Iiers tot voordeel moge zijn, sluit spr. de bij. eenkomst. Door het Spoorstraat-oomité was voor Zater dagmiddag een feest georganiseerd voor de kin deren der bewoners van de Spoorstraat. Om 2 uur was de tuin van hotel „Bellevue" reeds gevuld met vroolijk glunderende meisjes en jongens met oranjestrikken en -linten, dat het een hist was. .Fijne ranja werd er rondgedeeld en vlagge tjes oranje en rood-wit-blauwe, en ze zongen en hadden pleizier tot.... het eensklaps begon te regenen, en de heeren van het comité beslo ten maar naar de „Tivoli-Bioscoop" te gaan, waar de heer Van Twisk de kleintjes reeds op wachtte. Neen maar, wat was het daar prettig. Mooie films werden vertoond met wolven, beren en leeuwen, zoodat de kleinsten af eh toe wel een beetje erg bang waren voor al die vreeselijke dieren. Door eenige dames werden de kinderen versnaperingen aangeboden en prentenboeken en luchtballons waren er, van die echte, die niet. in de lucht kunnen opstijgen. Kortom, het was een heerlijke middag en imet een hoeratje voor het comité en den heer Van Twisk verlieten zij om vier uur met nog een lekkere ijswafel toe den bioscoop. .Op den Kanaalweg en de Loodsgracht had tezelfder tijd een wedstrijd op versierde en on versierde fietsen plaats. Reeds geruimen tijd vóór dien aanvang wa ren Kanaalweg en Loodsgracht met een talrijke menigte bezet. Het weer werkte prachtig mede; er was bijna geen wind en een vroolijk zonnetje fleurde den wedstrijd op. Het aantal deelnemers overtrof onze verwachting, en zooals gewoonlijk bij der gelijke wedstrijden domineerde het mannelijk geslacht ook hier. Maar o, o, wat was het lastig, met 5 bochten om de op een rechte lijn geplaat ste heen te rijden zonder er een te doen vallen. Een heel, heel enkele volbracht met succes deze toer, welke-ons van al de hindernissen het moeilijkst toescheen, doch ook de wipplank en dergelijken waren lang niet voor de poes. Bij elke goed doorgekomen, hindernis ging er dan ook een hoera'tje op bij de omstanders, en een hartelijk gelach klonk er, wanneer de hinder nissen den deelnemers noodzaakten allerlei bui telingen te maken. Door het groot aantal deelnemers was hèt laat eer alles was afgeloopen. Om 8 uur werden de prijzen in „Casino" uitgereikt. De uitslag hiervan is als volgt: 1. Versierde rijwielen {aantal deelnemers 6). Ie prijs 6, Mej. Van Puffelen; 2e prijs 5, Mej. G. Visser; 3e prijs 4, Mej. Steeman. 2. Rijweil-wedstrijd met hindernissen (aan tal deelnemers 60). Ie prijs Berko-lantaarn, geschonken door den heer E. N. Heijligenberg, Klaas Duitstraat, jongeh. Kleinman; 2e prijs 5, J. Groen; 3e prijs ƒ4, A. Kuiper; 4e prijs 3, C. Veen; Be prijs 2, A. J. van Baaren; 6e prijs 1, W. Prins. Zondagavond had het Comité Kanaalweg— Loodsgracht nog een concert, mitsgaders fees telijke verlichting en vuurwerk op touw gezet. Het Stedelijk Muziekkorps verleende hier op nieuw zijn medewerking. De met lampions versierde gracht leverde weer een aardig schouwspel op, dat door velen werd gadegeslagen. De grootste drukte was daar, waar de muziek-boot zich bevond, die zoo nu en dan verhaald werd. Bij wijlen werd Ben- gaalsch vuurwerk afgestoken. Tegen 11 uür was het feest ook hier afgeloo pen en trok men óf huiswaarts óf naar de binnenstad. Prijsuitreiking. Naar wij vernemen zal de prijsuitreiking van verschillende wedstrijden (ringrijderjj-, athletiek, voetbal en zwemmen) geschieden in „Musi3 Sacrum" Koningstraat, op Don derdagavond a.s. te halfacht. pen. De vlag werd in beslaggenomen en op het bureau gedeponeerd, terwijl proces-ver baal tegen die vernielers zal worden opge maakt. Zaterdagnacht omstreeks half '4 werd door een tweetal agenten aangehouden en in ar rest gesteld een in staat van dronkenschap verkeerenden marine-schepeling, die aan de Molengracht een vlaggestok vernielde. