Terug in het leven NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIÈRINGEN EN ANNA PAULOWNA BELLEVUE". Eerste Blad. POPULAIRE CONCERTEN Nr. 5756 ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1923 51e JAARGANG BUITENLAND. HET SCHADEVERGOEDINGS- VRAAGSTUK. Het Fransche antwoord. FEUILLETON. Ingezonden mededeellng. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT BEZOEKT onze op eiken ZONDAGAVOND van 8'/2 tot 11 uur. W. J. M. SCHOUTEN. DUITSCHLAND. Stopzetting van het BerltJhsche tramverkeer^ UIT HET BEZETTE GEBIED. ENGELAND. IERLAND. FRANKRIJK. Het ongeluk bij Saint Sauvew. SPANJE. De strijd in Marokka ITALIË. Ontploffingen. Het vredesverdrag van Lausanne. Cholera. Vliegen zonder motor. Vol van zijn grieven strompelde hij naar het huis. Het was niet zoozeer het feit, d»i hij Quong -Ho behulpzaam moest zijh met LUCHTVAART. Ingezonden Mededeellng. De eindelooze taak van Vrouwen. COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BIJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant 11,60; fr. p. p. binnenland 12.Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.60; ld. p. mail en overl-go landen 14.20. Zondagsblad resp. 10.07°, 10.75,10.85,11.25. Modeblad resp. 10.95,11.25,11.25,11.60 Losse niuinmere der Courant 4 et; Ir. p. p. 6 et. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag RED ACTEUR-UITGEVERO. DE BOER Jr., HÉLDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50»en 412 Poet-Gi roroken'i ng No. 16066. ADVERTENTIEN: 20 et. p. regel (galjard). Imgez. aneded. (kolombreedte al» rodactlon. teket) 60 et. KMtae advertentie» (gevraagd, te koop, te huur) v. 1—4 regels 40 et„ elke regel meer 10 et. bij vooruitbetaling (adresBureau v. d. blad en meit br. onder no. 10 at p. adv, extra), Bewijeno. 4 et. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. i Maan Zon Hoogwater Aug. op: ond.: op: ond.: v.m.:n.m.: Zondag 26 a. 8.05 m. 5.51 6.01 8.03 9.40 9.59 Maand. 27 8.30 6.58 6.03 8.01 10.17 10.34 Dinsdag 28 8.52 8.04 6.05 7.59 10.51 11.08 Woensd.29 9.15 9.09 6.06 7.56 11.25 11.41 Dond.d. 30 9.37 10.13 6.08 7.5411.58 12.14 Vrijdag 31 10.02 11.17 6.09 7.52 12.31 12.47 Sep. Zaterd. 1 10.29 12.19 6.11 7.50 1.04 Licht op voor auto's en fietsen Zaterdag 25 Aug8.36 uur. Zondag 26 8.34 Maandag 27 8.32 Uit Londen wordt gemeld: Hoewel officieel nog geen enkele gezag hebbende persoonlijkheid zich heeft uitge sproken over den indruk door de Fransche nota in regeexiifèskringen gemaakt, heerscht toch onder welingelichte personen de opinie, dat in die nota althans één goed ding is neergelegd, t.w. de zijn het voorwaarde lijke toestemming van Frankrijk in het plan, een internationale commissie van des kundigen te laten oordeelen over de draag kracht van Duitschland. Men meent, dat dit althans eèn stap is in de juiste richting, alhoewel Frankrijk, wat Engeland niet heeft voorgesteld, er de voorwaarde aan verbindt, dat deze commissie rapport zal dienen uit te brengen aan de Commissie van Herstel. Men meent dat Engeland, hoewel bet deze beperking ongaarne ziet, er vermoedelijk geen overwegend bezwaar tegen zal oppe ren, mits degenen die In deze commissie zit ting nemen, gekozen worden onder persoon lijkheden, wier naam internationalen klank heeft. Zoodoende zou het zelfs voor de Com missie van Herstel onmogelijk worden hun rapport ter zijde te schuiven, indien dit niet met de