J. HEIJLOO, v/h. FILBRI, Alle glazen worden hier direct vervaardiflil. fegecïmtei* T^i^eeU.'tg, Opticien - Hoofdgracht 73. Ondervoeding? Te Essen werdi een 48-jarige postbode In zijn woning dood gevonden. Hij was klaar blijkelijk aan ondervoeding gestorven. Zijn woning leek wel een opslagplaats van le vensmiddelen, die deels bedorven waren. Ook' werden er 310 mark in goud, gouden en zilveren voorwerpen en' waarde papderen ge vonden, die tegen de geldende koers milliar- den waard waren. ENGELAND. Donkere vooruitzichten voor de Industrie voor den a.s. winter. Londen, 6 Sept Een serie rapporten sa menvattend uit de voornaamste productie centra, besluit de federatie der Britsóhe in dustrie, dat het vooruitzicht voor de nijver heid in den komenden winter donkerder is dan de vorige jaren. De rapporten toonen verbetering in het metaalbedrijf, maar voorspellen in het algemeen een slechten winter. IL M. DE KONINGIN TE AMSTERDAM. Gisteren is H. M. aan het Willemspark te Amsterdam aangekomen. De intocht was schitterend en indrukwekkend. Deze blijde inkomst van de koninklijke familie is ge worden tot een triomfalen tocht door de feest stad. Ontelbare duizenden stonden langs de oranje- en vlaggestraten en de.geestdrift was ongekend, gaf duidelijk weer, dat de massa's iets te zeggen hadden, demonstreerde spon taan en ovationeel dat aan de begroeting in de hoofdstad de groote meerderheid der be volking wilde deelnemen. Klaterend ging het gejuich over den weg, daverend klonk het hoera-geroep en geen moment verstom de het hoera-geroep. Men kan zonder een spoor van overdrij ving zeggen, dat het één luide juichkreet was, welke langs den intochtsweg weerklonk, nu en dan door ware uitbarstingen van vreugdevol enthousiasme onderbroken. En daarbij heerschte onder de menigte een prachtige orde. Mede dank zij de uitgestrekt heid van den intochtsweg was nergens sprake van gedrang, al stond het op menige plek benauwend voL De politiemaatregelen ble ken overal doeltreffend benomen, de bereden militaire politie stond de stedelijke politie bij, de paardjes der militairen maakten nu en dan rare sprongen, aan zulk een druk gebeuren zijn ze niet gewend1 in den gewo nen daagschen dienst Wèl was 't druk. Om halftwee begon de afzetting van de om geving van den Dam. De straten rechts en links van het paleis werden ontruimd en d'e ingang van de Kalverstraat werd „dichtgemet seld". Tusschen de tribune en het middenplein was een breede haag toeschouwers toegelaten. Er waren zóóveel agenten, dat ze hand in hand de afzetting konden handhaven. Dit bleek af en t-oe wel noodig, want van tijd' tot tijd ont stonden geweldige „deiningen", waarbij de po litie te paard zoowel als te voet de grootste moeite had om de rechte lijn te bewaren. Commissaris Heeroma haalde op de punten waar gedrongen werd, zelf de kinderen uit de verdrukking, om ze op de eerste rijen te plaatsen. paleis en de muziek van de tribune. Van tijd tot tijd speelde het carillon van het De groote tribune werd langzamerhand ge vuld en voor alle ramen der groote gebouwen wareni. menschen, .tot zelfs op de daken zoch ten ze een plekje, vanwaar ze de aankomst der Koningin konden zien Inmiddels werden voor het paleis de 'vaandels opgesteld van vrouwen en meisjesvereenigingen, die wilden meedoen aan de vaandelhulde, maar wier vertegenwoor digsters niet in den stoet meelopen, omdat dit te vermoeiend zou zijn. Onder degenen, die op de Dam-tribune de komst van den koninklijken stoet afwachtten, bevond zich ook minister Heemskerk. De pijpers van de eerewaoht van mariniers en matrozen, die met gepresenteerde geweren voor het paleis stonden opgesteld, blezen den eeremarsch en eenige ©ogenblikken later schreed statig onder de oorverdoovende toe juichingen en het gewuii van het publiek de stoet den Dam op. Onder de tonen van het Wilhelmus van het Paleiscarillon reed