Terug in het leven. AAN CHRONISCHE MAAGLIJDERS Eerste Blad. Nr. 5761' DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1923 51e JAARGANG Donderdag 6 #ept8.08 uur. Vrydag T 8.06 BUITENLAND. GRIEKENLAND EN ITALIË. De Raad van den Volkenbond heeft Dinsdag, tegen de algemeen© verwachting, het Grieksch- Iteliaansche conflict Hief in behandeling geno men, omdat Salandra een dag .uitstel verzocht tot Giurati hem uit Rome nieuwe instructies van zijn regeering had gebracht. Deze'lastge vingen zijn vastgesteld in een ministerraad, waarin Mussolini een rede hield, welke meer leek op een artikel van zijn vroegere lijfblad in den tijd toen het fascisme nog in opkomst was-, dan op de uiteenzetting van een bewinds man. Zij kwam neer op een dreigement aan den Raad van den Volkenbond om van Italië's twist met Griekenland de handen af te houden, als hij Italië's uittreden uit den Volkenbond niet wilde uitlokken. Dit is een tweede ultima tum van de Italiaansche regeering, maar nu aan de volkerengemeenschap, die in den Bond ver- eenigd is. De lastgevingen voor Salandra» welke de geheele ministerraad goedkeurde, zullen in overeenstemming zijn met toon en strekking van Mussolini's rede. Gm drie principieele re denen zullen rij, naar verluidt, de bevoegdheid Van den Raad om zich in het conflict te men gen, betwisten. Ai dadelijk dient opgemerkt, dat Italië niet zoo maar uit den Volkenbond kan treden, maar den opzeggingstermijn van twee jaar in acht moet nemen, die in art. I van het statuut voor zien is. Het effect van een opzegging van het lidmaatschap door Italië zoü er echter natuur lijk niet minder ernstig om zijn en de neiging om te schipperen duurt daarom te Genève voort Zoo heet het nu, dat de Raad van den Volkenbond gisteren het besluit zou nemen, de nieuwe Griëksche bemiddelingsvoorstellen (voor een gemeenschappelijk Itoüaansch- Griefcsch onderzoek met deelneming van een onzjjdigen derde en het stellen van een cautie) naar den gezantenraad te verwijzen ten fine van advies. Een voorloopig ontwijken van de moeilijkheid dat alle staten» welke te Genève aan Italië hun misnoegen hebben laten blijken, nauwelijks tevreden zal stellen. De Volken- hondsvergadering koos daar namelijk als voor zitter van de eerste commissie voor wettelijke vraagstukken, die altijd een Italiaan, de jurist Scialoja, was geweest, den Zwitser Motto, op welke manifestatie de Italiaansche gedelegeer den antwoordden door zich te onthouden bij het kiezen van de ondervoorzitters. Hoe men de zaak ook trachte te schikken, een latente of acute crisis voor den Volkenbond lijkt moei lijk te vermijden. De verklaring van Mussolini, dat hij de com petentie van den Volkenhond in het Grieksch- Italiaansche conflict niet wil erkennen, heeft natuurlijk groot© ontstemming gewekt. Uit Genève werd gemeld, dat het conflict tusschen Griekenland! en Italië zijn terugslag zal doen gevoelen op de besprekingen te Genève. Men houdt zich hiermede vooral bezig bij de dele gaties der kleine staten. De vertegenwoordigers der Scandinavische landen hebben Zaterdag avond een bijeenkomst gehouden. De gedele geerden zouden op deze vergadering dn over weging genomen hebben, uit. Genève te ver trekken, in geval de Volkenbondsraad wordt uitgeschakeld. De houding der Engelsche dele gatie zou eveneens duidelijk zijn. Zij zou cate gorische instructies hebben om de toepassing r van het statuut met alle consequenties daarvan te verlangen. De Italiaansche delegatie zou voornemens zijn te vertrekken indien het standpunt van Italië niet zou worden goedgekeurd. Verder wórdt uit Genève gemeld, dat OBran- ting heeft gedreigd, dat Zweden, Ingeval de Volkenbond niet in het conflict .tusschen Italië en Griekenland ingrijpt, zijn positie ln don Volkenbond opnieuw aan een onderzoek zal onderwerpen. In het telegram wordt het waar