inzichten van Poincaré overeen komt Engelsche persstemmen. De Daily News, de Westminster Gazette en de Daily Herald komen met de vroeger reeds door hen gekozen opschriften als: „Poincaré wil geen bakzeil halen, Poincaré tegen de En gelsche voorstellen," terwijl de Morning-Post van zijn vreugde blijk geeft door: „Frankrijk rechtvaardigd zich" en de Daily Telegraph zegt: „Geen wijziging van politiek, bet lijde lijk verzet moet ophouden." De diplomatieke medewerker van de Daily News zegt dat de eerste lezing van de nota de verwachtingen bevestigt en merkt op dat er hoegenaamd geen vooruitgang te bespeuren is. Poincaré stfelt zich op het standpunt, waarop hij steeds heeft gestaan en zegt wat hij steeds heeft gezegd. De toestand is precies als vroe ger maar toch niet erger. De nota is één lang argument van een advocaat met eenige rake zetten uit een redenaarsoogpunt maar bevat daartegen ook verscheidene tastbaar onjuiste beweringen zooals deze dat de Duitsche regee ring zelf gewild heeft dat het betaalvermogen van Duitschland tot nul is gedaald. In theore is de nota gezonden uit naam van de Fransche regeeri'ng maar het parlement is op recès en Naar het Engelach van William Locke. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. Roldanus Jr. 48) Hij diaicht aan Dorothy's protectie, die natuurlijk op zoo'n suf baantje uitgeloopen •zou zijn. Geen suffe baantjes voor hem! Daar was hij 'gelukkig aan ontkomen. Ste' je voor dat hij1 staten van bevroren vleescl of uniformen van gesneuvelde soldaten hac snoeten invullen! Nooit van zfln levenl In die- schitterende oogen neen, zij waren niet schitterend —-het waren omfloerste sterren dat was het betooverende ervan wilde hiji zichzelf maken tot iets, waar men met eerbied, ontzag en bewondering tegen opzag. Het schitterende doel dwong hem tot krasse middelen. Hij: tvilde cte eenige man met één voet in het leger zijn, die het tot iets groots bracht. Lady Edna, jong ondanks haar, duizenden oud makende Wereldsgezindheden, waaron der een huwelijk uit berekening, weid door zijn geestdrift medegesleept. „Ik zou het heerlijk vinden u weer terug" te zien!" „Dat alleen is genoeg voor mij om hemè én aarde te bewegen er te komen." Zij bloosde onder zijn blik en verborg haar verlegenheid onder een lach. „Dat is heel aardig gezegd, zeide zij lucht- Poincaré trekt zich weinig van de meening van zijn collega's aan. De Engelsche regeering heeft te doen met Poincaré persoonlijk en de hoop die er over blijft, is gelegen in het feit dat hij, waneer het parlement in het najaar weer bij eenkomt, niet kan verschijnen met leege kof fers en een verbroken Entente. Misschien dat hij daarom in een particulier onderhoud zich redelijker zal toonen, dan in openbare nota's mogelijk is. Niets hl de nota weerlegt de be wering, dat zijn eigenlijke wensch is een tot niets leidende gedachtenwisseling aan den gang te houden, tod'at Duitschland ineenstort. De diplomatieke medewerker van de West minster Gazette zegt dat Poincaré gebleven is waar hij was en geen stap wil doen om aan iet Engelsche standpunt tegémoet te komen. Integendeel stampt hij met beide voeten op den grond om Engeland te toonen dat hij nooit zal wijken. Wanneer men de nota van Ourzon aandachtig napluist vindt men dat dit antwoord van Poincaré geen diplomatiek ant woord is, maar alleen een weerlegging van een advocaat die de