de stoet het Damplein rond, de Koningin en de Prinses buigend en wuivend, de Prins salueerend. Toen het koninklijk rijtuig vóór het Paleis aangekomen was, zette de muziek van de Ma rinekapel het Wilhelmus in, terwijl de eere waoht te paard, die den stoet begeleid^ had, zich voor het Paleis opstelde. De Koningin, de Prins en Prinses Juliana gingen daarop het Paleis binnen, waar zij1 har telijk door de Koningin-Moeder werden begroet. Kort daarop vertoonde de Koninklijke fa milie zicb op het Paleis-balcon, onderwijl de leden van de vereeni gingen, die zich onderweg bij den stoet hadden aangesloten, nog maar steeds den Dam opmarcheerden. Eensklaps zette de schare, die reeds op den Dam was verzameld, spontaan Psalm 134, vers 3 in: Dat 's Heeren zege op U daal' De leden van het Koninklijk gezin luisterden op het balcon staande, naar deze spontane zang- hulde, die de Koningin zichtbaar trof en ont roerde. En daarop wederom gejuich en gewuif met zakdoeken en vlaggetjes en Koningin, Prinses. Koningin-Moeder eni Prins telkens en telkens dankend. De vaandelgroepen verlieten den stoet toen deze het Damplein opreed en stelden zich escadronSgewijze voor het Paleis op bij de reeds daar aanwezige vertegenwoordig sters van de vrouwen- en meisjas-vereeni- ginigen. - Toen alle vaandels op het middenplein waren opgesteld, speelde opnieuw de ma- rineVanei fret Wilhelmus, dat door de dui zenden aanwezigen rondom werd meege zongen. Telkens opnieuw klonk het gejuich aan alle kanten op. Het was een der hoofdmomenten toen de honderden vaandels onder uitbundig ge juich uit duizenden kelen den groet brach ten. De eerewacht verliet daarop het midden plein en daarna marcheerden de. vaandel- groepen voorbij, waarbij de muziek van do Aansterdalmsche politie aansloot. Op origineele wijze werd daarna de af zetting weer opgeheven. De cavalerie van do militaire politie en de bereden agenten stel den zich en haie hij de afzetting tegenover het paleis op. Tusschen de paarden stonden mannen die 'borden droegen, waarop stond: „Langzaam voorwaarts" en „Halt". De politieagenten gaven 'elkaar een arm en langzaaim kwam er beweging in de ge weldige menschenimassa, die nu op het mid denplein werd toegelaten. Hier en daar was de drukking ibijna niet uit te houden, doch de politie en de mili tairen slaagden er in, de menschen op één lijn te laten optrekken. 'Bij de kleine steentjes werd halt gemaakt. Duizenden vulden toen het Damplein. Ten slotte werden agenten en militairen op verschillende punten samengetrokken, waarna achtereenvolgens de diverse wa pens, die aan de afzetting hadden medege werkt, inrukten. Des avonds was de geheele stad schitte rend geïllumineerd. De drukte op straat war enorm. Wie zich op den Dam „waagde'1 waar- liik het woord is niet te sterk, want het leek soms een hopeloos werk uit het gedrang te komen, zal niet hebban kunnen begrijpen, dat zich ook elders in de stad een dichte file voortbewoog, waardoor de trams zich slechts met moeite een weg konden banen, waarin het auto-verkeer telkenmale vast liep. Hoevelen er 's avonds in de stad zijn ge weest, zal wel niemand kunnen schatten. Maar dit is zeker, dat reeds lang voor acht uur alle trams, die van de buitenwijken uit naar het centrum der stad gingen, tot bars tens toe vol waren. En niet alleen de trams, maar alle vervoermiddelen brachten men schen aan. En verreweg de meesten gingen, daar er niets anders op zat, maar loopen. Heden heeft de gedachtenisviering in de Nieuwe Kerk plaats, waarbij Dr. J. Th. de Visser de gedachtenisrede zal uitspreken. Te 12 uur is de aubade op den Dam ge houden, waaraan werd deelgenomen door 13000 zangeressen, zangers en kinderen. Te 2 uur wordt het nationaal huldeblijk aan H. M. aangeboden. Dit bestaat uit een album, bevattende 217 speciaal voor dit doel door Nederlandsche kunstenaars vervaardigde af beeldingen van