Terug in het leven. Zg mag volstrekt niet gestreken worden, maar moet voorzichtig in den oorspronkelijker) vorm getrokken "worden vóór het opbergen. BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. De Engelsche politiek. In welingelichte kringen te Londen ver wacht men, dat de dood van Harding aanlei ding zal geven tot eenige vertraging bij, het vaststellen d«r Engelsche schadevergoedings- politiek, aangezien de plannen van Baldwin en Gurzon op verschillende punten rekening hielden met de mogelijkheid van samenwer king tusschen Londen en Washington. Daar het niet vaststaat in hoeverre de nieuwe re geering tot zulk een samenwerking in de naaste toekomst bereid zal zijn, zullen waar schijnlijk besprekingen moeten plaats heb ben waarvan afhangt of de Engelsche plan nen al dan niet wijziging behoeven. Een financieel controleur van Duitschland. In gezaghebbende kringen te Londen doet het gerucht de ronde, dat Engeland zou wil len voorstellen een algemeen financieel con troleur voor Duitschland te benoemen met ongeveer dezelfde rechten als Mr. Zimmer- man voor Oostenrijk heeft, die dan het belas ting- en geldwezen van Duitschland zou heb ben te hervormen, teneinde een hypothecaire leening in het buitenland mogelijk te maken uit de opbrengst waarvan o-a. de schadeloos stelling zou worden gekweten. DUITSCHLAND. De elschen der soc.-dem. -Berlijn, 6 Aug. In een door de eoc.-demo- cratische partij op touw gezette massa-verga dering in Zittau sprak de president van den Rijksdag, Loebe, over den politieken toestand. Bij het hervatten der Rijksdagzittingen zullen de soc.-dem. de volgende eischen indienen: Pogingen om met Frankrijk door middel van besprekingen tot overeenstemming te komen. Ter bereiking van deze politiek tegenover Frankrijk moeten in de binnenlandsche politiek de volgende voorwaarden worden vervuld: Een ver-doorgevoerde lastenverdeeling over het be zit door: lo. een door de ondernemers te beta len loonbelasting, even hoog als de aftrek van de loonen en salarissen van arbeiders en be ambten; 2o. inbeslagneming van tenminste 1/5 van alle „Sachwerte" van het geheel© rijk; 80. verdrievoudiging van alle belastingen op. het bezit; 4o. Inbeslagneming van 1/8 van alle on dernemerswinsten ten gunste van het rijk. Door deze maatregelen meenen de sociaal-de mocraten op een opbrengst van vele milliarden goudmarken te mogen rekenen. De Berlijnsche oorrespondent van het „Han delsblad" meldde gisteravond half twaalf aan zijn Wad: Zoo even verneem ik, dat de onderhandelin gen in het rijksdepartement van arbeid tusschen werkgevers en personeel in de metaalindustrie zjjn mislukt en dat de staking, waartoe reeds voor eenige dagen met groote meerderheid is besloten, morgen, Dinsdag zal beginnen. Men hoopt nog, dat de staking niet algemeen zal zjjn. Intusschen kan reeds thans worden ver klaard, dat met het oog op den juist thans zoo gespannen binnen- en buitenlandschen poli tieken toestand de gevolgen dezer staking te Berlijn gevaarlijk zouden kunnen worden. De economische crisis in Duitschland. Meer en meer ontstaan in Duitschland duurte-opstootjes in verschillende plaatsen, die somtijds een dreigend karakter aanne men. In Mainz Melden werbeloozen een be- tooging, waarbij de politie van de blanke wa pens gebruik moest maken en personen ge wond werden. In Berlijn trachtten demon- streerende vrouwen vergeefs toegang te ver krijgen bij den minister-presidentde nieuwe uurloonen zijn in de hoofdstad!" thans vast gesteld' op 48.600 mark voor geschoolde en FEUILLETON. 