wereld tracht te overtuigen van het onmenscbelijke, gelegen in het feit dat een cliënt om betaling wordt gevraagd voor deze heeft geïnd wat een ander hem schuldig is. Er is in de nota hoegenaamd geen voorstel voor een opbouwend program zooals de Parijsche pers heeft geschetst en klaarblijkelijk bestaat er geen hoop op overeenstemming tusschen de Fransche en Engelsche politiek en Baldwin zou wel eens tot/de overtuiging kunnen komen dat het nutteloos is de discussie voort te zetten. De Daily Herald zegt dat de politiek van Poincaré er een is, dié niet verandert. Hij moet nog leeren, dat de wettigheid van de En gelsche argumenten niet kan worden wegge vaagd op zulk een onbeholpen wijze. Zijn rede neering is. dikwijls in het oog loopend onge rijmd en als geheel is zij heslist niet overtui gend. De Fransche pers. De Fransche pers is eenstemmig in haar waardeering van Poincaré's antwoord op de Britsche nota. De Figaro schrijft: Het zoo machtig demon- statieve antwoord van Poincaré is de som van onze redenen en ook de uitdrukking van den kalmen en zekeren wil' van een land, -dat bij 'eder dokument, onderteekend door den voor zitter van den ministerraad een toenemende vreugde' gevoelt bij het besef, dat Frankrijks duidelijke taal ook een deel van zijn kracht uitmaakt. De Echo de Paris: Poincaré heeft gesproken als een staatsman, die begrijpt, dat het minder te antwoorden, dan wel een positief program over te leggen, waarin de belangen van Frank eren} te doen was op de kritiek van Engeland rijk en Engeland met elkaar in overeenstem ming zijn gebracht. Maar tevens bljjft er in het naar Engeland gezonden dokument geen ar gument onbeantwoord. Geen chicanes echter, geen spitsvondigheden, maar onloochenbare feiten en teksten, die niemand kan ontkennen. De Echo National noemt het Fransche ant woord een welsprekende rechtvaardiging van het verdrag van Versailles. Duitsche persstemmen. Terwijl de Duitsche rechts- en linksradicale bladen meenen, dat de nota van Poincaré geen uitzicht biedt op een schikking, schrijft dê „Vorwarts", dat de nqta een duidelijke beslis sing brengt, maar mogelijkheden daartoe aan geeft; wellicht is. de nota een eerste stap tot een ontwikkeling, van die .toestand', die via een Engelsch-Fransche of Duitsch-Fransche 'over eenstemming, tot liquideeren van den Ruhr- oorlog voert. De „Voss. Z." komt tot een der gelijk resultaat en raadt de Duitsche politiek de proef te nemen met Poincaré's verzekering, dat Frankrijk geen annexatieplannen heeft. Zoo gezien, zou dan het Ruhrvraagstuk binnenkort kunnen worden opgelost door hen, die cor rect hun belastingen betalen. De „D. Allg. Z." concludeert: een afwachtende houding dient te worden aangenomen ten opzichte van de- En gelsch-Fransche onderhandelingen, in het be sef intusschen, dat zij ook voor Duitsche ooren bestemd zijn. De Duitsche bedoelingen zijn duidelijk en zonder bijgedachten. 