Nederland. Dit album, ge bonden in acht deelen, .moet een wonder schoon geheel vormen. De algemeene illuminatie zal ook heden avond weer plaats hebben. Ingezonden Medsdecfïn® PLAATSELIJK NIEUWS. College van B. en W. Burgemeester en Wethouders van Helder maken bekend, dat de werkzaamheden tus schen de leden van hun College zijn verdeeld als volgt: de Burgemeester: Onderwijs, Politie, Brand- wezen en Militaire Zaken; de Wethouder W. O. van Breda: Publieke Werken, Grondbedrijf en Volksgezondheid; de Wethouder D. H. Grunwald: Financiën, Belastingen, Water- en Lichtbedrijven en Vischafslag; de Wethouder A. G. A. Verstegen: Sociale aangelegenheden, Armwezen, Volkshuisves ting en Reiniging en Plantsoenen. Onvoorziene omstandigheden buitengesloten zijn de Burgemeester en de Wethouders over dienstaangelegenheden te spreken als volgt: De Burgemeester: alle werkdagen 's voor- middags van 10—12 uur ten raadhuize; De Wethouder W. O. van Breda: Maandag, 's namiddags van 34.30 uur ten raadhuize; De Wethouder D. H. Grunwaldi: Donderdag, 's namiddags van 34.30 uur ten raadhuize; De Wethouder A. G. A. Verstegen: Maan dag, 's namiddags van 3uur, aan de Arbeids beurs. De Leden van het College zijn voor gemeen tezaken niet aan huis te spreken; Onze stadgenoote, Mej. W. O. H. Ver- hoeff, leerlinge der Vakschool voor Meisjes alhier, is benoemd als leerares aan de R.-K. Huishoudschool te Hilversum. Deze eerstge- slaagde leerlinge voor de akte N.a. behaalde deze in Juli LL Bij dit vakonderwijs bestaat, naar wij ver nemen, nog altijd behoefte aan voldoende leer krachten. Meisjes, kamende van M.U.L.O„ R. H. B. S. of Handelsschool, kunnen, door deze opleiding te volgen, allicht een passende be trekking vinden. Attractie „Semperflofrens", Koningstraat 13. Voor de beste omschrijving van de symboliek, Anker op oranjegrond', is de prijs van 10. (met goedvinden van de beide dames) verdeeld onder de dames Mej. Tilly Polak, Koningstraat, en Mej. M. J. W. van Vessum, Polderweg 33. Herijk van. maten en1 gewichten. Wij herinneren 'belanghebbenden, dat vóór 1 October van dit jaar alle maten en gewich ten, op gevaar van straf, moeten voorzien zijn van de l'etter a. V oor degenen, die tot nog toe verzuimd; heb ben in de laatste twee jaren te laten herijken, bestaat daartoe alsnog gelegenheid' des Maan dags en des Vrijdags van 9.30 tot 3.30 uur aan het IJkkantoor te Amsterdam, Brouwersgracht No. 276. Vlootrevue te Amsterdam. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, heeft de „E.S.O.N.A." met het oog op de-Vrijdag aA te Amsterdam te houden vloot revue een specialen dien6t georganiseerd, waar door het mogelijk is die revue bij te wonen. Jubileumfeest ln de Voorbereidende Lagere school der Ver. „Jachin". Dinsdagmiddag 2 uur was het feest voor de kinderen van de school in de Hoogstraat 40. De Directrice der school, Mej. P. Krijhen, met haar onderwijzend personeel, hadden de lokalen feestelijk versierd en alle® zag er even netjes uit. De kleintjes, ook in feestgewaad en getooid met oranjesjeppen, etc., zaten met glundere oogjes dat alles aan te kijken, opgetogen over al dat moois. Inmiddels kwamen eenige genoo- digden, zooals de Dames-Regentessen, de Ver tegenwoordigers van het Plaatselijk Feestco mité, de dames Mevr. De BoerJongkees en Mevr. GrunwaldPoppers, zoomede het Be stuur met dames, in de school. Onder het zingen van de feestliederen werd alras begonnen met de versnaperingen uit te reiken. Maar het glanspunt was wel toen een heusche,medaille met de beeltenis van Koningin Wiilhehnina, met aan de achterzijde de Konink lijke kroon, ter herinnering, wérd' aangeboden. Het zou te veel van de plaatsruimte vergen om de verschillende indrukken weer te geven van het genot, dat de kleinen smaakten. Onder spel en zahg was het weer spoedig tijd om naar huis te gaan en alles aan vader en moeder te laten zien en