schijnlijk genoemd» dat wanneer de Volkenbond ln gebreke mocht blijven, Zweden, Denemar ken, Noorwegen, Rilland» Holland1 en' Zwitser land zich tot een gemeenschappelijke actie aan een zuleni sluiten. FEUILLETON. Naar het Engelsch van William Locke. Voor Nederland bewerkt door 58) W. J. A. Roldanus Jr. Het is te begrijpen, dat Griekenland, hoe ook lamgeslagen door de laatste oorlogen, zich niet alles klakkeloos zal laten welgevallen. Een be richt, aan de „Grazer Post" te Belgrado meldt, dat de Grieksche gezant de Zuid-Slavische rt- géering een nota van Griekenland heeft over handigd, waarin het mededeelt, bij den Volken bond alle stappen te hebben gedaan voor een vreedzame oplossing van het conflict, doch dat Griekenland» wanneer deze steppen geen resul taten zouden opleveren» bereid is de souvereini- teit van den Griekschen staat zoo noodig met de wapenen te verdedigen. Mussolini blijft bij zijn meerling, dat het on toelaatbaar is, dat de Volkenbond zich met het geval bemoeit! In d"en Dinsdag gehouden ministerraad heeft hij vrij krasse verklaringen afgelegd over den buitenlandlschen toestand. Op Korfoe, zoo zeide hij, is de toestond volkomen normaal: de be volking is rustig, de bezetting voldoende voor elke gebeurteJjjkbeid, De publieke opinie in Europa begint haar houding te wijzigen, gun stige stemmen gaan op over Italië's actie. Stel lig staat de publieke meening in1 Italië sterk verrast en is zij bedroefd over de houding van een groot deelMer Engelsche pers. Ik hoop, zoo ging de president voort, dlat deze brandende les van politiek realisme, die wiji van de andère zijde van het Kanaal ontvangen, de Italianen voor goed zal genezen van de ziekte der conventio- neele frases. Wat den Raad van den Volken bond betreft, 4i;ij heeft blijk gegeven van het streven, de teak van het regelen der quaestie aan zich te trekken» Dit is volstrekt ontoelaat baar. De Italiaansche delegatie zal dlan ook ver dedigen, dat de Raad van den Volkenbond om drie fondamenteele redenen volstrekt onbevoegd is, een oordeel uit te spreken in deze quaestie, die valt buiten de grenzen van de bepalingen van het Pact, dié Griekenland aanhaalt. In de veronderstelling, dat in weerwil hiervan dé Raad zich competent verklaart, vkomt Italië voor de vraag te staan, of zij in den Volkenbond moet blijven» of er uit moet treden. Ik heb reeds voor de tweede eventualiteit beslist en vraag den ministerraad te verklaren, of hij instemt met de formeele instructies, aan Giuriati gegeven» en welke Salandra in den Volkenbond zal ver klaren. De ministerraad' hechjtte onvoorwaardelijk zijn volle goedkeuring aan de houding van den minister-president. Parijs, 5 Sept. De Raad van Gezanten heeft zich hedenmorgen bezig gehouden met het Grieksch-Italiaansche geschil. De Raad nam acte van het antwoord van Griekenland, n.L dat Griekenland aanvaardt, indien de ver antwoordelijkheid wordt aangetoond, de ver plichting een billijke schadevergoeding te ge ven en dat het de vorming van een commissie van onderzoek voorstelt. De Raad stelde het be ginsel vast, dat het internationaal recht den Staat verantwoordelijk stelt, op welks grond gebied de misdaad of politieke aanslag werd bedreven. De Raad zal Vrijdag opnieuw bij eenkomen, en zal zijn beslissing aan den Vol kenbond meedeelen. Rome, 5 Sept. Uit Durazzo wordt aan die „Epoca" gemeld: Ten gevolge van de gespan nen betrekkingen tusschen Italië en Grieken- lnd» heeft de Albaansche regeering gistermid dag de Grieksch-Albaansche grens gesloten». Genève, 0 Sept. Het ziet er hier donker uit. De breuk tusschen den Volkenbond en Italië schijnt onvermijdelijk. De 'Franschen, die tot dusver probeerden de kool en de geit te sparen» beginnen te wanhopen. iZelfs de kans om Italië, te verzoenen met het denkbeeld, dat de Volkenbond het advies van den Gezanten- raad zou vragen over de nieuwe Grieksche voorstellen, schdjnt vervlogen na Salandra's on herroepelijke afwijzing van die competentie van den Volkenbond. Hoewel de Franschen sommigen kleinen stoten verwijten „tepage" te maken en zich meer om den Volkenbond dón den - wereld- vrede te bekommeren, vertrouwt men, dat de Raad op zijn stuk zal blijven staan en dat hij het conflict aandurft met een groote mogend heid, gelukkig de zwakste der groote mogend heden. 