Terug in het leven. VOORW REIS. HERMAN NYPELS, NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. HELDER - SCHAGEN. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. N r. 5741 ZATERDAG 21 JULI 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdags, Dondenxïag- en Zaterdagmiddag REDAOTEfüE-UrE&EVEB: O. DE BOER Jr„ HELDiEB Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 PoBb-Q4«xretoenaiiB No. 16066. Zomertijd. BUITENLAND. ENGELAND EN FRANKRIJK. Het Engelsche antwoord op de Doltsche nota. Uit Londen werd Donderdag gemeld, dat het ministerie 31/, uur vergaderde over het ontwerp-antwoord op de Duitache nota. Een positief resultaat werd dien middag: niet be reikt. Het heele stuk bevat niet slechts het ont werp-antwoord zelf en het begeleidend schrij ven, doch ook een nota van het departement van fin Ancien en Van dat van handel, in ver band met de door deskundigen aangenomen draagkracht van Duitschland, zoo mede de wijze, waarop de betalingen mogelijk zullen hl ijken. Men verneemt, dat verschillende leden van het kabinet bezwaren hebben gemaakt tegen de wijze, waarop de Engelsche inzichten zijn geformuleerd, omdat zij meenden, dat Duitschland daardoor te gemakkelijk van verschillende verplichtingen zou afkomen. Te Londen verluidt dat Poincaré met den Belgischen minister Theunis een samen komst zal hebben, nadat de Britscbe ontwer pen van antwoord aan Duitschland en van den begeleidenden brief te Parijs en te Brus sel ontvangen zuilen zijn. Het oordeel van minister Benesj. Benesj, de huidige minister van Binnen- landsche Zaken van Tsjecho-Slowakije, die reeds te Parijs en Londen bemiddelings pogingen deed, heeft tegenover Belgi sche persvertegenwoordigers verklaard, dat aen breuk tusschen Londen en Parijs voor België en Tsjecho-Slowakije funeste gevol gen zou hebben. Men moest te zamen gaan en te dien opzichte was Benesj nogal opti mistisch gestemd. Ten aanzien van de scha- devergoedingsquaestie was het noodig, dat duidelijke en ruiterlijke verklaringen zoo wel van de eene als van de andere zijde een einde maakten aan de misverstanden, opdat niemand te goeder trouw voortging met het vergiftigen van de openbare meening. Benesj verklaarde, dat hij 28 Juli de con ferentie te Sinaia zou bijwonen, waar hij de Kleine Entente op de hoogte zou stellen van de stappen, die hij te Londen had gedaan, en waar men het financieel- herstel van Honga rije en dé Balkanquaestie zal bespreken. Een Fransche persstem. Het Parijsche blad „L'Oeuvre" is van oor deel, dat het sterkste argument tegen het in stellen van een internationale commissie, die het betalihgSvermogen van Duitschland zal FEUILLETON. Naar het Engelsch van Willièm Loeke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. 38) „O, ja, dat is waar ook. Ik had het heele- miaal vergeten. U bent een vriend! van mijn vader geweest." „Hef is heel jammer, dat hij u nooit ont moet heeft" „Hij is vóór mijn geboorte verdwenen," merkte Godfrey droogjes op. „Dat weet ik en het is tevens de reden waarom ik eendgszins aarzelend schreef. Ik had er geen vermoeden van hoe u dacht over de nagedachtenis van uw vader. Ik hoop, da: •u mijn gevoel, dat ik misschien moeilijk ter rein betreden kon, zult begrijpen." „O, daar behoeft u zich niet ongerust over te maken, sir. Mijn vader was een bijzonder en romantisch! iemand en ik stel (groot be lang in hem.'1 [Baltazar loosde een zucht van verlichting. In ieder geval werd hij niet