een bespreking plaatö over de quaestie tussohen de directie der Hölland—Aimerika-lijn en liet bestuur y^ den Centrulen Bond. Voorloopig overzicht van het weer In Jun^ Gemiddeld over de geheele maand waren de dagêlijksche maximum- en minimum-tejnpe. raturen ruim 5 en bijna 8 graden Celsius be den normaal. De maand was derhalve nog veel kouder dan Juni 1916, de koudste maand sinds 1849, toen deze afwijkingen bijna 4 en 2 graden bedroegen. De hoeveelheid neerslag gemiddeld over het geheele land bedroeg ongeveer ongeveer 46 tegen 47 milimeter normale mauudsom. Het aantal uren met zonneschijn in De Bilt was slechts 108, tegen 191 uren, normaal in Juini Het geringste aantal, 98 uren, kwam in 1907 voor. Het partijbestuur der Communistisch® Partij heeft, naar „De Tribune" mededeelt, Zaterdag j.L langen tijd beraadslaagd over den financieelen toestand van dit blad. Het resultaat daarvan is geweest, dat het Partijbestuur het niet mogelijk acht het blad langer te handhaven, tenzij er van de partij- genooten en geestverwanten ©en buitenge, wone hulp komt. De toestand is derhalve uitermate kritiek. Het partijbestuur aldus wordt verder me degedeeld zal volhouden zoolang het kan, maar het kan zonder buitengewone hulp slechts een kwestie van dagen zijn. Er zijn binnen enkele dagen minstens 8000 noodig om de meest dringende schulden af te doen. Te Rotterdam is door de gemeente een groot terrein voor 100.000 aangekocht aan de Groote Wittenburgerstraat en de Witten- burgervaart. Dit terrein zal bijna geheel voor kinderspeeltuin worden ingericht Wegens slapte in het bedrijf werden met ingang van 1 Juli aan de Ned. Linoleum- fabriek te Krommenie 28 werklieden ont slagen. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co.'s Bu- reaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 29 Juni, in Nederland uit gesproken 94 faillissementen, tegen 73 faillis sementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 29 Juni 1923 2034 faillissementen tegenover 1430 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De Zaterdag gehouden vergadering van Rjoomseh-Katholieke Statenleden in de pro vincie Noord-Holiand heeft haar standpunt bepaald ten aanzien dier verkiezing van de leden van Gedeputeerde Staten, welke op 3 Juli a.s. zal plaats hebben. Besloten werd: Ie. De vier aftredende leden, de heeren Ger- hard, Hendrix, Van Lennep en Michets, te herkiezen; 2e. in de vaa-Hubrecht te benoe men mr. J. B. Bomans; 3e. in de vac.-Kete- laar te benoemen den heer D. Kooiman, bur gemeester van Purmerend. Naar „De Stand." verneemt, zullen bij1 de verkiezing van Gedeputeerden in Noord- Holland de Antirevolutionairen en Christe- lijk-Historisdhen' vermoedelijk uitkomen met een Roomsch-Kath. oandidaat, een Christe- lijk-Historisdhe, een Antirevolutionair, een lid van den Vrijheidsbond, een Vrijzinnig- Democraat en een Sociaal-Democraat, om al dus alle partijen in de Prov. Staten recht te doen. De heer J. Douwes Jr., die voor NoordrHol- land zitting had in de Eerste Kamer, heeft be dankt als lid van dat college. Het Hbl. verneemt dat het in de bedoe ling ligt der Anti-revolutionaire Statenfrac ties in de groep Noord-Holland-Friesland, waarin zij op het afvaardigen1 van twee anti revolutionairen naar de Eerste Kamer mo gen rekenen, daarvoor in aanmerking te doen komen den heer W. de Vlugt, burge meester van Amsterdam en mr. J. Oroles te Leeuwarden, beiden aftredend. Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar op Woensdag den 4en Juli 1923, des avonds half zeven, in het stadhuis te Alkmaar. Aan de agenda ontleenen wij; Ingekomen stukken, waaronder: a. Adres der K. v. K. te Haarlem do. 12 Juni 1.1. met verzoek het ontwerp betreffende de winkelsluiting en dat inzake den arbeids duur voor winkelbedienden, aan alle Kamers van Koophandel ter beoordeeling te zenden. Dit adres luidt als volgt: In antwoord op een vraag, door den heer A. Baron van Wijnbergen, in de 88ste verga dering van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal op 6 Juni 1923, inzake bovengenoemd onderwerp gedaan, werd door Uwe Excellentie geantwoord, dat de regeling betreffende de winkelsluiting en die inzage den arbeidsduur voor winkelbedienden, ten fine van advies wa ren gezonden aan den Directeur-Generaal van den Arbeid, terwijl, na ontvangst van dit ad vies, de Middenstandsraad gehoord zou worden, waarna binnen zeer korten tijd een ontwerp de Tweede Kamer der Staten-Generaai zou bereiken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken verloorlooft zich Uwe Excellentie als hare'meening mede te deelen, dat zij het bovengenoemde van zooveel belang acht voor den handeldrijvenden en in- óustrieelen middenstand, dat zij Uwe Excel lentie in welwillende overweging geeft, hierin aanleiding te mogen vinden, bedoelde ontwer pen aan alle Kamers van Koophandel in ons land ter beoordeeling te zenden. 'b. Afschrift van het antwoord van het Min. van Waterstaat, Afdeeling Posterijen en Te legrafie do. 14 Mei LL op het adres der Gem. Alkmaar (hetwelk onze Kamer steunde) inzake invoering nacht- en onbeperkte Zondagsdienst. In dit adres wordt medegedeeld: Dat geen aanleiding kan worden gevon den om hij de aanstaande Rijksexploitatie van het locale telefoonnet te Alkmaar nacht dienst en onbeperkten Zondagsdienst, welkeI »iuien Dootjes, waarvan er twee onder de korte uiteinden van het T-geraamte zijn aangebracht (loodrecht hierop) en één grootere aan en 1° VlQif t T rv 3 - Ter gelegenheid van bet 10-jarig bestaan der luchtvaartafdeeling „Soesterberg" werd Zaterdag voor het hoofdgebouw van het vlieg kamp een monument onthuld ter herinnering aan de gevallen kameraden.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2