51 hartig. „Ik ben blij te merken', dat het Leger weer terugkeert tot zijn oude traditie van goede manieren." „Dat ben ik volkomen met u eens," riep Baltazar uit, want zij had haar raatste ant woord opzettelijk luider uitgesproken. „Het heeft mij ook erg getroffen." Het intieme gesprek was voorbij; maar véór vader en zoon afscheid namen, was er genoeg gezegd, dat Godfrey in zijn hart be groef en telkens weer voor zichzelf her haalde. Vooral haar laatste woorden, die op een fluisterenden toon alleen voor hem gezegd' waren: „Ik wil uw spoor niet verlie zen. Dat gebeurt in Londen zoo -dikwijls. Als u ooit met uw tijd geen raad weet, kom dan bij mij. Maar bel me eerst op." Zij gaf hem haar nummer. Victoria 9857. Een Gulden getal. De cijfers hadden een magische be- teekenis. Het duurde niet Jang of hij belde het Guldengetal op. Hij bracht een Verrukke lijk uur met haar door de voorlooper van vele andere uren, die Lady Edna aan hn»r menigvuldige bezigheden ontstal om ze te wijden aan de verdere betoovering van den jongen mam. Inmiddels kwam Quong Ho te Godalming. Quong Ho was erg met zichzelf ingenomen door zijh confectiepak en zijn Slappen vilten 'hoed, ondanks het verlies van zijn staart, een gevolg van de behandeling van zijn ge kwetst hoofd. Baltazar wierp ook een goed keurenden hlik op zijn Europeesch uiter lijk; hij beschouwde hem eeni-gszlns als een schepping van zichzelf. Zijn trots werd ech ter geheel te pletter geslagen door Godfrey, die, toen hein gevraagd waa wat hij van Overeenkomstig de zeer verhoogde bin nen- en buitenlandsche posttarieven in Duitschland zijn oude postzegels overge drukt met de waarden 8000 en 20,00 mark. De nieuwe waarde wordt door een zwarten overdruk van het 'getal 8 of 20, met het woord tausend daaronder, aangegeven. Naar uit Berlijn aan het Bbl. wordt ge meld heeft de magistraat van Berlijn Woensdagavond besloten1 het tramverkeer tijdelijk stop te zetten, daar het niet moge lijk is het tekort van 60 milliard uit ge meentelijke middelen te dekken. Gisteren zou het geheele personeel met 14 dagen opzegging worden ontslagen. Inmiddels heeft de rijksminister van financiën zich bereid verklaard de midde len, die noodig zijn om het bedrijf aan den gang te houden, ter beschikking te stellen, op voorwaarde echter, dat de 'bedrijfsvorm van de stedelijke tram volkomen wordt ge wijzigd. De magistraat ziet echter geen kans deze wijziging binnen 14 dagen tot stand te bren gen, zoodat Berlijn in elk igeval eenige da gen zonder tram zal zijn. Donderdag hebben de Franschen zich op nieuw meester, gemaakt van een geldzen ding, ditmaal ter waaide van 100 milliard, bestemd voor het bijkan,oor van de Rijks bank te Bochum. Ten noorden van Warms heeft een tirail leurspatrouille op drie Duitschera geschoten, die, nadat zij waren aangemaand om stil te staan, geweerschoten losten. Een Duit- scher werd gedood. Dozijnen stoomfluiten aan land en op schepen op de reede. loeiden een welkom, toen de overlevenden van het stoomschip Trevessa Donderdag te Tilbury aan boord van1 het schip Goorkha van de Union lino aankwamen. De Trevessa was op 3 Juni midden op dén Indischen Oceaan gezonken en de bemanning heeft na bijna een maand met weinig voorraad en 'bijna zonder water in open booten te hebben rondgezworven, eindelijk land bereikt De sloepen ontmoet ten'hevige zeeën, doch dank zij de vastbe radenheid der bemanning, en de tucht door den kapitein en zijn eersten officier, die ieder een van' de booten commandeerden, is het te danken, dat 32 man' het ongeluk heb ben overleefd, nadat zij 1200 mijl op den Oceaan hiadden rondgezworven. Het zeelie- denverbond, de reeders en anderen verwel komden de geredden aan boord van de Goorkha. Drie gewapende lieden zijn dezer dagen in Killenaule, in het graafschap Tipperary, het filiaal der Nationale Bank binnengedron gen en