verfoeid door dit toonbeeld van alle zoons. „Dat begrijp ik," zedde hij, terwijl zijn trekken zich voor de eerste inaal tot een glimlach ontspanden. „Zooals alle andere voorouders maakte hij deel uit van uw fami liegeschiedenis." nad a'b'ie^1 der^eli>ika AH®1611 nilsschien wa onderzoeken, door Ouno zelf Is aan de hand gedaan. Aan den eenen kant' heeft het Duit- sohe tekort een fantastisch cijfer bereikt, aan den anderen kant biedt Ouno aan, der tig milliard te betalen. Daardoor erkent hij zelf, dat hij, hoewel minder dan niets bezit tend, toch in staat is, Iets te betalen. Een en quête-commissie, hoe deskundig en hoe on partijdig zij ook zijn moge, zou dus groote moeite hebben een vraagstuk op te lossen, dat zich op zoo paradoxale wijze voordoet en men zou niet weten wat zij anders zou kun nen zeggen dan dit: „het betalin gsvermOgen van Duitschland zal afhangen van de ople ving in de Duitsohe zaken." Aldus zegt 1'Oeuvre zal zij zich er toe bepalen, een nieuw vraagstuk aan de orde te stellen en juist hef eenige, welks op lossing van belang is, gelijk wij reeds jaren aan het herhalen zijn en gelijk de Temps nu sedert acht-en-veertig uur ook ontdekt heeft. Voor FOeuvre zou de Fransche stelling eenvoudig deze moeten zijn: Geen enkele oommissie is bevoegd, om op een gegeven oogenblik de betalingscapaci teit van een volk, die de meest veranderlijke zaak van de wereld is, te schatten. Daaren tegen zou een internationale commissie op zeer nuttige wijze zich kunnen bezighouden met het vaststellen van de middelen, om het economische en financieel© leven van Duitschland te herstellen, welke middelen Duitschland onmachtig blijkt, alleen te ont dekken. Een dergelijke proef heeft men in Oostenrijk reeds gedaan en zij is er geslaagd. Laat ons haar ook nemen. Het is zeer waarschijnlijk, besluit 1'Oeuvre, dat er op dezen grondslag een overeenkomst tusschen Frankrijk en Engeland tot stand zou kunnen komen, zelfs tusschen alle bond- gehooten en Duitschland. Maar vraagt het blad, wenscht men waarlijk, dat die overeen stemming bereikt wordt? Engelsche persstemmen. Als het niet mocht gelukken Frankrijk en Engeland tot overeenstemming te brengen in zake de tegenover Duitschland aan te ne men houding, bepleit de Manchester Guar dian heden het denkbeeld om de kwestie voor het forum van den Volkenbond en hef we reldhof te brengen. Hef blad is van meening, dat Frankrijk zonder zijn prestige afbreuk te doen, als het niet bereid zou zijn te luisteren naar de vertoogen zijner bondgenooten, de zaak door den Volkenbond) zou kunnen laten uitmaken, die dlan als jury zou optreden. De bezetting van het Roergebied benadeelt de belangen van Europeeache landen, dienten gevolge kan iedere staat, zelfs een neutrale regeering, mits lid zijnde van den Volken bond, ten deze een beroep op dit lichaam doen. Missichen zou Frankrijk er de voor keur aan geven dit zelf te doen in de zitting van den Bond van September. De Times zegt, dat het streven der regee ring er op is gericht in de tegenwoordige moeilijke omstadighedeto algemeens onder handelingen mogelijk te maken omtrent het in den grond volkomen oeconomische probleem der schadevergoeding. Het blad laat er op volgen, dat niet behoeft te worden gezegd, dat het Britsche plan er volstrekt niet op uit is op welke wijze dan ook langs of buiten de bepalingen van het Verdrag van Versailles om te gaan. Integendeel zal er de nadruk op worden gelegd dat dit verdrag richtig