1 1 „Wat wilt u dan eigenlijk wel?" Feitelijk wist het Ministerie dat zelf niet Daar bet Baltazar's dossies vrij volledig voor zich bad', was bet langzamerhand gedwon- 8en te erkennen, dat Baltazar een man van en grootsten invloed in Chineescbe zaken was. Hij moest op de een of andere wijze ge bruikt worden, maar omtrent de wijze was bet vaag en aarzelend. Baltazar aan bet ge zantschap plaatsen behoorde tot de onmoge- üjkheden. Aan den anderen kant was Bal tazar ook weer niet iemand, die met een ge heime opdracht uitgezonden kon worden. Dat feit bad hij duidelijk genoeg gemaakt. De autoriteiten kelken heim eenigen tijd ver baasd aan en glimlachten dan. Heusdh, zij wachtten op een voorstel van hem. En hij deed' er een. „Stel mij aan als geaccrediteerd agent van de Britsche Regeering, om te doen wat u mij voorschrijft, en ik zal het overwegen. In ieder geval zal ik zoo'n aanbod als een' eer beschouwen. Maar naar mijn vrienden torug- 'gaan en doen alsof ik ln hun belang han delde, terwijl ik daarentegen juist in het belang der Britsdhe Regeering (handel wel, ik laat ine hangen, als ik een oogenblik dat denkbeeld in overweging neem.-" „Maar als u, zooals u zegt, teruggaat als geaccrediteerd „Dat is heel iets anders." „En dan is er nog de salarisquaestie," zeide een der autoriteiten. „Ik ben rijk," zeide Baltazar. „Ik heb de achttien gouden jaren van (mijn leven niet vóór mijn gezondheid' in het binnenland van China' doorgebracht." De gezichten begonnen te stralen. „Dat vereenvoudigt de zaak zeer." „Dat is gewoonlijk het geval," antwoordde Baltazar. 'Een maand later deed het Ministerie hem het aanbod1, dat zijn gevoel van persoonlijke waardigheid van 'hein elschte; en nu aan de eer voldaan was, wees hij het af. Hij kon beter werk voor het land in Londen doen, zeide hij, dan zich weer voor een onbepaald aantal jaren in China levend te gaan begra ven. Het Ministerie van Buitenliandsche Za ken betreurde zijn besluit, maar liet hem weten, dat het aanbod steeds van kracht zou blijven. Zij scheidden op voet van de harte lijkste beleefdheid; maar als het Ministerie gehoord had wat Baltazar ervan zeide, dan zouden de haren der heeren zóó te berge ge rezen zjjn, dat het dak eraf gestooten' was. „Drie maanden elkaar voor den gek hou den," zeide hij tegen Marcello, „en 'hun tijd en den niljne verspillen, terwijl alles in vijf minuten had kunnen afloopen.'1 „Maar ik kan niet begrijpen, waarom jij erop doorgegaan bent, niettegenstaande je van den beginne af besloten hadt niet naar China terug te gaan»" „Zoo, kan je dat niet?" zeide hij. „Dan zal ik het je uitleggen. Ik heb gezworen', dat er geen idiote dingen van de zijde van John Lty hij hetstrijken van zyden stoffen een dunnen doek over de Doorzydevan kelgoed DE LEV6FT8 ZEEP MAATSCHAPPIJ - VLAARDINGEM Fabrikanten »eo RIN80 eo TWtNK. ITALIË. Annexatie van Finme? Berlijn, 4 Sept. Uit Belgrado wordt aan de „Voss. Ztg." gemeld: „Politika", welk blad met het dept van buitenl. zaken in betrek king staat, publiceert de opzienbarende me- dedeeling, dat Italië de annexatie van Fiume heeft voorgesteld. Aangemoedigd door het succes tegenover Griekenland heeft Italië den laatsten tijd ook tegenover Zuid-Slavië een zoodanige houding aangenomen, dat de onderhandelin gen te Rome moesten worden afgebroken. Italië had nieuw© voorwaarden gesteld, die voor Zuid-Slavië onaannemelijk