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. (De marine doet wel van zich spreken bij de feestdagen! Red. Held. Crt.). Gisteravond is gearresteerd en ingesloten een gepensionneerd militair, verdacht van misdrijf tegen de 'zeden. [Door een bouwondernemer werd aangifte gedaan, dat een aantal rioolbuizen, die op een, erf aan bet Tuindorp lagen, door bal dadige jongens zijn vernield geworden. Kort daarna deed een bewoner van de Mo lenstraat aangifte, dat eenige gereedge- maaikte getimmerten (als kozijnen van ra men e.a.) baldadig zijn vernield, evenals op het Tuindorp. De namen der vermoedelijke daders zijn bekend1, terwijl de zaak in onderzoek is. BINNENLAND. Uit het Politierapport. Tegen' een drietal marine-schepelingen zal proces-verbaal worden opgemaakt, wegens hen niet gelegenheid geven aan een motorrijtuig om hen in de Spoorstraat te passeeren. Door een tweetal agenten werd Zondagavond assistentie verleend in een café aan de Spoor sitraat, waar een tweetal burgers aan 't vechten waren. Nadat één hunner verwijderd was, keer de de rust terug. Zondagnacht na het uitgaan van „Casino" ontstond op de Loodsgracht een woordentwist tusschen twee marineschepelingen en den be kenden P. S. Aanleiding hiertoe was, dat P. S. zich opdrong en mee wenschte te loopen, hoe wel hiji in „Casino" reeds kwestie met de ma- rinemenschen had gehad en deze hem dus niet mee wilden hebben. P. S. gaf plotseling één hupner een slag in 't gelaat en liep daarop weg, toen een agent op het geval afkwam. De geslagene deed daarop aangifte van mishandeling, waarvan proces verbaal zal worden opgemaakt. Wegens overtreding van het tapverbod wer den in den avond van 1 September bekeurd de vergunninghouder D. aan de Weststraat en de vergunninghouder P. aan de Spoorstraat, laatst genoemde tot tweemaal' toe. (Wel een bewijs, dat de politie te dezen opzichte actief is. Red. Held. Crt.). Tegen een bewoner van de Jonkerstraat zal proces-verbaal worden opgemaakt, aangezien hij zich biji een volksoploop niet onmiddellijk in de door een agent aangewezen richting ver wijderde. Zaterdagavond 9 uur vervoegde zich aan het politie-bureau Zuidstraat een 13-jarig meisje uit de Van Hogendorpstraat, dat mededeelde door een aantal marineschepelingen bij een in de Spoorstraat te geven concert te midden van het publiek op schandelijke wijze was lastig gevajien, waarbij haar onderkleeding werd ver scheurd Helaas kon zij van de onverlaten geen signalement of nadere aanduiding geven. Zaterdagnacht omstreeks half een werden een tweetal marine-schepelingen er op be trapt, dat zij in de Spoorstraat een vlag van de versiering afrukten en op de straat wier Standbeeld van H. M. de Koningin te Paramaribo. De heer P. J. Jager, te Helder, gemachtig de van het comité te Paramaribo, voor de huldiging van de Koningin bij baar 25-jarig regeeringsjubileum, heeft een telegram ont vangen uit Paramaribo: „Enthousiaste onthulling, schitterend ge slaagd", dat doelt op de onthulling van 't