Terug in het leven. NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA tlONKTSPUDDINGEM Eerste Blad. Moeders Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. 5753 ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1923 51e JAARGANG Verschijnt Dinsdag», Donderdag- en Zaterdagmiddag REDACTEXm-UITGEVIIB: a DB BOER Ju, HELDER Burwra: Koningstraat 29 Telefoon: 80 en 412 ADVERTENTIE Eb 20 et p. regol OgBlJard). Hnwoz. moded. (kotamftraaltte aki redwttun. Op Zomer t y d. Maan Zon Hoogwater op:, ond.: op: ond.: v.m.:n.m.' 2.31 m. 11.56 5.49 8.18 2.13 2.40 BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDING^- VRAAGSTUK. Het Fransche antwoord op do Brltsche nota Parijs, 16 Aug. De Fransche ambassadeur te Londen de Saint Aulair© is naar Parijs geroepen teneinde inlichtingen en persoon lijke indrukken te geven die van nut kun nen zijn voor het opstellen van het Fran sche antwoord. Dit antwoord zal waarschijn lijk in het begin der volgende week aam het Foreign Office worden overhandigd» Vol gens den geest der Fransche diplomatie zal in het antwoord geenszins het onderwerp worden uitgeput en de discussie worden ge sloten; ^tegendeel, daar de betwiste punten talrijk zijn, kunnen en zullen de onderhan delingen later worden voortgezet. Volgens sommige inlichtingen' zou de Fransche regeering in beginsel het denk beeld aanvaarden om de ontruiming van het Ruhrgebied te bespoedigen en daarmee zelfs beginnen onmiddellijk na het sluiten ©ener algemeene regeling betreffende de schadevergoedingen indien een andere mo gendheid haar waarborg zou verleenen aan de Fransche schuldvorderingen op Duitsch- land of indien déze waarborg op onbetwist bare en reëele wijze zou kunnen worden ge vestigd onder cautie van de EngoLsche of Amerikaansche regeering. „L'Oeuvre" schrijft, dat indien de Fran sche regeering werkelijk geneigd is een der gelijke oplossing te aanvaarden zij het zeer snel en zeer duidelijk moet zeggen. De Commissie van Herstel en de Dulische goudleentng. De Commissie van Herstel heeft ten1 aan zien der uitgifte van een nieuwe goudlee- nlnlng aan het Duitsche rijk meegedeeld, dat de oommissie zich uitdrukkelijk zelfs ten op zichte der inschrijvers haar recht van priori teit voorbehoudt op de inkomsten welke het rijk zou kunnen bestemmen voor den diepst en de terugbetaling der leening. vooral als deze niet wordt gebezigd voor de kwijting der annuïteiten van de schadevergoeding- Omkeer? - Te Londen is Woensdag de pessimistische stemming die er den laatsten tijd over- heerschte plotseling in haar tegendeel omge slagen. De beweegreden is de ontvangst van berichten uit Parijs dat de verantwoordelijke kringen daar thans geneigd zijn het in Januari versmade voorstel van Bon ar Law om de Duitsche schadevergoeding op 50 iml- liard goudmark te bepalen, ernstig te over- prp B)ou ©qosioJJug; ep ^1 3[U0JA 9Q[ TieseA. bij gebrek aan een vergelijk Engeland van zijn vorderingen op de voormalige bondge- nooten niets zal laten vallen, zou dit wonder hebben gewrocht, daar men te Parijs heeft uitgerekend dat die vorderingen Engeland's aandeel in de schadevergoeding slechts met 3.2 milliard goudmarken overtreffen. Het klinkt zonderling dat de Franschen eerst thans tot die slotsom zijn gekomen, want de cijfers waren al lang bekend en Bonar Law zal in Januari stellig niet hebben nagelaten de voordeelen van het Engelsche voorstel aan de andere deelnemers ter Parijsche confe rentie duidelijk te maken. Indien thans de stemming in Frankrijk een keer heeft geno men er zijn ook andere aanwijzingen voor, o.a. het bericht aan de Vossische Ztg. over een aanstaande wijziging in de Roer-bezet ting zal dat dan ook veeleer een gevolg zijn van bet inzicht dat het Roer-avontuur niet loonend is en ernstige gevaren inhoudt. In België scheen men al eenigpn tijd tot die overtuiging te zijn gekomen. Het is echter ook mogelijk dat het optimis me te Londen overdreven is, want neiging om den stand van zaken