waren. HET SCHADEVERGOEDING»- VRAAGSTUK. Rede van Stresemann. De „Vorwfiris" zegt over de rede van Stresemann, dat de rijkskanselier de ver dienste heeft het groote denkbeeld van de Fransch-Duitsch e verzoening en economi sche toenadering in het debat te hebben ge worpen» Hoever dit resultaat ook nog moge zijn indien een regeering op breeden par lementairen grondslag dit denkbeeld tot het hare maakt, is daarmede voor Europa het oogenblik der groote beslissing geko men. Het lot van de komende geslachten hangt echter af of Frankrijk bereid is deel te nemen (het vreedzame herstel van Europa. Fransche en Engelsche persstemmen» Parijs, 4 Sept De „Ere Nouvelle" beoor deelt de rede van Stresemann optimistischer dan de officieel© Fransche kringen. De stel ling, dat de thans aangeboden concessies slechts een voorlooper zijn van de ineenstor ting van (het oude rijk, is naar onze mee ning een dwaling, schrijft het blad. Onmid- Baltazar gebeuren zullen, om hem te belet ten zichzelf te worden. Hij wordt zichzelf. Dat het Ministerie zijn positie erkende, maakte daarvan een essentieel deel uit Wan- neer iemand zijn voorwaarden stellen kan» is hij waar hij wezen moet Begrepen? En nu zal je zeker wel denken," zeide hij zijn handen diep in zijn broekzak stak, „dat het hinderlijke ijdelheid is. Zeg het maar ge rust." Zij zag zijn stralende oogen en keek glim lachend naar hem op. „En zal je mijn hoofd niet afbijten als ik het zeg?" „Neen. Ik '281 je overtuigen, dat het niet zoo is. IJdelheid ls, zooals het woord zegt, ledigheid. Iets negatiefs dua Dit nu is geen Ijdelheid, het is Trots. Iets positiefs. Mijn kleine doodzonde. En als je die in sterke mate hebt, dan kan je tegen de zes andere wel zeggen naar de hel terug te gaan. Als ik die niet had, dan zouden de andere me al lang aan stukken gescheurd hebben. Als ik een mormel wjas en mezelf een kampioen boxer vond dan zou dat ijdelheid zijn. Maar ik weet, d'at ik een kampioen-boxer ben» en wanneer ik de vrijheid neem mezelf en menschen van het Ministerie van Oorlog daaraan te herinnieren, dan is het Trots. En wanneer ik zeg, dat ik 'geziworen! heb het lot van den' kamptoen-boxer John Baltazar te vervullen en een der intellectueel© krach ten zal zijn» die 'het land ter overwinning voeren zal dan is dat geen ijdelheid.Waar is de leegheid? Het is trots die als de eerste der Zware Doodzonden beschouwd ■wordt. Als ik er roem op draag nou volgens de theologanten is dat mijn veroor deeling; volgens mij is het ongeveer het te genovergesteld. Er is een andere manier dellijk na den oorlog hebben wij een prach tige gelegenheid verzuimd om ons met de Duitschers te verstaan. Laat ons thans niet dezelfde föut begaan. Het kabinet-Streso man vertegenwoordigt de laatste kans, die beide landen rest op een vreedzame oplos sing van hhn gschil. Laten wij ze voorbijgaan, dan storten wij onze oosterbuur in den chaos en verkrijgen voor ons land geen der materieel© voord ee- len waarop het recht heeft Daarom wil de „Ere Nouvelle", dat men op het aanbod' zal ingaan. Volgens de „Matrn" zal Poincaré zeer spoedig officieel op de rede van Strese mann antwoorden en zich verklaren omtrent de voorwaarden waarop een economische sa menwerking tusschen Frankrijk en Duitsch- land mogelijk zijn zou. Londen; 4 Sept. De Times zegt van dó jongste rede van Stresemann dat hij heel goed inziet dat Duitschland de keus heeft tusschen een chaos of het vestigen van het een of andere redelijke verband met de bui tenwereld. Stresemann*s oeconomische aan bod heeft zoowel een politiek als een finan cieel doeL Het is een poging om aan Duitschland onafhankelijkheid en werkelij ke souéereiniteit over zijn eigen gebied te versohaffen door een stellige verbintenis tot betaling van hersteL Hij beseft dat Duitschland om te kunnen leven, zich met de entente in haar