standbeeld van de Koningin te Paramaribo op 31 Augustus j.L Zooals men weet is de ontwerper en vervaardiger de heer A. G. Van Lom, beeldhouwer te Den Haag. Eere voorzitter van het comité is de gouverneur van Suriname. Opgelegde schepen ie Amsterdam. Op 1 September waren van de Amsterdam- sche vloot opgelegd 21 schepen met een in houd van 122.284 ton. Daaronder waren veer tien schepen van de Maatschappij Nederland, met een inhoud van 97.387, ton. Het vierde perron aan het Centraal-Statlon te Amsterdam. Heden zal de Westelijke helft van het vierde perron aan het Centraal-Station in gebruik worden genomen, voorloopig alleen voor aankomende treinen uit de richtingen Zaandam en Haarlem. De trap in dit per ron naar den Westelijken uitgang is gereed, evenals de sporen aan beide zijden. Het per ron is natuurlijk nog niet overkapt. Ten be hoeve van de reizigers is een klein huisje van hout geplaatst. Jubileum van H.M. de Koningin. Bij beschikking van den Min. van Oorlog van 30 Aug. is ter kennis gebracht, dat door de Regeering is besloten, dat ter gele genheid van het jubileumi van H.M. de Ko ningin, de 6e Sept. a.s. zooveel mogelijk voor ambtenaren en werklieden in 's Rijks dienst een vrije dag zal zijn, tenzij in verband met de huldigingsfeesten ter plaatse aan een anderen dag de voorkeur dient te worden gegeven. Louis Bouwmeester. Gistermiddag en gisteravond klaagde de heer Louis Bouwmeester nogal over pijn. De toestand van den patiënt baart den genees heer eenigszins zorg. Gewond. De burgemeester van Eindhoven is Zater- avond bij het vuurwerk door een mislukte vuurpeil aan het hoofd gewond. GEMENGD NIEUWS. De ramp op de Noordzee. Schipper Jan Hoek van den treiler-logger K. W. 97 „Van der Duin van Maasdam", die Maandag )te TJmuiden is binnengekomen, heeft gerapporteerd, dat bij Vrijdag op de Noordzee een omgekeerde scheepsboot drij vend heeft gevonden. Toen men de boot, die van de veronge lukte „Klöpfel" afkomstig was, trachtte om te keeren, ontdekte men een groot aantal lijken, waarvan een tweetal onder de boot uitschoot. Dit waren de 'lijken van twee jon gelui, naar gissing 17 en 20 jaar. Van deze 'beide lijken heeft de schipper de zwemves ten mede naar IJmuiden genomen, terwijl hij de ilijfcen weder aan de zee toevertrouwd heeft. Het was hem onmogelijk, de volle lboot met lijken mee te nemen. Naar de schipper meende, was duidelijk te zien, dat de boot omgeslagen is, nog voor men naar de riemen beeft kunnen 'grijpen. Deze lagen nJL nog binnen boord geboeid. Gered! Naar d.d. 1 Sept. uit Hamburg wordt ge meld, zou de in de booten gevluchte beman ning van het gezonken stoomschip „Klupfel" door sleepbooten gered zijn. Bovenstaand (bericht uit Hamburg als zou de (bemanning gered zijn, kan natuurlijk nog wel gedeeltelijk waar zijn, daar inhet boven staande slechts van één boot met drenke lingen gesproken wordt en er twee (booten van het schip zijn vertrokken. De diamantdiefstal te Antwerpen. Voor 196.