vertellen. Toen het dan ook zoo laat was gingen ze opgetogen weer heen, dank baar voor al het genotene. Wel was Prof. Mo- rando er niet geweest, maar niettemin werden de kinderen prettig bezig gehouden^ daarover waren alle aanwezigen het eens. - Dank aan het Gemeentebestuur van Helder, dat weer eens toonde ook voor de kinderen een open oog te hebben en ze niet te vergeten. Dank aan de Feestcommissie, en inzonderheid aan beide genoemde dames voor de vele 'be moeiingen. Dank aan het personeel der school, dat zich zoozeer moest inspannen en bovenal dank aan den Heere God, Die onze ge liefde Koningin 25 jaren spaarde en ten zegen wilde stellen van Nederland. Dat het Haar ge geven moge zijn ons Land en Volk nog vele jaren in voor- en tegenspoed, te mogen regee- ren is onze hartelijke wenisch. Sol Deo Gloria 1 Vlaggetjesdag. De verkoop van vlaggetjes, door het Christe lijk Militair Verband gehouden op 31 Augustus li., heeft 13ÖJL0 opgebracht Vergadering van de Commissies van Overleg voor Ambtenaars- en Werklieden- aangelegenheden. Bovengenoemde Commissies hielden» op Dinsdag 4 September 1923 een gecombineerde vergadering ten Raadhuize. Afwezig met kennisgeving de heeren Baak en Van Loo. Na vaststelling van het persbericht komt aan de orde een schrijven van den Directeur der Water- en lichtbedrijven betreffende de uit legging van verschillende 'bepalingen van het Werklieden-Reglement (W.R.), (Werktijd, be looning voor overwerk, etc.). Nadat genoemd hoofd van dienst zijn schrijven, voorzoover dat noodig bleek, heeft toegelicht, ontspint zich een langdurige discussie, waarvan het resultaat is, dat aan Burgemeester en Wethouders het volgende zal worden geadviseerd: 1. Wanneer een reserve-stolfer op Zon- en feestdagen terrein-arbeid wordt opgedragen, worde in de daartoe leidende gevallen daarvoor een belooning overeenkomstig het W.R. voor overwerk betaald; 2. Wat het regelen van den werktijd voor de werklieden, werkzaam in het continubedrijf be treft, wordt in overweging gegeven een herzie ning van het W.-R. voor te bereiden, opdat voortaan voorkomen worde dat de 'bepalingen van het W.-R. in botsing kamen met die der Arbeidswet en voorts den Direoteilr te mach tigen met inachtneming van de bepalingen van genoemde wet voorloopig met de door hem ge volgde wijze van handelen door te gaan. 3. Wat de belooning van de reserve-werk lieden aangaat wordt voorgesteld de mogelijk heid te overwegen of herziening van artikel 58 W.-R. tot een bevredigende oplossing dezer aangelegenheid kan leiden. In de e.v. te houden vergadering zuilen de door Burgemeester en Wethouders te. nemen beslissingen nader worden besproken. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de Voor zitter de vergadering. Uit het Politierapport Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur reed een wielrijder achter langs de Hoogere Burg r- school. Doordat hij met één zijner pedalen een in den weg staande paal raakte, viel zijn rijwiel opzij en geraakte hij te water. Door eigen kracht wist hqj zich op 't dlroge te werken en kwam aldus met den schrik vrij. Door Mevr. P., wonende aan de Loodsgracht, werd Dinsdagmiddag aangifte gedaan, dat een persoon, die in gezelschap van drie anderen was, het raam van haar woning had openge schoven en dat daarop één der anderen door dat raam naar binnen was geklommen. Toen de inmiddels gewaarschuwde politie ter plaatse kwam, waren de vogels reeds gevlogen. Mevr. P. deelde nog mede, dat de heeren, toen zij* zich vertoonde, de vlucht namen en dat zij meende, dat dé daders onder den invloed' van sterken drank baldadigheden pleegden. Een onmiddellijk ingesteld' nader onderzoek kon nog niet tot ontdekking van dé daders leiden. surveilleerendon agent medegedeeld, dat oen onbekend matroos aan één harer nad voor gesteld tegen betaling van een guldOT. niet nader te noemen handelingen