Terug in het leven, Ravotten. Eerste Blad. DONDERDAG 26 JULI 1923 51e JAARGANG Licht op voor auto's en fietsen: BUITENLAND. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Het vredesverdrag geteekemd. De plechtigheid. De plechtigheid van de onderteekening van het vredesverdrag had Dinsdagmiddag drie uur te Lausanne plaats. De gevolmach tigden plaatsten hun handteekening op acht tien documenten, die hun werden voorge legd, nadat de voorzitter van den Zwitser- schen Bondsraad aan de dankbaarheid der geheele wereld over het herstel van den vrede uiting had gegeven. De korte Inhoud van het verdrag. De „Times" geeft een korte samenvat!"'? g van den Inhoud van het vredesverdrag, a et- welk na maanden van moeizamen arbeid tot stand is gekomen. De gedemilitariseerde zone, die zich uit strekt over dertig KM. aan heide zijden der grens van de Aegeïsche Zee tot de Zwarte Zee, is gesloten voor alle troepen en artille rie, terwijl geen marine en militaire vlieg tuigen er over mogen vliegen. De orde zal er worden gehandhaafd door gendarmerie, politie, douane-ambtenaren en een grens wacht, die slechts met revolvers, geweren en vier machinegeweren per honderd man ge wapend zullen zijn. Hun aantal is beperkt tot een totaql van 5000 man voor Turkije, 2500 man voor Griekenland en 2500 man voor Bulgarije. De demilitairisatie van de zone der zee- engten is minder volkomen dan die der grenszone. Er mogen zich geen troepen of artillerie in ophouden en alleen duikbooten mogen zich in de territoriale wateren dezer zone bevinden, doch Turksche troepen en ge schut mogen door de zone trekken, Turksche oorlogsschepen mogen in haar wateren voor anker gaan, terwijl een arsenaal en een ma ritieme basis mogen worden gevestigd in Konstantinopel, dat tezamen met zijn voor steden Pera, Galata, en Sooetari en de negen aangrenzende Prinseneilanden door een gar nizoen van 12.000 man mag worden bezet. De Grieken mogen de territoriale wateren hunner gedemilitariseerde eilanden voor hun vloot gebruiken en zoowel Turkije als Grie kenland mogen het gedemilitariseerde ge bied voor luchtvaart-observatie benutten. Buiten! andisohe vliegtuigen hebben het recht over dit gebied te vliegen en er te landen en buitenlandsche schepen mogen door de territoriale wateren ervan varen. De Griieksche eilanden Mytilene, Cbios, Samos en Nikaria kunnen niet door de Grieken worden versterkt of tot maritieme basis worden ingericht. Aan de Grieksohe en Turksche vliegtuigen is het verboden over de Anatolische kust of over deze vier eilanden te vliegen. Rhodes en de andere eilanden der Dode- canesen zijn zonder ©enige beperking aan Italië afgestaan, en: op de eilanden Imbros en Tenedos, die begin November 1912 door Griekenland werden bezet, doch thans tot Turkije tzijn teruggekeerd, is een vorm van plaatselijke autonomie gevestigd, terwijl de bewoners bulten de oonventie inzake de uit wisseling van bevolking vallen. Het Britsche rijk geniet .bepaalde voor keurrechten in het gebied der «graven in Anizac, doch deze raken de Turksche souve- rèliniteit over dit gebied niet. De Turksoh- Fransche 'grens in Syrië blijft zooals zij1 in de overeenkomst van Angora van 1921 werd vastgesteld, doch de Turksch-Britsohe grens ln Irak moet binnen negen maanden na het beëindigen der ontruiming, welke binnen zes weken na de ratificatie van het verdrag door de Nationale Vergadering van Angora moet geschieden, worden vastgesteld. Bij het in gebreke blijven daarvan zal de Raad van den Volkenbond een beslissing moeten nemen. De Zuid-Slavische delegatie heeft het verdrag van Lausanne niet geteekend. FEUILLETON. Naar het Engelsoh van William Looke. Voor Nederland bewerkt door 85) WJ. A. Roldanus Jr. Als er nog eenige twijfel ln haar gemoed was blijven hangen, dan zou de oprechte