moet worden uitgevoerd) en tevens op de noodzaak van een eensgezind en vooruitstrevend han delen op grondslag van bet tractaat. Zoowel de kwestie van het lijdelijk verzet, als van het betaalvermogen van Duitschland, zullen naar men mag aannemen van dit standpunt worden bekeken. UIT HET BEZETTE GEBIED. In Gladbach heeft een vergadering van lei dende persoonlijkheden in hef district Reck- linghausen plaats gehad, waarin de nadruk werd gelegd op de verwarring, die ontstaat door het ontbreken van overheden en ma gistraatpersonen. Sedert geruimen tijd is de Ingezonden modedeellng. GEKLEURDE DUNNE OVERHEMDEN MET BOORD 2.50, 3.50, WITTE OVERHEMDEN, piqué borst, 2-90, 4.50, DUNNE MAC0-0NDERPANTAL0NS 1.50, 2.50, FANTASIE-SOKKEN 45, 75, 1.25, 1.50, ZOMERFROKKEN 1.25, 1.75, ZOMERVESTEN 2.75, 3.50, 4.50, LUSTRE COLBERTS 8 50,10.50, REISC0STUMÉS 17.50, 25.00, 35 00, REGENJASSEN, gabardine en gummi, 20.00, 25.00, 30.00, KOFFERS, TASSCHEN, TOILET-ARTIKELEN. TR0PICAL-C0STUUM naar maat 4.50. 5.50. 3.50. 1.75. 2.50. 5.50. 12.50. 45.00. 35.00. 55.00. „Hoe zoo naderbij?" ,„Er leven nog mensohien, die hem per soonlijk gekend hebben. U, bijvoorbeeld." „Ja," zedde Baltazar, „ik heb hem intiem gekend. We zijn samen student en don ge weest. Ik ben ongeveer tegelijk met hem uit Oambrldge vertrokken Ik ben naar het Verre Oosten gegaan, waar lk mijn leven heb doorgebracht. Ik ben pas terug moet u weten. Mijn instinct voerde mij' naar Oam brldge om te zien of daar soms nog oude vrienden! waren en mijn bezoek aan u is het resultaat van mijn navragen" „Toen ik uw brief kreeg, heb ik mij af gevraagd of u mij soms zoudt kunnen zeg gen of mijn vader leeft of gestorven is." Baltazar maakte een klein handgebaar. „Quien sabe? Te oordeelen naar wat ik me van John Baltazar herinner, was hij: er de man niet naar, om zoo makkelijk dood te gaan Hij was de koppigste muilezel', dien ik ooit ontmoet heb. De dood zou een harden dobber aan hem gehad hebben Bovendien was hij zoo taai als een rhinooeros." „Hij kan dus nog in het lanld der levenden zijn?" „Dat gelóóf ik wel." Baltazar boog zich voorover. „U koestert igeen wrok tegen hem?" „Ik kan geen wrok voelen tegen een schim," antwoordde Godfrey. „Hoe zou uw houding zijn tegenover hem, voor het geval hij terug mocht komen?" Godfrey fronste zijn wenkbrauwen hij he ©enigszins Impertinente van die vraag. EU; keek wantrouwend naar zijn bezoeker. „Daar heb ik eigenlijk nooit over nage dacht," antwoordde hij koud. „Maar hefbt u een bepaalde reden dat aan mij te vragen?" ZIE DE ÉTALAGES. opperburgemeester uit het bezette gebied verbannen; zijn opvolger die tijdelijk als zoo danig optrad is ongesteld geworden, doch van zijn ziekbed opgelicht en naar de gevange nis overgebracht waarin hij 9 maanden zal moeten vertoeven. Ook diens plaatsvervan ger is thans tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De leiding der zaken werd toen aan een vierden man opgedragen, die thans ook te Sterkrade in hechtenis is genomen. Andere leden van den raad die zich in on- bezet gebied bevonden konden niet meer te- rug. De voorzitter der sociaal-democratische 5 groep heeft nu het bestuur in handen geno- i men. Doch hij stuit op groote moeilijkheden, j daar ook de rijen der ambtenaren zeer zijn gedund, aangezien Velen van hen zijn gear- resteerd. In het geheele district zijn niet j meer dan 11 personen overgebleven die in 1 het bestuurswezen een leidende rol spelen. De