te plegen, waarop zij echter niet inging, terwijl z« met haar vriendinnetjes uit het plantsoen, om den Watertoren, wegvluchtte. Op aanwijzing van het meisje is later een matroos aangehouden, die echter ontkende zich aan het feit te hebben schuldig gemaakt en dan ook voorloopig op vrije voeten is ge steld. Door een bewoner van de Spoorgracht werd klacht gedaan, dat over hem door een man en twee vrouwen, wonend aan de Kui perstraat, lasterpraatjes worden verspreid, o.m. door ten laste legging van een stral- baar feit. De klager vermoedt, dat het hun bedoeling is hem als leider van een organi satie te treffen. Een onderzoek zal worden ingesteld. RAADSOVERZICHT. Mevrouw Van d'er Hulst was in Veilchent- blauer Saide en keek wèt trotsch, dat zij nu tot de oudere raadsleden behoort en dus een aardig eindje naar het midden is verschoven. De heer Bok was verhuisd naar, de linkerzij en zat daar nog wat onwennig. Overigens is de rangschik king zoowat dezelfde gebleven; de heeren Van Breda èn Grunwald namen thans, met den heer Verstegen, het gestoelte der eere in aan 's bur gemeesters linker- en rechterhand. De heer Van Breda deed dat met een gezicht alsof hem dat van nature toekwam; de heer Grunwald eenigszins blasé: als 't mot dan mot 'et. Maar voor het zoover was, hadden we al twintig eeden en beloften aangehoord van de nieuw-yerkozen leden, dat ze de bplangen zou den behartigen enzoovoort. De Burgemeester, die zeer serieus dit uiterst taaie en inspannende werkje verrichtte, kreeg het er warni van, doch wist overigens van geen wijken. Alle raads leden, ook de onverschilligsten, kwamen wel even onder den indruk van den ernst dezer plechtigheid, al waren er ook, die deden alsof ze de juiste ligging van alle vliegen-nalaten- schappen aan het plafond wiskundig juist be palen wilden, Maar dat was blague, anders niet; wamt heel' even klein ben je wel bij zooveel plechtigs. Het zwaarwichtigst deed het de heer Eylders, die het eedsformulier op plechtigen toon uitsprak; het onverschilligst.neen, dat vertel ik u niet. Na de beëediging kregen we de wethouders- verkiezing. Van wat daarover achter de scher men van diverse partijen is afgespeeld, met name bij de s.d.a.p„ werd het profanum vulgus van de tribune niets gewaar, en de eigenlijke stemming was spoedig afgeloopen. De heer Schoeffelenberger had een poging gedaan om vooraf de salarissen der nieuwe functionnaris- sen te regelen. Ofschoon goedbedoeld^ kon zijn poging niet tot resultaat leiden, want zQoals de burgemeester terecht opmerkte, spreekt de gemeentewet alleen van de wethoudersverkie zing, die onmiddellijk na de installatie moet plaats hebben, en was de raad zonder wethou ders niet volledig. De heeren Schoeffelenberger en Geurts 'zullen dus bij de begrootiug op hun voorstel terug moeten komen. Ongetwijfeld is er wat voor hun uiteenzetting te zeggen, maar de kwestie lijkt ons uiterst delicaat en moeilijk.' Met de benoeming van de leden der verschil lende commissies van bijstand' ging verder een groot deel van den avond heen. Uit den aard der zaak kon in deze eerste zitting nog niet veel belangrijks geschieden, en het was dan ook niet te verwonderen, dan enkele belangrijke punten werden verdaagd tot de volgende vergadering, teneinde den nieuwen raadsleden de gelegen heid te geven zich daarin te werken. Dit waren de voordracht betreffende het maken van een weg naar Huisduinen (tevens dienstbaar ge maakt aan de werkverschaffing), het adres van de incasseerders, dat naar het. georganiseerd overleg wordt gezonden en het voorstel tot naasting van de eigendommen der vereeniging „Licht en Lucht". Eenige minder belangrijke zaken werden aahgenomen, ook werd de huur prijs der nieuwe woningen van de „Woning stichting" conform het praetadvies "vastgesteld. Voor een en ainder verwijzen wij naar het verslag. Van de nieuwe leden deed' een tweetal