hebben er drie honderd pdl. str. ge roofd. Toen Woensdag een gevangeniswagen de Mountjoy-gevangenis te Dublin met veer tien inzittenden verliet, sprong eensklaps een man met een geladen revolver op de treeplank van het voertuig en verzocht den bewaker, die achterop zat en niet gewapend was, de deur te openen. De bewaker gehoordzaamde en de vreem deling bevrijdde een zekeren James Gunning die wegens een gewapenden overval in een handelshuis zou terechtstaan. De bewaker gehoorzaamde en de vreem de gevangeniswagen vervolgde zijn weg met het overige vrachtja Een gastvrfl voorstel De afgevaardigde van de Oharente, Tait- tinger, heeft den minister De Lasteryrie een voorstel voorgelegd, waarmee hij "denkt Frankrijk een groot voordeel te bezorgen. Het gèldt hier de vreemdelingen, die zi. een ruïne voor Frankrijk zijn, nu, tengevol ge van de economische crisis de franc gede primeerd is, en de productie minder is dan het verbruik, zoodat de voedingsmidelen elders gekocht moeten worden. De prijzen stijgen dus en de koers daalt meer en meer. Maar dat is het volgens deze afgevaardigde niet alleen; ook is het schandelijk, dat zoo veel families geen onderdak kunnen Krijgen, terwijl de vreemdelingen een groot deel der appartementen in 'beslag nemen en ook de hotels vullen. Bovendien moet, zegt hij, de regeering ziöh met ale macht verzetten tegen de in vasie van vreemdelingen op het gebied van kunst, wetenschap, industrie en handel. Hoe nu deze stroom van buitenlanders te reeren? Door een belasting op hen te hef fen, een „taxe de redressemenlt économique". Deze belasting zal lederen vreemdeling weren, die in Frankrijk alléén komt om daar 'goedkooper te leven. De rijke toeristen- zul- en er niet door afgeschrikt worden, deze zullen toch wel komen, meent de afgevaar digde en aan de schatkist 'goede inkomsten >ezorgen. Wil het de moeite loonen, dan zal, vol gens dit voorstel, elke vreemdeling, die meer dan 8 dagen' in Frankrijk is, maande- "ijfcs minstens moeten betalen: frs. 1000 voor zich en frs. 200 voor elke persoon, ten zijnen lasta Geen halve maatregel! Woensdag is op 800 M. van Pont Reine, bij Luz, hot zestiende lijk gevonden, dat van, een man, die nog niet herkend is. Naar uit Tarhes wordt gemeld, is Woens dagavond het lijk van den leider van het Nederlandsche reisgezelschap gevonden. In zijn fcleeren vond men 23,000 francs. Vijf lijken zijn neg niet gevonden. De resultaten der operaties hij Tifaraoeln zijn. met groote geestdrift in den lande be groet. De koning heeft de troepen' in Ma rokko telegrafisch geluk gewenscht. Volgens het jongste communiqué duurde de strijd negen uur. De 6000 man sterke vijand bood een hardnekkigen tegenstand, doch werd ten slotte verstrooid, tal van dtooden en gewonden achterlatend. De minister van oorlog deelt mede dat de Spaansche verliezen bijl Tifaraoenin 800 doo- den en gewonden bedragen. De vijand, die zwaar beproefd en 'gede moraliseerd' werd, laat talrijke dooden en gewonden achter. Naar gemeld wordt, is de bliksem gesla gen in een kruitmagazijn in' de buurt van Turijn, tengevolge waarvan drie personen werden gedood en velen gewond. Quong Ho dacht, uitriep: „In 's hemels naam, sir, koop «en nieuw pak voor den armen kerel 1" „Waarom waarom?" vroeg Baltazar op zijn ongeduldige manier." Wat mankeert er aan zijn kleeren?" „Zij hangen om hem heen als een slappe vaatdoek," zeide