plattelandsgemeenten zijn op 1 na even eens zonder besfcuurdera Een Duitscher redt twee Fransche soldaten, In Kehl heeft een zekere Max Fladt on- j langs met eigen levensgevaar twee Fransche soldaten uit den Rijn gered. Generaal Mi- chèl, de gedelegeerde van de Rijnlandoom- imissie, heeft Fladt zijn hulde gebracht en ham verzocht een wensch te kennen te ge ven. Fladt verzocht genade voor de zeven ter dood veroordeelde Duitschera Dit ver zoek is naar Koblenz overgebracht. DUITSCHLAND. De Berlijnsche deviezenmarkt De Rijksbank liet Donderdag op de devie- zenbeurs mededeelen, dat het totale bedrag der deviezenorders ongeveer 20 biltioen pa piermark bedroeg (1 billioen 1000 milliard) Zij verzocht den opdrachtgevers daarom hun aanvrage belangrijk te verminderen. Er wer den echter slechts onbelangrijke bedragen aan orders teruggenomen. Ten slotte vond de vaststelling van de koersen plaats en werd slechts 7* pet. van de aangevraagde bedragen toegewezen. Naar verluidt, hebben de groote 'banken hef haar toegewezen 'be drag weder ter beschikking van de Rijks bank gesteld wegens de moeilijkheid, die een verdeeling van het geringe bedrag over de verschillende orders zou opleveren. Al leen op de door de banken opgegeven orders voor de vetvoorziening werd 80 pot. toege wezen. Aan wissels werd om. gevraagd 2fl imilli- oen gulden, 8.8 millioen pond sterling en ruim 10 millioen dollar. Volgens de meening der Rijksbank-vertegenwoordigers was bij de gezamenlijke Berlijnsche banken nog niet zooveel geld aanwezig. De ontvluchting van EhrhardL Zooals men weet, is de gewezen luitenant en tegenwoordige student Liedig, die mede-be klaagde in het proces-Ehrhardt zou zijn, niet te vinden. Daar Ehrhardt zelf voortvluchtig is en prof. Schlosser wegens ziekte niet vervoerd mag worden, blijft voor het proces voor het slaatsgerechtshof alleen prinses Margarethe von Hohenlohe Oeringen over, die eenige da gen geleden te Mtlnchen is gearresteerd. Haar wordt ten laste gelegd, dat zij Ehrhardt twee jaar lang een onderkomen heeft verleend en te zijnen gunste een meineed heeft gedaan. De prinses, die te Leipzig in voorarrest zit, wordl thans zeer streng bewaakt. Evenals1 aan eiken anderen gevangene in preventieve hechtenis was haar oorspronkelijk toegestaan, haar eigen kleeren te dragen en zelf voor haar voedsel te zorgen. De gevangenis-directie, voorzichtig ge worden door de vlucht van Ehrhardt, heeft thans echter beslist, dat zij gevangeniskleeren inoet dragen en ook geen eten meer mag laten komen, ten einde daardoor het gevaar voor ont vluchten te verminderen. Onder de ambtenaren van de gevangenis te Leipzig, die in hechtenis zijn genomen, bevin den zich 0. a. de gevangenis-geestelijke Gott- hard', die verdacht wordt een verbindingsdeur te hebben opengelaten, verder de eerste secre taris Mamsch, die belast is met de opneming en de voedselvoorziening der gevangenen, de eer ste opzichter, die Ehrhardt na het bad in ont vangst moest nemen, en ten slotte de badmees ter,, die hem heeft toegestaan, alleen naar de badkamer terug, ite keeren. iTer versterking van de crimineeie politie te Leipzig is een aantal beambten uit Berlijn naar Leipzig gekomen. Het onderzoek naar den weg, dien Ehrhardt bij zijn vlucht heeft ingeslagen, hebben tot resultaat gehad, dat hij döor de aeur, die naar den Köningspla-tz leidt, naar bui ten is gekomen. Deze deur werd nooit gebruikt en was reeds jaren lang gesloten. Korten tijd na