(Mto vermist. Het juiste bedrag van het gestolene bij de berooving van den diamantmakelaar te Ant werpen is thans vastgesteld. Het bedraagt 196.000. De Amsterdamsche firma's zijn als volgt benadeeld: Streep 99.000, Polak 77.000. De heer Slier is opnieuw verhoord door den onderzoeksrechter. Straatroovers. Zondagnacht reden drie personen, die eenigszins beschonken waren, met een auto op de Noordblaak te Rotterdam. Het voer tuig werd daar door vijf mannen bespron gen, die de inzittenden mishandelden en be roofden. Een der drie personen, die in de auto reden, mist zijn portefeuille met 20. Eerst hedenmorgen is van het geval aan gifte gedaan. Gedood door electrtcitelt Toen Zondagavond te Goor de 40-jarige gasfitter Schinkel, de gasillumlnatie aan een huis wilde aanbrengen voor de jubileum feesten, kwam hij in aaraking met de elec- trische dradon. De man leefde nog enkele oogenblikfcen. Toen de geneesheer arriveerde, kon deze Slechts den dood constateeren. De man was vader van vier kinderen. Moord te IJsselsteln. Een vrouw met een hamer gedood. Gistermorgen heeft de 37-jarige los werk man Schenkel te IJsselstein zijn vrouw met een zwaren hamer de hersens ingeslagen. Sedert eenige weken leefde het echtpaar in onmin, daar de man zijn vrouw van on trouw verdacht. Dit gaf telkens aanleiding tot groote onaangenaamheden. MARINEBERICHTEN. LEGERBERICHTEN. Burgerlijke stand der gemeente Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. STOOMV AARTBERICHTEN. SPORT. Voetbal UIT DEN OMTREK. Wlerlngen. 3 Sept 1923. Onze muziekvereenigirig „Harmonie" gal j.1. Zondagnamiddag op het terrein van mej. de Wed. O. Mostert te de Haukes een open>- luchtooncert dat door een talrijk opgeko men publiek werd bijgewoond. Het concert liep vlug van stapel en met belangstelling weid de mooie muziek aangeboord. Tijdéns de muziek hield bet weer zich goed zoodat 't een paar uurtjes te de Haukes zeer gezel lig was. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. de Beurs, slaagde te Haarlem voor bet voorbereidend en bet eerste gedeelte van bet Analisten- examen. Haringhulzen. De zuivelfabriek alhier betaalde van 1 Mei 1922 tot en met 30 April 1923, gemiddeld per K.G. mielk melk 9.02 oent; de wei wordt ongecentrifugeerd aan de leveranciers terug gegeven. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. Geboren t Dochter van P. DE WAARD Mzn. W. O. DE WAARD— Gladpootjes. Helder, 8 Sept. 1923. le Vroonstraat No. 27. Geboren dochter van In plaats van kaarten. Hiermede geven wp kennis van de geboorte van een Dochter Antonia Johanna Wilfielmina Maria. JOH. VAN BERKEL WILH. VAN BERKEL- van Doorn, Helder, 8 September 1923. Hierdoor betuigen wij onzen hartelljksn dank aan allen, die ons hun gelukwenschen hebben aangeboden ter gelegenheid van ons zilveren huwelijksfeest en ons 25-jarig ambsjnbileum op 3 en 21 Aug. Ds. en Mevr. C. ZWAAN— Adriaanse. Kinderfeest Spoorstraat. Fietswedstrijd Kanaalweg. Zondagavond aan den Kanaalweg. Nog een vandaal. i Zedenmisdrijf. Baldadigheid. Dwarskoppen. Vechtlustig. Overtreding tapverhod. Onwillig. Schandelijk. Vemielzuchtigen. - Boot met lijkon aangetroffen. Werving bij de Zeemacht. 'Blijkens berichV van den Min. van Mar., is de aanneming van stokers der 2e kl. bij de zeemacht den len Sept. weder geopend en de aanneming van leerling-torpedomnkems van 1 Och, 1923 tot 1 April 1924 gesloten. Luits. ter zee 3e kl. P. Wentholt, W. M. de Vries, D. J. van Doeminck, J. Bockering Vinckers en S. Viseer zijn bestemd voor den dienst in Ned.