zich in deze eerste vergadering reeds hooren. Ir. Van Dam vroeg, bijl de behandeling der toela gen voor extra lesuren van onderwijzeressen, of deze ook voor de dames van het bijzonder onderwijs werden gegeven, en «de heer Smits hield aan het slot een redevoering in grooten stijl, waarin hij, met veel omhaal, van woorden betoogde, dat, al keken de oude raadsleden nu wellicht wat vreemd tegen de nieuwelingen aan, deze laatsten wel zouden toonen zoodanige karakter-eigenschappen te bezitten, dat zij ten slotte meevielen. Te oordeelen naar deze mai- dieni-speech (t was eigenlijk al zijn tweede van dien avond), belooft de heer Smits de handen vol werk te geven aan den stenograaf èn de verslaggevers. Of de kwaliteit van zijn rede voeringen in overeenstemming zal wezen met de kwantiteit, zullen we moeten afwachten. Maar wij vreezen met groote vreeze. W ethoudersbenoemln gen. Tot wethouders der gemeente Anna- Paulowna zijn gekozen de heeren D Stammes en S. Spigt. Tot wethouders der gemeente B ar sin- g e r ho r n zijn gekozen O. Smit en J. J Engel. Tot wethouders d!er Gemeente Wierin- gerwaard zijn gekozen A. Sleutel en H. Koster (met bedenktijd). Tot wethouders der gemeente öallants- o o g zijn gekozen H. Kruisveld.en D. Sleutel Tot wethouders der gemeente ZJjpe zijn gekozen J. Raat en G. van der Sluis. Opleiding der Marine. (Schriftelijk beantwoordde vragen.) Op de vraag van den heer Hugenholtz be treffende de aanmelding voor de verschillen de opleidingen der Marine heeft de minister van Marine het volgende overzicht gegeven- Wederdienstneming van officieren heeft alleen plaats gehad in het jaar 1922 voor twee zee-offi<jieren; daarna hebben zich geen daarvoor in aanmerking komende officieren voor wed er-indiensttreding aangemeld. Gegevens omtrent, aanmelding van perso- nen, die reeds vroeger als onderofficier of ju 1 ageren stand bij de zeemacht hadden ge diend, kunnen niet worden verstrekt, om dat daaromtrent in de administratie geen statistiek wordt aangehouden. Een tabel van aanmelding van lager personeeel is bjjge- voegd. Geen periodieke verhoogingen. Naar „Het Volk" verneemt, is bl} de Oen-, trale Commissie van Overleg een schrijven van de Regeering ingekomen, waaruit blijkt, dat de Regeering voornemens is alle perio- dieike verhooginigen stop te zetten. Einde van den Zomerljd. (Bij K. B. is (bepaald dat de vervroeging (met één uur van den wottelijken tijd, zal eindigen don zevenden Ooober a.s. Raad van Alkmaar. De voorzitter heeft Dinsdagmiddag dé raads vergadering geopend met medédeelling te doen van^ een ingekomen bericht van den oud-wet houder J. Cloeck, dat hij van den nieuwen raad geen deel wenscht uit te maken. De voorzitter richtte waardeerende woorden aan het adres van den scheidenden wethouder, die het slacht offer is geworden van de politiek. Hij drukte er zijn leedwezen over uit, dat de heer Cloeck, als geboren Alkmaarder bezield met liefde voor de stad zijner inwoning, van wien men zeker niet kan getuigen, dat hij te weinig, eerder dat hij te veel gewerkt heeft, gemeend heeft ook als lid van den raad te moeten scheiden, nu zijn mandaat als wethouder blijkbaar niet zou worden hernieuwd. Na beëediging en installatie van den nieu wen raad deed de heer Govers (v.-b.) het voor stel, met het oog op een goede partij verdeeling, het getal wethouders van drie te brengen op vier en Ged. Staten te verzoeken, de jaarwed den van de wethouders te herzien door deze van 2000 te brengen op 1500, zoodat de ver meerdering van het getal wethouders geen ver meerdering van kosten tengevolge zal hebben. Zonder stemming nam de raad' dit voorstel aan. Daarna zijn tot wethouders herbenoemd' de heeren A. F. Thomsen (v.-b.) jen mr. A. J. M. Leesberg (r.-k.), onderscheidenlijk met 15 en 18 stemmen, en benoemd de heeren J. Wester hof (s.-d.) en J. Ringers (c.