Ehrhard't's vlucht werd zij -echter open ge vonden, en men heeft ontdekt, dat zij van bui ten af, wellicht reeds Vrijdags, met een val- schen- sleutel is geopend. De deur was toen nog maar alleen van binnen gegrendeld en Ehrhardt had slechts den grendel weg te schuiven om de deur open te doen en den korten afstand af te leggen tot de auto, die voor het hotel „Deut- sehes Haus" stond te wachten, om zoo te ont komen. De nieuwe bevelen tot inhechtenisneming, die men op de aanplakzuilen in Leipzig heeft laten aanbrengen, zijn bijna overal beschadigd1; speciaal het portret van den vluchteling is on herkenbaar gemaakt. De politie heeft -thans bekend gemaakt, dat de beschadiging der aan plakbiljetten zal worden beschouwd als begun- stiging van do vlucht en strafrechtelijk zal worden vervolgd. FRANKRIJK. Het toenemende aantal echtscheidingen. In Frankrijk, evenals in bijkans alle landen, is het aantal echtscheidingen na den oorlog schrikbarend -toegenomen-. Terwijl in 1918 on geveer 19.000 verzoeken tot echtscheiding wer den ingediend, bedroeg het aantal in 1920 reeds 35.000. Parijs spant de kroon van alle Fransche steden: in 1922 zijn er 5200 huwelijken ont bonden, d. w. z. één echtscheiding op elke zeven huwelijken! In enkele departementen daarentegen is dé huwelijkstrouw hechter, o. a. In het deprtement van Lozèra, waar op de 65.000 inwoners 1 echt scheiding is voorgekomen. Het klimaat schijnt ook van invloed te zijn op de gemoedsgesteld heid dér echtparen. Hoe zou het anders te ver klaren zijn> dat in het rookerige, industrieele Lyon twee maal zooveel menschen als in he: Het Consultatiebureau Is geopend iederen Dinsdag van 78 uur 's avonds, In de voor malige Stads-Apotheek naast hetZiekenhuis Consuit kosteloos. zonnige Marseille scheiden? Uit de statistieken is voorts gebleken, dat in gezinnen zonder kinderen de echtscheidingen talrijker zijn. In de -tien millioen Fransche fa milies mèt kinderen hadden gemiddeld 12.000 echtscheidingen per jaar plaats, terwijl van de .600.000 kinderlooze gezinnen 8000 ontbonden werden. Wie de schuld van dit alles is? De statistie ken wijz,en onverbiddelijk op schuld bij de vrouw. Bij elke acht gevallen hadden slechts drie mannen tegen vijf vrouwen zich mis dragen. ENGELAND. De vlootbasls te Singapore. De Nederlandsche vlootplannen ln het Lagerhuis besproken. In het Engelsche Lagerhuis werd bij de lespreking van de Marine-begrooting de quaestie van de vlootbasis te Singapore weer ter sprake gebracht en werden verscheidene keeren gewezen op den voorgenomen aanleg van een nieuwe basis in Nederlandsch Oost-Indië. DarbiShire (Liberaal) keurde het plan Singapore af, omdat het deel uitmaakte van een -agressieve politiek, die oorlog in de toekomst onvermijdelijk zou maken. Hef plan was volgens hem in strijd met den geest van het verdrag van Washington, het wekte verbittering in Japan en het had in Nederland .genoopt tot het voornemen om 17 millioen pond sterling voor zijn vloot en 8 millioen pond voor drie vootbases in Ne derlandsch Oost-Indië te besteden. Banbury (conservatief) zeide dat Grooti Brittannië hoegenaamd niets te maken, had met wat Nederland zou doen, en ofschoon hij1 ten sterkste voor bezuiniging was, moest Groot-Brittannië toch, koste wat het kost, een sterke vloot en een sterk leger in stand houden, omdat dit waarachtige zuinigheid was. George Lambert, de gewezen civiele lord „Slechts als een beoefenaar der psycholo gie. Maar ik