40) W. J. A. Roldanus Jr. Het was was bijna vijf uur, toen hij klaar was. Daar hij in Godfrey een belangstellend toehoorder gevonden had, had hij het ver haal, dat hij zoo dikwijls in het kort verteld had, niet vele schilderachtige bijzonderhe den aangevuld. Over de reden van zijn plotselinge zelfveroordeelinjg tot verbanning was hij heengegleden, evenals hij: dat tegen over Sheepshianfcs gedaan had. Vreemd ge noeg had niemand, zelfs niet zijn zoon met zijn ving ibegrip, dat door dë broeikas van den oorlog tot rijpheid geforceerd was, verder naar die roden gevraagd. Allen aanvaard den zijn dolle handelwijze als volkomen in overeenstemming met de impulsieve excen triciteit van zijn igeheele leven. Trouwens het feit, dat iemand in staat was zóó iedere fluistering van de buitenwereld af te slui ten, dat hij in Engeland woonde en toch twee jaar lang niets van den oorlog gehoord bad, klonk zóó ongelooflijk, dat alle andere overwegingen daarbij verdwenen. „Dat is dus de zaak,"' zeide Baltazar met ©en breed gebaar van zijn beide armen. >»Qmi het nog eens in het kort op to som den1. Achttien jaar totale onwetendheid om trent en onverschilligheid voor Europee- sche geschiedenis in politiek, maatschap- P^Ü'k, zedelijk, artistiek en wetenschappe- HIK opzicht. Een week teleurstelling en 'tlging. Twee jaar afzondering, gewijd aan consolidatie van inijn levenswerk. Alles 45.600 mark voor ongeschoolde werklieden. l)e duurtetoeslag voor rijksambtenaren en beambten is vastgesteld op 1760 De mijn werkers in Midden-DuitscMand verdienen per dag 191.737 mark, in het Ruhrgebied 304.820. Deze laatsten zijn nochtans in sta king gegaan; zij verlangen een toeslag in eens van 5 millioen mark, maar het is twijfel achtig of die mijndiirecties dezen kunnen ge ven wegens de groote geldschaarschte in het Ruhrgebied. Het stadsbestuur van Erfurt heeft in verband met dit laatste dan ook reeds 500.000-markbilletten laten drukken. Wat nu deze mijnwerkersstaking betreft, voor het overgroote deel is het tot dusver een zuiver economisch middel om druk uit te oefenen; het is de bijna onvermijdelijke teruslag van de markdaling en de verwar ring in het economisch leven, die als gevolg daarvan ontstaat. De actie wordt voorloopig gevoerd in den vorm van het z.g. lijdelijk verzet, d.w.z. de arbeiders verschijnen wel bij de mijnen, zij dalen echter niet af en wei- Keren eiken arbeid. Alleen de „Notstandar- beifcenr worden verricht. De houding der stakers tegenover de be zettingstroepen blijft dezelfde. De aanwijzingen nemen toe, dat de Fran- schern in den eerstkomenden tijd van plan zijn, de cokesbranderijen van de mijnen in eigen beheer te nemen, daar de cokesvoor- raden op de opslagplaatsen steeds kleiner worden. In de metaalindustrie te Berlijn dreigt een staking; men hoopt evenwel, dat het minis terie van arbeid zal ingrijpen, omdat door deze staking vermoedelijk 300.000 arbeiders werkeloos zouden worden, daar de fabrieken dan zouden worden gesloten. De spoorwegtarieven zullen wederom bin nenkort worden verhoogd. Ook de tarieven voor de posterijen. In het courantenbedrijf schijnt een cata strofe thans onvermijdelijk. De papierprijs is namelijk van 8740 tot 55.000 mark per K.G. verhoogd, en de betalingsvoorwaarden van dien aard, dat de meeste bladen daaraan niet kunnen voldoen. Zoodoende zullen dus ver scheiden bladen moeten verdwijnen. Inmiddels is de bankbdljettenproductie op>- gevoerd tot 8 billioen per dag, welke ontzag lijke som a.s. Donderdag bereikt zal worden. Eeniig denkbeeld van dit bedrag indien 't mogelijk is zich daarvan een voorstelling te maken geeft misscMen het berichtje on der het hoofd „Wat is een billioen?" dat de lezer elders in dit nummer vindt. Eiken dag wordt dus aan „waarde" zullen we maar zeggen gefabriceerd acht millioen maal een millioen mark. Men moet zich maar niet in de gevolgen Mervan indenken, en zich alleen verwonderen, dat het zaakje al niet lang in elkaar gezakt is. Te verwonderen behoeft het dan ook geenszins, dat men te Berlijn de opheffing verwacht van de deviezen-verorden in g, waarbij dus de handel in buitenlandsche wissels weder toegestaan wordt. Dit is het smadelijk ednde van een regee- ringsactie