- Indië waarheen zij per particuliere gelegenheid zijn vertrokken. De off. van den marlnestoomvaartdionsit le kl. C. F. E. Smith is overgeplaatst naar 's-Graven- hage en werkzaam gesteld bij de afdeeling stoom vaart. van het departement van marine. Luits. ter zee le kl. P. Eikenboom en J. van der F eer zijn ala leeraar geplaatst bij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord. DO uit Oost-Iudiö teruggekeerde luit. ter zee le kl. H. E. te Winkel woidt als le officier ge plaatst hij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord. Off. van de marine-stoomvaartdienst le kl. H. van der Linde is uit Oost-Indië teruggekeerd, Off. van goz. 2e kl. O. D. Maas is te Willems oord. geplaatst aan boord van het voor O.-I. be stemde depotschip voor onderzeebooten Pelikaan, ter vervanging van den off. van gez. 2e kl. M. Kaperus, die overgeplaatst is bij het hospitaal aldaar. De officieren van den marinestoomvaartdienst 3e kl. J. G. Sevehhuizen, C. M. W. van Balk om en J. H. J. M. van Apeldoorn zijn per particu liere gelegenheid naar Oost-Indië vertrokken, zijnde bestemd voor den dienst aldaar. 17 Sept.: Off. van adm. le kl. P. J. Dikkers van non-actief geplaatst in de Marine-kazerne te Amsterdam. 1 Oct.2e luit. dier mars. W. A. J. Roelofser van AM. inars. Botterdam naar Wachtschip te Willemsoord ter opleiding gymnastiek-instruc- teur bij de G.S.S. eender intrekking van de deta- eheetrinig bij de militaire gymnastiek- en sport school te Utrecht op den len Sept. ajs. 15 Sept.: Luit. ter zee 2e kl. W. F. J. Fels van Marine-kazerne te Willemsoord 'gestold ter beschikking. (Zal begin Oct. per particuliere ge legenheid naar O.-I. vertrekken.) 31 Aug.: serg.-m.dr. J. W. Reuser tijdelijk te detaeheeren aan (boord Gelderland. 10 Sept.: serg.-hofm. J. P. Roelfsema van Heemskerek naar Wachtschip Willemsoord er id. N. M. v. <L Giezen van Wachtschip Willems oord naar Heemskerek. 15 Sept.: opperschrijver J. H. Kooiker var. Wachtschip Willemsoord naar Marlcaz. Amster dam; torp.-maj. P. Oranje van id. naar Wacht schip Vlissingen. 3 Sept.serg.-monteur O. K. Bognettau van id. naaT C. Drebbel. 10 Sept.: serg.-seiner P. J. Hutehison van id. naar MarJtaz. Amsterdam1; serg.-konst. H. de Smidt van id. naflr Wachtschip Vlissingen; serg.- seiner W. van Iterson van Mar.kaz. Amsterdam naar Wachtschip Willemsoord. 4 Sept.: serg.-monteur G. J. "W. Keppele van Onderzeekaz. Willemsoord naar C. Drebbel. 3 Sept.: serg. d. mars. W. B. F. NiesSen van Mar,kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willems oord; id. D. C. F. de Vries van Wachtschip Wil lemsoord naar Mar.kaz. Willemsoord. De overplaatsing van den serg.-sichrijvar H. C. F. van1 Seveiïter van' Tromp naar Dep. van Mdrine en van den id. S. Spoelder van Marimvkaz. te Amsterdam naar Tromp is nader bepatHu op den 15em Sept. a.8. OOST-INDIK. Ontslagen: eervol uit re lands dienst eö met behoud van recht op pensioen de le werktuig kundige hij de igouvts.-marine W. F. Wettere. Belast: tijd. met de waam. der betr. van le off. bij dè gouvte.-marine J. M. P. Vooren, ambt, van buitenl. verlof teruggekeerd, laatstelijk ge- zaïgh. bij gemelden diensttak. Benoeming. De vaandrig W. Gramd'ia van het reg. kust-art. is bij Kon. Besluit benoemd tot ree. 2e luit. bij het korps. Bijwonen van de godsdienstoefening op den Algcmeenen Dank- en Biddag. Op den Algcmeenen Dank- en Biddag op 5 Sept. 1923, moet het militair en burgerpersoneel, indien zij don wonsch daartoe te kennen geven, in de gelegenheid wonden gesteld om de gods dienst» edening hunner gezindte hij te wonen. Bevorderingen. Aangesteld tot dienstplichtig serg. bij het rog. kust-art., de dienstplichtige korporaals van de lichting 1923 I: J. Mosseveldo, M. Buter, B. Meijer, K. Schuifel, W. van 't Veer, W, Rijst en A J. van (Breda. van 1 tot 8 Sept. 1923. BEVALLEN: F. L. J. v. d. Vlies-Kramer, z K. Kraats-Peters, z.; A. C. Beukere-Teseelaar, z.