klank in dien uitroep dezen voor goed ver dreven hebben. Hij- wekte een harmonisch acooord van vreugde in haar hart en haar geheele wezen trilde. Al mocht tot dusverre John Baltazar's verdere levensloop duister en geheimzinnig zijn, haar geloof tenminste ■was gerechtvaardigd. En zonder hem aan te kijken, zeide zij: „Je zult zien, dat ik trouw «geweest ben." Hij kwam vlak bij haar staan en drukte, zonder te letten op het gevaar, dat anderen het zouden kunnen zien, weer zijn handen op haar schouders. „In wat voor soort cynisch beest denk je dat ik veranderd ben?" Hij ging weg, haar achterlatend physdek bewust van den indruk van zijn vingers in haar vleesch. Ilaltazar liep den grooten hall in naar Godfrey, die nog steeds in zijn armstoel zat, gewond been, zooals gewoonlijk, stern mond op de uitgestrekte kruk. ^Neen, sta niet op." Hij zette den stoel, waarop hij gezeten fcitt' naa®t dien van Godfrey en ging De opperste commissie van vluchtelingen uit Thracië heeft een protest gericht tot de Amerikaansche, Engelsche, Fransche, Itali- aansche en JapanBche delegaties te Lau sanne tégen het besluit van de conferentie, waardoor Thracië uiteen wordt gescheurd in plaats van dat het tot een autonome staat wordt gemaakt. HET SCHADEVERGOEDEVGS- VRAAGSTUK De Fransche minister van herstel, Le Trocquer, beeft een bezoek gebracht aan bet Ruhrgebied. „Volkomen voldaan" aldus wordt uit Parijs gemeld keerde hij terug. Vermoedelijk echter zegt het „Hbl." is toch de onvatting van de Parijscbe „Oeuvre" juister, die dezer dagen er op wees, dat de „exploitatie" van het Ruhrgebied' alleen succes beeft in dè redevoeringen der Fransche «minis ters, maar in het Ruhrgebied zelf heel wat te wenschen laat. Van exploitatie immers is daar geen sprake; wat d© Franschen en Belgen er aan kolen en cokes weghalen, wordt slechts verkregen door inbeslagneming van opgesla gen voorraden, niet door nieuwe productie. Industrieelen en arbeiders blijven weigeren voor den bezetter te arbeiden en het eenig resultaat tot dusver door de bezetters bereikt, is de volkomen ontwrichting van heel het be drijfsleven in het Ruhrgebied. Een resultaat, waarvoor de Fransche belastingschuldigen maandelijks een vijftig millioen francs hebben te betalen, ondanks de verzekeringen der regee ring al geruimen tijd geleden, dat de Ruhr- onderneming zichzelf geheel en al kon bedrui pen. Hoe de toestand in het Ruhrgebied is, heeft de bekende industrieel Thyssen «te Ber lijn verteld. Hij zette uiteen, dat de industrie er grootendeels stilligt, groote schade lijdt en zeker vele maanden zal behoeven om in betere omstandigheden haar oude prestatievermogen te herwinnen. Niet lang zal het meer duren, meent hij, of in het rijkste kolengebied van Europa zal een gebrek aan kolen zijn. Daar nevens is er dan een volkomen onzekerheid voor de bevolking, want iedereen is als het- ware vogelvrij en kan ieder oogenblik in hechtenis worden genomeni. Met steeds nieuwe maatregelen «tracht de Fransche opperbevelhebber, Degoutte, het lij delijk verzet der bevolking te breken. De om vangrijke inbeslagnemingen van voor loon be taling bestemde geldsommen hebben dus blijk baar niet het resultaat, dat men er van hoopte. De Berlijnsche drukpersen werken blijkbaar sqel genoeg voor de levering van nieuw papie ren geld, dat de weggevoerde milliarden moet vervangen. Op deze wijze wordt de financieele toestand van Duitschland hoe langer hoe on houdbaarder, de tekorten nemen steeds toe, de opbrengst der belastineen, in hpt steeds wa?r- deloozer napier betaald of in het geheel n'et betaald, dekt nauwelijks meer eenige procenten van de rijksuitgaven en in steeds sneller vaart gaat het met Duitschland bergafwaarts. Fet- is dan ook wel waarschijnlijk, dat men fn Parijs zich bij de onderhandelingen