zie al, dat u 'hem liever als een legendarische persoonlijkheid blijft be schouwen." „Juist." „U moet het me niet kwalijk nemen, Mr. Baltazar," zeide de vader met een glimlach. „Ik ben half veroosterscht en begin me pas weer aan te passen aan den Westerschen gedaohtengang. Ik heb zooveel jaren in hef binnenland van China geleefd, dat ik de Westersohe gezichtspunten bijna vergeten ben. Kijk -eens, daar Is de grondslag vap- 'alle godsdienstige en wijsgearige stelsels de kin derliefde. Hef geheele moreele en staatkun dige stelsel van het Keizerrijk heeft zich ge durende duizenden jaren daarop ontwikkeld. Als u een Chinees was, zoudt u uw vader vereeren, onverschillig welke grieven u ook tegen hem zoudt hebben óf hoe schimachtig en legendarisch hij ook mocht zijn." „Maar ik ben geen Chinees." „Precies. Dat is de reden, waarom het typische Westersche standpunt zoo interes sant voor mij' is. Ik hoop daarom, d'at u be grijpen zult, dat de vraag, die ik u gedaan h-eb, al moge het een vraa'g uit nieuwsgierig heid zijn, het gevolg ia van wijsgeerige en niet van gewone nieuwsgierigheid/ jk begrijp het volkomen," antwoordde Godfrey glimlachend. „En mag ik nu op mijn beurt vragen, welke van de twee ge- ziohtspunten u hef incest geschikt acht voor het praktische leven?" ,Jk 'heb u juist gezegd, dat ik bezig was mij aan den Westerschen gedaohtengang aan te passen." Er volgde een korte stilte. Godfrey ver brak die door te zeggen, dat Mr. Runden Oamibridge wel erg veranderd gevonden moest hebben. Baltazar begon met een leven dige beschrijving van de toga's, die wijken moesten voor de wapenen. Daarna kwamen zij op persoonlijke dingen; on. den dood van dr. Orosby's eenigen zoon. „Ja, lk heb het gehoord," zeide Godfrey. „Een kranig soldaat. Gedood door een bom van de hoogste exploMekraobt. Geen spoor van hem en zes anderen over. Zelfs geen hak van een laars." „Hoe 'luchthartig wordt er hier tegenwoor dig over den dood gesproken," zedde Balta zar op verwonderden toon. ,yDat moet u niet zoo verwonderen," zedde Godfrey. „Ik heb altijd hooren vertellen, dat zij zich daar in China hun hoofd nie: druk over maakten." „Ik héb altijd gedacht, dat dit een der grootste verschillen tusschen het Oosten en hét Westen was." „In het leger moeten we öf fatalisten ö:1 krankzinnigen zijn. Als je nummer er is, dan is het er. Zelf kan je niets doen. Je kun zelfs niet wogloopen." „Maar jonge mannen als u met nog zoo"n schitterende toekomst voor zich, moeten toch aan het leven hechten." „Wij doen geen stommiteiten," antwoord de Godfrey. „Wij zijn geen Ajaxen, die den bliksem trotseeren. Wanneer er bommen komen, vluchten wij' als konijnen in he; diohtébijzijude hoi Wij zijn heelemaal niet dapper, tenzij hef niet anders kan. Maar wan neer je er zooveel om je heen ziet vallen, dan zeg je: „Nou komt mijn beurt!" en je geeft er niet om. Je denkt: „Wie voor den duivel ben je, dat je leven zoo kostbaar zou zijn?".Neen. Doodgaan in minder dan Ingezonden Mededeling. Er zijn twee manieren om uit te maken, of gS§ zwakke nieren hebt Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenteekenen, en ten tweede dooar urine- onderzoek. Als rugpijn voortdurend terugkeerenxie hoofdpijn 01 zenuwachtigheid, vermoeidheid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt. let dan op OW urine. Sla acht op verschijnselen als de volgende: te veelvuldige of te weinige aandrang tot urimeeren, te groote of te kleine hoeveel heden, te