rooskleurig te zien dijkt ook uit de berichten over een „wel kome verandering in de houding van de Amerikaansche regeering", die aanstonds moesten worden tegengesproken. Inderdaad heeft de nieuwe president Ooolidge in de eerste audiëntie, die hij aan de pers verleen de, er dan nadruk op gelegd dat hij zich stipt zal houden aan de politiek van zijn voorgan ger. Wat de Eucopeesche zaken betreft is hij in Het algemeen bereid bet oor té leenen aan verzoeken tot Amerika's medewerking, mits Amerika niet betrokken wordt in Euro- peesche geschillen en- uit dé medewerking geen verplichtingen voor de V. S. voort vloeien. Hieruit volgt dat Ooolidge een voor stander is van het door Hughes in Dec. 1922 geopperde onderzoek naar Duitschland's draagkracht door een onpartijdige commis sie van deskundigen en van Amerika's deel neming daaraan, maar dat hij, de vorderin gen op de Ëuropeesche Geallieerden onver zwakt handhaaft. „Amerika aldus de nieuwe president blijft de fundeering en af doening dezer vorderingen verlangen." DUTTSCHLAND. De havenarbeiders te Hamburg hebben, naar men uit Berlijn meldt, het werk her vat op een dagloon van 4,600,000 mark. Daar bij is hun voor binnenkort een aanzienlijke verhooging toegezegd. Op de werven wordt nog niet gewerkt. De economische crisis. In de badplaats Manebach in Thüringen Is tot alle badgasten, vele duizenden in getal, de uitnoodiging gericht de plaats met het oog op de levensmiddelenschaarschte binnen drie da gen te verlaten. In de hotels en restaurants worden aan vreemdelingen geen spijzen meer verstrekt. De prijs van het distributievrije brood is Vrijdag voor Groot-Berlljn van 240.000 tot 200.000 mark verlaagd. De kooplieden bereidden er zich op voor, dat in den loop van den dag de prijzen nog meer zouden stijgen. Voor boter wordt nog steeds een millioen gevraagd. Het vleesch is geducht in prijs gestegen, en wel met 250 300.000 M. Een en ander is het gevolg van de ongehoord hooge prijzen op de veemarkt. FEUILLETON. Naar het Engeisch van William Looke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. 45) u/ „Wanneer je klaar bent met den uitval, beste J. B.,'1 zeido Weatheriey, „dan moet je me het manuscript eens laten zien. O," zeide hij, terwijl hij' het doorbladerde, „niet ge tikt, moeilijk te lezen, dank zij de saeve in- dignatiü die een net, hoewel niet heé leesbaar handschrift heelemaal bederft, en geteekend door een naam, die ongelukkiger wijze denl jongen Penmmyfeather onbekend is" '*Uéuw gelijkmoedige kalmte doet ttne een boel goed," 'bromde Baltazar. „Je moet met je tijd meegaan, beste J. B„ lachte Weatheriey. „Waarom heb je den kerel niet opgebeld* gezegd, wie je was, en dat je het artikel zou laten tikken? „Telefoons en schrijfmachines!" riep Bal tazar uit „Die nieuwe wereld is te gecom pliceerd." tt „Laat de zaak maar aan mij over, zeide Weatheriey. „Ik zal het met Pennyfeather in orde zien te maken. En als hij, om zijn eigen huid te redden, in zijn domperstak- tiek volhardt, zal lk het artikel aan 'Jesson ■van The Imperial Review sturen. Die neem' het dadelijk aan." Woeste verontwaardiging1. „Ik zal dankbaar van je hulp gebruik ma ken. Maar alles, wat je gezegd hebt, ver sterkt me in mijn meenipg, d'at je vrienc Pennyfeather een luie, incompetente kerel is. Hij en zijn idioot tijdschrift kunnen alle bei naar de maan loopen." Een oogenbiikje later lachte hij om zijn eigen heftigheid1. Zij praatten verder over do zaak waarom het ging. Dan zeide Wea theriey: „Per slot van rekening heb je twee jaren achterstand in Chineesehe zaken. De aan sluiting van China bij de Geallieerden is een zaak van groot belang. Waarom ga je niet ter wille van de Regeering naar China terug?" „Ik naar China teruggaan?" barstte Bal tazar uit „Dat door God verlaten land van doode formules, waarin ik de beste jaren van- mijn leven verknoeid heb. Neen, kerel, nooit meer. Eindelijk ben ik hier onder mijn eigen volk in de meest pakkende ©ogen blikken