tot steun van de mark, welke vol strekt niets heeft geholpen en alleen groote verwarring en belemmering voor den han del heeft opgeleverd. Alis het zoover zal zijn, is er echter nog geeni einde gemaakt aan dien nieuwsten wan toestand, ontstaan door het vrijgeven van de goudrekening in den groothandel, maar niet in den kleinhandel. Als dit nog een paar dagen zoo blijft, zal de toestand op nieuw zeer gespannen worden. De men- schen staan in lange rijen voor de winkels van levensmiddelen en koloniale waren, en de meesten moeten onverrichterzake huis- toe, Dit houdt verband met de omstandig heid, dat nog steeds de détaühandel, die veel scherper kan worden gecontroleerd dan de groothandel, verplicht is, zijn prijzen op de marktbasis en naar den- prijs van den inkoop te berekenen. De grootleveranciers verlangen' van den detailhandel betaling op valutabasis en' den detailhandel kan zijp wa ren op die basis niet verkoopen. Geen winkelier weet bij een inkoop meer, welke prijizen hij berekenen moet. Het komt voor, dat hij een zekere hoeveelheid waren koopt, waarvan hij den gezamenlijkeni ver koopprijs op het oogenblik van de bestel ling op een millioen schat Daar hem de groothandelaar echter valutaprijs berekent, blijkt de waar bij inkoop 10 millioen te kos ten, waardoor ze eenvoudig onverkoopbaar vernietigd1 in één nacht. Wakker wordend om te ontdekken, dat er al twee jaar lang een' wereldoorlog woedt Ik zelf aan mijn lot overgelaten en een soort typhoon met geien enkele menschelijke stroohalm om mij' aan vast te klampen dan mijn aangenomen zoon, dat wonderlijke wiskundige genie van een Quooig Ho. Ik vlucht naar Oam- bridlge om te trachten daar weer een aanr knoopinigspunt aan het leven te vinden, tk ontdek jouw bestaan. Nauwelijks heb ik jouw gesproken of ik word als het ware aangeworpen tegen de vrouw, ter wille van wie ik als jonge man mijn heele carrière 'Opgaf. En nu ben ik hier, zoo sterk als een leeuw. Voel dat eens" hij stak zijtn arm uit en spande zjjn spieren en Gadfrey, die ze Voelde, zeide verwonderd, dat het wel ijzeren staven geleken „en met een pri ma werkend stel hersens, en het land schreeuwt zoowel om hersens als om spie ren en ik zal krankzinnig worden, als ik het beste, dat in mij is, niet geven kan. Maar tegelijkertijd ben ik niet (meer dan een pas geboren kind. Ik ben versuft door alles. En ik heb jou en Marcelle en Quong Ho om voor te zorgen. Wiskunde en Chineesche geleerdheid kunnen naar de maan loop en. Alleen jelui vieren komen erop aan „Vieren?" „Jai, Vier. Jij, Marcelle, (Quong Ho jen Engeland." „Dat is een heele collectie sir," lachte Godfrey. „Maar ik kan heusch voor mij zelf zorgen. Mij kunt u wel uitschrappen." Baltazar liet zijn hand zwaar op het kleine tafeltje vallen. „Ik laat me liever hangen dan dat ik dat doe!" En tegen den kellner, die eenigszins verschrikt toeschoot. „Ja, thee. ÖMneesche thee. Potten vol!" HOOFDSTUK XIV. [Baltazar had zjjn vriend Burtingshaw 'ge vraagd: hem een' betrekking aan de hand Ingezonden Mededooling. Italiaansche zijde vereischt uiterst voorzichtige behandeling. Voor het wasschen moet uit stortend LUX gebruikt wordengeen andere zeep reinigt zoo volkomen zonder wrijven. Uit Bèrlijn werd Maandag aan de „TeL" ge meld: Doller dan vandaag is het met den dollar nog niet geweest. Voor enkele dagen was de koers van 1 millioen' bereikt en vandaag scheen het, alsof die koers zich ook beden zou handhaven. In het nabeursverkeer Is de dollar echter met krankzinnige vaart opgeloopen tot meer dan 2 millioen en zelfs nog hooger, al bleef de offi- cieele koers vastgesteld op 1.650.000. Tegen den avond werd in het onderling verkeer be taald 1.900.000, dan 2 millioen, 2.500.000, ja zelfs tot 2.600.000. Het verkeer tusschen de banken was nabeurs echter gering jen tegen 7 uur 's avonds kwamen er dan ook iets minder sterke koersen, die weer