donkere of te lichte kleur, bran derig en pijnlek gevoel bij de loozing, on aangename reuk, zanderig, gruiaachtig of bewolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken te wijten zijn, maar als de ver schijnselen -blijven optreden, zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloo- zing kan noodlottig worden. Poster's Rugpijn Nieren Pillen verbete ren en regelen de urine, helpen en verster ken zwakke nieren en verdrijven zoodoende rugpijn, duizeligheid, rtheumetiaohe pijnen, zenuwachtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben duizendé nierlijders voor goed genezea Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken A 1.TB pen? doos. (66) een seconde zooais Orosby is zoo erg niet. Maar wat je een beroerd gevoel geeft Is de vrees, dat je zoo vreeselijk verminkt zult worden en toch blijft leven. Maar de dood op zichzelf is heel gewoon. Dat wil zeggen, dat is de manier, zooals ik de zaak opval Natuurlijk is bet heel goedkoop en makke lijk voor een boffert als ik, die er voorgoed uit is, er zoo philosophisch over te praten maar toch geloof ik, dat ik u gezegd heb wat ik zoo ongeveer voelde, toen ik in Frankrijk was. Op sommige ©ogenblikken lijkt de heele zaak een nachtmerrie. Op an dere oogenblikken daarentegen zou lk me wel willen trappen omdat ik hier (midden in de weelde zit, terwijl er daar nog zooveel gedaan kan worden. Ik -had de laatste twee maanden mijn peleton. Nooit heb ik zooiets medegemaakt Ik behoefde maar met mijn stok te zwaaien en zij deden alles wat ik wilde. Een paar maal heb ik het van ver bazing bijna uitgeschreeuwd. En -kort daarna viel ik flauw en kwam eerst mijlen ver weer hij. Wanneer je ergens zoo voor ge zweet hebt, dan- is het beroerd, dat je er de vruchten niet van plukken mag. Het is pech. Het is Plosellng hield hij op en kroeg een kleur. „Neem ine niet kwalijk, air. Het was heuseh mijn bedoeling niet u zoo over mij zelf te vervelen." „Mij vervelen!" riep Baltazar uit. „Beste kerel, al praatte je tot morgenochtend door, dan zou ik met de grootste belangstelling luisteren. Vertel als het u blieft." (Wordt vervolgd). iv COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BU VOORUITBETALING Heldersche Courant f 1.60; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indiö p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overige landen f 4.20. Zundjursblnd rasp. f 0.67», f 0.75, f 0.85, f 1.26. Modeblad roep, f 0.95, f 1.26, f 1.26, f 1.60 Loeee nnrnmeens dar Courant 4 et; fr. p. p. 6 ot ADVBBTENT1EN: 20 at p. reed) feaBumd). lus*», motto! (kotorabirBedft» ote suhwMuu. tetet) 60 ot Kleine adrvBrtentóeB («arraaeö, Do koop, to huur) v. 1—4 regels 40 ot.. elke reaal meeor 10 Ot Wj voorultbeitailiag (adresBureau v.d. blad en met te. ondar no. 10 at. p. adv. ostra). Bewijeno. 4 ot. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Maan Zon Hoogwater op: ond.: op: ond.: v.m.m.m.: 3.26m. 1.— 5.06 9 07 3.36 4.08 4.41 1.16 5.07 9.06 4 44 5.22 5.60 1.56 5.08 9.04 6.01 6.36 6.52 2 43 5.10 9.03 7.10 7.43 7.45 3.39 5.11 9.01 8,15 8.42 9.29 4.42 5.13 9.— 9.07 9.31 9.06 5.19 5.14 8.58 9.53 10.13 Juli Zondag 22 a Maand. 23 Dinsdag 24 Woensd.25 Dond.d. 26 Vrijdag 27 Zaterd. 28 Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 21 Juli9.38 uur. Zondag 22 9.37 Maandag 23 9.36 (H 4°) Nadere bijzonderheden. Ingezonden modedeellng. M. J. W. RIENKS, Directeur.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1