van de.'geschiedenis der beschaafde wereld. Jaren lang héb ik mezelf beschouw* als 'een Chinees en nu ben ik wakker ge worden om te zien, dat ik nog een Engeisch- man ben. En Engelschman zal ik blijven." „Maar," bracht Weatheriey hiertegen in, „door een regeeringsmissle naar China op je te nemen kan' je net zooveel Engelschman blijven als je wilt." Baltazar weigerde het denkbeeld té over wegen. Engeland, zijn nieuw ontdekt vader land, was zijn aangewezen werkkring. „Aan zijn lijf" geen China meer, zoolang als hij leefde. Bijna boos op Weatheriey, dat hij met zoo'n denkbeeld had durven aankomen, ging hij we(g. Ongetwijfeld zou hij zich in China nuttig kunnen maken; veel nuttiger dan een diplomaat als de stomme ezel, die Inbraak in een kluis van een rijksbank- filiaaL Te Gelsenkirchen is inbraak gepleegd in de geldkluis van de Rijksbank. Een bedrag van zes ft acht milliard schijnt te worden vermist. De kluis is met dynamiet geopend. Aanwijzingen omtrent de daders ontbreken ENGELAND. Een aanvaring op de Mersey. Op de Mersey had Donderdag een aan varing plaats tussohen het Britsohe stoom schip Artemisia" uit Java en de pleizier- XK>t „Douglas" op weg naar het eiland Man. Het laatste schip werd bijna doormidden gevaren en zonk in twn tig minuten. De twintig passagiers en de dertig leden der bemanning konden met moeite gered wor den. Een lid der 'bemanning werd gewond. Een draadloos bericht meldt nog, dat de aanvaring kort na middernacht plaats had. De „Artemisia" is een schip van 6000 ton, de „Douglas" meet slechts 700 ton en dient in hoofdzaak voor de vrachtvaart naar het eiland Man. Passagiers en bemanning snel den aan dek en in weerwil van de duisternis en <ie verwarring waren allen binnen tien minuten veilig overgebracht op de sleep boot, welke de „Artemisia" vergezelde. IERLAND. De gevangenneming van De Valera. De „Manchester Guardian" zegt, dat de ar restatie van De Valera ongetwijfeld wettig is, maar tal van Engelschen betwijfelen of ze ook verstandig is, daar hij nu misschien nog met een waas van martelaarschap wordt omgeven. Deze bedenking zal de regeering echter ook wel onder de oogen hebben gezien, die vermoe delijk heeft geoordeeld, dat het niet konsekwent en oordeelkundig was om 100 reballén van minderen rang in de gevangenis te houden en den leider toe te staan vrjj en frank rond te loopen, vooral daar zijn optreden nog onlangs in strijd was met de wet, ondanks de edelmoe dige aanbieding van vergiffenis. CHINA. Op een bijeenkomst op het ministerie van Buitenlandsche Zaken werden eenige beslis singen genomen ten aanzien van de Lin- Cheng-nota van het diplomatieke korps: le. De eisch tot vergoeding wordt aanvaard; 2e. Het ontslag der ambtenaren wordt uit gestelde totdat met de plaatselijke autoritei ten is overlegd; 4e. De regeering zal haar uiterste best doen een herhaling van trein- Toof te voorkomen1; 4e. Buitenlandsche con trole op de treinpolitie kan niet worden toe gestaan, daar deze een schending zijn zou van Ohina's -souvereinitedt FRANKRIJK Het anto-ongelnk bij SaJnt-Sauveur. De Parijsche redacteur van „De Maasbode" meldde Woensdag uit Lourdes: Tot nog toe zijn 8 lijken opgehaald, o. w. dat van den heer Bosker. De anderen waren alle van vrouwen en bijna niet te herkennen. De eerste begrafenisplechtigheden zullen Donderdagmiddag te drie uur ten gemeènte- huize van Luz et Saint-Sauveur plaats hebben, waarna de lichamen der verongelukten in te genwoordigheid' van een Nederlandseh priester en een protestantsoh geestelijke te Lourdeö voorloopig ter aarde zullen worden besteld. De Nederlandsche consul te Bayonne, de heer A. Oabiro, leidt met onvermoeide toewij ding het opruimingswerk, terwijl 'hijmaatre gelen heeft getroffen voor het -geval de families yan de omgekomenen mochten verzoeken om liet stoffelijk overschot harer verwanten naar Nederland te doen overbrengen. Ik -ben op de plaats van de ontzaglijke ramp geweest. Zes lijken zijn zichtbaar. De