-h.), met 18 en' 17 stemmen. Als opvolger van den heer Cloeck als raads lid is aangewezen de heer O. Sietsma (v.-d.). De raad besloot gedurende de jubileumfeest dagen niet over te gaan tot invoering van een tapverbod. N Louis Bouwmeester. Gisteren vierde de heer Louis Bouwmees ter, die in de Particuliere Ziekenverpleging aan de Prinsengracht wordt verpleegd, zijn 81sten verjaardag. De patiënt had een heel goeden nacht ge had. Een zeer groot aantal bloemstukken is gistermorgen aan de ziekenverpleging voor den jarigen patiënt bezorgd. Meer dan 600 schriftelijke en telegrafische gelukwenschen waren reeds ingekomen. Nieuwe adeldom. Naar de N. Rott. Crt. verneemt, zullen er dezer dagen een aantal personen, waaronder verscheidene katholieken, in den adelstand worden verheven. Ook zullen er enkele tot den1 adel behoorende personen tot een hoo- geren titel worden bevorderd. Opheffing van luchtpostdiensten. De directeur van het postkantoor maakt bekend, dat met ingang van 10 September de tweede luchtpostdienst op Londen en de luchtpostdienst NederlandDuitschland zul len .worden opgeheven. Jubileumzegels. De fima J. C. Boldoot te Amsterdam geeft ter gelegenheid van de jubileumfeesten ze geltjes uit, die, geheel Ingericht als post zegels, een aardige en smaakvolle reclame vorinen. Men kan ze bij de firma aanvragen; evenwel moet er rekening mede worden ge houden, dat ze niet op brieven geplakt mo gen worden, die per post worden verzonden. GEMENGD NIEUWS. Ernstige brand te Groningen. Een graanpakhuis ln vlammen opgegaan. Maandagnacht oan half een1 ontdeikte de politie brand in het groote graanpakhuis „De Groninger Silo", teebehoorende aan de firma Dé Boer en Schuitema te Groningen. Het pakhuis was geheel gevuld met binnen- en buitenlandsch koren. Vrijdag waren nóg twee scheepsladingen rogge gelost. De vier paarden van de firma werden tijdig uit de stallen gehaald en gered. Aan blussöhen viel niet te denken. Het gebouw was torenvortmig en 28 M. boog. De bovenbouw bestond uit met leien gedekt zwaar verankerd Amerikaansch grenenhout Van onder tot boven brandde de silo, toen de brandweer bet blusschingswerk begon. Zij kon slechts den brand tot het gebouw beperken. Met donderend geweld stortte om halfdrie het 'groote vierkante bovenstuk in, grooten- deels neerkomend in het Winschoterdiep. Zoowel het pakhuis als de inventaris was op beurspolis verzekerd. Het toeristenschip Arcadlan. Men. schrijft aan de „N. Rott. Cit": Hettoeristensehip „Aroadian" van de Royal «Mail Steam Packet Cy. is Dinsdag na een kruistocht langs de Noorsche kust IJmuiden Dinnengeloopen en heeft 500 toeristen mede gebracht voor een kort bezoek aan Amsterdam, Den, Haag en den naasten omtrek van deze steden. De „Arcadian" is een stoomschip van 20.000 ton, met acoomodiatie voor 500 passagiers, te wier gerieve de bemanning van 330 koppen wordt aangehouden. Men pleegt dergelijke schepen te vergelijken met hötels, maar deze vergelijking zegt te weinig. Zeker vindt men aan boord alle accomodatie, die een eerste klas hotel biedt. Er is echter meer. Er is een lawn- tennis court aan dek en een zwembassin in 'hét .schip. Er is een turnzaal, waar alle sporten kunnen worden beoefend; er zijn de roeiboot met sliding scale, het paard en de kameel, san- diow-toestellen en «tyjksingfsdienten Veel meer dan op een hótel gelijkt de „Ar cadian" op een drijvend stadje, waar men van alle markten thuis is. Het leven aan boord is eenN compleet maatschappelijk bestaan in rus- tigen vacantietijd Passagiers met goed gevul de buidels hebben er hun luxe vertrekken met keurige salon, slaapkamer, eigen badkamer en bediendenvertrek. Wie het wat minder wil doen, De aankomst op den Dam. De Vaandelhulde. at* Te water geraakt. Insluiping? Weer een aandandtngf Door eenige meisjes werd Woensdag avond nabij don Watertoren aan fen aldaar Lasterpraatjes.

Heldersche Courant | 1923 | | pagina 2