^ G. 1'Istelle-Wakkor, z.j T. van Praag-Hoogen- dijk, d.; J. M. Nieuweniburg-Söhmaltz, z.; S. Everts-do Haan, z.; J. J. Gijzen-Bosch, d. OVERLEDEN: P. W. Kooijiman, 36 jaar. 3 Sept. 1923. Vertrokken naar Cuxhaven de Duitsche sleep boot „Hermes" met de lichter „Donau", Stoomvaartmaatschappij Nederland. Bahka, uitr., arr. 3 Sept. te Gravesend. Karimata, thuisr., vertr. 2 Sept. v. Mareeillq. Riouw, arr. 3 Sopt. v. Bremen te A'dam. Celebas, arr. 31 Aug. v. A'dam te Batavia. Jan Pietersz. Coen, vortr. 1 Sept. v. Batavia n. A'dam. Remibrandt, uitr., arr. 2 Sept, te Southampton. Nias, thuisr., vortr. 30 Aug. v. Singapore. Bengkalis, arr. 30 Aug. v. Alexandriö te Bona. Grotius, thuisr., vortr. 30 Aug. v. Algiers. Prins der Nederlanden, uitr., vertr. 31 Aug, V. Colombo. Radja, arr. 30 Aug. v. A'daim to Hamburg, Kon. Hollandsche Lloyd. Zeelandia, vertr, 31 Aug, v. Buenos Ayres m. A'dam. - Amstolland, uitr., vertr. 1 Sopt. v. Las Paimas. Delfland, vertr. 3 Sept, v. A'dam n. Hamburg, Flandria, thuisr., vortr. 2 Sept. v. Leixoes, Salland, arr. 3 Sept. v. A'dam to R'daim. Drechterland, arr. 30 Aug. v. R'dam te Hamburg. Eemland, uitr., vertr. 30 Aug. v. Lissabon, Kon. West-Indische Maildienst. Breda, v. Antwerpen n. Londen, pass. 2 Sept. Vlis singen. Calypso, arr. 2 Sept. v. Hamburg to AMann. Stuyvesant, vertr, 1 Sept, v. Cristobal a. Puorto Colombia. Van Renselaer, arr. 1 Sept. v. A'dam to Trinidad. Niokerie, arr. 3 Sept. v. West-Indië to A'dam, Ares, vertr. 1 Sept. v. A'dam n. Hamburg. Crynssen, uitr., vertr. 1 Sept. Dovor. Oranje Nassau, vertr. 1 Sept. v. A'dam ni Ham burg. Brielle, arr. 81 Aug. v. Chili, 1. v. Duinkerken, te Delfzijl. Jason, vertr. 29 Aug. v. Valparaiso n. Talcahuano. Kon. Pnketvaartmaatschappij. Tasman, arr. 2 Sopte v. Batavia to Moliboume. Halcyon Lijn. Stad Haarlem, 2 Sept. v. Novorisslek xl. Gibral tar v. o. Stad Delft, v. La Plata n. R'dam, pass. 2 Sept. Ouessant. Agnetapark, vertr, 80 Aug. v. Oran n. Gonstan- tinopel. Jul'ianaparfc, arr. 31 Aug. v. ïbrail te Zea. HollandAmerika Lijn. Beoms+erdijk, v. R'dam n. Newpoirt News, vertr. 1 Sept. v. Norfolk. CaTdiganishire, vertr. 81 Aug. v. San Framoisoo n, R'dam. Edam, v. R'dam n. N. Orleams, vertr. 81 Aug. v. Tampioo. Rotterdam, arr. 3 Sept. v. New-Vork te R'dam Rijndam, arr. 2 Sept, v. R'dam ,te New-York. Volendam, vertr. 1 Sept. v. New-York n. R'dam. Nieuw Amsterdam, v. R'diami n. New-York, pass. 31 Aug. Lizard. Breedijk, v. R'dam a. Boston, pass. 31 Aug. Cape Race. HollandAustralië Lijn. Aagtékerk, thuisr., vertr. 1 Sept/ v. Port Paria. SiantaT, uitr., arr. 2 Sept. te Antwerpen. Abbekerk, airr. 1 Sept. v. Antwerpen te Hamlburg. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, vertr. 1 Sept. v. R'dam n. Hamburg. Hoogkerk, thuisr., vertr. 30 Aug. v. Malta. Sommelsdijk, uitr., pass. 30 Aug. Dover. Ridderkerk, thuisr., arr. 31 Aug. te Calcutta. Sloterdijk, thuisr., arr. 31 Aug. te Suez. (Verb.) Holl.O.-Azië Lijn. Oldekerk, thuisr., vertr. 1 Sept. v. Algiers. Kertosono, uitr., arr. 31 Aug. te Hongkong. Ouderkerk, arr. 2 Sept. v. Hamburg te R'dam Oostkerk, uitr., pass. 1 Sept. Periin. 1 HollandOost-Afrika Lijn. Nijkerk, vertr. 1 Sept. Delogoabaai n. Beira. Sitoebondo, uitr., pass. 2 Sept. Pefim. Bovenkerk, thuisr., vertr. 