overige verongelukten bevinden zich onder de autocar, welke zelf in het water van het ravijn is neer gestort. De .dood moet hetzij door den val, hetzij door verdrinking onmiddellijk zijn ingetreden. Op waarlijk heldhaftige wijze wordt het ber gingswerk door alpinisten vol toewijding voortgezet. De moeilijkheden zijn echter ont zettend. Aan weerszijden van het ravijn ver heffen zich de rotsen loodrecht omhoog, aan c:en oenen- kant tot een hoogte van 80 M. Het voertuig stortte in het ravijn, waarin- de Gave van Pau als een bergstroom van bijna ongelooflijke kracht met geweldige snelheid stroomt De gevonden lijken zijn van degenen, die de rivier, naar een méér toegankelijke plaats had fneegevoerd-. De catastrophe had Maandagmiddag te on geveer 6 uur plaats. De toeristen hadden hun bagage te Lourdes achtergelaten én wijl door dén stroom de klee- ren van de lichamen zijn gerukt, is identifi- ceeren nagenoeg onmogelijk. Toen men met behulp van verrekijkers nog een levende bemerkte, hebben alpinisten bo ven allen lof verheven pogingen aangewend, om in het ravijn af te dalen. Tegen midder nacht slaagden de electricien Hourcadet van uz en Blavet van Lourdes erin om met den evende verbinding te krijgen, maar hij meen de niet vervoerd te kunnen worden en dacht ernstig gewond te zijn. Men gaf hem rum -en moedigde hem aan, om tot het aanbreken van den dag geduld te hebben. Den volgenden dag eerst, na 22 uur van beangstigend en beklem mend wachten boven op de rots, wist men den levende door -middel van een hangmat en ;ouwen uit het ravijn omhoog en naar bulten n veiligheid te brengen. Hij weende van ge- uk. Onmiddellijk nadat hem tie eerste zorgen waren verleend zette hij' zich aan -het werk om de lijken te iden-tificeeren. De geredde vertoeft nu veilig en wel in het ziekenhuis van Luz. Woensdagavond om .5 uur heeft men weer vier lijken kunnen bereiken. Daaronder was er een "van een vrouw. De redacteur maakt geen melding van den naam Stalenberg, welke volgens een zeer ver minkt Reuter-telegram uit Toulouse tot de slachtoffers zou bphooren. Uit Den Bosch meldt men ons intusschen, dat aldaar gevreesd wordt, dat met Stalenberg bedoeld ds Mej. Th. Staelenberg, zang-leerares aldaar, die zich te Lourdes 'bevond-. De familie' 3s tot heden nog zonder bericht omtrent haar. dait artikel geschreven had; maar zich dan weer te gaan begraven en Godfrey en Mar cello weer achter te laten was meer dan be lachelijk. Toen hij' Weatheriey's trap afliep, rilde hij van schrik 'bij die gedachte. Een wandeling door de straten gaf hem zijn kalmte terug. De menschen, die hem vroe ger vreemdelingen toeschenen, waren thans zijn broeders, allen bezield door dezelfde edele aspiraties. Het was een prachtige dag, de vreugde over de overwinningen aan de Somme hing In de lucht. Het nieuwe mys terie dér tanks electriseerde gehéel Londen, dat nog de napret -liet zien van het gelach, veroorzaakt door de humoristische 'beschrij vingen in de ochtendbladen. Een tank w; gelde naar een met Duitschers gevuld bi -ging daar op een makkelijke manier tegen leunen en dan was er geen huis en waren er geen Hunnen meer. Onder het loopen hoorde hij brokstukken van gesprekken om zich heen. In een opgewonden stemming ging hij1 met Jackman lunchen In 'een club, waarin zijn gastheer hem als lid voorge dragen had. Evenals zoovele andere Lom denisch-e clubs, had ook deze onder den oor log zwaar geleden en besloten een herfs ballotage te houden over de voorgestelde en voldoende gesteunde candidaten. Balta zar werd uitgenoodigd aan de tafel van een aantal invloedrijke leden aan te zitten. Toen hij weer naar Godahnlng terugging, dacht hij niet meer over Weatheriey'- dwaas denkbeeld. Enkele dagen later vond hij volgens af spraak Weatheriey in diens bureaux in den Temple. Een aantal publicisten -buiten de journalisten van beroep, waarvan Baltazar vermoedde, dat zijn vriend een der stuw krachten' was, was van plan een nieuw week Ingezonden