tot beneden 2 millioen daalden. Met de waanzinnige stijging van den dollar koers ga^p allerlei andere symptomen van een nieuwe inflatie-golf samen. Zoo zal de produc tie van de bankbiljettenpers, die thans 6 billioen mark per dag bedraagt, binnen enkele dagen opgevoerd zijn tot 8 billioen, waartoe behalve de rijksdrukkerij', 60 particuliere drukkerijen dag en nacht doorwerken, vooral ook voor de levering van groote biljetten. Het 100.000 mark- biljet is al lang klein geld geworden men zou er heden vier van hebben moeten betalen voor een pond boter, als men een pond boter bad kunnen krijgen en ook het 1 millioen mark- biljet en het 5 millioen markbiljet, zoo jong als zij zjjn, zijn reeds op weg om klein geld te wor- te doen, waarin bij1 zijn gaven ten nutte van het land zou kunnen aanwenden. Burting- shiaw, een man zonder eenige phantasie, had hem aangeraden zich aan te sluiten bij de National Volunteers. Maar Baltazar, die niets vuriger verlangde dan zijn vaderland te redden, had gelachen om dien raad en besloten te wachten totdat zich, iets voor deed, waarvoor hij zijn diensten zou kun nen aanbieden. Inmiddels moest hij' voor zdjn eigen huis houden zorgen. Hij 'begon de operaties door zijn aardsohe bezittingen (die makkelijk plaats vonden in één koffer en een igioot in bruin papier gewikkeld' pak) over te brengen naar een comfortabel hotel in God- alrning, waardoor hij' tegelijk dicht bij. God frey en Marcelle was. Ook was de rust van een' afzonderlijke zitkamer in een lande lijk hotel zoo bevorderlijk voor bepaalde studies, die professor Weatherley, een uit stekende gids in den wereldchaos, hem had aangeraden. Heel tevreden en voldaan nam hij zijn intrek te Godalming. Hij had van Quong Ho een brief gekregen in onberispe lijk, Oiceroniaansoh Engelsch^ waarin hij meldde, dat hiji een heel eind voortgeschre den was op den wieg naar volkomen herstel en binnen enkele dagen in staat zou zijn te doen, wat het zijn hoogvereertfen meester gelieven zou hem to bevelen. Toen hij zijn boeken en brochures den inhoud van het groote pak uitgepakt had', ging hij aan Quong Ho ritten schrijven. Een kamer in het hotel te Godaltminlg was ter 'beschikking van Quong Ho, zoodra hiji in staat zou zijn om te reizen. Het zon een prachtige gele genheid voor hem zijn om Godfrey dikwijls te ontmoeten. Zij moesten broeders rijn, die elkaar Zouden helpen. Godfrey, met zijn 'groote kennis van het moderne leven, maar nog een neophyt in de wiskunde, aangezien hij nog moeite had met zulke kinderachtige problemen als de elementen van RJgid Dy- den. Nog in deze Week zullen dan ook uitkomen bankbiljetten van 10, 20 en 50 millioen mark, en zelfs is het 100 millioen markbiljet reeds in uitzicht gesteld. Deze biljetten zullen met een eenvoudig stempel op wit papier gedrukt worden. De eenige bescherming is een moeilijk na te ma ken watermerk. Bovendien zal' het ministerie van financiën, om aan den niet te stillen hongert naar betaalmiddelen tegemoet te komen, de stedelijke besturen machtigen tot het uitgeven van noodgeld, zooals dat tijdens den oorlog ge daan werd. UIT HET BEZETTE GEBIED. Nieuwe maatregelen der bezetters. Olm, in verband met 't binnenkort te verwach ten opraken van de brandstofvoorraden in bet Roergebied te voorkomen, dat het totaal ophouden van het brandstoffentransport uit het Roer-gebied naar Frankrijk en België intreedt, heeft de opperbevelhebber van de bezettingstroepen een verordening uitgevaar digd. Deze behelst, dat de infergealiieerde oommissie voor de hoogovens en mijnen het recht zal hebben, alle mijnen en industrieele ondernemingen, met alle daarbij behoorenr de terreinen en gebouwen met inbegrip van d'e arbeiderswoningen in bezit te ne men. Die mijnen zullen door de commissie zelf of door concessionarissen kunnen wor den geëxploiteerd. De kosten van- exploitatie en transport zullen komen