met de geallieerden niet al te zeer zal haasten, nu de tijd voor de Fransche bedoelingen werkt, De talrijke inbeslagnemingen van gelden haddten evenmin het beoogde resultaat. De Ber lijnsche drukpersen zorgen voor nieuw geld. Daarmede gaat evenwel Duitschland steeds sneller den afgrond tegemoet. Te Parijs sluit men de oogen voor de gevaren, die hierin voor Europa verscholen liggbn en ziet men alleen de gewenschte ineenstorting van Duitsch land Daarom laat het zich ook aanzien, dat men te Parijs geen haast zal maken met de beant woording van het Engelsche voorstel. De tijd is in deze Frankrijk's bondgenoot. Men zal te Parijs evenwel ook rekening moeten houden met de Belgische opvatting Tusschen Brussel en Parijs wordt druk ge confereerd en naar het schijnt- is men het lang niet eens. Wel zegt de Brusselsche correspon dent van de „Temps", dat Belerië zich aan de ziide van Frankrijk zal scharen, doch andere berichten wijzen eron, dat min'ster Theunis de tijd nog niet gekomen acht om bemiddelend -op té treden. Hij zou geneigd zijn zich voorloop1'? aan den kant van Frankrijk te scharen, om daarmede «tot overeenstemming te komen over de onaannemelijke punten van Engeland's ant woord. Daarna zou hij trachten hieromtrent met Engeland tot overeenstemming te komen. Door deze houding worden de kansen op toe nadering tusschen Engeland en Frankrijk ook alweer niet vergroot. Parijs, 25 Juli. De Belgische gezant te Parijs heeft heden een bezoek bij Poincaré af- „Nu moet je wel geraden hebben wie Ik ben," zelde hij op zijn recht-op-den-man-affe manier. „Ik vermoed, dat u mijn vader bent," zelde de jonge man. „Ja, dat ben ik. Mijn toevallige ontmoeting met Miss Baring beeft mij verraden. Li het niet zoo?" „Ik geloof het wel Misschien had Ik iets moeten vermoeden, toen u over China sprak. Maar dat heb ik niet" „De aangenomen naam was die, waar onder ik «gedurende achttien Jaar bekend' ge weest ben vanaf het oogeniblik, dat ik En geland den rug toekeerde. Ik vond, dat Ik dien weer aan moest nemen ter wille van een verkenning, evenals de rijke oude oom op het tooneel, om te zien wat voor een man jij was en hoe je over Je onbekenden vader dacht. Vandaar de vragen, die je wel imper tinent gevonden zult hebben." „Ik begrijp het volkomen," zeide Godfrey, terwijl hij aan zijn kortgeknipten snor trok. Baltazar leunde achterover in zijn stoel. „Zoo, dus wij zijn vader en zoon. Miss Ba ring heeft je, van haar standpunt uit, ver teld, waarom ik alles achtergelaten «heb en verdwenen iben'. Haar vermoeden is volko men juist. Eén ding moet ik je eohter eens en vooral zeggen. Ik had niet het flauwste vermoeden, dat jij «geboren moest worden. Had ik dat geweten, dan zou ik gebleven zijn en mijn plicht gedaan hebben. Pas een week geleden heb JUc in Cambridge van Je «bestaan gehoord." „Ja?" zeide Godfrey. „Laten •wij deze quaestie voor goed af handelen. Je gelooft mij of Je gelooft mij niet. Als je me niet gelooft, zal niets, wat ik ook zeg of doe, het ja kunnen doen ge- Ingezonden mededeellnft DE LRVRa-8 ZEEP UA&18CHAPPU, VCAABDTMIEE. gelegd en hem in kennis gesteld van de op merkingen op het Fransche antwoord op het Britsche communiqué. Hij stelde een aantal wijzigingen voor, o. a. met betrekking tot de i mtergeallieerde schulden, ten opzichte waar- van Brussel een nog strenger meening heeft dan Parijs en waaromtrent het op het oogen blik afzonderlijk met Londen onderhandelt. Nochtans zullen de Belgische en Fransche ncta'3 niet veel verschillen; zij zullen bijicans identiek zijn wat betreft de voorwaarden, die aan Duitschland moeten worden opgelegd. Brussel blijft zich evenals Parijs verzetten tegen de oprichting van een speciaal organisme oni de betalingscapaciteit van Duitschland te bestudeeren. Het verzet zich eveneens