mededeeling. i Volgens nadere berichten is de heer Kuipers uit Haarlem, die bij den ramp gespaard bleef, er zóó goed afgekomen, dat hoewel hij aan vankelijk hevige pijn heeft geleden hij zon der kwetsuur van eenige beteekenis reeds bin nen enkele dagen naar zijn woonplaats Van terugkeeren. Van het ongeluk heeft hij verteld, dat het hem, na hun terugkeer uit Gavarnie, op de plek van het ongeluk geschenen had, dat de chauffeur niet langer meester was van het i stuur. Hij hoorde nog het doffe geluid van de borstwering langs de kloof, die doorbroken werd en toen voelde hij zich vallen, terwijl van alle kanten kreten van schrik weerklonken. Half bedwelmd, bevond hij zich plotseling mid den in deni diepen stroom en begon instinctief te zwemmen. Hij had zooveel pijn, dat hij ge loofde doodeljjk gewond te zijn, -maar hij wist toch een rotsblok te bereiken en daar met moeite op te klauteren. Toen begon hij om hulp te roepen, maar al gauw viel hij in onmacht. Weer bijgekomen, begreep hij: gered te' zijn, maar hij was te moe en te verslagen, om voor den nacht opgehaald te kunnen worden. Met inspanning van alle krachten wist hij zich aan de rots vast te klemmen, tot hij eindelijk bevrijd werd. Een bestuurslid van de Ned. Reisvereeni- ging in Donderdag met familieleden- van de om gekomenen naar de plaats van dé ramp ver trokken. Het ongeval gebeurde op een plaats, waar de weg zeer breed is, heel weinig daalt, en waar een a-uto in de richting -Lourdes gewoonlijk niet hard' rijdt, daar hij vijftig meter verder stopt bij de Pont Napoleon III. Het is allen, die de plaats kennen, een raadsel, hoe juist hier een dergelijk ongeluk heeft kunnen plaats vinden. blad uit te geven, gewijd' aan die interna- tionale phasen van den oorlog en van alle rasvraagsbukkij1 van af Groenland tot Nieuw-Gunea toe. De strekking moest na tuurlijk onbarmhartig anti-Duitsch rijn. Of Baltazar zich bij deze groep wilde aan sluiten? Zoo ja, wilde hij dan dien middag een vergadering der oprichters van het weekblad bijtonen? „Beste kerel," zeide Baltazar, Weatheriey zijn beide handen toestekend, „het is een kolfje naar mijn hand." „Jij moet de rubriek van het Verre Oos ten op je nemen." At zal tot mijn dood over China schrij ven, wanneer je dat wilt," zeide Baltazar, „als ik maar niet naar dat beroerde lanx, terug moet." Na de vergadering ging Baltazar weder om opgewekt naar Godalming. Dank ri; Weatheriey had hij eindelijk vasten voel in den Grooten Strijd gekregen. In een telephonisoh gesprek vertelde -hi Marcello alles. Hij hoorde haar lachen. „Waar heb je zoo'n pleizier om?" vroeg hij. „Je bent zoo jong en zoo enthousiast. Jij moest de zoon en Godfrey de vader zijn." „Tusschen twee haakjes, wat heeft GodL frey toch? Hij is zoo vreeselijk somber." Maroelle, die -het in haar gestelde ver trouwen niet wilde verraden, schreef zijn neerslachtigheid toe aan zijn langzaam her stel en de onzekerheid van zijn toekomst. „Natuurlijk, natuurlijk!" antwoordde Bal tazar boetvaardig. „Ik ben een egoïst, die me nooit in de gevoelens van en ander in denk. Ik moet hem wat opvroolijken!" De gelegenheid daarvoor deed zich veel eerder voor dan' Baltazar reden had te ver Ingezonden Mededeetingen. Rugpijn waarschuwt Ieder hardnekkige pijn in het smalle ge deelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, slepende rugpijn en scherpe steken hij bukken of plotseling keeren, wijzen op gezwollen, ont stoken nieren; pijnlijke overwerkte en ver moedde nieren. De taak der nieren is om het urinezuur uit het bloed' te filtreeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporigheden overspannen de nieren en veroorzaken ont steking. Zulk een in den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarloozing metter tijd tot niergruis, waterzucht, rheumatiek of een, chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra de rug pijn be gint te doen. Zie toe of de urine afwijkin gen vertoont, te schaarsch of te veelvuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol be zinksel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duize ligheid, een voortdurend vermoeid gevoel en zenuwachtigheid. Als uiw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Fosteris Rugpijn Nieren Pillen, het genees middel, dat ruim 60 jaren lang zwakke nie ren heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken h f 1.76 per doos. (36) moeden, doordat hij Lady Edna Donnithorpe in de waranda van het Cariton-hotel ont moette. - Jong, mooi, koninklijk zelfbewust kwam ze lachend' naar Baltazar toe. „En hoe staat het met uw belofte, Mr. Baltazar?" Hij had een week te voren aan een diner naast haar gezeten en zij' had hem uitgenoo digd om een middag bij haar te bomen teaen, om eens rustig met hem te kunnen praten, zeide zij-. Zij was de echtgenoote van den Parlementairen Secretaris van een der nieuwe ministeries, de dochteï van den Earl van Dunstable en ook in andere oprichten een vtouw van grootenl invloed. Haar prach tige portretten kwamen bijna wekelijks in de geïllustreerde bladen. Er werd' gefluis terd, dat zij den Eersten Minister om haar klein vingertje gewonden had en dat, toen hij weer tot bezinning kwam, gemerkt had, hij haar ouderen en niets beteefceneniden echtgenoot een plaats in. de Regeering ge geven had. Zeker was niemand veïbaasder geweest dén Edgar Donnithorpe zelf. Dat hij'zijn promotie aan zijn vrouw te danken had, was algemeen bekend; van alle sterve lingen was hij de eenige, die het niet wist. Toen een vriendin haör vroeg, waarom rij zich zooveel moeite daarvoor had gegeven, antwoordde zij: „Om Edgar wat uit den weg te hebben en hem iets te geven, om mede te spelen." "Zij was vijf-en-twintig, steeds in eenige intrigetjes gewikkeld, lid van taliooze oorlogsoèmité's en wist voor zichzelf onbeperke vrijheid te krijgen. (Wordt vervolgd). V COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING* Heldersche Courant 11.60; fr. p. p. binnenland 12.NecL O. en W. Indiö p. zeepoet f2.60; ld. p. mail en overige landen f4.20. Zondagsblad resp. f 0.67», f 0.75, f 0.85, f 1.26. Modeblad roep. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f 1.60 Losse nummer» der Courant 4 ot; ir. p. p. 6 ét Po«t> Girorekening No. 10066. tekut) 60 at. Kleine advertentie» (gevraagd, te koop, te ïraur) v. 1—4 regel» 40 ot., elke regel mees110 art bij vooruitbetaling (adres: Bureau r. d. blad en met br. onder no. 10 at. p, adv. extra). Berwljano. 4 at en ondergang van Zon en Maan en tl|d van hoogwater (Texel). Aug. Zondag 19 a Maand. 20 Dinsdag 21 Woensd.22 Dond.d. 23 Vrijdag 24 Zaterd. 25 3.41 12.41 5.51 8.16 3.10 3.43 4.44 1.— 5.53 8.14 4.19 5.01 5.39 1.32 5.54 8.12 5.44 6.25 6.23 2.30 5.56 8.10 7.03 7.37 7.04 3.35 5.58 8.071 8.09 8.36, 7.37 4.42 0.-8.05 8.5? 9.20 Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 18 Aug8.50 uur. Zondag 19 8.48 Maandag 20 8.46 Welkom, vreemdeling! Verlaging van den broodprijs. Weer stijgende prijzen. De overdreven verwachtingen, die Woens dag werden gewekt door het terugloopen der prijzen op de levensmiddelenmarkt, zijn reeds Donderdag te niet gegaan. Reeds schijnen de prijzen weer te zullen moeten stijgen. Een deel der groothandelaren schijnt zich te beroe pen op de opnieuw intredende markdaling. Vet, dat Woensdag nog 450 h 500.000 M. kostte, moest Donderdag weer met 560.000 tot 600.000 M. betaald worden. Ingezonden Mededeeling. zitten wel eens ver legen met wat ze zullen opdisschen. Voor hetnagerecht behoeven ze nooit verlegen te zijn, want een pakje Honig's Pudding, gefabriceerd met Honig's Maizena, «haft altijd afdoende raad. Het Consultatiebureau Is geopend lederen Dinsdag van 7—8 uur 's avonds, in de voor malige Stede-Apotheek naast het Ziekenhuis Consult kosteloos. M. J. W. RIENKS, Directeur. Be plaats van hel ongeluk. Iemand, die de plaats van het ongeluk kort geleden bezocht, schrijft het volgende:

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1