voor rekening van de Duitsche namiios; Quong Ho daarentegen een neophyt in de wetenschap, van het moderne leven, maar vergevorderd in de wiskunde. Het was heel gewenscht, zoo schreef bij, dat Quong Ho"s uiterlijke verschijning voor zoover als dat iging, geheel Europeesch en zijn kleedij onberispelijk was. „lieve hemel!" riep hij hardop, terwijl hij' zijn pen neergooide. „Dat had ik heelemaal vergeten. De arme kerel heeft geen hemd aan zjjn lijf 1" Hij verzond onmiddellijk 'een telegram aan die kleermakers, die hem ook geleverd hadden, dat zij Mr. Ho moesten voorzien van al het noodige, ging dan met zijn brief aan zijn leerling voort, igaf hem goeden raad en zijn zegen en sloot een ohèque im ter bestrijding van de noodige onkosten. Daarna lunchte hij: in de koffiekamer met den eetlust van een 'gezond mensch, liep een tijdje buiten op straat te rooken, ging naar boven en wachtte in een fauteuil met een Duitsche oorlogëbrochure, die Weather ley hem geleend had, op Marcelle. Het was haar „vrije" middag. Zijl had met verlangen enj angst naar do ontmoeting uitgezien. Hiji was de eenige. man in haar leven geweest en dit alles was al zoo lang geleden. En daarna was zij alleen maar ver pleegster geweest. Zeker, zij; had mannen ontmoet en' intiem gekend, maar het waren allen) lijdende mannen geweest, wier hulpe loosheid en afhankelijkheid alleen een be roep gedaan hadden op haar vrouw-zijni En romans hls andere verpleegsters had zij nooit gekend. Zij had hard e» ernstig ge werkt, de ziekenkamer aanvaardend als de werkkring, welke het noodlot haar had aan gewezen. Maar wel had zij, om het har de leven te verzachten, in haar hart de her innering aan de korte eni vurige liefde van zoo lang hier gekoesterd. (Wordt vervolgd). regeering. Een deel van de gewonnen brand stof kan de commissie verkoopen tegen van te voren vastgestelde prijzen. Handelingen, die strijdig zjjn met de beve len van de commissie zullen met boetes en gevangenisstraffen kunnen worden gestraft. Wanneer door daden van sabotage men- sohen om het leven komen en in gevaar gera ken, zal de doodstraf worden opgelegd1 of anders dwangarbeid. De handhaving van de maatregelen voor de veiligheid gaat van de Duitsche overheid over op de intergealiieer de commissie. Om deze nieuwe dwangmaatregelen uit te voeren is de ingenieurs-commissie, die na haar vroeger échec was verplaatst naar Diis- seldorf weer naar Essen verhuisd. In de eigenlijke hoogoven-mijnen, en in het bijzonder in Gelsenkirchen zijn aanzienlijke troepen-afdeelingen samengetrokken. De Franschen hebben de laatste week reeds ^eni aantal mijn-bedrijven bezet. In al die gevallen was eerst door de ingenieurs- oommissie beproefd de arbeiders tot werken onder Fransch-Belgische leiding over te halen. Daar dit in geen' enkel geval gelukte, werd den mijnwerkers belet op'de mijnterrei- nen te 'komen). Blijft deze toestand lang voort duren, dan loopen de mijnen gevaar onder water te komen. Tot dusver is het trots alle maatregelen aan de Fransohen niet gelukt, één mijnwerkersploeg te vinden, die voor hen wilde werken. Te Nijmegen aangekomen reizigers uit bet bezette gebied hebben aan den oorrespondent van de „Tel." medegedeeld, dat Zaterdagmiddag te Dusseldorf een bomaanslag plaats had. Op een der drukste puntjBnl van de stad werd een handgranaat geworpen tusschen de wacht. Drie Fransche soldaten en vijf Duitsche burgers werden gewond. De bezettingsoverheid beval sluiting van de café's en publieke vermakelijk heden, terwijl na 11 uur niemand zich meer op straat mag vertoonen. Een Duitsch student is in verband met den aanslag gearresteerd, doch ontkent de daad te hebben gepleegd. Een aan tal arrestaties van wegens nationalistische ge voelens verdachte personen beeft plaats gehad. Te Dresden hadden demonstraties plaats van werkeloozen en bleef het Zaterdag den gehee- len avond