tegen elke voorafgaande verlichting van den bezet- tmgsdruk vóór het onvoorwaardelijke staken van den passieven tegenstand in het Ruhr gebied'. Er wordt thans ook in parlementaire krin gen aangedrongen op onmiddellijke openbaar making van het Engelsche ontwerp, ten einde Ie publieke opinie de gelegenheid te geven zich over het voorstel uit «te spreken. Hoe de toon der Nationaal-Liberalen morgen zal zijn, als Lloyd George zelf het woord voert, biqkt afdoende uit de scherpe redevoering, die hij heden te Bristol heeft- gehouden, waarin hq de beweringen, Zondag door Poinqaré te Vu- lers-Cotteret uitgesproken, weerlegde. Hq be tichtte Poincaré van opzettelijke verkeerde in terpretatie zijner redevoering en beschuldigde den premier haat tusschen de volken te zaaien en gifgas los te laten op de menschheid, die in plaats van onderlinge haat een betere ver standhouding en onderlinge welgezindheid noodig heeft. Berlqn, 25 Juli. Naar het schijnt, kan de Berlijnsche politie den toestand op de Groot- Berlijnsche levensmiddelenmarkt niet meer beheerschen. looven. Ala je me gelooft, kunnen we verder gaan. Dit is het vitale punt van onze toekom stige verhouding. Spreek openhartig. Wat Ert?" ju Godfrey keek een paar seconden1 in de lichtende, grijze oogen de zijne waren eentgszins hard' en zeide dan op zeer be slisten toon: „Ik geloof u zeker. Mijn gesprekken met zuster Baring doen mij dat bijzondere punt •als vaststaande beschouwen." Baltazar haalde verlicht adem. „Dat is dus in orde. Ik geloof dat ik Je ook moet verzekeren, dat ik, behalve dan dat Oambridge een' week lang nergens an ders over gesproken heeft, niets gedaan helb om den naam Baltazar te onteeren. Be had ln China een positie, zooals die, voor zoover ik weet, geen Europeaan na Maroo Polohe- reikt heeft. Ik «ben weggegaan om (ten strijd tusschen twee idealen het Oude China en het Nieuwe. Ik behoorde tot het Oude. Twee jaar geleden hen ik in Engeland teruggeko men. „En verleden week .bent u pas naar Oam- br!jJrexf^a]^n tusschentijd heb lk door gebracht op een zeer merkwaardige manier, die ik je bij een andere gelegenheid wel eens zal vertellen. Inmiddels staan we van ami- gezicht tot aangezicht met het overweldi gende feit, dat ik een niet vermoeden zoon en jö een legendarlschen vader gevonden hebt Ik hen vrij rijk. Jij, vermoed Ik, ook. Mocht dat niet het geval zijn, dan te mijn geld tot je besohikking. Het is maar het beste van het begin af aan open kaart te spelen. „Ik heb nooit aan zoo tets gedacht" zeide Godfrey. KiL „Tn arde. Dat ia dus afgesproken. Nu ko- De prijzen der voornaamste levensmiddelen, zooals aardappelen, eieren, boter, enz. worden op de weekmarkt twee- of driemaal per dag verhoogd. Dagelijks hebben heftige geschillen tusschen het publiek en de verkoopers plaats. Daarbij komt, dat de invoer van groenten en aardappelen de laatste da-gen sterk is afgeno men, doch men hoopt, dat over een paar weken de aanvoer van nieuwe aardappelen zal too nt men. De Westmiuster Gaizette verneemt uit Washington, dat daar eenig opzien ia ont staan, doordat het 'bekende Amerikaansche blad de Philadelphia Public Ledger een veldtocht ten behoeve van het Fransche standpunt is begonnen in een hoofdartikel, waarin het blad Londen, Brussel en Rome beschuldigt van kwade trouw jegens Frank rijk en zaken doen met Duitschland. Het •blad zegt, dat onder Stanley Baldwin de in vloed van Britsche zakenlui te groot is, die verlegen zitten met het «gebrek aan markten en gehypnotiseerd zijn door het drogbeeld van handiel met Duitschland. „Engeland heeft ongelijk en Frankrijk duurzaam en fundamenteel gelijk in deze kwestie", ver volgt de Ledger. „Duitschland kan betalen en het is tijd voor de Entente» om tot be zinning te bomen en aan het vervelende, ijdele spelletje