Godfrey. „Of als zeilen om een mast. Je hebt een troep jachthonden noodig, om' zijn armen cp been en te vinden. En die roode das! Afschuwelijk gewoonl Vraag het maar aan Maroelle!" Baltazar was met Quong Ho naar Cbur- ton Towers gekomen en nadat zij' 'bij: het hek afscheid genomen- hadden, was hi, teruggaan om het haar te vragen, terwijl -hij Quong Ho op den) weg liet staan. Marcello lachte om zijn teleurgesteld ge zicht. „Ze zouden hem in Oambridge niet ontvangen." „Geef den kerel toch een kans," zeide Godfrey. „Ik wil hem; iedere kans geven," nep Bal tazar uit. „Ik wil hem met kansen overstel pen. Als zijn kleeren niettgoed zijn, moeten jelui maar andere fcoopen." De Chinees werd geroepen. Baltazar pakte hem hij! zijn mouw. „Godfrey houdt niet van kleeren, die nie naar maat gemaakt zijn. Hij zal je meene men naar zijn kleermaker, zijn hoedenleve- rancier enz. en- je fatsoenlijk voor den dag laten komen. Hij weet wat je hebben moet; ik niet. Wanneer kan je fyet doen? Hoe eer- /in-»» TllTkA T>ALAT ,Jk zal eens nakijken wanneer ik vrij ben," antwoordde Godfrèy stijf. „Prachtig," riep Baltazar uit „Bel me van avond dan even op. Hij kan altijd.: En koop Te Sesto Galende is bij een koopman in oud ijzer een gedeelte van een granaat ont ploft, waarbij vier personen •omkwamen- en negen gekwetst werdepi Tri het park hij Vioenza werd een man ge dood en twee gewond tengevolge van de ontploffing van een aantal projectielen. TURKIJE. De Nationale Vergadering te Angora heeft het vredesverdrag van Angora met 215 van de 236 stemmen geratificeerd. Uit Konstantinopel wordt gemeld; dat in Bagdad cholera is uitgebroken. De ziekte schijnt reeds haar weg naar Perzië te heb ben gevonden. Men maakt zich te Konstan tinopel eenigszins ongerust over een tweetal verdachte sterfgevallen, die- echter geen cholera, doch een soort pest schenen te zijn. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn ge nomen en zullen streng toegepast worden. In de buurt van Oherbourg ligt het plaatsje Vauville. Dat is nu al eenige weken het cen trum van motorlooze vliegerij. Daar zijn Maney- rol en Barbot natuurlijk de bazen. Eerstge noemde maakte Dinsdag op een Peyret-glij- toestel een vlucht van 4 uur 12 min. in een wind van 8 M. per seconde. Luitenant Simmonet vloog 4 uur 6 min. op een Belgisch Poncelet-glijvliegtuig. Dan heeft Barbot een „zujnigheidsvlucht" gemaakt met zijn Dewoitine met kleinen mo tor. Eén liter benzine had hij slechts: hij bleef 29 min. 80 seconden in de lucht en legde 15l/« ra ijl af. En nu brengt »V. D. het bericht uit Vauville, dat Barbot in een vliegtuig zonder motor 211 K.M. heeft afgelegd in 6 uur 4 min. (Waar schijnlijk is dat gebeurd met een toestel met kleinen (hulp) motor). (Hbl.) Wasserkuppe (RhÖn). Ook in het Rhöngebergte worden weer be- angrjjke proeven met vliegtuigen zonder mo or genomen. De Wasserkuppe is weer het terrein, waar vele Duitsche vleigers hun kun sten ten beste geven. (Buitengewone prestaties vallen daar nog niet te melden. Wel zijn daar eenige bijzondere toe stellen, die tot groote prestaties in staat zul- en blijken. ,wat hij noodig heeft. Borstels, kammen, hemden pyama'ss, schoenen. Enfin dat weet je zelf Wel." Hij gaf zijh zoon de hand, wuifde me'i zijn hoed naar Maroelle en ging met Quong Ho weg. Godfrey keek ze sprakeloos na. Dan wendde 'hij zioh tot Maroelle. „Heeremijntijd nog tooi Ik meet dien dul- velschen' Chinees meenemen door Bond Street. -En hij denkt dat ik hot -prettig vind met dien' vogelverschrikker van een Chinees uit te 'gaan. Ik heb veel lust om hem' uit te dossen als een vóór-oorlogs-dandy met so lide zilveren 'leesten en alles daarmede in overeenstemming. Dat zou een goedi lesje voor J. B. zijh." „Waarom heb je dan niet neem gezegd?" 