geheel zal dienen te ver staan. Daarom biedt hij1 productieve panden aan uit name van de Duitsche staten, de nij verheid en den landbouw. En daardoor ont neemt hij aan den factor van het lijdelijk verzet een groot deel van het gewicht dat er tot dusver aan toegekend is. Als Frank rijk, dat geen inlijving, maar herstel wensoht de gelegenheid aangrijpt, kan het grootste gevaar, dat Europa bedreigt, afgewend worden. (Berlijn; 4 Sept Naar de Duitsch-nattonale om het te zeggen Plotseling herinnerde zij zich de woorden, die Godfrey een week of vijf zes te voren gezegd had, toen hij zoo (boos werd over het rondleiden van Quong Ho „Die duivels dansende oogen' van hem en daarachter zoo iets aandoenlijks en smeekends." De jongen had gelijk. Zij zag ook die aandoen lijke smeekbede. Hij wilde het zoo graag met haar in orde brengen. „Als ik gewoon was te beloven onmop lijk© 'buitensporigheden' te doen, dan zou dat het teeken van Ijdelheid zijn. Maar ik heb alle dolle plannen, die ik me in mijn hoofd gezet heb, uitgevoerd. Wanneer ik dus zeg, dat ik heelemaal mezelf worden wil, dan weet ik waar ik over spreek, en dat is het teeken van een trotsch man. En, 'lieve, zeide hij na een korte stilte, waarin hij zijn pijp gestópt en opgestoken had, „ik geloof, dat die kleine zonde van mij me belet op allerlei manieren een ezel van me te maken." Vlug paste zij die laatste woorden op hun onderlinge verhouding toe en stemde zij de waarheid ervan toe. Een ijdel man zou het haar heele leven lastig gemaakt hebben, ver trouwend, dat hij tenslote zijn doel zou be reiken, wanneer zij door louter moeheid toe geven zou. Zoo iemand zou vast gelooven in den stelregel zij' had' niet twintig jaar onder mannen doorgebracht in engelachtige onwetendheid omtrent hun idiosyncrasieën frappez, frappez toujours en een vrouw zal je liefhebben. Maar er waren anderen met dezelfde doodzonde als Baltazar, die, het ijdele minachtend» dé waardige houding aannamen van wijlen den betreurden ko ning- KnJoet. Hij zou het onmogelijke niet eischen. bladen mededeelen, is men over die gedeel ten der rede van dr. Stresemann, die op de buitenlandsche politiek betrekking hadden» in Duitsch-nationale kringen uiterst onge rust. Naar de pens-centrale van ]die partij meldt, hebben om die reden de Duitsch-na ttonale leden in de Rijfosdagcommissie voor buitenl'andsohe aangelegenheden aan den tijdelijken oommissie-voorzitter ver zocht, de commissie onmiddellijk bijeen te roepen. UIT HET BEZETTE GEBIED. Berlijn, 4 Sept. Do Münchener Neueste Nachriohten pulblioeeren heden een brief over den toestand in het Duitsche bezetto gebied. Het volgende moge aan dezen brief worden ontleend: Men beschouwt don toe stand weliswaar als zeer ernstig, maar toch niet als hopeloos. Het gevaar, een Rijnland- schen staat te zien uitroepen, is- veel gnoe- er dan men algemeen gelooft. De economi sche toestand wordt steeds droeviger. Het buitenland bestelt niets meer en het binnen land kan niets koopen. Engelsche kolen zijn goedkooper dan Duitsche, en men heeft het gevoel, dat heel wat verzuimd is geworden om de verhoudingen eenigszinB te normali- seeren. Essen, 4 Sept. Bij de gisteren gevoerde onderhandelingen over de toonen, tusschen den werkgeversbond en den vakbond van trampersoneel, moest het in de vorige week voorloopig op 850,000 M. per uur 'gestelde loon, in- verband met de sindsdien weer (ge stegen duurte, tot 1,150,000 M. worden ver hoogd. Voor de toepende week moest het maximum-loon op 1,350,000 M. per uur wor den bepaald, met huwelijks- en kindertoe slag op 350,000 en 400,000 M- per werktijd. 