van de Duitschera een einde te maken. Het is voor de Vereeniigde Sta ten tijd, om Duitschlandi aan het verstand te brengen, dat het moet en zal betalen. „Het is tijd voor Engeland om te begrijpen dat het beschuldigd zal worden van trouw breuk, het torpedeeren van traotaten en verraad1 Jegens een vriend, Indien het zich tusschen Frankrijk en den Germaan plaatst." UIT HET BEZETTE GEBIED. Uil Wetsthofem wordt gemeld, dal de Franschen Hohenayburg en Westhofen ver sterken met het front naar fèchwerta. Zij leggen loopgraven aan en bomvrije onder standen, maken draadvetrsp erringen en sluiten eelfs de Ruin? mefl prikkeldraad at De Nederlandsche „contractkolen" ln gevaar? Naax uit Gelsenkirchen wordt gemeld, hebben de Franschen thans ook de mijn „Unser Frlto" bij Wanne bezet Deze mijn is van zooveel belang geworden, omdat hier een aanzienlijk deel van de voor Nederland bestemde contractkolen gedolven moet wor den. Het geheele personeel heeft 'onmiddel lijk het werk neergelegd, en is een protest staking van 24 uur begonnen. De voedselvoorziening ln de Britsche zóne. De toestand der voedselvoorziening in de Britsche zóne is zoo ernstig geworden, dat, naar de oorrespondent te Keulen van de „Daily Ohronicie" meldt, de Britsche regee ring het noodig heeft «gevonden zich tot de Fransche te wenden met het verzoek, dat een der beide belangrijke spoorlijnen, die van heit onbezette gebied naar de Britsche zóne loepen, bevrijd zal worden van Fran sche oontröle, zoodat levensmiddelen en goederen in het algemeen onbelemmerd en zonder vertraging kunnen binnenkomen. Dit is de lijn via Siegbiurg en Hennes. De Franschen hebben twee militaire contróle- posten aan die lijn en hun wordt verzocht deze te verwijderen. De beschikbare voorraden levensmidde len nemen dermate af, dat de winkels ln die artikelen te Keulen slechts ten hoogste vier uur per dag geopend zijn. Berlijn, 25 Juli. De opheffing van het verkeersverbod tusschen het bezette en het onbezette gebied kan hedennacht 12 uur wor den verwacht. De Rijnlandoommissie heeft aan de betrok ken autoriteiten dienovereenkomstige instruc ties gegeven. Naar het voorbeeld van Philips IL In een uiterst scherp artikel, getiteld „Der Knobel", hekelt de „Köln, Z." de jong ste verordening van de Rijnlandoommissie, welke 'bepaalt, dat een ieder met hooge boete of gevangenisstraf wordt «gestraft, die rechts kracht ontzegt aan- de verordeningen van de Rijnlandoommissie, afgekondigd sinds de bezetting van het Ruhrgebied. De bestraf fing vindt niet alleen plaats, wanneer de uiting «geschiedt in de pers of in het open baar, maar ook wordt elke mondelinge en schriftelijke uitlating ln die richting ge straft, welke er toe bestemd ia bij het volk bekend te worden. Voor het evenbeeld van een dergelijken maatregel, schrijft de „Kóln. Z." moet men teruggaan tot de dagen van Philips n van Spanje nu kan de verklikkersdienst in R/uhr- en Rijngebied hoogtij vieren, tot het laatste vrije of onbezonnen woord van de lippen der bevolking in het bezette gebied is opgevangen. DUITSCHLAND. De communisten winnen in den metaal bewerkersband. Thans is het resultaat der gedelegeerden- verkiezingen voor den bondsdag der metaal arbeiders te Berlijn bekend. In het geheel zijn slechts 17.000 stemmen uitgebracht, hetgeen neerkomt op een deelneming van nauwelijks 40% der Berlijnsche metaal- arbeidera Van de geldige stemmen werden er 65.000 uitgebracht op de communisten en slechts 22.000 op de sociaal» democraten. men we tot het hoofdpunt. We vadee en zoon. Hoe «uilen we dat verder aanpak' ken?" „Het ls een heel bijzondere situatie, «Lr," «antwoordde Godfrey. Baltazar, die zich ln zijn ongeduld in het tijdsverloop tusschen Sheepshanka' verbas terende onthulling en dit gesprek, verschei dene dénouements van