'Hij werd boos. „Hoe kon ik dat nou? Ik kon de gevoelens van dien armen tobber) -toch niet kwetsen. En bovendien „Wat bovendien?" „Dio vader van mij ^ijn igroote geba ren, zijn leelijke mond en zijn als' duivels dansende oogen en daarachter zoo iets aandoenlijks en smieekends ik weet hel) niet. Soms igeloof ik, dat ik hem haai dan weer heb ik het gevoel, 'alsof ik eent hees) zou zijh, wanneer ik mijn hart voor hem sloot. En altijd'voel ik mij als een konijn voor een1 boa oonstrictor. Ik ben geen kleine jongen!. Ik heb het lieven in al zijn naaktheic gezien. Ik sta op mijn eigen beenen. Ik dank ervoor om geschoolmeesterd te worden, jn het Leger is het iets anders daar hoon het zoo maar erbuiten, dank je wel!" Gemiddeld werkt een huisvrouw langer dan ieder ander. De rust, die zij kan nemen, is slechts een onderbreking van haar nooit eindigende taak. Dit ls te betreuren. Alle lichaamsorganen voelen de inspanning, vooral de nieren. Dan vertoornen zich urine- stoorajssen, zenuwachtigheid, prikkelbaar heid, hoofdpijn, duizeligheid, pijn in den rug of in de lendenen en zijden, loomheid, 'moedeloosheid, bloedarmoede. De vrouwen moeten er werkelijk op uit zijn om dit te veranderen. Meer tijd móet worden gevonden .voor rust en voor ont spanning buitenshuis. Voorkom zoodoende de ontwikkeling van rheumatiek, water zucht, steenvorming, graveel, of nier- cn blaasontsteking. Laat FosteFs Rugpfln Nieren Pillen u nu helpen. Wacht niet, tot de vermoeide nieren uitgeput zijn. Neem een verstandige leef wijze aan en vertrouw het herstellende werk aan Foster's Pillen toe. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken 1.78 per doos. (29) het uitzoeken van zijn kleeren, dat hem hinderde, ofschoon hij dtaar ook graag af geweest zou zijn, als wel het gevoel, dat 'hij langzamerhand ondergeschikt geraakte aan ■een domineerend'e persoonlijkheid. „Hoe jij aan een onmiddellijk huwelijk ontsnapt bent, snap ik niet," zeide hij. iMarcelle kreeg een kleur. „Zoodra hij de gevoelens van anderen begrijpt, wordt hij het handelbaarste wezen ter wereld," ant woordde zij-. „Dan wou ik dat hij de -mijne begon- te begrijpen!" bromde de jonge man. Toen zij bij het 'bordes van Churtom To wers kwamen, zeide M-arcelle: „Zou ik je misschien met de inkoopen ktmnen helpen?" „Jij? Waarom' Hij keek met schitte rende oogen naar haar. „Ik ben Vrijdag vrij- Dan zou ik met jullie naar de stad kunnen gaan." „Je bent een engel," zeide hij. „Een engel met vleugels uit den hemel" De jongen in hem kreeg de overhand. „Dat maakt een heel verschil. W'at een schat ben je. Wat een pret zullen we hebben! Ik zie je al de pyama's uitkiezen!" „Zij zullen van eenvoudig en sterk flanel zijn," zeide Marcelle. v „Neen, zijden! Groen, rood', geel en violet. Zoo Iets, waarop een kameloen zelfmoord gepleegd' heeft." „Wie is de baas van het spel jij of ik?" „O, jij. Net als altijd!" Hij lachte en strompelde vroolijk het 'bor des op. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1