2 Sept. v. Port Sudan. Madioen, arr. 2 Sept. v. Hamburg te AMam. MeliiSkerk, thuisr, arr. 31 Aug. te Londen. HollandWest-Afrika Lijn. Gaasterland, thuisr., vertr. 29 Aug. v. Opobo n_ Libreville. I Reggestroom, uitr., vertr. 31 Aug. v. Bordoaiux. IJselstroom, arr. 2 Sept. v. Weet-Afrika te A'dam Stella, arr. 1 Sept. v. Hamburg te A'dam HollandZuid-Afrika Lijn. Ta verafontein, uitr., pass. T Sèpt. Ouessant. Klipfonteln, vertr. 31 Aug. v. Delagoabaai m. Pt. Natal. Randfontein, vertr. 1 Sept. v. Algoabaai n. Kaap stad. Rietfontein, arr. 31 Aug. v. R'dam te Antwerpen. Springfontein, uitr.,-arr. 31 Aug. te Luderitzbucht Rotterdamsche Lloyd. Taimibora, arr. 31 Aug. v. R'dam te Batavia, Soerakarta, uitr., pass. 3 Sept. Malta. Tabanan, uitr., pass. 1 Sept. Gibraltar. Tosari, thuisr., pass. 1 Sept. Perim. Samiarinda, uitr., pass. 31 Aug. Periin. Ternate, uitr., arr. 31 Aug. te Belawau. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, arr. 2 Sept. v. R'dam te Hamburg. Aldabi, arr. 31 Aug. v. Hamburg te R'diam Alcyone, thuisr., "arr. 30 Aug. te Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Laartes, v. Batavia n. A'daim, arr. 3 Sept. te Suez. Stentor, v. Liverpool m. Java, pass. 3 Sept. Perim. Dan!anus, v. Japan n. R'dam, arr. 28 Aug. te Sin gapore. Sarpedon, y. Jhpan n. R'diam, arr. 29 Aug. te Suez. Eurydamus, vertr. 1 Sept. v. A'dam n. Java. Tydeus, v. Batavia ru A'dam Pass. 31 Aug. Gi braltar. JavaNew-York Lijn. Euryades, v. Batavia n. New-York, pass. 1 S-pt. Perim. Veohtdijk, v. Batavia n. New-Yoik, paos., 31 Aug. Sable IslanicL JavaPacific Lijn. Arakan, v. Java m. Vanoouver, vortr. 31 Aug. v. Manilla. JavaBengalen Lijn. Ceylom, vertr. 29 Aug. v. Madras n. JavaChinaJapan Lijn. Tjikombang, vertr. 31 Aug. v. Ohinwamtao n. Dairen. Vriendschappelijke wedstrijden van Zondag 2 Sept. GroningenNoord-NederlandNoord-Duitschland 1—3. Haarlem: HaarlemAjax o6. Amsterdam: Blauw WitN. A. C. 3o. DordrechtD. F. C.— Unitas 34. Hoorn: HollandiaFrisia 4—1. Om den Zilveren Gooi- en Eemlanderbal. Zaandam: Z. V. V.D. W. S. 31. Baarn Wagen in gen 12. BloemendaalSchoten 1o. Hilversum—A. W. o1. Ned. CorinthiansWillem II 2—4. Ter gelegenheid van do jubileumfeesten te 'e-Gravenhage heeft Vrijdag jl. op Houtrust de wedstrijd) Ned. CorinthiansWillam II plaats gehad. De Corinthians kwamen uit mot: v. <L Poel (Volocitas); Denls (H.B.S.) en J. Campiomi (H.V.V.); Roomberg (Sparta), v. Linge (Be Quiok) en v. Thiel (HJ3.S.)Snonck Hurgronje (H.V.V.), Vis (H.V.V.), J. Bulder (Be Quick), Baer van Slangenburgh (HJ3.S.) en Sigmonid (D.F.C.). Gehrings van Willean II was wel de beste speler. De competitie. Het ligt in de bedoeling van het N.V.B.-bestuur om de competitie-wedstrijden in alle districten te doen aanvangen op 9 September e. k. Of dit voor het Westen, in verband met de veranderde regeling, ook zal kunnen geschieden, is nog niet zeker. Maan dagavond zou het N.V.B.-bestuur vergaderen om de 20 Westelijke ie klassers in te deelen. Noord-Nederland—Noord-Duitschland 1—3. In een matig gespeelden wedstrijd heeft Noord- Nederland Zondag j.1. te Groningen met 3—1 van een zwak Noord-Duitsch elftal verloren. Het viel op, dat de onzen ongeoefend waren en het elftal niet met zorg was samengesteld. Reeds kort na het begin nam N.-D. de leiding, terwijl Roozeboom tegen rust gelijk maakte. Na de hervatting is de stand al spoedig 1—3 en heeft Nd.