het onvermijdelijke drama voorgesteld had» had er zich nooit een gedacht, dat zoo koud en onaandoenlijk was al» dit Hij wist, dat het Ohlneesche kin- derideaal ln het Westen niet bestond, maar op zijn starre, onbuigzame manier had hij zich uitersten voorgesteld: 6f een minach tende vijandschap öf een uitstorting van menschel ijk igevoeL Een tooneel uit een idioot oud Fransch drama, een' Jeugdherin nering, had hem niet losgelaten, „Mom filsl" „Mon père!" En zij waren ia eikaars ar men gevallen. Maar geen van deze dramati sche situaties had zich voorgedaan. De si tuatie was door den koelen, kouden man als „heel bijzonder" gekarakteriseerd. Welnu, het was een intelligent gezichtspunt De jon gen1 had de argumenten der advocaten van den duivel en die van den advocaat der en gelen aangehoord en zich een gezond en gunstig oordeel gevormd. Op de voorspraak der engelen had hij nooit gerekend. Tot zoo ver was het goed. Hij was niet veroordeeld. Maar aan den anderen kant zag hij geen enkel teeken van kinderliefde. Hij zelf met zijn expansief temperament zou graag ln staat geweest zijn „Moo filsl" uit te roepen en den zoon van zijn lendenen, die schitte rende voortzetting van zijn bloed en zijn hersens, aan zijn hart te drukken. Maar in den kalmen, zich volkomen beheerschenden Jongen officier, kan hij geen spoor van «en VerkrggfcaBT CtLDBQK, .Met Tim HoiU. MEIJER Txu, Jl SPAAJJDBB do.» te Hoon» bfi i A. 6PAAND8B Oo, fieeSngn®- OBsfim vfc. P. VAN DEN BHÜL; te Beide» t»g: i qaaggpAiq, a. vnmA gevoel, dat aan het zijne beantwoordde, ont dekken. Hij voelde zich teleurgesteld, bijna afgewezen. Na een lange stilte zeide hij: „Ja, Je hebt gelijk. Het ia nu een bijzon dere situatie. Misschien maken de omstan digheden, dat ik die meer Ja, hoe moet lk dat zeggen meer van den emotioneelen kant bekijk dan jij. Per slot van rekening ben ik een totale vreemde. Ik heb nooit iet» voor Je gedaan. Ik kan een complicatie in Je leven worden of om het ruwweg te zeggen een vervloekte last. En dat wil ik niet zijn, dat verzeker ik Je." „Neen, natuurlijk niet,6 antwoordde God frey met gefrons voorhoofd. „Ik begrijp het volkomen. Maar u moet mij niet kwalijk nemen, air, dat ik niet veel «eg; u zult moe- en toegeven, dat deze onthulling - of hoe u het noemen wilt een «beetje onverwacht !a gekomen. Wanneer o. zooals tt daareven ge nt u aan te passen, hoe dat het bij mij gesteld is?" „Het ls in orde," seid'e Baltazar. „We zul len het voorloopig hierbij laten." Hij stond op en ging naar de deur, om Marcelle te zoeken. Maar zij was van het terras weg en ook nergens fia den tuin te zien. Toen hij naar den hall terugging, stond Godfrey. „Ik geloof, dat ik Jullie allebei tijd moet geven om van den schok te bekomen. Ik kan me heel goed voorstellen, dat een dergelijk binnenstormen uit de dooden Je vrienden leelijk aan het schrikken maakt." Hij «keek op zijn horloge. „Trouwens, lk moet mijn trein halen. Ik za) Je zeker wel weer eens gauw eten." (Wordt vervolgd). zegd hebt, bezig 'ben? denkt u dan wel, COURANT Donderdag 26 Juli9.81 uur. Vrijdag 27 9.30 0 0 0 Het Belgisch standpunt. Kinderen zullen dit altijd blijven doen. Met het grootste genoegen maken zij zich van onder tot boven vuiL Nu RINSO er is behoeft de huismoeder niet meer bang te zijn voor vuil goed. Boenen en wrijven, wat vroeger noodzakelijk was om het yui.ï er af te krijger», doch het goed verwoest, w thans overbodig. Alleen maar laten weeken in RINSO sop en uitspoelen. ANDERS NIET. Rinso Ontstemming in Engeland. Londen, 25 Juli. De wrevel, die in poli tieke kringen is gewekt door het uitstel in de beantwoording der Engelsche ontwerp-nota ooor Frankrijk, neemt hoe langer hoe grooter afmetingen aan. 0 0 0 Het verkeersverbod.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1