100 milliard in beslag genomen» Een soort noodgeld. De Belgische bezettingsautoriteiten heb ben Dinsdag de rijksbank -te Neiuss beziet en daar ongeveer 100 milliard mark in beslag genomen. De directeur en diens plaatsver vanger werden 'gearresteerd, doch later weer vrijgelaten. Volgens mededeeling van het Fransche oppercommando zal voor het geheele bezette gebied een nieuwe verordening worden uit gevaardigd, volgens welke voor alle plaat sen één soort noodgeld -wordt ingevoerd, dat overal dezelfde grootte en hezelfde uiter lijk moet hebben; alleen de plaatsnaam mag verschillen. Alle steden zullen, onder be dreiging met strenge straffen, verplicht zijn dit igeld aan te nemen en met andere steden te ruilen. (Wat de Franschen hiermede beoogen heb ben de gemeentebesturen reeds sedert weken gepoogd te bereiken, echter zonder eenig succes. De economische toestand in Duitschland. Berlijn, 4 Sept Boter was er heden weer vrijwel niet te 'krijgen. Voor het weinige dat er was werd tot 4 millioen per pond ge vraagd. Voor een ei moest 340,000 mark wor den betaald, voor vet 21/» millioen per' pond. Varkensvleesoh kostte 8,6 8.8 millioen en fcalfsvleescb ongeveer 3 millioen per pond. 'In het begin van de volgende week zal het bankbiljet van 100 millioen in omloop wor den gebracht. Maax dit was een roep van de Keizerlijke Regeering naar het Verre Oosten. Zij vroeg', als om ixet persoonlijke argument te ver mijden: „Maar per slot van rekening is het Ghi- neesche voorstel toch iets schitterends. Vindt je het zoo vreeeelijk erg terug te gaan?" Hij-stond met zijn ln de lucht gebalde vuist tegenover haar. „Lieve," zeide hij, Je hebt verleden jaar een heeleboel onzin over een sprinkhaan gezegd» Het beest heeft al de 'kostbare jaren» die ik in dat duivelsche land doorgebracht heb, opgevreten. De beste jaren van imijn leven. Ik begin nu op mijn een-en-vijftigste waar ik op mijn dertigste begonnen ben. Die beroerde Ohineesche sprinkhaan heeft mij van alles beroofd'. Van jou, van Godfrey, van het heerlijk leven in Engeland en van de schitterende loopbaan met God weet wat voor macht ten goede. Ik heb den dlepsten afkeer van dat land. Niets .ter wereld zou er imij toe kunnen brengen er wee- naar toe te gaan zelfs niet wanneer zij onij Keizer wilden maken. Ik heb er voor goed' mede afgedaan. Dat zweer ik." „Je behoeft niet te kijken alsof Ik erop aandring, df:t je gaat," lachte zij. „Ik wil je heusdh niet veri lezen." „Dan ls het goed," zeide Baltazgr. „Laten we over iets anders praten." (Wordt vervolgd). COURANT Licht op voor auto's en fietsen i De Raad van Gezanten beslist Vrijdag. De Grleksch-Albaneesche grens gesloten. De breuk tusschen Italië en den Volkeiibónd onvermijdelijk geacht. Ingezonden mededeellng. Dtl Is de manier om der» glans na het wasschen te behouden en oen ze weder als nieuw te krijgen. Wasch Uw zijden stoffen, ln LUX en nooit in gewone zeep en volg de nauwkeurige gebruiks aanwijzing op het pakje. LUX Ingezonden mededeeHng. Het- is U mogelijk te eten wat u lust, indien U Gebismureerd Magnesium gebruikt. Neemt eens dee.9 proef: Eet een flinken maaltijd, bestaande uit de lekkere spijzen die U gewoonlijk slecht bekomen, en gebruikt daarna een half theelepeltje Gebismuireord Magnesium in een beetje warm wa ter. Indien U niet' verbaasd staat en verheugt zijt over het gevolg daarvan, San kunt gij Uw geld op aanvraag terugkrijgen. Schaft U nog heden een flaoon aan bij Uw apotheker, gebruikt het middel volgens do gebruiksaanwijzing en dan zult gij spoedig in staat zijn Uw vrienden te vertel len hoe gij Uw slechte spijsvertering zijt kwijt geraakt. Vergeet niet den naam Gebismu- reerd Magnesium het indigestie geneesmiddel dat niets koet, indien het in gebreke I blijft U verlichting te brengen. G-abismuroerd Magnesium Depót, Naseaukade 814, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apotheker© en Drogisten. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let ei op dat gij het echte Gebismureerd Magnesium krijgt»

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 1