rumoerig. Verschillende arrestaties hadden plaats, Maandag, tijdens eene vergade ring der revolutionnaire werkeloozen, niet min der dan 200. Omtrent den toestand' in bet Rubrgebied wordt bericht, dat bet lijdelijk verzet van de mijnwerkers zich heeft uitgebreid; in bet dis trict Essen- hebben verschillende ploegen zich bij de beweging aangesloten. In het gebeele Roergebied- is een nieuwe stakingsbeweging onder de mijnwerkers merkbaar. De vreeselijke duurte is oorzaak, dat onder de arbeiders groo te opwinding heerscht. Ingevolge de bezetting van de mijn„Han- nover", welke bet gebied) van Bochum van gas voorziet, hebben de arbeiders besloten, in sta king te'gaan. Ofschoon- de stedelijke autoritei ten de hervatting van den arbeid gelastten en de bezetting zekere concessies deed ten einde de gasvoorziening te verzekeren, verklaarde de bedrijfsraad, dat die hervatting eerst zou plaats vinden, nadat 4 millioen voorschot aan- lederen arbeider zou zijn betaald. Bijgevolg is nu bet gebeele gebied van Bochum van gas verstoken. 'Intusschen blijven de Franschen verschil lende gelden in beslag nemen; het filiaal van de Rijksbank te Gelsenikirchen is door hen be zet, en ook in andere plaatsen hadden inbeslag nemingen plaats. SCANDINAVIË. Een Duitsch smokkelschlp getorpedeerd. Een Noorsche torpedloboot beeft het Duit sche smokkelscMp „Tara II" in het Christia- niafjord bij het Filtvett-lichtscMp getorpe deerd. Het Duitsche scMp is gezonken. Twee Duitschers wisten te ontkomen, een is gear resteerd. FINLAND. Tegen de communisten. Naar uit Helsingfors gemeld wordt, hebben de autoriteiten de arrestatie gelast van alle leden van dë parlementaire communistische groep, van de leden van het centraal comité der communistische partij en van de hoofd redacteuren der communistische dagbladen. Het aantal gearresteerden bedroeg Zaterdag reeds 108. De communistische drukkerijen I en dagbladbureaux zijn gesloten. I In een- proclamatie heeft de regeering dë betrekkingen uiteen gezet, die de Fimsche communistische partij onderMeld met de Russische -communistische partij en de derde internationale. De proclamatie eindigde met de mededeeling, dat de gearresteerde perso nen vervolgd zullen wordën wegens hoog verraad. RUSLAND. De Sovjetvertegenwoordiger te Londen. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Engel sche regeering door den chef harer handels missie aldaar den commissaris van buitenl. zaken Tsjitsjerin heeft laten mededeelen, dat zij het wenscheliik zou achten, indien de tot chef der Russische handelsmissie te Londen benoemde Oekrajiienscjhe volkscommissaris Rakofski, aan welke benoeming de Engel sche regeering reeds haar goedkeuring heeft gehecht, zijn vertrek voorloopig nog zou uit stellen. In Russische sovjetkringen heerscht over deze beleediging groote verontwaardiging. HONGARIJE. Uit Boedapest wordt gemqld, dat dë strijd tusschen de regeering-Bethlen en de rechts- radicale groepen thans 'openlijk is uitgebro ken. 1 De afkondiging van het standrecht heeft de Ontwakende Hongaren aanleiding gege- tot eèn aaneengesloten optreden tegen de re geering. De openbare gebouwen, stations, post- en Ingezonden Mededeeflng. Het zekerste en eenvoudigste geneesmid del tegen galzucht, slechte spijsvertering en verstopping vindt gij In Posteris Maagpll- len. Zij zijn het zacht werkende laxeermid del, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per fla con van vijftig versuikerde pfflea 0.66; in apotheken en drogifitaaiken. (II) 0 COURANT Licht op voor auto's en fietsen: Dinsdag 7 Auguur Woensdag 8 909 Poging verlangd om met Frankrijk totovereenstemming te komen. Uit de metaalindustrie. Naar het Engelsch van William Looke. Voor Nederland bewerkt door DE LEVER-S ZEEP MAATSCHAPPIJ - VLAARDINGETi Fabrikanten van SUNUCHT en VIM. De débócle van de Mark.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1