-Nederland een slecht gespeelden wedstrijd verloren. De Duitschers vertoonden evenmin hun beste spel. De totaalstand is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. N.-Duitschl. 8 7 1 359 >4 N.-Nederl. 8 1 7 935 a ILK.C.-nienwa. Zondag a.s. 9 Sept. begint het competitierad voor de H.K.C. I te draaien en wel komt K.V.K.V. I uit Alkmaar op bezoek. Dus met deze club dient reke ning gehouden te worden, want K.V. eindigde het vorige jaar in de 2e klasse N.K.B, als no. 3 met een klein verschil met nummer 1 en 2, dus als de H.K.C. van dit jaar voor eerstuitkomende in de 2e klasse N.K.B. een goed figuur wil slaan, zal er aangepakt moeten worden; en werken van 't begin tot het einde. Tevens kunnen wij het publiek ver zekeren, dat het een spannende strijd zal te zien krijgen. In de hoop, dat het publiek de H.K.C. zal begunstigen met haar komst, om zoo de H.K.C. te steunen voor de verdere competitiereizen. Tevens is het verzoek tot de leden, komt allen oefenen voor Zondag a.s. Donderdagmiddag waar schijnlijk een combinatie van H.K.C. tegen P.P. P.P.C. Behagen. Postduivensport De Luchtpost hield Zondag eene wedvlucht van 's-Hertogenbosch, 155 Kilometer. De duiven werden in den Bosch losgelaten om 8.30 uur. Aankomst van de eerste duif 10.59, eigenaar C. P. Oud^jansde 2de 11 uur, eigenaar F. Grootes; de 3de 114 C. P, Oudejans. Voor 12 uur waren alle 27 duiven binnen. Op 9 Sept. vlucht van Weert 217 K.M., op 16 Sept., laatste vlucht, van Maastricht 287 K.M.prijzen voor deze vlucht 1 zilveren en 1 bronzen medaille. De voetbal-vereeniging „Quos Ego" te Schagen hield Zondag op haar terrein Hekvin aldaar een serie-wedstrijd, waaraan werd deelgenomen door H. F. C. Hoogwoud, Excelsior Anna Paulowna, L. W. V. C. Lutjewinkel en Quos Ego, I. De match begon met Quos Ego en H. F. C. en eindigde met 1o In het voordeel van eerstgenoemde. De strijd tusschen Excelsior en L. W. V. C. had een gelijk gevolg in het voordeel van Excelsior. De strijd tusschen de winnaars eindigde met 42 in het voordeel van Quos Ego, zoodat de winnaar eigenaar bleef van de door hem uitgeloofde zilveren lauwer krans, Excelsior ontving een kruismedaille. 1 Sopt. 1923. Aangevoerd door 27 koiders: 2260 middelton- gen p. stuk 0.550.70 3150 kleine tongen per stuk 0.15(0.20; 1 tarbot 6; 30 kisten zet- schol p. kist 1216; 48 kisten kl. schol p. kist 4—8; 26 kisten schar p. kist 46. 3 Sept. 1923. Aangevoerd door 5 kordere: 70 middeltongen p. stuk 0.50; 170 kleine tongen p. stuk 0.1/5; 8 kisten kleine schol p. kist 4—9; -4 kisten schar p. kist 6. BROEK OP LANGENDIJK, Sept. 1923. Sdhotsoho muizen 4.905.20, duken 4.90 5.10, schoolmeesters 4.20—5.40, eigenheimers 6.106.70, bl. eigenheimers 56.80, drielin gen 1.60—2.80, kleine 0A00.90, spercieboo- nen 22.40—23.50, snijiboonien 24.9026.10; grove uien 5.70—5.80, drielingen f - 8.90, gels nep 10.80—13.20, witte kool 2.20—2.80, gele kool 6.20—7.60, alles por 100 K.G.; boswortelen 2.303.70 per 100 bes; bloemkool 16.10 23.30 per 100 stuks. Aangevoerd 30,100 K.G. aard appelen; 993 K.K. sperciboonen; 52 K.G. enij- boonen; 575 K.G. drielingen; 175 K.G. gelexnep; 66.900 K.G. roode kool; 59,300 K.G. witte kool; 17,000 K.G. gele kool; 6600 bos wortelen; 15,550 stuks bloemkool. J0HANNA MARIA, WILHELMINA, D. P. PASSER on W. PASSER—van Dijk Medemblik, 31 Aug. 1923.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 7